Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.10.2019

yuliya_mendel1; V Nejvyšší radě komentovali útok Zelenského mluvčí na novináře. Mendel se vrhla na novináře, aby za každou cenu zabránila položení otázky ukrajinskému prezidentovi.

2; Ukrajinské ministerstvo zahraničí oznámilo, že není vyloučeno, že se Ukrajina vzdá Donbasu.

3; Nejvyšší představitel Doněcké republiky informoval o integraci s Ruskem v důležitém směru – ve vzdělávání. A to je teprve začátek!

4; Co čeká Ukrajinu a Donbas? Dmitrij „Goblin“ Pučkov zveřejnil své úvahy o konfliktu v Donbasu a perspektivách dalšího vývoje.

5; Nejsou lidi, země umírá. V Pobaltí jsou uzavírány dokonce i železniční stanice. Ve třetině obcí v Lotyšsku už nikdo nežije.

6; Zóna smrti: Vojenské dopisovatele několikrát málem zabili. CO se vlastně děje u obce Zolotoje, kde se chystá stažení vojsk? Domobrana, která tam drží obranu, říká, že po nějakém příměří není vidu ani slechu. Ostřelování nekončí.

7; Putin se i způsobem oslavy narozenin liší od všech svých předchůdců. Ale nedá se s nimi srovnávat ani v oblasti své politické aktivity.

8; Studená sprcha pro jestřáby v USA. Vojenská operace proti Rusku je nemožná,. Američtí analytici mají strach z tankové převahy Ruska.

9; Armáda USA překotně prchá ze Sýrie před útokem na spojence. Dnes Turecko zahajuje operaci na vytvoření bezpečnostní zóny na severovýchodě Sýrie.

10; V Kyjevě chtějí udeřit Rusko zachvácené „smutou“ přímo do zad. Plány Kyjeva na ránu do zad Moskvy jsou bezkonkurenční svojí absurditou.

11; Jatka a nový kotel pro pluk Azov? Nahnali ozbrojence do obce Zolotoje, aby je zlikvidovali?

12; Steinmeier usadil Porošenka a vysvětlil tajemství svého „vzorce“. Nejde o nic jiného než o podrobnější rozepsání jednotlivých kroků schválených Minských dohod. Velké kroky Ukrajina odmítala dělat, tak snad se podaří je donutit k postupným menším krokům.

13; „Mořský start“ je připraven k přesunu z USA do Ruska, ale potřebuje povolení Státní departmentu USA. Startovací rampa patří skupině podniků S7.

14; Zvláštní představitel OBSE Martin Sajdik připomněl, že Krym byl po většinu své historie jednoznačně ruský.

15; Bílý dům může vypovědět Dohodu o otevřeném nebi s Ruskem. V Kongresu v tomto ohledu vznikla lehká, ale zřetelná panika.

16; Nemá všech pět pohromadě. Porošenko informoval o „tajemstvích“ Steinmeierova vzorce. Bývalému prezidentovi nedá spád podpis Steinmeierova vzorce.

17; Pohádky na dobrou noc: Trump informoval o americkém vývoji „neuvěřitelných nových zbraní“. Dále sdělil, že Amerika rozvíjí a obnovuje svůj jaderný arzenál.

18; Ozbrojenci se nemohou stát poslanci Nejvyšší rady, říká ukrajinský ministr zahraničí. Ukrajinská vláda se vyslovuje proti poskytnutí pasivního volebního práva pro zvolení do Nejvyšší rady pro vojáky Doněcké a Luganské republiky.

19; Bývalý náčelník dolu Mir podezřelý ze smrti ruských horníků byl nalezen mrtvý v cele jakutské věznice.

20; Něco se zvrtlo. Telefonická přestřelka mezi Trumpem a Erdoganem. Trump zval Erdogana na návštěvu a přemlouval ho, aby nezasahoval do Sýrie. Vyhrožoval, že stáhne svá vojska.

21; Na tiskovou mluvčí Vladimira Zelenského podali trestní oznámení na policii kvůli znemožnění práce novináře.

22; Ukrajina může přijít o Mariupol, Severodoněck a Sčasťje kvůli stažení vojsk. Takovými titulky se teď hemží ukrajinský tisk v souvislosti s plánovaným stahováním vojsk.

