Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.10.2019

maidan_31; V očekávání dnešního Majdanu se konalo důležité zasedání Ukrajinské bezpečnostní rady. Zasedání šéfů silových resortů proběhlo na ministerstvu vnitra v neděli 13. října 2019.

2; Normy mezinárodního práva se změnily v pokrytecké sračky, říká známý novinář. Známý oděský novinář Jurij Tkačov tvrdě zkritizoval lhostejnost světového společenství k událostem probíhajícím na Blízkém východě.

3; Došlo to už i Berjozovi. Nechvalně známý ukrajinský poslanec přiznal, že Západ se od Ukrajiny odvrátil. Jeho prozření ale přišlo příliš pozdě.

4; Proč je současné Rusko zklamáno Západem? Publicista Dmitrij Olšanskij píše o radikální změně vztahu k Evropě a USA.

5; Ruští spisovatelé fantasy se zděšeni vrátili z doněckého letiště. Byly zveřejněny závěry z festivalu „Hvězdy nad Donbasem“.

6; Byla zveřejněna plná verze interview Vladimira Putina pro arabské televizní stanice.

7; Krvavá jatka v Sýrii. Letecký úder na kolonu automobilů zabil a zranil mnoho uprchlíků. Cílem náletu tureckého letectva byla kolona civilních občanů z různých měst na severu a východě Sýrie.

8; Odpor proti „ruské agresi“. Proč Zelenskij lže ukrajinskému lidu? V Zelenského týmu pracují profesionální šoumeni, kteří svou práci dobře umějí.

9; Moskevští lékaři úspěšně odoperovali dvaapadesátileté pacientce nádor vaječníku o velikosti 50 cm. Přišla k lékaři s tím, že „se cítí slabá a strašně se jí zvětšilo břicho“.

10; Spiknutí, strašlivý jed a ruský pravoslavný kostel u základny amerického letectva. Americká armáda pomalu tráví miliony lidí tím, že nechá pronikat jedy do pitné vody. Kdosi se rozhodl snížit počet obyvatel v USA, a tak otrávil vodu. Podle předběžných informací je přímo či nepřímo ohroženo až 100 milionů Američanů.

11; Skryté zdroje nové války v Sýrii. Jaké jsou plány Ruska, USA, Ankary a Damašku? Už pět dní pokračují turecká vojska a ozbrojenci v rozsáhlé útočné operaci „Zdroj míru“ na severu Sýrie.

12; Nás Rusů jsou zde miliony. A za námi stojí Rusko. Bylo zveřejněno interview s důstojníkem Armády Luganské republiky a zpěvákem skupiny „Novorossija“ Romanem Razumem.

13; Kongresman omylem poblahopřál americké flotile prostřednictvím obrázku s křižníkem Ruské federace „Per Veliký“ vytvořeným za účelem likvidace amerických letadlových lodí.

14; Šokující čísla: Ostatky téměř tisíce ukrajinských ozbrojenců, kteří padli v Donbasu, dosud nejsou identifikovány. Lze pouze předpokládat, jaké jsou skutečné lidské ztráty Ukrajiny během celé ATO.

15; Situace je děsivá: Šéf Pentagonu přiznal, že američtí vojáci se v Sýrii dostali do pasti. Američtí vojáci se dostali do kleští mezi útočící tureckou armádu a Asadova vládní vojska, která jdou syrské území proti okupantům bránit. Zdůraznil, že USA na sebe nebraly závazek bránit Kurdy před Tureckem vojenskou cestou.

16; Povstání strojů. Vědci zjistili, za jak dlouho umělá inteligence dokáže zcela zlikvidovat veškerá města na zeměkouli. Kde je hranice mezi vědou a žánrem fantasy?

17; Bratr Anatolije Čubajse liberální filozof Igor Čubajs přišel do studia KP na debatu s Igorem Strelkovem. Po zahájení přímého přenosu si svou účast rozmyslel a se slovy, že s masovým vrahem nebude sedět za jedním stolem, a s výkřikem „Sláva Ukrajině!“ opustil studio. Moderátorka neztratila rozvahu a s klidným hlasem oznámila, že podle všech pravidel televizních diskusí a vlastně jakýchkoli sportovních utkání, je strana, která opustí hřiště, považována za poraženou.

18; Ukrajinci, probuďte se! Vždyť nás Západ hodí přes palubu úplně stejně jako Kurdy! Na Ukrajině se šíří vlna zatím ještě nesmělých předpokladů o tom, co se stane, pokud se „pánové tam nahoře“ domluví mezi sebou.

19; Norské stíhačky F-35 označované za „lovce Rusů“ mají problémy. Brzdový systém selhává častěji, než se očekávalo.

