Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.9.2019

vodal1; Na Ukrajině celé město Volnogorsk v Dněpropetrovské oblasti zůstalo bez pitné vody. Smrdutá žlutá kapalina tekla místo vody z kohoutků už od pátku 6. září.

2; Ukrajinský novinář má v úmyslu vyjevit celou pravdu o novém šéfovi SBU a masakru na Majdanu. Svá svědectví chce zveřejnil pro všechny Ukrajince novinář Vladimir Bojko i v případě, pokud ho nepřijmou na Generální prokuratuře.

3; Ruští kosmonauti se na Mezinárodní kosmické stanici začali o něco méně zabývat vědou. Počínaje dubnem 2017 se postupně snižuje objem vykonávaných vědeckých úkolů.

4; Za „mučení“ extremistů“ (míněni členové náboženské společnosti Svědkové Jehovovi, která je v Rusku zakázaná). V USA uvalili sankce na pracovníky ruské Vyšetřovací služby. Podle informací Státního departmentu v roce 2018 bylo zadrženo 47 členů sekty a proti 72 bylo zahájeno vyšetřování.

5; Terorista Sencov si zopakuje osud Savčenkové. Nebudou prakticky žádné rozdíly.

6; Jak skončí spor Zelenského a Filatova? Po Vitaliji Kličkovi se začalo houpat křeslo pod dalším starostou velkého města (Dněpropetrovsk).

7; Za co dostal rusofobní film o válce v Donbasu cenu na mezinárodním festivalu? Ukrajinský film o válce v Donbasu „Atlantida“ by nikdo neznal, kdyby nebylo mezinárodního festivalu v Benátkách.

8; Ukrajinská armáda se pokouší utajit pravdu o skutečném postavení karatelů v Donbasu. Vyplývá to z každodenní zprávy o situaci v Luganské republice.

9; Po kolejích rychlostí 10.620 km/h. Americká armáda otestovala nadzvukové raketové sáně, které dosáhly rychlosti 8,6 Mach.

10; Lukašenko slíbil, že se Minsk stane hlavním městem USA. Mazaný lišák Lukašenko se nadále pokouší sedět na dvou židlích. Jak dlouho ještě?

11; Tajemství záhadného teroristického aktu 9/11. Více než 4 tisíce zraněných hromadně onemocnělo rakovinou. Rozhodně to není náhoda. O příčinách a vykonavatelích nejstrašnějšího teroristického činu v historii lidstva se dosud vedou spory.

12; Doněcká a Luganská republika musí být konečně uznány. Lid Donbasu dokázal, že je schopen odolat celé armádě. Prohlásil to šéfredaktor německého portálu World Economy.

13; Ukrajina pozastavila vypovídání dvoustranných smluv s Ruskem. Kyjev přestal Moskvě posílat svá oznámení o výpovědích smluv.

14; Medvedčuk prohlásil, že výměnu vězňů je třeba přetavit v mít v Donbasu. Je třeba pokračovat v dialogu s Ruskem, myslí si zástupce „Opoziční platformy Za život“.

15; Téměř 90 Rusů zahynulo během letošní turistické sezóny v Turecku, hlásí velvyslanec Ruské federace. Letošní sezóna, která ještě neskončila, byla tragická co se týče počtu úmrtí ruských turistů.

16; První ruské vrtulníkové lodě se začnou stavět v loděnici na Krymu, tvrdí zdroje. Univerzální výsadková plavidla se začnou vyrábět v loděnici Zaliv v Kerči.

17; CNN informoval, kdo může nahradit Boltona. Včera prezident Trump odvolal svého asistenta pro národní bezpečnost.

18; K čemu je Zelenskému zákon o odvolání prezidenta? Pro zákon hlasovalo 245 poslanců. Pro přijetí předlohy stačilo 226.

19; Bogdan ukázal, jak mu v Saint Tropez nasadili pouta. Šéf kanceláře prezidenta Ukrajiny považoval za vhodné znovu připomenout plebsu svůj luxusní výlet do Francie.

20; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl na předměstí Gorlovky zničen dům. Ukrajinští karatelé zahájili palbu na těžce zkoušené Zajcevo.

