Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.9.2019

vsu_mertvyy1; V Donbasu byl zlikvidován ozbrojenec z Nacionální gardy. O ztrátách informuje tiskové centrum OOS (ATO).

2; Zmlácení policisté a zranění vesničané. Útok na policii v obci Karpilovka na Volyni na Západní Ukrajině. V důsledku incidentu byli policisté se zraněními hospitalizováni. Obyvatelé vesnice přispěchali na pomoc opilému řidiči, kterého zastavila policie. Řidič byl hospitalizován se středně těžkým střelným poraněním.

3; Byla zveřejněna výše vojenské pomoci Ukrajině. Trump a Kongres se rozhodli vyčlenit Ukrajině téměř 400 milionů na vojenskou pomoc.

4; U Zelenského se rozhodli, že bude obnovena výplata důchodů obyvatelům Luganské a Doněcké republiky. Poslankyně poznamenala, že strana také pracuje na zjednodušení procedury při překročení hranice v Donbasu.

5; Na to nemám dostatečné kompetence, říká vicepremiér o zrušení osmihodinového pracovního dne. Regulace pracovního procesu stejně jako jeho délka jsou součástí platného ruského zákonodárství.

6; Děsivé otroctví. Litevský politik platově srovnal své spoluobčany s Ukrajinci a promluvil o úpadku v zemi. Poslanec litevského sejmu napsal, že v zemi existuje problém stagnace mezd. Čistá průměrná mzda v Litvě činí 817 euro. Nejhorší je, že platy většiny obyvatel země se už blíží výdělkům ukrajinských gastarbeiterů. Ukrajinci berou každou práci, jen aby nemuseli zůstat na Ukrajině. Od roku 2014 opustilo Ukrajinu přes 15% obyvatelstva.

7; Zelenskij informoval, kdy se sejde s Putinem. Dále poznamenal, že se nyní pracuje na harmonogramu splnění Minských dohod.

8; Ukrajinu zasáhnou strašlivé procesy po pozemkové reformě. Pro Ukrajinu to skončí obrovskými finančními ztrátami.

9; Filigránská práce luganské protivzdušné obrany. Bojovníci sestřelují nepřátelskou techniku a zmocňují se dronů.

10; Už jsme je krmili dostatečně dlouho! Merkelová si dovolila vážný výpad proti Americe. Merkelová komentovala vztahy USA a Německa v rámci NATO a požaduje, aby země přestala živit americké vojáky.

11; Příčiny Boltonova odvolání: Totální fiasko v zahraniční politice USA. Odvolání prezidentova poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona nebylo neočekávané.

12; Přerozdělení Ukrajiny: Analytici jsou vyděšeni ze setkání Kolmojského se Zelenským. Úterní setkání Zelenského a Kolomojského způsobilo mnoho vzruchu mezi experty.

13; USA byly nuceny přiznat, že NATO nedokáže vzdorovat smrtícím ruským raketám.

14; Ukrajinský šok: Co je s „hyperloopem“ a proč Kyjevané blokují příměstské elektrické soupravy? Zatímco se bývalý ukrajinský ministr infrastruktury chvástal svými „úspěchy“, v Kyjevě obyvatelé v rámci protestu blokovali provoz příměstských elektrických souprav.

15; Podivné odzbrojení nacionálních batalionů. Chystají ministr vnitra a Pravý sektor spiknutí? V mediálním obrázku vypadá všechno růžově: údajně byli odzbrojeni radikálové.

16; Lavrov oznámil konec války v Sýrii. Válka v Sýrii skutečně skončila. Země se postupně vrací k normálnímu mírovému životu, prohlásil ruský ministr zahraničí.

17; Ano, jsem doktorka Smrt a Zelenskij trpí rozdvojením osobnosti, říká Uljana Suprun. Bývalá ukrajinská ministryně zdravotnictví vysvětlila rychle se měnící rétoriku Vladimira Zelenského.

