Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.9.2019

zelenskiy_01; V Evropském parlamentu žádají Zelenského, aby nepředával uneseného velitele Protivzdušné obrany Doněcké republiky do Ruska. Poslanci EP se obrátili na prezidenta Ukrajiny otevřeným dopisem.

2; Tvrdé dopady. Británii hrozí hluboká krize kvůli Brexitu. Kroky britského premiéra Borise Johnsona mohou uvrhnout Velkou Británii do hluboké společensko-politické krize.

3; V SBU mají v podniku Motor Sič, který prodával produkci Rusku, podezření na přípravu diverze a vlastizradu.

4; V Bezpečnostní radě Běloruska komentovali situaci kolem „uzavření hranice“ s Ukrajinou. Běloruska utěsnila státní hranici jen pro nelegální dovoz zbraní z Ukrajiny.

5; Ksenija Sobčak přijela do Kyjeva a prohlásila, že není reálné vrátit Krym Ukrajině, i když bylo porušeno mezinárodní právo. Vyzvala k opakování referenda o setrvání v rámci Ruska.

6; Ukrajinu čekají nové války, říká Solovjov. Ukrajinská moc se v budoucnu může setkat s novými občanskými konflikty.

7; Avakovovi dali dvě podmínky. Co čeká radikály během Zelenského prezidentství? Prozatím existuje u nové Zelenského garnitury jasná poptávka po tom, aby byl neutralizován faktor pouličních radikálů.

8; Trump drsně ponížil Polsko tím, že ho přirovnal k Ukrajině. Podpora falsifikátorů dějin je u konce.

9; Žádná Ukrajina neexistovala. Izraelský diplomat informoval o vymyšlené nezávislosti Ukrajiny. Ukrajina musela v 90. letech vytvářet státnost z ničeho a musela si vymýšlet všechno včetně jazyka.

10; Proč Lukašenko poslal zástupce na setkání rusofobů? Prostřednictvím rusofobního spojenectví plánuje lavírování a pozdější odstoupení od reálné integrace s Ruskem.

11; Rusko se může rozrůst o nová arktická území. Příslušné prohlášení učinil ministr životního prostředí Dmitrij Kobylkin na Východním ekonomickém fóru.

12; Hongkongský Majdan zasáhl i Pobaltí. Vznikl nový diplomatický konflikt. Celé léto probíhají v Hongkongu protestní akce. Litevské ministerstvo si předvolalo čínského velvyslance a předali mu protestní nótu.

13; Karatelé utrpěli ztráty jak na technice, tak i na živé síle. Vyplývá to z každodenní zprávy o situaci v Luganské republice.

14; Zelenskij zrecykluje Porošenkův „hlavní úspěch“. Bývalý prezident využíval bezvízový styk se zeměmi Evropské unie jako hlavní nástroj sebechvály.

15; „Hrůzy okupace: Proč bulharští politici bodají Rusku nůž do zad? Bulharští diplomaté se prostě jen chtějí zalíbit západním falsifikátorům historie.

16; Zacharova informovala, kdo stojí za odmítnutím pozvat Rusko na připomínkové akce do Polska. Označila akce ve Varšavě za „kolosální podvod, organizovaný NATO, který překračuje jakékoli představitelné meze“.

17; I´ll be back! Uljana Suprun po svém odvolání „originálním“ způsobem slíbila, že se vrátí. Doktorka Smrt komentovala své odvolání z funkce ministryně zdravotnictví.

18; Premiér Malajsie navrhl vytvoření nového neutrálního orgánu pro vyšetření tragédie MH17. Mezinárodní vyšetřování katastrofy nad Donbasem je založeno na postoji těch, kteří nemohou být nestranní.

19; Byl zveřejněn text o pokusech určitých bezohledných novinářů spekulovat kolem nedávné tragédie v Severomorsku.

20; Šéf Sberbanky German Gref vyzval k „zabíjení“ zkoušek, které ubíjejí studenty. Zrušení zkoušek označil za svůj osobní cíl.

21; Novinářka se vysmála pokusům poslanců Nejvyšší rady schovávat svou korespondenci před kamerami. Po halasném skandálu s Jelizavetou Boguckou a záběry její korespondence v Nejvyšší radě se poslanci bojí schovávají své smartphony.

