Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.-20.10.2019

zaharova_vs1; Zacharova komentovala slova čínského velvyslance o přání demonstrantů v Hongkongu žít jako na Ukrajině. Připomněla, že životní úroveň na Ukrajině je zlomkem té hongkongské, jak trefně zmínil čínský velvyslanec. Dodala, že velvyslanec by se ještě více pobavil, kdyby četl ukrajinský tisk.

2; Elon Musk pochválil ruské vzdělávání. V průběhu krasnodarského fóra se spojil s účastníky v Kalifornii.

3; Na Ukrajině nadále prudce klesá počet obyvatel. Nejde jen o emigraci. Na sto zemřelých připadá jen 53 živě narozených dětí. Za prvních osm měsíců roku 2019 se počet obyvatel Ukrajiny snížil o 177 tisíc a propadl se pod 42 milionů.

4; Zavřeli je do sklepa, zavraždili a spálili. V Doněcké republice byli dopadeni nebezpeční zločinci, kteří se dopouštěli neuvěřitelných zvěrstev.

5; Nacisté „popravili“ figuru Kolomojského u synagogy. Hlavní rabín Ukrajiny vyzval policii, aby s tím něco udělala.

6; Zabiják svobody slova. Zelenského obvinili z útlaku. Uprostřed léta se v médiích objevila informace, že ukrajinský prezident plánuje spustit svoje vlastní média.

7; Preventivní zatýkání, V Luganské republice byly provedeny změny v zákoně o válečném stavu. Na tiskové konferenci to zmínil předseda parlamentního výboru pro otázky státní bezpečnosti a obrany Luganské republiky.

8; Evropa je šokována zradou USA v Sýrii. Bude třeba srovnat krok s Ruskem. Evropané zuří kvůli proradnému chování USA na Blízkém Východě.

9; V Pobaltí navrhli čipování ukrajinských gastarbeiterů. Mnoho z ukrajinských dělníků přijíždí do Pobaltí nelegálně a místní zaměstnavatelé z toho profitují.

10; Vidíte, jak je to směšné? Čína komentovala činnost „ukrajinských živlů“ na Majdanu v Hongkongu.

11; Ty prodejný zmetku! Gorbačova tvrdě urazili kvůli jeho výzvě adresované Putinovi. Gorbačov poslal dopis ruskému prezidentovi, což vyvolalo ostrou negativní reakci Rusů.

12; Otřesně hloupý generální prokurátor. Mají nacisté povoleno vraždit výsadkáře ukrajinské armády? Lucenko splnil rozhodnutí soudu, ale soud nic neplní. Na to je potřeba být opravdu hodně hloupý.

13; Krize Ukrajiny a Ruska: Leteckému gigantu Antonov nezbývá mnoho času života. Antonov nejspíš nepřežije zpřetrhání vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem.

14; Kolik ve skutečnosti stojí rubl, dolar a ropa? Jak by se změnily vzájemné poměry, kdyby byly všechny měny vázány na zlato? Kdyby USA a Evropě netiskly nekryté peníze, ropa by byla pětkrát až šestkrát levnější a Rusko by přišlo o své zisky. Nic takového ale nehrozí.

15; Karatelé aktivně likvidují sami sebe a mění se v zombie. Byla zveřejněna kompletní zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za celý uplynulý týden.

16; Čí je jazyk, tomu patří i země. V Kyjevě učinili neočekávané přiznání o národnostní menšině. Na Ukrajině se používá pro rozhovory s pracovními kolegy z 59% ruština, z 24% ukrajinština a ve 14% je to půl na půl. 76,4% vyhledávání přes Google je realizováno v ruštině, 13,5% v angličtině a 10,1% v ukrajinštině. Největší procento dotazů na Google v ukrajinštině je v Těrnopolské oblasti (32,9%), nejmenší v Doněcké (5,9%).

17; Ukrajina dala světu nové náboženství. Na Ukrajině o všem rozhoduje Putin. A svět toto náboženství ochotně přebírá.

18; Britové zuří. Ruský svět kráčí po planetě. Moskva nadále upevňuje vojenské spojenectví, které se zformovalo kolem Ruska díky „Armádním hrám“.

19; Došlo k havárii letadla s cestujícími v USA. Letadlo málem spadlo do vody. V důsledku nouzového přistání zahynul jeden člověk a více než deset bylo zraněno.

20; Po budově Nejvyšší rady se proháněla kuna. Někteří říkají, že tato šelma je duší některého z bývalých poslanců.

21; Tisíce onkologických pacientů na Ukrajině zůstaly bez léků. Preparáty pro onkologicky nemocné dosud nedorazily do zdravotnických zařízení.

22; Prolomení hráze v Krasnojarském kraji. Roste počet obětí. V městečku zlatokopů byly zatopeny dočasné ubytovny. Začalo vyšetřování a už byly zatčeni první podezřelí.

