Petr Havel / Tomáš Ouhel – Klimatická krize? – Debatní klub

havelouhel

Do Debatního klubu na téma klimatické krize přijali pozvání pánové Tomáš Ouhel, ředitel světové ochranářské kampaně Silent Forest a Petr Havel, novinář a analytik zabývající se dlouhodobě zemědělstvím, potravinářstvím a životním prostředím. Téma klimatické krize se objevuje takřka pravidelně od 70 let minulého století. Již tehdy zaznívaly prognózy o brzkém konci světa, hladomorech, nedostatku vody, extrémních výkyvech počasí a to vše na vrub chování člověka, tedy jeho nadměrného užívání technologií, spalování fosilních paliv a tak dále. Prognózy se dosud (naštěstí) nenaplnily, nicméně stále nás média zásobují novými tvářemi, novými apokalyptickými výkřiky a hrozbou, že místo do školy, budou děti demonstrovat ze lepší svět. Jaká je reálná situace? Má pravdu Gréta, že je vše v kritickém stavu a konci světa se prakticky nedá zabránit nebo jde o afekt postavený na neznalosti?
12 Komentářů k Petr Havel / Tomáš Ouhel – Klimatická krize? – Debatní klub

 1. Eschatolog napsal:

  dobrá prâce podle protokolů, vyšpekulovat ultrakundovinu a pak o ní vést zanícené rádoby odborné debaty pro gojské idioty až ti začnou papouškovat a přidají si svoje fantazie aby byli frikulíni, dobrá práce, pak zdanit a vyfakturovat kokotům

 2. Ke kůrovcové krizi: neuměli byste vychovat větší populaci datlů?

 3. proud napsal:

  70% tupy blekotani.............

 4. Rocco napsal:

  Kateřina, trefa!

  Datel - "lékař stromů", byl zvolen ptákem roku 2017.

  Největším nepřítelem kůrovce jsou datel, strakapoud, žluva, datlíci, brhlíci, sýkory (hmyzožraví ptáci).

  "Tito ptáci, kteří hnízdí v dutinách stromů, však trpí nedostatkem "doupných" kmenů, neboť v tzv. kulturních lesích bývají všechny stromy obvykle poraženy a odvezeny na pilu dřív, než dosáhnou nezbytného věku."

 5. Maroš napsal:

  "Aby sme boli presní, bolo to v roku 1958, keď NASA prvýkrát spozorovala zmeny v obežnej dráhe Zeme okolo Slnka, spolu so zmenami sklonu zemskej osi. Obe tieto pozorovania sú zodpovedné za to, čo dnešní klimatológovia nazývajú „otepľovaním“ (alebo v závislosti na ich agende „zmenou klímy“ – keďže niekde dochádza aj k ochladzovaniu).

  Povedané inak, planétu žiadnym spôsobom ani formou neprehrievajú ani neochladzujú ľudia tým, že jazdia na SUV alebo jedia hovädzinu.

  NASA to však doteraz neuviedla na správnu mieru a rozhodla sa radšej sedieť ticho v úzadí a prizerať sa tomu, ako sa (pseudo)liberáli a eko-alarmisti vzrušujú nad svetom, ktorý kvôli nadmernému množstvu dobytka či plastových slamiek do 12 rokov zrejme skončí.

  V roku 2000 NASA vlastne na svojej webovej stránke Earth Observatory zverejnila informácie o Milankovičovej klimatickej teórii, prezradiac, že planéta sa v skutočnosti mení kvôli vonkajším faktorom, ktoré s ľudskou činnosťou absolútne nesúvisia.

  Táto informácia sa však ani po 19 rokoch k mainstreamu nedostala, čo je dôvod, prečo teraz nepríčetní, klímou posadnutí „progresivisti“ začali tvrdiť, že nám v skutočnosti zostáva len 18 mesiacov, než planéta zahynie kvôli nadmernému množstvu oxidu uhličitého (CO2).
  Aká je vlastne pravda o zmene klímy?

  Pravda sa však oveľa viac podobá tomu, čo predložil srbský astrofyzik, Milutin Milankovič, po ktorom je pomenovaná Milankovičova (klimatická) teória.

  Jeho teória dokazuje, že najväčší vplyv na meniace sa modely klímy na Zemi majú výkyvy slnečného žiarenia v závislosti od ročných období a zemepisnej šírky, dopadajúceho na Zem rozdielnymi spôsobmi a v rozdielnych časoch."

  ..."pri súčasnej excentricite 0,017 je v perihéliu Zem k Slnku o 5 miliónov kilometrov bližšie než v aféliu (čiže asi 3% priemernej vzdialenosti)“
  https://ac24.cz/-/nasa-pripousti-ze-zmenu-klimatu-zpusobuje-obezna-draha-zeme-ne-fosilni-paliva?redirect=%2F

  • Neguš napsal:

   Samozřejmě,je to tak. Ale dnešní média hlavního proudu neznají hranice a přidávají se k nim i někteří představitelé světové politiky a chtějí z toho těžit. Nákaza blbostí postihla i vědeckou sféru. A tohle by měla být budoucnost světa ....!!

 6. Helda napsal:

  Blbej a ještě blbější. Bože, tohle mají být odborníci! Tohle krmíme z naší práce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!