KURDOVÉ OBĚTOVÁNI TRUMPEM?

turkey-attackKurdové dostali přes Asada desítky vzkazů od Rusů, že když se podřídí Damašku, tak se zapomene na to, že většina z nich bojovala proti vládě na straně USA a přihlédne se pouze k jejich hrdinství v boji s IS/Daeší. Jenže Kurdové to odmítli s tím, že je americký páníček ochrání a že z něj jednou možná kápne samostatný Kurdistán. Jenže ta "úmluva" byla mezi Kurdy a US státními elitami alias neokony, kteří se snaží nyní udělat impíčment proti Trumpovi. Jsou to ti "Deep state" jak je nazývá Trump a proto Kurdy právě odepisuje - zbavuje se tím pouze spojence svých nepřátel. Z globálního hlediska to má tedy několik rovin - 1) Trump vzkazuje neokonům, že jejich akce po světě zlikviduje kdy bude chtít a že se nějakého impíčmentu nezalekne. 2) Snižuje tím kredit USA jako Hegemona, což je jeho cílem a úkolem. Dělá naprosto totéž, co Gorbačov když likvidoval SSSR. Likviduje USA jako světového četníka, který přivedl svět na pokraj politické, ekologické, ekonomické a vojenské krize. Z USA má být "obyčejný" stát, proto se Trump odstřihává od všech vazalů a s každým je "na kordy".

Celé je to samozřejmě ještě mnohem složitější. Kaleidoskopicky uvažující člověk uvidí velké kurdské bojovníky proti IS/Daeši, jenže ti hoši z IS byli taktéž řízeni z Pentagonu (a také ze Saudské Arábie, Izraele a dalších vazalských států, včetně Turecka, které od nich nakupovalo ropu, vzpomínáte?) a ten co se dívá mozaikově jasně chápe, že celý tento projekt IS, který měl zapříčinit jen jedinou věc a to rozpoutat na Blízkém východě takové peklo, aby migrační vlna smetla Západní Evropu, musí skončit. A tak Trump, kádr Globálních elit, pouze odepisuje další etapu po svých předchůdcích a stahuje vojska s tím, ať se tam ostatní třeba zblázní. Svět získá dojem, že USA klidně obětuje své někdejší spojence a tím se USA zase více izolují, což je záměr a nikoliv chyba v řízení.

Samostatný Kurdistán nevznikne a to z jednoho velmi prostého důvodu - zasahuje do několika států a to Iráku, Íránu, Turecka, Sýrie a mnoho Kurdů žije i v Arménii. Jinými slovy - pokusit se jim vytvořit vlastní stát by znamenalo jedné této zemi (nebo všem) uzmout část území a to by znamenalo válku proti které by byla ta v Sýrii hospodskou rvačkou.

A jak to celé dopadne? Záleží to na Turcích, USA, Asadovi nebo Putinovi? Ne, jak říká analytik Pjakin - záchrana tonoucího je v rukou toho tonoucího. Stačí zvednout telefon a zavolat. Asad to kdysi udělal. Když v Turecku vypukl vojenský puč tak naopak RF zavolala Erdoganovi, svému nepříteli a varovala ho, proto vše ustál. To, že si pak objednal protivzdušnou obranu S 400, která je zkonstruována proti USA dal jasně najevo, pod čí deštník se schovává a kdo je nepřítelem. Maduro z Venezuely nedávno ten telefon také zvedl a následně u nich přistálo několik stovek ruských specialistů a o invazi do této země přestali jestřábi z Pentagonu najednou mluvit. A Netanjahu? Ten se nestal politickou mrtvolou jen kvůli tomu, že ten telefon nakonec také zvedl a tak může bojovat dál.

A jak to tedy dopadne? Před dvěma dny se sešel Lavrov s Barzanim, šéfem autonomní oblasti Kurdského regionu v Iráku a Šojgu měl hovor s Pentagonem, volali oni jemu. Pokud Kurdové neposlouchají Asada a ani Lavrova, co třeba Barzaniho? Uvidíme.