23; V Nejvyšší radě doporučili, aby byl ukončen „turborežim“. Předseda ukrajinského parlamentu Dmitrij Razumkov informoval, že Parlament už nebude fungovat v „turborežimu“.

24; Čína vítězí v Trumpově obchodní válce, píše National Interest. Nyní Donald Trump (nejspíš už pozdě) hledá východisko ze své strategie tvrdého chování vůči Číně.

25; USA schválily konání nového Majdanu, píší ukrajinská média. Nov Majdan může Porošenkovi pomoci vyhnout se vězení a Bidenovi pomůže zamést vyšetřování vedené proti jeho synovi pod koberec.

26; V Kyjevě našli na kolejích tělo pracovnice Ukrajinských železnic bez hlavy.

27; Lukašenko předpovídá brzkou jadernou válku. Lukašenko prohlašuje, že konfrontace mezi Západem a Východem dosáhla úrovně, při které je jaderná válka už dost pravděpodobná.

28; Od Zelenského požadují, aby přesunul svou kancelář z Kyjeva na Donbas. V petici se říká, že by to mělo být provedeno do okamžiku stažení ukrajinských ozbrojených sil z oblasti.

29; Turisté v Brazílii našli láhev s drzým vzkazem od sovětských námořníků. Zprávu se nepodařilo přečíst hned. Točily se kolem toho nejrůznější předpoklady od mapy pokladů až po milostný dopis.

30; Krasnodarští chirurgové provedli unikátní operaci malé holčičce z Ameriky, která mála obličej prakticky celý pokrytý mateřským znaménkem. Američtí lékaři si na takovou operaci netroufali.

31; Pošleme tam tisíce lidí. Jarošovi nacističtí ozbrojenci slibují, že zaujmou v Donbasu pozice, které opustí ukrajinská armáda. Ukrajinská „dobrovolnická“ armáda mobilizuje desítky tisíc vojáků pro případ stažení jednotek ukrajinských ozbrojených sil.

32; Karatelé ostřelovali svůj vlastní sklad s municí, Jsou hlášeni zranění. Na pozicích byli objeveni ukrajinští vojáci v bezvědomí.

33; Nacista Andrej Bileckij vyhlásil mobilizaci ozbrojenců Nacionálního korpusu, který už se přesunul na Donbas. Ozbrojenci přijeli do frontové obce Zolotoje na okupovaném teritoriu Luganské republiky a obyvatelé se poprali u jejich vozů s jídlem.

34; Darovali jsme Ukrajinu NATO. Lukašenko promluvil o Donbasu a o Zelenském. Na konferenci „Evropská bezpečnost: ustoupit od okraje propasti“ informoval Lukašenko o situaci na Ukrajině a v Donbasu.

35; Mladík v Sumské oblasti nalezl skrýš s bojovými trofejemi ze zóny OOS (ATO). Zbraně mohli přivézt místní obyvatelé, kteří se nedávno vrátili ze zóny bojů.

36; Velení ukrajinské armády se chce zbavit problematického žoldáka z USA, kterému hrozí trest smrti. Protože věděl, že neumí nic jiného než zabíjet, vypravil se v roce 2014 na Donbas. Nyní se chystá jeho vydání.

37; Znásilňujeme svá mluvidla. Žirinovskij navrhl zákon ohledně ruských názvů Ukrajiny a Kirgizie. Ukrajina trvá na používání předložky „v Ukrajině“ místo „na Ukrajině“, Kirgizie zase trvá na názvu „Kyrgyzstán“. Žirinovskij obojí považuje za znásilnění ruského jazyka a chce uzákonit původní podobu.

38; V Německu havarovala americká stíhačka. Obyvatele oblasti, ve které došlo k pádu letadla, jsou vyzýváni vyhýbat se místu události, aby nerušili práci speciálních služeb.

39; V NATO se vyjádřili o Donbasu a Steinmeierově vzorci. NATO stoprocentně podporuje Minské dohody i Steinmeierův vzorec.

40; Strašlivá smrt: U Kirovogradu zalilo roztavené železo dělníka. Nešťastník měl popálených 80% až 90% povrchu těla.

41; Na Ukrajině fanoušek zmlátil rozhodčího. Zraněného prohlédli lékaři a poskytli mu první pomoc. Má poranění v oblasti hlavy. Byla nařízena soudní lékařská expertiza.

