Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.10.2019

lucenko_kazak1; Lucenko se šavlí v ruce slibuje, že bude bránit Ukrajinu z Londýna. Bývalý generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko originálním způsobem poblahopřál Ukrajincům ke Dni obránce Ukrajiny.

2; Trump vyhrožuje Turecku těžkými následky kvůli operaci v Sýrii. Prezident USA požaduje, aby Turecko nekomplikovalo situaci, která vznikla po porážce Islámského státu.

3; NATO se šikuje proti Turecku a obviňuje Erdogana ze vzkříšení Islámského státu. Právě bylo zveřejněno, že americký ministr obrany Mark Esper letí do sídla NATO v Bruselu.

4; Trump vyhrožuje, že zničí tureckou ekonomiku, a zavádí sankce. Prezident USA Donald Trump podepsal výnos o sankcích proti Turecku v souvislosti se situací v Sýrii, informoval státní tajemník Mike Pompeo.

5; U hrobů padlých účastníků ATO u města Černovcy byly uřezány ukrajinské vlajky. Neznámí pachatelé v Černovické oblasti zneuctili hroby dvou padlých účastníků ATO.

6; Tahle smečka dovede zemi ke krachu. Ukrajinský politik Dmitrij Spivak je v šoku z nové politické garnitury. Řešením je Zelenskij: Buďto je vyženeme nebo nás zničí.

7; Bylo zveřejněno, kolik Ukrajinců schvaluje uzavření ruských škol. Od září 2020 přejdou všechny ruskojazyčné školy na Ukrajině na ukrajinštinu jako vyučovací jazyk. 49% Ukrajinců tento ostudný krok podporuje. 47% se vyslovilo proti.

8; Putin informoval o grandiózním fiasku USA na všech frontách Blízkého Východu. Prezident Ruska poskytl obsáhlé interview klíčovým médiím na Blízkém Východě? Al Arabiya, Sky News Arabia a RT Arabic.

9; Ztráta Krymu a Donbasu se stala pro Ukrajinu „šokovou terapií“. Vyplynulo to z nedávného maratónu otázek a odpovědí prezidenta Vladimira Zelenského.

10; Je odsouzen k zániku. V Kyjevě pohřbívají Krymský most. Byla zveřejněna apokalyptická prognóza. Pokusy Kyjeva pohřbít Krymský most se počítají na desítky. Vlastně se z toho stala letitá tradice Ukrajinců.

11; Konec Minských dohod? Kyjev odmítl plnit podmínky „Steinmeierova vzorce“. Minulý týden bylo zmařeno odpoutání sil v Donbasu po celé linii dotyku.

12; Poklonskaja urazila ukrajinskou moc. Ukrajinští politici podle ní přišli o poslední zbytky soudnosti a zdravého rozumu.

13; Čtrnáct hodin keců. Proč Zelenskij vytvořil rekord a z čeho je obviňován? V médiích se nadále přetřásá Zelenského superdlouhá tisková konference.

14; Vzpoura: Nacisté z pluku Azov a vojáci ukrajinské armády se odmítají podřídit Zelenskému. Byla zveřejněna podrobná zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.

15; Jak ruská diplomacie bez boje vyhrála válku v Sýrii. Mistrovský kousek svědčící o tom, jak je třeba vést diplomacii. V těchto chvílích to předvádí Moskva v Sýrii.

16; Ten idiot pracuje pro Rusko! Na amerického politika, kongresmana a veterána Afghánské války Bryana Musta byl uspořádán hon kvůli ponížení amerického námořnictva a vychvalování síly ruské námořní flotily. Americký politický činitel byl doslova obviněn z lásky k Rusku za pozdrav americké flotile s fotografií ruského jaderného křižníku Petr Veliký.

17; Bývalý policista v Tomské oblasti se ukázal jako maniak, který znásilnil více než dvacet žen a dětí. Obviněný svou vinu nepřiznal a zahájil hladovku.

18; Armáda Sýrie se potkala s ustupujícími vojáky USA. Konvoj syrské armády se potkal se spěšně ustupujícími americkými vojáky na silnici Manbidž – Kobani.

19; USA se pokoušejí připravit Rusko o Severní mořskou cestu, píše zahraniční tisk. Nová „Severní doktrína“ USA je zaměřena na to, aby připravila Rusko o jeho práva na Severní námořní cestu.

20; Žerou dokonce i beton. Populární ukrajinské letovisko už třetím rokem prožívá útok červů. V letovisku Kirillovka, které se stalo populárním v roce 2014, lze pozorovat útok agresivní fauny.

