Agitace za štěstí nebo za trvalé katastrofy?

drahyclovekV roce 2000 proběhlo v New Yorku promítání 37 sovětských filmů, počínaje dobou stalinizmu a konče počátkem 60. let. Veškerá tamní filmová kritika, která už neměla důvod bát se vojenskoprůmyslové moci „supervelmoci č.2“ a plnit politickou objednávku, jedním hlasem zvolala ve vytržení: „To je nějaká jiná civilizace!“ A to bylo správné hodnocení podstaty skutečného socialistického realizmu. Abychom pochopili příčinu takové reakce Američanů, ve filmovém průmyslu protřelých, na staré, technicky nedokonalé a zastaralé filmy sovětské epochy, je třeba si vzpomenout na další událost, s tímto tematicky spojenou.

V polovině 90. let proběhla v Evropě s triumfem výstava sovětského výtvarného umění a sochařství epochy stalinského bolševismu. Byla hostována i v Rusku, kde byla uváděna pod názvem „Agitace za štěstí“. Toto – zaměření na světlou budoucnost, šťastnou pro všechny pracující – je podstata skutečného socrealizmu epochy stalinského bolševismu, uchovaná lepšími představiteli umění ve všech svazových republikách i v následujících letech.

Když shlédli 37 sovětských filmů, Američané zareagovali ne jednoduše na propagandu neznámo čeho, ale zareagovali právě na agitaci za štěstí všech i každého ve společnosti, v jejíž organizaci života se projevily jiné mravně-etické principy. A pokud je někdy SSSR strašil, pak, při absenci jeho moci, principy, které se projevovaly v chování hrdinů na plátně, je nejen nestrašily, ale byly pro mnohé z nich přitažlivé. Odsud pramení nadšená a ve své podstatě správná reakce: „To je nějaká jiná civilizace!“

Ano, to je jiná – nová, přicházející globální civilizace, jejíž mravnost a etiku ukázalo umění socrealizmu ve svých lepších dílech v dekoracích technosféry první poloviny 20. století. A ta podstata – agitace za reálné štěstí, které je reálně možné, které je třeba realizovat v životě prací samotných lidí, jejich mravností a etikou, - to je to, co se nevměstnává do mravně defektních myslí útočníků na umění socrealizmu sovětské epochy celkově a epochy stalinského bolševismu zvláště.

A ta agitace za štěstí je ve své podstatě nepoměrně konstruktivnější a s větším tvůrčím nábojem, než všechna hollywoodská produkce odehrávající se na Zemi i v Kosmu a všechno negativní s ní spojené, kterou denně vypouští na obyvatele Země televizní vysílání na všech kanálech která v davově-“elitární“ společnosti nepředstavuje nic jiného, než agitaci za katastrofy a trvalé neštěstí. O tom, že je to skutečně tak, kriminalisté USA dávno vědí, protože ve statistice zločinnosti byla identifikována komponenta vědomého napodobování filmových a televizních „zlých hochů“, zahnaných do kouta okolnostmi scénářů.

hollywood

V epoše stalinského bolševismu se společnost nacházela pod vlivem umění „kritického realizmu“, které především ukazovalo, jak těžce se žije běžnému člověku v podmínkách davo-“elitarizmu“; a také pod vlivem umění socialistického realizmu, které bylo povoláno ukazovat, jak by se měly budovat vztahy mezi lidmi v běžném životě i v práci (v práci kolektivní proto, že jiná v historicky zformované technosféře není), aby každý člověk pracující s dobrými úmysly žil šťastně.

O tom jsou filmy “Vstřícný plán” (o pracovním entuziasmu), “Kubánští kozáci”, “Píseň tajgy”, “Velká rodina” (podle románu V.A.Kočetova), “Můj nejdražší”, “Silné pokolení”, “Pilot Čkalov” a další. Byly i filmy o tom, jak by se měla bránit a chránit svoje – lidová – sovětská moc a socializmus, právo na který prostý lid vystrádal a vybojoval velkou krví ve Velké říjnové socialistické revoluci a v občanské válce („Křižník Potěmkin“, „Čapájev“, „Optimistická tragédie“, „Tichý don“, „Jak se kalila ocel“, „Kortik“) a uchránil ve Velké vlastenecké válce („Pověst o skutečném člověku“, „Mladá garda“, „V okopech Stalingradu“, „Dva kapitáni“).