42; Chersonská a Rovenská oblast vystupují proti Steinmeierovu vzorci. Cherskonská a Rovenská oblastní rada schválily výzvu prezidentovi Ukrajiny Vladimiru Zelenskému.

43; Ukrajinský voják se pokoušel znásilnit dvě ženy v Záporoží. Voják narozený v roce 1994 se během několika hodin snažil znásilnit dvě ženy. Pod pohrůžkou násilí je zatahoval do křoví.

44; Milenka zavřeného bývalého poslance Pašinského Taťjana Čornovol informovala o tom, kdo rozpoutal krveprolití v Donbasu. Při pokusu hájit Pašinského proti výtkám, že nijak nepřispěl k Majdanu, nechtěně prozradila, že to byl právě on, kdo fakticky rozpoutal válku v Donbasu.

45; Nacisté vytvářejí v Donbasu a v Záporoží „štáby odporu“ proti „kapitulaci“. V Nacionálním korpusu (česky někdy též „Národní sbor“, jehož součástí je i Pravý sektor) oznámili vytvoření štábu odporu v Doněcké republice.

46; V Evropě odpověděli na Zelenského obvinění z nedostatečné pomoci Ukrajině. Od roku 2015 dostala Ukrajina od Evropské unie jako celku a od jednotlivých zemí EU kolem 18 miliard euro pomoci.

47; Dekomunizace: V Záporoží proměnili Leninův pomník na pomník Porošenka. Existenci tohoto Leninova pomníku popírali. Poslední Lenin byl prý odstraněn už před rokem.

48; Speciální operace: SBU informovala o únosu „důležitého svědka agrese Ruska“ z Luganské republiky. Jak prohlašují v tajných službách, kvůli hmotné nouzi vstoupil muž do opravárenské roty 2. armádního sboru Národní policie Luganské republiky.

49; Kyjevská policie zadržela muže, který znásilnil svou vlastní dceru. Informuje o tom odbor pro komunikaci s veřejností.

50; U Zelenského chtějí změnit administrativně-teritoriální uspořádání Ukrajiny. Prohlášení učinil zástupce šéfa frakce strany Sluha národa v Nejvyšší radě Alexandr Kornijenko.

51; V US zveřejnili druhou část zprávy o „ruském vměšování“. V pětaosmdesátistránkovém dokumentu se potvrzují závěry amerických tajných služeb o tom, že Rusko se prostřednictvím sociálních sítí vměšovalo do voleb.

52; Mračna se stahují. Nizozemsko může učinit Ukrajinu odpovědnou za sestřelení Boeingu MH17. Nizozemský parlament podpořil návrh křesťanskodemokratické strany.

53; Pokračujeme v hrdinských činech svých předků. V areálu bývalého letiště v Doněcku proběhla přehlídka vojáků a bojové techniky obránců Donbasu.

54; Taťjana Čornovol slibuje, že zavraždí právníka, který poslal bývalého poslance Pašinského za mříže. Portnov dosáhl obnovení vyšetřování v případu Sergeje Pašinského a údajně rozšířil fámu o hladovce Taťjany Čornovol.

55; U Chersonu byla podpálena rezidence rodiny soudců. V úterý 8. října neznámí pachatelé zapálili vilu soudců Čaplinského okresního soudu a Novokachovského soudu v Chersonské oblasti.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
15 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.10.2019

 1. Rocco napsal:

  Ad 9. Erdogan zaútočil na Kurdy, tak teď je na řadě Trump, aby splnil svá slova, že Turecko hospodářsky zničí.

  Šup šup.

  • proud napsal:

   " Erdogan zaútočil na Kurdy"..............dam ti primer,bylo by to to stejny v nasich podminkach,jako kdybysme zautocili na ty cikany co nechtej makat a kradou,nen na vsechny! To jen abys rozumel tomu kdo jsou Kurdove a co znamenaj ty utoky.

   • proud napsal:

    Mainstream je genialni moznost jak udelat z kretena poskozenyho a z toho kdo se pravem brani udelat naopak onoho kretena..........

    • Rocco napsal:

     Co? Kurdové v Sýrii normálně žili a bojovali s ISIS. I kdyby ne, Erdoganovi do toho nic není. Dnes nějak nejsi ve formě, proude

     • proud napsal:

      Ale houby,nediskutoval jsem o postaveni Kurdu tam ci onde,jen jesem napsal co jsou ti "Kurdove" zac,aby si kazdej udelal obrazek podle sebe o koho vlastne jde a proc se on chova k ostatnim jak se chova a proc oni k nemu........Je to ode me politicky nekorektni:-)))))))))))))))),ale ja cikany prizivniky taky nemusim!!! Ti kdo se zivej poctive mi nevadej. Proto tentokrat Erdoganovi rozumim..........

