Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.9.2019

tramp_celuet1; Trump je ochoten se účastnit rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Trump prohlásil, že je připraven v případě nutnosti podílet se na rozhovorech mezi oběma zeměmi.

2; Ukrajinci jsou povinni platit za vytápění i v případech, kdy v bytě nejsou instalovány radiátory, říká soud.

3; Savčenková předpovídá Ukrajině návrat nevolnictví. Otevření trhu s půdou na Ukrajině povede k obnovení nevolnictví na území státu.

4; Ve Švédsku navrhují, aby se planeta zachránila pomocí kanibalismu. Podle názoru ekologů právě masný průmysl a zemědělství negativně ovlivňují stav planety.

5; U Zelenského začali mluvit o zrušení vojenské daně. Pokud k tomu dojde, v kapsách obyvatelstva zůstane 20 miliard hřiven.

6; Nelidská vražda, znásilnění a loupež. Příslušník ukrajinské námořní pěchoty opustil jednotku a „bavil se“ v Chersonu. Než opustil jednotku, ukradl svým kolegům 8 tisíc hřiven.

7; Dětství v Donbasu: Hry mezi nástražnými minami v domě přeplněném municí.

8; Co znamená setkání Pušilina a Chodakovského v jednom zákopu? Konspirologové se po zveřejnění zprávy pustili do boje.

9; Nápisy v ruštině! Ó hrůza! Šokující rusofobie obyvatel Pobaltí v Timatiho (známý ruský rapper) obchodu s oděvy. Zákazníkům nevadí už jen obsluha v ruském jazyce, ale i zboží obsahující nápisy v ruštině. V konkrétním případě nápisy na kšiltech čepic.

10; U Porošenka bijí na poplach. Zelenskij překročil červenou linii svými proruskými činy. Vlastně dvě, prohlásila poslankyně za stranu Evropská solidarita Sofija Fedina. První bylo stahování vojsk ze Stanice Luganské, druhým překročením bylo Cemachovo propuštění.

11; Naděžda Savčenko hledá práci. Bývalá poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko informovala, že žije z poslední poslanecké výplaty a bude si muset najít nějakou obživu.

12; Zelenskij prohlásil, že je připraven k dalším krokům ohledně vyřešení konfliktu v Donbasu.

13; Ukrajina je naštvaná. Jak Porošenkův syn „bojoval“ v Donbasu? Ukrajinští uživatelé internetu se opakovaně vysmívali fotografiím Petra Porošenka ve vojenské uniformě, kde vypadal více než směšně. Stejný výsměch patří jeho synovi, který údajně pod změněným jménem sloužil v ukrajinské armáda v Donbasu. Jakmile byl zvolen poslancem, okamžitě armádu opustil. Bojů proti vzbouřeným republikám se neúčastnil.

14; Šéf Gazpromu se svou poslední nabídku vlastně vysmál celé Ukrajině. Alexej Miller předložil nabídku, která sice zní seriózně, ale její přijetí by Naftogaz i celou Ukrajinu jen zesměšnilo.

15; Ve výzkumném ústavu robototechniky v USA zhodnotili robota Fjodora. Antropomorfní robot FEDOR byl vyvinut Fondem moderních studií spolu se společnosti Androidní technika. Robot je plně funkční zařízení, ale není možné, aby robot zvládal všechny možnosti lidského těla. Týká se to i amerických a japonských robotů.

16; CIA se pokoušela „evakuovat“ špióna z Ruska, ale on odmítl. O případu informuje americký list The New York Times.

17; USA vrátily Ukrajině obraz ukradený nacisty během Druhé světové války. Bylo by zajímavé zjistit, jak se lup ocitl v USA.

18; Bude Donbas obětován? Většině uživatelů internetu, zvláště těm, kteří rádi kvůli své popularitě víří paniku a hysterii, se nelíbí pojem „mnogochodovka“ (strategie na více kroků dopředu). Politika ale nejsou šachy.

19; V Rusku už prakticky neexistuje státní dluh. Aktiva už několik měsíců překračují výši státního dluhu. To, co bylo vykonáno v makroekonomice Ruska od roku 2014, se jednou dostane do učebnic ekonomie.

20; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní řízení proti lobbyistovi projektu Pravoslavné církve Ukrajiny. Státní úřad pro vyšetřování zahájilo trestní řízení proti úředníkovi Ministerstva kultury, do jehož kompetence patřily církevní otázky.

21; V Rusku mě mučili elektrickým proudem. Co všechno vykládá neonacista Karpjuk, který se vrátil do Kyjeva?

22; Kdo dnes vlastně reálně řídí Ukrajinu? Oděský novinář Jurij Tkačov píše o tom, kdo se vlastně reálně dostal k moci na Ukrajině po sérii letošních voleb.

23; USA zveřejnily jméno špióna CIA v ruské vládě. Nedávno o speciální operaci na vyvezení cenného informátora informovala televizní stanice CNN. Měl to být Oleg Smolenkov, pracovník administrativy prezidenta,který zmizel v roce 2017 po cestě na dovolenou do Černé Hory.

24; Šéfka Ukrajinského společenství na Krymu ozvala západní diplomaty na poloostrov. Prohlásila, že je připravena jet na volby amerického prezidenta v rámci krymské delegace.

25; Na Ukrajině byly zveřejněny plány na další výměnu vězňů mezi Moskvou a Kyjevem. V tuto chvíli má ukrajinská strana zjištěno 113 „ukrajinských politických vězňů“ v Rusku, z toho 89 Krymských Tatarů.

26; Na ministerstvu vnitra Doněcké republiky reagovali na informace o „bombě“ v areálu dětské nemocnice v Doněcku. Včera večer na služebnu policie přišlo oznámení o objevení krabičky s neidentifikovaným obsahem.

26; Porošenko se opět nedostavil k výslechu. Advokát vysvětlil proč. Termíny výslechů kolidují s programem parlamentu. U budovy Státního úřadu pro vyšetřování se objevil pouze Porošenkův advokát Igor Golovaň.

27; Propuštěný terorista Sencov: Na Krym se vrátím na tanku. Ukrajinský „režisér“ přiletěl na Ukrajinu v rámci výměny vězňů.

28; Kličko v Berlíně projednal výzvy, které stojí před „Ukrajinou a Evropou“. Zatím ještě starosta hlavního města se naposledy vyhřívá v paprscích upadající slávy a cítí se jako velký politik.

29; Pulp Fiction: V Kremlu zhodnotili historku s americkým „špiónem“ v prezidentově administrativě. Prezidentův tiskový mluvčí odpověděl na otázku, má-li vedení země nějaké otázky na kontrarozvědku ohledně „špiónského skandálu“. Historky kolem osoby dávno propuštěného pracovníka považují za fantazie amerického tisku.

30; Putin předložil kandidatury na funkci nejvyššího představitele Krymu. Projedná je Státní rada Krymu v novém složení.

31; V nejbližších deseti letech přijde o práci až 20 milionů Rusů. Půjde o tzv. strukturální nezaměstnanost. Mnoho dnes ještě běžných profesí nebude za deset let už zapotřebí. Kdo se nerekvalifikuje, nenajde uplatnění na trhu práce.

32; Stéla „Sláva Ukrajině“ zabila dva lidi u linie fronty v Donbasu. K incidentu došlo u vjezdu do města Marjinka na hranici dotyku.

33; Uljana Suprun informovala o svém setkání se Zelenským.

34; Japonské úřady jsou připraveny vypustit znečištěnou vodu z Fukušimy do oceánu. Novináře o tom informoval japonský ministr životního prostředí.

35; Byly zveřejněny podrobnosti o ztrátách ukrajinského specnazu během únosu Cemacha z Doněcké republiky. Hned po zranění jsem byl při vědomí a dokonce si vzpomínám, jak jsem spatřil své utržené chodidlo, vypráví účastník „speciální operace“.

36; Zákeřný úder na Jasinovatou a ztráty ukrajinské armády. Podél linie dotyku byla zaznamenána aktivizace ukrajinských propagandistů, kteří pracují pod vedením ukrajinských ozbrojených sil.

37; Na znamení vzájemných pout: USA vypracují pro Ukrajinu plán na topnou sezónu. USA posílá expertní delegaci, která bude pomáhat při sestavování zimního harmonogramu řešení kritických potřeb.