Existuje ještě jedna otázka spojená s podstatou socrealizmu, otázka o tom, jak se v něm navzdory marxistickým idejím takzvaného „proletářského internacionalizmu“ a „světové revoluce“ objevily takové filmy jako „Petr I.“, „Alexandr Něvský“, „Ivan Hrozný“. Jeden názor spočívá v tom, že jakmile šlo do tuhého (byla identifikována hrozba války s hitlerovským Německem), J.V.Stalin okamžitě zapomněl na Marxe, „proletářskou internacionálu“, „světovou revoluci“, „beztřídní společnost“ a další ideologické fasády své osobní diktatury, a rozhodl se obrodit v nových uměleckých formách imperiální patriotizmus, nutný jemu osobně pro podporu jeho cynické moci.

Ale jde o to, že J.V.Stalin se neřídil rychle se měnícími okolnostmi, ale dlouhodobou politickou strategií, a jeho moc nebyla mocí kvůli osobní moci: to nejsou filmy o říšsko-davově-“elitárním“ patriotizmu v duchu „za víru, cara a vlast“ a právu hlavy státu, posedlé naváděním a lstěním ze strany svého okolí, nemotivovaně trestat a omilostňovat jak věrné poddané, tak zrádce. Jsou to filmy o civilizačním budování v minulých epochách a o chybách, dopuštěných v tom budování, za které se muselo zaplatit velkou krví a těžkým životem mnoha pokolení. Jinými slovy, skutečná podstata umělecké tvorby ve stylu tzv. socialistického realizmu spočívá v objektivním usilování o spravedlivou budoucnost. A epocha stalinského bolševizmu je epochou, v níž ten směr umělecké tvorby poprvé v historii získal vědomou státní podporu.

Nezávisle na chybách a defektech toho umělecko-politického směru ze strany státních činitelů, a prostituování ze strany uměleckých tvůrců na systému státní podpory jejich tvorby, právě umění socialistického realismu během epochy stalinského bolševismu dalo společnosti to, co mu nebyly schopny dát vědní obory filosoficko-společenského zaměření – pocit možnosti štěstí na Zemi a objektivní pravosti díla bolševismu, jistotu o budoucnosti.

Tato motivace hnala sovětské občany a pomohla jim i ve vítězství nad nacismem. Navíc se stala příkladnou pro mnohé další státy a národy. O tom svědčí následující:  Na podzim roku 1991 se v Moskvě v Akademii práce a sociálních vztahů konalo sovětsko-americké sympozium, kterého se účastnili i Japonci. Japonský miliardář Hiroshi Teramachi tam v odpověď na neustálé vyzdvihování ,,japonského zázraku" sovětskými ekonomy a sociology pronesl následující:

,,Vy nemluvíte o tom hlavním, o vaší vedoucí roli ve světě. V roce 1939 jste byli vy, Rusové, ti moudří a my, Japonci, ti hloupí. V roce 1949 jste ještě více zmoudřeli a my byli stále ti hloupí. V roce 1955 jsme my zmoudřeli a vy jste se proměnili v pětileté děti. Celý náš ekonomický systém jsme prakticky úplně okopírovali od toho vašeho ( tj. od systému stalinské epochy ) pouze s tím rozdílem, že u nás máme kapitalismus a soukromé výrobce... Ve všech našich firmách visí vaše hesla ze stalinské epochy" ( A. Šabalov - Jedenáct úderů soudruha Stalina, Rostov na Donu, 1995 ).
69 Komentářů k Agitace za štěstí nebo za trvalé katastrofy?

 1. Eschatolog napsal:

  a není to mâlo Antone Pavloviči ? málo vytržené z kontextu globálních her 20.tého století podle scénáře protokolů ?
  tvl.autore, už to nehul

 2. .lak napsal:

