Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.9.2019

blok_post_ukraina1; Okupační síly ukrajinské armády berou jako rukojmí civilní obyvatele Donbasu, aby jimi doplnili sestavu zajatců pro chystanou výměnu. Za uplynulých 24 hodin byly na kontrolních stanovištích nedaleko Mariupolu zadrženy dvě ženy a čtyři muži.

2; Brigádu ukrajinské armády mimořádně stahují z Donbasu. Vyplývá to ze zprávy o aktuální situaci v oblasti.

3; Mobilní telefon zabil úderem elektrického proudu desetiletou holčičku v Mordvinsku. Probíhá vyšetřování.

4; Prezentace knihy šéfa doněcké ministerstva státní bezpečnosti Andreje Pinčuka o počátku Ruského jara udělala na přítomné velký dojem. Partnery prezentace byly Russkaja Vesna a Ukraina.ru.

5; Britského vraha a kanibala udělali kuchařem v hotelu. Nyní vrah a kanibal připravuje kuře na kari v hotelové kuchyni.

6; Vzpoura horníků v Lugansku 24. srpna 1998. Jak to bylo? Horníci protestovali proti nevyplácení mezd. Státní moc proti nim poslala specnaz. O tomto ostudném incidentu nechtěli mluvit ani za Janukoviče, ani za Juščenka, ale ani za Leonida Kučmy.

7; Zelenskij informoval v televizi o svém konfliktu s ukrajinským ministerstvem zahraničí kvůli Putinovi.

8; Na připomínkové akci u příležitosti 80. výročí začátku Druhé světové války se v Polsku sešli všichni Hitlerovi hlavní spojenci. Dnes ve Varšavě na Pilsudského náměstí chyběli čelní představitelé Ruska, USA, Velké Británie a Číny, což jsou hlavní vítězové Druhé světové války...

9; To už je přes čáru! Tragédie v Beslanu a „političtí Ukrajinci“. Oděský novinář Jurij Tkačov píše o nepřípustnosti postoje „dvou pravd“ v beslanské tragédii.

10; „Otec ukrajinské nezávislosti“ (Leonid Kravčuk) prohlásil, že pro nynější stav země jsou typické válka, korupce a chudoba. Kravčuk informoval o tom, co se změnilo od doby, kdy se v roce 1991 stala nezávislým státem.

11; „Bojová klíšťata“ USA vyvíjejí novou biologickou zbraň. Členovci nakažení nebezpečným virem se dostali na svobodu.

12; Polští falsifikátoři historie, Rusku vděčíte za mnohé. Poláci potřebují pořádnou historickou lekci. Prznitelé historie se ohánějí paktem Molotov – Ribbentrop a zatajují, že podobný dokument Polsko s Hitlerem podepsalo už v roce 1934. Není divu, že polskou připomínku začátku války ignorovali jak Vladimir Putin, tak i Donald Trump. Polsko se podílelo naporcování Československa po Mnichovu a zabránilo Rudé armádě jít Čechoslovákům na pomoc. Přesto Rudá armáda osvobodila Polsko od nacistů.

13; Jak americký marxistický fyzik předával Sovětskému svazu tajemství jaderné bomby a vyhnul se odpovědnosti. 29. srpna 1949 se SSSR stal oficiálně druhou jadernou mocností na světě.

14; Západní experti bijí na poplach. Rusko je schopno porazit americkou válečnou flotilu. Americká média znovu varují, že americké válečné loďstvo není tak silné, jak se snaží vyprávět Pentagon.

15; Francie se kaje před Ruskem za ostudu s Mistraly. Ale Rusko už nepotřebuje dodávky evropských zbraní.

16; Obludná lež o tragédii v Beslanu. V tomto filmu byly listem Novaja Gazeta shromážděny všechny nepravdy, které byly vymyšleny za patnáct let, a koncentrovala je do hodinového filmu „Škola číslo jedna“.

17; V USA informoval o tom, kvůli čemu může vzniknout jaderná válka. List zaměřený na vojenskou tématiku Breaking Defense vydal článek bývalého náměstka ministra obrany Roberta Worka.

18; Internet se baví nad obrovským množstvím pravopisných, gramatických a syntaktických chyb v textu nové ukrajinské ministryně školství. Není těžké z těchto chyb poznat, že její ukrajinština obsahuje velmi mnoho rusismů.

