NĚKOLIK PROČ

2368463-turecko- pokračování (a drobné „opáčko“) předchozího článku.

1) Proč Rusko (s USA) vetovalo ostatní země v Radě bezpečnosti OSN v jejich snaze zastavit Turecko v útoku na Kurdy?

Kurdové dostali mnoho šancí jak se vrátit zpět pod vládu v Damašku, tedy pod Asada, včetně nabídek, že to RF zprostředkuje. Dokonce i nyní otevřely Ruské speciální jednotky koridor přes Eufrat, aby měli v případě ústupu YPG možnost „schovat“ se pod ruské zbraně. Kurdové to nevyužili a tak sklízejí co zaseli, každopádně ten „telefon“ mohou stále zvednout a domluvit se.

2) Proč je výhodné pro Asada, aby Turecko operovalo na jeho území jako agresor proti Kurdům, když vlastně napadlo jeho stát?

Kurdové si vybudovali na území Sýrie vlastní samosprávu pod názvem Rojava a kontrolují velké množství produkce ropy kterou tím pádem vlastně kradou Asadovi. Turecko se navíc zavázalo, že „vyčistí“ pouze třicetikilometrové pásmo na které vypustí zpět arabské uprchlíky, které mají na svém území. Asad nemůže na Kurdy zaútočit, nebo je nějak nenásilně přimět, aby se vrátili zpět pod Damašek, aniž by se nedostal do konfliktu s US army (která tam operuje) nebo Tureckem, takže je pro něj velmi výhodné, že tuto „práci“ provede Turecko a dotlačí tak Kurdy k jednacímu stolu, protože jim pak nic jiného než jednat nezbyde. Do světa ovšem bude Asad volat o nezákonnosti této Turecké akce, což je pochopitelné.

3) Proč potřebovalo Turecko napadnout Rojavu?

Zbaví se tím zčásti svého odvěkého nepřítele, tedy Kurdů – zatlačí je dál od svých hranic a vytvoří mezi nimi překážku – vypustí na dané území uprchlíky, kteří jsou nyní jako „hladové krky“ na jejich území. Proč je tam Turci nevypustili dřív? Protože Kurdové bránili arabským uprchlíkům vrátit se zpět na své území. Navíc se Turecku tato akce hodí ještě z jednoho důvodu – v dané oblasti operuje celá řada jejich vlastních džihádistických skupin, které mohou nyní začlenit do svých útvarů a využít je proti Kurdům a z těch co zbydou pak vytvořit jakousi „pohraniční stráž“, aby se pokusům o Kurdský stát v blízkosti jejich hranic již nikdo nepokoušel.

4) Proč nemají Kurdové mé sympatie, i když statečně bojovali proti IS/Daeši?

90% členů YPG a dalších kurdských milicí jsou kovaní marxisté. A jak víme, tak marxismus je ryze proti-lidskou ideologií, i když si ji Kurdové silně polidštili, aby byla aspoň trochu použitelná. Navíc stáli v boji o Sýrii na straně USA, které vytvořily a řídily i jejich protivníka IS/Daš, který byl uměle vytvořen ve věznici Bucca, což byl tábor USA (!!!) v Iráku. Když je někdo marxistou a ještě se nechává využívat ke hrám svého „páníčka“, kterým nerozumí, tak si bohužel nezaslouží nic jiného než tvrdě prozřít. A to se právě děje.

4) Proč odepsal Trump své spojence Kurdy?

Byli to spojenci jeho nepřátel US státních elit alias neokonů, kteří se ho právě snaží odstranit pomocí impíčmentu. Navíc ti samí lidé nyní rozjeli „majdany“ v Iráku, Hong Kongu a Ekvádoru a tak jim bylo nutné poslat vzkaz, že jejich akce dokáže narušit, proto právě ten křik z jejich řad. Navíc je pro Trumpa nutné šířit informační pole, které dává jasně najevo, že USA jsou jako spojenec naprosto nespolehlivé a že čas jejich světové hegemonie je již minulostí. Jeho cílem je tedy zlikvidovat všechny struktury, které jim umožňovaly být „světovým četníkem“. Chtěli byste nyní USA za spojence?

5) Proč Babiš nejdříve na půdě OSN podpořil Erdoganův projekt na vybudování pásma pro uprchlíky z Turecka na území Sýrie a nyní obrací ve smyslu „ano, ale Tureckou invazi jsem nechtěl“?

Protože je díky Zemanovi také kádrem GE, tak bude čas od času využíván na to, aby jeho ústy veřejně zazněly určité důležité informace, ale to neznamená, že tyto informace nemohou poškodit jeho image. Takže úkol splnit musel, ale důsledky toho teď musí zmírňovat. Každý soudný člověk věděl, že bez invaze Turecka se žádný podobný projekt konat nemohl.

Tak jak, drahý čtenáři? Jsi romanticky na straně Kurdů a jejich odvážných, krásných, ozbrojených žen? A jaký by sis představoval výsledek? Aby si Kurdové ulomili část území suverénního státu, vybudovali tam marxistický stát a na jedné straně bojovali časem proti Asadovi a na druhé proti Turecku a aby v regionu nebyl klid? A co ti arabští uprchlíci v Turecku, kteří se nemohou vrátit na své území? Určitě si z celého svého srdce přeješ, aby se nevrátili domů, ale aby je Erdogan vypustil do EU, protože něco s nimi dělat přec musí? Tak schválně. Kolik z těch dvou miliónů muslimů si vezmeš k sobě domů?

Nic není takové jak se zdá. Nic není takové jak nám tvrdí v médiích. Vždy je to mnohem složitější a provázanější s dalšími procesy. Nechceš-li podporovat marxismus a vznik evropského chalífátu, tak se modli, aby ten záměr vybudovat útočiště pro uprchlíky v Sýrii vyšel. Pokud fandíš Kurdům, tak se modli, aby se dohodli s RF a Asadem na společném státě.

A vzkaz pro Kurdy: Každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a své zájmy a v míře svého nepochopení pro zájmy toho, kdo chápe více… vy jste bohužel prokázali, že je vaše míra velmi slabá a pomáhali jste jako pěchota US Air Force v boji proti IS. Zkoušeli jste někdy hrát šachy? Koho obětujete jako prvního? Vždy nejméně důležitého pěšce, že? Bůh s vámi i vašimi rodinami.
3 Komentářů k NĚKOLIK PROČ

 1. proud napsal:

  …….tolik ke Kurdum a nejakyho zastavani se jich……….

 2. PetrC napsal:

  Na kurdy se muzeme vysrat. Ale jakym pravem utoci a zabiraji uzemi druheho statu? Snad si nemyslite ze tim kurdy zlikviduje? Jen se presunou a jejich nenavist bude jeste vetsi. Na jedne se hazou vselijake sankce na Rusko, pry za agresivitu a na druhe strane clen NATO vrazdi, nici a zabira uzemi jineho statu. Pokud chce bezpecnostni zonu,at si ji udela ze sve strany hranic.

 3. jb napsal:

  Tento článek je pro změnu silně nepovedený od PN.

  A když autor v závěru článku apeluje „na chápání a kdo na koho pracuje“, tak se dle mého vlastně střílí do vlastní nohy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!