  ěšťě svátek práce, gdy a gde to který vůl vimislel, nebo žebi multi yorkové
  https://www.youtube.com/watch?v=JTMm56CFDF4

  mi máme f práci gustíka/zlatý a hvězdi pjetilec

 3. Helda napsal:

  Stručně řečeno: Stalin usiloval o SKUTEČNOU DEMOKRACII, o společnost, postavenou na mravních, etických základech, společnost ROVNOPRÁVNOU a vysoce vzdělanou a také s jasnými vizemi budoucnosti své země. Proto musel opustit ideologii Marxe, protože Marxova ideologie je ve své podstatě nakonec jen vyšperkovaná idea o otroctví lidu!
  První zrádce - Chruščov - se v r. 1953 "postaral" o otrávení Stalina, aby zmizel z cesty, kterou pro Rusko, prostřednictvím Chruščova, plánovali američtí sionisté/chazaři.
  Druhý, ještě větší, dalo by se říci největší a schopnější zrádce - byl Gorbačov. Ten se postaral o podminování celého systému SSSR ve prospěch Západu. Ožralý Jelcin dílo už jen dokonal.
  Stalin byl vůdce, který se rodí snad jen jednou za 1000 let!
  Následujme jeho ideu a učení a bude všem dobře!

  • proud napsal:

   Jestli to bylo se Stalinem uplne tak,to nevim,obzvlast ze zacatku,ale faktem je ze se projevil jako ruskej vlastenec spis nez jako siozidovskej element a zachranil Rusko a vlastne vetsi cast Slovanstva jeste aspon na dalsich 40-50 let.Zato ted dostavame pekne na prdel a muzeme si za to sami,coz je neskutecna ostuda,tak slapeme po jeho odkazu.

   • petr napsal:

    To je fakt. Bez Stalina a statisícū bezejmenných ruských hrdinů by všichni slovani dopadli jako indiáni, hrstka alkoholiků pomalu se upíjejících k smrti v rezervacích.
    Jak dopadli Srbové a jak jsme byli rychle rozebráni my po těch barevných revolucích. O banderovské ukrajině nemluvě. To je dnes lotrovský pelech a zdroj levných otroků, levných a krásných prostitutek a levných náhradních orgánů (jako mladý zdravý branec se na frontu ani nedostaneš).

  • HVzV? napsal:

   HELDO POLOVINA DOMORODCŮ ČR VIDI SVOJI BUDOUCNOST OPTIMISTCKY

   zatimco druhá polovina na drogy nemá.
   Napište radši něco moderniho,např.jak budete prosazovat Sociálni stát misto panujiciho kapitalismu gangsterismu a zlodějismu, nami zvolených "zástupců" o kterém nikdo z intelektuálů nesmi nic napsat a ohlupovadla tv a tisk teprve ne!

   TO JE MODERNA A NE ZMRTVYCHVSTÁNI NEBOŽTIKŮ NO NI?

   • Helda napsal:

    HVzV - Něco moderního? A co je dnes moderní? Úchylářství v podobě prosazovaní nekonečného počtu pohlaví; prosazování LGBT; brojení všech proti všem; přibývající počet blbečků, kteří se pyšní svým tetováním - čím víc tetování, tím vyšší sebevědomí. Křehká maminka s kočárkem s úplně modrýma ručkama a výjevy na lýtkách (to je tedy úžasný "umělecký zážitek"); Současná, státem provozovaná "ekonomie" obrácená naruby - čím víc rozkradený stát, tím větší "úspěch" našich "ekonomů". Moderní je debilizace celé společnosti, v první řadě mládeže, již od školky po vysoké školy. Myslím, že moudrý člověk ví, že historie se opakuje, stačí ji jen znát a vybrat si to, co bylo ověřené a fungovalo. Takže stejně jako Stalin, jenž byl opravdovým (a nezištným) vlastencem a miloval svůj lid, ale tvrdý a nesmiřitelný byl ke zrádcům, bych beze všech skrupulí odstranila všechny (a byla by jich docela pěkná armáda), kteří vědomně škodí, slouží cizím zájmům atd. Soustředila bych se dále v prvé řadě na správné školství a postupně napravovala škody v dalších oblastech. Nebyla by to žádná procházka růžovým sadem, protože nemyslitelných těžkých škod a marasmu se do dnešních dnů dopustilo tak moc (my všichni jsme to dopustili), že náprava by byla dlouhá a nelehká. Pokud v jádru našeho národa ještě vůbec zůstalo trochu zdravého rozumu, pak by se obroda podařila. Pokud ne, zanikneme. Ale pokud budeme dnes dělat velké kulové a budeme dále mlčet, zanikneme zcela určitě a to brzy. Vždyť už nejsme ani stát nazývající se Česká republika, která je ve skutečnosti v OSN zapsána už jako nějaká neznámá Čechia! Akorát se to lidem nikde neříká a oficiálně se mluví jen o "Česku". Pesimista by řekl, že neexistujeme již dnes!

