Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.10.2019

zelenskiy_ucheniya_mvd_ukrainy_81; Slepá ulička: Zelenskij bude muset vyřešit problém s agresivními nacisty. Zelenskij nyní dospěl ke svému Rubikonu, protože pokud nesplní své volební sliby, nacionalisté ho prostě sežerou.

2; Nepotopitelná letadlová loď Ruska. Krym připravil USA o trumfy. Dokonce i ve štábu ukrajinských ozbrojených sil uznali, že po navrácení Krymu do Ruské federace se stal poloostrov nepotopitelnou letadlovou lodí a pevností.

3; Putinovi se to líbit nebude. Lukašenkův mistrovský kousek, jak sedět na třech židlích zároveň. Alexandr Lukašenko v poslední době hýří novými nápady a vychytávkami. Nakolik je jeho počínání prozíravé, ukáže budoucnost.

4; Tohle může skončit jen špatně nebo velmi špatně. Ukrajina maří plnění Minských dohod. Zelenského souhlas s plněním „Steinmeierova vzorce“ se dnes už podobá spíše fikci.

5; USA shromažďují velké síly za účelem útoku na Rusko a Bělorusko. Velení USA v Evropě zveřejnilo několik podrobností o nadcházejících rozsáhlých amerických manévrech.

6; Jak se vyhnout krachu Ruska? Černá labuť přilétá neočekávaně a generálové se zpravidla chystají na minulé války.

7; Ukrajinská armáda učinila neočekávané prohlášení o nacistech, kteří zaujali pozice na frontě v Luganské republice. Přiznali, že jednotky přišly jen proto, aby zmařily plán odpoutání sil a prostředků na linii dotyku.

8; Případ Skripalových a útok na „Severní proud – 2“. Oficiální (britská) verze případu Skripalových je neudržitelná. Hledají se další záminky pro „zadržování Ruska“, což je v tomto případě hlavně zmaření realizace projektu „Severního proudu – 2“, který je už z 85% hotový.

9; Proč se Nizozemsko rozhodlo obvinit Ukrajinu z katastrofy Boeingu MH17? I nizozemská vláda už vidí, že verze vinící Rusko ze sestřelení malajského letounu je postavena na pouhých obviněních bez jakýchkoli důkazů. Zato podíl Ukrajiny se v leckterém ohledu dá už dnes velmi dobře prokázat.

10; Zvláštní status pro Donbas zlikviduje Ukrajinu, ale Kyjev chystá plán B. Šílená politika po Majdanu vedla k tomu, že prakticky celý jihovýchod země je v tvrdé opozici vůči vládnoucí klice.

11; Spočítali si to a zaplakali. V Gruzii odhadli škody v důsledku zákazu leteckého spojení s Ruskem. Informovala o tom šéfka Národní administrativy pro turistiku Mariam Kvrivišvili.

12; Už to začalo. Na hranici Sýrie a Turecka bylo zaregistrováno obrovské množství obrněné techniky. Operace na severu Sýrie začala podle všeho pod rouškou noci.

13; V Polsku ocenili efektivitu ruského specnazu. Vysoce hodnotí nejen návyky vojáků, ale i jejich vybavení.

14; Konečně byla nalezena speciální jednotka GRU pro destabilizaci Evropy. Výzvědné služby ve čtyřech státech Západu odvedly „ohromující práci“. Západní tajné služby si myslí, že vojáci z jednotky 29155 stojí za otravou Skripalových a pokusem o státní převrat v Černé Hoře. Informují o tom New York Times. Podle listu je jednotka natolik tajná, že ani GRU o ní neví. Vlastně o své činnosti nevědí ani její členové. Všechno vědí jen novináři z NYT.

15; Kvůli chybě z 90. let mohou zůstat tisíce Ukrajinců bez důchodů. Ztratily se doklady samostatně výdělečných osob o délce jejich působení. Podnikatelé nemají jak vykázat 35 „odpracovaných let“.

16; U vojenské jednotky ukrajinské nacionální gardy našli ruské zboží. Takhle vypadá šestý rok hrdinné války proti Rusku?

17; Američané odpovídali na otázku, zdali si přejí impeachment Donalda Trumpa. Kladně odpovědělo jen 24% respondentů průzkumu.

