Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.10.2019

granica_ukrainy_i_rf_krym1; Nejprve kontrola nad hranicemi, pak volby. Předseda Nejvyšší rady informoval, kdy Donbas získá zvláštní status. Předseda prohlásil, že během přípravy nového zákona o zvláštním statusu Donbasu nebudou překročeny žádné „červené linie“.

2; Na Ukrajině informovali, za co by bylo možné velmi rychle dostat Porošenka za mříže. Andrej Portnov vyjmenoval několik případů, na jejichž základě by bylo možné velmi rychle dostat Porošenka do vazby.

3; U Doněcka byl pomocí velkorážního kulometu zlikvidován „Rytíř Zimní výpravy“. V neděli 6. října v zóně okupační operace zahynul voják ukrajinské armády a další byl zraněn.

4; Patriarcha Kirill prozradil, o co by měli věřící prosit Boha. Nemělo by to být jen odpuštění hříchů a spasení, ale i ty nejobyčejnější životní problémy a potřeby.

5; Vychvalují fašisty. Lotyšská vláda dělá své zemi ostudu před celým světem, říká bývalý ministr zahraničí. Členové lotyšské vlády vůbec nevědí, co činí, což vede k ostudě před celým světem.

6; I´ll be back. Doktorka Smrt vyhrožuje, že se vrátí na Ukrajinu. Uljana Suprun se pochlubila svými „úspěchy“ za tři roky ve funkci ministryně zdravotnictví a začala spřádat další plány.

7; Hon na Porošenka. Jaký osud čeká oligarchu? Nový ukrajinský generální prokurátor zatím projevuje velkou nerozhodnost při vyšetřování široce medializovaných případů.

8; Promiňte, že jsme tam nechcípli. V Nejvyšší radě ponížili „veterány“ ATO. Poslankyně za Zelenského stranu Sluha národa vystoupila s iniciativou, aby byla omezena výplata finančních výhod pro veterány ATO.

9; Ukrajinská „strana války“ chystá nový Majdan. Už zazněl dokonce jeho termín. Ukrajinský politolog Dmitrij Suvorov předpovídá nevyhnutelné opakování scénáře z let 2013 a 2014.

10; Doněck je ruské město. Významný spisovatel Fantasy Sergej Lukjaněnko se podělil o své dojmy ze své cesty do Doněcké republiky. Festival literární fantasy v Doněcké republice navštívil autor, podle jehož knihy byl natočen film Noční hlídka.

11; Žít normálně není možné. Sociální situace v Pobaltí se nadále zhoršuje. Pracovníci zdravotnictví prchají do jiných zemí nebo se přeorientovávají na jiné obory. A invalidé tam vůbec nemají za co žít.

12; Maďarsko odebírá evropské pasy získané podvodem. Ukrajinci narážejí na velké problémy, když se pokoušejí na maďarské pasy vyjet za hranice.

13; Budou „Sluhové národa“ zavírat šmejdy, kteří vyzývají k zabíjení obyvatel Donbasu? Ukrajinský novinář Anatolij Šaríj se obrátil s veřejnou výzvou na předsedu Nejvyšší rady Dmitrije Razumkova.

14; Dva kohouti na smetišti. Porošenko se střetl s vůdcem ukrajinských nacistů Bileckým v televizi. Bývalý prezident Ukrajiny se zoufale snaží udržet nad hladinou.

15; Kyjev v šoku: Ukrajinu mohou soudit za katastrofu Boeingu MH17. Porošenko se může ocitnout v Haagu na lavici obžalovaných.

16; Ukrajinci v Polsku raději už mluví rusky a jedí banderovské vlajky. Bývalý poslanec Nejvyšší rady informoval o negativním vztahu Poláků k Ukrajincům. A také vysvětlil, proč tomu tak je. Jde samozřejmě o výklad dějin. Vychvalovat v Polsku Banderu je stejné jako chválit Hitlera.

17; USA se otřásají v základech kvůli Ukrajině. Trump může přijít o prezidentství. Jeho nepřátelé učinili tah se Zelenského pomocí. V USA byla zahájena procedura impeachmentu proti Trumpovi. Zajímavé na tom je, že v centru případu jsou události těsně spojené s Ukrajinou.

18; Steinmeierův vzorec – jde o obětování Donbasu nebo diplomatické vítězství Ruska a Lidových republik? V každém případě je to první politické rozhodnutí ohledně urovnání konfliktu podepsané oběma stranami po příchodu Zelenského k moci.

19; V Donbasu zavraždil občan Moldávie dítě. Vrah byl už dříve odsouzen za loupežné přepadení. Pachatel přesvědčil třináctiletou dívku k sexu, ale po vykonání soulože dostal strach, že promluví, a tak ji raději zabil.

20; Do Evropy se blíží druhá vlna uprchlíků. Bude to horší než v roce 2015, říká německý ministr zahraničí. Kromě toho vyzval země EU, aby pomohly Turecku.