    • proud napsal:

     Jsem rad ze do toho taky vidi i nekdo dalsi a neni zticha............

    • proud napsal:

     Uz nejsme ani Cesi,ale Ceskaci,Ceskacove a podobny paskvilove.......... :-))))))))))))

     • proud napsal:

      Dobrej siozidovskej vtip se oplzlymu bisexualnimu ozralovi havlovi podaril a blbci mu ho sezrali i s navijakem,vsadim se ze v Izraeli se vzdycky jak na nas padne rec smichy neudrzej!

    • HVzV? napsal:

     Pani Heldo ČSV asi nebude muset mit možná vůdce

     ale vůdcem či vůdkyni se možná stane každý ,kdo přijde s nápadem,pokud možno dobrým.
     Možná,že se vám zdá že takový nápad máte.
     Ovšem dokážete pro něho něco udělat, třeba argumentovat a diskutovat o něm tak,aby jste pro něho ziskala podporu a připadně občany stoupence?
     Vidite sama,že je třeba nové ideologie, nebot ideologie dokáže porazit tanky,ďěla,parniky na př. dobře vyzbrojeného CCCP.
     Co vy na to?

     I když to tak nevypadá pravě dnes a tady máme šanci nynějši jasně špatný režim změnit ovšem kdo to udělá
     hlvně JAK? .
     Dovolime si vás pozvat do diskuse,která dřive nebo později o tom proběhne.
     V tomto okamžiku diskutujeme nahoře v članku o tom,jake jsou přičiny,že občané citi,že se za socialismu žilo lépe.
     Srdečně zveme nejen vás, ale i všechny válečniky alternativy.

     Miru zdar nebo taky ne!

 4. John_Pitralon napsal:

  Asi nějakej Workoholik - makať, makať a furt makať jak makak.

  Přepracovaní Japonci si mohou v době oběda v práci zdřímnout v rámci „spacího programu“ https://wave.rozhlas.cz/prepracovani-japonci-si-mohou-v-dobe-obeda-v-praci-zdrimnout-v-ramci-spaciho-8036939?page=2

 5. novapalo napsal:

  Súhlasím. To je iná civilizácia. Kysucký v knihe Obroda Slovanov podrobne vo viacerých kapitolách analyzuje Západnú a Slovanskú civilizáciu. A prichádza k záveru, že tieto dve civilizácie sú medzi sebou nezlučiteľné a jedna z nich bude musieť zaniknúť!!

  • opravdovy houbeer napsal:

   houby, to je chyba v matrixu vsechno. Neo vas zachrani, ale chce za to stometrovy bronzovy pomnik na Vaclavaku, abyste meli kam chodit onanovat k dalsi sose komunisti...

 6. proud napsal:

  „Počas svojej mladosti v New Yorku som odmietol prísahu vernosti vlajke. Prirodzene, bol som poslaný do kancelárie riaditeľa, ktorý sa spýtal: „Prečo nechceš vykonať prísahu vernosti? Koniec koncov, všetci to robia!“ Odpovedal som: „Kedysi dávno všetci verili, že Zem je plochá, ale to neznamená, že to tak je.“

  Vysvetlil som, že Amerika vďačí za svoje úspechy iným kultúram a národom a radšej by som zložil prísahu lojality Zemi a všetkým jej obyvateľom.

  Netreba dodávať, že čoskoro potom som zo školy vypadol a vo svojej izbe som si vytvoril laboratórium, kde som začal študovať prírodné a iné vedy. A potom som si uvedomil, že vesmír sa riadi zákonmi a že človek, rovnako ako samotná spoločnosť, nie je výnimkou.

  Potom, v roku 1929, došlo ku krachu burzy, ktorá znamenala začiatok toho, čo sa dnes nazýva veľká hospodárska kríza. Nerozumel som, prečo milióny ľudí zostali bez práce, prišli o domovy a boli nútení hladovať, zatiaľ čo továrne boli nečinné a pritom zdroje boli stále k dispozícii. Vtedy som si uvedomil, že pravidlá hospodárskej hry sú zásadne nesprávne. Krátko na to začala druhá svetová vojna, počas ktorej sa mnohé krajiny navzájom ničili.