19; V Jakutsku žena pronásledovala zloděje, ze kterého se vyklubal medvěd. Na místo události byla vyslána operativní skupina.

20; USA pomohou ukrajinské energetice. Americký ministr energetiky Rick Perry prohlásil, že Washington je připraven pomoci Ukrajině dosáhnout „kompletního potenciálu“ ve sféře energetiky.

21; Na Spojené státy se vrhl mohutný hurikán. Téměř milion obyvatel je evakuován. V americkém státě Jižní Karolina se plánuje kvůli blížícímu se hurikánu evakuace zhruba 830 tisíc obyvatel pobřežních oblastí.

22; V Donbasu byl zlikvidován ukrajinský okupant. Štáb tzv. OOS (ATO) v Donbasu informuje o svých ztrátách.

23; Kyjevan utrpěl tři rány nožem kvůli poznámce. V Kyjevě byl pobodán muž kvůli své poznámce na adresu hlučné party lidí pod jeho okny.

24; Rusko přebírá od Polska předsednictví v Radě bezpečnosti OSN.

25; V nemocnici zemřel osmačtyřicetiletý ukrajinský voják Alexandr Gricajuk zraněný v oblasti Marjinky. V nekrologu zazněla slova, že šlo o výjimečně přátelský a pozitivní člověk, spolehlivý kamarád a spolubojovník, který chtěl a také uměl bojovat... Vůči civilnímu obyvatelstvu Donbasu asi příliš přátelský a pozitivní nebyl...

26; Nový ukrajinský generální prokurátor okamžitě odvolal vojenského prokurátora Matiose. Ten své odvolání komentoval ironicky, že teď už bude vyšetřování jistě probíhat profesionálněji a poctivěji.

27; Splnil jsem své poslání. Gruzínský premiér odstoupil. Kandidatura nového šéfa vlády bude zveřejněna po zasedání politické rady vládnoucí strany „Gruzínský sen“.

28; Blogger Sinica u soudu popírá, že by vyzýval k zabíjení dětí příslušníků silových struktur. Mé výroky byly vytrženy z kontextu a přinejmenším nesprávně interpretovány.

29; Člen domobrany informoval o strašlivé pomstě za padlé kamarády: Následující noc se domobranci vypravili do týla nepřítele do oblasti Majorska a zaútočili na ukrajinská kasárna. Podle jeho slov potvrzených místními obyvateli si útok vyžádal čtrnáct životů mezi ukrajinskými vojáky.

30; V Moskvě spáchal školák sebevraždu před slavnostním zahájením školního roku. Tělo chlapce objevila žena, která procházela lesíkem nedaleko školy, do které hoch chodil.

31; Nastává doba opojných vizí. Ukrajině slibují růst HDP ve výši 40% za pět let. Podle prognóz premiéra Gončaruka tento fantastický růst povede k vytvoření milionu pracovních míst na Ukrajině.

32; Policisté provedli domovní prohlídku ve společnosti dodávající elektroniku pro jaderné ponorky. Petrohradská správa Ministerstva vnitra zahájila trestní stíhání ve věci podvodu ve zvláště velkém objemu.

33; První sčítání lidu v Luganské republice. Byly zveřejněny odpovědi na důležité otázky. V říjnu 2019 proběhne v Luganské republice první historické sčítání lidu. V tuto chvíli se počet obyvatel pouze odhaduje na necelých jeden a půl milionu osob.

34; Ve věku 68 let zemřel ruský velvyslanec v Egyptě. Sergej Kirpičenko vedl diplomatické mise i ve Sjednocených arabských emirátech, Libyi a Sýrii.

35; Zelenskij se pohádal s novináři před školní oslavou začátku školního roku. Nepřál si, aby natáčeli jeho dítě, které přišlo jako prvňáček do soukromé školy, do níž chodí už jeho starší sestra.

36; Ohavný dárek u příležitosti stěhování do nového bytu. Žena v Charkově dostala darem lidské ostatky, které pak byly zaslány na expertizu.

37; Šéf Služby vnější rozvědky Ruské federace a zároveň předseda Ruské historické společnosti Sergej Naryškin informoval, proč Rusko nikdy nebude odpovídat na provokace ze strany Polska podobnými akcemi. Na to je památka sovětských padlých příliš drahocenná.