21; USA nepodpoří tureckou operaci na severu Sýrie. Informovali o tom v Pentagonu.

22; Zelnenskij chce společně s USA vytvořit vyšetřovací výbor. Připomeňme, že nedávno Zelenskému navrhli, aby zapojil Američany do dozorčí rady v Naftogazu.

23; Ukrajina mě nikdy nezajímala. Jen plachetnice a salsa, prohlásil nový ukrajinský ministr hospodářství. Na internetu se šíří úryvek kontroverzního vystoupení Timofeje Milvanova.

24; Nedávné neúspěchy amerického obranného průmyslu. Zatím se nedaří vytvořit nástupce vrtulníků Apache. Další experimentální program Pentagonu pro vývoj nových typů zbraní se ukázal jako fiasko.

25; V USA stávkuje 50 tisíc dělníků. „Říší dobra“ otřásají sociální rozpory.

26; Svědkové v ukrajinském případu svědčili před Kongresem USA v rámci procedury Trumpova impeachmentu.

27; Oddělení od Ruska je idiotismus, hlásal dnešní hlavní vůdce ukrajinských nacistů Bileckij ještě v roce 2010.

28; Protiruské shromáždění v Minsku. Zatímco na Majdanu protestovali pro Steinmeierovu vzorci, co centra Minska se vydali rusofobové.

29; USA utíkají ze Sýrie. Američtí vojáci začali opouštět oblasti předpokládané operace tureckých ozbrojených sil v Sýrii.

30; V e straně Sluha národa informovali, co bude s vojáky Donbasu po uplatnění Steinmeierova vzorce. Informoval o tom poslanec Bogdan Jaremenko. Buď budou muset odejít do Ruska spolu s ruskými zbraněmi, nebo mohou zůstat, ale nebudou smět působit v silových strukturách.

31; V Berlíně aktivisté zablokovali centrum města a požadují vyhlášení mimořádného stavu. Zástupci hnutí Extinction Rebellion pořádají akce i v dalších velkých městech.

32; Systém očisty oceány poprvé začal plnit svou funkci. Nový systém umožní očistit polovinu Tichého oceánu od odpadků. První neúspěchy byly způsobeny nezkoordinováním rychlosti tažného plavidla s možnostmi vlečené sítě.

33; Stejně se toho nezbavíme. Nový šéf Národní policie vystupuje za legalizaci prostituce. Podle názoru nového šéfa Národní policie Ukrajiny Igora Klimenka je třeba prostituci na Ukrajině zlegalizovat.

34; Novináři se dostali do palby v obci Kominternovo. Ukrajinská armáda zahájila mířenou palbu z protivzdušných systémů, zbraní bojových vozidel pěchoty, automatických granátometů, kulometů a střelných zbraní.

35; V USA porovnali počty tanků u Ruska a NATO. Připomeňme, že v NATO je v tuto chvíli 29 zemí. Celé NATO včetně USA a Kanady disponuje 18 tisíci tanky. V Evropě jich má nejvíc Turecko – 3,2 tisíce. Rusko má 22 tisíc tanků.

36; Ukrajinci uspořádali před velvyslanectvím Ruska v Kyjevě pochybné představení u příležitosti Putinových narozenin. Jeden z „herců“ byl v soudcovském taláru, druhý (v Putinově masce) ve vězeňském mundúru.

37; Státní department spočetl americký a ruský jaderný arsenál. Srovnán byl počet nosičů jaderných bojových hlavic a také dislokovaných a nedislokovaných odpalovacích zařízení. Rusko 513 dislokovaných mezikontinentálních balistických raket, balistických raket na ponorkách a těžkých bombardérech. USA 668. Rusko má na těchto nosičích 1.426 bojových hlavic, USA 1.376 kusů. Nedislokovaných odpalovacích zařízení má Rusko 757, Spojené státy 800. Žádná z obou zemí tak neporušuje smlouvu mezi Ruskem a USA o opatřeních pro další omezení strategických útočných zbraní.

38; Odpoutání sil a prostředků v obci Zolotoje se dnes nekonalo. Ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko už vystoupil s prohlášením, že je potřeba minimálně sedm dní počkat, aby si strany vyjasnily další kroky.

39; Soud na Ukrajině zprostil obvinění vojáka ukrajinské armády, který v roce zabil svého kolegu trubkou. Soud neměl dost důkazů proti tvrzení, že oběť upadla zátylkem na vodovodní kohout.

40; První pokutu za kouření na balkóně podle nového zákona dostal obyvatel Stavropolu.

41; Zelenskij podepsal výnos o zjednodušení procedury překračování linie dotyku v Donbasu. Kromě toho prezident pověřil vládu opravou silnic v Donbasu.

42; Voda bublající metanovými bublinami. Ruští vědci objevili rekordní emisi metanu ze dna moře. Ruská expedice mohla spatřit, jak z černých hlubin moře na povrch vybublává na hladinu plyn.