  Na skončení vojny som spočítal, že všetky prostriedky a zdroje vynaložené na ničenie v tejto vojne, by mohli každému človeku na planéte ľahko zabezpečiť všetky potrebné prostriedky na život. Odvtedy pozorujem, ako ľudstvo kope svoj vlastný hrob. Ako sú cenné vyčerpateľné zdroje neustále mrhané a ničené v mene zisku a voľného trhu.

  Sledujem, ako sociálne hodnoty prechádzajú k umelému materializmu a bezmyšlienkovej konzumácii. A ako finančné sily kontrolujú politický systém údajne slobodnej spoločnosti. Teraz mám 94 rokov a obávam sa, že môj postoj k tomu zostal rovnaký ako pred 75 rokmi. Je čas zastaviť toto šialenstvo.“

 7. proud napsal:

  Jacque Fresco (1916 – 2017) – vedec a filozof, sociológ, architekt, dizajnér, sociálni inžinier, pedagóg a futurológ. Riaditeľ a zakladateľ organizácie Venus Projekt. Hlavnými témami jeho výskumu boli: holistický dizajn, pasívny dom, mestá s trvalo udržateľným rozvojom, ekonomika orientovaná na zdroje, univerzálna automatizácia, kybernetické technológie, úloha vedy v spoločnosti.

  „Ak nič neurobíte, ubezpečujem vás, nič sa nestane.” https://www.biosferaklub.info/je-cas-zastavit-toto-sialenstvo/

 8. geronimo napsal:

  O čem to ku.va je ? V SSSR se to pokud kdy měli šanci posralo v roce 1953 ... článek o ničem

 9. Maroš napsal:

  Na deň jesennej rovnodennosti 23. septembra 2019 nám začína nový rok 7528!

  Leto 7528 SMZCh - znamená 7528 liet od Spísania Mieru v Hviezdnom Chráme. Uzavretím Mieru sme za starých čias označovali čas od uzavretia mierovej dohody medzi bojujúcimi národmi. Aby sa uchovala pamäť na slávne činy našich Predkov vytvoril sa nový systém počítania rokov. Táto mierová dohoda bola uzavretá medzi Veľkou Rasou (starými Slovanmi) a Veľkým Drakom (starými Číňanmi) na deň Jesennej rovnodennosti 1. dňa Prvého mesiaca Leta 5500 od Veľkej Struže (Veľkého Ochladenia). Vtedy vyhrala Veľká Rasa, na pamiatku čoho sa začal používať obraz Bieleho víťaza na koni kopijou prebíjajúceho Draka. Dnes tento obraz používajú kresťania ako sv. Juraja na koni zabíjajúceho hada, hoci tento istý Juraj nemá nijaký vzťah k nijakým udalostiam v dejinách kresťanstva...

  Ako je spomenuté vyššie - náš svet nevznikol pred 7528 letami - je omnoho starší:

  Tu je krátky príklad zoznamu kalendárnych foriem, ako ich používajú Slovania-Staroverci dodnes:

  Leto 7528 Od Uzavretia Mieru v Hviezdnom Chráme

  Leto 13028 od Veľkej Struže (Veľkého Ochladenia)

  Leto 40025 od tretieho príchodu Perúna na Midgard-Zem

  Leto 44564 od Vytvorenia Veľkého kruhu Rassénie

  Leto 106798 od Veľkého presídlenia z Daárie

  Leto 143010 od obdobia Troch Lún

  Leto 153386 od Assy Deji

  Leto 165050 od Čias Tary

  Leto 185786 od Čias Tule

  Leto 211706 od Čias Svaga

  Leto 273914 od Čias ch'Arra

  Leto 460538 od Čias Dary

  Leto 604394 od Čias Troch Sĺnk...
  https://www.rinok.sk/Koladov-Dar-7528-stolovy-kalendar-d537.htm?tab=description

  Sekta židov počíta svoj kalendár od vyhnania z mesta Ur /Babylonu/ z centra Chaldejskej ríše - teda z úrodnej černozeme Mezopotámie do Sinajskej púšte. Takže - žiaden "odchod" s menežérom Abrahámom - vyhnanstvo! Hebrej znamená prestupník zákona. Masóni a Syndikát.
  Григорий Климов об изгнании евреев
  https://ok.ru/video/389241180484

  • proud napsal:

   Zajimavy,s zidama a "vyhnanstvim" to znam jinak.Slo o jen jeden z jejich kmenu,vybranej byl chramovej a jejich "vyhnani" byl pokus GP udelat si "sluzebniky az za hrob",nikoliv vyhnanstvi,proto 40 let,aby se ztratila i generacni pamet.Tech 40 let byli "prevychovavany",z nich vznikly zrejme (moje domnenka)socasni siozidi..........tolik vim v kratkosti ja.Kde je ale pravda,je uz samozrejme tak jako u vsi "historie",ve hvezdach.