21; Ve Velké Británii obvinili Rusko z rozpoutávání nové „Velké hry“. Země jako Rusko nebo Čína ohrožují Londýn novou formou „Velké hry“. „Velká hra“ je historický pojem z 19. století a označuje geopolitické soupeření mezi Britskou korunou a Carským Ruskem v Jižní a Centrální Asii.

22; Ukradené Skytské zlato. Krymská muzea předala soudu v Nizozemsku nové důkazy. Trváme na tom, aby se všechny exponáty vrátily tam, odkud byly na výstavu zapůjčeny, tj. do krymských muzeí.

23; Na západě Ukrajiny zadrželi příliš patriotické pašeráky. Zločinci si mysleli, že trestní zákoník je možno porušovat, pokud je člověk správným patriotem. Pro pašování cigaret do Rumunska si pašeráci budovali přes hranici potrubí. Ve skrýši pašeráků byly nalezeny šňůry v patriotickém žlutomodrém provedení. Ty měly být používány pro protahování zboží potrubím přes hranici.

24; Útok v davu, výbuchy a evakuace. Zelenského ochranka je připravena zachraňovat svého šéfa. Tělesní strážci předvedli techniky ochrany během pěšího doprovodu při masových akcích a evakuaci nejvyššího představitele státu.

25; Robot Fjodor už do kosmu nepoletí. Už by tam neměl práci.

26; Jen přijeďte, my vás přivítáme... Luganská mládež odpověděla zrádcům. Vy nejste chlapi, ale zbabělci. Skuteční hrdinové rodného kraje jsou ti, kteří ve městě zůstali a zapojili se do jeho obrany. Ale klidně přijeďte...

27; Byl zveřejněn termín setkání normandské čtyřky. Merkelová informovala o přípravě schůzky. Neseme odpovědnost za snížení napětí ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou, dodala německá kancléřka.

28; Na Ukrajině bylo z rozhodnutí soudu zahájeno trestní stíhání proti Porošenkovi a Klimkinovi.

29; Místo Matiose mámě Čumaka. Porošenkova parta je pomalu vytlačována z klíčových pozic. Anatolij Matios byl z funkce vojenského prokurátora odvolán novým generálním prokurátorem Ruslanem Rjabošapkou 2. září.

30; V Rusku komentovali obavy britského generála o „Velkou hru“ Moskvy. Mít takového protihráče, jako je Rusko, bylo pro Velkou Británii vždy pohodlné. Je možné hrát velké hry a utrácet peníze ze státního rozpočtu.

31; V muničním skladu v Kalinovce ve Vinnické oblasti na Ukrajině se ozývají znovu výbuchy. Úřady Kalinovky zahájily evakuaci dětí z ohroženého okolí skladu.

32; Ve Lvově evakuovali školu kvůli bojovém granátu. Celkem bylo ze školy odvedeno 240 žáků a 25 dospělých.

33; Medveděv zrušil platnost sovětských zákonů. Mezi nimi i normativní akt o sedmihodinovém pracovním dni.

34; Ukrajina vyplatí propuštěným vězňům 100 tisíc hřiven. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno ukrajinskou vládou.

35; Policie Doněcké republiky se obrací na rodiče nezletilých s výzvou, aby hlídali své děti. Vzrostl počet otrav v důsledku požití semen durmanu obecného, což je jedovatá rostlina, z níž se vyrábějí drogy.

36; Čas odplaty. Na Ukrajině bude proveden audit činnosti ministryně zdravotnictví Uljany Suprun (doktorky Smrt). Účetní komora provede prověrku činnosti ministerstva zdravotnictví za roky 2016 až 2019.

37; Vladimir Meňšov píše o tom, zdali má cenu natáčet filmy o Donbasu. V tuto chvíli bylo natočeno několik filmů na Ukrajině. V Rusku vznikl film Renata Davleťjarova „Donbass. Okrajina“.

38; V Arménii byl zabit ruský voják. Jak informovali dnes ve Vyšetřovacím výboru Arménie, ve městě Gümri bylo objeveno tělo vojáka 102. ruské základny se známkami násilné smrti.

39; Japonský premiér Abe by se měl přestat ponižovat před Putinem. Takhle ty Kurily zpět nezískáme, píše japonský tisk.

40; Sencov a Kolčenko by měli sedět i na Ukrajině. Sencov a Kolčenko uspořádali tiskovou konferenci, na které odpověděli mimo jiné na otázky, zdali se dopustili toho, z čeho byli obviněni.

