Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.-7.9.2019

tyurma_reshetka_ruki_zaklyuchennyy1; Rusovi Alexandru Koršunovovi zadrženému v Itálii na žádost USA hrozí deset let vězení. Je obviňován z pokusu o krádež obchodních tajemství americké společnosti na výrobu letadel.

2; Zelenskij se tajně setkal s významnými členy své strany. Přítomen byl i premiér Alexej Gončaruk, generální prokurátor Ruslan Rjabošapka a ministryně financí Oksana Markarova.

3; Aksjonov poradil Zelenskému, aby přijel na Krym a zeptal se obyvatel, zdali si přejí návrat na Ukrajinu. Máte v Jaltě byt, tak přijeďte a podívejte se, jak tu žijeme.

4; Rusofobie Gruzii škodí, V Gruzii přiznali, že turistická image země se prudce propadla. Podle gruzínských statistik bylo 21% turistů právě z Ruska.

5; Mezinárodní zdravotnická organizace zveřejnila žebříček zemí podle spotřeby alkoholu na osobu. První je Litva (15 litrů čistého alkoholu na osobu a rok, druhá Česká republika (14,4), třetí Německo (13,4).

6; Nejvyšší soud: Svědkové v Donbasu jsou připraveni vypovídat proti ukrajinským válečným zločincům. Tato válka ještě nemá svou historii. Ještě nebyla napsána.

7; Jsme otroky Spojených států! V Polsku se cítí být poníženi počínáním Mika Pence. Poláci už přišli na to, že Američané je jen banálně využívají – zhruba tak, jako jsou zneužívány ženy lehkých mravů.

8; Zelenského spolustraník Bužanskij komentoval rozhodnutí Národní rady Ukrajiny pro televizní vysílání o zrušení licence pro stanici NewsOne. Označil to za hon na čarodějnice.

9; Je na čase platit nějakou novou daň. Ukrajinci jsou šokováni iniciativou nové vlády. Ukrajinský kabinet avizoval nové projekty zaměřené na další ždímání peněženek občanů.

10; Zasloužili by přes držku. Ukrajinský poslanec informoval o potyčce s nacisty na zasedání Národní rady pro televizní vysílání. Poslanec Oleg Vološin komentoval potyčku, ke které došlo 5. září na zasedání Nacionální rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

11; Krvavý oligarcha. Porošenko je přímo spojen s vraždou vlastního bratra. Politik z Moldávie prohlásil, že disponuje materiály o spojení Porošenka se zločiny spáchanými na území Ukrajiny.

12; Nový ukrajinský diktátor. Hlasování v Radě o rozšíření pravomocí prezidenta spouští proces budování ještě totalitnějšího režimu.

13; Nepřítel se připravuje. Karatelé využívají příměří v Donbasu k přeskupování svých sil.

14; Seznam trestů pro Zelenského. USA dávají Ukrajině ultimátum. V nedávno uplynulých dnech se ve Varšavě setkali Vladimir Zelenskij a Mike Pence.

15; U ruských hranic byla objevena tajná základna amerického specnazu. Situaci komentoval ochránce lidských práv a veřejný činitel Dmitrij Linter.

16; Století teroru. Nejsložitější operace ruského specnazu. 21. století začalo velkým teroristickým činem a celé století bude stoletím teroru.

17; Pentagon prohlásil, že Rusko ohrožuje a omezuje Spojené státy v kosmu. Rusko je reálnou hrozbou pro síly USA umístěné v kosmu, prohlásili v USA.

18; Rodina legendárního sovětského velitele divize Vasilije Čapajeva (1887-1919) se obrátila na ministra obrany Ruské federace Sergeje Šojgu v souvislosti s opakujícími se akty vandalismu proti památníku maršála Koněva v Praze. Vandalům vadí už nejen pomníky hrdinů Velké vlastenecké války. Jim už vadí celá ruská historie a obzvláště její sovětská éra.

19; Polský novinář označil svou zemi za nepřátele ruské státnosti. Varšava se pokouší zničit historicko-mezinárodní sebeuvědomění současného Ruska a je nepřítelem jeho státnosti.

20; Ukrajina je pro Rusko zcela ztracena. Byl zveřejněn kontroverzní, leč zajímavý názor sociologa Jevgenije Kopaťka: V Moskvě vůbec nechápou, co se dnes děje na Ukrajině.