18; Obyvatelé Kyjeva se postavili na koleje a zablokovali provoz elektrických příměstských souprav. Není to poprvé, co obyvatelé „evropského hlavního města“ blokují tento druh dopravy. Protestují proti nedodržování jízdního řádu a omezování počtu vagónů.

19; V Bílém domě byla nalezena záhadná špiónská zařízení. Ze sledování byl obviněn Izrael. Bude zajímavé, zdali budou zavedeny sankce proti Izraeli.

20; Sencov spálil „nenáviděnou věc“ přivezenou z Ruska - své vězeňské oblečení. Neúspěšný režisér jediného filmu z této „kremace“ udělal show.

21; V Kyjevě spadl kus „unaveného“ mostu na projíždějící automobil. Kus betonu rozbil přední sklo auta.

22; USA ukázaly připravovanou kosmickou loď pro let na Měsíc.Kosmická agentura NASA pracuje na přípravě své nové rakety a kosmické lodě pro lunární misi Artemis 1.

23; Bývalý poslanec Nejvyšší rady informoval o „šoku v Naftogazu“ kvůli hrozbě ztráty příjmů z tranzitu plynu. V ukrajinském koncernu Naftogaz s hrůzou očekávají kolaps po přerušení tranzitu ruského plynu.

24; List Bild informoval o „proklínaném“ sovětském dědictví v Německu. Všechny ruiny, které zůstaly, jsou památkově chráněny, stěžuje si komunální politik.

25; Úředníci byli potrestáni za útěk špióna Smolenkova z Ruska, tvrdí zdroj. Brzy po zmizení Smolenkova v červnu 2017 zahájily kompetentní orgány prověrku.

26; Bojí se, že přijdou o peníze. V Radě federace zhodnotili nelogickou rétoriku Zelenského. Prezident Ukrajiny spatřuje hrozbu v „Severním proudu – 2“, ale nevidí ji v tranzitu plynu přes ukrajinské území.

27; Horké ráno v Gorlovce. Nepřítel používá minomety a explodující kulky. 13. září od samého rána ostřelují karatelé Gorlovku a její předměstí za použití minometů, kulometů a dalších palných zbraní.

28; Porošenko konečně přišel k výslechu. Připomeňme, že minulý týden se bývalý prezident Ukrajiny dvakrát nedostavil k výslechu na Státní vyšetřovací úřad.

29; Vy přicházíte o peníze a my o lidi. Zelenskij se bojí zrušení protiruských sankcí. Ukrajinský prezident označil sankce uvalené západními zeměmi na Rusko za daň z míru.

30; Navalnyj odjel po domovní prohlídce v regionálních štábech z Ruska. Na internetu se objevily videozáběry, na kterých skandálně známý opozičník a jeho rodina procházejí hraniční kontrolou na letišti.

31; Můj otec odvrátil Třetí světovou válku, říká dcera maršála Koněva. Přestaňme ho hodnotit ze současných pozic.

32; Dupli na oba pedály tak, že až kosti praskají, srovnává Anatolij Čubajs problémy ruského hospodářství s řízením auta. S názorem šéfa Rosnano absolutně nesouhlasí jeho dávný veřejný oponent German Gref.

33; Kdo všechno vyslýchal Cemacha ohledně MH17 a o čem mlčí Generální prokuratura Ukrajiny? Nedávno řekla dcera velitele doněcké protivzdušné obrany, že její otec vypovídal pro všechny strany.

34; Co se ve skutečnosti odehrálo v Ilovajském kotli? Odpověď poskytne vojenská prokuratura. Nový vojenský prokurátor Ukrajiny slibuje, že velmi pečlivě zanalyzuje příčiny ostudného neúspěchu vojenské operace ukrajinské armády v srpnu 2014.

35; Zelenskij se opět ostře vyjádřil o Porošenkovi. Prezident Ukrajiny vyjmenoval „nepřátele ukrajinského štěstí“.

36; Porošenko informoval o výslechu ve Státním úřadu pro vyšetřování. Zdůraznil, že případ považuje za politicky motivovaný.

