Ladislav Kubizňák: Role Polska byla rolí Jidáše

polonia-checoslovaquia-6V roce 1938 se Polsko radovalo z vítězství Třetí říše.

Dnes si polští pokrytci připomínají výročí přepadení své země ze strany Německa a truchlí. Ale v roce 1938 se Varšava radovala z úspěchů Třetí říše. Berlín předvedl, že je možné odtrhnout území patřící Čechům a Poláci se okamžitě připojili k okupaci Československé republiky okupací Těšínska. Tento názor vyslovil v komentáři portálu Riga.Rosvesti bývalý československý diplomat Ladislav Kubizňák.

Vysvětlil, jaký vztah mají v jeho kraji k anexi československého území Třetí říší, kterou de iure v souladu s Mnichovskou dohodou bezvýhradně podpořila Velká Británie a Francie. Akt okupace fakticky podporovaly i Polsko a země Pobaltí. Všechny evropské země kromě Sovětského svazu souhlasily v říjnu 1938 s anexí Sudet.

Evropa tehdy byla extrémně loajální Hitlerovi.

Podle slov Ladislava Kubizňáka se anexe Sudet v období 1. až 10. října 1938 stala první etapou Druhé světové války. To znamená, že první etapa Druhé světové války začala 1. října 1938 a nikoli 1. září 1939, poznamenal Kubizňák v rozhovoru pro Riga.Rosvesti. Okupace Československa nacistickým Německem měla plnou podporu Evropy, jejíž země tak předvedly loajalitu Hitlerově politice. „Po Mnichovské zradě, kdy Londýn a Paříž darovaly Hitlerovi československé Sudety a poté celé Československo, byla Druhá světová válka už nevyhnutelná. Sudety byly první epizodou krvavých jatek v Evropě. Pouze Sovětský svaz protestoval proti rozčlenění Československa. Západní lídři doufali, že si tak zachrání vlastní kůži, a spoléhali na to, že Mnichovská dohoda s Hitlerem nasměruje agresi německého wehrmachtu na východ – na SSSR", zdůraznil Kubizňák.

Role Polska byla rolí Jidáše.

Zabrání Sudet Německem v říjnu 1938 a okupace zbytku československého území v březnu 1939 učinily Druhou světovou válku nevyhnutelnou. „V Polsku si 1. září připomínají tragické výročí: Před 80 lety bylo Polsko okupováno nacistickým Německem. Ve Varšavě na to sice neradi vzpomínají, ale okupací Československa hrálo Polsko roli Jidáše. Nyní si polští pokrytci spolu s Německem připomínají vstup wehrmachtu do své země a truchlí. Ale vždyť necelý rok předtím projevovali radost nad vítězstvími Třetí říše. Berlín předvedl, že je možné beztrestně sebrat území patřící Čechům, a Poláci se okamžitě připojili k okupaci demokratického Československa a okupovali Těšínsko současně se zabíráním Sudet Němci“, poznamenal Ladislav Kubizňák.

V září 1938 polští a němečtí diplomaté vypracovali návrh nových státních hranic. Na vrcholu sudetské krize daly polské úřady Československu ultimátum, ve kterém požadovaly předání Těšínska. Francie a Velká Británie ze strachu o osud Mnichovského procesu tlačily na Československo a přinutili ho, aby souhlasilo s předloženými podmínkami. 1. října byla oblast předána Polsku. Po Druhé světové válce bylo území vráceno Československu.

Ladislav Kubizňák říká, že v Sudetech nezapomněli na rok 1938 a na to, jak si Německo, Polsko a Maďarsko mezi sebe rozdělily demokratické Československo.
12 Komentářů k Ladislav Kubizňák: Role Polska byla rolí Jidáše

 1. Perun Hromovládný napsal:

  „… darovaly Hitlerovi československé Sudety...“

  V článku se opakovaně objevuje obrovský omyl. Není a nikdy neexistovalo žádné historické území nazývané Sudety. Onen název se objevil v roce 1933, kdy Konrad Ernst Eduard Henlein založil politického hnutí Sudetendeutsche Heimatfront ( Sudetoněmecká vlastenecká fronta ).

