Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.10.2019

tramp_shok_uzhas1; Ukrajina je zkorumpovaná země plná strašných lidí. Trump se s novým prezidentem Ukrajiny vůbec nechtěl setkat.

2; Gruzie se vyslovuje za obnovu leteckého spojení s Ruskem. Včera gruzínské úřady informovaly o rekordním snížení počtu turistů na letištích v Tbilisi a Batumi.

3; Opět se s nimi spojit – to je cesta do pekel. Ukrajinský propagandista Gordon vyzval Zelenského, aby se Ukrajina oddělila od Donbasu a Krymu plotem. Můj recept je odříznout se od nich plotem a budovat ekonomiku na zbylém území, předvést prosperující zemi.

4; Letectvo NATO zveřejnilo snímek SU-34 v hledáčku F-16. Mezinárodní právo ale zakazuje mířit na cizí letadla, imitovat útoky, používat prostředky radioelektronického boje atd.

5; Nový svět: Nizozemsko se rozhodlo přestat používat slovo „Holandsko“ jako alternativní název pro celou zemi. Jediným správným názvem bude Nizozemsko. I český pojem „Nizozemí“ je nutno považovat pouze za historický název, který zahrnuje i jiná území než dnešní Nizozemsko.

6; Agent SBU čtyři roky pracoval pro Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky. Jeho prostřednictvím byla realizována řada utajených operací na území Ukrajiny.

7; Hlavní nacista Ukrajiny touží po trůnu. Důvěra normálních lidí je už dávno ztracena, proto se Porošenko ze zoufalství rozhodl využít podpory radikálních sil.

8; Ukrajinští křiklouni ječí kvůli ostré Lavrovově odpovědi. Podpis Steinmeierova vzorce v Minsku nadále vyvolává vlnu spekulací médií i expertní obce.

9; Luganské ministerstvo vnitra a Ministerstvo vnitra Jižní Osetie zahajují spolupráci. Informovalo o tom luganské ministerstvo.

10; V USA vybuchla mediální bomba. Neříkají vám celou pravdu o Ukrajině. Prohlášení Američanů nyní rozhodně nebude ve prospěch Ukrajiny. Porošenko by se měl začít připravovat na další trestní řízení.

11; Zelesnkij spoléhá na to, že ho bude Putin šetřit. Po prohlášeních o schválení Steinmeierova vzorce se Zelenskij dostal do nezáviděníhodné situace.

12; Integrace Ruska a Běloruska. Už v prosinci se očekává podpis několika důležitých dohod, které stanoví, jakým směrem se bude ubírat tato forma integrace.

13; Maďarsko si udělalo ostudu s vydáváním pasů v Zakarpatsku, říká Moskal. Maďarské úřady musí zabavovat pasy, které byly obyvatelům Zakarpatska vydány neprávem. Podmínkou bylo ovládání maďarského jazyka a matka či babička, která žila na Podkarpatské Rusi v letech 1939 až 1944.

14; Moskva narýsovala před Ukrajinou „červenou linii“. Poté, co Zelenskij přistoupil na podpis Steinmeierova vzorce, začalo být jasné, že pro Kyjev už není cesty zpět.

15; V Donbasu se ztratilo 50 ukrajinských tanků, zahynulo 174 karatelů a připravuje se vzpoura. Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za poslední týden.

16; Nechává Moskva Donbas na holičkách? Ve společnosti uvnitř Doněcké i Luganské republiky se nepřátelům daří šířit fámy o tom, že Moskvě na Donbasu vlastně příliš nezáleží.

17; Plán Northwoods v případu MH17: USA panikaří, že byli prozrazeni. V případu MH17 se objevily nové podrobnosti které míří proti USA.

18; Íránský velvyslanec v Rusku vysvětlil zadržení novinářky z Ruska. Připomeňme, že Julija Juzik byla obviněna ze špionáže ve prospěch Izraele.

19; Ruský televizní moderátor (a manžel moderátorky Skabejevové) Jevgenij Popov vysvětlil, proč je nutné o Ukrajině mluvit v politických show. Pokud nebudeme mluvit o Ukrajině, budou o ní mluvit vojáci NATO.

20; Máme plán „A“ i plán „B“, říká ukrajinský ministr zahraničí o Donbasu. Plány byly vypracovány a předloženy prezidentovi. Jeho úkolem je učinit tato nepříjemná a obtížná rozhodnutí.

21; Dáreček pro Čínu. USA otestovaly novou raketu v Tichém oceánu. Manévry se konaly v den oslav 70. výročí vzniku Čínské lidové republiky.

22; Hongkong v ohni. Desítky zraněných, bylo uzavřeno metro, banky a obchodní centra.. Rozzuřený dav ničil obchody, stanice metra, blokoval silnice, házel na policisty láhve se zápalnou směsí.

23; Smrtící salám. Série úmrtí v Německu a Nizozemsku. Podniky hromadně stahují produkci z obchodních sítí a restaurací.

24; Ukrajinci žijící na Krymu se vysmáli „leteckým útokům dronů“ na poloostrov. Ukrajinská média se nedávno pochlubila „rojem dronů, které údajně shazovaly letáky na krymský Armjansk.

25; Státní inspekce pro bezpečnost silničního provozu si v Rusku posvítí na bezohledné uživatele elektrokoloběžek a jednokolek. Současná legislativa vnímá uživatelé těchto dopravních prostředků jako chodce a nemůže udělit pokutu vyšší než 1.500 rublů.