   • proud napsal:

    Tu lepime ze zlomku(pravdivejch i nepravdivejch) o kterejch vime neco jenom vzacne,at uz nasi Slovanskou,nebo jakoukoliv jinou historii.Zrejme uz se nikdy nedozvime co se zaklada na pravde,natoz jak to ve skutecnosti bylo,co je casem smysleny a co je umyslne podvrzeny,ledaze by si GP vedl jakousi svoji "ucetni knihu" a jednou by se k ni lidstvo dostalo.....

    • proud napsal:

     Proto jsou mi vsichni vyznavaci historickejch "pravd" bez rozdilu k smichu jako obycejni lhari,at uz umyslny,nebo jako obeti!!! A uz historie nedavny je krasne videt jak se s ni krouti a lze se bezostysne dokonce i jeste zijicim pametnikum do oci,staci se podivat na zvirata jmenem Petricek a Kolar,kuprikladu,co se dokonce,k ostude nas vsech dostali do vlady,nepustil bych je pritom ani na verejnej hajzl uklizet a prodavat hajzlpapir,zmrdy!

     • proud napsal:

      Nasrat jim na hroby!

      • Maroš napsal:

       Do urny - volebnej.

       • Maroš napsal:

        To by chcelo nabudúce zobrať so sebou na voľby nejaký mačací exkrement a dať to tam do obálky... Stále platí, že platný hlas je ten správne zakrúžkovaný - nie nesprávne osratý.

        • petr napsal:

         Já už pár let sbírám odvahu za volební plentou do obálky nasrat a pak to hodit do urny. Kdyby to udělalo víc lidí naráz, tak by to neušlo pozornosti siomédií. To bys se neututlalo.

       • proud napsal:

        Na to jsou zvykly,ale na odstrel a nasrani ti na hrob si nezvyknes :-))))

     • PetrC napsal:

      Prode taci Pericti, Kolarove a pod. ziji uplne v jiny svete. Tak samo u nas. Predevcirem jsem jednal s druhym nejvys postavenym urednikem v nasi provincii a pripadal jsem si jak na fotbalu. Same mluvil o samych golech, tymove praci a podobnych srackach. Primo k tematu nemel nic jen obkecavani a pritom byl posrany az za usima, proto ze se klepe o svoje mistecko a vi ze ostatni meho sporu chyti a budou bojovat o jeho mistecko. A taka pakaz je u moci.

      • proud napsal:

       Presne tak to je,vsude bez rozdilu. Vsak se podivej na ty takzvany "antikomunisty",presneji jejich deti co v zivote mely hovno jak zurej a radej jen za to,ze jim predkove nemohli pro znarodneni nic odkazat,pritom by to jen zajebali a nevidej jak se ty driny ti predkove radi vzdali.Nemluve o detickach zlodeju co si rikali kapitalisti........ale dobre ze se ozejvaj,ze o sobe davaji vedet,aspon se neztratej pro pristi uctovani:-)

    • PetrC napsal:

     Berte to tak, Slovani nikdy nemeli kolonie, v poslednich par stoletich skodili a skodi sami sobe, takze bych rekl ze nejsme nenazrani jak ostatni od nas na zapad. To ze Cesi jsou trochu vsivaci, vsak jim nic jineho nezbyvalo. A co je v rodine ma tam zustat. Zapadni staty kolonizovaly, kradly a zabijeli skoro vsude. Ty dnesni oligarch v zemich vychodu bych nebral moc v uvahu. Na oko se nazyvaji Slovanskou narodnosti, ale ve skutecnosti je to uplne jina rasa.

