Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.9.2019

ugol_301; Prostě katastrofa. Ukrajina má nedostatek zásob uhlí. Podle oficiálních informací zbývalo na ukrajinských tepelných elektrárnách pouhých 753 tisíc tun uhlí. Je to 54% méně než ve stejném období loňského roku. Zásoba vydrží zhruba 15 dní.

2; Ukrajina má v úmyslu ukončit spolupráci s MMF. Ministryně financí Oksana Markarova počítá s tím, že program spolupráce s MMF bude pro Ukrajinu už poslední.

3; V USA se katolická škola zbavila knih o Harrym Potterovi kvůli přítomnosti „opravdových“ zaklínadel. Místní pastor ujišťuje, že zaklínadla z této knihy mohou skutečně vyvolávat zlé duchy.

4; Armáda Doněcké republiky: Doněčtí parašutisté zdokonalují techniku seskoků. Nácvik se konal ve městě Azov.

5; Zelenskij porušil svůj slib o USA. Podle jeho slov se Ukrajina během příštího roku zcela promění. Zelenskij se setkal s viceprezidentem USA Mikem Pencem v Polsku a podal svému páníčkovi hlášení o tom, jak probíhá začátek jeho prezidentství.

6; Chystá Porošenko převrat? Po Ukrajině se šíří mohutná vlna „zaručených zpráv“ o chystaném puči.

7; USA přemlouvají Lukašenka, aby vyměnil Moskvu za Washington. Spojené státy pokračují v pokusech ukončit ruskou nadvládu v oblasti plynu.

8; Hádanka za 750 tisíc dolarů. Zelenského obvinili z manipulací a podvodů. Ukrajinský prezident se proti své vůli dostal do středu halasného skandálu.

9; Kdo brání míru v Donbasu? Bandité, kteří si uzurpovali moc na území bývalé Ukrajiny v roce 2014, se nechystají svých pozic vzdát.

10; Centrum speciálních operací chystá údery na pozice karatelů v Donbasu. Vyplývá to z každodenního z přehledu o situaci v Luganské republice.

11; Ukrajinského politologa Kovtuna opět vyhnali z televizního studia „Rossija 1“. Moderátor požádal „experta“, aby opustil studio a ukázal mu červenou kartu.

12; Šancí, že Putin zahájí světovou válku, je mnoho, straší Američan Ukrajince. Americký historik Jurij Felštinskij. vyjádřil svůj názor na to, zdali bude Třetí světová válka.

13; Ukrajinský politik zveřejnil výši ztrát Kyjeva kvůli blokádě Krymu. Podle jeho slov finanční ztráty Ukrajiny kvůli blokádě poloostrova přesahují miliardu dolarů.

14; Ukrajinská ministryně se postavila čelem k obvinění z neznalosti ukrajinské gramatiky a pravopisu. Slíbila, že si bude dávat větší pozor a doučí se, co bude potřeba.

15; Německému komikovi se nepodařilo zopakovat Zelenského úspěch ve volbách Německého satirika Jana Böhmermanna vůbec nepřipustili do voleb na předsedu SPD.

16; Příprava k rozprodeji. Premiér Ukrajiny vysvětlil, jak mají cizinci postupovat při nákupu zemědělských pozemků na Ukrajině. Moratorium na prodej zemědělské půdy platí na Ukrajině od roku 2002.

17; Byly zveřejněny výsledky setkání Normandské čtyřky. Jednalo se o pokroku při plnění konkrétních dohod.

18; Kanadský tisk připomíná, že Aljaška byla kdysi „Novoruskem“. Ve světě často zapomínají, že Rusko disponovalo svou nástupní plochou proti Americe – na Aljašce.

19; Zajímavý příběh: Dívenka z Běloruska, která se ve věku čtyř let před dvaceti lety ztratila svým rodičům ve vlaku, se nyní poprvé setkala se svými rodiči díky všímavosti jednoho mladého muže.

20; Úřednice, která je obviněna z urážky obětí záplav, byla propuštěna z práce. Příslušné rozhodnutí bylo gubernátorem Irkutské oblasti schváleno po návštěvě Vladimira Putina.

21; Smrtící Hurikán si vyžádal první oběti. Premiér Bahamských ostrovů označil událost za historickou tragédii. Hurikán Dorian se přesouvá k floridským břehům.

22; Soud vynesl rozsudek nad bloggerem Sinicou, který vyzýval k vraždám dětí příslušníků silových struktur. Během soudního přelíčení obviněný svou vinu nepřiznal a tvrdil, že byl jen nesprávně pochopen.

23; V jedné z kyjevských restaurací se poprali bývalý a současný poslanec. Současný poslanec za Porošenkovu stranu Sergej Alexejev byl vážně zraněn.

24; V Zabajkalsku zahynul na polygonu tankista-instruktor. Zkušený instruktor až do konce usiloval o přežití potápějícího se tanku.

25; U břehů USA bylo nalezeno 25 těl cestujících z potopené lodi. Ruské velvyslanectví nyní zjišťuje, zdali mohli být na palubě Rusové.

26; Ukrajinská Nejvyšší rada hlasovala pro zrušení poslanecké imunity. Poslanci souhlasili se změnami v článku 80 ukrajinské ústavy.

27; V Chersonské oblasti shořel náklad melounů. Požár návěsu s melouny se odehrál na melitopolské silnici 2. srpna večer.

28; Protesty v Gruzii. Stoupenci opozice zaútočili na parlament země. Kandidatura ministra vnitra do funkce premiéra vyvolala u opozičníků nekontrolovatelný výbuch vzteku a zuřivosti.

29; Ruský vyšetřovací výbor konstatoval vinu velitele ukrajinské armády na ostřelování pracovníků OBSE a novináře. Občan Ukrajiny bude oficiálně obviněn v trestní věci o použití zakázaných prostředků a metod vedení války.