A kdy bylo jasné, že se něco takového stane, může stát? Vzpomínáte na ten Babišův projev na půdě OSN, jak v něm podpořil Erdoganův návrh vybudování bezpečnostní zóny na severu Sýrie pro běžence? Proč to řekl? Proč si politik z tak malé země ze všech problémů světa vybral právě tento? I Babiš je díky Zemanovi kádrem GE, stejně jako Trump a tak prostě jen řekl co se říci mělo a muselo. On neříká nic navíc a proto bylo podivné, proč se vyjadřuje k tak globální otázce, ale teď už je to jasné naprosto.

Porovnejte tento text s "analýzami odborníků" co vystupují na ČT. Najdete tam sebemenší shodu?

Poznámka: Občas se najde v diskuzích nějaká osoba, který se vysmívá termínu "Globální elity", protože nemá dostatečné znalosti o fungování složitých sociálních supersystémů a nedokáže si ani ve snu představit, že někdo aplikuje znalosti řízení na svět jako celek, jako jediný supersystém. Je to stejně inteligentní jako si myslet, že šéf jedné z poboček v nadnárodní korporaci je v řízení nejvýše postavenou osobou, protože není možné, aby někdo řídil tolik firem a zaměstnanců po celém světě, z jediné kanceláře. Algoritmika chování těchto lidí je vždy stejná a stačí se mnohdy podívat na jejich zeď. Co víkend, to kalba (5. priorita řízení - prostředky nepřímé genocidy), zbytek většinou jen záznamy o sportovních a společenských akcích (chléb a hry) a postování líbivých citátů, které mají za cíl ovci přesvědčit, že systém "člověk člověku vlkem" je výborný k žití. Často je tam ještě foto s heslem "volím Piráty" a nebo lépe "volte Drahoše" a u psychicky nemocné Gréty bývá napsáno něco ve smyslu "pravdu má holka" apod. Díváme se tak na profil naprosto dokonale okolím řízeného bio-robota. Svět je plný lidí, ale ne každý z nich je Člověk, protože Člověkem se lidé nerodí, k tomu aby se jím snažili stát musí být vychováni společností. Cílem GE vždy bylo tyto tendence ve společnosti zcela zlikvidovat a to pomocí náboženských a politických ideologií. Co to zkusit změnit? Ideální je začít se samostudiem Koncepce společné bezpečnosti a Dostatečně všeobecné teorie řízení.
27 Komentářů k KURDOVÉ OBĚTOVÁNI TRUMPEM?

 1. jb napsal:

  Dobře popsáno, autore.
  Fakta souhlasí i s popisem souvislostí.
  Ale o co jde celkově z globálního hlediska či politiky je zachyceno v článku jen okrajově, dle mého. Samozřejmě to může být i účelem a záměrem realizovaného - autora.

  Proces "odstartovaný" Erdoganem je mnohem větší a rozsáhlejší v rámci globální politiky.
  Něco už dříve řekl Pjakin ve svých dřívějších pořadech, co se souvislostí týče...a něco bylo také uvedeno zde v diskuzi k tématu:

  https://outsidermedia.cz/princezna-z-tapiti/?show=comments

  Celkový popis procesu s osvětlením souvislostí dějů, záměrů, cílů a vazeb spojených s Erdoganovou operací "Zdroj mírů" bych viděl na obsáhlý článek. Takhle si to musíme skládat každý sám, samostatně, dle svého chápání a porozumění.

  Takže díky za dobrou analytickou část - od Vás zveřejněnou.

  • trtin napsal:

   Kurdi zradili oficialni vladu Syrie, od ktere meli vzdy podporu, odmitli rady a spolupraci Ruska a hlavne se nechali nalakat na sladke sliby USA...
   Umoznili dlouhodobe rabovani ropnych poli na uzemi jejich pobytu a dokonce i tam, kde nikdy nepatrili - odezva arabu byla jasna...

