Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.9.2019

kolomoyskiy_511; Kolomojskij tvrdě odpověděl bývalé šéfce Národní banky Ukrajiny na obvinění z organizování jejího pronásledování. Oligarcha Igor Kolomojskij je připraven se soudit s bývalou šéfkou NBU Valerií Gontarevovou.

2; Oboustranná spokojenost. Zelenskij a viceprezident USA spolu hovořili po telefonu. Zelenskij podal Pencovi hlášení o reformách na Ukrajině zaměřených na vymýcení korupce.

3; USA chystají past pro Ukrajinu a Gruzii. Je evidentní, že většina zemí SNS, které Američané tak dlouho vábily, se jim vymanila z jejich sféry vlivu.

4; Děravý štít USA. Jak drony zemědělců mohly pod nosem protiraketových komplexů Patriot vypálit saúdskou ropu a ponořit svět do krize? Útok na saudský ropný průmysl názorně ukázal to, o čem už mnozí hovořili a jiní tušili.

5; V NATO našli tajemné „Azimovovo moře“, o kterém nikdo neví. V článku nejsou žádná vysvětlení, kde se toto moře vlastně nachází.

6; Neradujte se předčasně. Co bude s Ukrajinským ústavem národní paměti po odchodu nacisty Vjatroviče?

7; Návrh „spálit ukrajinský pas“ ještě nebyl nikdy tak aktuální. Ukrajinská moc chystá totální digitalizaci všech dokladů. Ty by měly být výhradně v elektronické podobě.

8; Je v Rusku možní liberální revoluce? Novinář Andrej Medveděv informoval o hlavním problému ruské opozice. Zcela chybí jakákoli jednotící idea. A čelní představitelé ztrácejí podporu tím, že si užívají za peníze donátorů, zatímco jiní trpí ve vězeních.

9; Stažení karatelů od linie dotyku – je to pravda nebo je to jen Zelenského trik? Nedávno ukrajinská armáda avizovala stažení sil po celé délce linie dotyku.

10; Erdoganův plán: zničit pěchotu Koalice v Sýrii a změnit národnostní složení na východě země. Choutky tureckého prezidenta ohledně syrských území rostou každým dnem.

11; Odstranil Trump nepřítele Ruska kvůli Putinovi? Americký prezident zahájil hluboké kádrové změny.

12; Vraha a vůdce Pravého sektoru připravují na nevyhnutelný osud. Dlouho nebylo zřejmé, do ten Stěrněnko vlastně je - oběť nebo svědek?

13; Sjednotí se Rusko a Bělorusko? Už byly dohodnuty a zveřejněny termíny. Na internetu se už dávno probírá otázka vstupu Běloruska do Ruské federace.

14; Armáda Luganské republiky sestřelila „Prizrak“ ukrajinské armády s důležitými vojenskými informacemi. Za posledních 24 hodin zahynul v 59. brigádě jeden voják a dva byli zraněni.

15; Plán Ruska: Ukrajina riskuje, že se zůstane s prázdným potrubím. Plynová válka může začít už 1. ledna, pokud se nepodaří dosáhnout dohody se Zelenského vládou o tranzitu plynu přes Ukrajinu.

16; Šéf Pentagonu informoval, nakolik jsou Spojené státy připraveny na hybridní válku s Ruskem. Zprostředkovaná války neboli válka prostřednictvím zástupců je konfliktem, kde za účastníky bojů stojí daleko větší hráči.

17; V Nejvyšší radě vyzývají, aby se lidé nebáli obětí v zájmu ukončení války. Nepřineslo obyvatelstvo Donbasu už dostatek obětí v podobě svých zabitých dětí, pobořených a vyhořelých domů a svých vlastních osudů?

18; NASA zpochybňuje Trumpův plán vyslat na Měsíc Američany. Americký program na výsadek na Měsíci v roce 2024 nemůže být realizován v zadaném termínu.

19; Prezidentka Estonska si v Kyjevě postěžovala na únavu Evropy z Ukrajiny.

20; V Kyjevě proběhne summit Severoatlantické rady NATO. Zelenskij je pozván. Informoval o tom zástupce šéfa Zelenského administrativy Igor Žovkva.

21; V organismu německých dětí bylo odhaleno jedenáct druhů mikroplastů. Plasty jsou všude. V Argentině už byla objevena včelí hnízda postavená výhradně z plastů.

22; Odvolaný Bolton kritizoval Trumpa. List Politico píše, že Bolton ale Trumpa přímo nejmenoval.

23; Americký generál oznámil ztrátu převahy NATO nad Armádou Ruska. Jak zdůraznil generál, ministři obrany NATO přiznávají, že rovnováha sil se změnila.

24; Ukrajina nesplnila podmínky pro setkání normandské čtyřky, říkají představitelé Luganské republiky. Zástupce Ukrajiny v Třístranné kontaktní skupině Leonid Kučma odmítl na sebe vzít odpovědnost.

25; U amerického senátora našli dětskou pornografii. Čtyřiašedesátiletý senátor Mike Folmer není v politice žádným nováčkem poprvé zasedl v Senátu Pensylvánie už v roce 2006.

26; Objevily se záběry ze zadržení ukrajinského vojáka původem z Krymu, který vyhrožoval odpálením mostu Metro v Kyjevě. Zabalil se do ukrajinské vlajky a požadoval od prezidenta Zelenského, aby zastavil kapitulaci v Donbasu.

27; Teroristický čin v Lugansku. V noci na čtvrtek byl odpálen most, přes který měl přejíždět ruský humanitární konvoj. Výbuch narušil statiku pilířů.

28; Vykecal Trump Putinovi tajemství? Špiónský skandál v USA. Je známo, že rozhovor prezidenta USA, který vyděsil americkou rozvědku, obsahoval jakési sliby.