20; Desítky obětí na životech, sesuvy půdy, záplavy. Japonsko po úderu strašlivého tajfunu. Záchranáři pracují 24 hodin denně.

21; Letadlo kanadských vzdušných sil havarovalo před leteckou show v USA. K havárii došlo 13. října přes den.

22; Syrská armáda obsazuje nová teritoria na severu země. Jednotky Syrské arabské armády se začaly přesouvat na sever, aby čelily turecké agresi.

23; Den obránce Ukrajiny. Zelenskij s manželkou uctili památku padlých karatelů. Prezident Ukrajiny plánuje cestu na Kyjevem okupovaná území Donbasu.

24; Samozřejmě zase „ruka Kremlu“. V Kyjevě byl zastřelen člen „Kavkazského protikremelského odporu“. Ukrajinští „patrioti“ na sociálních sítích už prohlašují, že případ je „vyřešen“.

25; Zelenského premiér se účastnil koncertu fašistické rockové skupiny, který organizoval Buzinův vrah. To nevypadá, že by se od Porošenkových dob něco změnilo…

26; Nástupkyně Angely Merkel oznámila svůj postoj ohledně Krymu. Německo nemůže mlčet. Porušení mezinárodního práva zůstává porušením mezinárodního práva. V Rusku už paní Annegret Kramp-Karrenbauerové odpověděli. Poklonskaja prohlásila, že schopnost přiznat očividná fakta a nazývat věci pravými jmény je doménou silných politiků a nikoli slabých lidí. Šéf krymské německé národně-kulturní autonomie Jurij Gempel pozval paní AKK připomněl, že znovusjednocení Německa proběhlo bez referenda a u Evropanů nevyvolalo odpor. Paní AKK by měla přijet na Krym a pak teprve činit prohlášení o nějakém porušování mezinárodního práva. Krym je prostě Rusko a bude to tak napořád nehledě na nějaké sankce a prohlášení západních politiků.

27; Merkelová a Macron požadují od Erdogana, aby zastavil operaci v Sýrii. V důsledku útočné operace mohou posílit teroristé, zdůraznila německá kancléřka.

28; Svobodu pro Markiva. Neonacisté požadují od Itálie propuštění ukrjainského karatele. Své shromáždění ukrajinští „patrioti“ velkohubě nazvali „mezinárodní akcí Free Markiv“.

29; Historická návštěva. Putin se vydal do Saúdské Arábie. Jak se rozvíjejí vzájemné vztahy a co lze čekat od cesty, která probíhá měsíc po útoku dronů na ropné objekty?

30; Co vlastně stojí za „úderem“ ruského letectva na nemocnice v Sýrii? Kdysi úctyhodné americké médium The New York Times dnes chrlí jeden fejk za druhým. Ano, skutečně se to stalo, ovšem se dvěma „drobnými“ výhradami: Nešlo o nemocnici, nýbrž o bunkr umístěný v jeskyni, a nešlo o dětské pacienty, nýbrž o zcela dospělé teroristy. Ale jinak je informace poměrně přesná…

31; Proti Steinmeierovu vzorci a kapitulaci. Neonacisté zahajují protestní akce v Kyjevě.

32; Při dopravní nehodě zahynul starosta Chakasie Nikolaj Bulakin. Ve funkci byl od roku 1995.

33; V Kremlu odpověděli na Zelenského nápad projednat v normandském formátu i Krym. Dmitrij Peskov rezolutně prohlásil, že projednávání otázky Krymu v normandském nebo v jakémkoli jiném formátu je naprosto nemožné. Otázka byla v minulosti už definitivně uzavřena.

34; Šéf frakce strany Sluha národa se musel omlouvat „patriotům“. David Arachamija prohlásil, že neměl pravdu, když mluvil o účastnících protivládních protestních akcí.

35; Bývalý velvyslanec Ukrajiny v USA našel pozitivum v ostudě se zveřejněním stenografického záznamu rozhovoru Trumpa a Zelenského. Zveřejnění prý pomohlo odvrátit ještě větší problémy.

36; Rozhněvaní senátoři vyhrožují Trumpovi za zradu Kurdů. V USA už uznávají, že budoucí „spojenci“ Ameriky – ať už se bude jednat o země či nějaká uskupení – se budou zamýšlet nad spolehlivostí USA jako partnera.

37; Armáda Doněcké republiky odráží hrozbu ze vzduchu. Na návštěvu k jednotkám ukrajinské armády přijel známý neonacista Dmitrij Jaroš.

38; Německý poslanec za Alternativu pro Německo v Luganské republice promluvil o Putinově správném rozhodnutí. Tehdy se v Americe a v Evropě kvůli poskytování ruského občanství obyvatelům Luganské a Doněcké republiky chystali ztropit skandál. To ale trvalo jen pár dní a dnes o tom už nehovoří. Němci žijící v Donbasu dostali německé občanství. Proč by Rusové žijící tamtéž nemohli dostat občanství ruské?

