Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.9.2019

rossiya_ukrainy1; Světový tisk uvítal vzájemnou výměnu vězňů mezi Ukrajinou a Ruskem. Je to ale jen první malý krůček k ukončení války v Donbasu a urovnání vzájemných vztahů.

2; Proč Ukrajina propustila velitele doněcké protivzdušné obrany? Udělala by to, kdyby mohl mít cokoli společného s katastrofou MH17?

3; Zhruba 1.500 lidí protestovalo v Oděse proti odvolání šéfa uměleckého muzea Alexandra Rojtburda.

4; Doufáme, že bude líp. V Radě federace komentovali rozhovor Putina se Zelenským. Soude dle všeho, dialog přináší ovoce.

5; Smrt diktátora. Ruský tisk široce komentuje smrt pětadevadesátiletého Roberta Mugabeho. Světová i ruská média se předhánějí v analýzách jeho politického působení.

6; Ukrajinská armáda má své vlastní plány na odpoutání sil v Donbasu, nezávisle na dohodnutých parametrech, vyplývá z každodenní zprávy o situaci v Luganské republice.

7; Stínová moc. Kdo ve skutečnosti řídí Kyjev? Bloger Anatolij Šaríj poznamenává, že by bylo divné, kdyby si Kličko nějak vyskakoval.

8; Proč USA cvičí svůj tajný specnaz zrovna v Estonsku pouhých 150 km od ruských hranic? Jen tím ukazují, k čemu musí mít Rusko silnou armádu.

9; V těchto dnech si Donbas připomíná 76. výročí osvobození Donbasu od německých fašistů. 8. září 1943 bylo od německých vojsk osvobozeno město Stalino, dnešní Doněck.

10; Spravedlnost nebo iluze? Byla zveřejněna úvaha o změnách zákonů a politického kursu na Ukrajině. V opozici chtějí napadnout dokument o Ústavním soudu a tvrdí, že by to bylo porušení stanov (jednacího řádu).

11; Američané řekli ukrajinské ekonomice NE. Je zajímá jen rozprodej zemědělské půdy, tj. zrušení moratoria na její prodej.

12; Čím je generál Matios obzvláště nebezpečný pro Ukrajinu? Matios musí vypadnout! To jsou tři hlavní slova, na která Ukrajinci už dlouho čekali. A konečně je to tady.

13; Lukašenko požaduje od Putina kompenzace za Černobyl a vyhrožuje, že přeruší proudění ropy přes ropovod Družba. Vypadá to, že se Lukašenko právě dodíval na seriál Černobyl.

14; Stažení vojsk, výměna zajatců a Steinmaierův plán. Na čem se domluvili Zelenského lidé se Surkovem? V těchto dnech se v Berlíně konala schůzka zástupců zemí normandského formátu.

15; Kam zmizeli ukrajinští nacisté a jakou nesplnitelnou úlohu dali Avakovovi? Nová moc v nich vidí hrozbu.

16; Volby v Rusku. Dnes byl jednotný den hlasování. Volby proběhly v 85 regionech.

17; V Rusku navrhují uzavřít s Ukrajinou speciální dohodu, která by umožnila přerušit vůči občanům druhé země trestní stíhání. Návrh předložila Taťjana Moskalkova, zplnomocněnkyně pro lidská práva.

18; Porošenkovi se vysmáli za jeho sebechválu ohledně výměny vězňů. Jediné, čím přispěl, bylo, že je nechal zavřít.

19; Ukrajinský film o „vítězství nad Ruskem a zničení Donbasu“ získal cenu Benátského filmového festivalu.

20; V Polsku znovu zaznívají výzvy k dialogu s Ruskem. Polský novinář prohlásil, že kvůli neexistenci kontaktů s Ruskem ztrácí Polsko mnohem více než Moskva.

21; Matios podrobně informoval o třinácti z 35 vězňů, které Ukrajina vydala Rusku.

22; Macronův „ruský obrat“ nabývá konkrétních obrysů. 9. září se v Moskvě bude konat setkání ministrů zahraničí a obrany Ruska a Francie.

23; Nad Avdějevkou zavlály rudé prapory. Směrem na Avdějevku byly vypuštěny nafukovací balóny a prapor Vítězství. Doněcká republika se takto rozhodla poblahopřát ukrajinské straně k 76. výročí vyhnání fašistů z Donbasu. Ještě během letu na balóny ukrajinská armáda střílela protitankovými raketami. Netrefili...