29; The National Interest informoval o unikátním sovětském „supertanku“. Vývoj „objektu 195“ byl zahájen už v roce 1988. Konstruktéři dostali za úkol překonat obrněnou techniku zemí NATO.

30; Byly zveřejněny podrobnosti střelby do policistů ze strany jejich kolegů v moskevském metru. Jeden z policistů zahynul na místě.

31; Koukají se na hokej a smaží si lívance (bliny). Náměstek čínského ministra zahraničí informuje o přátelství Putina a Si Ťin-pchinga.

32; V Moskvě byl zadržen nejbližší spolupracovník Navalného. O zadržení ředitele Fondu pro boj s korupcí informuje šéf jeho právní služby.

33; V Radě federace zhodnotili Pompeovo přiznání o neúspěchu protiraketového komplexu Patriot v Saúdské Arábii. Státní tajemník USA informoval, že systémy protivzdušné obrany po celém světě fungují „se střídavými úspěchy“.

34; Rusko a Ukrajina v Bruselu projednávají tranzit plynu. Kyjev a Evropská komise počítají s uzavřením dlouhodobého kontraktu. A co na to Moskva?

35; Ministerstvo pro veterány bude hájit teroristu z řad ukrajinské armády. Na úřadě slibují, že poskytnou jakoukoli pomoc a nedopustí očerňování bojovníků a veterán.

36; Stíhačka belgického letectva havarovala ve Francii. Jeden z pilotů se při seskoku padákem zůstal viset na elektrickém vedení.

37; Ukrajinské Mi-24 podnikly údery na opevnění povstalců v džungli Demokratické republice Kongo.

38; Ukrajinský velvyslanec navrhuje rozvrátit Rusko. Poslední říše zla musí padnout. Na jejím místě by s pomocí „světového společenství“ mělo vzniknout několik „nezávislých“ států.

39; Lotyšsko si rozmyslelo odchod z PACE kvůli Rusku. Lotyšsko prostě jen musí počkat, až se Rusko vrátí k dodržování mezinárodního práva a základních principů PACE.

40; Země G7 se změnily v „zombieland“. CO by Rusko dělalo v takovém spolku? Komentátor listu The Washington Post vyjádřil názor, že Západní Evropa pomalu umírá a „Velká sedmička“ postrádá jakýkoli smysl.

41; Je to narkoman, takže on může... Avakov se zastává ukrajinského vojáka, který chtěl vyhodit do povětří kyjevský most Metro. On to vlastně není terorista. Možná že je to dokonce hrdina...

42; Od každého Ukrajince vyberou tisíce hřiven na obranu a penze. Vědu ale rozpočet na rok 2020 odsoudil k pomalé smrti. Velká část rozpočtu padne také na splácení dluhu. Jen na pokrytí deficitu Penzijního fondu půjde 4,1 tisíce hřiven od každého plátce.

43; Rusko navrhlo Ukrajině prodloužení kontraktu na tranzit plynu. V Bruselu skončily třístranné rozhovory o tranzitu plynu přes Ukrajinu.

44; Chodorkovskij pošle lidi na pomoc zadrženému „šamanovi“ Alexandru Gabyševovi, který šel pěšky do Moskvy „vyhnat Putina“. Připomeňme, že včera známý spisovatel Zachar Prilepin varoval před možností převratu v Rusku.

45; Lukašenko se zastal učitelky, která vyhrožovala, že uhodí dítě lavicí. Poté, co se prezident seznámil s průběhem události, byla učitelka vrácena do služby.

46; Na luganském ministerstvu státní bezpečnosti informovali o podrobnostech odpálení pilířů mostu (nadjezdu) v Lugansku. Ministerstvo zahájilo trestní řízení podle článku „diverze“.

47; Generální prokuratura Ruské federace požádala o změnu rozsudku nad hercem Ustinovem. Připomeňme, že 3. srpna policejní seržant zadržel Ustinova na Puškinově náměstí za účast na nepovolené akci.

48; V Kyjevě rozbili poslanci hlavu cihlou. Vladimir Nazarenko se nacházel na místě nezákonné výstavby, když ho muž udeřil cihlou po hlavě.

49; Ukrajina nemá v úmyslu odmítnout prodloužení plynového kontraktu s Ruskem, Informoval o tom ukrajinský ministr životního prostředí.

50; Neonacisté z Ajdaru popravili ukrajinského vojáka. Pro boj s karateli 28. brigády ukrajinské armády byl do oblasti jejich řádění vyslán pluk hlídkové služby „Dněpr-1“, který je součástí Národní policie Ukrajiny.

51; Policista nedaleko Kyjeva zbil lesníka a přejel ho autem. Nejprve se pokoušeli spolu domluvit, ale nevyšlo to...

52; Victoria Nuland poradila Zelenskému, jak má mluvit s Trumpem. Setkání Zelenského a Trumpa se má konat po Valném shromáždění OSN mezi 23. a 26. zářím.

53; V Grozném vznikl velký požár v obchodním a zábavním centru Grand Park. V tuto chvíli je již požár uhašený.

54; Bylo zveřejněné mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády.

55; Na Ukrajině učinili halasné prohlášení ohledně tranzitu ruského plynu. Postoj Ukrajiny zveřejnil výkonný ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko. Ruská strana se údajně chystá od 1. ledna přerušit tranzit plynu přes Ukrajinu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.9.2019

  1. .lak napsal:

    Gdo tvrdí že raket není hilfe garda, knírače třeeba, fujtajbl vousatej? Sakra to se jim posun big pharmě na třeba elois nepovedl, srački.
    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/mezi-migranty-prevezenymi-do-italie-kapitankou-racketovou-byli-zrejme-i-zlocinci-40298000?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!