22; V Petrohradě se střílelo na mateřskou školu. Incident jen šťastnou náhodou neskončil tragédií.

23; Armáda Doněcké republiky zlikvidovala dron ukrajinské armády, který byl připraven zaútočit na pracovníky OBSE. Útočný dron se zavěšenou municí letěl od ukrajinských pozic k místu činnosti pracovníků mise.

24; Ministryně zdravotnictví zhodnotila perspektivy zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Téma přechodu na čtyřdenní pracovní týden rozvířil počátkem června premiér Medveděv.

25; Rusko otevřelo rybářský podnik na Kurilách. Japonsko zuří. Plánujeme adekvátní odpověď, prohlásil generální tajemník japonské vlády.

26; Hurikán Dorian prakticky zničil Severní Bahamy. Jsou desítky obětí Podle stavu z dnešního rána se hurikán nacházel méně než 170 kom od Jižní Karoliny.

27; Zelenskij a Bogdan. Nemůžeme se stěhovat. Nejsou peníze na opravy. „Vidíš, Bogdane. My se nemůžeme stěhovat, ale lidé za jediný měsíc opravy stíhají, odpověděl prezident Ukrajiny.

28; „Veterán ATO“ vyvolal rvačku na nože u Černigova. Zraněná žena zemřela v nemocnici. Útočník ještě nějakou dobu po čin uběhal s nožem po ulicích a vyhrožoval sousedům.

29; V Kyjevě propustil soud uneseného velitele doněcké protivzdušné obrany z vazby. Vladimir Cemach byl propuštěn na osobní záruku.

30; Blížíme se do finále. Putin komentoval výměnu vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou. Ruský prezident odpověděl na otázku, kdy se výměna bude konat.

31; Britský parlament znemožnil Johnsonovi tvrdý Brexit. Návrh zákona blokuje pro britského premiéra možnost vyvést zemi z EU bez dohody už 31. října.

32; Japonský premiér Abe navrhl Putinovi mírovou dohodu mezi Ruskem a Japonskem. Vladimire, pojďme ve dvou udělat všechno pro to, aby jsme se pohnuli vpřed, dokud nedosáhneme cíle, navrhl japonský premiér.

33; Zelenskij vysvětlil, proč odmítl podepsat zákon o chemické kastraci pedofilů. Nucená chemická kastrace může ohrozit zdraví pedofilních násilníků, obává se prezident.

34; Pušilin o budoucnosti Doněcké republiky: Kurs je nastaven na Rusko. Co se týče kursu – je nastavený, je jednoznačný a nebude se měnit.

35; Pokud se Navalného stoupenci dostanou k moci, dobrovolníky Donbasu budou zavírat do vězení. Takový názor vyslovili autoři Telegram kanálu Homo liber.

36; Chystá se uzavření televizní stanice NewsOne. Ukrajinská nacionální rada pro televizní vysílání schválila rozhodnutí, že se bude prostřednictvím soudu domáhat zrušení licence televizní stanice NewsOne kvůli pokusům uspořádat telemost s Moskvou.

37; Navrhli jsme Trumpovi, aby koupil ruské hypersonické rakety. I když je pravda, že oni tvrdí je sami brzy vyrobí. Ale proč utrácet peníze, když my jsme je už utratili a můžeme z toho něco získat?

38; V Saratovské oblasti spadl vrtulník Mi-8. Po nárazu o zem stroj začal hořet.

39; Gončaruk vyjmenoval pět hlavních úkolů pro svůj výkon funkce premiéra. Stejně jako všichni ukrajinští politici začal svou činnost krásnými sliby.

40; V Roskačestvu informovali, jak by měla vypadat snídaně školáka. Vysvětlili, proč by se nemělo spoléhat na tzv. suché snídaně či svačiny a povolovat dětem, aby je jedli každý den.

