Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.10.2019

boeing_b-52h_stratofortress1; USA přesunuly do Evropy strategické bombardéry. B-52H Stratofortress budou dislokovány na základně britského letectva Fairford na jihozápadě Anglie.

2; Ukrajinci,kteří jedou do Ruska, zrazují Ukrajinu, řekl Zelenskij během tiskové konference.

3; Skabejeva odpověděla Zelenskému,který ji označil za velmi nebezpečnou. Poděkovala mu za to, že sleduje její pořady v televizi.

4; Ukrajina promluvila o blížícím se vrácení ukrajinských plavidel zabavených Ruskem v Kerčském zálivu. Rusko už v nejbližší době údajně vrátí ukrajinské vojenské čluny.

5; Zelenskij oznámil, jak by se mělo obnovit letecké spojení s Ruskem. Prezident zalitoval, že kvůli chybějícímu leteckému spojení s Ruskem bankrotují ukrajinské letecké společnosti.

6; CIA kazí seriály. Do “Vikingů“ propašovali „ruského agresora“. Stále více lidí v Evropě i Americe odmítá věřit pohádkám o agresivním Rusku, které ohrožuje jejich bezpečnost.

7; Plánují Pobaltí a Ukrajina nové rusofobní iniciativy? Američtí politici by měli být spokojeni: Vazalové spolupracují, a to navzdory škodlivosti pro vlastní země. Co může být lepšího?

8; Ruská energetika by potřebovala stalinské národní výbory a ne efektivní manažery. Byl zveřejněn text o příčinách havárie na Sajansko-Šušenské hydroelektrárně a o situaci v energetickém odvětví Ruské federace jako celku.

9; Zalenskij obvinil Porošenka z podněcování nového Majdanu. Není to tak dávno, co se objevila informace o tom, že bývalý prezident Ukrajiny Petr Porošenko připravuje v zemi nový Majdan.

10; Lukašenko se odvrací od Donbasu a lísá se k USA. Běloruský prezident v poslední době příliš často mění masky.

11; Jak zabíjeli Ukrajinu. Bylo zveřejněno video o Majdanu, zásadách v politice a v prezidentské kampani v roce 2014.

12; Červené linie byly překročeny. Kyjev pálí dohody a píše nové scénáře pro Donbas. Ukrajina se náhle rozhodla zapomenout na to, že kdy podepsala „Steinmeierův vzorec“ a pokouší se měnit situaci podle svých představ.

13; Sebezničení. Už za patnáct let se může Lotyšsko stát zemí bez lidí. V Pobaltí se dál rozvíjí kádrová krize. Navrhuje se věnovat víc pozornosti migrantům. Ale je to správné východisko?

14; Karatelé utrpěli ztráty. Armáda Luganské republiky sestřelila dron s důležitými informacemi proti ukrajinské armádě. Ozbrojenci z pluku Azov a nacistického „Nacionálního korpusu“ (Národní sbor) jsou jen loutkami ve velké hře.

15; V jednacím sále zazněly vzdechy překvapení. Poslanec se rozhodl šokovat Evropský parlament nesmysly o Rusku a Ukrajině. Lobbisté Ukrajiny v Europarlamentu našli zdroje všeho neštěstí Ukrajiny – kde jinde než v Rusku.

16; Rusko čeká vysoká dynamika. V nejbližší době může Rusko zasáhnout vysoká dynamika politických a ekonomických vnitřních i vnějších procesů.

17; Zelenskij včera oznámil svou připravenost k jednostranným krokům pro normalizaci vztahů s Ruskem.

18; V Rusku zavedou povinnou prověrku pro řidiče na chronický alkoholismus. Příslušný příkaz už byl schválen na ministerstvu a nyní se nachází na ministerstvu spravedlnosti za účelem registrace.

19; Byly zveřejněny záběry, jak Ukrajinci berou útokem nově otevřený second-hand v Dněpropetrovsku. Doslova si tam lidé šlapou po hlavách.

20; Kudla do zad. V NATO jsou přesvědčeni, že se Ukrajině nepodaří dosáhnout standardů Aliance do roku 2020. V jedné ze zpráv předložených k projednání se podrobně popisuje to, co brání Ukrajině, aby vyhověla náležitým kritériím.

21; Za devět měsíců roku 2019 bylo v Doněcké republice adoptováno 32 dětí. Navzdory složitým materiálním podmínkám, ve kterých nadále žije obyvatelstvo Doněcké republiky, zůstávají lidé lidmi i v době války.

22; Nevěřím tomu, že by nějaký komik mohl ochránit pracovníka přehrát člověka s minulostí v KGB, říká veterán ATO ohledně jednání se Zelenským. Děsí mě myšlenka, že takový člověk jako on jménem mé země bude kšeftovat s někým, jak oje Putin.

23; V Saratově málem zlynčovali vraha devítileté holčičky. Po dvou dnech pátrání bylo objeveno tělo devítileté Lizy Kiseljovové.

