Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.10.2019

vms_ukrainy_yumor_01; Plovoucí rakev. Nový ukrajinský obrněný člun byl terčem posměchu na internetu. Pancíř a manévrovatelnost člunů byly vyzkoušeny v reálných bojových podmínkách během „Kerčské provokace“.

2; Všechno proběhlo velmi tvrdě: Poláci donutili Ukrajince pokleknout a sníst červeno-černou banderovskou vlajku, kterou spatřili v jeho autě.

3; Elton John informoval o ruské zdravotní sestře, která mu zachránila život. Známý britský muzikant informoval, že britští lékaři přivolali ruskou sestřičku, aby ho zachránily před komplikacemi.

4; Ukrajinský policista uhodil mladou ženu do tváře místo odpovědi na její otázku. Policisté byli přivoláni do obchodu prodavačkou, která měla dojem, že dvě mladé ženy v obchodě kradou. Policista byl postaven mimo službu a je vyšetřován pro zneužití postavení úřední osoby.

5; Nic podobného jsme neočekávali, Obyvatelka Kyjeva informovala o změnách na Ukrajině a o opětovném sbližování s Ruskem.

6; Ve Vitebsku lidé strhávají vyvěšované bílo-červeno-bílé vlajky. V rámci kampaně pro nadcházející volby poslanců opozice vyvěšuje vlajky nechvalně známé z dob okupace hitlerovským Německem.

7; Děsivé útoky ukrajinské armády z roku 2014. Hrůza, palba a roztrhaná těla. Vzpomínky na Krvavé září 2014 v Luganské republice. Zločiny proti lidskosti nemají promlčecí lhůtu.

8; Je to velmi vážné, Ukrajincům nemusí zůstat ani jejich půda... Anatolij Šaríj informoval o tom, co stojí za otevřením trhu s půdou na Ukrajině a jaké to může mít následky.

9; „Jed Steinmeierova vzorce“. Na první pohled je nedávno podepsaný Steinmeierův vzorec výhodný pro Rusko a nevýhodný pro Ukrajinu. Ale tak jednoznačné to není. Text v sobě skrývá určitá rizika.

10; Ukrajinská armáda i nacionální bataliony odejdou z Donbasu nebo se nacisté zmocní vlády. A pak bude nový Majdan a Porošenko se vrátí k moci.

11; Podpora na všech frontách. Národní bezpečnost Luganské republiky, pole a zbabělí krátkozrací pštrosi. Moc v republice neztrácí ze zřetele válečný stav. Nyní jsou tyto zemědělské hektary pod státní kontrolou Luganské republiky.

12; SBU pomalu zabíjí pětaosmdesátiletého dědečka za styky s Ruskem. Bylo zveřejněno děsivé vyprávění z vězení. Při bití mu vymlátili zuby. Nemůže se ve vězení najíst a pomalu umírá hlady. Do vězení se dostal proto, že obchodoval s Ruskem a SBU vyhodnotila jeho činnost jako napomáhání nepříteli.

13; Ukrajinské letectvo: Rusofobie bez hranic. Agresivní politika NATO a výbuch fašismu na Ukrajině učinily z ukrajinského letectva jen přívěšek protiruského režimu. Ukrajina zdědila po SSSR mohutné a funkční letectva. To, co z něj k dnešnímu dni zbylo, jsou žalostné zbytky. Dobře je to vidět na čím dál menších počtech nalétaných hodin.

14; Bývalý generální prokurátor Ukrajiny „vypálil“ po Zelenském – a neminul. Zelenskij se nevypořádal včas s osobami, které pro něj do budoucna představují extrémní riziko.,

15; V SBU mi uložili rozhovory s domobranou Donbasu. Byla zveřejněna senzační svědectví Vladimira Rukbana.

16; Ztráty ukrajinské armády rostou. Karatele dostihuje okamžitá karma. Vyplývá to ze zprávy o situaci v Luganské republice. Karatelé zvyšují intenzitu palby. A to i v úsecích odpoutání sil a prostředků. Ostřelování bylo obnoveno i u Stanice Luganské.

17; Mír se nekoná. V Kyjevě očekávají krvavý puč. Někteří dosud naivně předpokládají, že Zelenského rozhodnutí ohledně Steinmeierova vzorce žádným Majdanem neskončí.