39; Do kyjevské synagogy hodili figurínu Kolmojského politou červenou barvou. Bývalý poslanec Mosijčuk už samozřejmě zná pachatele.

40; V EU jsou spokojeni s plány Kyjeva ohledně Donbasu. V Lucemburku v pondělí přestavil ukrajinský ministr zahraničí Radě ministrů zahraničí EU své plány ohledně Donbasu a reforem.

41; Kyjev přesunul obrněnou techniku a skupiny ostřelovačů na území určené pro odpoutání sil v Doněcké republice.

42; Fantastický příběh. Okupanti poslali po větru do Doněcka velkou ukrajinskou vlajku nesenou stovkou balónků. V „zásilce“ byla i skříňka s pohlednicemi se „slovy podpory“, které se měly vysypat nad Doněckem. V Doněcku „přivítali“ (a zlikvidovali) dáreček kulometnou palbou nad minovým polem.

43; Porošenko neočekávaně nepřišel na pochod, aby se připojil k „patriotům“, přestože tuto akci na sociálních sítích propagovala právě jeho strana.

44; V Barceloně se demonstranti pokoušeli obsadit letiště. Na příkaz policie bylo zastaveno železniční spojení s letištěm El Prat.

45; V Nejvyšší radě promluvili o nemožnosti realizace „Steinmeirova vzorce“ v nejbližší době. Podle slov poslankyně Bardinové realizace vzorce přímo závisí na bezpečnosti v Donbasu a nastolení míru.

46; Rusko ignorovalo hysterii fašistického Lotyšska kvůli moskevskému ohňostroji u příležitosti 75. výročí osvobození Rigy od německých fašistických okupantů. Riga byla osvobozena 13. října 1944 večer.

47; Majdan tě usměrní. Vjatrovič vyhrožuje Zelenskému. Bývalý ředitel ukrajinského ústavu národní paměti připomněl Zelenskému, že v zemi je možný nový majdan.

48; „Globální obroda politiky“. Surkov promluvil o tom, co je to „putinismus“. Putinismus je globální „life hack“ a dobře fungující metoda vládnutí.

49; U Zelenského komentovali akci „NE kapitulaci!“. Je absolutně normální, když občané mohou vyjádřit své mínění a vláda je může vyslechnout.

50; Ukrajina dala „Minsku 2“ poslední šanci. Bojovníci Doněcké a Luganské republiky čekají na plán B jako na smilování. Všem jsme otevřeně říkali, že děláme možná poslední poctivý pokus vydat se „minskou cestou“, prohlásil za Ukrajinu Pristajko.

51; Obušky a gumové projektily. Španělská policie tvrdě rozeznala protesty v Katalánsku. Odsuzující rozsudky nad stoupenci nezávislosti autonomního španělského Katalánska vedly k protestům v řadě měst.

52; Zelenského obliba začala prudce padat, vyplývá z výsledků průzkumu. Naopak vzrostla podpora šéfa strany Opoziční platforma Za život Jurije Bojka a šéfky strany Baťkivščina Julie Timošenko.

53; Podnikatelské kruhy v Německu jsou zainteresovány na spolupráci s Ruskem a Donbasem, říká německý politik za AfD Gunnar Lindemann.

54; Ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko učinil před výborem Evropského parlamentu pro zahraničí v Bruselu prohlášení o federalizaci Ukrajiny. Ukrajina zůstane unitárním státem, nebude měnit ústavu a provádět nějakou „federalizaci“. A volby V Donbasu budou prováděny podle ukrajinských zákonů a pravidel OBSE, až to umožní bezpečnostní situace.

55; Trump prohlásil, že v podstatě stáhl americká vojska ze Sýrie. Prezident USA prohlásil, že by nebyl proti,kdyby prezident Sýrie ochránil Kurdy ve své zemi proti tureckému útoku.

56; Dáváme vám deset dní. Nacisté dali ukrajinské vládě ultimátum. Dáváme těm lidem, co se dnes nazývají ukrajinskou vládou, lhůtu deseti dní, prohlásil vrchní nacista Andrej Bileckij. Dobrovolníci jsou připraveni zaujmout veškeré pozice, ze kterých budou stažena ukrajinská vojska.

57; Došlo ke zřícení v pětipatrovém domě v Primorském kraji. Informovala o tom tisková služba regionálního oddělení Ministerstva pro mimořádné situace.

58; Tři dny před odchodem ze služby zemřel v Charkově příslušník Nacionální gardy. Gardista měl být demobilizován tento týden v úterý. Rozkaz byl už podepsán.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!