18; „Díky za vítězství“. Výrostci uhasili hlínou Věčný oheň v Ussurijsku a vymočili se na něj. Policie v Přímoří zjišťuje identitu vandalů.

19; NATO plně podporuje Steinmeierův vzorec. Jako by se všechno spiklo proti ukrajinským „patriotům“.

20; Proti Porošenkovi bylo zahájeno další trestní stíhání. Případ byl zaregistrován na oznámení jednoho z poslanců Nejvyšší rady.

21; Po odpoutání sil bude do „šedé zóny“ patřit i část Doněcka a dokonce celé obce, říká štáb okupantů. Informuje o tom zástupce velitele štábu OOS (ATO) Bogdan Bondar.

22; Na internetu se objevilo rozsáhlé srovnání cen potravin v Rusku a na Ukrajině. Jako vzorek byl zvolen řetězec Ašan v Saratově a Kyjevě. Ceny v Rusku jsou několikanásobně nižší.

23; Donbas: Policie na kontrolním stanovišti ostřelovala ozbrojence z Azova, kteří mířili do zóny odpoutání sil. Bývalí účastníci ATO, karatelé z nacionálních batalionů a „patrioti“ jeli do obce Zolotoje, kde bylo na dnešek naplánováno odpoutání vojsk.

24; Odpálení signálních raket v podmínkách ostřelování: Situace u obce na území Doněcké republiky, kde mělo dnes proběhnout odpoutání bojujících stran.

25; V Krivém Rogu byl zadržen Zelenského „zabiják“. Policie zadržela muže, který vyprávěl o zavraždění Zelenského.

26; Ukrajinští karatelé zmařili proces odpoutání sil a prostředků v Luganské republice. Přes kontrolní stanoviště směrem na Zolotoje pronikli se střelbou ozbrojenci pluku Azov. Vůdce nacistů Andrej Bileckij natáčel a zveřejnil události probíhající na kontrolním stanovišti.

27; Poslanci Státní dumy pozastavují cesty do USA kvůli skandálnímu postupu FBI, když ruští delegáti na konferenci OSN nedostali víza.. Ruší se už dříve naplánované návštěvy a nové se nesjednávají.

28; Máme problémy s Ukrajinci,. Estonsko odmítá přijímat běžence z Afriky. Estonský ministr zahraničí prohlásil, že země nebude přijímat migranty, protože má i bez toho problémy s žadateli z Ukrajiny.

29; Z kosmodromu Bajkonur byla dnes ve 13:18 moskevského času odpálena raketa-nosič „Proton-M“.

30; Skandální úřednici, která označila oběti záplav za dobytek a opilce, zaměstnali v Irkutské oblasti v kulturní instituci.

31; Odpoutání sil v Doněcké republice bylo zmařeno. Ukrajinská strana ignorovala opakované signály ze strany Doněcké republiky o připravenosti zahájit plánovaný proces. Luganská republika učinila prohlášení o zmaření odpoutání sil a prostředků v obci Zolotoje ze strany Kyjeva.

32; Stovky odhalených agentů tajných služeb, diverzantů, skrýší se zbraněmi. Luganské ministerstvo státní bezpečnosti slaví pět let od svého vzniku.

33; V Německu ve městě Halle (234 tisíc obyvatel) došlo ke střelbě u synagogy. Jsou hlášeny dvě oběti na životech. Pachatel byl později zjištěn. Jedná se o Němce nenávidícího židy.

34; Kurdové obvinili USA ze zrady a žádají o pomoc Rusko a Asada. Kurdové vyzvali Rusko, aby figurovalo jako garant v dialogu se syrskou vládou.

35; Na ukrajinském ministerstvu obrany „nalezli“ viníky zmaření odpoutání stran v Donbasu. Stoupenci Lidových republik Donbasu a místní vojenští dopisovatelé jen kroutí hlavou a ironicky to komentují.

36; Karatelé mají ztráty. Rabující ukrajinští vojáci v čele s velitelem se stali obětí výbuchu granátu. „Vojáci světla“ nadále sčítají své nebojové ztráty v zóně okupačních sil, vyplývá ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.