37; German Gref: Rusko očekává „surovinový šok“. Šéf Sberbanky varoval před halasnými slovy typu „jsme připraveni na jakoukoli krizi“. Nezapomínejme, že se vždy připravujeme na krize včerejší. Ty nové mohou být úplně jiné.

38; V Donbasu byl zlikvidován příslušník specnazu „slovanského pluku“.

39; Zelenskij se lekl myšlenky ruských mírových sil v Donbasu. Nechci, aby se vDonbasu zopakoval abcházský nebo podněsterský scénář., říká „sluha národa“.

40; Bývalý generální tajemník NATO poradil Gruzíncům, aby zapomněli na Abcházii a Jižní Osetii. Bývalý šéf Aliance navrhl obyvatelům a politické reprezentaci Gruzie, aby pohlédli realitě do očí.

41; Obránce Doněcké republiky zahynul při zachraňování civilního obyvatelstva před ostřelováním. Ostřelování začalo hned poté, co hlídka zvláštní monitorovací mise OBSE ukončila kontakt s místními obyvateli a opustila zónu ostřelování.

42; První velká dodávka ruského zkapalněného plynu zamířila do Litvy, ale společnosti se nechlubí výhodným obchodem. Trendy na energetickém trhu svědčí o rostoucím vlivu ruských dodavatelů v Evropě.

43; Ukrajina má v úmyslu uskutečnit své volby na území Republik Donbasu. V komentáři pro ukrajinská média musel ukrajinský ministr zahraničí zdůraznit, že ve zvláštním statusu pro Donbas se žádná zrada neskrývá.

44; Varovný výstřel: Francouzi se bouří proti penzijní reformě. Dnes probíhá rozsáhlá stávka dopraváků. Na řadě jsou stávky pracovníků ve zdravotnictví, letectví a právníků.

45; Byl odhalen obludný vojenský zločin USA v Grónsku. Z opuštěné tajné americké vojenské základny se stalo smetiště, kde jsou v ledových tunelech uloženy i jaderné odpady. Aby se na to nepřišlo, chtěl Trump Grónsko od Dánska raději koupit...

46; Jsme odsouzeni k neúspěchu. Prezident Finska v Kyjevě informoval o efektu protiruských sankcí. Spoléhali jsme na hlasy, které říkaly, že se po sankcích ruská ekonomika zhroutí. Evidentně jsme se mýlili.

47; Porošenko se vnutil na svatbu k propuštěnému námořníkovi. K němu se přidal ještě jeden generál.

48; Zelenskij komentoval možnost provedení voleb v Donbasu. Zdůraznil, že Donbas je stále ještě Ukrajina, takže tam musí proběhnout komunální volby.

49; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti zadrželo agenta SBU, který se podílel na vyhazování pomníků v Lugansku do vzduchu a dalších teroristických činech na území Republiky.

50; V Radě federace doporučili velmi rychlou a reálnou metodu spojení Krymu s Ukrajinu. Toto je možné pouze v případě, pokud by se i Ukrajina stala součástí Ruské federace.

51; Integrace Donbasu do Ruska je osudem Donbasu, komentoval Denis Pušilin své dřívější výroky.

52; Kolomojskij informoval o svém setkání se Zelenským. Podle jeho slov se schůzky u Zelenského účastnili všichni ti, kteří tam měli být.

53; Velvyslanec Ukrajiny informoval, proč se Trump nesetkal se Zelenským. Nyní se velvyslanectví Ukrajiny organizací Zelenského návštěvy Washingtonu nezabývá.

54; Jak zničit vojenskou techniku za 40 milionů hřiven a zneškodnit třináct vlastních vojáků? Mistrovský kousek „made in Ukraine“. Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Donbasu.

55; Španělsko zasáhly lijáky století. Jsou oběti na životech. Záchranáři pomáhají lidem dostat se ze zatopených automobilů.

56; Příslušník ukrajinského specnazu zahynul „v bojích“ u Oděsy. Ve středu 11. září při plnění úkolů v Oděské oblasti zahynul pracovník Centra speciálních operací „A“ SBU.

