Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.9.2019

pohishchenie_41; Turecké tajné služby unášejí lidi na Ukrajině a po celém světě. Informuje o tom německý list Die Welt.

2; Jiná možnost není. USA obvinily Írán z útoků na saúdské ropné podniky. Rozsah a přesnost útoků na saúdské naftařské objekty ukazují, že nebyly uskutečněny ze strany Jemenu.

3; Na ukrajinské policii si udělali ostudu podivným portrétem Zelenského. Pověsili si tam záběr ze seriálu Sluha národa. Na sociálních sítích se uživatelé táží, zdali je prezidentem Vladimir Zelenskij nebo hlavní postava seriálu Goloboroďko (Holobrádek).

4; Já vás ochráním. Prezident Filipín vyzval občany, aby stříleli na úředníky, kteří berou úplatky. Prezident řekl, že občana, který vystřelí na úředníka beroucího úplatky, nenechá zavřít.

5; Nepouštějte je sem, ti k nám nepatří! Šéf kanceláře prezidenta Ukrajiny vyvolal skandál v trolejbuse se Zelenským. V Dněpropetrovsku se Andrej Bogdan pokusil nepustit lidi do trolejbusu, ve kterém cestoval Vladimir Zelenskij.

6; Byl zveřejněn zajímavý analytický text o chybách ruské vládnoucí moci vůči opozici. Vládnoucí moc se opájí představou, že když zahrne liberální opozici penězi, získá za odměnu větší loajálnost.

7; Neznámí nacisté zanechali na pošpiněném místě hromadné vraždy židů v Dněpropetrovsku vzkaz s výhrůžkami Zelenskému.

8; Příslušníci námořní pěchoty Severní flotily zlikvidovali „nepřátelské diverzanty“ v Arktidě. Podrobnosti o vojenském cvičení sdělilo ruské ministerstvo obrany.

9; Ruská alergie na Čečnu. Co je to za chorobu? Čečensko je dnes jeden z regionů Ruska se svými vlastními typickými i netypickými problémy a ctnostmi.

10; Pro koho je nevýhodné, aby v Donbasu zavládl mír? Ukrajina musí splnit svůj domácí úkol, tj. stáhnout vojáky, přestat střílet a odsouhlasit Steinmaierův vzorec.

11; Válka po dobytí Krymu: bitva u mysu Tendra koncem léta 1790 vedla k ovládnutí Černého moře Ruskem. 11. září si Rusové připomněli památku velkého vojevůdce Fjodora Ušakova.

12; Zelenskij se rozhodl rozprodat hlavní bohatství Ukrajiny. Pětina černozemí na Ukrajině patří Američanům.

13; Proč Ukrajina prohrává? Kyjevský propagandista Jurij Butusov informoval o „tajemství“ moci Ruska. Rusko je následníkem Ruského impéria a Moskva s Petrohradem jsou intelektuální centra, stěžuje si Butusov. Pominul ovšem, že i Kyjev byl vždy centrem ruské vzdělanosti.

14; V Rusku přece jen chystají experiment se čtyřdenním pracovním týdnem. Do seznamu společností pro experiment patří podniky sféry zpracujícího průmyslu, zemědělství, vědecké činnosti a stavebnictví.

15; V USA komentovali Cemachovo vydání do Ruska. Kurt Volker říká, že jeho role v tragédii MH17 je přeceňována. Především Nizozemsko se ale nemůže smířit s jeho vydáním do Ruska.

16; Trump se chystá otevřít americké strategické zásoby ropy. Prezident Spojených států hodlá otevřít strategické zásoby ropy USA kvůli situaci v Saúdské Arábii.

17; Člen Ruské gardy byl zavražděn poté, co vyčetl jednapadesátiletému muži kouření na veřejném prostranství. Ten vytáhl nůž a třikrát ho bodl. K incidentu došlo v Južnosachalinsku.

18; Na Ukrajině tvrdí, že v Doněcké republice byl vydán příkaz na likvidaci Cemacha spolu s ukrajinskými diverzanty, kteří se snažili jej unést na Ukrajinu. Byly zveřejněny neuvěřitelné podrobnosti z únosu organizovaném SBU. Kyjev tvrdí, že do operace na převezení Cemacha na ukrajinskou stranu bylo zapojeno několik jednotek.

19; Plán sjednocení ekonomik Ruska a Běloruska. Plánuje se vytvoření společného daňového a Občanského zákoníku v rámci částečného sjednocení obou ekonomických systémů.

20; V Rusku bylo zveřejněno pravděpodobné datum druhé výměny zajatců s Ukrajinou. Kyjev už předložil Moskvě seznamy pro novou výměnu. K výměně by mělo dojít po summitu normandské čtyřky.

21; Ceny ropy vzrostly o 10% v souvislosti s útoky na největší ropný podnik Saúdské Arábie.

22; Kim Čong-un zve Trumpa do Pchjongjangu, píší média. Připomeňme, že USA a KLDR se setkaly od loňského června třikrát, aby projednaly denuklearizaci Severní Koreje.

23; Jakou vojenskou pomoc dostává Kyjev od USA? Podrobnosti sdělilo ukrajinské ministerstvo obrany, Od roku 2014 do roku 2019 dostala Ukrajina od USA zařízení za 376 milionů dolarů.

24; Rusové se vyjádřili k politické činnosti žen-političek. Mužští respondenti třikrát častěji uváděli negativní hodnocení činnosti žen v politice.

25; „Rychlý trojzubec“. Ukrajinsko-americká cvičení odstartovala ve Lvově. Podobná cvičení probíhají v rámci programu mezinárodní spolupráce s cynickým názvem „Partnerství pro mír“.

