Švýcarsko na schůzi OBSE tvrdě vyčinilo Ukrajině za Donbas.

hohol_v_shoke_0Dříve či později musel tento moment nastat. Už příliš dlouho snášeli všichni ukrajinskou krizi, ve které Kyjev příliš dlouho přešlapoval bez jakýchkoli konstruktivních kroků. Ale totální beztvarost ukrajinské vládnoucí moci Evropu už začala štvát. O tom, jak vyčinili Ukrajině na Parlamentním shromáždění OBSE promluvil šéf ruské delegace Vladimir Džabarov. Informoval, jak na poslední chvíli pro všechny neočekávaně vystoupila delegátka ze Švýcarska. Dost tvrdě se vyjádřila na adresu ukrajinské delegace a obvinila Kyjev z porušování Minských dohod.

Dále kritizovala Ukrajinu za porušování podmínek dodržování podmínek zastavení palby a narušování činnosti monitorovací mise na území pod kontrolou Kyjeva.

Samozřejmě je třeba zmínit fakt, že bez účasti samotné Evropy by situace nezašla takhle daleko, protože představitelé OBSE příliš dlouho zavírali oči, když procházeli kolem ukrajinského dělostřelectva.

Ale stejně je dobře, že trpělivost Evropě přece jen došla a začala Ukrajinu kritizovat, tlačit na ni a požadovat od ní plnění závazků.

Je jasné, že ukrajinská delegace byla touto událostí zaskočena a okamžitě obvinila Rusko, že vystoupení Švýcarů byla jeho práce. V řadách zástupců Ruska to vyvolalo salvu smíchu. A je třeba zmínit, že celkově s vystoupením Švýcarky souhlasil prakticky celý sál.

Ale nejde tu jen o Zelenského skučení u Trumpova prahu, že Ukrajině nikdo nepomáhá. Je prostě evidentní, že konflikt se totálně vyčerpal a jako vítěz z něj vychází jen Rusko.

Všechny ty finanční investice a vojenská podpora se Západu nevrátily, proto se prostě rozhodl přejít na Putinovu stranu a ještě přitom bouchnout dveřmi. Co jiného se dalo čekat, když dokonce i vůči Evropě Ukrajina přestala plnit své závazky a krmí ji jen prázdnými sliby?

Trpělivost nakonec dojde každému. Proto také nyní, v důsledku únavy z ukrajinské krize, hází Západ Ukrajinu přes palubu a požaduje od ní reálné kroky směřující ke splnění závazků, ke kterým se upsal ještě Porošenko.

Zelenskij se už nemá na koho spoléhat kromě těch radikálů, jejichž rozmary teď tak srdnatě hájí. Je třeba si jen připomenout, že Rusko s Evropou budou nyní představovat větší sílu, což znamená, že Kyjev bude muset Minské dohody splnit, ať už bude chtít či nikoli.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1570820474
8 Komentářů k Švýcarsko na schůzi OBSE tvrdě vyčinilo Ukrajině za Donbas.

 1. Inspektor Spekultátor napsal:

  Anglosaská Oceánie je zformována (šéfuje Londýn-Washington s hospodářskou tepnou NY-Lon - a další doplňková centra). Čínsko-Japonská Eastasie je zformována (šéfuje Peking-Tokio s hospodářskou tepnou Šanghaj-Tokio - a další doplňková centra). Nyní se pracuje na Euroásii (jaká ta má mít podobu?) Ve hře je Moskva, která ale má svou koncepci budoucnosti... Takže zatím se vše točí kolem center Brusel-Berlín s hospodářskou tepnou Frankfurt-Berlín... Ale Evropa je moc malá... Má moc různých center (a doplňkových center) duchovních, politických a hospodářských na malém území... (Vatikán, Praha, Vídeň...). Takže Rusko je třeba nějak včlenit do Evropy - no ale jak? Čas globalostům běží... Po zlém to včleňování nevyšlo, aby se Rusko stalo zdrojem pro Evropská centra..., tak že by Putinova koncepce prostoru od Lisabonu po Vladivostok byla nakonec tou nejschůdnější cestou? Pak se z geografických důvodů ale Moskva bude muset stát tím hlavním centrem... Uvidíme...

  • proud napsal:

   To by vysvetlovalo proc tak moc chteji Rusko ovladnout...........

   • proud napsal:

    Ale nevysvetluje to koho pak za novyho nepritele,protoze bez nej to nejde,na tom stoji celej starej system......ze by proto vybehli s mimozemstanama? :-)

    • geronimo napsal:

     Tady se člověk dočte věci, vyběhli s mimozemšťanama ... v nějakém dokumentu padlo, že pokud k nám létají, vědecký odhad je, že jsou ve vývoji asi 10 000 let před námi.

     V případě Ruska jde hlavně o ruské zdroje

     Nechápu proč tolik povyku pro nic, tedy pro nějaké vystoupení Švýcarky v nějaké zprofanované organizaci

     • proud napsal:

      Nebylo to o mimozemstanech a dokumentech,ale o hledani spolecnejch nepratel,ktery potrebuje starej system,kdyby pro ne bylo ucinnejsi ukazat jako na nepritele na tebe,udelal by to,ale mimozemstani se mu hodej vic,tak nezavid:-)

 2. Paw napsal:

  Sem a tam ukrajinci ublizujou zidum a to se nesmi a vubec uz ne. Jinak v tom nevidim nic, protoze Ukrajinska vlada /a dalsi mraky vlad, bank, miliardaru atd./,ukladaji miliardy z mezinarodnich pomoci prave do Svycar a ty se maji dobre a jeste lip, a , kde se to utaji a vsechno a tradicne utaji..

 3. proud napsal:

  Na ty fotce je kdo? :-))))))))))))))))))).Bud je to hoooodne zdarila momentka,nebo je ten nekdo hodne ozralej,ne-li zfetovanej,nebo jde o posmrtnou fotku? :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!