Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.10.2019

hohol_plachet1; V OSN požadují, aby byla zrušena stránka Mirotvorec. Zástupce OSN připomněl zavraždění bývalého člena domobrany Romana Džumajeva v Mariupolu kvůli tomu, že jeho údaje byly zveřejněny na stránkách Mirotvorce.

2; Kulka zasáhla krk a vyšla z těla hrudníkem. Ostřelovač zlikvidoval karatele z brigády Ivana Serko. Podle informací tiskové služby 92. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády byly výstřely vypáleny, když „bojovník“ nahlédl do průzoru.

3; Charkovský starosta Kernes nadával poslanci, který se zdržel hlasování, Poslanci Charkovské městské rady hlasovali pro přejmenování stanice metra.

4; Zelenského tisková služba si popletla Litvu a Lotyšsko. Chybu po 20 minutách opravila.

5; Varovná tendence: Židé se naštvali na premiéra Ukrajiny a požadují vysvětlení. Federace židovských obcí vyjádřila znepokojení nad postupem premiéra, který navštívil koncert antisemitské skupiny „Sokira Peruna“.

6; Může za to armáda Luganské republiky. Náboj potrestal karatele před ostřelováním Doněcka. Byla zveřejněna kompletní zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.

7; Obrat na Východ. Rusko dostává šanci vydobýt si zpět status civilizace odpovědné za osud světa. Nadešel historický moment, kdy bude potřeba znova zahájit pohyb směrem k Tichému oceánu a podmaňovat si Sibiř a Dálný Východ. Deglobalizace, která způsobuje zpomalení světové ekonomiky a plodí politické, ekonomické a sociální krize, obnovující se závody ve zbrojení, nové oblasti soupeření jako je kybernetický prostor a vesmír – to vše jsou příznaky nadcházející epochy změn nastartovaných už rozpadem SSSR.

8; Zelenského „Mírový plán B“. Co vlastně přináší Donbasu? Konečně ukrajinští diplomaté přestali hovořit v náznacích a otevřeně řekli, co si představují pod plánem B. V podstatě se jedná o odmítnutí „Minska“, říká blogger Yurasumy.

9; „Tajná hra“. Tři hlavní cíle Kremlu ohledně Ukrajiny. Z Kyjeva přišla analýza. Na Ukrajině nadále věří v existenci „Putinova mazaného plánu“, podle kterého se chce zmocnit celého území Ukrajiny.

10; Zelenskému hrozí smrt. Prozatím doufejme jen politická. Na Ukrajině už proběhly dva pochody nacionalistů, kterých se zúčastnily desítky tisíc lidí.

11; Číňané informovali o ukrajinské hrozbě pro Černomořskou flotilu. Ukrajina vyvíjí hyperzvukovou protilodní raketu a s její pomocí chce kontrolovat vody Černého moře.

12; Čisté vody není dost pro všechny. V Rusku bylo nalezeno řešení celosvětového problému. Podle informací OSN dnes zhruba dvě miliardy lidí nemá přístup k čisté pitné vodě.

13; Ukrajina zvýší dovoz plynu z Polska. Výstavba a připojení nového úseku potrubí byly dokončeny.

14; „Separatista ve vlastní šťávě“. Odlidšťování Ukrajiny pokračuje, ukrajinský ozbrojenec Tim Zlatkin umístil na své stránce v sociální síti fotografii konzervy s nápisem „Separatista ve vlastní šťávě“.

15; Turecko boří mosty. Erdogan urazil německého ministra zahraničí. Prezident Turecka se pohrdavě vyjádřil na adresu ministra zahraničí Haiko Maase. Vysmál se plánům Berlína zastavit export zbraní do Turecka.

16; Ekologická daň navržená Čubajsem povede k růstu cen energií. S Myšlenkou zavedení uhlíkové daně nedávno vystoupil šéf Rosnano Anatolij Čubajs.

17; Byl zveřejněn počet občanů Doněcké republiky, kteří obdrželi ruské pasy. Dosud bylo podáno 47 tisíc žádostí o občanství Ruské federace.

18; Německé ministerstvo obrany poskytne pomoc ukrajinské armádě. Dostanou peníze na vybavení zdravotnických zařízení. Je to odpověď na tvrzení, že Německo Ukrajině dostatečně nepomáhá.

19; V Rusku jsou připraveni uznat Ukrajince a Bělorusy za nositele ruského jazyka. Příslušný zákon projedná vláda Ruské federace.

20; Setkání Trumpa se členy Kongresu skončilo hádkou ohledně Sýrie, píše Bloomberg. Výsledkem bylo, že projednávání situace kolem turecké vojenské operace bylo zmařeno.

21; Ruskojazyčné vojáky v estonské armádě budou násilně učit estonštinu. Asi nemají v malé, leč hrdé pobaltské zemičce jiné starosti...

22; Vakarčuk porovnal koncerty na stadionech a práci v Nejvyšší radě. Jestli považuju Nejvyšší radu za nejlepší místo na světě? Tak to ani náhodou, vyslovil svůj verdikt poslanec.