41; Kvůli pravdě o Donbasu. Nový skandál Ukrajiny a Maďarska. 30. srpna státní tajemník kanceláře maďarského premiéra Tristan Azbej rozhořčil Ukrajinu svými výroky o Donbasu. A stačilo málo: Premiér označil konflikt na východě země za občanskou válku. Ukrajinská moc stále ještě věří, že si někdo myslí, že Ukrajina v Donbasu bojuje proti Rusku. Možná to ještě někdy někdo říká, ale nemyslí si to ve skutečnosti už nikdo.

42; Špionáž a diverze V Doněcké republice vynesli rozsudek na zahraničním zvláštním agentem. Za podpory státního žalobce soud vynesl dobře odůvodněný rozsudek, který už vstoupil v platnost.

43; V Doněcku došlo k výbuchu. Zraněn byl pracovník policie. V současné chvíli (17:30 místního času) policisté prohledávají místo události a zjišťují typ výbušného zařízení.

44; Tak si najměte tlumočníka! Rabinovičovi došla trpělivost s rusofoby. Ukrajinští naci(onali)sté v Nejvyšší radě protestovali, když Rabinovič vystupoval a mluvil přitom rusky. Po incidentu Rabinovič opustil zasedání.

45; Řádění fašistů u Kyjeva: Divoké tance, demonstrativní hromadné rvačky a požár. V těchto dnech proběhla v Obuchovském okrese Kyjevské oblasti akce neonacistů.

46; Ukrajinská rozvědka označila válku v Donbasu za vnitřní konflikt a předpověděla budoucnost. Rozvědčíci určili budoucnost pro Ukrajinu na nejbližších deset let. Ve čtyřech scénářích vždy hlavní roli hraje ukrajinská armáda.

47; Kybernetická vojska USA útočí na ruskou Arktidu. O jaké zbraně jde, vojáci z NATO a USA dosud nevědí.

48; Ozbrojenci z nacistického „Nacionálního korpusu“ demonstrovali před Odvolacím soudem v Kyjevě kvůli propuštění velitele doněcké protivzdušné obrany. Z budovy soudu k demonstrantům nikdo nepřišel.

49; Sutiny zřícené čtyřpatrové budovy v Moskevské oblasti zavalily několik lidí. K mimořádné události došlo v obci Novaja Šurma, kde se dřív nacházel dětský tábor „Solnyško“.

50; Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty se pokoušely probojovat do Doněcké republiky, ale utrpěli ztráty a museli utéct. Po utrpěných ztrátách byli diverzanti nuceni vzít nohy na ramena a utéct z bojiště. Při přestřelce bohužel zahynul i jeden bojovník Armády Doněcké republiky.

51; Jeruzalémský patriarcha odmítl uznat rozkolnickou „Pravoslavnou církev Ukrajiny“. Theofil III. Prohlásil, že uznává pouze Ukrajinskou pravoslavnou církev v čele s metropolitou Onufrijem.

52; Tajná základna amerického specnazu byla objevena u ruských hranic. Situaci komentoval známý ochránce lidských práv a veřejný činitel Dmitrij Linter.

53; V USA znovu slíbili peníze, která jim ani v minulosti stejně nedali. Kongres USA schválil vyčlenění 250 milionů dolarů na posílení bezpečnosti Ukrajiny v roce 2019.

54; Zprávy o likvidaci skupiny ruského specnazu v Sýrii. Je zajímavé to, že jako první o nějakém incidentu informovaly nikoli „Vedomosti“, ale list Al-Masdar News. Zprávy neodpovídají skutečnosti. V dané oblasti se nevyskytuje žádné ruské pozorovatelské stanoviště.

55; Putin varoval Bushe před teroristickým činem z 11. září, říká bývalý analytik CIA. Píše se o tom v knize „Ruská past: Jak může naše stínová válka s Ruskem přerůst v jadernou katastrofu“.

56; Rusko posiluje uskupení vojsk za účelem invaze na Ukrajinu, tvrdí ukrajinská rozvědka. Vadim Skibickij prohlásil, že se Rusko údajně chystá na „rozsáhlou ozbrojenou agresi proti Ukrajině.

57; Spadla až na úroveň nějakých divokých domorodců. Herečka a zpěvačka Laima Vaikule byla kritizována za používání ruštiny. Podle slov novinářky se mnoho Lotyšů na Vaikule naštvalo a opustilo akci.