21; Ve Lvově byl zneuctěn památník Řádu Velké vlastenecké války Informuje o tom Národní policie Ukrajiny.

22; Armáda Doněcké republiky v pátek ráno informovala o rozsáhlém ranním útoku ukrajinské armády v okolí obce Grigorovka.

23; Neuvěřitelně rychlý přechod do nadzvukové rychlosti. Byly zveřejněny charakteristiky nejnovějšího Su-57.

24; Na nebi u Lipecka se srazily dvě stíhačky Su-34. Oficiální místa událost nekomentovala.

25; V Británii propustili z vězení nejnebezpečnější pedofilku. Policejní důstojník, který vyšetřoval případ, sdělil, že na snímcích, které posílala dalším pedofilům, bylo zobrazeno násilí v té nejodpornější, ďábelské podobě.

26; Porošenko se znovu nedostavil k výslechu na Státní úřad pro vyšetřování. Místo bývalého prezidenta přišel jeho advokát,který označil proces za frašku.

27; Neznámí pachatelé zaútočili na šéfku Ústřední volební komise Ellu Pamfilovovou. Pravděpodobně šlo o loupežné přepadení. Pamfilova noční přepadení komentovala slovy, že to přežije, a pokračovala ve svém pracovním programu.

28; V Itálii vandalové poničili vyobrazení Alexandra Zacharčenka ve stylu „street art“. Ukrajinští patrioti hýkají radostí a plivou kolem sebe jed.

29; Lukašenko: Bělorusko je schopné pořádat Olympiádu společně s Ruskem nebo Ukrajinou.

30; Na Ukrajině verbují psychicky nemocné lidi jako diverzanty. Využívají toho, že tyto osoby nejsou odpovědné za své činy.

31; V kyjevském trolejbusu muž střílel po ostatních cestujících. Zranil dva lidi a utekl z místa činu.

32; Litva postaví pozorovatelnu na hranici s Ruskem. Její výška bude nejméně 30 metrů a bude z ní „velmi zajímavý výhled“.

33; Putin: Na kosmodromu Vostočnyj je mnoho otázek vyžadujících mou intervenci.

34; V důsledku dělostřeleckého útoku na jihu Doněcké republiky byla včera zraněna žena. Poprvé po vyhlášení příměří pálí ukrajinská armáda na Donbas z dělostřeleckých prostředků ráže 152 mm.

35; Šoumen místo boxera. Kdo je to ten Pritula, který může nahradit Klička?

36; Recept na totální likvidaci. V USA se lekli ruské rakety. „Tahle raketa se může stát tím posledním, co v životě uvidíte...“

37;Soud pokutoval hlavního ukrajinského protikorupčního úředníka za korupci. Informuje o tom advokát úředníka Vladislav Kiča.

38; Ostřelovači a drony ukrajinské armády se pokoušejí narušovat činnost OBSE. Jen za uplynulý týden bylo sestřeleno pět nepřátelských dronů různých typů.

39; Při únosu velitele protivzdušné obrany Doněcké republiky zahynul člen ukrajinského specnazu, další dva byli zraněni.

40; Šéfka ruské ústřední volební komise odmítla fámy o zinscenování útoku na svou osobu.

41; Bývalou šéfku ukrajinské národní banky Valerii Gontarevovou usvědčili z podvodu při dopravní nehodě ve Velké Británii.

42; Je fakt děsná. Brazilský ministr Paulo Guedes urazil Macronovu manželku.

43; Ukrajinští patrioti v šoku: Nedaleko mostu ve Stanici Luganské byly sundány ukrajinské vlajky. Vydržely tam pouhé tři dny.

44; V USA se poprvé v historii staly generály dvě sestry, píše list USA Today.

45; Bývalý prezident Ukrajiny označil za největší chybu ukrajinských politiků, že nerespektovali specifické zájmy různých regionů země. U Porošenka už šlo o extrém, kdy chtěl zájmy jednoho regionu prosadit na celém území Státu.

46; V Kyjevě muž znásilnil ženu před očima jejích přátel a dcery. Informuje o tom tisková služba kyjevské policie.

