Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.9.2019

snayper_211; V Donbasu neznámý ostřelovač zlikvidoval vyšší důstojníky elitních jednotek ukrajinské armády. Informuje o tom štáb okupačních sil. Ukrajinská média zjišťují, co přesně se stalo.

2; CIA odtajnila dokumenty o přípravě „bojových holubů“ pro boj proti SSSR. Volba padla právě na tyto ptáky kvůli jejich schopnosti nést na svém těle 16 mm kameru s vysokým rozlišením.

3; Na stavbě Krymského železničního mostu zahynul dělník. Došlo k neočekávanému sesuvu půdy. Druhý dělník se zpod závalu dokázal vyhrabat.

4; Úder do srdce. Saúdská Arábie přišla o polovinu své ropy. Saúdská Arábie utrpěla značné ztráty v důsledku útoků dronů na ropné podniky.

5; Karatelé ostřelovali Lugansk a zintenzivňují palbu po celé linii fronty.

6; Součástí svatebního obřadu Ksenie Sobčak nebyl jen obscénní tanec, ale také „pohřeb“. Politický komentátor Ivan Rachmetov se vyjádřil k další ubohosti samozvané ruské elity. Tyto akce jsou vlastně rozsudkem nad současnou společností.

7; Domovní prohlídky a hrozící uvěznění. Lovec Porošenka pálí na oligarchu a jeho partu. Andrej Portnov označovaný za „právnického zabijáka“ pokračuje v pronásledování Petra Porošenka.

8; USA začínají přiklánět k Rusku. Odvolal Trump Boltona kvůli Putinovi? V těchto dnech probíhají kádrové změny ve Spojených státech.

9; V Kremlu odpověděli na Zelenského agresi. Rétorika současného ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského se čas od času mění.

10; Ukrajinští fašisté proti všemu ruskému. Oděský novinář Alexandr Voskobojnikov komentoval úroveň dvou „expertů“ na ukrajinskou (a samozřejmě i ruskou) kulturu ve vysílání ukrajinského rozhlasu. Jednostrannost jejich pohledů je stejná, jako by se místo kultivovaného jazyka vyjadřovali jakýmisi nenávistnými skřeky, jako kdyby v jejich jazyce chyběla polovina hlásek.

11; Ostřelování v Donbasu: Jaké je skóre? Ukrajinská armáda ostřeluje území Doněcké a Luganské republiky a přitom obviňují jejich armády. Tady už pomohou jen suchá čísla zveřejněná OBSE: Od 31. července do 18. srpna ukrajinská armáda odpálila na území Donbasu 1.360 kusů munice, Donbas odvetnou palbou 527 kusů munice.

12; Nová éra Ukrajiny: Zatlačit nacisty a změnit zemi. Na smetiště dějin odešli Parubij a Grojsman s celou svou vládou a Nejvyšší radou.

13; Instrument tlaku na Putina: Vyšinskij byl obviněn z podpory Donbasu, ale nezlomili ho. Vyšinskému navrhovali výměnou za zařazená na seznam pro výměnu, aby napsal prohlášení, ale on odmítl.

14; Porošenko dostává od Zelenského citelné facky. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij dělá všechno možné, aby zahnal svého předchůdce do kouta.

15; Bezvízový styk se ruší. Estonský ministr ponížil Ukrajince. Pobaltští „bratři“ Ukrajiny zvažují zavedení zákazu vstupu pro ukrajinské občany.

16; Vždyť se vydáváme na pospas Putinovi! Na Ukrajině vzrůstá panika kvůli problémům s NATO. Proč je na nejbližší dobu vyloučeno členství Ukrajiny v NATO? Dokud u nás není nikdo odpovědný za výbuchy muničních skladů, dokud se u nás mohou vojáci na linii fronty zabývat nesmysly, dokud, u nás generálové neodpovídají za situaci, pak nás do NATO nepozvou, ať přijdeme s jakýmikoli zbraněmi, říká poslanec Bogdan Jaremenko.

17; Tak komu máme věřit? Vezme si Rusko Donbas, nebo ho odevzdá Ukrajině? Nevěřte slovům. Věřte pouze činům. V životě se to bude moc hodit. Plnění „Minska 2“ je v rozporu s myšlenkou začlenění Donbasu do Ruské federace. Ukrajina ale „Minsk 2“ plnit nehodlá. To rozvazuje Donbasu i Rusku ruce.

18; V Ruské pravoslavné církvi zveřejnili platy kněží. Metropolita Ilarion informoval, že platba za uskutečnění křtu nebo přijímání je dobrovolná.

