P.C.Roberts: Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

5d99d17c20302746a8526c47Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“ Samozřejmě, že ne! Kolik dalších důkazů pro tento fakt ruský ministr zahraničí ještě potřebuje? Američané vězní syna ruského právníka, a to zcela mimo jakoukoli legální americkou jurisdikci – oni ho totiž unesli a poté odvlekli do Washingtonu. Údajně k soudnímu projednávání, jehož datum je ve hvězdách. Zadrželi i ruskou občanku Marii Butinovou, falešně obviněnou ze špionáže, a odsoudili ji k trestu ztráty svobody.

A můžeme pokračovat a pokračovat. Právě v těchto dnech zadrželi Američané poslankyni ruského parlamentu Ingu Jumaševovou, kterou předtím pozvali k účasti na dialogickém fóru Fort Ross v USA, což je každoroční akce, na níž američtí a ruští účastníci hovoří volně mezi sebou.

Dokáže tudíž ruská vláda porozumět tomu, že je pro jednotlivé její členy nebezpečné přicestovat do USA nebo kamkoli jinam mimo území Ruska, kde se jich washingtonští rabijáci mohou zmocnit a unést je?

Jak poté, co Washington zrušil imunitu a ovládl ruský konzulát v San Francisku, stejně tak jako ruská obchodní zastoupení v New Yorku a ve Washingtonu, mohou Rusové stále ještě nevědět, že USA jsou gangsterským státem? A jak může mít tedy Rusko normální vztahy s americkým gangsterským státem? Cožpak ruská vláda není schopna pochopit zřejmá fakta?

Až do nebe volající ponižování a potupy, které ruská vláda z rukou Washingtonu tak ochotně přijímá, povzbuzuje gangstery k potupám dalším, které se budou už jen zostřovat.

To si pak Rusové zase jen pokorně postěžují, až Putin sám, poté, co vstoupí na půdu Spojených států, bude zadržen a vyslýchán? Vždyť ho přece mohou uvěznit za vměšování se do amerických prezidentských voleb! To i pak se ruská vláda před Wahingtonem přihrbí?

Ne, to ponižování a potupy se budou zostřovat, dokud na ně ruská vláda neodpoví odpovídajícím způsobem – a to ráznou akcí. Čas na ni už více než dozrál.

Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Talibán v Afghánistánu.

A otázka další: Proč se ruská vláda vystavuje jízlivé nepřátelské publicitě tím, že na svém území povoluje rozvíjet činnost zahraničních neziskovek, placených z fondů CIA? Vždyť právě ony svými výtržnostmi a protesty narušily nedávné akce vládnoucích stran v Moskvě, takže následný pokles hlasů podporujících ruskou nezávislost nebyl ničím jiným než vyjádřením nesouhlasu vlasteneckých Rusů s tím, že je jejich vláda neochránila Rusko před americkým vměšováním. A nevšimla si ruská vláda ani nedávných násilností v Hong Kongu, ke kterým došlo právě jen v důsledku čínské nonšalance vůči aktivitám Amerikou financovaných tamních neziskovek?

Cožpak chce prožít jednou totéž?

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2019/10/07/will-the-russians-ever-learn/
34 Komentářů k P.C.Roberts: Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

 1. .lak napsal:

  Bota jak noha pindostanu, ale bosou nohu vrážet medvědovi do slabin je intelektuální atletika. :lol:

 2. Hruška napsal:

  Je možné, že tomu pan Roberts opravdu nerozumí? Rusové samozřejmě dobře vědí, na čem jsou a v důležitých věcech se účinně brání. Vědí ale také, že hnUSA se časem vytrestají samy, tak nač ztrácet glanc.

 3. proud napsal:

  „Ne, to ponižování a potupy se budou zostřovat, dokud na ně ruská vláda neodpoví odpovídajícím způsobem – a to ráznou akcí. Čas na ni už více než dozrál.“……….uz se nemuzes dockat valky? Stav se kretene,ukazu ti jak vypada umirani,treba ti na posledni chvili neco prece jen dojde……………….

 4. Rocco napsal:

  Pepča Biden dostal 900 000 dolarů od Burisma za lobbistické aktivity, odhalil ve středu 9. října 2019 na tiskové konferenci ukrajinský poslanec Andrii Derkach (nezávislý, volební okrsek 159)!

  „Ukrainian MP Andriy Derkach revealed on Wednesday that former Vice President Joe Biden received $900,000 from Burisma Group for lobbying activities.

  „Using political and economic levelers of influencing Ukrainian authorities and manipulating the issue of providing financial aid to Ukraine, Joe Biden actively assisted closing criminal cases into the activity of former Ukrainian Ecology Minister Mykola Zlochevsky, who is the founder and owner of Burisma Group,“ he said.

  „Biden’s fifth visit to Kyiv on December 7-8, 2015 was devoted to making a decision on the resignation of [then Ukrainian Prosecutor General] Viktor Shokin over the case of Zlochevsky and Burisma. Loan guarantees worth $1 billion that the United States was to give to Ukraine was the point of pressure. Biden himself admitted exerting pressure in his speech at the Council of Foreign Relations in January 2018, calling Shokin ‚son of a bitch who was fired’,“ Derkach said.

