Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.9.2019

netanyahu_izrail1; Nebudeme mít jinou možnost. Premiér Izraele varoval před válkou v pásmu Gazy už v nejbližší budoucnosti. Ta může začít ještě přede volbami, které se budou konat příští týden.

2; Kolomojskij prohlásil, že žádá satisfakci a podíl v Privatbance. Říká, že je ochoten vyměnit kapitál, který měl v Privatbance před jejím znárodněním, za akcie banky.

3; Setkání normandské čtyřky se odkládá, hlásí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Chtěli jsme se setkat ž 16. září v Paříži, ale ruská strana nemohla v tento termín na setkání přijet. Hledá se nový termín, říká ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko.

4; USA předaly Ukrajině zařízení pro propagaci v Donbasu a na Krymu. Loni Ukrajina oprášila svou strategii informační reintegraci pro Donbas a Krym.

5; Šílený „krvavý pastor“ Alexandr Turčinov, který svého času podepsal výnos o „Antiteroristické operaci v Donbasu“ vysvětlil, proč Ukrajina nemůže vyhlásit válku Rusku. Ukrajina se bohužel vzdala jaderných zbraní. Jinak bychom do toho určitě šli...

6; Proč blogger Jurij Duď lže o „politických represích“ ze strany FSB? Politické represe – to je Assange, který řekl lidem pravdu, to je Kirill Vyšinskij, kterého za jeho proruské názory mučili v kobkách SBU. A Olese Buzinu rovnou zastřelili. Politické represe, to je mučení a šikanování mladé ruské ženy Marie Butinové v americkém vězení. V Rusku nikomu nic nehrozí, ani když píše o tom, že Rusko je říše zla. Dmitrij Bykov navrhuje Jurije Dudě na prezidenta Ruska. Prý je „hlasem celé generace“.

7; První krok na cestě k míru je odmítnutí jazyka nenávisti. Po restartu vládní moci na Ukrajině se otevřelo okno možností pro postupný pohyb směrem k urovnání konfliktu v Donbasu.

8; Okupanti otevřeli v Donbasu novou válečnou frontu. Vyplývá to ze zprávy o situaci v Luganské republice za uplynulý týden.

9; Teroristovi Sencovovi zbývá na Ukrajině jediná cesta. A on to už pochopil. Dokud se nacházel v ruském vězení, byl nezpochybnitelnou protiruskou „autoritou“ a „obětí režimu“. Nyní jeho popularita strmě klesá. Podobně jako Babčenko nebo Savčenková musí provokovat a šokovat silnými vyjádřeními, aby o něm vůbec někdo věděl: Spálil veřejně své vězeňské oblečení, prohlásil, že se vjede na Krym na tanku...

10; Pojďte už někoho zavřít do vězení! Na Ukrajině informovali o největším problému země. Tohle není hodokvas během moru, tohle je bezzákonnost během politického bezčasí, prohlásil šéf ukrajinské platformy Národní strategie rozvoje Dmitrij Spivak.

11; Pojďme urychlit dostavbu „Severního proudu – 2“! To bude nejlepší odpověď na vydírání ze strany Ukrajiny. Je snad dnes pro Ukrajinu nejvhodnější doba, kdy je možné vše odpustit?

12; Podezřelý Čumak. Anatolij Šaríj prolustroval nového vojenského prokurátora Ukrajiny. Čumak byl členem parlamentního výboru pro boj s korupcí. Byl členem Porošenkova bloku a později aktivně podporoval Michaila Saakašviliho.

13; Nepřítel rozsévá v Doněcké republice strach. Fašisté nešetří vůbec nikoho. Na záběrech, které získal tisk, je vidět následky dopadu ukrajinské munice do areálu mateřské školy.

14; Zelenskij má nějaký nový tajný vzorec pro vrácení Krymu. Zelenskij oznámil novou strategii pro vrácení Krymu Ukrajině.

15; Kam spějeme? První premiér Doněcké republiky Alexandr Borodaj píše o tom, kam se ubírá Donbas. Kdo a k čemu potřebuje ukončit tuto válku kapitulací ozbrojených sil Luganské a Doněcké republiky?

16; Prezident Ukrajiny oznámil svůj úmysl obnovit ekonomiku země a učinit Ukrajince šťastnými.

17; Západ má v úmyslu znovu prolít řeky krve na Kavkaze. Západ pokračuje v pokusech znovu destabilizovat Jižní Kavkaz, aby svět nezapomněl na válku v roce 2008.

18; V Kyjevě s hrůzou čekají kolaps ukrajinské ekonomiky kvůli Rusku. V Naftogazu jsou vystrašeni perspektivou kolapsu ukrajinského hospodářství kvůli přerušení tranzitu ruského plynu do Evropy.

19; Kučma obvinil Putina, Macrona a Merkelovou ze spiknutí proti Zelenskému. Zelenskij to bude mít těžké. Bude stát sám proti třem.