26; V Doněcku došlo k několika mohutným výbuchům slyšitelným nejen ve městě, ale i v přilehlých obcích. Spekuluje se o tom, že šlo o zvuky protivzdušné obrany při sestřelování ukrajinských dronů.

27; Ruské ministerstvo financí se chystá na šok. Byly propočteny ztráty v důsledku pádu cen ropy značky Urals na 10 dolarů za barel.

28; USA začnou odebírat pasy svým občanům žijícím v zahraničí v případě daňových nedoplatků. Začnou s tím už tento měsíc.

29; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Ukrajinská strana používá ke zmaření mírového procesu praktiky vyzkoušené ve Stanici Luganské. Akce ukrajinské armády demonstrují neochotu napomoci mírovému procesu a jsou zaměřeny na vyostřování konfliktu v Donbasu.

30; Proč se Pušilin stal oblíbeným objektem pro ukrajinské propagandisty? Na rozdíl od Zelenského mu kvůli tomu ale nic nehrozí.

31; Západní média začala psát o možném svržení Zelenského. Mírové rozhovory se mohou zadrhnout v kterýkoli okamžik, pokud se Zelenskij lekne, píše agentura Bloomberg.

32; Výbuch na pozicích ukrajinské armády, byl sestřelen dron s municí NATO, ostřelovač spáchal sebelikvidaci. Profesionálními kroky obránců Donbasu bylo zabráněno teroristickému činu vůči civilnímu obyvatelstvu v obci Staromichajlovka.

33; Čtyřicet let čistek, filtrační tábory, všechny je třeba bít... Byl zveřejněn „vzorec“ pro Donbas od lvovského novináře Olega Radyka. Na konci svého výplodu oznámil, že by na stáří nepohrdl funkcí náčelníka filtračního tábora v Gorlovce.

34; Medvěd zabil bývalého jakutského poslance. Místní média informovala, že v pátek si bývalý poslanec vyjel na lov na čtyřkolce.

35; Proč Ukrajincům nesníží ceny energií? Vláda pracuje na tom, aby neodcházelo na platby za energie více než 15% rodinných příjmů, poznamenala Markarova.

36; V Donbasu byl zlikvidován tankista z výzvědné roty ukrajinské armády. Informovala o tom tisková služba 1 samostatné tankové Severské brigády ukrajinské armády.

37; V USA byl zveřejněn scénář jaderné války v roce 2025. Američtí vědci odhadli následky jaderné války mezi Indií a Pákistánem.

38; Medveděv se skepticky vyjádřil k následkům impeachmentu v USA. Nedávno demokraté zahájili proceduru impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa.

39; Ukrajinská národní banka žádá experty, aby nezveřejňovali prognózy kursu hřivny.

40; Tisková mluvčí Vladimira Zelenského si postěžovala na pronásledování, šikanu a obtěžování. Julija Mendel informovala o tom, jak hodlá urovnat konflikt s novinářem Sergejem Andruškem.

41; Ukrajinská armáda zaútočila na jih Doněcké republiky. Hoří obytný dům. Informovalo o tom doněcké zastoupení ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

42; Praní špinavých peněz a bankrot podniku v USA. Americká média píší o vyšetřování činnosti ukrajinských oligarchů. Jména ukrajinského oligarchy Igora Kolomojského a jeho obchodního partnera Gennadije Bogoljubova se začala objevovat v USA v rámci dalšího skandálu.

43; Známý rapper se omluvil Čečencům za urážku kavkazských žen. Včera Guf v interview pro Ksenii Sobčak přiznal, že má slabost pro kavkazské ženy.

44; Nedaleko Doněcka došlo k výbuchu, Jsou hlášeny oběti. O incidentu informovala tisková služba Národní policie.

45; Na Ukrajině vyhrožují Rusku „komářím rojem robotů-zabijáků“. Někteří analytici si myslí, že nápad „komáří“ námořní flotily je možné přenést do vzdušného prostoru.

46; V ruském letectvu informovali,kolik bude potřeba času pro odvetný jaderný úder v případě útoku na Rusko. Ruské úřady opakovaně prohlašovaly, že jaderné zbraně vnímají výhradně jako prostředek obrany.

47; Zachraňovat naše občany. Bývalý poslanec vyzval trestní bataliony, aby zaujaly pozice na frontě, pokud ukrajinská armáda stáhne své síly. V případě splnění rozkazu stáhnout se od frontové linie jednotkami ukrajinské armády, mohou jejich místo zaujmout trestní prapory.

48; Zvláštní druh „nezávislosti“. Americké ministerstvo energetiky požaduje, aby ve vedení Naftogazu byli i Američané. Podle informací listu Politico si Rick Perry myslel, že takové změny pomohou snížit závislost na dodávkách zdrojů energie z Ruské federace.

49; Voják ukrajinské armády vyhrožoval manželce granátem. Informuje o tom odbor komunikace Hlavní správy Národní policie v Charkovské oblasti.

50; Trump se lísal k Putinovi, když mu po své inauguraci zavolal, píše Washington Post. Bývalí zaměstnanci Bílého domu popisovali Trumpa jako poslušného a servilního.

51; Sberbank nalezla viníka úniku informací. Okruh podezřelých z incidentu s únikem dat 200 klientů zpočátku obsahoval 35 jmen. Nyní banka ujišťuje, že nic podobného se už nemůže stát.

52; Obchodníci s drogami zachránili policisty,kteří je pronásledovali. U španělského pobřeží byli podezřelí převozu narkotik nuceni pomoci po srážce lodí svým pronásledovatelům.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.10.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!