47; USA odpálily balistické rakety z jaderné ponorky. Manévry se konaly proto, aby byly zjištěny parametry těchto strategických systémů.

48; Ve Státní dumě zazněla možná příčina útoku na šéfku Ústřední volební komise. V Liberálně-demokratické straně pochybují, že by se běžný zloděj pokoušel proniknout do domu takto vysoce postaveného úředníka.

49; Ukrajinský poslanec navrhl, aby se na Moskvu zaútočilo „raketou s kamínky“. Politik sdělil, že Ukrajina může pro tento účel použít nejaderné rakety krátkého doletu.

50; V Arťomovsku okupovaném ukrajinskou armádou spálili ukrajinské vlajky. Na policii tvrdili, že stuha v národních barvách se nepovažuje za státní symbol, ale přesto po pachateli pátrají.

51; Obyvatelé Doněcké republiky rychle získávají ruské pasy. Na doněcké ministerstvu vnitra opět zveřejnili soupis dokumentů nutných pro získání ruského pasu.

52; Američané Ukrajince k ničemu nepotřebují. Stačí jen malé procento populace pro jejich obsluhu.

53; Na Donbas přišla nová brigáda ukrajinské armády. Utábořili se na netknuté půdě a hned „sklízejí krvavou úrodu“.

54; Meč už sviští vzduchem. Ukrajinská společnost čeká, koho zavřou jako prvního. Ve společnosti je extrémně vysoká poptávka po potrestání představitelů předcházející moci.

55; Ukrajinská politika vykazuje viditelnou změnu směru. Nejlépe se na ni hodí přísloví „S čím kdo zachází, s tím i schází“.

56; Velká Británie kráčí ve stopách Ukrajiny. V souvislosti s Brexitem došlo k bezprecedentnímu sporu mezi Parlamentem a Královnou. Poslední podobný rozpor vedl v zemi k občanské válce.

57; Obludné lži proti SSSR a Rusku. Polsko stojí v čele procesu přepisování dějin Druhé světové války ve Východní Evropě. V zemi nyní tvrdě prosazují „historickou pravdu“, která zcela ignoruje 600 tisíc sovětských vojáků, kteří položili své životy při osvobozování Polska od německého fašismu. Proces přepisování dějin Druhé světové války má jasně koordinovanou podobu. Podobné nesmysly zaznívají i z jiných zemí Východní Evropy – například z České republiky, kde místní moc bojuje proti pomníku maršála Koněva, nebo z Bulharska, kde z nejvyšších míst zaznívá požadavek, aby sovětské vítězství nad německým fašismem nebylo interpretováno jako osvobození země.

58; Hlavní ukrajinská rusofobka (Irina Farion) slibuje, že za rok nacisté smetou Zelenského i s jeho „Sluhy“. Porošenkovi spolustraníci prosazují ještě tvrdší podobu jazykového zákona.

59; Ukrajinská armáda ostřeluje jih Doněcké republiky ze všech ráží a prakticky srovnává celé obce se zemí. Jelikož se Kominternovo nachází na hranici Doněcké republiky a oblasti pod kontrolou Ukrajiny, je pravidelným (protože pohodlným) cílem ostřelování.

60; Robot FEDOR se vrátil z Mezinárodní kosmické stanice. Program zkoušek byl do puntíku splněn.

61; Ze dna Baltského moře tajuplně zmizela německá vědecká observatoř Centra oceánologických studií GEOMAR. Potápěči našli na místě jen přervaný kabel pro předávání dat.

62; Ukrajinská armáda pálí po Donbasu. V obci Voďanoje hoří obytný dům.

63; Trump nutí Zelenského, aby se vměšoval do voleb v USA, píše Washington Post. Americký prezident požaduje od ukrajinského kolegy, aby obnovil vyšetřování vůči Joe Bidenovi, který bude jeho soupeřem v blížících se prezidentských volbách.

64; Speciální letadla s vyměňovanými vězni přistála na cílových letištích. Mezi Ruskem a Ukrajinou došlo k výměně několika desítek osob vězněných druhou stranou.

65; Ve Francii avizovali obnovení meziparlamentního dialogu s Ruskem. Ke kontaktům v rámci francouzsko-ruské meziparlamentní komise nedocházelo už od roku 2013.