21; Jak to snášejí Rusové? Obyvatelka Kalifornie informuje o tom, jak se vyrovnávala s odpojením elektřiny v důsledku strašlivých požárů. Vina za požáry prý nese elektrická společnost PG&E.

22; CO bude s Donbasem dál? Doutnající válka, Minské dohody, gruzínský scénář… Co z toho se stane v nejbližších měsících realitou?

23; Klub fanoušků Lady ve Finsku: Sovětský automobilový průmysl jako protest proti současnému světu. Ve Finsku se vždycky najdou zájemci o získání Lady.

24; Tisíce lidí vycházejí v Sýrii do ulic na protest proti okupačním vojskům a na podporu syrské armády.

25; Rozsáhlé domovní prohlídky ve štábech Navalného. Bylo zasaženo velké množství měst. Byly obstaveny účty FBK (Navalného společnost proti korupci) v bankách. Sem přicházely peníze ze zahraničí.

26; V dole ve Lvovské oblasti došlo k požáru. O mimořádné události informuje Státní služba pro mimořádné situace.

27; Ruské silové struktury se naučily rozeznávat obličeje a určovat identitu lidí v maskách. Přísně vědecký základ umožňuje použít tuto metodu jako důkaz u soudu.

28; Jaký vzájemný vztah mají Rusové a Ukrajinci? Na Ukrajině došlo k obratu ke zlepšení vztahu s Ruskem už v před čtyřmi lety. V Rusku se vztah k Ukrajincům začal zlepšovat o rok později. Nejhorší vztah k Rusku na Ukrajině byl v září 2015, kdy se negativně vyjádřilo 53% obyvatel. V současnosti podíl negativních odpovědí klesl na 35%. V Rusku byl vztah k Ukrajincům nejhorší v září 2016 (56% negativních odpovědí). Dnes tento parametr klesl na pouhých 31%.

29; V Zelenského prezidentské kanceláři informovali o tom, co čeká obyvatele obce Zolotoje po odpoutání sil. Zástupce šéfa prezidentské kanceláře Jurij Kosťuk potvrdil fakt zmaření začátku procesu odpoutání sil.

30; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti odvrátilo únik informací o strategicky důležitých objektech Republiky. Spolupráce se zahraničními tajnými službami je zákonem zakázána a špiónům hrozí až 20 let vězení.

31; Americká televize si uřízla nevídanou ostudu, když odvysílala „záběry ze strašlivých bojů v Sýrii za účasti amerických vojsk“. Nakonec se ukázalo, že jako ilustraci útoku turecké armády použili záběry z vojenských cvičení v roce 2017 ve státě Kentucky. Televize ABC se musela omluvit.

32; Zdá se mi, že mě nechává sledovat, když se projíždím na kole. Ukrajinská zpěvačka Gajtana se vyjádřila k Zelenskému.

33; Armáda nedokáže obnovit naši suverenitu. Ukrajinský ministr zahraničí šokoval „patrioty“. Poslední naděje pro zemi je pokračování rozhovorů, říká Pristajko. Ty ale kvůli postoji Ukrajiny v posledních pěti letech také nikam nevedly.

34; Jaké právo mají obyvatelé západoukrajinského Ivano-Frankovska posuzovat volbu obyvatele Luganska? Poslanec Nejvyšší rady za frakci Sluha národa informoval, jak by bylo možné podle jeho názoru rychle urovnat konflikt v Donbasu.

35; Armáda USA předává syrské město Manbidž do rukou ruské armády. V podstatě je to kapitulace, poznamenal zástupce Pentagonu.

36; Ruský „Stierlitz“ o službě v Pravém sektoru. Bývalý člen námořní pěchoty a důstojník Zvláštního oddílu rychlé reakce ruského ministerstva vnitra byl nasazen velením domobrany Doněcké republiky do jednotek ukrajinských neonacistů.

37; U Zelenského byl zaregistrován nový iPhone 11Pro. Nedávno se prezident Ukrajiny rozčiloval, že úředníci na Ukrajině si kupují drahé iPhony ze svých skromných výplat.

38; Ruska, která „se vměšovala do amerických voleb“, byla zadržena v Bělorusku na žádost USA. Podle posledních informací byla okamžitě zase propuštěna, když se zpráva o jejím zadržení dostala na veřejnost.

39; Spojené Arabské emiráty přivítaly Putina trikolórou na nebi a špalírem dopravních policistů na silnicích. Na návštěvu ruského prezidenta se země připravila opravdu velkoryse.

40; Tuhle válku jsme také prohráli! Poslanec Maxim Bužanskij se vyjádřil k procesu desovětizace Ukrajiny. Důchodcům, kteří se dnes přehrabují v odpadkových kontejnerech, aby našli něco k snědku, se dost špatně poslouchají pohádky o tom, jak „hrozně“ se žilo v roce 1985. Kyjev od nacismu také neosvobodil Bandera. Když si ho chtějí oslavovat ve Lvově, ať si poslouží, ale ať do toho nenutí zbytek země, který má prostě jiný názor.