30; Tři roky odnětí svobody za plyn aplikovaný do očí policistů v Moskvě. Dnes soudy v Moskvě vynášejí rozsudky v případech útoků aktivistů na pracovníky policejních orgánů z 27. července.

31; Ukrajinský Státní výbor pro vyšetřování zahájil trestní stíhání proti Andreji Parubijovi. Trestní stíhání bylo zahájeno vůči bývalému předsedovi Nejvyšší rady dne 20. srpna z rozhodnutí soudu.

32; Francouzský prezident Macron byl vyzván, aby ochránil Mont Blanc před šílenými alpinisty. Prezident byl vyzván, aby připravil a neprodleně schválil zákony, podle kterých by mohli být trestáni všichni tito šílenci.

33; V Luganské republice byl místnímu obyvateli zabaven celý arzenál zbraní a drogy. Informuje o tom Generální prokuratura Luganské republiky.

34; Na jihu Ruska havaroval Su-25UB. Oba piloti se katapultovali, probíhá po nich pátrání.

35; Němci si pohráli s čísly o nové ukrajinské vládě a zjistili, že je s velkým náskokem nejmladší v Evropě. Průměrný věk členů ukrajinské vlády 39 let. Podrobně srovnávali s vládami pobaltských republik, Finska, Francie, Běloruska, Španělska a Itálie.

36; Ukrajinský pozorovatel zaútočil na novináře z Luganské republiky. K incidentu došlo u mostu do Stanice Luganské. Zástupce Ukrajiny ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří přetáhl kameramana na okupované území.

37; Macron si vysloužil pochvalu od Moskvy za pozitivní a konstruktivní přístup k otázce sankcí proti Íránu.

38; Ukrajinci v Dněpropetrovsku vzali nový most útokem. Uzavřený most začali chodci přes zákaz přecházet, protože nebyla dostatečně kapacitní náhradní říční doprava (přívoz).

39; Objevily se první seznamy osob určených k odstřelení. Porošenkovým spolupracovníkům se doporučuje neprodleně utíkat. Shora byl vydán rozkaz mít určité lidi na mušce (v doslovném významu). Doporučuje se, aby co nejrychleji prchali do Velké Británie nebo do Izraele.

40; Ljubov Sobol dostala další pokutu za porušení zákona v souvislosti s nepovolenou akcí 31. srpna.

41; V 92. brigádě ukrajinské armády přiznali čtrnáct zabitých a zraněných za jediný den. Není pochyb o tom, že budou tito ozbrojenci vydávány za bojové ztráty v zóně OOS (ATO).

42; Ukrajina vyplatila Mezinárodnímu měnovému fondu dluhy v rámci programu z roku 2014. Finální platby činily celkem 156 milionů v dolarovém ekvivalentu.

43; Svědkové Jehovovi vyhráli u Evropského soudu pro lidská práva soudní spor proti Ukrajině za průtahy s povolením k výstavbě Sálu království. Ukrajinský stát musí náboženské organizaci vyplatit 7 tisíc euro.

44; Trump se obořil s tvrdou kritikou na londýnského starostu, přičemž v jeho jménu udělal několik chyb. Vyzval ho, aby si udělal pořádek v Londýně, kde není bezpečné chodit po ulicích, a nestaral se o to, kdy a kde americký prezident hraje golf.

45; V Nejvyšší radě chtějí uložit Ukrajincům, aby si kupovali SIM-karty pouze na pas. Telefony, jejichž IMEI kód nebude zapsaný v registru, budou operátoři blokovat.

46; Bělorusko uzavřelo hranici s Ukrajinou, říká Lukašenko a vysvětlil, co bylo důvodem tohoto rozhodnutí. Příčinou tohoto radikálního kroku bylo proudění zbraní z Ukrajiny do Běloruska.

47; Bývalý šéf Pentagonu James Mattis označil za nejnebezpečnější zemi světa Pákistán. Obyvatelstvo se radikalizuje a prudce narůstá jaderný potenciál země.

48; Nejvyšší představitel Luganské republiky promluvil o politické provokaci ze strany Ukrajiny. Ukrajinská strana vyvěsila na mostě ve Stanici Luganské ukrajinské státní vlajky.

49; OSN podezírá USA, Velkou Británii a Francii z podílu na válečných zločinech. Píše se o tom ve zprávě připravené vyšetřovateli OSN.

50; V Bělorusku vysvětlili, v čem spočívá „uzavření“ hranice s Ukrajinou. Jde o podstatné navýšení potenciálu kontroly.

51; V Jeruzalému odečetli turistce za šavarmu z bankovní karty 10.100 šekelů, což odpovídá zhruba 2.800 dolarům.

52; Teroristé se pokusili zaútočit na leteckou základnu Hmeimim. Útočné drony teroristů byly zlikvidovány nedaleko ruské letecké základny Hmeimim v Sýrii.

53; Jižní Osetie informovala o bezprecedentním vyostření situace na hranici s Gruzií. Situace je nejnapjatější od roku 2008.

54; V Senátu USA vyzývají k zachování vojenské pomoci Ukrajině. Bílý dům musí brát ohled na kritickou důležitost zajištění dlouhodobé životaschopnosti ukrajinské armády.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
12 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.9.2019

 1. .lak napsal:

  Dydlační dydloforie dydlatá dydlavá dydelnatost.
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16497/
  eulani

 2. HVzV? napsal:

  Jednou člověk zabije toho Jinskyho a ho to přestane bavit a pak tu máme absenci.
  Stejně neuměl udělat pořadny bordel tak to všichni vidite,že nestačil být ani neomarxista a utek...kde vůbec je?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!