66; Odměny pro mladé vědce v Rusku byly zvýšeny na jeden milion rublů.

67; Předseda ukrajinské nejvyšší rady navrhl, aby se poslancům odebraly cestovní pasy. Dmitrij Razumkov se chystá bojovat za práceschopnost parlamentu jakýmikoli způsoby.

68; Máša a Medvěd putují i do Velké Británie. Animovaný film byl už přeložen do 36 jazyků a promítá se ve více než 100 zemích světa. Počty zhlédnutí na YouTube přesahují 50 miliard.

69; Rezervy pro vnitřní boj. V Estonsku se obávají vzpour, katastrof a samozřejmě „zelených mužíčků“. Estonské ministerstvo vnitra plánuje vytvoření rezervy vnitřní obrany, která se bude skládat z lidí, kteří absolvovali vojnu.

70; Írán zadržel zahraniční plavidlo v Hormuzském průlivu. Plavidlo s Filipínci na palubě mělo pašovat pohonné hmoty.

71; Zelenskij promluvil o blížícím se konci války v Donbasu. Myslím si, že první etapa byla splněna, komentoval dnešní události (výměnu vězňů) prezident Ukrajiny. Všeobecnou radost z tohoto kroku správným směrem ale kazí fakt, že za třetí (poslední) etapu Zelenskij považuje navrácení Krymu a Donbasu zpět pod ukrajinskou správu.

72; Ostřelovači Doněcké republiky zlikvidovali v Donbasu několik karatelů. Ukrajinská strana těžko může cokoli namítat. Tkačišin se v době příměří nacházel v okolí Gorlovky s bojovým úkolem...

73; V Donbasu byl sestřelen už šestý ukrajinský dron za týden (tentokrát Fantom). Jednotky protivzdušné obrany Doněcké republiky nadále efektivně zajišťují bezpečnost Republiky před hrozbami ze vzduchu.

74; Pokus zachovat si tvář. Nizozemsko požaduje od Ruska vydání velitele doněcké protivzdušné obrany. Vladimir Zelenskij oznámil novinářům v Borispolu, že nizozemští vyšetřovatele před výměnou Cemacha vyslýchali.

75; Dnes odpoledne zadržen podezřelý z útoku na šéfku ústřední volební komise Pamfilovovou a byl předán vyšetřovatelům.

76; Porošenko pochválil sám sebe za výměnu vězňů a pochlubil se propuštěním „tisíců“ spoluobčanů.

77; Zelenskij u příležitosti výměny vězňů informoval o nových dohodách s Ruskem.

78; Propuštění ukrajinští námořníci byli vyznamenáni řády a byli povýšeni.

79; V Evropském parlamentu navrhli zrušení sankcí proti Rusku. Poslanec Evropského parlamentu za Francii Thierry Mariani navrhl zrušení nebo přinejmenším podstatné omezení sankcí proti Rusku.

80; Trump poblahopřál Putinovi a Zelenskému k výměně vězňů.

81; V petrohradském štábu Navalného byly nalezeny hlasovací lístky. Informuje o tom Petrohradská hlavní vyšetřovací správa Vyšetřovacího výboru.

82; Cena ruského plynu pro Moldávii se sníží, hlásí moldavský prezident Dodon. Už od 1. října se sníží cena plynu dodávaného do Moldávie z Ruska, zdůraznil Dodon.

83; Za Zelenského prezidentství je nepatrná naděje na normalizaci vztahů s Ukrajinou, říká Margarita Simoňjan. Za Petra Porošenka taková naděje neexistovala vůbec.

84; Předseda Bundestagu kritizoval odpůrce „Severního proudu – 2“. Wolfgang Schäuble označil kroky kritiků projektu za nerozumné.

85; Evropský parlament chce udělit teroristovi Sencovovi další Sacharovovu cenu. Prezident Evropského parlamentu David-Maria Sassoli prohlásil, že očekává možnost setkat se s Ukrajinským režisérem“.

86; Nizozemsko se pokusilo zabránit Ukrajině předat Rusku velitele protivzdušné obrany Doněcké republiky. Nizozemská prokuratura trvala na to, aby Cemach zůstal pro vyšetřovatele dostupný.

