Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.9.2019

zelenskiy_telefon_01; V USA nejednoznačně zareagovali na zveřejnění stenografického zápisu skandálního rozhovoru mezi Trumpem a Zelenským. Američtí kongresmani zareagovali na zveřejnění zápisu každý jinak.

2; Případ je uzavřen. Americké ministerstvo spravedlnosti komentovalo rozhovor mezi Trumpem a Zelenským. Kvůli velkému politickému tlaku zveřejnil ve středu Bílý dům stenografický zápis ze rozhovorů obou prezidentů.

3; Zelenskij si udělal ostudu během setkání s Trumpem. Mluvil anglicky a v jednu chvíli se zasekl a nemohl si vzpomenout, jak se anglicky řeknou „volby“, a musel se obrátit na tlumočníka.

4; Lavrov informoval o možnosti přesunu sídla OSN do Soči. Lavrov prohlásil, že „nyní je už evidentně nutné položit si otázku o přesunu sídla OSN“. Reagoval tak na nevydání víz ruským delegátům, což je hrubé porušení mezinárodního práva a diplomatických zvyklostí..

5; Nikomu nic nedlužím, Zelenskij dost tvrdě odpověděl Trumpovi na žádost o vyšetřování aktivit Bidenova syna na Ukrajině.

6; Co bude znamenat sčítání lidu v Doněcké republice? Obíhají všemožné fámy. Všude, kde to jen lze, tj. na státních institucích, na ulici, na transparentech, jsou vylepeny letáky s výzvou účastnit se sčítání.

7; Už to začalo... Američtí jestřábi si jdou vzájemně po krku. Rozbuškou byl Trumpův rozhovor se Zelenským.

8; Změňte tón vašich vyjádření.V Rusku odpověděli na absurdní požadavky Ukrajiny. Požadavek Ukrajiny na vynucené stanovení námořní hranice s Ruskou federací vyvolalo velkou vlnu nevole i mezi experty.

9; Doněcký spisovatel fantasy Rusanov: Vyloučil jsem z okruhu svých přátel fantasty, kteří zastávají protiruské postoje. 26. září v Doněcku odstartoval první literární festival fantasy „Hvězdy nad Donbasem“.

10; Macron zanechal v OSN pro Zelenského velmi důležitý vzkaz o osudu Ukrajiny. Během vystoupení komentoval Macron první kroky Zelenského na cestě k nastolení míru, ale také Putinovu progresivní odpověď.

11; Jejich cílem je vraždit nevěřící. Armáda ozbrojenců a teroristé Islámského státu jsou připraveni zahájit válku v Evropě. Balkán je „tikající časovaná bomba“, která exploduje při jakémkoli nesprávném kroku.

12; Psychicky narušenou. Školačku, která vynadala v OSN světovým lídrům, jen využívají k odpoutání pozornosti. Nejde o Gretu, nýbrž o lidi, kteří si z ní dělají modlu a svůj idol.

13; Batalion Lvov přijel na Donbas „dělat pořádek“, Rostou ztráty ukrajinské armády. Příznačný je případ, kdy voják z 72. mechanizované brigády na vlastních pozicích aktivoval pod sebou minu.

14; Byla odhalena síť CIA. V Kazachstánu nyní probíhá senzační vyšetřování. Kazašské a kirgizské vedení by se nemělo smiřovat se zločinnou činností amerických tajných služeb na svém území.

15; Osud projektu Novoruska. Mazaný plán se dostal do nové fáze. V létě 2019 situace v Doněcké a Luganské republice dozrála do fáze, kdy lze zapomenout na Novorusko jako samostatný nezávislý stát.

16; Zelenskij informoval, o čem hovořil s Lavrovem. Tvrdí, že ruský ministr zahraničí k němu sám přistoupil, když oba stáli ve frontě.

17; Brusel se naštval kvůli výrokům Zelenského o slabé pomoci ze strany EU. V Evropské unii označili objem pomoci poskytnuté Ukrajině za bezprecedentní.

18; Maduro ukázal, čím se zabývá v Moskvě. Prezident Venezuely těžce zkoušené politickou krizí Nicolás Maduro poslal pozdrav z Moskvy všemu venezuelskému lidu.

