Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.9.2019

ms-211; Ruské letadlo MS-21 uskutečnilo první mezinárodní let z Žukovského do Istanbulu.

2; Naftogaz podvádí Ukrajince s cenami plynu. Naftogaz prodává plyn, který mohou využít v zimě, za vyšší cenu, než jsou ceny v ceníku.

3; Nacisté požadují od policie, aby propustila výtržníky zadržené po pochodu homosexuálů v Charkově. Demonstrace za účasti zástupců různých uskupení se konala před budovou hlavní správy Národní policie v Charkovské oblasti.

4; Bezprecedentní útoky. V Pentagonu se nyní rozhoduje o tom, jak odpovědět na útok proti saúdským ropným podnikům. USA ve spolupráci s partnery zvažují, jaké kroky by měly být podniknuty v reakci na útok z minulého víkendu.

5; Johnson oznámil přesné datum odchodu Velké Británie z EU. Původně měla Velká Británie opustit EU 29. března. Nyní trvá na 31. říjnu.

6; Ukrajinský ministr zahraničí zveřejnil „Zelenského vzorec“ ohledně Donbasu. Ten má končit válku v Donbasu.

7; Ukrajinský Las Vegas. Proč Zelenského nápad zůstane pouhým nápadem? Zelenskij avizoval budování nového města od nuly. Má se jednat o turistické centrum na pobřeží Černého moře v Oděské oblasti.

8; Zmařené příměří v Donbasu. Fakta znovu svědčí o tom, že ukrajinská moc je rozhodnuta „vyřešit“ problém Donbasu pouze silovou cestou.

9; Le Monde: USA škodí pod záminkou „války proti terorismu“. Francouzský list Le Monde shrnul tristní výsledky osmnáctileté války proti terorismu.

10; V Bulharsku doufají v pomoc Ruska při obnově bulharského národa. Rusové a Bulhaři jsou nositeli jednoho civilizačního kódu.

11; Lukašenko prohlásil, že nepoleze před Ruskou federací po kolenou, a hned požadoval 11 miliard dolarů. Běloruský prezident po určité přestávce znovu nastolil otázku kompenzací za daňový manévr v ropné oblasti.

12; Karatalé sami sebe likvidují. Probíhá hon na vojáky 59. brigády ukrjainské armády. Během práce komise bylo zadrženo pět vojáků 9. batalionu 59. brigády.

13; Šílený polán: Jak se v NATO chystali vypořádat se sovětskými ponorkami? Na vrcholu studené války naháněl boom ve výstavbě flotily ponorek v SSSR vedení Severoatlantické aliance hrůzu.

14; Putin dává Zelenskému tvrdí podmínky ohledně Donbasu. Rusko definovalo svou tvrdou pozici v normandském formátu.

15; Rusko a EU dolaďují variantu tranzitu přes Ukrajinu bez dohody s Kyjevem. Podle všeho v EU už jsou unaveni nekonečnými vrtochy Kyjeva ohledně budoucího tranzitu ruského plynu.

16; Puškov se vysmál Zelenskému kvůli jeho prohlášení o vojsku v Donbasu Připomeňme, že včera Zelenskij prohlásil, že volby podle ukrajinských zákonů v Donbasu musí být provedeny po odchodu veškerých vojsk.

17; Na ukrajinském ministerstvu zahraničí promluvili o komplikacích při výměně „všech za všechny“. Klimkinův nástupce se snaží házet vinu na Rusko.

18; V Těrnopolu pohřbili čtyřiatřicetiletého ukrajinského vojáka, pro kterého jeho cesta na Donbas neskončila dobře. Včera bylo tělo neúspěšného okupanta převezeno do rodné vsi Uvisla, kde jej přivítali s poctami.

19; Kličko může být odstraněn z funkce do konce roku. Kyjevanům zakáží volit starostu. V Kyjevě od nynějška bude všechno jinak. Město bude rozděleno na nové obvody a občané už nebudou volit svého starostu.

20; Okupační soud uvalil vazbu na kulometčíka Doněcké republiky zajatého na Svetlodarském oblouku. Informuje o tom tisková služba okupační prokuratury zbytkové Doněcké oblasti.

21; Na běloruském KGB prohlásili, že zabránili pohybu zbraní z Ukrajiny do Ruska. Na ruském území během speciální operace bylo objeveno obrovské množství nelegálních zbraní.

