Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.10.2019

donald_tramp_41; Trump odpověděl na vyšetřování vedené proti jeho advokátovi. Představitelé Demokratické strany pokračují v honu na čarodějnice.

2; V Rusku kritizovali žádost ukrajinského ministerstva zahraničí adresovanou Evropě, aby zmáčkla Rusko ohledně Donbasu. Ruští politici ostře odsoudili plány Kyjeva.

3; USA nemá co dělat při rozhovorech ohledně Donbasu. Vyplývá to z prohlášení Patriotických sil Běloruska. Bylo zveřejněno prohlášení lídrů levicově patriotických společenských sdružení Běloruska, kteří založili Koordinační radu „Jednota“.

4; Ukrajinský specnaz v boji zlikvidoval nacisty, kteří bránili odpoutání sil v Donbasu. Velitel okupačních sil Kravčenko nadále nereaguje na vzniklou situaci a zamlčuje skutečný stav věcí.

5; Ukrajinský ministr zahraničí komentoval zmaření odpoutání sil v Donbasu ze strany Ukrajiny. Prohlásil, že tento proces ukrajinská veřejnost vnímá jako ústup.

6; „Skutečný Evropan“… Generální prokurátor Ukrajiny vyhnal nemocného otce z domu. Otec generálního prokurátora Ukrajiny Ruslana Rjabošapky se obrátil na soud s cílem vysoudit od syna a dcery výživné.

7; „Všechno zlo pochází z ruského jazyka“. Největší ostudou Ukrajiny jsou pologramotní politici. V důsledku toho, že v této „kolonii“ je velmi nízká vzdělanost, sami si vymýšlejí historii a pak to učí děti.

8; V EU se lekli ruské „Mladé gardy“ a „Nesmrtelného pluku“. Řada aktivistů „Mladé gardy“ dostala zákaz vstupu do Schengenské zóny na deset let.

9; Pušilina zatkli, domobrana mlátí Rusy. Tak vypadá ukrajinská mediální bažina. Jediné, co tím docílí, je nedůvěra Ukrajinců k vlastním médiím.

10; Rozhodný úder výsadkářů. Ruské ministerstvo obrany odtajnilo dokumenty a detaily z Rižské operace. 4. října 1944 dodal L. A. Govorov Stalinovi plán akcí na prolomení nacistické Rižské obranné linie.

11; Nacisté se prostříleli na Donbas. Proč Zelenskij mlčí? Vzniká dojem, že Zelenského tým nemá vůbec žádné páky vlivu, prohlásila Medveděva.

12; Velký výprodej Ukrajiny začíná. Jak budou dál žít miliony lidí? Šéf strany Sluha národa prohlásil, že se na to už chystá zákon.

13; Kdo bude ochoten investovat peníze do Donbasu a proč Ukrajina spoléhá na Erdogana? Může Erdogan zafungovat v roli prostředníka v otázkách vztahů mezi Ruskem a Ukrajinou, jak si to představuje Zelenskij?

14; Neuvěřitelnej zmetek! Šaríj se tvrdě vyjádřil o Porošenkově šílenství. Novinář poznamenal, že svině vylézají a chtějí si zachrochtat. Jenže přitom někde ztratili soudnost.

15; Dobývání měst a stovky zabitých. Nová válka v Sýrii. Byly zveřejněny výsledky čtvrtého dne tureckého útoku. V sobotu turecká armáda a její spojenci dosáhli dvou důležitých vojenských vítězství v bojích proti syrským Kurdům.

16; Zelenskij je bezmocný. Nacisté vracejí okupovaný Donbas do roku 2014.

17; „Peklo v Arktidě“. Jak ruská armáda šokovala liberální média. Znovu se „vyznamenal“ list Novaja Gazeta, který si vzal na paškál Arktidu.

18; Hlavní senzace, která zazněla ze Zelenského úst, je příslib, že v případě zmaření setkání normandské čtyřky je připraven se sejít jeden na jednoho s Putinem. Kyjevský politický expert Alexandr Semčenko komentoval čtrnáctihodinový maratón s prezidentem Ukrajiny.

19; Více než třicet zabitých a zraněných nacistů. Jak byla zlikvidována pozice Pravého sektoru „Da Vinci“? Vojenský dopisovatel Jurij Koťonok vyzpovídal Alexeje Filippova.

20; V USA policista zastřelil majitelku domu, protože ji považoval za lupiče. Problém je navíc v tom, že policista je běloch a majitelka byla černoška…

21; Podezřelý z vraždy devítileté Lízy Kiseljovové je mazaný, nebezpečný a posedlý sexem. Zadržený poutal značnou pozornost psychologů,když si odpykával svůj poslední trest.

