Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.9.2019

sankt_peterburg_piter1; V Rusku se sčítají hlasy z nedělních voleb. Během dne byly postupně zveřejňovány průběžné výsledky hlasování.

2; Já už vím, jak to s Ukrajinou dopadne, říká Anna German, bývalá poradkyně prezidenta Janukoviče. Podle jejích slov Zelenského parta přišla jen proto, aby otevřela trh s ukrajinskou půdou, protože to je to jediné, co z Ukrajiny ještě zůstalo. Ukrajinci jako národ zmizí a na ukrajinské území přijdou Němci a Číňané.

3; Zvěrstva karatelů vůči bojovníkům Doněcké republiky šokovalo Donbas a Rusko. Dosáhnout míru v Donbasu bude velký problém.

4; Vykrmení ukrajinští „vězni svědomí“ se po proceduře výměny předvádějí na kamery. Vůbec nevypadají, že by jakkoli trpěli, a jsou plni sil a odhodlání pokračovat v boji proti „agresorovi“.

5; Babčenko navrhl vraždění vězňů ve věznicích bez vyšetřování a soudu. Vůbec by mu nebylo proti mysli, kdyby v ukrajinských věznicích každý den našli tělo nějakého vězně, který „za záhadných okolností spáchal sebevraždu“. Jak s těmito názory chce získat občanství EU, není příliš jasné.

6; Místo nových „národních hrdinů“ dostala Ukrajina „Naďu-2“, říká Anatolij Šaríj. Osoby, které se vrátily na Ukrajinu, nenaplňují očekávání místních médií.

7; Nebezpečný poradce pro Zelenského. Kdo je kdo v Zelenského týmu? Nikita Poturajev byl jedním z mocenských technologů Kolomojského strany „Ukrop“.

8; Navzdory sankcím. Turci a obyvatelé Krymu podepsali důležitou třístrannou dohodu o podpoře exportu. Účastníky dohody ze Simferopolu jsou Jižní regionální centrum pro podporu exportu, Rada Krymských Tatarů při hlavě Republiky a Turecký mezinárodní klub přátel Krymu.

9; Řidič se lekl pavouka a zabil chodce. Za to přišel na tři roky o řidičský průkaz a byl odsouzen k veřejným pracím.

10; Kdy začne soud s Porošenkem? Poptávka po tom, aby byli představitelé předchozí moci pohnáni k odpovědnosti, je ve společnosti dostatečně vysoká.

11; Zelenskij dělá to, co se nepodařilo Porošenkovi. Zelenskij postupuje obezřetně, protože chápe, že žádné reformy se nebudou konat, pokud nevybuduje pevnou mocenskou vertikálu.

12; Obyvatel Luganské republiky vyprávěl o hrůzách frontového Donbasu po výměně moci na Ukrajině. Ukrajinské vedení není schopno řídit svou armádu a přinutit ji k přerušení palby.

13; Krvavá jatka v Afghánistánu. Byli zabiti vojáci NATO. Trump ruší mírové rozhovory. Sebevražední atentátníci z Tálibánu zaútočili na diplomatickou čtvrť v Kábulu.

14; Veterán ATO: Před pěti lety se stala báseň „Nebratři“ ukrajinské básnířky Anastasie Dmitruk neoficiální hymnou majdanu. Ukrajinský bloger a bývalý účastník ATO v Donbasu Alexandr Medinskij prohlásil, že nikdy nebude souhlasit s tím, že Krym není ukrajinský, ale na druhou stranu jako člověk, který nepřeje nikomu nic špatného, pochopil, že ti, Ukrajinci, kteří se rozhodli odtrhnout od Ukrajiny a připojit se k Rusku, se vyhnuli hrůzám války, kterou nesmírně trpí ti, co na Ukrajině zůstali. Vyhnuli se vlně zločinnosti, vlně bezzákonnosti a pronásledování podle národnostního jazykového principu.

15; Donbas je pro Ukrajinu ztracen. Šéfredaktor německého portálu World Economy komentoval situaci v Donbasu.

16; Putin během rozhovoru s Emmanuelem Macronem zveřejnil podmínku pro setkání Normandské čtyřky, kterou je neexistence alternativ k Minskému komplexu opatření jako základu pro urovnání.

17; USA se vyjádřily k výměně vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou. Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton oznámil, co dále čeká od Ruska a Ukrajiny.