43; Amerika se zaměřila na Černé moře pod záminkou „zadržování Ruska“ v regionu. V USA byla zveřejněna zpráva o způsobech boje s ruským vlivem v Černomořském regionu. Kdy Rusko už konečně také začne vydávat své zprávy o způsobech boje s americkým vlivem v Karibské oblasti?

44; Peskov promluvil o vlivu Kremlu na Republiky Donbasu a odpoutání sil. Ozbrojené síly Ukrajiny a Republik Donbasu měly dnes zahájit odpoutání sil v okolí obcí Zolotoje a Petrovskoje.

45; Kreml nebo Porošenko? Steinmeier odpověděl na kritiku svého „vzorce“. Vyjádřil údiv v souvislosti s polemikou kolem jeho „vzorce“ na Ukrajině a naznačil, že Porošenko má nejspíš problémy s pamětí, když dnes bojuje proti něčemu, co v začátcích svého prezidentství schvaloval a prosazoval.

46; Armáda Doněcké republiky ukázala, jaký „mír“podporuje ukrajinská armáda. Je vůbec možné karatele přinutit k míru.

47; Ukrajinská armáda vypálila téměř tisícovku kusů munice, pobořila desítky domů, mateřskou školu, stomatologickou kliniku a sloupy elektrického vedení. Kromě toho přijeli na Donbas nacionalisté a zahájili terorizování místního obyvatelstva.

48; Přechod ke slabomyslnosti a hazardu? Ukrajinští patrioti panikaří kvůli novému heslu okupační operace v Donbasu. Je zajímavé, že o tom začali mluvit na internetu hned po informaci o zmaření odpoutání sil v Donbasu. Staré heslo znělo „Čest, chrabrost a zákon“. Nově má znít „Chrabrost, síla a profesionalita“. Proč byla odstraněna čest a zákon? Už se tím nebudeme řídit?

49; Bylo dohodnuto nové datum začátku odpoutání vojsk v Donbasu. Pristajko prohlásil, že to nebude dříve než 12. října.

50; V Kyjevě bezdomovec pobodal „veterána ATO“,.který se chlubil svým osvědčením. Viníkovi hrozí až osm let vězení – bez hladu a chladu...

51; Soud uvalil vazbu na bývalého poslance, který střílel po člověku. Státní úřad pro vyšetřování požádal soud, aby uvalil vazbu na bývalého poslance bez práva na složení kauce.

52; Trump vyhrožuje, že zcela zničí ekonomiku Turecka. Prezident USA pohrozil, že totálně zničí turecké hospodářství, pokud jeho akce v Sýrii překročí určitý rámec.

53; Svatá synoda přijala ruský exarchát v Evropě pod jurisdikci Ruské pravoslavné církve. Pro ruský exarchát vytvořili zvláštní režim řízení v souladu s tradicemi.

54; Známý komik nakreslil karikaturu na Zelenského a Trumpa. Na Twitteru už malůvka dostala více než 13 tisíc lajků.

55; USA se mohou do Sýrie vrátit a provést rozhodující úder, upřesnil prezident Trump.

56; Nepokrytá agrese. V Rusku zhodnotili plán USA na zadržování Ruska v Černém moři. Politici a experti komentují zprávu o „zadržování Ruska v Černém moři“, která byla zveřejněna v USA.

57; Generál ukrajinské armády informoval o tom, jak Ukrajina má v úmyslu „obnovit svou kontrolu“ nad hranicí v Donbasu. Odpoutání sil je nutné k tomu, aby se zastavilo ostřelování. A také je to podmínka pro konání voleb, připomněl.

58; USA přikročily k sériové výrobě nejnovějších protisystémů na zneškodnění protiraketové obrany. Informoval o tom ředitel Agentury pro protiraketovou obranu amerického ministerstva obrany viceadmirál John Hill.

59; Poučení na desítky let. Po uvěznění Pašinského se známý právník obrátil na bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka. Můžeš být další...

60; Ukrajinský premiér vyjmenoval priority vlády. Úkoly byly zveřejněny během setkání s ministrem zahraničí Lotyšské republiky Edgarsem Rinkevičsem.

61; Od Bílého domu a Pentagonu jsou požadovány dokumenty ohledně Ukrajiny. Tři výbory prostudují posloupnost událostí a důvody skrývající se za rozhodnutím Bílého domu pozastavit vojenskou pomoc Ukrajině.

62; Turčinov komentoval uvěznění poslance Pašinského kvůli střelbě na člověka. Bývalý tajemník Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny poznamenal, že jiné důvody kromě politických k revizi případu neexistovaly.

63; Není těhotenství v jeho věku už přece jen trochu nebezpečné? Na internetu se vysmívají Porošenkovi za to, že výrazně přibral. Na fotografiích je dobře vidět, že výrazně přibral a viditelně se mu zvětšilo břicho.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!