41; Masové protesty v Barceloně. Demonstranti blokují centrální ulice města a požadují propuštění zadržených osob.

42; Putina pozvali do Estonska. Půl roku po své cestě do Moskvy prezidentku stále ještě nepřešel úmysl přivítat Putina v Estonsku.

43; Neodpustitelné: Rekreoval se na Krymu. V Poltavské oblasti odsoudili „agenta FSB“. Muž je obviněn z práce pro ruskou FSB a z toho, že usiloval o způsobení škod ukrajinské suverenitě a územní celistvosti.

44; Budeme vašimi vyslanci. Delegáti z Francie slíbili, že přivezou do své země pravdu o Donbasu. Členové delegace z francouzského Roche-la-Molière, která navštívila Lugansk, budou informovat obyvatele Francie o reálné situaci v Donbasu.

45; V Arabských emirátech byl zaznamenán boom kursů ruského jazyka. V Dubaji poznamenávají, že ruština se bude hodit i státním úředníkům v zemi.

46; Ukrajinská média šíří video z boje ukrajinské námořní pěchoty s ruskými diverzanty u obce Petrovskoje. K bojům došlo údajně při pokusu diverzantů prorazit u linie fronty u obce Petrovskoje. Některá média upřesňují, že se jedná o obec nacházející se na území Luganské republiky 60 km od Luganska a 29 km od Alčevska. Při pozornějším sledování záběrů je vidět, že se jedná o zrežírovanou scénu.

47; Odpoutání sil v Donbasu bylo zmařenou vinou Ukrajiny, říká Gryzlov. Neochota Kyjeva projevit politickou vůli je hlavní příčinou brždění Minského procesu, prohlásil stálý zástupce Ruska v Kontaktní skupině.

48; Ukrajina má v úmyslu plnit politickou část Minska-2 až po „rozpuštění“ Doněcké a Luganské republiky. Informovala o tom tisková mluvčí zástupce Kyjeva v kontaktní skupině pro Donbas Leonida Kučmy Darja Olifer.

49; Netanjahu žádá Putina o milost pro Izraelku odsouzenou za pašování drog. Žádost byla odeslána dnes večer přímo prezidentu Ruska.

50; Voják ukrajinské armády střílel na své soukmenovce u Mariupolu. Nepřítel utrpěl další ztráty.

51; Nizozemská rodina žila devět let ve sklepě v očekávání konce světa. Informovala o tom BBC.

52; Patriarcha Kirill označil liberalismus za „svým způsobem hříšnou ideu“. Stavět sebe samého do centra života je víceméně hříšná idea liberalismu.

53; Ostřelovači zlikvidovali dva okupanty, dalšího zranili. Dnes byli v zóně okupační operace v Donbasu snajperskou palbou zlikvidováni dva ukrajinští vojáci.

54; USA chtějí z Turecka odvézt svůj jaderný arzenál kvůli vyostření situace v oblasti, píší The New York Times. V zahraničí mají USA pět základen, kde je uloženo celkem 150 taktických jaderných leteckých bomb.

55; Jako v prasečáku. Ukrajinci jsou rozhořčeni chováním svých poslanců. Poslanci Nejvyšší rady Ukrajiny za stranu „Hlas“ si uspořádali opulentní svačinu přímo uprostřed zasedání.

56; Ostřelovač zlikvidoval vojačku ukrajinské armády z brigády ochranky Generálního štábu Jaroslavu Nikoněnko. Jde o jednu ze dvou dnešních obětí z řad ukrajinské armády v Donbasu.

57; Národ jásá: Ruští „Tygři“ vstoupili do okupační zóny USA v Sýrii. Byly zveřejněny působivé záběry.

58; Rozhodli se v Kyjevě zatlouct hřebíky dveře vedoucí k mírovému procesu? V Radě federace komentovali požadavek na rozpuštění Doněcké a Luganské republiky.

59; Jsou to nepoctiví a zlí lidé, Metropolita Pirejský označil uznání rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny za šílenství a nerozum. Bohoslužba údajného „metropolity Kyjevského“ spolu s katolickým knězem potvrzuje, že se jedná o heretika (kacíře), říká metropolita.

60; Putin vyjádřil Erdoganovi své výhrady týkající se Sýrie. Turecký prezident se chystá letět do Moskvy. Prezidenti obou zemí pokračují v jednání o situaci v Syrské Arabské republice, a to včetně severu země.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!