Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.10.2019

spichka_rebenok_pozhar1; V USA bylo devítileté dítě obviněno z hromadné vraždy. Vyšetřovatelé si myslí, že dítě záměrně způsobilo požár, při kterém zahynuly tře děti a dva dospělí.

2; Poslanec, který žil za 3,5 tisíce rublů za měsíc, komentoval video o cenách v Rusku a na Ukrajině. Nedávno bylo zveřejněno video, ze kterého vyplývá, že základní potraviny jsou v Rusku významně lacinější než na Ukrajině. Poslanec zdůraznil, že ani v Rusku se lidem s podprůměrnými a průměrnými příjmy nežije dobře. Jako příklad uvedl pracovníky s platy v rozmezí 15 až 20 tisíc rublů a početné rodiny, které jsou nuceny významně šetřit na oblečení a dovolené. Průměrný plat v Rusku činil v roce 2018 zhruba 43.400 rublů a průměrný důchod 13.360 rublů.

3; Je to kapitulace. Jak normandský formát likviduje Ukrajinu. V současné době se Kyjev nadále pokouší podfouknout všechny členy normandského formátu, aby nemusel plnit Minské dohody.

4; Zrádce! Trump a Biden se začali vzájemně urážet a obviňovat z hrozných věcí. Trump komentoval prohlášení svého budoucího oponenta v prezidentských volbách Joe Bidena, který vyzval k jeho impeachmentu.

5; A dál už bude jen hůř? Politici jsou znepokojeni situací v Donbasu. Není, kdo by zastavil neonacisty.

6; Strategický úkol je rozbít Ukrajinu pod rouškou urovnání situace v Donbasu. Po příchodu šestého prezidenta Ukrajiny k moci začaly struktury nechvalně známého oligarchy dostávat největší množství preferencí.

7; Z Ukrajiny přicházejí stále obludnější novinky. V Nejvyšší radě vyzvali k definitivní legalizaci nacistů.

8; Mobilizace a pochod nacistů na Donbas. Zelenskij není s to zastavit ozbrojence, ale poslal tam specnaz.

9; Velká hrozba. Čím ohrožuje „Severní proud – 2“ Ukrajinu? Proč ukrajinská strana trvána tom, aby kontrakt s Ruskem byl na deset let? Na tyto otázky odpovídá bývalý ukrajinský ministr energetiky. Varoval, že Ukrajina riskuje, že zůstane v zimě bez plynu.

10; Kreml se pokouší řešit hlavní problém Ukrajiny. Konflikt v Donbasu se nedaří urovnat už pět let, a pokud Ukrajina neučiní vstřícné kroky, nic se nezmění.

11; V Sýrii začala nová válka. Turecko přikročilo k realizaci avizovaného plánu zahájit operaci na severovýchodě Sýrie.

12; Kyjev nevychází z údivu: Nizozemsko opouští hru a „podrazilo“ Ukrajinu v případu Boeingu MH 17. Kyjev už nebude moci „vyjít z vody suchý“ a svalit veškerou vinu na Rusko.

13; Bude znovu válka, nebo začnou soudy nad zločinci z ukrajinské armády? Proč bylo zmařeno odpoutání sil Doněcké/Luganské republiky a Ukrajiny? Eskalace konfliktu a chybějící kroky směřující k míru – to jsou válečné zločiny. Pokud to Zelenskij kryje, je spolupachatel.

14; Skandál kvůli nacistům z ukrajinské armády na televizní stanici Rossija 1: všichni proti Polákovi. Řekli vám, že nejsou peníze na obranu země. No tak když nemáte peníze, je třeba nastolit mír.

15; Naděžda Savčenko informovala o tom, jak Porošenko „prohrál“ Ukrajinu. Její slova zazněla ve vysílání ukrajinské televize.

16; Rusky si to vyřídily s násilníkem a stanou před soudem. Dvě obyvatelky Dagestánu budou souzeny za vraždu muže, kterou naplánovaly a provedly poté, co je omezoval na svobodě a znásilnil.

17; Vystěhovat, zbavit hlasovacího práva, poslat do táborů. Co čeká Donbas v případě návratu do Ukrajiny? V posledních dnech zaznělo několik radikálních návrhů na to, jak naložit s obyvatelstvem vzbouřeného Donbasu po jeho návratu pod křídla Ukrajiny.

18; V Rusku důchodce dostal dvanáct let vězení za špionáž ve prospěch Ukrajiny. Informovala o tom tisková služba Rostovského oblastního soudu.