24; Výbuch na íránském tankeru u břehů Saúdské Arábie. Ropa určená pro Sýrii se vylévá do moře. Experti předpokládají, že jde o teroristický akt.

25; V Rusku byl odhalen další Stalinův pomník. Ve středu 9. října se konal slavnostní ceremoniál odhalení bysty. Ta stojí na soukromém pozemku.

26; V Luganské republice byl propuštěn obyvatel Republiky naverbovaný SBU. Informuje o tom ministerstvo státní bezpečnosti.

27; Rusko bude pracovat na vývoji svých vlastních raket středního doletu, protože už je mají USA, říká Putin. Připomeňme, že ruský prezident přijel do Turkménie, kde v těchto dnech probíhá Zasedání Rady hlav států SNS.

28; Projekt německo-francouzské „stíhačky budoucnosti“ se zadrhl. Není dost peněz. Na nejdražší evropský program nebyly prozatím vyčleněny potřebné peníze.

29; Lukašenko se strachuje o novou moc na Ukrajině, kterou chtějí svrhnout. Prezident Běloruska na summitu SNS vystoupil s výzvou, aby byla podpořena současná moc na Ukrajině.

30; Íránská armáda vyvinula sebevražedné roboty vybavené kalašnikovy a videokamerami a propojené sítí radiokomunikace.

31; Zelenskij nedokáže zajistit odpoutání bojujících stran v Donbasu, říká Putin. Dva pokusy o odpoutání na dvou úsecích fronty byly ukrajinskou stranou sabotovány.

32; Ukrajina zmařila i třetí pokus o odpoutání stran v Donbasu. OBSE tento fakt zaregistrovala.

33; Dokučajevsk se stal terčem dalšího úderu ukrajinské armády. Ukrajinští ozbrojenci zahájili palbu na centrum Dokučajevska s použitím minometů.

34; Bylo zveřejněno, koho chce Trump jmenovat velvyslancem v Rusku. Kandidát John Sullivan je druhým nejvýznamnějším šéfem ve Státním departmentu.

35; Rusko zablokovalo prohlášení Rady bezpečnosti OSN ohledně Sýrie. Stálý zástupce Ruska vysvětlil, že Kurdové se odmítli účastnit dialogu se syrskou vládou a zvolili si jiné ochránce.

36; Mimořádné prohlášení armády Doněcké republiky. Ukrajinská armáda ostřelovala techniku OBSE v oblasti odpoutání stran.

37; Bookmakeři se s Gretou Thunberg pořádně sekli. Nobelův výbor zveřejnil nositele ceny míru. Za jasného favorita bookmakeři označovali švédskou ekologickou aktivistku a o jejím vítězství byli mnohé sázkové kanceláře hluboce přesvědčeny.

38; V Číně převedli bojový létající talíř s vertikálním startem. Diskolet byl předveden na výstavě China Helicopter Exposition 2019, která byla otevřena ve městě Tchien-ťin (14,7 milionu obyv.).

39; Kvůli Ukrajině složil funkci pracovník Státního departmentu. Poradce státního tajemníka Peter Michael McKinley odstoupil z funkce.

40; Zemřel kosmonaut Alexej Leonov, první člověk, který vystoupil do otevřeného kosmického prostoru. Bylo mu 85 let.

41; V Luganské republice informovali o tom, co bude s Republikami v případě splnění Minských dohod. Pro obě republiky je důležité dosáhnout míru.

42; V charkovské škole během výuky spadl strop. Nikdo nebyl zraněn.

43; Armáda Běloruska: Vysoký rating vojenské síly při velmi nízkém rozpočtu. Ve srovnání s armádami sousedních členských zemí NATO demonstruje běloruská armáda vysokou úroveň bojové připravenosti.

44; Šílené prohlášení bývalého pracovníka SBU o zmaření dohod v Donbasu. Ukrajinský generál zveřejnil svou verzi o zmaření odpoutání sil v Donbasu. Evidentně se nachází v nějaké alternativní realitě. Opět za všechno může Kreml.

45; Je to sebeklam. Ukrajinský ministr pro hospodářský rozvoj, obchod a zemědělství Timofej Milovanov promluvil o zbytečnosti knih pro sebevzdělávání. On sám nerad čte, protože je to jen sebeklam.

46; Jatka ve Velké Británii. Muž s nožem zaútočil na návštěvníky obchodního centra. Zranil čtyři osoby nedaleko obchodního centra Arndale v Manchesteru.

47; Více než 40% Ukrajinců je pro rozhovory s lídry Donbasu. 56% Ukrajinců si přeje návrat Republik Donbasu pod ukrajinskou správu za podmínek, které měly předtím.

48; V Německu promluvili o nemožnosti zastavit výstavbu Severního proudu – 2“. Německá ministryně obrany vystoupila proti pokusům zastavit projekt.

49; Pod mostem v Charkově našli bývalého pracovníka daňového úřadu přikovaného ke sloupu.

50; „Nacionální korpus“ se nedohodl se Zelenským a uspořádá „mohutnou akci“. Vrchní ukrajinský nacista Andrej Bileckij avizoval konání pochodu na znamení protestu proti podpisu Steinmeierova vzorce Ukrajinou.