  The timeline of events proves that the U.S. linked the Zlochevsky case to loan guarantees, he said.“

  Burisma paid Joe Biden $900,000 for lobbying – Ukrainian MP
  https://en.interfax.com.ua/news/press-conference/617936.html

  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_IX_%D1%81%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F

 5. Rocco napsal:

  No jo, Robertsi, ale když Rusko je tak trochu „ropný emirát“, závislé na exportu svých surovin, tak musí skákat, jak odběratelé surovin pískají.

  Ale pravda je, že by si nemuseli Navalného pěstovat jak vnitřního nepřítele Havla.

  • proud napsal:

   S tou „zavislosti“ je to na obe strany,spis nechce celkem pochopitelne ztratit kontakty a izolovat se,nejakej prodej ropy ho,jakozto sobestacny asi az tak prilis nebagruje,rozhodne ne existencne……….neproda,zustane mu vic pro sebe……

   • proud napsal:

    Jako sobestacnymu mu neublizi nic co se tejka dovozu a vyvozu,rozhodne ne ekonomicky.Ale izolovat je nejspis neco podobnyho jako prestat existovat…..a vzhledem k tomu ze je posledni Slovanskou bastou,jediny schopny pozvednout zbytek nas prizdisracu,izolovat se pak neni dobrej napad.

  • Eva napsal:

   A Evropa závislá není?
   Na plynu jsou závislé velké aglomerace, bez ruského plynu by tu v zimě vypadalo velmi špatně. A o PHM asi neuvažujete, že.

  • Drahoš napsal:

   Vývoz surovin z Ruska tvoří zhruba 6% hrubého domácího produktu a jeho podíl se soustavně relativně snižuje, i když v absolutních hodnotách je stabilní. Příčina je v tom, že roste export výrobků a potravin. Zapomeňte na slogan, že Rusko je benzínka s atomovou bombou. Rusko dnes vyrábí téměř všechno a uspokojuje potřeby svého trhu z 93%. Dovoz představuje jen 7% z objemu zboží na trhu. Letos mají Rusové přebytek zahraničního obchodu, koncem roku se očekává přebytek rozpočtu(!)a plus na běžném účtě. Celý ruský zahraniční dluh je nižší, než rezervný fond.

 6. geronimo napsal:

  cituji z článku : „Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Talibán v Afghánistánu.“

  No ona sovětská armáda v době kdy byla nejsilnější na Zemi ten Taliban taky nedokázala porazit ( možná ani nechtěla ) …

  Dnes má NATO asi pětinásobnou vojenskou převahu nad Ruskem, a za války taky rozhoduje průmyslový potenciál, ten je taky nesrovnatelný. NATO nemůže porazit RF zvenčí, ale i tak je to pětkrát silnější soupeř … ono je dobré se bát pětkrát silnějšího protivníka ….

  Jiank samozřejmě jak kdo, Putin, Šojgu, Lavrov atd… vědí jak se věci mají, ale Rusko stojí v poli samo, a ještě plné zrádců uvnitř

  • .lak napsal:

   Ty jsi jak ezop co …no sezob.

   • geronimo napsal:

    jo jo, taky tě mám u pr….

    • .lak napsal:

     Beru to s humorem a nic proti pro mne představy optimisty znalostí bussines závarů jako smyslu života v trhu s užívanými kterým reálně v tomto ranku kvalifikace válečníků nejsem protože představu o skutečné bitce mám docela přesnou a v minutách planetárně. Úvahy fackovačky na pokračování jsou ale objektivně v kurzu. Když to dosud nebylo jinak a zvyk je železná košile ale s množstvím obtížností a z vyšilováním explicitně skrytě i mnohým zjevně pomateným stavu vnímání i představ je svět bláznivě blazeován a s hlupáctvím je vyustěním obvykle i nežádaného.
     A varianta klasiky kdy se zabukáči s představou mazanějších nebojí že budou kanónenfutři.
     https://www.youtube.com/watch?v=8mhxeORHeag

  • Drahoš napsal:

   Vaše údaje o převaze NATO vycházejí z papírových údajů. Rusko má násobnou převahu v taktických nukleárních zbraních a minimálně paritu ve strategických zbraních.Převahu NATO v počtu plavidel a letadelzcela vyvažuje paleta ruských obranných prostředků na moři, ve vzduchu a ve vesmíru. Rusko má násobně více tanků a obrněných vozidel než NATO. Navíc, žádná poziční válka s válečnou výrobou už není aktuální: bude-li válka, nedej bože, bude jaderná, bude trvat jen hodiny a bude tou poslední v historii lidstva. Putin řekl: na com nám je svět, když v něm nebude Rusko?

   • proud napsal:

    Hrozba valky je jen financni zalezitosti a potrebou zapadu mit nepritele,prave kvuli tem financim…….Tvrdim ze ve skutecnosti zadna valka nehrozi a nuklearni ani neni mozna…….Coz bohuzel neznamena,ze kdyby mela bejt,tak nemusi bejt nuklearni,presto nebude vedena konvencnima zbranema,ale pro cloveka necim jeste horsim nez je atom,paleta tech sracek se uz hodne zmenila.