22; Turci záměrně ostřelovali Američany v Sýrii. Informoval o tom důstojník americké armády a upřesnil, že Ankara dobře věděla o umístění jejich pozic.

23; Proč v Saratově málem rozsápali vraha devítileté Lízy? Byla zveřejněna analýza hlubinných příčin hněvu prostých Rusů. Pokus o lynčování pedofila v Saratově má daleko hlubší kořeny než jen obyčejnou nenávist k zvrhlíkům.

24; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck a Gorlovku. Připomeňme, že Kyjev zmařil několik pokusů o odpoutání sil a prostředků v okolí obcí Zolotoje (Luganská republika) a Petrovskoje (Doněcká republika).

25; Saratov se loučí s devítiletou Lízou Kiseljovovou v chrámu Apoštolů Petra a Pavla. Vražda otřásla celým městem.

26; Vztahy Moskvy a Kyjeva se změnily, říká první prezident Ukrajiny. Vladimir Putin má k Zelenskému lepší vztah než k Petrovi Porošenkovi, prohlásil Leonid Kravčuk.

27; Lukašenko si najme americké lobbisty, aby vylepšil image své země. Má to pomoci běloruským podnikům při účasti na státních nákupech USA a také pomoci Minsku vstoupit do WTO.

28; Poklonskaja a Erdogan se vzali za ruce na oficiálním návštěvě v Turecku. Do Turecka přijela ruská parlamentní delegace poslanců Státní dumy ve složení Natalja Poklonskaja a Ruslan Balbek.

29; V Rusku zhodnotili Kravčukova slova o „změněných“ vztazích Kyjeva a Moskvy. Pojmy jako „lepší“ či „horší“ vztah se pro politiky v tak vysokých funkcích nehodí.

30; Kytarista skupiny Queen vzdal čest Alexeji Leonovovi. Umístil na internete několik fotografií Leonova včetně společných a doprovodil je emotivním textem.

31; Putin promluvil o druhé studené válce a o Trumpovi. V interview řekl, že v urovnání vztahů mezi Ruskem a USA brání Trumpovi vnitropolitická situace v USA.

32; Kyjev schválil usnesení o naléhavých opatřeních ohledně dodávek plynu na Donbas. V červenci Luganská tepelná elektrárna kvůli přerušení dodávek uhlí z Ruska přešla na využití plynu.

33; V Japonsku probíhá rozsáhlá záchranná akce při odstraňování následků tajfunu. Došlo k politováníhodné události, kdy starší žena záchranářům vypadla z vrtulníku. K incidentu došlo v prefektuře Fukušima.

34; Ukrajina povolila exhumaci Poláků. Láska Poláků k vykopávání svých krajanů z hrobů nezná hranic.

35; Měkká síla: Rusko nebo smrt. V USA spustili proceduru impeachmentu proti Trumpovi. Je zajímavé, že v centru dění se nacházejí události těsně spojené s Ukrajinou.

36; V Dněpropetrovsku na Ukrajině upadla autobusu za jízdy celá zadní náprava s oběma koly.

37; Testy nového amerického útočného dronu skončily krachem. K havárii došlo při návratu dronu na zem.

38; Nejen Ukrajina: V Kyjevě jmenovali dvě další země, které jsou ohroženy „Severním proudem . 2“. V důsledku spuštění projektu mají prý utrpět i Slovensko a Rakousko. Slovensko prý nemá dostatek kapacitních zásobníků plynu.

39; Ve straně Sluha národa prohlásili, že NATO poprvé za 22 letech poslechlo Ukrajinu. Parlamentní shromáždění NATO zamítla zprávu Norska, které vyzývalo USA, aby nezaváděly sankce proti „Severnímu proudu – 2“.

40; Důvěrnosti mezi Erdoganem a Poklonskou vyvolaly na Ukrajině hysterii. Ukrajinské ministerstvo zahraničí reagovalo na návštěvu parlamentní delegace z Ruska v Turecku.

41; My nejsme žádná hlupáci! Obyvatelé obce Zolotoje vysvětlují ukrajinským novinářům, kdo po nich ve skutečnosti střílí. Zolotoje se v poslední době denně objevuje na prvních stránkách všech novin.

42; Trump zahájil válku s Tureckem. Zatím jen obchodní. Připravenost zavést sankce potvrdil šéf amerického ministerstva financí.