19; Zelenskij: Konec líbánek s Ukrajinou. Semjon Uralov prezentuje své názory ohledně ukončení období bezpodmínečného schvalování a podpory Zelenského ukrajinskou společností.

20; Proč by měla Ukrajina bedlivě sledovat, co se nyní děje s Kurdy? Turecko zahájilo operaci proti hlavním spojencům USA v Sýrii – kurdsko-arabským „Syrských demokratickým silám. USA hodily bez mrknutí oka své dřívější spojence přes palubu.

21; Írán propustil ruskou novinářku Juzik. Mladá dáma už přiletěla do Moskvy. Původně byla obviněna ze špionáže ve prospěch Izraele.

22; Žabí útok. Ukrajinští okupanti se plíží čím dál blíže k pozicím obránců Donbasu. Max Fadějev komentuje včerejší zmaření odpoutání sil v Donbasu ze strany Ukrajiny.

23; V Oděse zadrželi demonstranty protestující proti útoku Turecka v Sýrii. Proti Válce Turčinova a Porošenka na Ukrajině ale nikdo neprotestoval.

24; A teď už bude věřit, že jsem vrchní velitel ozbrojených sil? Zelenskij zapózoval fotografům v kabině bojového vrtulníku. Vladimir Zelenskij se seznámil s expozicí „Zbraně a bezpečnost“, která se nyní koná v Kyjevě.

25; Turecká armáda oznámila dobytí naplánovaných cílů během útoku v Sýrii. Na tureckém ministerstvu obrany informovali, že operace pokračuje.

26; První velká tisková konference Vladimira Zelenského. Bylo naplánováno, že bude odpovídat na otázky novinářů deset hodin v kuse.

27; „Neviditelné rakety“ Doněcké republiky: Jakým způsobem bylo zmařeno odpoutání sil v obci Petrovskoje? 9. října byl v souladu s výsledky rozhovorů proveden pokus o odstranění překážek pro odpoutání sil.

28; Už je načase ukázat na poražené. A nebude to Donbas. Podle slov vojenského dopisovatele Dmitrije Stěšina se má vlk nažrat a koza zůstat celá. Vojenské jednotky budou jen redislokovány. Jednotky mají být jen přemístěny na méně viditelné místo.

29; V Rakousku došlo k výbuchu u letiště v Linci. Jsou hlášena zranění. Obrovský černý sloupec kouře se zvedal z místa výbuchu. Tři lidé jsou v kritickém stavu.

30; V Rusku informovali, jaké migranty země potřebuje. Zatím se do Ruska hrnou spíše nekvalifikovaní a obtížně zaměstnatelní migranti z extrémně chudých oblastí.

31; Potvrzeno: Odpoutání sil a prostředků od frontové linie v Luganské republice byl zmařen ukrajinskou stranou. Přesně vev12:00 byla jako domluvený signál na potvrzení připravenosti k odpoutání sil vypálena ze strany Luganské republiky bílá světlice. Reakce nenásledovala.

32; Na Krymu byl zadržen ukrajinský nacista s ruským občanstvím, který plánoval teroristický čin. Operaci na jeho zadržení uskutečnila FSB.

33; Moskva si vykrmuje svou opozici, která pak pořádá shromáždění. Proč? Známý spisovatel Zachar Prilepin píše o podivných disproporcích ve vývoji Ruska a o neméně podivném chování Moskvanů.

34; V Donbasu začaly boje mezi Porošenkovou námořní pěchotou a Zelenského specnazem. Ke konfliktu došlo po odmítnutí námořní pěchoty opustit pozice v okolí obce Petrovskoje.

35; Ukrajina je nezávislá na USA, tvrdí Zelenskij. Zelenskij dnes absolvoval první velkou tiskovou konferenci za více než čtyři a půl měsíce v funkci.

36; Vojenské letadlo An-12 přistálo v Jekatěrinburgu na břiše a začalo se z něj kouřit. Letadlu se nepodařilo vysunout podvozek.

37; Vysoce přesná novinka. Byla představena ruská varianta známé americké pušky. Dlouho očekávanou novinku lze spatřit na stánku E34a Tulské zbrojovky.

38; Ukrajina zmařila odpoutání stran v Doněcké republice. Kyjev nevydal rozkaz. Za poslední dva dny je to už druhý pokus zahájit proces odstranění překážek na úseku odpoutání sil,který skončil neúspěchem.

39; Syrská domobrana ostřeluje turecká města. Syrští Kurdové zahájili minometnou palbu na turecké město Ceylanpınar.