   Kurdum jse drive fandil, ale jak se zacali paktovat s USA, hned jsem vedel jak skonci...proto cert je vem....
   Navic poslouzili jako opakovamy demonstrativni priklad jak dopadne kazdy, kdo veri USA...pouziti, zneuziti, obetovani....

   Erdogan je figurka vdecna Rusku za existenci...
   Samotne Turecko jako slepenec uz melo byt drive vicekrat rozdeleno...

 2. Michal napsal:

  Přesně řečeno, Trump si to u mě udělal dobrý, at´ se začnout bavit Kurdové s Asadem, ale myslím, že ta zrada na kurdské straně se už nesmaže, copak si někdo dokáže představit, že by bylo možno se Sudeťáky žít po vále, jako by se nic předtím nestalo? Oni by jen v chaloupce odklidili obrázek Hitlera za komín na půdu a bylo by tím vymalováno. USA už předtím Barzanimu ukázali, jak se dělá politika, nechali ho udělat referendum o samostatnosti a pak tu jeho samostatnost nepodpořil vůbec nikdo. Přesně je to tu vyjádřeno, Američané dodávali zbraně obojím, jak ISIL, tak i Kurdům a čekali, kdo se ukáže jako trvanlivější. Ten základní problém je, že je potřeba zbavit Sýrii sankcí. Turci jen vyčistí teritorium od ozbrojenců, kteří už dávno měli složit zbraně a půjdou domů, pak převezme teritorium Sýrie a bude to tak, jak to má být.

  • proud napsal:

   Kdyz to tak bude,bude to jenom dobre,ale prilis tomu neverim,zname turky a jim podobny,kdyby za to nic nechteli,myslel bych ze se svet zblaznil.To ze Kurdi jsou cikani je jedna vec,ale neznamena to ze jsou turci svatouskove,tvrdim ze je jich taky dost a to je jeste slabej nazev.

   • Ruda napsal:

    Amerikáni ještě nikdy nikomu opravdově nepomohli.Kurdové jaksi zapomněli na fakt,že proti nim byli použity chemické zbraně ,které hrdě dodali USA s doporučením Saddamovi aby je ihned proti Kurdům použil.Jejich přání také splnil.

  • jb napsal:

   Ve hře je ještě Írán (kromě Ruska, USA z těch hlavních).
   Ale o něm se moc nepíše a vůbec nemluví.

   Jak pak to?

   • geronimo napsal:

    a co Čína, ta je míň pozadu, jak Irán, a taky ji ta Sýrie zatím uniká

    • jb napsal:

     Tam to jede v tandemu, jak se říká, myslím si.

     A domnívám se, že v tomto procesu právě Irán "pracuje" rovněž i na Čínu...tedy "rukou" společnou k věcem budoucím.
     Místo rukou by spíše patřilo napsat hlavou - ta to řídí.

  • trtin napsal:

   vsechno je predem dohodnute...
   Kurdi k anavratu do reality potrebuji dostat poradne po tlame, aby pak Syrie pod dohledem Ruska byla zase tak hodna a za urcitych podminek jim zachranila kuzi...

   Erdogan je zradny hajzlik, ale prilis mala figurka o necem rozhodovat...je rad, ze dycha...

 3. jb napsal:

  @Petr Novák

  Doplním, že před operací "Zdroj míru" proběhl také hovor ze strany Erdogana Putinovi http://kremlin.ru/events/president/news/61755 , jenž mu jistě řekl svoje - co není v oficiálním zápisu.

