Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.10.2019

golodomor_31; Člen Jarošovy ochranky vyhlásil hladovku v ruském vězení. Alexandr Šumkov,který si odpykává trest v Rusku, vyhlásil hladovku.

2; Erdogan sebevědomě odpověděl na Trumpův požadavek ohledně Sýrie. Erdogan prohlásil, že absolutně nemá v úmyslu řídit se výzvami USA.

3; Účastník ATO odjel na Donbas za svým milencem a byl zmlácen. Kyjev poprvé zahajuje proces na ochranu homosexuálů.

4; Donbaské dívky zazpívaly se zpěvačkou Čičerinovou píseň „Rvať“ (Zvracet).

5; „Den obránce“. Opilecká rvačka na frontě. Nacisté terorizují obyvatele Donbasu.

6; USA jsou vyděšené expanzí Ruska v Arktidě a zahajují boj o Severní námořní cestu. Pro boj proti ruské dominanci v Severní mořské cestě byla vytvořena nová americká „Severní doktrína“.

7; Nataša Koroljova zveřejnila výzvu adresovanou Zelenskému. Požádala ho o povolení ke vstupu do země. Porošenkovy zákazy vstupu pro ruské umělce (včetně těch, kteří se na Ukrajině narodili) už několikrát vedly k tragickým událostem, kdy se dcera nemohla dostat k umírající babičce. Povolení dostala аž na její pohřeb.

8; Nevídaná ostuda. Na Ukrajině uvalili sankce proti již zemřelým umělcům. Na seznamu těch,kdo ohrožují bezpečnost Ukrajiny, se objevili i zemřelí umělci jako zpěvák Iosif Kobzon nebo režisér Stanislav Govoruchin. Vadim Manukjan označil seznam za do nebe volající neprofesionalitu a ostudu ukrajinské moci.

9; Ukrajinci nejsou pro Evropu ničím jiným než jakýmisi červy (žížalami) v kompostu. Sny mnoha Ukrajinců o „světlé evropské budoucnosti“ se ukázaly jako příliš růžové. Mnoho Ukrajinců vykonává v Evropě víceméně otrockou práci v nelidských podmínkách a za zanedbatelnou odměnu.

10; Společný nepřítel: Moskva a Trumpův klan má vynikající možnost se sblížit. Američtí demokraté vydírají Zelenského, který prostřednictvím generální prokuratury brání vyšetřování trestních případů proti Porošenkovi.

11; Krutý boj? Ruský specnaz prý útočil na ukrajinskou armádu. Ukrajinským zprávám tohoto typu může dnes věřit už jen totální idiot.

12; Zařízení Gazpromu bylo v rámci testu na dálku odpojeno. Rakouské kompresory dosud nefungují. Rusko pracuje na vytvoření náhrady za zahraniční komponenty.

13; NATO přestane existovat, pokud bude Trump znovu zvolen, ječí Joe Biden. Označil Trumpa za excentrického a šíleného prezidenta.

14; Studenti udávají své profesory. V Oděse vyučující označil Ukrajince za výmysl polských zednářů. V jedné z oděských vysokých škol se rozhořel skandál poté, co studenti natočili výroky svého učitele a vyvěsili na internet.

15; Odpočítávání začalo. V USA se zabývají otázkou, kam nyní bude směřovat Ukrajina. Zrada spočívá v tom, že název Ukrajina Američané interpretují jako „okraj“.

16; Američané předvedli skafandry pro lety na Mars a na Měsíc.

17; Další ostuda: Švédské válečné loďstvo považovalo signál z meteorologické bóje za ruskou ponorku.

18; Byl zvolen kurs na totální obětování Ukrajiny. Jak se Ukrajina vymaní ze situace s „Minskem“ a Steinmeierovým vzorcem?

19; Byl to nejlepší velitel Novoruska, pragmatik a bojovník. Vojenský dopisovatel Dubovoj píše o Motorolovi. Před třemi lety byl v Doněcku zákeřně zavražděn ruský hrdina Arsen Pavlov přezdívaný Motorola. Své pozemské poslání ale splnil na jedničku.

20; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní řízení proti Lucenkovi podle paragrafu 1 čl. 364 Trestního zákoníku (Zneužití služebního postavení).

21; Vědci informovali o zázračném objevu v Čudském jezeře. Dno jezera bylo kdysi souší a ve dvoumetrové hloubce byly objeveny základy kostela z 15. století.