40; Kéž by vás už všechny pobili a my mohli konečně žít v míru! Ukrajinský muzikant z Charkova Pjotr Malcev tvrdě vystoupil proti ozbrojencům ukrajinské armády. Ředitel divadla, kde muž pracuje, už vymýšlí pro něj trest za tento výrok.

41; Nemůžu být všude. Ukrajina je velká. Zelenskij se utrhl na vdovu po zabitých karatelích. Zelenskij přerušil tiskovou konferenci kvůli ženě, která vytrvale vykřikovala svou otázku.

42; Trump „vysvětlil“, proč Spojené státy zradily své spojence v Sýrii. Vy jste nám taky nepomáhali v Druhé světové válce a při vylodění v Normandii…

43; Zelenskij má problémy ze všech stran. Prezident Ukrajiny vysvětloval svůj postoj k „veteránům ATO“. Veteráni přítomní na tiskové konferenci vyjádřili názor, že Zelenskij vůbec neví, jak moc je nutné plnit to, o čem jen hlasitě vykřikuje.

44; Explodující minomet potrestal ukrajinské vojáky. Ztráty karatelů rostou. Nacisté se probojovávají k linii fronty. Za uplynulých 24 hodin se na zdravotnická zařízení obrátilo o pomoc 8 pracovníků policie.

45; Do domu ukrajinského poslance hodili granát. Na místo události přijela operativní vyšetřovací skupina Rovenského policejního oddělení.

46; Byli zatčeni asistenti Trumpova advokáta, kteří se zabývali ukrajinskou otázkou. Lev Parnas a Igor Fruman pomáhali Giulianimu řešit ukrajinskou otázku, informuje The Wall Street Journal.

47; Zelenskij informoval o vážném psychickém traumatu u Porošenka. Porošenko se dosud nevzpamatoval z volební porážky a nadále se chová jako by zůstal prezidentem.

48; Minské dohody jsou o ničem. Zelenskij má plán B ohledně voleb v Donbasu. Podle jeho slov je v minských dohodách zadeklarováno konání voleb předtím než Ukrajina znovu získá kontrolu nad východní hranicí.

49; Co se skrývá za senzačním americkým materiálem o „elitním specnazu“, který destabilizuje situaci v Evropě? Jednotka 29155 je pouhým výcvikovým střediskem GRU, prohlásil Dmitrij Peskov.

50; Zelenskij: Řada zemí EU brání vstupu Ukrajiny do NATO a Evropské unie. Prezident Ukrajiny poznamenal, že k tomu mají různé důvody. Porošenko ponese odpovědnost za všechno, říká Zelenskij. Podle jeho názoru způsobil únavu mnoha zemí Ukrajinou právě Porošenko a jeho tým.

51; Islamistky Islámského státu pocházející z Ruska si to vyřídily s dozorkyní v pákistánském vězení. Proti nim bylo zahájeno trestní řízení, byly obviněny z úkladné vraždy.

52; Bandera by byl v šoku. Zelenskij komentoval přejmenovávání na Ukrajině. Prezident není nadšen módou posledních let pojmenovávat ulice na Ukrajině stále stejnými názvy.

53; Došla nám trpělivost. Turecko zveřejnilo důvody pro vojenskou operaci v Sýrii. Prezident Turecka Erdogan 9. října vyhlásil začátek operace „Zdroj míru“.

54; Nerozdělujte zemi! Zelenskij informoval, kdy se bude řešit otázka zákona o totální ukrajinizaci.

55; Na tiskové konferenci Zelenskij informoval, kdy se bude konat setkání normandské čtyřky. Bez odpoutání sil v Donbasu se setkání konat nemůže.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.10.2019

  1. .lak napsal:

    Na nekorektní web zvědavec, jestli
    Jestli se formant orientuje v zájmech, či plní přání za kdo ví co omezenců úžerů velkomožných za sliby bambula a umírák. Fakt chudák, snad nátlakové skupiny slibů mamelukovi prodeje důvěřivých, těžko to doluju nějakých píčusů / ví sám loutce za drobné loutce respektive podobné tiskárny prostředků chudých jako cestovka €araboafriky, prostě ano, idiot.
    Chybička se mi vloudila ale jakého je hnutí pindostan explicitně otrok, či jatý, ano otázka nepříčetný když je placený od voličů a ne zájmovců úžerů? Nechápu když sleduje cíle nějakých narkomanů volstrýtu nebo jiných zlojedů odjinud že ho platí zdejší postižení vrozvojové zemi a exekutistanu.
    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8052-hamacek-v-odpovedi-okamurovi-ve-veci-tzv-strpeni-cizince-bezostysne-lze.htm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!