  Rovněž mu svoje řekl Írán, který navíc přidal pojistku spuštěním „nečekaného“ vojenského cvičení při hranicích s Tureckem.
  https://www.hlavnespravy.sk/iranska-armada-zacala-pri-hranici-s-tureckom-vojenske-cvicenia/1913293

  A dnes ještě doplním tuto novou informaci:

  Arabské země nazvaly operaci Turecka v Sýrii invazí a agresí
  http://zakonvremeni.ru/news/16-6-/41443-arabskie-strany-nazvali-operatsiyu-turtsii-v-sirii-vtorzheniem-i-agressiej.html
  Vojenské operace Turecka na severovýchodě Sýrie je „invazí na území arabského státu a agresi proti jeho suverenitě“.
  Toto prohlášení učinil generální tajemník Ligy arabských států (LAS) https://cs.wikipedia.org/wiki/Liga_arabských_států Ahmed Abul Gate, informuje Reuters.
  S odsouzením akčních Ankary v Sýrii vystoupil také vedoucí současného zasedání Rady LAS Irácký ministr zahraničí Mohamed Ali Al-Hakim.
  Tato prohlášení zazněla na mimořádném zasedání LAS sezvané z iniciativy Egypta na pozadí operace Turecka v Sýrii.

  • jb napsal:

   Putin dorazí v pondělí do Saúdské Arábie, než v úterý odjede do SAE. Před svou návštěvou SA poskytl rozsáhlý rozhovor pro Al-Arabíja.

   „Považujeme SA za přátelský národ. Mám velmi dobré vztahy jak s králem [Salman Bin Abdulaziz], tak s korunním princem [Mohammed Bin Salman],“ řekl Putin. „Pokročili jsme prakticky ve všech oblastech,“ dodal s odkazem na pokrok v Saúdsko-ruských vazbách a společných ekonomických projektech.

   Putin také odsoudil útoky na Saudi Aramco a řekl, že zablokování tankerů a útoky na ropné infrastruktury by neměly narušit pozitivní saúdsko-ruské vztahy. „Pokud si někdo myslí, že zablokování tankerů a útoky na ropné infrastruktury je způsobem, jak mít vliv na spolupráci mezi Ruskem a našich arabských přátel, Saúdská Arábie a SAE arabské EMIRÁTY, že mohou oslabit nebo zlomit naše spolupráci s OPEC+, pak se hluboce mýlí,“ řekl Putin, na otázku o řešení regionální bezpečnosti.

   Putin rovněž chválil roli Saúdské Arábie při formulování politického urovnání v Sýrii. „Chtěl bych zdůraznit pozitivní roli SA, kterou hraje v řešení syrské krize, bez příspěvku SA do syrského urovnání by bylo nemožné dosáhnout pozitivního trendu,“ řekl Putin, který poděkoval králi a princi MbS za jejich „konstruktivní přístup.”
   Zatím bylo Rusko blízko Íránu a Turecku, uznal Putin, pokrok dosažený v Sýrii vyžaduje spolupráci se Saúdskou Arábií a SAE, řekl.
   https://english.alarabiya.net/en/News/gulf/2019/10/13/Putin-praises-Saudi-Russian-relations-condemns-Aramco-attacks-in-interview.html

 4. martin bareš napsal:

  Nevěděl jsem, že pan Petr Novák je kromě fantasty, vizionáře a pitomce také šachista.

 5. Eschatolog napsal:

  pocit z toho: kurdové nejsou moc chytří, ale dobře použitelní na to i ono, skoro jako většina tuzemského elektorátu, jen na steroidech středověku

 6. jb napsal:

  Kurdové se dohodli s Damaškem o rozmístění syrských vojsk podél hranic s Tureckem
  https://vz.ru/news/2019/10/13/1002780.html
  Zástupci syrských Kurdů prohlásili, že dosáhli dohody s Damaškem o rozmístění syrských vojáků podél hranice země s Tureckem, uvedla agentura France-Presse. V prohlášení Kurdů se konstatuje, že účelem umístění syrských vládních vojsk podél hranice s Tureckem je pomoci koalici „Síly demokratické Sýrie“, jejíž základ tvoří kurdské polovojenské formace, pro odražení „turecké agrese“, hlásí TASS.