18; V USA informovali o útoku „ruské hordy plovoucích zombií za 1. světové války na území nynějšího Polska. Chlór použitý německou armádou jako bojový plyn, reagoval v plicích s vodou a měnil se v kyselinu solnou. Ta začala Rusy rozežírat zevnitř. Ti neměli co ztratit a zahájili zoufalý protiútok proti sedmitisícové armádě. Když Němci viděli tu masu zoufalých vojáků, dali se na překotný útěk, při kterém se vzájemně ušlapávali. Jedná se o příběh z pevnosti Osowiec 50 kilometrů od města Bělostok (Białystok).

19; Právo Donbasu na sebeurčení je zakotveno ve stanovách OSN. Proč má za obyvatele rozhodovat Porošenko?

20; Pompeo o působení USA na Ukrajině: My víme, co tam děláme. Pompeo označil požadavky Trumpovy administrativy k ukrajinskému vedení ohledně vyšetření vůči Bidenovu synovi za rozumné.

21; Devětašedesátiletý horník z Doněcké republiky se stal vítězem soutěže Hlas. Horník z makejevské šachty zvítězil v pěvecké soutěži.

22; Americký ministr si přeje, aby zástupci USA byli zapojováni do vedení Naftogazu. A jak se ukázalo, Trump si dokonce zpočátku ani nepřál Zelenskému volat.

23; Turci, kteří se učí rusky, jsou šokováni ruskými slovy složenými z desítek písmen. A to se zatím jedná o poměrně „jednoduchá“ slova typu „dostoprimečatělnosť“ (pamětihodnost), „vysokoprevoschoditělstvo“ (veličenstvo), „častnopredprimimatělskij“ (soukromopodnikatelský). To ještě netuší, že se dají podobná slova skládat z několika částí: „rentgenoelektrokardiografičeskij“, „selskochozjajstvenno-mašinostrojitělnyj“ (zemědělsko-strojírenský). Zkuste si odhadnout, co asi znamená ruské slovo „čelověkoněnavistničestvo“... Čeština nemá pro to slovo a používá řecké „misantropie“.

24; Rusko a Spojené státy si na světové scéně vyměnily role, říká bývalá španělská ministryně zahraničí. Zatímco Washington se mění v destruktivní faktor světové politiky, Moskva se před očima mění na „šedou eminenci“ zahraniční politiky.

25; Na festivalu piva v USA (Kalifornský Oktoberfest) došlo k výbuchu. Zraněni byli pouze záchranáři a zaměstnanci podniku, ale žádný z návštěvníků.

26; Američané vyjmenovali nejnebezpečnější bombardéry ruského letectva. Zajímavé je, že jsou mezi nimi dosud i sovětské „veterány“.

27; Ukrajinci byli znovu podvedeni. Imunita poslanců de facto zrušena nebyla. Vojenský komentátor se blíže podíval na situaci se zrušením poslanecké imunity na Ukrajině a nevycházel z údivu.

28; Spojené státy proti Erdoganovi. Kurdové pohrozili Turecku „totální válkou“ Připomeňme, že syrské demokratické síly“ otevřeně financuje a podporuje Washington.

29; Neslýchaně drzá provokace. Zadržení poslankyně Státní dumy v USA. Sluckij označil zatčení poslankyně Ingy Jumaševové a její výslech u FBI za pokračování diplomatické války.

30; Karatel a účastník ATO zahynul v důsledku nešťastné náhody. Spadla na něj zvedací plošina. Boží mlýny melou pomalu ale jistě.

31; Prezidentství jako vedlejšák. Zelenskij se vrátí do Kvartalu 95, říká herečka patřící do studia. Zelenskij nejen pokračuje v redigování vtipů Kvartalu 95, ale má v úmyslu se do kolektivu vrátit.

32; Na internet se dostal ostrý osobní spor ukrajinského nacisty Bileckého a bývalého prezidenta Porošenka, který mezi nimi proběhl před natáčením televizní debaty.

33; „Slouho, vyjdi ven. Národ si pro tebe přišel!“ Více než dvacet měst Ukrajiny se připojilo k národnímu shromáždění proti Steinmeierovu vzorci.

34; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky: Z ukrajinského území byla ostřelována mateřská škola.

35; Je to naše poslední kontrolní stanoviště. Neonacisté u hranic Luganské republiky. Neonacista Andrej Bileckij, který se předvčírem hádal s Petrem Porošenkem za kulisami Šusterovy show, už dorazil na Donbas.

36; Na shromáždění proti Steinmeierovu vzorci přijel Porošenko, který se ještě před třemi lety chystal podmínky do puntíku splnit. Dnes novinářům, kteří jej okamžitě obklopili, řekl, že vzorec byl napsán v Kremlu.

37; Na Majdanu Nezávislosti v Kyjevě začíná shromáždění „žlutých čelenek“ proti Steinmeierovu vzorci. Začíná nový Majdan. Sice ještě pořádně nevíme, za co demonstrujeme, ale nikdo nesmí zůstat stranou!

38; V polském nočním klubu zmlátili do bezvědomí dva mladíky, kteří mluvili ukrajinsky. Informuje o tom Dziennik Baltycki. Ukrajincům se začíná vracet to, co sami páchají na ruskojazyčných spoluobčanech.

39; Skončí-li Zelenskij, skončí i Ukrajina jako stát. Na Ukrajině už předpovídají katastrofu. Ukrajinský televizní novinář a rusofob Vitalij Portnikov říká o nové moci věci vyloženě strašlivé pro ukrajinské „patrioty“.

40; Vědci vyjmenovali země, kam bude možné se ukrýt v případě celosvětové apokalypsy. Z dvaceti zkoumaných míst vyšly nejlépe Austrálie, Nový Zéland a Island. Asi proto, že nemají suchozemské hranice.

41; Ukrajinští nacisté začínají silně destabilizovat situaci na okupovaných částech Donbasu. 35. brigáda se zcela vymkla kontrole. Velení ukrajinské armády nadále sabotuje mírový proces cestou zvyšování intenzity ostřelování teritoria Doněcké republiky.

42; Ukrajinská armáda zaútočila na Zajcevo. K ostřelování byly použity minomety ráže 82 mm a 120 mm, ale také automatické granátomety.

43; Ukrajinci masově zadávají na Googlu dotaz, co to vlastně je ta „kapitulace“, proti které už několik dní protestují. Jak se ukázalo, mnoho Ukrajinců toto slovo vůbec nechápe. Obzvláště těch, kteří hovoří pouze ukrajinsky.

44; Po dlouhé nemoci zemřel místopředseda Rady federace Jevgenij Bušmin.

45; V Kyjevě byli pozorováni kanadští vojáci. Dva autobusy s vojáky byly zaregistrovány nedaleko obytného komplexu Alpijskij.

46; Na „majdanu“ v Hongkongu bylo zatčeno devět Ukrajinců. Asi se jim nepodařilo splynout s davem... Všichni byli obviněni z napadení příslušníků policie a účasti na nepovolené protestní akci.

47; Putin prohlásil, že ho nezajímá, v jakém postavení je Zelenskij ve své zemi.

48; Bezpáteřní chlap. Pracovníci Státního departmentu kypí zlobou a pochybnostmi vůči Pompeovi.

49; Taxikář odmítl odvézt Porošenka po Majdanu.

50; Putin se v předvečer narozenin vypravil do tajgy. Putin plánuje strávit narozeniny v přírodě v kruhu svých příbuzných a blízkých přátel.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.10.2019

 1. Turecko zválcuje Kurdy příští týden napsal:

  Turecký představitel, jehož citovala agentura Reuters, počítá s tím, že TURECKÁ VOJENSKÁ OPERACE ZAČNE AŽ PO STAŽENÍ VŠECH AMERIČANŮ, což podle tohoto zdroje může trvat i týden. Ankara se prý chce vyhnout jakémukoli incidentu. Turecký prezident Erdogan k zahájení operace řekl, že „to může být kdykoli a bez varování“.

  Trump už Turecku vyhrožuje na instáči, Putin ale mlčí.

  Rusko snad souhlasí, že když si Turecko koupilo ruské zbraně, tak si může vraždit Kurdy na území Sýrie?!

  Syrská vláda nekontroluje většinu ropných polí. Většinu ropných polí kontrolují Američany podporované kurdské milice YPG/SDF (severovýchod Sýrie). Hodně Kurdů ale v této oblasti historicky není "doma", uprchli z v minulých desetiletích z Turecka a Sýrie jim velkoryse poskytovala azyl a občanství, a to se teď Syřanům vymstilo.

  Alex Švamberk: "Právě ropná naleziště jsou jedním z důvodů, proč syrské vedení tak vehementně odmítá autonomii pro Kurdy a požaduje unitární stát. V Sýrii panuje běžný názor, že Američané Kurdy podporují, protože ovládají ropná pole. Zájmů však je v oblasti více, ropné pole Suvajda na úplném severovýchodě země zasahuje i do bezpečné zóny, kterou chce na syrském území zřídit Turecko. I to má také o ropu zájem, nakupovalo ji už dřív načerno od Islámského státu."

  Sýrii chybí ropa, těží jen 25 tisíc barelů ropy denně, což představuje pětinu potřeb země. U MNOHA PUMP V SÝRII NENÍ BENZÍN, BENZÍN JE NA LÍSTKY, maximálně 100 litrů benzínu nebo nafty na rodinu měsíčně. Kvůli sankcím EU vůči Sýrii a sankcím USA vůči Íránu letos nedorazil do syrských přístavů žádný tanker, kromě íránského tankeru Grace, Grace v červenci Británie zadržela na Gibraltaru z rozkazu amerického ministerstva zahraničí (Mike Pompeo), protože prý porušoval americké sankce. Nakonec íránský tanker přece jen 7. září doplul do Sýrie, trhněte si, USA.

  Přes všechny problémy s ropou se syrská vláda vždy chtěla s Kurdy v klidu a míru dohodnout na společném státu, i když kurdští vůdci hloupě slouží Američanům.

  Kurdové, nenechte ze sebe dělat Islámský stát č. 2 ve službách neokonzervativců!
  Erdogane, pracky pryč od Sýrie!

  • proud napsal:

   Mluvit ke Kurdum je to stejny jako k Cikanum,to bys mel vedet.......

  • proud napsal:

   "Rusko snad souhlasí, že když si Turecko koupilo ruské zbraně, tak si může vraždit Kurdy na území Sýrie?!"..........trosku slabomyslna otazka,ci dedukce,co,Manas?:-)))))

   • proud napsal:

    Navic se mi libi jak se hodnoti a soudi bez znalosti proc vlastne,co kdyz rozvedka prisla s tim ze jde o skupinu kurdu chystajicich se prejit caru do Turecka a poskozovat jeho obcany a uzemi? Paklize mas k disposici az takovy vedomosti,pak o tom muzes psat,jinak jsi obycejna pica s poplasnejma zpravama neznajici o co vlastne jde!!!

    • proud napsal:

     Je to podobny jako bys psal o tech z cikanu, co zijou na davkach,kradou,delat nechtej,jako o ceskejch vlastencich!!!

     • geronimo napsal:

      .. a zhruba před 80 lety se chystalo mnoho evropských států napadnout Německo, a to je tedy napadlo preventivně ... v 60-tých letech se chystalo několik států napadnout Izrael, a ten je napadl preventivně, ještě mnohem dříve se Havaj chystala napadnout USA, a tak USA preventivně obsadily Havaj, a ještě mnohem dříve se američtí domorodci chystali napadnout Evropu .....

      • proud napsal:

       Tos ale hodne zevseobecnil,co se tejka momentalnich situaci...........Ale mimochodem jsi narazil na dalsi "problem" a tim je zneuzivani vysledku setreni tajnejch sluzeb prave k provadeni operaci pod falesnou vlajkou preventivnosti.Protoze podle me zasahnout preventivne,ale samozrejme spravne,je mnohem a mnohem lepsi,nez kdyz uz je pozde,na to bys prisel az teprv kdyby nekoho zabili primo tobe a mohlo tomu bejt zabraneno,kdyby...........ze ano!!!

 2. proud napsal:

  "Poláci donutili Ukrajince pokleknout a sníst červeno-černou banderovskou vlajku, kterou spatřili v jeho autě."............otazkou zustava co tim dokazali,moznosti je vic.Jedna z nich je ze slo o zmanipulovanyho vola co ani nevedel nic moc,nebo o nekoho kdo mezi tou sebrankou musel zit a timhle aktem ho presvedcili ze ta vlajka a banderovci jsou spravni a vyrobili si tak sami svyho nepritele kteraz to pitomost muze stat jednou je,nebo nekoho z jejich blizkejch ci naroda zivot,nebo zivoty...........Ono neni vsechno zlato,co se trpyti..........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!