19; Ukrajinští okupanti zahájili palbu na Gorlovku. Během včerejšího večerního ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny domy na předměstí Gorlovky.

20; Trump zveřejnil zápis z našeho rozhovoru, aniž se mě na to zeptal, říká Zelenskij. Vypadá to, že komikovi Zelenskému ve světě ukázali, kde je jeho místo...

21; Lavrov komentoval odmítnutí Běloruska rozmístit u sebe ruskou vojenskou základnu. Předtím nastolovala média opakovaně téma možnosti vytvoření ruské vojenské základny v Bělorusku.

22; Namísto nebezpečného Molotu. Ukrajinská armáda předvedla, jaký minomet bude nyní kosit jejich řady. Na Ukrajině proběhly zkoušky nových mobilních minometů, které brzy budou zařazeny do výzbroje ukrajinské armády.

23; Zelenskij ztuhnul, když slyšel od Trumpa o Putinovi. Americká novinářka si všimla výmluvného výrazu ukrajinského prezidenta při zmínce o ruském prezidentovi.

24; V Rusku vymysleli nový způsob boje se sněhem. V podmínkách silného sněžení není sníh odklízen dostatečně rychle a zužuje vozovku. V ruském výzkumném ústavu pro dopravu přišli na myšlenku elektricky vyhřívaného asfaltu. Prozatím by mohl být vyhříván pouze na okrajích, na křižovatkách a nájezdech po celé šířce komunikace.

25; Vyšetřovací výbor zahájil řízení vůči stařičkému esesákovi z Lotyšska. V roce 2017 veterán Lotyšské legie SS znovu vydal v Rize knihu „Lotyšská legie ve světle pravdy“.

26; Na ruském ministerstvu zahraničí zhodnotili odpověď NATO na Putinův dopis. Náměstek ministra zahraničí poznamenal, že reakce NATO nebyla neočekávaná.

27; Lukašenko navrhl vyslání běloruských mírových sil na Donbas. Opakovaně jsem říkal, že Bělorusko má eminentní zájem na pevném míru a stabilitě u svých ukrajinských sousedů.

28; Velení ukrajinské armády v Donbasu připravuje spiknutí proti Zelenskému. Skupina stoupenců bývalého ukrajinského prezidenta Porošenka připravuje zmaření procesu odpoutání sil a prostředků v Donbasu.

29; Ukrajinští gastarbeitři z celého světa převedli za první pololetí 2019 na Ukrajinu 5,54 miliardy amerických dolarů, což je překvapivě nízké číslo, které odpovídá čistému příjmu zhruba milionu českých zaměstnanců s průměrnou mzdou. V zahraničí ale pracuje mnoho milionů Ukrajinců.

30; Saúdský princ přiznal odpovědnost za nelidskou vraždu novináře Chášukdžího. Připomeňme, že 2. října 2018 byl Chášukdží zavražděn a poté rozčtvrcen v areálu saúdského velvyslanectví v Istanbulu.

31; Natalja Poklonskaja navrhla přesun sídla OSN na Krym. Na poloostrově se jistě najde krásné místo nakloněné světovému dialogu.

32; Zemřel Bývalý prezident Francie Jacques Chirac. Bylo mu 86 let. Proslýchá se, že na sklonku života trpěl Alzheimerovou nemocí.

33; V Norsku byla potopena ruská rybářská loď. Na místě zasahovali hasiči a záchranáři, kteří se snažili odvrátit hrozící požár.

34; Je mi líto, že musím odjet z Ruska, říká britský velvyslanec Laurie Bristow.

35; Otázka je uzavřena navždy, říká Lukašenko o Krymu. Dnes prezident Běloruska přijal novináře z Ukrajiny.

36; Ostuda před celým světem. Zelenskij se omlouvá za „svého prokurátora“, na kterého se odvolal při vyhýbavé odpovědi na Trumpovu žádost o vyšetřování aktivit Bidenova syna.

37; „Holčička Greta“ jako zrcadlo buržoazního cynismu a lží. Byl zveřejněn analytický text o cynismu mezinárodní frašky za účasti švédské puberťačky.

38; Moskva: Dvě dopravní letadla se málem srazila v letu. K incidentu, který málem skončil tragédií, došlo za účasti letadel letících na linkách Ženeva–Moskva a Moskva–Zakynthos.