38; Zelenskij avizoval drsné reformy, ale slíbil, že je ukrajinské obyvatelstvo zvládne. Existuje na to hezké ukrajinské přísloví: Zapojíme se do rvačky a ono se pak ukáže, co a jak.

39; Třicetiletá španělská zpěvačka Joana Sainz zahynula v důsledku výbuchu „zábavní“ pyrotechniky na jevišti. Střepiny ji zasáhly do břicha.

40; Bývalý ukrajinský poslanec Geraščenko, který vešel do povědomí lidí jako „ten, co vylizuje talíře“, míří na post náměstka ministra v nové vládě.

41; V německém Ulmu (asi 120 tis. obyv.) ukrajinští „patrioti“ zaútočili na Bosňana, který měl na sobě tričko se symboly Doněcké republiky.

42; U amerických břehů (Ventura, Kalifornie) hoří loď. Zahynuly desítky lidí.

43; Za to může Rusko. Polský ministr obrany zveřejnil příčiny nevyplácení reparací ze strany Německa. Mimochodem, Německo nesouhlasí s požadavkem Polska na obnovení výplat reparací.

44; Špinaví sousedé Hollywoodu. Americké „Město Andělů“ (Los Angeles) se dtal městem bezdomovců. V místních zprávách ukazují hory odpadků a krys, které roznášejí infekci po celém Los Angeles.

45; Patnáctkrát dražší než stříbro. Ukrajinská ústřední volební komise zakoupila novým poslancům odznaky. Novináři zjistili, že jejich cena byla 1.800 hřiven za kus (zhruba 1.680,- Kč).

46; Natalja Poklonskaja se rozešla s manželem Ivanem Solovjovem. Vztah zničil fakt, že oba byli dominantní. Dva lídři v jedné rodině je třaskavá směs.

47; Jak teď ale budou dobývat Krym? Zelenskij odvolal „legendu ukrajinské armády, bývalého šéfa Generálního štábu Viktora Muženka a poslal jej do zálohy.

48; V Polsku si stěžují na nedostatek ukrajinských gastarbeiterů. Polští farmáři si začali stěžovat na nedostatek pracovních sil.

49; Byla zveřejněna jedna z příčin vyostření v Donbasu. V rozkazu velitele OOS (ATO) byla stanovena cena za likvidaci jednoho obránce Donbasu.

50; Ukrajinský transgender si postěžoval, že jej v PrivatBance násilně zadržovali a uráželi. K incidentu došlo v pobočce na „Vozduchoflotském prospektu“ v Kyjevě.

51; Ruští kosmonauti uspořádali „výslech“ robota Fjodora. Nejprve kladl otázky Skvorcov a po něm Ovčinin.

52; Doktorka Smrt (Uljana Suprun) si stěžuje, že ministerstvo vnitra blokuje legalizaci marihuany. Jediný, kdo to zablokoval, byl Avakov, prohlásila (naštěstí už bývalá) ukrajinská ministryně zdravotnictví.

53; Nesmrtelný hrdina. V Itálii uctili památku Alexandra Zacharčenka. Freska se nachází v turínském street-art parku.

54; V Krasnodaru byla otevřena škola s rekordními 24 prvními třídami. Kvůli velkému množství žáků musely být uspořádány čtyři oddělené slavnosti na zahájení školního roku.

55; Všechno zkazil Zelenskij. Lukašenko informoval, proč nejezdí do práce na kole. Nechtěl být obviňován, že napodobuje ukrajinského prezidenta. Přiznal, že jeho nejoblíbenějším dopravním prostředkem je elektromotocykl.

56; USA stanovily podmínku Ukrajině, aby mohla dostat 250 milionů dolarů vojenské pomoci od Kongresu. Musí být překonána korupce, prohlásil Mike Pence.

57; Čínské „lehké atletky“ čelí podezření, že jsou to muži. Čínská asociace lehké atletiky tuto informaci odmítla, ale fanoušci stále ještě pochybují.

58; Putin tvrdě komentoval informaci o urážce obyvatel Tulunu ze strany úřednice. Prohlásil, že neslyšel nic o tom, že je funkcionářka podezřelá z nevhodných výroků.

59; V Moskvě bylo zahájeno zatýkání liberálů. Novinář listu Novaja gazeta“ a místního poslance obvodu Chamovniki Ilju Azara zadrželi večer v Moskvě.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!