87; Oleg Carjov informoval o neprofesionalitě novinářů a o možném příjezdu Kolomojského na Donbas. Podrobnosti však nesdělil. Čeká se na upřesnění těchto slov.

88; Ve Státní dumě navrhli, aby došlo také k výměně zadržovaných plavidel. Rusko a Ukrajina si zatím vyměnily „pouze“ po 35 zadržených občanech.

89; Šéf Pentagonu Mark Esper doporučil Rusku, aby se chovalo jako „normální země“. Není jasné, zdali domyslel, co by se stalo, kdyby se Rusko začalo chovat stejně jako USA...

90; Voják ukrajinské armády zahynul u Černigova při pochodu. Ve věci probíhá služební vyšetřování za účelem zjištění příčin a okolností incidentu.

91; Putin a Zelenskij uskutečnili telefonický rozhovor. Informuje o tom tisková služba Kremlu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.-7.9.2019

 1. antiwest napsal:

  no tak tá prvá správa ma prekvapila.. načo by boli rusovi poznatky o americkych lietadlach ked rusi maju take silne letectvo ze mi doteraz nieje jasne preco nezautocili na ameriku ked podla kazdeho kto sa vyzna do ruskeho letectva vie ze utok ruskych lietadiel na ameriku by dopadol v prospech rusku v rychlosti na urovni izraelskej sest dnovej vojny

  • antiwest napsal:

   co ak je putin zly clovek ? dobre vieme ze ruska armada dokaze znicit americku a ruska je silnejsia + china a amerika nema sancu ale je vidiet ze putinovi je to jedno :( chceme mier ale rusko nic nerobi vsecti vieme ze rusi su tak silny ze by ameriku porazili tak preco uz nieje 3 svetova vojna ? zabranilo tomu NWO ??? GRAND LODGE - FREEMASONS ??? https://www.google.sk/search?biw=1920&bih=938&tbm=isch&sa=1&ei=yhx7XbeOEM3MwALt-KKIAw&q=grand+lodge+putin&oq=grand+lodge+putin&gs_l=img.3...153.6508..6671...9.0..0.179.2441.19j5......0....1..gws-wiz-img.......0i67j0j0i19j0i10i19j0i30j0i5i30i19.24yeywoU1Yc&ved=0ahUKEwi3m7Xg_MzkAhVNJlAKHW28CDEQ4dUDCAY&uact=5#imgrc=-ze-3qNb37M4AM:

   • antiwest napsal:

    ten obrázok kde som dal link tak to oblečenie sa dá vygoogliť aj anglicky / freemasonry vietnam ao dai silk / v preklade freemasonry z angličtiny = slobodomurársky
    / z angličtiny vietnam = vietnamský // ao dai (po vietnamsky = dlhé šaty) silk v angličtine = hodváb čiže freemasonry vietnam ao dai silk v preklade znamená slobodomurárske hodvábne dlhé šaty to mali na sebe pri stretnutí..

    • antiwest napsal:

     Na jednom z obrázkov na google je napísané : APEC summit in Hanoi - Vietnam _ 19 November 2006

    • proud napsal:

     Proste vychazej z toho ze existuje jakejsi GP a vsechny vlady jsou pod nim rizeny.Tedy i Ruska a Ameicka!!!Pochopitelne tak aby to tak nevypadalo,jinak by mohl rovnou utvorit svetovou vladu ve svetovym centru.Ma asi duvod proc to nedela a drzi se v pozadi odkud nastavuje jednotlivejm zemim a koloniim jejich mantinely,stejne jako jejich vladam,asi vi proc je "sedou eminenci"......

   • proud napsal:

    Premejslels o tom,ze muze bejt ve hre mnohem vic veci nez jen sila armad a techniky? Mozna Putin vi proc si nezacina a pravdepodobne to vi i Amerika,ze si taky nezacina,jenom rincej zbranema.Verim ze je kolem toho mnohem vic veci o kterejch nevim,nebo se nemam dozvedet,nebo se je nikdy nedozvim,nez co se "dava k dobru",vcetne moznejch mimozemskejch technologii. Ono asi nebude umeni zacit sebeznicujici valku,umenim bude ji zabranit.

    • proud napsal:

     I kdyz s Amerikou je to spis tak,ze ta ceka na rozkazy,nez by cekala sama od sebe,jsou to jen vojaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!