22; Homo sovieticus. Proč chtějí Ukrajincům omezit vstup do Pobaltí? Estonské ministerstvo zahraničí informovalo o záměru zrušit bezvízový styk pro občany Ukrajiny, což vyvolalo v republice skandál.

23; U Kyjeva byl vypálen dům bývalé šéfky ukrajinské národní banky Gontarevové. Dům zcela shořel. Nevím, kam se mám obrátit. Teror pokračuje, informovala Gonatreva novináře.

24; Zbavit je hlasovacích práv. EU zahajuje veřejný lynč Maďarska. Vláda Maďarska označuje sankční proces zahájen Evropskou komisí za politicky motivovaný.

25; Rozvědka USA předala Saúdské Arábii informace o účasti Íránu na útoku proti ropným zařízením. Píše o tom The Wall Street Journal s odvoláním na své zdroje.

26; Za poslední rok odhalily FSB a Ministerstvo vnitra teroristické buňky v 17 regionech Ruska. Náčelník hlavní správy Ministerstva vnitra pro boj s extremismem informoval o boji proti nezákonným formacím v Rusku.

27; Johnson vypískaný demonstranty se urazil a opustil tiskovou konferenci v Lucemburku. Lucemburský premiér poradil Johnsonovi, aby se zabýval věcnými problémy a neoháněl se demagogií.

28; Tragédie na polygonu. Obrněný transportér rozmačkal dva příslušníky Ruské gardy. K události došlo ve Smolenské oblasti.

29; Ona probíhá válka a já jsem unavený... Porošenko usnul na zasedání Nejvyšší rady. Na internetu se komentátoři předhánějí ve vtipných reakcích a vymýšlejí popisky k záběrům ze zasedání ukrajinského parlamentu.

30; Natogaz informoval o kontraktu na 450 milionů kubických metrů plynu. Dohoda byla podepsána s „velkým mezinárodním obchodníkem“.

31; Dmitrij Jaroš: Evropa zlomila nad Ukrajinou hůl. Od takové Evropy se už ničeho nedočkáme, myslí si jeden z mála ukrajinských neonacistických „patriotů“, kteří zůstali ještě naživu.

32; Desítky mrtvých a zraněných. Monitorovací mise OSN pro lidská práva zveřejnila zprávu o následcích konfliktu v Donbasu za čtvrtletí od 16. května do 15. srpna. Zahynulo osm civilních občanů a dalších 60 lidí (mezi nimi 9 dětí) bylo zraněno.

33; Soud obstavil Porošenkovo hlavní aktivum, říká právnický zabiják Portnov. Nic osobního, zloděj prostě jen musí sedět ve vězení, píše známý ukrajinský právník, který už inicioval několik trestních případů proti Porošenkovi.

34; Je to pomsta, říká Porošenko o podpálení domu bývalé šéfky ukrajinské národní banky Gontarevové. Bývalý prezident obvinili nynější moc na Ukrajině z organizace „kampaně teroru“ vůči bývalé šéfce NBU.

35; Útok na ruské pohraničníky v Japonském moři. O vážném incidentu informuje Centrum veřejných styků FSB Ruské federace.

36; Rusko Krym neanektovalo, říká profesor práva z Německa. Profesor hamburské univerzity vysvětlil, proč události Krymského jara v žádném případě nelze označit za anexi. Události označil za „secesi“ neboli „odtržení o vlastní vůli“.

37; Soud v Bulharsku odstranil překážky pro pokračování Tureckého proudu. Předtím Bulgartransgaz schválil definitivní rozhodnutí o výstavbě nového plynovodu od hranice s Tureckem do Srbska.

38; Grojsman, Pritula. Omelčenko... Kdo nahradí Klička na pozici kyjevského starosty? Samotný Kličko se ale nechystá opustit svou funkci bez boje.

39; USA, ven ze Sýrie! Včera ve městě Aleppo proběhly masové protestní akce.

40; V Doněcké republice zhodnotili „Zelenského vzorec“ ohledně Donbasu. V Národní radě vysvětlili, proč Ukrajina v tuto chvíli hýří nápady ohledně Donbasu. Potřebují udělat dojem, že se chystají plnit Minské dohody. Skutečnost je ale přesně opačná.