   • geronimo napsal:

    Nukleární válku nevyhraje nikdo, ale jinak má NATO pětinásobnou převahu.

    K těm tankům, Rusko má asi 15000 tanků, většina starší, dnes už vlastně zaostalých, s krátkou životností na bojišti. Jedná se levný typ T-72 a dražší model T-80. Moderních T-90 mají asi tisícovku. T-14 si jaksi finančně nemohu dovolit a mají problémy i s výrobou těch pár kusů, co si objednala ruská armáda. Stejně jako si nemohou dovolit super letadla napříkad SU-57, a to ani podle původních skromných plánů.
    Fandím Rusku, ale vycházím z reality

    • Drahoš napsal:

     Reaalita je taková, že modernizovali tank T 72, kterých mají hafo. Má prvky inteligence z T14 a nový kanón, takže je ve skutečnosti za třetinu ceny Armaty prakticky lepší než Abrams a rovnocenný Leopoardu. Letounů SU 57 je objednáno 76 kusů a sériová výroba bude záležet na skutečné potřebě toho letadla. Zatím je SU 35 ve vzduchu naprosto suverénní co do letových vlastností a nové radary už bez problémů kontrolují pohyb „neviditelných“ Američanů.

     • geronimo napsal:

      současně Amíci modernizují ty Abramsy, montují na ně aktvní ochranu ( po Rusku ji montoval Izrael, teď USA a předváděli ji i Němci ).
      Na začátku druhé světové měla Francie víc tanků, jak Německo, a padla do měsíce, a na průběh operace Barbarosa ( SSSR měl taky víc tanků, jak Němci, některé typy mnohem lepší jak Němci ) je taky poučná ( opět ti zrádci v ruských řadách ), jak rychle neměli skoro žádné tanky ani letadla, a mobilizované vyzbrojovali zbraněmi z první světové

 7. Drahoš napsal:

  A ještě něco, co považuji za důležitější než počty kusů toho či onoho. Rusi mají v současnosti pravděpodobně nejlépe vycvičenou armádu a Rusové jsou za Mátušku“ schopní bojovat s jiným nasazením, než vojáci NATO,kterým chybí motivace podporovat byznis pro pár miliardářů. Efektívnost ruské armády v Sýrii je dobrou ilustrací mých slov

  • geronimo napsal:

   V Sýrii ale asi operavali ruští vojáci z povolání, zatímco většimu ruské armády tvoří záklaďáci a aktivní zálohy

  • geronimo napsal:

   a když už byla zmíněna ta Sýrie, tak kolikrát tam Rusko vyhlásilo bezletovou zónu, a americká a izraelská letadla tam létají a bombardují dál, a střílí po nich jen syrská PVO, ruská si netroufá

   • proud napsal:

    To nebude o „troufani si“,jako spis o pouzivani hlavy,paklize za tim neni jeste nekdo jinej,jakoze si myslim,ze je……tak ci onak jde stejne jenom o dohady……

    • geronimo napsal:

     netroufají si, sestřel amerického letadla by mohl být jako záminka pro rozpoutání války, podobně asi s izraelskými, což je ta lepší možnost …. podobně se báli před druhou světovou dát záminku Němcům. Nejsou připraveni, ani tehdy nebyli

     • geronimo napsal:

      troufnu si říct, že amíkům asi sestřelili ty Tomahavky, ale i tehdy to popřeli a hráli hru že je sundala syrská PVO, zatímco Amíci tvrdili že je nikdo nesestřelil. Jenže rakety sundat musí, u ní neví, na co míří, to nejde použít jako záminku, letadlo je něco jiného

     • proud napsal:

      I to je mozny.Jenze kdyz to vezmu filozoficky,kdo je kdy na valku skutecne pripravenej? Mozna jen sebevrah,nebo kriminalnik,nevim…..ale vim ze na strety ve kterejch jde o zivot nejsou pripraveny ani profici,paklize nejde o choromyslny,improvizuje se.

      • geronimo napsal:

       tak třeba velmoci Německo, Rakousko-Uhersko atd. na První světovou připraveny byly. Na druhou už nebyl nikdo, možná Japonsko, ale to mohl být záměr, aby Německo mohlo napadnout SSSR s technikou a vojáky téměř poloviny Evropy

       • proud napsal:

        To je vec nazoru a znalosti techniky,nikoliv psychiky.Ona „pripravenost“ je soucet mnoha faktoru a osobne se domnivam ze jeste nikdy a nikde nebyla stoprocentni,myslim si ze ani nikdy nebude.A to i navzdory tvrzeni tech ci onech vlad,co hrajou valecnej poker.

       • proud napsal:

        Uz jen proto,ze zadnej plan nikdy nevyjde tak jak byl puvodne naplanovanej……

        • geronimo napsal:

         proto je to až šestá priorita, nejrychlejší, ale s nejistým výsledkem

        • proud napsal:

         Neni nad to zit podle priorit,je jedno jak si nechas ridit vlastni zivot,dulezity je ze nechas……….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!