58; V Polsku byla zavražděna Ukrajinka. V polském městě Sochaczew (37 tis obyv.) byla zavražděna šestadvacetiletá obyvatelka Lvovské oblasti. Vraždy se dopustil Ukrajinec.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
36 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.9.2019

 1. .lak napsal:

  Klekání před zpěváčky ze slonovinové věže zabukáčů úžer.
  video.
  https://tadesco.cz/natocili-sme-odvratenu-tvar-bruselu-toto-vam-v-mediach-neukazu/?unapproved=46735&moderation-hash=4fe2b407a2a5731c9516141e9150d598#comment-46735
  .lak Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.
  7.9.2019 (11:20)
  €araboafrický usociopatát v režii bussines vyexploatování plátců kejklíři prvoplánově institucionálním rasizmem totalitními uzurpátory s podlokajníky zaprodanců diktatury podloudných, kradmých, vrtošivých a řevnivých s aparáty násilí na těch kterým mají sloužit co by zaměstnanci. Reálně to nemá nic společného s proklamacemi násilných lhářů obětí z iluzionovaných formántů krypli systému za poblívku, ano vyžranova specifickými upíry a bezmozky ve smyslu kultury, civilizace a rozvoje tvůrčích svobod v bezpečí. Aktivují opak, zmar, beznaděj likvidace násilími čehokoliv ale co chcete od lhavých budulínků své adorace, jistě i násilím pseudokorektnosti s návaznými blamážemi stále se stavících do rolí

 2. Brousek napsal:

  Rusko posiluje uskupení vojsk za účelem invaze na Ukrajinu, tvrdí ukrajinská rozvědka. Vadim Skibickij prohlásil, že se Rusko údajně chystá na „rozsáhlou ozbrojenou agresi proti Ukrajině.

  To je divné. Oni už ani v rozvědce nevědí, že už roky čelí invazi z Ruska. Nebo že by to byla občanská válka? Tak se mi zdá, že se jim ta propaganda vymyká z rukou. Ha,ha,ha,ha.

  • .lak napsal:

   Morální právo ochránit své občany u sousedů i ve světě jistě mají.

   • proud napsal:

    Na prvni pohled to tak vypada,ale nemaji,maji pravo je branit u sebe doma kam patreji,jestlize domu nejdou,je to jejich problem a triko................Proc to pisu? Protoze presne takhle pak vypada vojensky vmesovani se do cizich statu,presne toho se pak vyuziva a zneuziva.Logicky jako Cech kdyz chci ochranu svy zeme,tak do ni kurva co nejrychlejc prijedu,kdyz to pujde!!! Kdyz budu chtet aby mi moje zeme pomahala v zahranici vojensky,pak budu akorat tak sobeckej a bezohlednej parchant!!!

    • .lak napsal:

     Dávej bacha správní území ukrajiny. Podkarpatská rus, bílá rus, novorusko atd. Krym s hřbitovy nájezdníků úžerů po moři se španěli, portugalci, italy, řeky, turky je kapitola sama o sobě přiřazené jim ukrajincem Brežnevem formálně v sojuzu je taky díl. Tam by se starosta & Koněv s plachtěním vyřádil ale takového dárečka tam asi nemají. :lol:
     https://www.youtube.com/watch?v=GwxeNyEO_eU

     • trtin napsal:

      na Krymu je hafo hrobu a hrbitovu ruznych narodnosti...ale zadny ukrajinsky...tzv Ukrajina si nevybojovala ani metr uzemi...nemohla, poradne ani neexistovala...je to nefunkcni slepenec plny smejdu..
      A ten havloidni satanisticko-fasisticky hajzl Proud tady chce operovat s jakymsi "mezinarodnim uznanim" a podobnyma trapnyma srackama...spina jedna..
      Vzdyt ti kokoti "ukrajinci" nemaji ani oficialni hranice...

