Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.9.2019

kolomoyskiy_521; Eurobondy prudce poklesly po zprávách o „kompromisu“ s Kolomojským. Na cenu eurobondů měla vliv především zpráva o žhářském útoku na dům bývalé šéfka ukrajinské národní banky Gontarevové.

2; Státní tajemník USA uskutečnil rozhovor s ukrajinským ministrem zahraničí. Mike Pompeo telefonicky hovořil s Vadimem Pristajkem.

3; Estonský neúspěch. Bude Ukrajina další? Prezidentka Estonska varovala Ukrajinu před chybami, kterých se dopustilo Estonsko. Kersti Kaljulaid musela přiznat, že příklon její země příliš pozitivního nepřinesl. Zemi v posledních letech opustilo více než 200 tisíc občanů (každý sedmý). Dnes žije v Estonsku méně než 1,3 milionu obyvatel, z toho méně než 900 tisíc Estonců a přes 330 tisíc Rusů.

4; Pozor na nepřátelské Telegram kanály. Nenechte se ošálit SBU! Známý novinář a politický emigrant informoval o Telegram kanálech, které byly vytvořeny ukrajinskými tajnými službami, aby vytvořily iluzi existence silné opozice v Doněcké republice.

5; Vyhrožují potopou. USA rozpoutaly teror proti Sýrii za pomoci obrovské hráze na Eufratu.

6; USA bijí na poplach. Strategie „živý štít“ se v Evropě zhroutila. Ani po šedesáti letech se úkoly USA v Evropě nezměnily.

7; Nepřítel se aktivizuje, podniká útoky, přisouvá tanky a utajuje příčiny ztrát ukrajinské armády. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

8; Kolektivizace nepatří mezi Stalinovy chyby. Prováděl by je kterýkoli komunistický vůdce. Za jeho selhání či chybu lze považovat pouze to, že umožnil hitlerovskému Německu nenadále napadnout Sovětský svaz. Druhá chyba byla soupeření s USA, které nebyly vyčerpány válkou. Leninovou chybou bylo uspořádání země podle národně-etnického klíče.

9; Lukašenko se přidává na stranu USA a zve americké „přátele“, aby se podíleli na vyřešení osudu Donbasu. V poslední době lze pozorovat velmi podivné počínání běloruského prezidenta.

10; Putin obnovuje Ruské impérium. Uprchlý liberál „odhalil tajemství“ nástupu „Ruského světa“. Mnoho z těch, kdo zbaběle zdrhnul z Ruska, se vážně začíná bát samotného termínu „ruský svět“.

11; Válka a otroctví. V Nejvyšší radě Ukrajiny bijí na poplach kvůli děsivým sumám v novém ukrajinském rozpočtu. Poslanci, kteří nejsou členy strany Sluha národa, se kriticky postavili k návrhu státního rozpočtu.

12; V Rusku informovali o raketě s nedostižným dosahem. Informoval o tom generální ředitel korporace Taktické raketové zbraně Boris Obnosov.

13; Už je dávno načase. Žirinovskij jmenoval dvě země, které se musí spojit s Ruskem. Bělorusko a Ukrajina budou vzkvétat, spojí-li se s Ruskem. Nedávno se Vladimir Volfovič vyjádřil o tom, jak přiblížit důstojný konec Ukrajiny.

14; V Kyjevě přiznali, že pro Západ je čím dál těžší dodržovat sankce proti Rusku. Informoval o tom ukrajinský ministr zahraničí.

15; Nejsme žádní pitomci. Advokát propuštěných Ukrajinců informoval o jejich budoucích cestách do Ruska. Všichni mají doživotní zákaz vstupu do Ruské federace. Na všechny jejich účty jsou uvaleny blokace, všichni tito lidé jsou sledováni a kontrolováni, řekl advokát Dmitrij Dinze.

16; V Kabardsko-Balkarské autonomní republice byla vyhlášena protiteroristická operace. Byli zlikvidováni ozbrojenci. Dnes od pěti od rána platí ve městě Čegem režim protiteroristické operace.

17; Prostě nás zrušili. Zoufalé výkřiky „dobrovolníka ATO“. Co mám teď dělat? To se mám vrátit do roku 2013, přečkat to doma nebo se nechat zapsat do Antimajdanu?

18; Nové tváře, ale staré metody. Zelenskij vyčlenil pro Ústav paměti národa z rozpočtu rekordní sumu. Šéf úřadu bude ale vyměněn. V Kyjevě představili návrh státního rozpočtu na rok 2020.