43; Rusko odpovědělo na výzvu Lotyšska, aby zrušilo ohňostroj u příležitosti osvobození Rigy. Lotyšské ministerstvo zahraničí označilo slavnostní ohňostroj v Moskvě na počest 75. výročí osvobození Rigy od německých nacistických okupantů za nepřijatelný.

44; Islámský stát ostřeloval raketami vojenskou základnu USA. Byla zničena vojenská technika. Teroristé učinili prohlášení o raketovém ostřelování vojenské základny USA.

45; USA stahují svá vojska ze Sýrie, Kurdové se obrátili k Rusku, soptí Pentagon. USA zahajují stahování jednoho tisíce amerických vojáků ze severu Sýrie kvůli tureckému útoku.

46; Západ jde ke dnu. Američan je zklamán Spojenými státy a přestěhoval se do Ruska. Nenávidí Navalného a podporuje Novorusko. Tento Američan vydělával 3.000 dolarů za týden, ale přijel do Moskvy a během hodiny se rozhodl, že se sem přestěhuje navždy.

47; Totální vítězství: Ukrajina se dostala do desítky zemí, které jsou nejnebezpečnější pro život. Umístila se na osmém místě. Není bez zajímavosti, že v první dvacítce se objevily Velká Británie (12. místo), Itálie (15) a USA (16). Rusko v první dvacítce není. Zato Turecko je na 9. příčce hned za Ukrajinou.

48; V předvečer zítřejšího majdanu se Zelenskij obrátil s výzvou k Ukrajincům. Prezident Ukrajiny svatosvatě slíbil, že neobětuje zájmy státu při rozhovorech o Donbasu.

49; Další šok: Ruské letectvo údajně rozbombardovalo nemocnici s dětmi v provincii Idlíb. Jen drobný detail: Budova v Nabád al-Haját není nemocnicí a ty chudinky „děti“ byly všechny vousaté…

50; 35. brigáda ukrajinské armády zahnala 128 brigádu na minové pole. Kromě rostoucího počtu obětí v důsledku explozí min na vlastních minových polích lze ještě zaznamenat prudce klesající počty zájemců odbýt si vojenskou službu v ukrajinské armádě.

51; Sýrie přesouvá vojska na severovýchod, aby odrazila tureckou agresi. Jednotky syrské armády se začaly pohybovat směrem na sever, aby čelily turecké agresi.

52; Je načase zbavit se téhle sedliny. Politolog ze Zelenského týmu navrhl, aby byl (uprchlý ruský novinář) Babčenko vyhoštěn z Ukrajiny. Proč umožňujete nějakému gastarbeiterovi, aby ponižoval naši zemi?

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.10.2019

 1. CIA zavraždila Prigožina, majitele Wagnerovy armády napsal:

  Ruský oligarcha Jevgenij Prigožin, známý jako pravá ruka ruského prezidenta Vladimira Putina, je údajně mrtvý. Na Twitteru o tom informoval expert na ruskou politiku Maxim Suchkov.

  „Jevgenij Prigožin, známý jako „Putinův kuchař“, šéf soukromé Vagnerovy armády a provozovatel petrohradské trollí farmy zemřel při havárii letadla v Kongu, kde se měl setkat s místním prezidentem Felixem Tshisekedim. Zpráva zatím není potvrzena,“ napsal v neděli na Twitteru expert na ruskou politiku a editor blízkovýchodního serveru Al-Monitor Maxim A. Suchkov.

  Prigožin je ústřední postavou nechvalně známé petrohradské trollí farmy, kterou provozuje ruská Agentura pro výzkum internetu. USA loni na jaře obvinily Prigožina společně s dalšími dvanácti muži z vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016 a vedou ho na sankčním seznamu.

  O Prigožinově smrti informoval také list Moscow Post, podle kterého oligarcha zemřel ve čtvrtek při pádu vojenského dopravního letounu An-72, který směřoval do konžského města Kinshasa.

  Prigožin zbohatl díky kontaktům s Putinem, pro kterého organizoval státní bankety při příležitosti prezidentských inaugurací a časem se mu začalo přezdívat „Putinův kuchař“. Prigožinova společnost Concord Catering dodává jídlo do škol v Moskvě a Petrohradě. Je také největším dodavatelem potravin pro ruskou armádu.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jevgenij-prigozin-rusko-vladimi-purin-vagnerova-soukroma-armada-trolli-farma-pterohrad-smrt-pad-leta.A191014_115008_zahranicni_dtt

  Prigožinova Wagnerova armáda operovala na Ukrajině, Sýrii, Libyi, Středoafrické republice, Madagaskaru, Súdánu.
  https://www.fpri.org/article/2019/10/diplomacy-and-dividends-who-really-controls-the-wagner-group/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!