37; Erdogan vyhlásil začátek rozsáhlé operace proti Kurdům. Podle slov tureckého prezidenta operace neutralizuje teroristické hrozby proti Turecku a povede k vytvoření bezpečnostní zóny.

38; Srážky s Nacionálním korpusem (nacistickým „Národním sborem“). Na policii informovali o podrobnostech. V důsledku srážek byli zadrženi dva lidé.

39; V Sýrii začala nová válka. Turecko už přikročilo k realizaci avizovaného plánu na zahájení operace na severovýchodě země.

40; Turecko útočí na spojence USA v Sýrii. Turecko zahájilo operaci proti hlavním spojencům USA v Sýrii.

41; Trump učinil neočekávané prohlášení o vyslání amerických vojsk na Blízký Východ. Spojené státy utratily 8 bilionů dolarů na boje a „udržování pořádku“ na Blízkém Východě.

42; Byl zveřejněn odposlech šéfa ukrajinské Národní protikorupční kanceláře (NABU), kde se přiznává k pomoci Hilary Clintonové v amerických volbách. Pomohli Clintonové zfalšovat výsledky.

43; V Doněcké republice komentovali zmaření odpoutání sil. Doněcká ministryně zahraničí Natalja Nikonorova komentovala zmaření obnoveného odpoutání na pilotních úsecích fronty ze strany Ukrajiny.

44; Putin uvolnil Glazjeva z funkce poradce prezidenta, aby se mohl věnovat nové funkci ministra pro Eurasijskou hospodářskou komisi.

45; Na ruském ministerstvu zahraničí vyslovili tvrdou podmínku pro konání summitu v normandském formátu. Připomněli, že odpoutání sil na třech úsecích fronty bylo rozhodnutím normandského summitu na setkání v Berlíně v roce 2016. Bez splnění tohoto rozhodnutí nemá další summit smysl.

46; Írán neočekávaně zahájil vojenská cvičení u hranic s Tureckem,. Pozemní vojska Íránu zahájila neplánovaná cvičení po začátku vojenské operace Turecka v Sýrii.

47; Proti Kličkovi bude zahájeno trestní řízení, Oznámení o spáchání trestného činu na Klička u Národního protikorupčního úřadu podali poslanci Kyjevské rady už 18. září.

48; Žhář radí jak hasit. „Vzorec pro ukrajinský mír“ proti „ruské pasti. Porošenko oznámil, jak je třeba obnovovat mír v Donbasu. Navrhl realizovat pro urovnání konfliktu v Donbasu „vzorec pro ukrajinský mír“, který obsahuje sedm kroků.

49; Tohle na jízdní kola nevypadá... Byly zveřejněny záběry s obrovskou kolonou limuzín prezidenta Zelenského. Ve svém volebním programu Zelenskij sliboval, že se vzdá prezidentských kolon s ochrankou, aby neblokoval provoz v ulicích.

50; NATO reagovalo na tureckou operaci v Sýrii. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že Aliance očekává od Turecka zdrženlivost.

51; Ta holčička už tu není, tak se vám snad nic hrozného nestane... Zelenskij si vystřelil z novináře. Svérázně připomněl novinářům existenci své tiskové mluvčí s narážkou na incident, kdy jeho tisková tajemnice fyzicky napadla novináře, aby nemohl Zelenskému položit dotaz.

52; Odplata za nesplněné sliby. V Mexiku přivázali starostu za auto a tahali ho po městě. Akci utnula policie. Starosta neutrpěl vážnější poranění. Poté prohlásil, že vznese obvinění z únosu a pokusu o vraždu.

53; Naftogaz v boji s Gazpromem utratil za právníky téměř 50 milionů euro.

54; Zelenskij projednal s nizozemským ministrem zahraničí případ sestřelení Boeingu MH17.

55; Turecko zahájilo pozemní operaci proti hlavním spojencům USA v Sýrii. Turecké letectvo a Syrská národní armáda v rámci operace „Zdroj míru“ zahájily útok na východ od řeky Eufrat.

56; Proti „Steinmeierovu vzorci“ vystoupily další dvě oblastní rady – Černovická a Kirovogradská.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.10.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!