57; V Pentagonu komentovali informace o plánech na zvýšení počtu vojáků v Sýrii. Prohlášení učinil velitel Centrálního velení ozbrojených sil USA generál Kenneth McKenzie.

58; Ukrajinské ministerstvo zahraničí oznámilo oteplení ve vztazích s Ruskem. I prezident Zelenskij se snaží maximálně využít toto nově otevřené okno možností, prohlásil ukrajinský ministr zahraničí.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
11 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.9.2019

 1. .lak napsal:

  Z AE
  Frufru
  Správná připomínka. Je to on. Což uvádí vypracování “dobrovolné nezávislé zprávy” do nových souvislostí. Petr Kolář pracuje pro Squires Patton Boggs.

  40OdpovězZář 13, 2019 22:34
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Takže patří k pohrobkům válečného běsnění od společného jmenovatele jako aspení k ekonomickým úžerům a tady už je to platforma na které se dá pracovat zcela jinak jako k nepřátelům lidu i území a ekonomickým parazitům a tedy ve spojení s cizími živly destrukce. Nemělo by to zapadnout na což jistě spoléhají a při potvrzení stejných postojů při dalších projevech již konat na základě jistoty že provádí zločiny proti těm kterých jsou zaměstnanci a i pouhá korupce stačí na cezený vzduch i odstavení ze zhoubné činnosti. Samozřejmě za škody velkého rozsahu i exekuce protože se tím potvrdí zištné zájmy poškozovat zastupované nehledě těžko vyčíslovatelného morálního hnusu degenerace lidství škodiči či řekněme šizuňky deklarovaných nepravd ohlupování okolí v protikladu se skutky. Odporné kreátůry dost na to aby se jich zbavili ve finále i samotní tvůrci neblahých stvvů a je to o konkurenci a tedy trh to nese principiálně s použitými užitečnými idioty s oním pověstným mameluk udělal, mameluk může jít. Ovšem tady líbivá story zamést to po koberec může být nosná a je o užitých "bubu.
  00OdpovězZrušitZář 13, 2019 23:31

  https://aeronet.cz/news/video-rozhodnuti-prahy-6-o-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-se-opira-o-znalecky-posudek-americke-advokatni-skupiny-ktera-je-ve-washingtonu-registrovana-jako-lobbisticka-skupina/

  • .lak napsal:

   Frufru
   Lobbyisticko propagandistická činnost Squire Patton Boggs silně připomíná činnost podobné americké kanceláře Sullivan & Cromwell, která se více než 100 let podílí na prosazování americko-obchodně-vojenských zájmů doma i v zahraničí: https://en.wikipedia.org/wiki/Sullivan_%26_Cromwell

   Pracovali pro ni např. bratři Dullesovi (Foster Dulles, významný ministr zahraničí, je po něm pojmenováno letiště ve Washingtonu DC a Allan Dulles, ředitel a zakladatel CIA). Oba dva silně protirusky zaměřeni, protisovětsky a protikomunisticky, u nich se začíná (respektive pokračuje) zrod Studené války. Odstraňování sochy Koněva je pouze pokračováním této Studené války. Sullivan & Cromwell se podílela např. na financování nacistického Německa americkými bankami před 2.SV, a na druhou stranu zastupovala v US a zahraničí zájmy německé banky Schroeder (ta měla aktiva v Guatemale a Iránu – proto byly v těchto zemích agenturou CIA provedeny převraty).

   Tyto právnické kanceláře jako Sullivan & Cromwell nebo Squire Patton Boggs prosazují zájmy těch nejbohatších podnikatelských sdružení jako CFR (Council on Foreign Relations; https://en.wikipedia.org/wiki/Council_on_Foreign_Relations) či Trilaterální komise (https://en.wikipedia.org/wiki/Trilateral_Commission), které řídí US a potažmo velkou část světa, ne-li celý.

   A s takto mocnými zájmy bojuje socha maršála Koněva…
   V případě Sullivan & Cromwell a Squire Patton Boggs se historie opakuje po spirále.

   90 OdpovězZář 13, 2019 20:13

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!