     • proud napsal:

      Tak nejak to bude.Jen bych jeste dodal,kdovi jaky az vsivaci bysme byli dostat se nam takovy moci dnes jako maj treba dnesni Britanie,Francie,Amerika...........mozna ze by proti nam byli jeste jen takovy maly,roztomily,jehnatka.Tolik k tem tvejm pouhejm "vsivakum" co jim nic jinyho nezbejvalo,ze prej:-)

     • proud napsal:

      Klidne se neboj priznat jakej se z nas casem stal odpornej a hnusnej,ozralej a vsehoschopnej dobytek,at uz cilene,nebo vlastni vinou!

     • proud napsal:

      Poznal jsem Peto dost takovejch normalnich az dokonce i "rozumnejch" z nas,jen do doby nez se dostali k prachum,ani to nemusely bejt miliony,nebo ne naraz.Ta zmena nesla prehlidnout,natoz preslechnout!!!

      • PetrC napsal:

       Ano,dostali se k prachum chudaci a mysli si ze prachy s nich nadelaji bohace. Zustanou z nich vzdy chudaci. Ja se v tom prostredi nekdy pohybuji. Jejich honba za penezi se nikdy neskonci. Take jsem se honil do urciteho stadia a pak to utnul. Nejsem ve stresu, den zacinam cersve pripravenou snidani, potom kaficko, pokud jsem v meste tak v nejake solidni klidne kafeterii pokud doma tak turka z nasi upravene kavy. Vzdy pokec z manzekou. A ostatni nemaji cas na nic po ranu misto snidane kavu ze stroje a behaji resi, citi se duleziti, ale zivot jim stoji za hovno. A pokud si chteji spravit naladu vzdy si prijdou postezovat k nam. To pisi jen kvuli tomu aby jste si uvedomil ze zivot nenazranych stoji za hovno a neni jim co zavidet. To ze se z lidi stava dobytek je proste dano. Chudi zavidi bohatym, bohati zavidi bohatsim. Jenze pokud jedu kolem armady spasy a vidim ty bezdomovce se povalovat, diskutovat mezi sebou v klidu, si rikam ze oni maji snad z toho zivota vice nez ti vecne honici se.

       • proud napsal:

        "To pisi jen kvuli tomu aby jste si uvedomil ze zivot nenazranych stoji za hovno a neni jim co zavidet."................ :-),taky uz to mam za sebou,uz dlouho :-)

       • proud napsal:

        Bezdomovci,maji i nemaji,jak kteri,je to podobny jako s tema "prachacema",nic neni jen bily a jen cerny.Zalezi jak se z bezdaka stal bezdaka co to bylo driv za cloveka.Jsou i taci a neni jich malo,co prestoze maji casu habakuk,neumej se kolem sebe divat a zustavaj slepejma a naopak i mezi prachacema se najdou taci(velmi vzacne) co ten cas maji vzdycky a kdyby jim mel chybet,udelaji si ho.

        • proud napsal:

         Paklize se da vyslovene poctivymu co ma trochu penez rikat "prachac",protoze je temer pravidlem ze poctivost se s prachama primo zivelne nesnasi!

        • proud napsal:

         A podobni Fordovi,co z nich lidi delaji "ikony",pouze znali zakony universa a tedy vedeli jak delat jeste vic bohatstvi a neprijit o nej,coz si lidi vysvetlovali z neznalosti jakymsi "samaritanstvim"........ :-)

        • PetrC napsal:

         Budet se divit, ale znam take par poctivych prachacu (tim nemyslim milialdaru, neznam). Ale par milionaru znam a k penezum se dostali tim ze sice podle komousu vykoristovali pracujici, jenze v podstate makali, setrili, misto kokotin nakupovali naradi a potom proste nekoho zmestnali. A jak vite cim vic penez mate tim vic muzete vydelat aniz by jste musel krast. Jenze mate pravdu v tom ze jich neni moc. Je take pravda ze pokud magor se dostane k penezum chce vic a vic a vetsinou za kazdou cenu. Znam hodne znicenych manzelstvi a celych rodin diky teto nenazranosti.

        • PetrC napsal:

         Proude nevim co byli zac Ford a nebo treba Bata. Mozna byli nenazrani a mozna ze dali delnikum lepsi podminky nez ostatni. Od kazdeho se dovite neco jineho. Ja vam to napisi z meho pohledu. Vzdy jsem radeji delal pro nekoho jineho. Zadne starosti, odpracujete si svoje a mate klid. Ovsem vybral jsem si opacny zivot, proto ze mam svoji volnost(teoreticky), nikdo mi nic nekaze (kromne zakaznika), ale svuj cas si ridim podle sebe. Neexistuje rovnice chudy dobry a bohac spatny. Vetsinou tkz. chudi kdyz se dostali k moci byli jeste vetsi prasata nez ti bohati.