38; Poklonskaja varovala „tankistu“ Sencova. Je vidět, že se bojí, potřebuje-li k návštěvě obrněnou techniku. Slušní lidé navštěvují naši zemi normálně a ne na tanku. Zločincům a teroristům vzkazuji, že jim absolutně žádný tank nepomůže, takže by se o to snad ani neměli pokoušet.

39; Skupina tří zrádců z Luganska oznámila svou cestu do Luganska na Den města. Je důležité si uvědomit dva momenty: Vypadá to, že si uprchlí obyvatelé Luganska usmysleli udělat nějakou provokaci. Dva z nich se stali úředníky v okupační administrativě v Kyjevem okupované části Luganské republiky. A jeden stojí v čele propagandistické televizní stanice UA: Donbass.

40; V Doněcké republice byl proveden bleskový průzkum o tom, co si místní studenti z Doněcka a Gorlovky myslí o Zelenském. Převládá názor, že Zelenskij kašle na své předvolební sliby.

41; Rusko musí Ukrajině zaplatit: Proč je propuštění námořníků teprve začátek? Nikolaj Polozov píše o perspektivách získání kompenzací od Ruska za zadržení ukrajinských lodí.

42; Americký šarlatán se prohlásil za Boha a prodává po celém světě Savo jako zázračný lék. Úřady USA a dalších zemí musí varovat obyvatelstvo, že vnitřní užití této chemikálie pro domácnost je velmi nebezpečné.

43; Zvrhlý požitek. Terorista Sencov informoval, čím se zabýval v ruském vězení. Neměl internet, a tak si krátil chvíli sledováním ruské televize. Ve vězení se prý také věnoval psaní a má dokončených několik děl a scénářů.

44; Trump propustil svého poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona. Na psal to 10. září sám prezident na svém Twitteru.

45; Na Státním úřadě pro vyšetřování informovali o tom, jak pracovníci SBU unesli a mučili jednoho muže. Pokud jim bude vina prokázána, hrozí jim od tří do osmi let odnětí svobody a zákaz vykonávat určité funkce.

46; Ukrajinské armáda zaútočila na předměstí Doněcka,. Jsou hlášení zranění. Informuje o tom zástupce Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

47; Ve Státní dumě odpověděli na Sencovovy plány vrátit se na Krym na tanku. Ten člověk je politováníhodný ubožák, který na sebe chce jen upozornit, aby se o něm a jeho prohlášeních mluvilo. Jak jinak se dá komentovat nebetyčná hloupost, kterou někdo vypustí z úst? Je to prohlášení psychicky nemocného člověka.

48; V Radě federace odpověděli na výzvu šéfa Pentagonu, aby Rusko bylo „normální zemí“. Rusko a USA mají rozdílné představy o tom, co je a co není normální.

49; Demokracie jak vyšitá. Izrael se chystá anektovat palestinské osady. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu slíbil, že anektuje palestinské osady na Západním břehu řeky Jordán.

50; Nejvyšší rady se zmocňují „zelení človíčkové“, děsí se Irina Geraščenko. Poslankyně za Porošenkovu Evropskou solidaritu označila své kolegy ze strany Sluha národa za „zelené mužíčky“, což v místní hantýrce znamená pomocníky Ruska. Poslankyně Irina Geraščenko je proslulá tím, že neustále z nějakého důvodu na někoho vyplazuje jazyk. Fotografové si už dělají sbírky fotografií, na kterých se jim podaří tento její zlozvyk zachytit.

51; Zelenskij se setkal s Kolomojským a projednali podnikání a energetiku. O setkání informuje tisková služba prezidentské kanceláře.

52; Státní department reagoval na informace o „americkém špionovi“ v Rusku. Informace tisku označil za nekorektní, Jakékoli komentáře mohou poškodit americkou národní bezpečnost. CIA rovněž odmítla informace o evakuaci amerického špióna z Ruska kvůli postupu Donalda Trumpa.

53; Polsko chce školit ukrajinské úředníky. Výcvik se dotkne nejen ukrajinských diplomatů, ale i politiků, státních úředníků a vůbec všech, kdo mají co do činění s politickou činností.

54; Terorista Sencov informoval, proč v ruském vězení přibral. Všichni čekali, že vylezu z vězení jako kostřička. Ale já jsem ve vězení normálně jedl a sportoval.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!