19; Speciální operace: Pobaltí proti Donbasu a novým občanům Ruska – obyvatelům Luganské a Doněcké republiky. Proč estonské úřady odmítají uznávat ruské pasy vydané obyvatelům Doněcké a Luganské republiky? Rusofobie je v Estonsku oficiální státní politikou.

20; Litva už kupuje plyn od Ruska. Bude ho Ukrajina kupovat prostřednictvím Polska? Političtí a ekonomičtí Ukrajinci už dávno dokázali celému světu, že se narodili proto, aby pohádku vydávali za skutečnost.

21; V USA vyzvali k útokům na íránské ropné objekty. Připomeňme, že nedávno státní tajemník USA Mike Pompeo obvinil Írán z útoků na ropné objekty v Saúdské Arábii.

22; Jak-42 musel nouzově přistát v Krasnojarsku. Letadlo Jak-42 patřící letecké společnosti Krasavia nouzově přistál na letišti v Krasnojarsku kvůli technické závadě.

23; Ukrajinské ministerstvo zahraničí informovalo o přípravě balíku návrhů pro obyvatele Donbasu. Podle slov ministerstva prezident Vladimir Zelenskij chce konečně už definitivně vyřešit otázku války v Donbasu.

24; Nad teplotním pólem v Rusku se ztratil vrtulník. Bylo zahájeno pátrání. Na palubě byli podle předběžných informací tři lidé.

25; Černomořská flotila doprovodila plavidlo americké válečné námořní flotily. Je to třetí plavba lodě tohoto typu do vod Černého moře.

26; Klimkin informoval o „Putinově pasti“, aby pozřel Donbas. Klimkin se rozhodl varovat Vladimira Zelenského, aby nepřistupoval na ústupky Vladimiru Putinovi během summitu normandského formátu.

27; Situace se nažhavuje. Teherán připomněl Spojeným státům, že jejich základny jsou v dosahu íránských raket. V noci na sobotu na dvou ropných podnicích v Saúdské Arábii došlo k požárům v důsledku útoků dronů.

28; Výbuch a požár. Dvanáct osob bylo zraněno v Angarsku, mezi nimi i děti. Šest dětí a šest dospělých bylo zraněno při výbuchu v obytném domě v Angarsku.

29; V Německu prohlásili, že Západ chce vytlačit Rusko z plynového trhu. Poslanec Bundestagu informoval o tom, co se bude podnikat, aby se americký zkapalněný plyn stal konkurenceschopnějším.

30; Téma rozdělení Ruské pravoslavné církve je uzavřeno, říká patriarcha Kirill. Toto spojení je navždy, na celou budoucnost, která je před námi.

31; V Doněcké republice odpověděli na pokusy Kyjeva odmítnout Minské dohody. Doněcká ministryně zahraničí komentovala neochotu Kyjeva poskytnout zvláštní status Donbasu a zakotvit jej v ukrajinské ústavě.

32; Jeremy Corbyn může předávat data od americké rozvědky do Ruska, píší média. Ve Velké Británii se v souvislosti s politickou krizi mohou v nejbližší době konat předčasné všeobecné volby.

33; V Číně informovali, proč je pro Donbas nebezpečný nákup Javelinů Ukrajinou. Dodávka amerických zbraní na Ukrajinu významně zvyšuje riziko obnovy bojových akcí v tomto regionu.

34; Turecko: Byla dokončena druhá etapa dodávek S-400. Rusko-turecká dohoda o dodávkách nejnovějších systémů protivzdušné obrany vyvolala krizi ve vztazích Ankary s Washingtonem.

35; Skupina příslušníků specnazu ukrajinské armády provedla sebezničení v Donbasu. Kromě toho čtyři ukrajinští okupanti na frontových pozicích byli zraněni v důsledku exploze hlavně protitankového raketového komplexu Stugna-P ukrajinské výroby.

36; Příslušníci Pravého sektoru proti homosexuálům. Bitevní pole: Charkov. K potyčkám docházelo od samého začátku pochodu homosexuálů.

37; V Doněcké republice slavnostně pohřbili ostatky 47 rudoarmějců objevené vyhledávači. Bylo vyzdviženo 52 vojáků Rudé armády. Identita pěti z nich byla zjištěna. Osobní věci a ostatky dvou vojáků už čekají v Moskvě a Vladivostoku.