18; Dosáhnout Trumpovy podpory se Zelenskému prozatím nepodařilo. Americká média píší o problémech Kyjeva. Jaký má dnes Bílý dům vztah k Zelenskému a kdy se bude konat jeho setkání s Trumpem?

19; Nezávislý detektiv je připraven projednat s Malajsií předání materiálů o katastrofě MH17. Malajsie je připravena vyslechnout důkazy Josefa Resche v případu katastrofy Boeingu MH17.

20; Bouře si vyžádala životy šesti lidí na Krymu.

21; Série snímků ze Zelenského návštěv ukrajinských občanů vězněných v Rusku se objevila na stránkách úředníků na internetu.

22; V převážně ruskojazyčných částech Ukrajiny je běžné označovat ukrajinskou měnu jako ruble. V Oděse došlo k dalšímu jazykovému incidentu, když prodavačka žádala peníze za zboží (samozřejmě v hřivnách), ale podle svého zvyku mluvila o rublech.

23; Bývalý pilot prezidentského speciálu informoval o mimořádném přistání s Putinem. Po přistání si pozval ruský prezident velitele posádky do své pracovny, aby se ho zeptal na okolnosti. V roce 2000 dostal pilot titul zasloužilého pilota.

24; Přední francouzský list Le Figaro se spletl v popisku ilustrace a označil Kyjev za město v Rusku. Izraelský premiér si zase popletl Borise Johnsona s Borisem Jelcinem...

25; Kirill Vyšinskij uspořádal po svém návratu do Ruské federace tiskovou konferenci.

26; Zelenskij chce uskutečnit do konce roku další výměnu zajatců a vězňů. Prezident si dal jasný úkol, aby všechno probíhalo velmi rychle, říká Zelenského asistent.

27; Bloombeerg zveřejnil datum rozhovorů Ruska a Ukrajiny ohledně dodávek plynu. Odvolává se přitom na evropský zdroj. Měly by se konat 19. září.

28; V Čečně zahájil osmnáctiletý zločinec palbu na policisty. Odvetnou palbou byl zlikvidován.

29; Ruské ministerstvo obrany odtajnilo unikátní materiály o začátku Druhé světové války. Odtajněné informace poskytují představu o tom, proč ve složité vojensko-politické situaci byla přijímána ta či ona rozhodnutí.

30; Ruský občan Viktor But se poprvé za sedm let v americké věznici, ve které si odpykává trest 25 let odnětí svobody, setkal s manželkou a dcerou. But byl zatčen v thajském hlavním městě na žádost USA a obviněn z nezákonných dodávek zbraní do Kolubmie.

31; Ruská flotila dostane tuzemské motory místo ukrajinských. Společnost „Spojené motorárny“ splnily zakázku Ministerstva obrany.

32; Vlaky z Donbasu pojedou do Moskvy, Petrohradu a dokonce i na Krym. Denis Pušilin komentoval informace o obnově železničního spojení.

33; V Kremlu vysvětlili, proč se Putin nesetkal s vězni propuštěnými z Ukrajiny hned u schůdků do letadla. Ukrajina naopak udělala z příletu skutečnou show.

34; Zelenskij jede 23. září do USA. Datum cesty zveřejnil ministr zahraničí Ukrajiny Vadim Pristajko.

35; Voják byl u Černigova rozmačkán mezi obrněným transportérem a tankem. Bylo zahájeno trestní řízení.

36; Ukrajinský novinář ukázal video s údajným zničením úkrytu vojáků Doněcké republiky. Nebylo však uvedeno, kdy a kde k této akci mělo dojít.

37; Roskačestvo našlo v instantních suchých snídaních Ochratoxin A. Ten se vyznačuje negativním působením na ledviny, protože vyvolává atrofii kanálků, fibrózu a další choroby.

38; Na Ukrajině došlo k výbuchu pod vojenskou kolonou. K výbuchu došlo během přesunu kolony vojenské techniky v Záporoží.

39; Pod hrozbou vypálení domu. Starší občané na okupovaném Donbasu přicházejí o majetek kvůli veliteli brigády – zločinci. Civilní obyvatelstvo poblíž linie dotyku trpí nejen v důsledku ostřelování, ale ještě jim zabavují vojáci majetek pod záminkou válečných potřeb.

40; Taková plavidla tu ještě nekotvila. Největší výletní loď v historii Ruska zakotvila ve Vladivostoku. Plavidlo „Spektr morej“ přivezlo téměř 5 tisíc cestujících.