51; Velitel námořní pěchoty ukrajinské armády zemřel v důsledku zranění utrpěného v Donbasu. Praporčík zemřel následkem exploze miny.

52; Na Ukrajině se chystají masově zavírat vězení. Ukrajina plánuje opuštění principu, podle kterého hlavní metodou potrestání zločinců je odnětí svobody.

53; Na ukrajinském ministerstvu zahraničí zveřejnili pesimistickou prognózu ohledně voleb v Donbasu. Volby jsou možné pouze s ukrajinskou Ústřední volební komisí, mohou se jich účastnit pouze ukrajinské politické strany a referovat mohou pouze ukrajinská média. Na splnění těchto podmínek budeme čekat třeba i několik desetiletí.

54; NASA přerušila online vysílání přímého přenosu z vystoupení amerických kosmonautů do otevřeného prostoru informací o smrti Alexeje Leonova.

55; Cožpak tohle se smí? Turci vyběhli z budovy velvyslanectví v Kyjevě a zmlátili Ukrajince protestující proti vpádu Turecka do syrského Kurdistánu. Na kyjevské policii informovali, že okolnosti incidentu se vyšetřují.

56; Zelenského, který mířil na besedu s novináři a vojáky, přivítali v Oděse nacisté ze „štábu odporu proti kapitulaci“.

57; Ukrajinská armáda utrpěla velké ztráty, Nacisté se aktivizují nejen v Donbasu. V Národní gardě se chystá vzpoura. Za uplynulý týden činily ztráty ukrajinské armády 12 zabitých a 11 zraněných.

58; U Zelenského chystají návrh zákona o legalizaci euthanasie. Informoval o tom poslanec za stranu Sluha národa Geo Leros.

59; V Donbasu ozbrojenci pluku Azov svedli boj s ukrajinskou armádou. Obě strany měly ztráty. K události došlo v noci z 10. na 11. říjen v okolí obce Novognatovka.

60; To je vynikající. Ve Státní dumě zareagovali na slova německé ministryně obrany o „Severním proudu – 2“. Projekt „Severního proudu – 2“ předpokládá položení dvou větví plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliard kubických metrů za rok.

67; Ředitel internátu u Záporoží pronajímal za 1.000 hřiven nezletilé chlapce na těžkou práci. Nyní se řeší otázka zadržení ředitele podle článku 208 ukrajinského trestního zákoníku (obchod s lidmi).

68; USA nenechávají své spojence v Sýrii na holičkách, říká Pentagon. Impulzivní rozhodnutí prezidenta Turecka Erdogana okupovat sever Sýrie postavilo USA do složité pozice.

69; Bomby explodovaly na cestě ruského vojenského konvoje v Sýrii,. Informovali o tom v Centru pro usmíření znepřátelených stran v Syrské arabské republice.

70; Soud vynesl rozsudek sedmi let vězení nad vojáky ukrajinské armády, kteří zastřelili obyvatele Donbasu. Dne 22. září 2016 vojáci ukrajinské armády zastřelili podezřelého ze separatismu a vypálili jeho dům.

71; Turecká armáda zaútočila na základnu amerického specnazu. Jsou hlášeny oběti na životech. Turecké letectvo údajně omylem bombardovalo polní základnu amerického specnazu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.10.2019

 1. .lak napsal:

  No asi ano. Diskuze od Andrej Vyšinskij Říj 13, 2019 22:45
  https://aeronet.cz/news/teroristicky-utok-v-halle-byl-zinscenovany-od-zacatku-az-do-konce-muz-nestrilel-ze-skutecne-brokovnice-ostre-patrony-ale-vytiskl-si-plastovou-zbran-na-3d-tiskarne-a-jako-naboje-pouzil-petardy/
  A moje odplivnutí
  Kdo že se to má “vyznat v těch bolševicích zájmových firem na vlastní profit, tedy fašisty skupin odírající okolí pro sebe a pro cílové grupy parazitů, nicméně rozhodně nesledují cíle profitů pro všechny, zcela naopak a tedy pro komunu co by celek tedy nejsou ani !! komunisty. “Děfčátka z heřmánkového předměstí ví? Jděte k šípku.
  Vlastně na zdejší politické scéně i kontinentální jiní nebudou s praxí ode všech k sobě a vyvoleným. Možná proto tak nenávidí čínu a rusko a hlavně by tam bylo co ukrást což v prokradených prodlužených demokradtůrách otroctví dluhu je čirou iluzí krachujících trhanova trhu trhačů.comment image
  Spíš je toto verzí rétorického cvičení, protože to jde velmi trefně i případně cíleně označit slovníkem vulgárních slov teze ochlokratických synekur na hrubý pytel hrubá záplata imbecilního drbanova drbany tupých nedožratelných vyžírajících mamlasů, bubliny banksterova majitelů. Smrdutého smetiště pádivých workoholiků zmarů.comment image

  0 OdpovězUpravŘíj 14, 2019 5:55

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!