  • proud napsal:

   Tak nejak,nezajima me jak si kdo Cechy porcuje a na co,zajima me jejich cela rozloha a oficialni hranice! Nejaky "uzdibovani" a oddelovani se je jen koleda o kulku mezi oci u zdi! Chces se oddelit?Ok,zbal si ranec a vypadni,jsi oddelenej raz dva,ale na nase uzemi nezkousej ani pomyslet!

 2. proud napsal:

  Byla??..............Me to prijde ze se nic nemeni,porad je!!!

  • Eschatolog napsal:

   jak jinak? geny nevychčiješ

   • proud napsal:

    Tot otazka,jestli je to genama,nebo systemovou vychovou,ta mi prijde pravdepodobnejsi,poznal jsem polaku svyho casu hafo a zajimavy bylo ze byli vsichni uplne stejni,nebo jako kdyz je otocis o 180 stupnu(ti slusni) a nic mezi tim.

 3. Jan napsal:

  Polaci vtrhli do Tesinska, aniz by cekali na nejake dovoleni. Cechum dali jenom par hodin na odchod! Zrovna tak Madari v pripade Slovenska. Jo, sousedi byli vzdy pakaz. Ale blba pakaz. Polaci to ted demonstruji svou velkou laskou uz ne k Sovetskemu svazu, ale k USA. Vystavuji svou zemi zniceni kvuli raketam, ktere si tam prali. Jejich paranoidni nenavist k Rusku z nich dela kanonenfutter Americanu. S radosti se budou smazit v pripade odvetneho uderu ruskych raket.

 4. Milo napsal:

  Chyba. Poliaci nenasledovali Nemecko ale ho v okupácii Československa predbehli. Už 29.9.1938 poľský veľvyslanec v Prahe odovzdal ultimátum na vrátenie Tešínska Poľsku do 1.10.1938 spolu s územím Slovenska na Spiši a Oravy. ( už v 1920 odovzdalo Slovensko viac ako 20 historických obcí Poľsku ktoré okupujú doteraz). 1.10. vláda ČSR vyhovela Poľsku odovzdala Tešínsko a 221 km2 územia Slovenska. Už 23.3.1939 Maďarsko prepadlo Slovensko a koordinovalo svoj postup s Poľskom, s ktorým malo podpísanú dohodu o rozedelní Slovenska, čomu sa zastavením agresie i vďaka českým dôstojníkom a Hlinkovej gardy podarilo zabrániť. Hranice Poľska a Maďarska sa spojili, čo propaganda využila.

 5. Michal napsal:

  Laďo, máš plnou pravdu, CT Istanbul

 6. Michal napsal:

  Poláci kdykoliv mohli, tak nám Čechům hleděli ublížit, posílali svá brutální vojska pro Žižkovi, drancovali a zabíjeli na Moravě v době krátce předbělohorské, je to polská pakáž která kdykoliv píchne kudlu od zad. Pokud si přečtete Beneše - Dny zrada, tak to co přimělo Beneše akceptovat Mnichovský diktát bylo právě chování Poláků, kde tito hrozili, že jestliže se Československo postaví Hitlerovi, Poláci nám vpadnou do zad.

 7. Brousek napsal:

  Jó Polsko. To je obětavý národ. Teď jsou připraveni obětovat celý národ, jen aby ochránili západní nadlidi. Oni si ti hrdinové sestřelí nad kebulema ruský rakety až se povede amíkům rozpoutat tu novou válku. Taková megatunová termonukleární bomba dovede nadělat paseku. A to když jich sestřelí třeba třicet. Prostě se zapíšou do historie a když v té době nebude zrovna foukat severní vítr, budeme na ně s láskou vzpomínat.

 8. antiwest napsal:

  následky invázie nemecka do polska = 400 tisíc mŕtvych či zavraždených poľských vojakov a 2 200 000 civilistov jedna z najkrajších štatistík ake som kedy videl tak im treba a taktiež to treba osláviť !! 8 Október je deň všetkých dní ! zdochlo približne 2600000 poliakov a vždy keď vidím to číslo mám chuť oslavovať ale taktiež sa teším aj z toho keď isis zavraždili dákeho poľského kamionistu ktorí bol zavraždení tuniským teroristom anis amri ! len tak ďalej ! je dôležité aby najskôr zomreli poliaci a potom može aj celá prUSerA USA !!!! pripime si na poľské mŕtvoly !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!