26; Funkcionářka obviněná z urážky obyvatel zaplaveného města se rozhodla odejít z funkce. Moje vyjádření bylo zbrklé, hrubé a zbytečně emotivní, přiznala Irina Alaškevič.

27; Do vybavení kosmonautů chtějí vrátit palné zbraně. Dnes v nouzovém balíčku pistole není.

28; K Zelenskému přijela slovenská prezidentka. Prezident Ukrajiny hostí v Kyjevě Zuzanu Čaputovou.

29; Na Ukrajině dvanáctiletá dívka žijící na skládce porodila dítě. Cikánská dívka,která nehovoří ukrajinsky ani rusky, porodila syna v perinatálním centru ve městě Rovno.

30; Uljana Suprun informovala, jak na ni a jejího muže chystali atentáty. Upřesnila, že k napadení došlo dvakrát a že jim byla nabízena ochranka.

31; Saúdská Arábie v ohrožení. Húthiové slibují nové útoky v kterýkoli moment. Představitelé povstaleckého uskupení varovali, že pro tento krok mají k dispozici potřebné vybavení.

32; V Centru virologie u Novosibirska došlo k výbuchu. Poté vznikl požár. Je hlášen jeden zraněný.

33; Ukrajinskými médii koluje zpráva, že luganský ministr vnitra byl zatčen a uvězněn. Ve skutečnosti je ministr na návštěvě v Moskvě.

34; Byly zveřejněny podrobnosti ze zadržení agenta SBU v Luganské republice. Zadržený se podílel na čtyřech velkých teroristických útocích spáchaných na území Republiky.

35; V Kaliningradské oblasti zahynul turista z Lotyšska. Muže smetla vlna z mola do moře.

36; V Mariupolu byl zavražděn člen domobrany Doněcké republiky. Zločinci zastřelili bývalého člena doněcké domobrany zblízka na prahu jeho bytu.

37; Spálená donbaská země posílá karatele na onen svět. Nepřítel utrpěl další ztráty, které se neobjevují ve zprávách nadřízenému velení.

38; Defender 2020: USA se chystají na rozsáhlý přesun vojsk k hranicím Běloruska a Ruska. Polsko a Pobaltí ve zrychleném režimu chystají infrastrukturu a nástupní prostory pro americké vojáky.

39; Bývalý pracovník CIA Snowden informoval o svém přání opustit Rusko. V čem je to pro něho nebezpečné? Podle jeho advokáta nejde o to, že by jeho klientovi bylo v Rusku špatně. Rusko si zamiloval.

40; Karatelé používají nacistickou taktiku likvidace Donbasu. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

41; Hrdinský čin pod palbou. Zranění pracovníci ministerstva pro mimořádné události byli vyznamenáni. Jeden z nich přímo v nemocnici.

42; Nejdůležitější je v ukrajinské medicíně ukrajinština. Doktorka Smrt Uljana Suprun se pokoušela ponížit významného pediatra Komarovského jen kvůli tomu, že mluvil rusky. Odmítla se s ním bavit jinak než ukrajinsky nebo anglicky.

43; Nové oběti. 89 Rusů zahynulo během letošní sezóny v Turecku. Mnoho dalších bylo zraněno.

44; Ostudné fiasko. Ukrajina se v OBSE pokusila zmařit vystoupení zástupkyně Krymu na konferenci o lidských právech. Člen ukrajinské delegace protestoval ve Varšavě proti vystoupení i samotné přítomnosti zástupkyně Krymu, protože se jedná o ukrajinské území. Nakonec vystoupila jako zástupkyně „Krymských novin“.

45; Psychicky nemocní. Bogdan oznámil, z jakých lidí se skládá Zelenského strana. Šéf Kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrej Bogdan přiznal, že v jeho straně Sluha národa nejsou všichni duševně zdrávi.

46; Devětatřicetiletý ozbrojenec nacistického pluku Azov Denis Cokur ze Záporoží zemřel při rozcvičce. Zůstala po něm manželka a malá dcerka.

47; Ve vládě Krymu podpořili přejmenování republiky. Krymští Řekové vnímají tento krok jako pohled do historických hlubin. Krym se má nadále jmenovat „Republika Krym – Taurida“.

48; Zelenskijslíbil Evropě hladké dodávky plynu. Zelenskij prohlásil, že Ukrajina a Slovensko se budou snažit o hladké dodávky plynu do Evropy.

49; Brazilci Lusvarghimu zamilovanému do Ruska hrozí od nacistů na Ukrajině smrt. Rafael Marcus Lusvarghi je prvním cizincem odsouzeném na Ukrajině za to, že se účastnil bojů v Donbasu.

50; Kirgizský pohraničník zahynul 16. září v přestřelce s tádžickými vojáky na tádžické hranici. Byla zahájena evakuace obyvatelstva.

51; Putin navrhl Saúdské Arábii nákup S-400. Návrh zazněl během tiskové konference.

52; Rusko vede rozhovory s Tureckem o dodávkách nejmodernějších zbraní. Putin označil spolupráci obou zemí ve vojenské sféře za úspěšnou.

53; Jsme otřeseni. V OSN vyzvali policii, aby se vypořádala s útočníky na pochodu homosexuálů v Charkově. K incidentům docházelo od samého počátku pochodu.

54; Muž se připoutal ke Koněvovu pomníku v Praze. Nedávno členové obvodní rady Prahy 6 po dlouhých debatách rozhodli o přesunutí pomníku Ivana Koněva do některého z muzeí. Informovala zástupkyně policie Violeta Siřišťová.

55; Poklonskaja se vyslovila k iniciativě na přejmenování Krymu. Myslím, že podobné otázky by měli posoudit všichni obyvatelé Krymu a pak je nutné se řídit jejich názorem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!