41; Kyjevané se vzbouřili proti účastníkům ATO. Obyvatelé Kyjeva přece jen dokázali ukázat zuby a drápy, a protestovali proti výstavbě domu pro „veterány ATO“.

42; Moskevský prokurátor zažaloval opozičníky Navalného, Sobol, Jašina a další. Jde o osm osob, z nichž většina jsou spolupracovníci Fondu pro boj s korupcí Alexeje Navalného.

43; Desítky tisíc prasat bude spáleno v devíti kotelnách. Na Západní Ukrajině řádí prasečí mor.

44; Transportně-palivový kolaps na Ukrajině. Zavírají se benzinové pumpy, paralyzována je část železničních nádraží. Kromě problémů s dodávkami paliv se snižuje celkový objem dovozu těchto komodit.

45; Ukrajinec, který chystal na Krymu teroristický čin, požádal Putina o milost. V srpnu 2016 pracovníci ruské FSB zadrželi na Krymu členy ukrajinských diverzních skupin.

46; Ukrajinský generální prokurátor slibuje pikantní případy uvěznění bývalých veřejných činitelů. Informoval o tom v pondělí 9. září po zasedání výboru Nejvyšší rady pro otázky policejní činnosti.

47; Prý osobní Kadyrovův zabiják. Mosijčuk označil organizátora atentátu, který na něj byl údajně spáchán. Bývalý poslanec Nejvyšší rady Igor Mosijčuk zveřejnil jméno organizátora atentátu na svou osobu.

48; Opilého ukrajinského vojáka zranila bedna s municí. Informoval o tom důstojník tiskové služby Národní policie Luganské republiky Ivan Filiponěnko.

49; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Na pozicích ukrajinské armády se ozývají výbuchy. Nepřítel nezanechává pokusů destabilizovat situaci na linii dotyku.

50; Jižní Osetie uzavřela hranici s Gruzií. Jižní Osetie se rozhodla uzavřít hranici s Gruzií až do normalizace situace.

51; V Rusku si Šojgu a Lavrov dělají legraci z výzvy šéfa Pentagonu Marka Espera, aby Rusko bylo „normální země“ a sdílelo západní hodnoty s USA a jejich spojenci v NATO. To jako máme stejně jako vy porušovat mezinárodní právo a bombardovat s vámi Irák nebo Libyi? Máme vyčleňovat miliony dolarů na vměšování do záležitostí jiných států a podporovat protiústavní převraty v jiných zemích? Jediné, co chci říci, je, že raději zůstaneme nadále „nenormální“, prohlásil Sergej Šojgu. Alexej Puškov prohlásil, že Esper vůbec nic nepochopil. Rusko, Čína, Turecko a mnoho dalších zemí už neuznávají právo Spojených států vnucovat jim svá pravidla. Už by se měli v USA probudit.

52; V USA zahájili vyšetřování proti Trumpovi kvůli „tlaku na Zelenského“. Vyšetřování v pondělí zahájily tři výbory Sněmovny reprezentantů Kongresu USA.

53; Gruzie chystá odvetu. V Jižní Osetii zveřejnili tajné dokumenty gruzínské Služby pro státní bezpečnost.

54; V Doněcku bylo nedaleko dětské nemocnice objeveno výbušné zařízení. Na místě zasahuje operativní vyšetřovací skupina.

55; V Radě federace ostře komentovali příběh CNN se „špiónem uvnitř ruského vedení“. Nedávno CNN zveřejnila, že USA v rámci tajné operace provedené v roce 2017 vyvezla z Ruska svého informátora.

56; To se vymyká zdravému rozumu. V Německu byl starostou třítisícového hesenského města Waldsiedlung (severovýchodně od Frankfurtu nad Mohanem) zvolen neonacista z NPD Stefan Jagsch. Informuje o tom v pondělí BBC News.

57; Předzvěst katastrofy: Ukrajina rekordně navyšuje dovoz plynu z Evropy. Jde o nové historické maximum

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.9.2019

  1. proud napsal:

    "2; Já už vím, jak to s Ukrajinou dopadne, říká Anna German, bývalá poradkyně prezidenta Janukoviče. Podle jejích slov Zelenského parta přišla jen proto, aby otevřela trh s ukrajinskou půdou, protože to je to jediné, co z Ukrajiny ještě zůstalo. Ukrajinci jako národ zmizí a na ukrajinské území přijdou Němci a Číňané.".............az tak??? Ja mam spis za to,ze se tam tlaci Izrael!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!