23; Naděžda Savčenko: Porošenko lhal o válce v Donbasu. Ukrajina musí udržovat dialog s Ruskem ve všech možných formátech kvůli nastolení míru. Porošenko nehnul prstem pro zastavení války v Donbasu.

24; „Chceme do Ruska!“ V Lugansku uspořádali flashmob. Lidé se na náměstí seřadili do tvaru nápisu. Rusko dělá pro naši Republiku velmi mnoho a my se cítíme být součástí Ruského světa.

25; Ve státním podniku v Oděské oblasti málem zahynula obsluha v důsledku radiace. Záření překračovalo normy 500-krát. V SBU ujišťují, že únik radiace je už zastaven.

26; V roce 2020 může Dněpr spláchnout Ukrajinu do Černého moře. Američtí specialisté se obávají přehrady DněproGES, zatímco ukrajinští experti jsou přesvědčeni, že životnost elektrárny může být prodloužena o dalších 50 let.

27; Proces se slibně rozbíhá. Generální prokurátor Ukrajiny promluvil o trestním stíhání bývalých poslanců. V poslední době pozorujeme velké množství osob volaných k trestní odpovědnosti, řekl Rjabošapka.

28; Hrozí akutně rozpad? Zelenskij se nechystá zastavit válku a zahrává si s radikály. A přitom se chystá privatizace půdy a státních podniků.

29; V Rusku uznali Ukrajince a Bělorusy za nositele ruského jazyka. Status nositele ruského jazyka poskytuje právo získat pobytové vízum a občanství ve zjednodušeném režimu.

30; V Chorvatsku kandiduje na prezidenta bývalá pornohvězda Ava Karabatić, která fotila i pro Playboy. Jako politička se chystá legalizovat prostituci a marihuanu.

31; Podívejte se, jaká ďábelská zrůda se tam objevuje! Porošenko „zazářil“ v americkém seriálu. Zatímco Zelenskij napravuje Porošenkova zvěrstva na Ukrajině, Petr Porošenko si střihnul roli v seriálu s Meryl Streep a Antoniem Banderasem.

32; U Žitomiru zablokovali protestující učitelé mezinárodní silnici. V sobotu odpoledne se akce zúčastnila asi stovka osob.

33; Na Ukrajině byli odvoláni prokurátoři, kteří měli na starosti vyšetřování Majdanu. Generální prokurátora propustila tři prokurátory, kteří „vyšetřovali“ zločiny proti Euromajdanu.

34; Soud uvalil vazbu na bývalého zástupce šéfa Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Olega Gladkovského.

35; Trest smrti zločince nezastaví, říká Ruská pravoslavná církev. Téma návratu trestu smrti do soudního systému Ruské federace je opět aktuální o vraždě holčičky v Saratově.

36; Ve Staromichajlovce, která byla tento týden opět ostřelována ze strany Ukrajiny, můžeme potkat neobyčejného bojovníka – známého rappera Vasilije, který zde funguje pod přezdívkou „Mestnyj“.

37; Porošenko a Lucenko ukradli 1,5 miliardy dolarů, říká Trumpův poradce. Ten prohlásil, že během Porošenkova prezidentství bylo jeho okolím rozkradeno více než 1,5 miliardy dolarů.

38; Putin a Merkelová projednali normandský formát, Sýrii a tranzit plynu přes Ukrajinu. Telefonický rozhovor se konal v sobotu.

39; Britský parlament odložil Brexit. 31. říjen 2019 je termín, dokdy se má konat Brexit.

40; Medveděv promluvil o nebezpečnosti akcí neonacistů. Ruský premiér přijel do Srbska na oslavy 75. výročí osvobození Bělehradu od německých fašistických okupantů.

41; Specnaz zaútočil na dům kriminální autority v Krasnojarském kraji. Informuje o tom tisková služba regionální správy Ministerstva vnitra.

42; V Nejvyšší radě chtějí zrušit zákon a „vyřizování účtů“. Poslanec za stranu Sluha národa Maxim Bužanskij navrhuje, aby zákon o lustraci byl označen za vyhaslý.

43; Srbsko projevilo zájem o ruské Panciry. Informoval o tom ruský vicepremiér Jurij Borisov.

44; Důstojníci ukrajinské armády agitují proti odpoutání sil a plánují provokace. Za posledních 24 hodin přišel o dva bojovníky.

45; Zacharova ostře komentovala rozhodnutí britského parlamentu ohledně Brexitu. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí komentovala výsledky zasedání britského parlamentu, které žádá o odklad Brexitu, ale nechválilo dohodu s EU. Už čtyři roky v Británii nemohou realizovat výsledky celonárodního referenda. Jde o porušení občanských práv těch, kdo hlasovali pro opuštění EU. Ale proč by se měla imperiální mocnost zamýšlet nad takovými podružnostmi...

46; