Proč asi Pražané volí jak voli

456797-top_foto1-o1x8eŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou. Vždyť to byla právě Praha, která se v posledních sněmovních volbách a to doslova v posledních hodinách těchto voleb zasloužila o to, že občanům naší vlasti se o další čtyři roky prodloužila smrtící lhůta každodenního vystupování nejnenáviděnějšího českého politika na obrazovkách jejich televizorů. A přitom ještě dvě hodiny před konečným vyhlášením voleb vypadalo vše co nejrůžověji, v tajně otevřených hospodách se číšníci mohli utrhnout, jak od štamgastských stolů sbírali objednávky ve stylu: rychle s tím sem, ať tu politickou mrtvolku zapijem, otvírala se okna domů, ze kterých se do dalších otevíraných oken neslo radostné volání, že konečně máme s tím strašným chlapem pokoj, když vzápětí po této téměř celonárodní veselici přišla mrazivá sprcha: Přestaňte juchat, protože výsledky nejposlednějšího sčítání hlasů z pražských volebních obvodů rozhodly, že trápení s „tím chlapem“ se na další volební období prodlužuje.

A tak to, co ostatní republika odmítla, Praha přijala. Ale přijala to tak jaksi podivně. A to tak, že město neviditelnou linií rozdělené na starousedlíky a tzv. náplavu, to je lidi, kteří se v posledních několika desetiletích do Prahy přistěhovali z venkova (od roku 1930 se hlavně díky tomuto přesunu zvýšil počet obyvatel Prahy o téměř půl milionu), se začalo vzájemně obviňovat, kdo za tuhle šlamastiku vlastně může. Starousedlíkům to bylo jasné: Jistě, to jenom ta naše nešťastná náplava nám dělá v republice takovouhle nebetyčnou ostudu, křičeli všichni svorným hlasem, zatímco náplava odpovídala: Kdepak, to ti staří Pražáci, co se už od času Přemysla Oráče žení a vdávají stále jen mezi sebou, jsou už tak zdegenerovaní, že neví, či jsou, a volí proto jak voli.

Z tohoto vzájemného obviňování vcelku plyne, že Pražané se z faktu, že volí prakticky opačně, než zbytek republiky, hrdostí nikterak nenaparují, ale jsou z něj spíš nešťastní. Ale jaksi nemohou jinak, je to v nich, nemohou si prostě pomoct, a jakmile zjistí, co se chystají většinoví lidé v republice volit, jdou, a jako by byli obluzeni jakousi speciální drogou, vyluhovanou z vody potoka Botiče, volí jinak. A pak se nešťastně chytají za hlavu, litují se, navzájem se z té volby obviňují – a náramně se v tom podobají opilci, který též ví, že by měl jít s výplatou domů, ale jaksi nemůže, táhne ho to jinam, nejčastěji do hospody, a pak složený kdesi pod schody neznámého domu, dumá, proč své opilecké vášni povolil zajít tak daleko.

Pro vyléčení opilců z opilství máme léčebná sanatoria, ale kdo nám z neduhu, který se opilství tak neuvěřitelně podobá, vyléčí naše Pražáky? Víte to někdo?

 
29 Komentářů k Proč asi Pražané volí jak voli

 1. Masaryk zlikvidoval feudály napsal:

  Masaryk zlikvidoval feudály, a už jsou tady zase!

  Schwarzenbergové (TOP09), Czerninové (TOP09), Lobkowitzové (ODS), Colloredo-Mansfeldové, Desfours-Walderode = nejhorší pobělohorská prohabsburská katolická šlechta, která měla největší územní zisky z pobělohorských konfiskací a násilně poněmčovala a rekatolizovala český národ!

  Českou šlechtu popravili, vyhnali ze země, česká selská povstání tvrdě potlačovali!

  Můžete mi vysvětlit, kdo je takový blb, co nezná vlastní dějepis a zvolil je poslanci a senátory???

 2. weissbach napsal:

  Já bych neřekl, že jsou z toho nešťastní. Jsou přece vyjímeční, kulturní, vzdělaní a in. Tak proto... Ale možná to dělají ty wi-fi...

 3. jan napsal:

  Nebylo to trochu jinak? Seděl jsem do noci u počítače, počet sečtených hlasů skočil z 99,99 na 100 %, žádná další strana, co by se dostala do parlamentu, se tam neobjevila, tak jsem šel klidně spát - a ráno bylo všechno jinak.

 4. proud napsal:

  :-))))))))))))))))))"Pro vyléčení opilců z opilství máme léčebná sanatoria"..............a povez,znas jednoho jedinyho opravdovyho opilce co by se kdy vylecil???? ;-). Ono to z chlastu,totiz nejde!!!

 5. kamein napsal:

  Proude!
  Tvůj dotaz na znalost dějin byl kontraproduktivní. Pokud máš k reflexi dějin uváděné 18:44 nějaké výhrady, tak je hoď do diskuse. Pokud Ti to nestojí za námahu, tak neprovokuj, budeš za trola a možná i za vola.

  • proud napsal:

   To tezko,kdyz si zjistis neco o falsovani dejin,a to vsech a vsude! Kdyz ne,jsi za vola sam uz ted!

   • kamein napsal:

    Zdalipak víš milý proude jaký je rozdíl mezi dvěma slovy dějiny - historie?
    Je to jednoduché. Historie (hig story) jsou pohádky vzdáleně připomínající dějiny. Dějiny jsou srozumitelný a exaktní (pravdivý, jednoznačný a přesný) popis minulých událostí a proto nemoou být vylhané, ty slovane!

    • geronimo napsal:

     Historie se obvykle chápe jako dějiny lidstva https://cs.wikipedia.org/wiki/Historie

    • proud napsal:

     Ver mi ty dovedo,ze je uplne jedno jak tomu kdo rika,nejen nase minulost,ale celyho sveta je vylhana a vylhavana a to lhani neni nahodny,ani zlomyslny,ale je naprosto exaktne planovany geniema,aby nas dostali kde nas potrebujou a chteji mit.Kdyz tohle nevis,umelce,pak si klidne dal slovickar se svejma dejinama a historii aklidne si ver cemu z toho jen chces,ale me do toho netahej,neverim nicemu a dokazat minulost nedokazu,nebyl jsem u ni,takze me nezajima,zato me hodne zajima pritomnost a budoucnost se kterejma uz neco malo aspon delat muzu!............ :-)

     • geronimo napsal:

      Druhá priorita řízení lidstva – chronologická :

      Je známou věcí, že člověk, který zapomenul svojí historii, historii Vlasti, se podobá stromu zbaveného kořenů.
      A co nastane, zapomene-li svojí historii hned celý národ nebo uvěří-li v nějaký historicý mýtus,
      který je mu v zájmu nepřítele vnucen zvně. George Orwell kdysi napsal: “Kdo vládne nad minulostí,
      ten řídí budoucnost; kdo vládne současnosti, ten vládne i minulosti”. Přepisování historie národa
      nevyhnutelně vede k změně jeho budoucnosti. Proto každá změna vlády je vždy doprovázena přepisem
      historie a přitom si ani sami formální vládci neuvědomují, jak jsou zneužiti.
      Proto je třeba vždy pamatovat na to, že historie sama nikdy nic neučí, ona jen trestá za neznalost svých lekcí

 6. Tonda Brousek napsal:

  Dnes bylo na novinkách, že policie nevyšetřila a odložila brutální znásilnění u stadionu Slávie. A z toho plyne - Jakej Hřib, taková policie.

 7. Znárodit Czernina (TOP09)! napsal:

  Tomáš Czernin, místopředseda TOP 09, se rozvaluje na zámku a panství Dymokury (okres Nymburk): Czernin je vlastníkem 1550 hektarů lesů, rybníků 170 hektarů a 800 hektarů polí, které mu byly "vráceny v restituci".

  Masarykova pozemková reforma č. 215/1919 Sb. stanoví zábor pozemků buď nad 150 ha zemědělské půdy nebo nad 250 ha celkové půdy! Masarykova pozemková reforma už neplatí???

  Roku 1614 zdědil panství Dymokury Jan Smiřický ze Smiřic, šlo o jeden z nejbohatších rodů v Českém království. Smiřičtí vlastnili dvanáct panství a byli téměř tak bohatí jako Trčkové z Lípy.

  Jan Smiřický ze Smiřic patřil mezi čelné představitele protihabsburské opozice. Smiřický byl jedním z předních vůdců stavovského odboje proti Ferdinandu II. Účastnil se svržení místodržících Slavaty a Martinice, sám z hradních oken vyhodil sekretáře Fabricia.

  Smiřický byl nekorunovaný král českých povstalců, byl považován za pravděpodobného kandidáta na český trůn, v listopadu 1618 však na válečném tažení do Českých Budějovic onemocněl a zemřel.

  Panství Smiřických se ujala jeho sestra Markéta Salomena Slavatová, horlivá protestantka a první dáma Alžběty Falcké. Po prohrané bitvě na Bílé hoře stejně jako král Fridrich Falcký prchá z Čech i Markéta Salomena Slavatová, do vyhnanství do Holandska. Zbytek života strávila ve vyhnanství. Roku 1623 odsouzena ke ztrátě těla, cti a jmění.

  Všechna Smiřického panství byla zkonfiskována pro jeho účast ve stavovském povstání roku 1618. Dymokurské panství připadlo císařskému plukovníkovi Janu Eusebiovi Khanovi z Belazzy. Pro zajímavost, podobný osud měli i Trčkové z Lípy, kompletně zkonfiskováni, vymřeli v emigraci a jejich panství Trčků ukradli Colloredové (Opočno).

  Po třicetileté válce, kdy byl lid obracen na katolickou víru, mučila
  persekuce i „kacířské“ Dymokursko. Byli sem totiž dříve dosazováni nekatoličtí kněží. Dymokury byly zničeny, v nedalekých Podmoklech byl zbourán kostel.

  Roku 1673 si koupil dymokurské panství další pobělohorský cizák, hrabě Ludvík Colloredo z Walsee. Hraběnka Rosina Cavriani, vdova po Josefu Colloredovi (+ 1816), se provdala za hraběte Otakara Czernina z Chudenic. Katolický prohabsburský rod Czerninů tak získal dymokurské panství sňatkem. Zůstal jim až do roku 1948, kdy byly hraběti Rudolfu Theobaldovi Dymokury zkonfiskovány. Po roce 1989 byly Dymokury navráceny jeho synovi Děpoldovi.

  • proud napsal:

   No vidis,a ja bych az na zahradky znarodnil veskerou nasi zemi,vodu,nerostny bohatstvi,proste prirodu,patri to celymu narodu,vsem stejne! A co se obdelavatelny pudy tejka,zpatky s ni druzstvum,patricim vsem, co na ni budou pracovat.

 8. proud napsal:

  "Proč asi Pražané volí jak voli"...........k tomu bych pridal:"Jak moc jsou volby hodnoverny" a co se deje beprostredne po nich? Mrknete na tu nahlou zmenu napriklad u piratu,ze????...........

 9. geronimo napsal:

  Volby nic nezmění, jinak by byly již dávno zakázané.
  Tendence i nadále setrvává: Prasata se střídají, koryto zůstává!

  Berwid-Buquoy

  • proud napsal:

   Presne tak,volby jsou v plutokracii kde kazdej cinta o demokracii a obe jsou pritom proti obycejnymu cloveku jen smesnym podvodem.

  • Eschatolog napsal:

   psával tu jeden: zrušme koryta, prasata chcípnou, uřvali ho tu proudi lačnící po korytech

   • proud napsal:

    I ty jeden:-)))))))))))))))))))),ti na koryta zvysoka karasim:-))).A vlastne ne,co treba jedno koryto,stejnym dilem pro vsechny? ;-)

   • geronimo napsal:

    Když jsem tady před lety začínal, ta diskuze byla úplně jinde. Snad jediné bláboly tu psal troll Jinský, a sem tam někdo propadl obdivu k nacismu, nebo třeba Kysuckému ... :)

    Dnes to je bída a utrpení, články i diskuze ( můj názor )

 10. toja napsal:

  takové změny výsledků ke konci zpracování se staly jen u voleb do parlamentu, ne u prezidentských, tedy ty parlamentní jsou falšovány, bych řekl

  • proud napsal:

   Pravdepodobne,do jisty,ty domaci miry,se mi zda,kdyz nad tim premejslim,to je kvuli rvacce o koryta na domacim dvorecku,ale GP postupuje jinak a je mu to jedno,protoze chodi az po volbach a napravuje tem koho potrebuje hlavy po svym.Prijde mi to nakonec z jeho strany i logicky,na co by skakal po nejakejch posranejch volbach kazdou chvili jinde,pocka si a prijde az k hotovymu,stejne bude po jeho.

 11. petr napsal:

  Tak ono takové Brno nevolí o moc líp. A za nesmrtelného Kradlouska, Cyrdu Svobodu a další lidoveckou kolaborantskou proamericko-prosudeťáckou svoloč vděčíme svorně jihočechům, jihomoravákům a dalším regionům českého "bible beltu".

  Kdo svatý žere, ten čerty sere. Tohle přísloví nabylo v podobě KDU-ČSL a Kradlouska zcela konkrétní hmotné podoby.

  • proud napsal:

   Na tom neco bude.....

  • geronimo napsal:

   Každý kdo volí, volí blbě

   • houbeer napsal:

    tak,nevolil jsem z ciziny,nevolim doma uz jsouce.ziju u prahe.vidim same volice anno,piratu,ods.kdo voli anno?deticky kom.zasranu z prahe,co vystudovali za cizi ,,plzenskou"nakupily vily po prahe a ted je jich hafec.babisova,komun.nomenklatura.pro ne je lip

 12. Jan napsal:

  Praha byla odjakziva centrum moci. Dnesni mocipani uz umeji jenom mocit a krast. Prazaky maji u p.dele a osvoboditele Prahy jak by smet. Jako nekrofilove uctivaji kult sebevraha Palacha, na 720 obeti spojeneckeho bombardovani Prahy a zniceni Emauz koncem valky si ani jeden mocipan nevzpomene. Maji totiz poruchu vnimani, neznaji historii a daji se jednoduse ovladat s US amabasady. Jsou presvedceni, ze jsou nedotknutelni. Nejsou. Hrib bude muset zaplatit vsechnu skodu po vypovedi Cinanu z Prahy ze sve kapsy. I na Morave si ho najdeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!