  Po zahájení operace „Zdroj míru“ v Sýrii turecké síly vstoupily do Tell-Abyad, převzaly Ras el Ain a také vytvořily kontrolu nad osadou Suluk na severovýchodě provincie Rakka.
  V neděli orgány moci Sýrie rozhodly poslat vojáky na sever země v protiakci vůči Turecku.

  • jb napsal:

   ...korektura:
   Po zahájení operace „Zdroj míru“ v Sýrii turecké síly vstoupily do Tell-Abyad, převzaly Ras el Ain a také vytvořily kontrolu nad osadou Suluk na severovýchodě provincie Rakka.
   V neděli orgány moci Sýrie rozhodly poslat vojáky na sever země v protiakci vůči Turecku.

 7. jb napsal:

  Esperovo prohlášení o kurdských plánech „uzavřít dohodu“ s Ruskem a Sýrií
  https://russian.rt.com/world/news/676692-pentagon-kurdy-rossiya

  Ministr obrany USA Mark Esper v rozhovoru pro CBS prohlásil, že kurdské „Síly demokratické Sýrie (SDS) chtějí uzavřít dohodu s Ruskem a Sýrií aby čelily tureckýcm vojenským silám.
  „Během posledních 24 hodin jsme se také dozvěděli, že SDS hledají možnost uzavřít dohodu se Syřany a Rusy v rámci protiútoku na Turky na severu (Sýrie), “ řekl.

  Také řekl, že USA se připravují na evakuaci 1 tisíce vojáků ze severu Sýrie „co nejrychleji a nejbezpečněji“ z důvodu operace Turecka proti Kurdům.
  Podle něj dal pokyn k zahájení stažení amerických jednotek ze severu SAR americký prezident Donald Trump.

  • proud napsal:

   A veris mi,ze to vsechno jsou jen herecky vykony a paradicky a nakonec bude vsechno podle prani GP? ;-).Jinak receno,drbny se vyplontaly,zhadaly se,vydovadely a muzenme prejit k dalsi etape............tak to beha uz tisice let a proto me zadny kurdi nezajimaji,natoz abych se kvuli ciganum co je mel uz davno nekdo vymlatit(ne protoze jsou cikani,ale proto ze jsou neprizpusobivy ve skodlivym slova smyslu),hadal:-)))))))))))))))))))))))))))))

 8. PetrC napsal:

  Proude o cikany jde druhorade. Hlavni je ropa a pokud se nemylim tu maji pod kontrolou kurdove.

  • proud napsal:

   Peto,o tm mlcim,protoze kdo jakou ropu kde a jak kontroluje nemam sajn,ale je to s ni asi tak jako se vsim,kdo ji ma ma trochu vic,ale jenom si namlouva ze mu neco patri,asi jako dnesni nasi statkari co si rikaji soukromnici a majitele a pritom jim vzetim prvnich dotaci vsechno prestalo razem rikat "pane".Kdy si zvyknete rikat pravdu,a to ze vsechno patri ve skutecnosti GP anebo GP a jeho panovi? Ten ma Zemi pred sebou rozvinutou jako platno na monopoly a skutecne "vladne"!Ostatnim nechava pobavene jen tu predstavu a rochni se tim jak se mydlej mzi sebou "pro drobny".

 9. PetrC napsal:

  Toz to GP mozna tu ropu vlastni co ja vim? Ale to nic nemeni na tom ze neco ukapne oficialnimu majiteli. Proste po rozbiti jednech teroritu mu vyschl zdroj, tak si ho dobude sam vytlacenim druhych teroristu (tech nasich). Mili kurdove zustali opusteni, tak jim je dobry i Asad. Ten by se na ne vysral (coz mu muze mit malo kdo za zle), jenze ma sanci dostat svuj olej zpadky, tak tam zacal stahovat vojska take.
  https://www.nordicmonitor.com/2019/09/erdogan-governments-role-in-isis-oil-trade-exposed/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!