38; Žirinovskij informoval, jak dovést Ukrajinu k důstojnému konci. Prohlásil, že jediným způsobem jak zastavit amerikanizaci Ukrajiny je vydávat ruské pasy všem zájemcům na celé Ukrajině.

39; Jsou takhle debilní od narození? Ukrajinský politik kroutí hlavou nad úrovní myšlení a vyjadřování svých odpůrců z řad ukrajinských nacionalistů v sociálních sítích. Vypadá to na kompenzaci pocitu méněcennosti.

40; Bylo zveřejněno, kolik dluhů nadělá Ukrajina v příštím roce. V roce 2020 bude Ukrajina muset zaplatit 438,1 miliardy hřiven, z nichž 145,2 miliardy půjde na úroky (obsluhu dluhu).

41; Nenasytnost a hloupost. Semenčenko blokuje „Putinovo uhlí“ u Lvova a žádá peníze. Nová blokáda ze strany Semenčenka vyvolala (většinou negativní) reakce na sociálních sítích.

42; Speciální operace: V Polsku byli zadrženi Ukrajinci z „tajných služeb“. Kromě Ukrajinců byli zadrženi i čtyři občané Polska. Za pracovníky tajných služeb se jen vydávali.

43; Neznámým zařízením byli zlikvidováni vojáci ukrajinské armády. Nepřítel přichází o techniku a chystá úder nedaleko Gorlovky. Karatelé, kteří odcházejí ze zóny ATO v souvislosti s plánovanou rotací nadále překvapují vojáky, kteří přicházejí místo nich.

44; Ruský letoun Su-35 předvedl figury vysoké pilotáže na nebi nad Istanbulem. Ruská letadla Su-35 a obojživelného Be-200 byla zařazena do programu technologického festivalu Teknofest.

45; Ukrajina vydala Rakousku olympijského vítěze podezřelého z násilí na dětech. Rakouského šampióna v judo podezírají ze sexuálního násilí na třech nezletilých dívenkách.

46; V USA informovali o tajné ruské zbrani schopné „změnit válku a pokořit svět“. Ve Státech dobře vědí, že oni ve svém arsenálu nic podobného nemají.

47; Varovná událost. V Kremlu komentovali útok dronů na ropné podniky v Saúdské Arábii. V noci na 14. září se podniky Saudi Aramco staly cílem útoku dronů.

48; Římský papež komentoval výměnu vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou. Dodal, že i nadále se bude modlit za zastavení války a nastolení míru.

49; Marija Zacharova odpověděla na slova amerického velvyslance v Srbsku o bombardování Jugoslávii. Americký velvyslanec vyzval Srby, aby se na události z roku 1999 dívali s nadhledem a dívali se do budoucna. Nejdřív by se Spojené státy měly nejen omluvit těm, které bombardovali, ale také vyplatit kompenzaci za zabité, zraněné a osoby s podlomeným zdravím kvůli použití bomb s ochuzeným uranem. Teprve potom mohou někoho vyzývat, aby se díval vpřed.

50; Čím naštvanější, tím silnější. Premiér Velké Británie sám sebe srovnal s komiksovou postavou Hulkem. Prý roztrhne okovy, kterými EU spoutala Velkou Británii.

51; V Doněcké republice zareagovali na prohlášení Kyjeva o zvláštním statusu pro Donbas. Kyjev se před rozhovory normandské čtyřky snaží vytvořit zdání snah o plnění Minských dohod. Ve skutečnosti se k ničemu takovému nechystá.

52; Volker učinil důležité prohlášení ohledně voleb v Donbasu. Zdůraznil, že nejdůležitější je bezpečnost.

53; Ruské ministerstvo práce zveřejnilo nejlépe placené volné pracovní místo v Rusku. Za funkci opraváře rybářských zařízení je nabízena mzda ve výši 430 tisíc rublů (asi 156 tisíc Kč).

54; Zelenskij se obrátil na „žraloky“ filmového průmyslu. Během posledních dvou dní uskutečnil Zelenskij řadu setkání s hvězdami světové kinematografie.

55; Po pochodu homosexuálů v Charkově zadržela policie 17 nacistů. Při potyčkách byli zraněni dva policisté.

56; Neuvěřitelný cynismus. V Rusku komentovali prohlášení amerického velvyslance v Srbsku o operaci NATO v Jugoslávii. Zatím zcela chybí přiznání, že zásah byl ze strany NATO krajně nespravedlivý.

57; Asistent amerického státního tajemníka pro rusko-ukrajinské otázky pojede do Moskvy. Půjde o pokračování prvního strategického dialogu mezi oběma zeměmi.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!