19; Americký diplomat William Taylor slibuje Rusku „devastující sankce“. Sankcí proti Rusku není dost, protože po celých pět let jsme neviděli, že by Rusové opouštěli Krym nebo Donbas.

20; Ukrajinský ministr zahraničí vysvětlil, proč Zelenskij neodvolal Avakova. Vadim Pristajko upřesnil, že toto rozhodnutí nebylo pro prezidenta snadné.

21; Saúdská Arábie se zbavila budovy konzulátu, kde byl rozčtvrcen novinář Chášukdží. Ten pracoval pro list Washington Post a zmizel 2. října 2018 během návštěvy generálního konzulátu Saúdské Arábie v Turecku.

22; Zelenského obliba je téměř dvojnásobná (70%) než u Nejvyšší rady (44%). Svědčí o tom výsledky průzkumu provedené Razumkovovým centrem.

23; Gontareva komentovala žhářský útok na svůj dům. Prohlásila, že v tuto chvíli žije legálně ve Velké Británii.

24; V Kabardsko-Balkarské autonomní republice byli zlikvidováni ozbrojenci, kteří chystali teroristické akce.

25; Byli zraněni čtyři pohraničníci. Byly zveřejněny podrobnosti o útoku ze strany severokorejských pytláků. V případu pokusu o vraždu pracovníků Pohraniční správy FSB Ruské federace bylo zahájeno trestní řízení.

26; Na internetu se uživatelé sociálních sítí rozčilují nad souborem fotografii Naděždy Savčenko z dovolené v Černé Hoře. Takovouhle rekreaci si může dovolit z příspěvků v nezaměstnanosti?

27; Kličkova místostarostu drsně zmlátili v Kyjevě. Jeho stav je hodnocen jako vážný. Na hlavě má 14 švů, informuje tisková mluvčí oběti útoku.

28; Na Ukrajině byl odvolán skandálně známý „historik“ Vladimir Vjatrovič, předseda orgánu pro falšování historie s názvem „Institut národní paměti“.

29; Ukrajinská armáda avizoval stažení sil po celé délce linie dotyku v Donbasu. Takový úkol byl stanoven náčelníkem Generálního štábu ukrajinské armády, ministrem obrany nebo hlavou státu.

30; Plán integrace Ruska a Běloruska. Bylo zveřejněno datum podpisu velmi důležité dohody. Naše styky budou těsnější, abychom byli silnější a žili v lepších podmínkách, zdůraznil běloruský velvyslanec.

31; Letadlo španělského vojenského letectva se zřítilo do moře. Pilotka a instruktor zahynuli.

32; Na Ukrajině informovali, kdy Krym „přiběhne zpátky“. Šéf vnější rozvědky Ukrajiny Nikolaj Malomuž zveřejnil scénář překračující jakoukoli fantazii.

33; Zelenskij chce vyřešit Donbas za půl roku. K pohybu správným směrem nám pomáhají západní sankce, myslí si v Kyjevě.

34; Onkologové bijí na poplach. Rusku slibují prudký nárůst úmrtnosti na rakovinu. Specialisté předpovídají nárůst úmrtnosti onkologických pacientů o 20 až 30%, pokud se v Ruské federaci nezmění pravidla nákupu léků.

35; Pokoušela se FSB naverbovat Snowdena? Ruský advokát bývalého pracovníka CIA Edvarda Snowdena Anatolij Kučerena informoval o podrobnostech, které jsou mu známy.

36; Na Krymu komentovali plán ukrajinského generála rozvědky ohledně návratu poloostrova k Ukrajině. Krym se vrátil k Rusku především kvůli morálním, kulturním a dalším hodnotám. Jsme mentálně, kulturně spojeni s Ruskem a vrátili jsme se k němu navždy, zdůraznil krymský poslanec Gempel.

37; V Kyjevě neznámý pachatel vyhrožuje, že vyhodí do povětří most. Doprava byla přerušena, došlo ke střelbě.

38; Tak čí je tedy Krym? Na poloostrově (v Sevastopolu) začali studovat ukrajinský jazyk. Na Krymu se školáci začali učit ukrajinský jazyk jako nepovinný volitelný předmět. Ukrajinština se tak letos zařadila po bok ruštiny a krymsko-tatarského jazyka.