      • proud napsal:

       Ses kreten,navic vis hovno a co je nejhorsi,ani ty zrejmy souvislosti si neumis lepit dohromady,debile !!! Krym proste kdysi ukrajine dali a ted si ho vzali zpatky,je potreba taky koukat za jakejch okolnosti.Z domaciho prikladu by se dalo pouzit ze bysme kdysi priklepli treba ostravu slovensku(s tim ze opatrime stejne k sobe),kdyz by se ale slovensko urvalo,podobne jako za hitlera,jasne ze bysme si ji vzali zpatky!

      • proud napsal:

       A na co jim jsou,kdyz je maji vsichni ti okolo:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).A jaka spina debile,jsou to jen pomejleny rusove,spina ses ty,curaku z vesnice,kdyby ukrajina chtela,prijde si pro tebe a sebere si te i s celou tvou horni-dolni na tech 500 x 300 usranejch kilometrech babisovo repky,blbe!Stejne jako Rusko,abys pak mohl zase debilne nadavat u doktora zadarmo a kupovat si rohliky na ktery bys kazdej mesic mel,pico,vydelano a nevedel co je to vubec nejakej urad prace(umela zalejvarna pro panicky k hovnu dobra),kokote!

      • proud napsal:

       Bez rict ukrajincovi ze jeho zeme blbost,ze neexistuje a ze jsou vsechny mapy falesny,jak dopadnes,bambulo:-))))))))))))))))))))))))))).Ani to nemas daleko,je jich tu dost,nejakyho si najdi,co ti pak urve palici :-))))

    • .lak napsal:

     Zavřený kamionista za pašování lidí ve francii jim nestál za diplomatickou notu i když sami migranti řekli že mu tam nalezli tak šikovně že o nich nevěděl. Za totéž ve velkém dostávají lekaři, cykličtí trajektující přívozníci /kerber/ bez hranic metály a politické prostitutky kalergiho ceny s návrhy na nobelovku. Může to brát logicky myslícím hlava?

     • proud napsal:

      Jasneze muze,nemel povereni a jel na svou pest,to se neodpousti stejne v mafii,jako v politice........nakonec,vzdyt je to totez........

      • .lak napsal:

       Jel si přivydělat, no to víš že jo! Ale četl jsem že jiný kamionista zdatný v jazyku kliftonům volal že má na kamiónu nezvané hosty a úplně ho ignorovali na domluvu kam má s nimi přijet a protože trasu znal tak jim najel do kruháče kde zablokoval dopravu a donutil je teprve jednat. A kdyby ho někde náhodně zastavili nebo přijel na celnici šel cedit vzduch.

  • proud napsal:

   Ukrajinska rozvedka keca presne tak jak to maji fasisti ve zvyku,zrejme ucelove aby k sobe nalakala NATO a EU,kam by rada vstoupila,neveda jakou hovadinu cini....................

 3. trtin napsal:

  Proude, si hnup a meles hupoviny....
  tech 7 milionu Rusu na Ukrajine nikdy svou zem neopustilo...ta cast byla dana pod spravu Ukrajiny ve spolecnem SSSR...
  mimochodem narodnost Ukrajinec neexistuje, byla vytvorena ucelove...Ve skutecnosti jsou Ukrajinci Rusove a Rusove Ukrajinci....
  Jednoduse s nima vyjebali...se vsema...i s vymastenou Ukrajinskou svoloci...

  • proud napsal:

   Hnup jsi trtine ty sam.Jednoduse proto,ze me vubec nezajima ze nejaka narodnost existuje,nebo ne,paklize je mezinarodne uznana! Navic pitomce nepremejslis o tom co jsem napsal,jinak bys takovy picoviny sam ani nepustil! Chces tim rict ze kdybysme my padli najednou pod Nemecko a prestal by existovat nazev cechy a cesi a oficialne jsme se stali nemcema,ze by ses nejak sprajcoval a pachal naprosto zbytecne sebevrazdu? Protoze jestli jo,uz se chystej,EU totiz neni nic jinyho nez priprava na uplny ruseni hranic a budeme radi kdyz nam zustane aspon ceska narodnost! Obzvlkast s tim jak vsichni drzite pysk a nevidite si dal jak na spicku vlastniho nosu s vasima oslavama chciplejch koz sousedu.Kdyz si prectes muj komentar pico a nerozumis mu,nebud hubatej,abys u me nebyl blbym curakem,kretene!