39; Zelenskij: Trump slíbil pomoc s navrácením Krymu. Podle slov ukrajinského prezidenta to začalo tím, že vyprávěl svému americkému kolegovi o krásách poloostrova.

40; Houbaři našli miliony rublů nedaleko zakonzervovaných raketových šachet v Kostromské oblasti. Peníze jako koberec pokrývaly zem kolem šachty.

41; Nejvyšší představitel Doněcké republiky odpověděl na Lukašenův návrh na vyslání běloruských mírových sil na Donbas. Pušilin prohlásil, že Doněcká republika nepotřebuje mírové síly z Běloruska pro zajištění pořádku na svém území ani na svých hranicích.

42; Bílý dům omylem poslal Trumpovým odpůrcům metodiku reagování na stenografický záznam. V dopise byli Trumpovi spojenci nabádáni, aby tvrdili, že v rozhovoru se Zelenským nebyla řeč o „něco za něco“.

43; V Rusku začal platit zákaz kouření a grilování na balkónech. Zákon se týká bytů, ubytoven a hotelových pokojů.

44; Ukrajinský dron bombarduje Donbas. Armáda Doněcké republiky získala unikátní záběry. Za uplynulých 24 hodin činily ztráty nepřítele dva mrtvé a tři zraněné. Armáda Doněcké republiky sestřelila dron ukrajinské armády s důležitými informacemi.

45; Po šokujících nesmyslech Zelenského v OSN by Ukrajina měla Rusku vyhlásit válku. Zelenského vzorec chování a jeho eskapády nutí světovou veřejnost pochybovat o schopnosti oficiálního Kyjeva vést jakýkoli rozumný dialog.

46; Čelo fronty NATO: Polsko vytváří pro NATO gigantický vojenský objekt u hranic Ukrajiny. Rozloha polygonu se zvětší v nejbližší době o 10,5 hektarů a postupně dosáhne plochy 30 ha.

47; V Žitomirské oblasti úředník odpojil ulici od plynu a požadoval úplatek. Funkcionář požadoval peníze od obyvatele obce Novograd Volynskij, který náhodně poškodil trubku plynového vedení.

48; V Bílém domě se pokusili schovat stenografický zápis z rozhovoru Trumpa se Zelenským. Pracovníci Bílého domu se pokoušeli uzavřít přístup k záznamu telefonického rozhovoru Donalda Trumpa s Vladimirem Zelenským.

49; Bývalý šéf Doněcké republiky se stal nejvyšším představitelem Kalmycka. Poslanci Elistského městského shromáždění v Kalmycku si ve čtvrtek zvolili nového šéfa administrativy.

50; Syčeli jak zmije. Ukrajinská delegace v OBSE se pokoušela zmařit přednesení zprávy ruského politika o fašistickém řádění. Vladimir Lakťušin informoval o skandálu, který se odehrál na zasedání OBSE v Polsku.

51; Zelenskij se snažil obhájit kvůli své kritice na adresu Evropy v rozhovoru s Trumpem. Prezident Ukrajiny komentoval svá slova pronesená během telefonického rozhovoru s americkým prezidentem.

52; Všechno zašlo už příliš daleko: Ukrajina se plazí po kolenou před Spojenými státy.

53; Janukovič nebyl zrádcem Ukrajiny. Lukašenko učinil neočekávané prohlášení v Minsku během setkání se zástupci ukrajinských médií.

54; Starosta Dněpropetrovska Boris Filatov (člen Kolomojského bandy) sprostě vynadal oponentovi na zasedání městské rady za nepříjemnou otázku. Poslanci městské rady tomu tleskali.

55; Děsivá dopravní nehoda. Ve městě Brovary (98 tisíc obyv.) u Kyjeva policista naboural do zastávky s lidmi. Řidič nezvládl řízení a najel do zastávky, kde se nacházeli lidé. Jedna žena zemřela, dva další lidé byli zraněni.

56; Ne kapitulaci! V Těrnopolu uspořádali vojáci „majdan“ a dali vládě ultimátum. Protestující si nepřejí zvláštní status Donbasu a odpoutání vojsk na linii dotyku.

57; Rusko a Gruzie mohou v listopadu obnovit letecké spojení.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!