24; Jazzová zpěvačka Katamadze, která odmítla vystupovat v Rusku, vystoupila se smířlivým prohlášením. Prý miluje své fanoušky v Rusku.

25; Skupina tří zločinců se pokusila proniknout do objektů Roskosmosu. Chtěli se dopouštět vandalských činů, fotografovat vše na střeše a uvnitř střeženého objektu, aby pak mohli snímky šířit po internetu.

26; Byly zveřejněny fotografie muže, který zaútočil na šéfku ústřední volební komise Pamfilovovou. Muž byl zadržen v lese nedaleko Moskvy. Objevily se i fotografie jeho lesní skrýše.

27; Tragédie ve sváteční den. Nevybuchlý granát ukrajinské armády explodoval a zabil ženu u Doněcka. Druhá žena utrpěla střepinová zranění dolních končetin. Armáda Doněcké republiky vyzvala mezinárodní pozorovatele, aby odsoudili další válečný zločin ukrajinských vojáků.

28; Protivzdušná obrana Luganské republiky v akci. Byl sestřelen další ukrajinský dron. Protivzdušná obrana pravidelně maří pokusy ukrajinské strany využívat drony pro rozvědku.

29; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Jasinovaté zničen obytný dům. Dnes ráno ukrajinští okupanti zahájili palbu na Jasinovatou z protitankového raketového komplexu.

30; K budově gruzínského parlamentu přivedli stádo ovcí. Měl to být protest proti normalizaci rusko-gruzínských vztahů.

31; Ruští muži jsou národní tragédií, říká duchovní Ruské pravoslavné církve. Podle něj dnes dokonce při hledání manželky muži hledají jen druhou mámu.

32; Pušilin slíbil, že zahájí provoz vlaků do Moskvy a Petrohradu. Dodal, že se uvažuje i o možnosti dalších železničních spojení s jinými ruskými městy.

33; Cemach odmítl dohodu s vyšetřovateli ohledně případu MH17, říká Lucenko. Vladimir Zelenskij prohlásil, že Cemach byl vyslýchání nizozemskými vyšetřovateli předtím, než byl předán do Ruska.

34; Ovce nepomohly. Premiérem Gruzie se stal bývalý ministr vnitra, který rozháněl tbiliskou vzpouru. Gruzínský parlament vyslovil důvěru vládě a novým premiérem se stal Georgij Gacharija.

35; Pili vodu z kaluží. Jak Ukrajinci bojovali s NATO. Voják 93. brigády ukrajinské armády Andrej Ščadrin se podělil o své vzpomínky na mezinárodní cvičení v Německu.

36; Rada federace projedná pokusy o zahraniční vměšování do ruských voleb.

37; Major ukrajinské armády střílel po civilním obyvateli Ve Volnovaše. Za uplynulých 24 hodin ukrajinští ozbrojenci dvanáctkrát stříleli po civilním obyvatelstvu.

38; Šéf rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny ukradl Filaretovi historické ozdoby. Informují o tom stránky Filaretovy „církve“.

39; Demonstranti v Hongkongu se obrátili o pomoc na USA. V Hongkongu nedaleko generálního konzulátu Spojených států požádali demonstranti o pomoc prezidenta USA.

40; Včerejší výměna vězňů: Proč byli vězni vítání jinak v Kyjevě a jinak v Rusku? Publicista Dmitrij Olšanskij je rozhořčen kvůli příliš chladnému přijetí politických vězňů zadržovaných na Ukrajině ze strany Moskvy.

41; Minsk nemá alternativu. Putin a Macron projednali Donbas a Ukrajinu. Prezident Ruska připomněl potřebnost pečlivé přípravy programu nadcházejícího summitu normandské čtyřky.

42; Proč na Ukrajině přestali ukazovat děti z Donbasu? V poslední době tam není nic slyšet o natáčení Mosfilmu, jak to bylo ještě v roce 2014, ani o lidech, kteří jsou nuceni žít v podmínkách ostřelování.

43; Portugalští novinář informují o výsadku ruských vojáků v Mosambiku. Vojáci budou pomáhat mozambické armádě v boji proti radikálním islamistům.

44; Strašlivé údery ukrajinské armády nedaleko Mariupolu. Jedna obec byla zcela srovnána se zemí. Obrovské krátery v zemi, 152-mm miny a hořící obytné domy – tak vypadá příměří v Doněcké republice. Obec Roza prakticky přestala existovat. Nezbyla tam už žádná kompletní stavba.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!