20; Ukrajinci v roce 1991 chtěli spojenectví s Ruskem, říká Kravčuk. Říkali: Mysleli jsme, že to bude nezávislá Ukrajina, ale s Ruskem, ne proti Rusku...

21; V Německu omezili Gazpromu přístup k plynovodu OPAL, aby zkomplikovali „Severní proud – 2“. Rozhodnutí bude mít vliv na jednání o plynu s Ukrajinou a Evropskou komisí a ovlivní i situaci s dodávkami energií do EU, říká Novak.

22; Zelenskij slíbil, že toho Putinovi „spoustu“ řekne. Šlo o odpověď na otázku novinářů, co Zelenskij řekne Putinovi, až se s ním setká.

23; Snowden se v Rusku tajně oženil. Bývalý pracovník Agentury pro národní bezpečnost USA si svou snoubenku vzal už před dvěma lety.

24; Na Krymu poradili Zelenskému, aby uzákonil reálné hranice Ukrajiny, místo aby vymýšlel nové strategie pro navrácení Krymu.

25; Ukrajinský ministr zahraničí oznámil přípravu výměny zadržovaných osob „všechny za všechny“.

26; Ukrajinský premiér se chystá spojit Baltské a Černé moře. No hlavně že se nechystají vykopat nějaké nové moře...

27; Zelenského manželka si zvolila nové zaměstnání. Ve většině zemí světa se první dámy tradičně zabývají humanitárními otázkami či zaštiťují svým jménem nejrůznější dobročinné fondy. Jelena Zelenskaja se bude zabývat oblastí olympijského a paralympijského sportu a sférou kulturní diplomacie.

28; Plody eurointegrace: V Polsku byla zadržena banda „cigaretových gastarbeiterů“. 22 Ukrajinců bylo zadrženo za nezákonnou výrobu cigaret. Hrozí jim vysoké pokuty a odnětí svobody na 5 až 10 let.

29; U Jarosalvle došlo k tragické nehodě autobusu, do kterého narazil kamion jedoucí v protisměru. Bylo hlášeno sedm mrtvých a 29 zraněných.

30; Putin přehrává Zelenského jako malé dítě, říká polský komentátor. Rusové si s s nezkušeným politikem hrají na kočku a myš.

31; „Létající křídlo“ poskytlo obráncům Donbasu pozice minometných jednotek karatelů. Ztráta drahé techniky v důsledku koordinované činnosti luganské protivzdušné obrany okupanty ale nezastaví.

32; Drony zaútočili na největší ropný podnik na světě. Drony povstalců zaútočily na dva velké naftařské objekty. Přicházejí informace o explozích a požáru v podnicích.

33; Odplata za „příměří“. Karatelé utrpěli ztráty. Informaci poskytlo tiskové centrum okupačních sil.

34; Historická událost: Pod Ruskou pravoslavnou církev přestoupily farnosti „Ruského exarchátu v Evropě. Do správy je dostal arcibiskup Dubinský Ioann (Johann).

35; Z Churchillova paláce byla ukradena zlatá záchodová mísa. Záchod vyrobený z osmnáctikarátového zlata, jehož cena se odhaduje na milion liber, vyrobil Maurizio Cattelan.

36; Vladimir Zelenskij se chystá udělat z Ukrajiny mocný kinematografický stát. K této myšlence jej nepřivedl nikdo jiný než terorista Sencov.

37; Žluté vesty pokračují ve Francii v protestech.

38; V Jekatěrinburgu promítali dětem předělaný film Revizor, který obsahuje scény znásilnění. Diváci jsou v šoku a případem se zabývá prokuratura.

39; Ukrajinci se vrací k vytápění dřevem. Ukrajinci ruší plynové topení ve prospěch dřeva kvůli snižující se životní úrovni.

40; O šancích Donbasu stát se součástí Ruska. Vedení Republik je v nelehké situaci. Dovnitř republik musí činit prohlášení o připojení k Rusku, a navenek musí deklarovat věrnost Minským dohodám.

41; Svatba Ksenie Sobčak a Konstantina Bogomolova přišla na neuvěřitelné peníze.

42; Na pochod homosexuálů v Charkově museli vyslat celou armádu policistů. Pochod bude chránit specnaz snad z celé Ukrajiny.

43; Ukrajina nemá na vybranou: Bude se muset domluvit s Gazpromem. Ukrajina nemá jiné alternativní varianty než tranzit plynu z Ruska.

44; Ukrajina odmítá poskytnout Donbasu „zvláštní status“, prohlásil to ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko. Proč je to velmi dobrá zpráva pro Luganskou a Doněckou republiku? Jde o nedodržení Minských dohod, což Republikám rozvazuje ruce a umožní Rusku uznat jejich nezávislost.

45; Proč je Pobaltí proti Donbasu a novým ruským občanům - obyvatelům Luganské a Doněcké republiky? Estonsko cítí „morální povinnost“ dělat vše na truc Rusku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!