23; Nestahovat vojska ze Sýrie! Kongres USA povstal proti Trumpovi. Rozhodnutí bylo schváleno obrovskou většinou hlasů 354:60. Čtyři zákonodárci se zdrželi.

24; Mohutný útok Turků v Sýrii se zadrhává kvůli blížícím se vojenským jednotkám Ruska a Sýrie.

25; Ve Vyšetřovacím výboru informovali o příčinách smrti cestujících SSJ-100 v Šeremeťjevu 5. května. Příčinou smrti 41 cestujících byl oheň a kouř.

26; Ruská armáda v „království islamistů“. Idlíb radostně vítá ruské vojáky.

27; Bývalý prezident Ukrajiny navrhl novou cestu k míru v Donbasu. Pokud takový dokument bude podepsán a splněn, budeme mít důvod mluvit o úspěchu v Donbasu.

28; „Hrom 2019“. Ruské ozbrojené síly na Putinův rozkaz předvedly starty balistických raket a střel s plochou dráhou letu. Cvičení se zúčastnily síly a prostředky pozemní, námořní i letecké složky sil strategického zadržování.

29; V Kyjevě pracovníci speciálních komunikací prostřelili nohu účastníkovi ATO. Konflikt začal tím, že opilí spojaři vykonávali potřebu na dětském hřišti.

30; Běloruského ministra zahraničí donutili omluvit se za plány na sbližování s Moskvou.Západ prožívá hrůzu z nadcházejícího podpisu dohody o integraci Ruské federace a Běloruska a přenáší své obavy na běloruskou společnosti.

31; V Donbasu byl zlikvidován příslušník námořní pěchoty. V Donbasu v zóně okupační operace zahynul voják 36. samostatné brigády námořní pěchoty ukrajinské armády.

32; Poslanec za Zelenského Jurij Korjavčenkov byl v Nejvyšší radě přistižen, jak rozdává lístky na koncert „Večerního kvartálu“.

33; USA pomohly odvrátit teroristické činy v Rusku, hlásí FSB. Nedávno poskytly USA Moskvě informaci o připravovaných teroristických činech na ruském území.

34; Předseda nejvyšší rady odpověděl zástupci OSN na požadavek zlikvidovat stránku Mirotvorec. Vláda nemůže ignorovat výzvu monitorovací mise OSN, ale ani nemůže zasahovat do činnosti internetových stránek.

35; Rusko ze mě nevytlučete, říká Lukašenko. Běloruský prezident je přesvědčen, že Rusko a Bělorusko se vzájemně potřebují a nesmí jeden o druhého přijít.

36; Nebuď hlupák! Bílý dům potvrdil pravost skandálního Trumpova dopisu Erdoganovi. V den zahájení turecké vojenské operace v Sýrii prezident USA Donald Trump poslal tureckému prezidentovi nezvykle otevřený dopis.

37; Americké jaderné zbraně z Turecka budou přesunuty do Lotyšska. V současné době se uskutečňuje přesun vojáků a speciální vojenské techniky a zařízení.

38; Šílený poslanec za Porošenkovu „Evropskou solidaritu“ Alexej Gončarenko vytvořil v Nejvyšší radě skupinu pro připojení ruské Kubaně k Ukrajině.

39; „Vyliž si, Gréto!“ Na oděském letišti zazářily z informační panelů anglicky psané urážky ekologické aktivistky Grety Thunberg. Podařilo se hacknout systém informačních tabulí na letišti v Oděse.

40; Neonacisté se vymkli zpod kontroly velitele OOS (ATO). Za uplynulý den činily ztráty nepřítele čtyři zabité a dva zraněné.

41; Velký výlet. Zelenského tým zveřejnil milionové účty za návštěvu USA. Prezident Ukrajiny letěl na setkání s americkým kolegou osobním letadlem a bydlel v jednom z nejlepších hotelů v New Yorku.

42; „Vym*dávat se sebou nenechám!“ Poslanec za stranu Sluha národa Anatolij Ostapenko si udělal ostudu, když byl vyfotografován jeho mobil s krajně vulgární esemeskou určenou jeho známému.

43; USA a Turecko se dohodly na pozastavení války v Sýrii. Erdogan a Pence dosáhli dohody na pozastavení operace.

44; Elitní specnaz USA utekl ze základny v Sýrii a zanechal podivné vzkazy Rusům. Vojáci Ruska a Sýrie zabrali základnu amerického specnazu u města Manbidž, kde sídlily elitní síly předsunutých leteckých návodčích JTAC.

45; Protesty v Katalánsku. Tisícové kolony stoupenců nezávislosti táhnou na Barcelonu. Šéf regionální vlády Katalánska Quim Torra promluvil o nutnosti konání nového referenda.

46; Varovné signály. V Estonsku promluvili o „dočasném ochromení NATO“. Aliance je dočasně paralyzována a pro nás to může znamenat složitý problém, prohlásil estonský minstr vnitra.

47; V USA vysvětlili rozhodnutí o zmrazení vojenské pomoci Ukrajině. Prohlášení učinil úřadující šéf aparátu Bílého domu Mick Mulvaney na tiskové konferenci.

48; Kurdové odmítli plnit podmínky smlouvy mezi USA a Tureckem, což se v podstatě dalo čekat.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!