41; Mimořádné prohlášení Armády Luganské republiky. V důsledku ostřelování byl smrtelně zraněn jeden obránce Luganské lidové Republiky.

42; Poklonskaja se stane moderátorkou vlastní show. Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja informovala o svých plánech spustit vlastní televizní pořad.

43; Je pravda, že ruské pasy vydávané v Doněcké republice nejsou bez registrace v Rusku platné? Na tuto otázku odpověděl poslanec Národní rady Doněcké republiky Vladislav Berdičevskij, že pasy jsou automaticky registrovány při prvním překročení hranice.

44; Donbas: Příslušníci ukrajinské armády zaútočili na svou vlastní speciální skupinu a zabili a zranili svoje vlastní diverzanty. Jeden voják zemřel, další tři byli zraněni v důsledku ostřelování ukrajinské diverzní skupiny minometnou jednotkou ukrajinské armády.

45; Novináři našli dům Olega Smolenkova ve městě Stafford u Washingtonu, kde sídli bývalí pracovníci FBI a vysloužilí armádní činitelé.

46; Ruské ministerstvo obrany informovalo o podrobnostech smrti ruského vojáka v Arménii. Seržantovi bylo 23 let. Známky násilí na jeho těle mohly být pozůstatkem jeho nedávného pádu z motocyklu. Po havárii nevyhledal lékaře a jeho zranění mohlo být příčinou pozdější smrti.

47; Ukrajinská armáda ostřelovala okraj Doněcka. Byli zraněni hasiči, kteří likvidovali požár vzniklý při předchozím ostřelování.

48; Ukrajina nesplnila slib. Nizozemsko označilo velitele doněcké protivzdušné obrany za podezřelého v případu Boeingu MH17. Požadavek Moskvy na předání Cemacha svědčí o odpovědnosti Ruské federace za katastrofu MH17, myslí si maďarská poslankyně Evropského parlamentu Kati Piri.

49; Kongres USA slibuje, že vyčlení pro Ukrajinu vojenskou pomoc navzdory Trumpovu rozhodnutí. Senátoři z obou stran Kongresu USA prohlásili, že dosáhnou poskytnutí 250 milionů dolarů vojenské pomoci pro Ukrajinu.

50; V Naftogazu si stěžují na vysokou cenu za soudy proti Gazpromu. Prohlášení učinil výkonný ředitel skupiny Naftogaz Jurij Vitrenko.

51; V Porošenkově straně navrhují přesunout peníze na vzdělání a vědu na chov krav.

52; U Mariupolu došlo k incidentu, při kterém jeden voják obtěžoval nezletilou dívku, druhý se jí zastal, útočník utrpěl střelné poranění. Střelec, který se zastal dívky byl zadržen.

53; Při ukrajinském ostřelování byla zraněna obyvatelka Staromichajlovky. Na obytnou zónu bylo vypáleno kolem 60 kusů munice (granátů).

54; V USA došlo ke rvačce na nože. Zraněno bylo šest osob. Přinejmenším šest lidí s bodnořeznými zraněními bylo převezeno do nemocnice v americkém městě Tallahassee na Floridě.

55; Irina Geraščenko bude veřejně kárána. 10. září vznikl skandál za účasti poslankyně Iriny Geraščenko. Půjde na kobereček kvůli svému výroku, kde přirovnává poslance strany Sluha národa k „zeleným mužíčkům“, což se na Ukrajině považuje za obvinění z kolaborace s nepřítelem.

56; V EU a v Kanadě kritizovali Zelenského návrh zákona o soudní reformě. Vyplývá to z dopisu adresovanému vedoucím parlamentních výborů Nejvyšší rady pro otázky resortu spravedlnosti.

57; U Avdějevky zahynul rozvědčík ukrajinské armády. Informoval o tom šéf Čerkasské oblastní státní administrativy Igor Ševčenko.

58; Na ukrajinském ministerstvu energetiky informovali o rozhovorech s Kolomojským. Informace přinesl ministr energetiky a ochrany životního prostředí Alexej Oržel.

59; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo českého velvyslance kvůli setkání Miloše Zemana s Rusíny. Radek Matula byl předvolán kvůli setkání českého prezidenta s představiteli organizace Světová rada podkarpatských Rusínů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!