  • proud napsal:

   Kdyz debile nevis,nebo nerozumis,nejdriv se zeptej a ujasnuj si,nez zacnes bejt drzej,kokote!

   • trtin napsal:

    Proude, ty tupa pico...sam si nevidis do te nevymachane smradlave tlamy a delas tady borca, debile vymasteny...namistrovany...
    val za maminkou pro krajicek a neser se mezi dospelaky ...zmrde nedodelany..buzerantsky...

    • proud napsal:

     No vidis ze to taky umis:-)))))))))))))))))))),hlavne se k tomu ale nezapomen ucit, abys ze sebe nedelal tu blbou kundu verejne,jako doted :-))))))))))))))))))))

  • proud napsal:

   Mezinarodne je ukrajina uznana a ze v ni zijou Rusove je mi jasny uz z historie,kdy byla jeste ruskem,ale nic to nemeni na tom,ze at tak ci onak,ted je to Ukrajina a Rusove tam zustali,nic jim nebrani odejit at uz to je nespravedlivy jak chce,je to tak a Rusko nema pravo vojensky intervence do sousedni zeme pro svy lidi kdyz jim nikdo nebrani v odchodu domu,do Ruska,to je proste skutecnost,i kdyz nemila a neprijemna pro lidi kterejch se tejka a chapu ze tam maji svoje doma,jenze pomery se zmenily.

   • PetrC napsal:

    Proude, proc by Rusove meli odchazet, kdyz jim to uzemi patri. Kyjev byl prece jednu dobu hl.mesto Ruska. Navic za Ukrainu jako stat muzou dekovat jen komousum, kterym se rozdavalo z ciziho.

    • proud napsal:

     Peto,uznalo Rusko Ukrajinu? Uznalo!.............co vic jeste potrebujes vedet?

     • PetrC napsal:

      Za jakych podminek byla Ukrajina uznana? Navic na Ukrajine je spis min ukrajincu nez Rusu. At se kurva seberou a tahnou domu - oni tam jsou doma. Rusove se tam nepristehovali jak nemci do sudet.
      Mel by jste vedet ze kvuli mensinam nezacinaji svetove valky, to je jen zaminka.

      • proud napsal:

       Samozrejme ze je to jen zaminka,netvrdim nic jinyho,ovsem aby fungovala,musi se dit prikori a zaznivat volani o pomoc.Co se Ruska a Ukrajiny tejka,jasne jsem napsal ze ji Rusko uznalo!!!!!! Tak o cem porad diskutujes?? Kdyby ji neuznalo,neni Ukrajina a je to porad Rusko,proste by ji nepustilo.

    • proud napsal:

     Ale o tom to neni,ze ano,je to o tom,ze presne takhle vznikaji valky,ze nekde nejaka mensina dostane na prdel a nez by se vratila domu,radeji za sebe necha rozpoutat valku ve ktery zarve x nevinnejch,nebo taky miliony,kdyz kvuli mensine skonci ve valce pul sveta! At se kurva seberou a tahnou domu,nebo at si nestezujou!

    • proud napsal:

     Nemluve o tom,ze nam je do toho uz uplny hovno a prece se do toho sereme,jak idioti!!!

 4. proud napsal:

  Leda bys byl stejnej curak jako fasisti a zacal vykrikovat ze kdyz v pohranici zijou rusove,jako u nas kdysi nemci,tak je pohranici ruska,jako porvavali nemecky kreteni,ze je teda nase pohranici jejich...............debile!!!

 5. proud napsal:

  Nema,jinak by nebyla ukrajina a rusko,ale jenom rusko :-)

 6. proud napsal:

  Sama tak zvana Ukrajina by z nej nechtela odejit,natoz aby ji Rusko pustilo!

 7. proud napsal:

  Asi nevi nic o tom,co je to "federace":-)))))A mame federace dobrovolny a pak ty drzeny nejakou silou(penezma,napriklad).....A kdyz prijde "svoboda",pak se kazda cast federace muze sama za sebe rozhodnout co dal.

 8. proud napsal:

  A Rusko byl svaz , "SVAZ",tedy federace,pro pitomce :-))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!