        • proud napsal:

         "Je take pravda ze pokud magor se dostane k penezum chce vic a vic a vetsinou za kazdou cenu.".............a tech je 99.9%,svym zpusobem je to pochopitelny,i kdyz je to spatny a jako takovy to ma bejt i trestany.
         "Vetsinou tkz. chudi kdyz se dostali k moci byli jeste vetsi prasata nez ti bohati."..........to se shodujeme,je to dano na jednu stranu i prikladem kterej od bohatejch meli nez sami zbohatli.Navic casto prave tihle padaji z velky vejsky rovnou na tlamu.

  • Maroš napsal:

   "Leto 7528 SMZCh – znamená 7528 liet od Spísania Mieru v Hviezdnom Chráme." - správne je - od Sotvorenia Mira /od "znovu Stvorenia Sveta" - v zmysle po deštruktívnej vojne/ v Zvjozdnom Chrame...

 10. proud napsal:

  Tomu rikam skutecne neco delat: https://www.biosferaklub.info/skolne/

 11. proud napsal:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=536&v=WXqrJfJVLUY , mysli si snad nekdo ze opravdu existujou v praxi jinde nez jen na papire?...........

 12. proud napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=qObs6v3i7-Y , https://www.youtube.com/watch?v=1_jR2u8M1wo ,:-))))))))))))))))))))))))))) , moc by me zajimalo,kde se to vsechno dodrzuje:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ,

 13. Maroš napsal:

  VIDEO: Politicky nekorektné svedectvo židovského lekára o prezidentovi prvého Slovenského štátu Jozefovi Tisovi
  https://www.infovojna.sk/article/video-politicky-nekorektne-svedectvo-zidovskeho-lekara-o-prezidentovi-prveho-slovenskeho-statu-jozefovi-tisovi
  Život a práca prezidenta prvého Slovenského štátu ThDr. Jozefa Tisu
  https://www.youtube.com/watch?v=oyglnw9eKsQ

 14. Maroš napsal:

  "K cieľu dosiahnuť nulové emisie oxidu uhličitého do roku 2050 sa prihlásilo 66 krajín, medzi nimi aj Slovensko." = NEDÝCHAŤ-nekvasiť! Lebo pri dýchaní a kvasení vzniká CO2! Čiže - skončí aj pezinské víno, ktoré sa vyrába kvasením - čo pani poloadvokátka z pezinskej skládky zrejme netuší. Klimatickí-kllimakterickí debili! Teror debilov!
  https://www.infovojna.sk/article/caputova-v-osn-kritizovala-popieranie-klimatickych-zmien-a-vyzvala-na-zadefinovanie-novych-globalnych-pravidiel-a-ich-vymahanie
  https://www.konzervativnyweb.sk/c/22219302/jiri-weigl-s-gretou-na-ceste-do-otroctva.html

  • petr napsal:

   Kdo se nadmíru zabývá šílenci a psychopaty, ten se po čase stane více či méně jedním z nich.
   Viz známé úsloví, že v blázinci šílence od personálu po čase rozpoznáme jen podle toho že ti druzí mají u sebe klíče od vchodu.

   Je potřeba se zabývat konstruktivními věcmi. Ostatní je ztráta času. A já jsem takhle ztratil času až příliš.

  • proud napsal:

   Bez oxidu nevyroste jedina rostlinka:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

 15. John_Pitralon napsal:

  Makať a makať. Sakramejdlo. To abych někoho ještě zbouch, když mám už jen messjac. Jo a tu páčku na hajzli ulomil asi Šašin. Byl to von. Nebo reptili ján von Braun.

 16. John_Pitralon napsal:

  Von nevyleze. Jinskej taky už nevylez. No nic.
  Tak já du NATO hledat ňáký koczky

  Bazooka Bubble Gum https://www.youtube.com/watch?v=6gZmGMgk_XQ

 17. John_Pitralon napsal:

  Greta je ten Vetřelec přece.

  Ticket To Ride https://www.youtube.com/watch?v=SyNt5zm3U_M

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!