22; Ruské tajné služby od začátku roku odvrátily 39 teroristických činů. Zlikvidováno bylo 49 teroristických buněk, které plánovaly útoky v různých regionech Ruska.

23; Zelenskij přijel do Lotyšska. Ukrajinskou delegaci uvítali v prezidentském paláci (Rižský zámek).

24; Jak se ukrajinská armáda dostala v Ilovajsku do pasti. Byla zveřejněna nová „pravda“ od bývalého šéfa generálního štábu. Dostal jsem pokyny od prezidenta Ukrajiny o uskutečnění rozhovorů s vojenským vedením Ruska, vypráví Muženko.

25; Rusku slibují neobvyklý listopad. Počasí v mnoha ruských regionech bude nadprůměrně teplé. Na Sibiři bude počasí v normě.

26; Strašlivý sen Elona Muska: Na Ukrajině postaví vlastní kosmodrom. Soukromá ukrajinská společnost Space Logistic má v úmyslu postavit kosmodrom v Chersonské oblasti.

27; V Kremlu odpověděli na nápad Kyjeva o „rozpuštění“ Doněcké a Luganské republiky. Je to jen další z nápadů, které nemají jiný cíl než zmařit Minský proces.

28; Mohou chlapci z Donbasu sloužit v ruské armádě? Známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov zjišťoval, zdali občané Lidových Republik mohou sloužit v ruské armádě. Za určitých podmínek to jde.

29; Ostuda v přímém přenosu. V Charkově se novinářka pokoušela vydávat demonstraci proti zaměstnavatelům za akci „Ne kapitulaci“. Lidé, kteří přišli hájit svá pracovní místa, se rozčilovali nad takovou drzou lží a protestovali proti tomu přímo na kameru.

30; V Sýrii hoří základna amerického specnazu. Američtí vojáci spálili vše, co nemohli odvézt.

31; První den příměří jsem byla zraněna do zad střepinou miny, vzpomíná bývalá ministryně Doněcké republiky. Dnes jsme už poučení, ale tehdy existovala ještě naděje, že Ukrajina bude dohody plnit.

32; Ukrajinský stát musí být zlikvidován jako nelegitimní, vyplývá z prohlášení nejvyššího představitele Doněcké republiky. Denis Pušilin odpověděl na „neočekávanou“ ideu ukrajinské strany o „rozpuštění“ Republik Donbasu.

33; Je to likvidace země! Veterán ATO se vyjádřil ke krokům Vladimira Zelenského.Nová ukrajinská diplomacie sčítá jednu porážku za druhou a pochybné výsledky se jen prodávají jako „kolosální úspěchy“.

34; Elon Musk se zúčastní krasnodarského podnikatelského fóra na základě žertovné pozvánky. Připomeňme, že šéfa SpaceX a Tesly pozvali pomocí billboardů u jeho kanceláře a posměšné písničky na YouTube.

35; Erdogan informoval, kdy se zastaví útok turecké armády na Kurdy. Nejrychlejším řešením pro kurdská uskupení by bylo složení zbraní.

36; Bývalý ruský novinář Muždabajev, který uprchl na Ukrajinu, si čistí samopal a chystá se bojovat. Dokonce možná i proti Velké Británii. Putinovi posluhovači jsou všudypřítomní, v politice i v médiích. V britských médiích se to hemží prodejnými zmetky, populisty a idioty.

37; Bylo zveřejněno, kdo zlikvidoval „elitní krasavici“ z ukrajinské armády. Během krátké služební cesty na Donbas si žena začala románek s důstojníkem 28. brigády ukrajinské armády, který ji nakonec také zabil. Původně bylo sděleno, že šlo o práci ostřelovače z Doněcké republiky.

38; Úchylná myšlenka. V Polsku navrhli tresty odnětí svobody pro učitele, kteří budou dělat sexuální osvětu ve školách. A to včetně informování o antikoncepci.

39; Rumunsko odmítlo vydat Ukrajině bývalého funkcionáře Michaila Labutina podezřelého z přípravy atentátu na Avakova, protože mu hrozí mučení.

40; Zelenského přivítali v Lotyšsku demonstranti v kostýmech slepic. Místní obyvatelé protestovali v kostýmech kuřat proti výrobě ukrajinských vajec v Lotyšsku.

41; Turecko vyhrožuje, že odpoví na nepřátelský postup USA: Turecký ministr zahraničí prohlásil, že Turecko je připraveno odpovědět na jakékoli sankce USA kvůli operaci v Sýrii.