41; Bělorusko a USA obnovují diplomatické styky. Minsk a Washington stáhly své velvyslance v roce 2008.

42; Zelenskij může odevzdat Putinovi něco, co ukončí válku, říká Jaroš. Úroveň Zelenského diplomacie je mírně řečeno problematická, říká ukrajinský neonacista o šancích Zelenského na setkání s Putinem. Jaroš doporučuje jedinou cestu: navyšování vojenské moci.

43; USA rozpoutaly teror proti Sýrii pomocí přehrady. Situace v oblasti za Eufratem zůstává složitá a syrské demokratické síly pod vedením USA situaci nezvládají.

44; Noční ulice Kyjeva. Opilý zloděj aut uspořádal honičku s policisty. Při pokusu uniknout pronásledování způsobil zločinec dopravní nehodu.

45; Zastřelení člena domobrany Doněcké republiky v Mariupolu. Podrobnosti úkladné vraždy vyprávěla sousedka bývalého člena doněcké domobrany. Jeho matka pak prozradila jméno organizátora jeho zavraždění.

46; V ruské vládě podpořili nový návrh zákona, který omezí prodej alkoholu. Nové normy na prodej alkoholu mohou být schváleny v nejbližší budoucnosti a mohou mít za následek zavření kolem deseti tisíc barů a náleven.

47; V USA namodelovali následky jaderné války mezi Ruskem a NATO. Už v prvních hodinách jaderné války by podle propočtů vědců zahyne zhruba 91,5 milionu lidí.

48; Lukašenko vyslovil neočekávaný recept na ukončení války v Donbasu. Je přesvědčen, že se do rozhovorů musí zapojit i Spojené státy.

49; USA reagovaly na zájem Turecka o ruské Su-35 a Su-57. USA předtím vyloučily Turecko z programu výroby a nákupu svých nejnovějších stíhacích bombardérů F-35.

50; Pojďme se bavit o reálných problémech. Aksjonov komentoval nápad na přejmenování Krymu. Dnes je naším cílem zajistit rozkvět naší republiky, učinit tento region Ruska soběstačným a zvýšit komfort a bezpečí obyvatel poloostrova.

51; Avakov vysvětlil svůj postoj ohledně legalizace marihuany na Ukrajině. Zatím k tomuto tématu nebyl zahájen zákonodárný proces. Informuje o tom tisková služba ministerstva vnitra.

52; V USA projednávají válku a hrozí odplatou za údery na Saúdskou Arábii. Americký viceprezident Mike Pence oznámil připravenost Washingtonu zajistit ochranu svých zájmů a spojenců v regionu.

53; Ukrajinští vojáci i se zbraněmi přecházejí na stranu armády Doněcké republiky. Roste počet ukrajinských dezertérů.

54; Okupanti informují o bojích a ztrátách v Donbasu. Podle informací ukrajinské strany docházelo k bojům poblíž obcí Novotroickoje, Voďanoje, Pavlopol, Zaliznoje a Novotoškovskoje.

55; V OSN navrhli „spojení Ukrajiny“ pomocí výplaty důchodů obyvatelům Donbasu. Návrh zveřejnila Monitorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině.

56; NATO obvinilo Rusko z vývoje nových raket, které bude těžké odhalit. NATO si myslí, že Ruská federace pokračuje ve vývoji a rozmisťování nových raketových zbraňových systémů.

57; Žhářský útok na dům bývalé předsedkyně ukrajinské národní banky se nekonal v domě samotném, nýbrž v přilehlém areálu.

58; Výplata pomocí Lenina. Na Ukrajině prodali pomník za účelem vyrovnání dluhů. Funkcionáři městské rady říkají, že prodej pomníku napadnou u soudu.

59; Lucenko byl volán k odpovědnosti. Ruslan Rjabošapka vysvětlil, proč byl Jurij Lucenko po svém odvolání z funkce generálního prokurátora volán k odpovědnosti.

60; OSN naléhavě hledá peníze pro Donbas. Plán humanitární reakce OSN pro Ukrajinu je nyní naplněn z 32%.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.9.2019

  1. Pes napsal:

    komentář k obrázku:
    Předpokládám, že jde o technicky dobré letadlo. Ale ty barvy - barvy zrádců Ruska, dočasně vnucené jako státní vlajka ...
    Slabé konceptuální a dějinné znalosti inženýrů, techniků, designérů ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!