39; „Tance nebožtíků“. Vědci zjistili, že dochází k „aktivním“ pohybům těla v průběhu rozkladu. Vědci poprvé zaznamenali celý proces rozkladu těla během 1,5 roku. Výsledky by mohly přinést revoluci v kriminalistice.

40; Na Krymu byli zadrženi vysoce postavení důstojníci ministerstva vnitra, kteří dělali z Ukrajinců Rusy. V Jaltě bylo zadrženo několik vysoce postavených pracovníků policie, kteří organizovali kanál nelegální migrace.

41; Zavraždil ho před desítkou svědků. Nedaleko Záporoží zastřelili úředníka.

42; V Moskvě na Rjazaňském prospektu došlo k přestřelce policistů. Byl zabit pracovník ministerstva vnitra. Druhý je ve vážném stavu v nemocnici. K incidentu došlo při zatýkání okrskového policisty podezřelého z korupce.

43; Zastavme kapitulaci v Donbasu! Ukrajinský voják, který se zmocnil mostu v Kyjevě, sdělil své požadavky. Zločincem, který se zmocnil mostu „Metro“ v Kyjevě, je dvaačtyřicetiletý voják ukrajinské armády původem z Krymu. Pachatel byl zadržen. Na „roztomilé divadlo“ se přijel na kole podívat i starosta Kličko.

44; Sankční fronta proti Rusku dostala vážné trhliny, hlásí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Na ministerstvu konstatují konec jednoty západních zemí ohledně sankční politiky vůči Rusku. Nejdůležitějším projevem je návrat Ruska do struktur PACE a úvahy o návratu Ruska ke G7.

45; Ukrajina odmítla podepsat „Steinmaierův vzorec“ a zmařila odpoutání sil v Donbasu. Informoval o tom zplnomocněný zástupce Ruska v Kontaktní skupině pro urovnání situace na Ukrajině Boris Gryzlov. Ukrajina vyslovila podmínky pro urovnání v Donbasu.

46; Šancí na převrat v Rusku je čím dál víc. Známý spisovatel Zachar Prilepin komentoval s obavami události v zemi kolem soudu s hercem Pavlem Ustinovem. Moc, která by se mohla opírat o většinu, se bojí vlastního lidu.

47; V Doněcké republice odpověděli na prohlášení Kyjevě ohledně vyslání mírových sil na Donbas. Prohlášení představitelů Kyjeva je provokací a pokusem zmařit plnění minských dohod.

48; Šílený ukrajinský voják střílel na své kolegy. Zneškodnit se ho podařilo až za pomoci ostré střelby.

49; Dluh Ukrajiny vzrostl o 1,5 miliardy dolarů. Informuje o tom zpráva ukrajinské národní banky.

50; Ukrajinští fanoušci dostali zákaz jet na zápas Srbsko – Ukrajina. Fanoušci z Ukrajiny nebudou moci jet na zápas Srbsko – Ukrajina v kvalifikaci na EURO 2020.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.9.2019

 1. Ilona napsal:

  Televizní kanál Stalingrad : Šaman jde na Moskvu !! Generál Leonid Ivašov o špionech v Kremlu. . .
  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

 2. Rocco napsal:

  A Miloš Zeman, zvolený v lednu 2018 prezidentem:
  - nedal milost ruskému občanovi Nikulinovi (Babišova vláda potají v noci na Velký pátek 30. března 2018 vydala Nikulina USA a odvezl jej Paul Ryan speciálem amerického ministerstva spravedlnosti),
  - nedal milost seniorovi panu Baldovi, který skácel dva stromky u migračního tábora Bělá - Jezová, aby varoval český národ,
  - ale je připraven dát abolici Babišovi.

  jak vidět, za Ruskem Zeman dolézal, protože potřeboval zaplatit volební kampaň, prolhané židovské hovado.

  Předvolební debata ČT, 25.1.2018:
  od 9 minuty 35 sekundy
  https://www.youtube.com/watch?v=ReI1LyuTciA&feature=youtu.be

  Witowská: "Uvažujete o tom, že byste Babišovi udělil abolici?"
  Zeman: "Proboha. V žádném případě ne. Protože on sám se musí očistit."
  Witowská: "A můžeme si být jisti, že nezměníte názor?"
  Zeman: "Nezměním, protože bych se naprosto zesměšnil."

  • proud napsal:

   To je celkem divnej duvod pro nekoho komu ma zalezet na narode predevsim,i pred sebou samym............nejaky jeho zesmesneni se je potom skutecne "smesny"......

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!