      • PetrC napsal:

       Proude snad si nemyslite ze tady jde Kurdy. Ergodanovi jde hlavne o uzemi a vliv. Kurdove jsou jen taka zaminka. Rusove budou mlcet, Amikum to take vyhovuje, stekaji jen tak na oko. Syrie zustane rozbita a ropa ve spravnych rukach. A ty blbe vychodni staty misto aby se poucili z toho jak amik vyjebava se spjenci mu porad polezou do prdele.

       • proud napsal:

        O Kurdy jde taky Peto,to se tahne uz snad staleti....

        • PetrC napsal:

         Ale to vite ze Erdogan a turci kurdy v lasce nemaji. Je to jako zabit dve mouchy jednou ranou. Jenze hlavni v teto veci je rozsireni osmanske rise. Turek vidi ze Syrie je roztristena, Rusove a amici si z ni udelali pokusnou stanici na zbrane, navic Rusove lezou turkovi do prdele a amikum rozbita Syrie vyhovuje (kdyz ne pod jejich vlivem, tak aspon rozbita), takze proc si kus a zrovna ten bohatsi neurvat. Svet bude chvili vrestet, ale pak se situace uklidni a ti spravni budou profitovat.

       • proud napsal:

        Tenkrat se jim je nepodarilo vyresit jako se to nepovedlo Hitlerovi s cikanama a jindy to resit kvuli pripitomelejm "radobyhumanistum" nejde.

        • proud napsal:

         A sami se sebou nic neudelaj,aby se to resit nemuselo a zachranili se.............

        • proud napsal:

         To jsou ty dusledky krizeni se predku s "opicema" a rozmelneni bejvalyho rozumu a urovne..........

       • proud napsal:

        To GP primo miluje,zabijet vic much jednou ranou a nejlip v rozmezi generaci,aby jedna nevedela to co ta pred ni......

     • proud napsal:

      Mimochodem,je psano "Erdogan zautocil na Kurddy",ale kde a na ktery? Navic 9. je tohle: "9; Armáda USA překotně prchá ze Sýrie před útokem na spojence. Dnes Turecko zahajuje operaci na vytvoření bezpečnostní zóny na severovýchodě Sýrie."......o Kurdech a Erdoganovi ani slovo.......

  • Paw napsal:

   Trump se Trumfnul. Jeden clen NATO utoci na druhyho clena taky NATO !!!

 2. Ukrajinci, kam půjdete? Na Krym? napsal:

  Kam jezdí Ukrajinci nejčastěji na dovolenou? Na Krym! Letos jich bylo již 1,2 milionu. Blokáda krachuje

  Když si obyvatelé Krymu po převratu v Kyjevě v roce 2014 odhlasovali v referendu připojení k Rusku, rozhodla se loutková vláda v Kyjevě Krym odříznout od dopravy, elektřiny a hlavně turistů, jednoho z hlavních zdrojů přijmu Krymu. Celá blokáda Krymu byla podpořena západními společnostmi jako například ubytovací server booking.com. Běžní Ukrajinci měli de facto zakázáno na Krym jezdit (byt ne oficiálně) a případná návštěva byla považována za projev “neukrajinského chování”.

  Jenže převratem nastolený “ukrajinský” režim v tomto ohledu neuspěl. Letos od ledna do srpna navštívilo Krym 1,2 milionu Ukrajinců! To je 17 procent všech turistů, kteří na Krym letos přijeli.

  Otázkou zůstává, co se stane, pokud pokročí plán na vytvoření “Ukrajiny bez Ukrajinců”, kterému se v alternativním mediálním prostředí říká “obnova chazarské říše 2.0” a dojde k masovému vyhnání ukrajinské populace a přestěhování nového obyvatelstva z blízkého Východu. To pak může být na krymské hranici pořádně horko.

  Sára Stein
  https://ceskavec.com/2019/10/kam-jezdi-ukrajinci-nejcasteji-na-dovolenou-na-krym-letos-jich-bylo-jiz-12-milionu-blokada-krachuje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!