42; Američtí vojáci se pokoušeli vjet do uzavřeného města nedaleko polygonu Rosatomu. Američané byli vysazeni z vlaku a posláni do Moskvy.

43; Donbas potrestá ukrajinské ozbrojence. Ozbrojené formace Ukrajiny nezanechávají pokusů destabilizovat situaci v Donbasu a neustále ostřelují obytné oblasti v naší republice.

44; Oni už to ani jinak neumí. USA otevřeně podpořily Majdan v Hongkongu. Čína pohrozila Spojeným státům protiopatřeními v reakci na podporu protestů v Hongkongu ze strany USA.

45; V Tulské oblasti kocour použitý jako kurýr drog utekl vyšetřovatelům z klece ještě před soudem. Zkomplikuje to obhajobu obviněného.

46; Podle nových rusofobních pravidel. Na Ukrajině odstartoval výběr pro Eurovizi. Na prvním místě je kritérium, že dotyčný nesměl od roku 2014 vystupovat v Rusku (natož na Krymu) a nesmí tak učinit ani po svém zařazení do soutěže.

47; Zelenskij se domluvil se Západem na „amnestii ozbrojenců Luganské a Doněcké republiky, tvrdí Parubij.

48; Byly zveřejněny údaje o podílu katastrofálně chudých obyvatel EU. Nejvyšší podíl extrémně chudých obyvatel má Bulharsko (32,8%). Následuje Rumunsko (32,5%), Řecko (31,8%), Lotyšsko (28,4%), Litva (28,3%), Itálie (27,3%) a Španělsko (26,1%). Naopak nejlépe jsou na tom v České republice (12,2%), Slovinsku (16,2%), na Slovensku (16,3%), ve Finsku (16,5%), Nizozemsku (16,7%), v Dánsku a ve Francii (shodně 17,4%) a v Rakousku (17,5%). V celé EU je 109,2 milionu osob (21,7%) pod hranicí bídy a sociální izolace.

49; Ruská policie získala podle nového zákona právo udělovat výstrahu. V okamžiku, kdy není dost důkazů pro obvinění, ale vše ukazuje na přípravu spáchání trestného činu, může policie udělit výstrahu. Typickým případem může být chování opilce těsně předtím, než někoho napadne nebo způsobí škodu.

50; Zelenskij v Lotyšsku prohlásil, že se nehodlá vměšovat do procesu impeachmentu prezidenta Trumpa.

51; Trump učinil neočekávané prohlášení o pomoci Rusku pro Kurdy. Dodal, že chápe námitky Sýrie proti tomu, aby Turecko zabíralo její území. Rusko v tomto případě postupuje správně.

52; Katalánsko zachvátily protesty. Byly zablokovány dálnice a železnice. Lídři demonstrací byli odsouzeni k trestům odnětí svobody, kvůli čemuž tyto protesty vznikly.

53; Ruské ministerstvo zahraničí vysvětlilo,proč americké vojenské diplomaty vysadili z vlaku v Severodvinsku. Předtím tisková atašé USA v Moskvě prohlásila, že šlo o řádně nahlášenou oficiální cestu. Jenže povolení měli k návštěvě Archangelska a nikoli Severodvinska. Evidentně zabloudili. Jsme připraveni darovat americkému velvyslanectví mapu Ruska.

54; Novinář informoval o tom, k čemu jsou ukrajinským oligarchům nemovitosti v Londýně. Investování a inkasování zisků nejsou hlavní cíl. Jde o „zaparkování“ svých peněz. Britská vláda se neptá po původu peněz.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.10.2019

  1. proud napsal:

    "3; Účastník ATO odjel na Donbas za svým milencem a byl zmlácen. Kyjev poprvé zahajuje proces na ochranu homosexuálů."............spatne napsanej bod,protoze nemluvi o okolnostech.Kazdej slusne se chovajici clovek ma narok na ochranu,samozrejme,buzerant propagujici buzeraci ale neni v kategorii slusnejch lidi,nybrz tech kdo kazi mladez.Ponauceni: jsi li buzna,nikde se s tim nechlub,neni to normalni,neroznasej onu infekci po mladistvejch a nikdo ti nebude slapat do ksichtu,v opacnym pripade by i to bylo malo a patris odstrelit!!!

    • proud napsal:

      Divnej svet..............na jedny strane se lidi bojej neplodnosti ze vymrou,na druhy to podporujou,blbci :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!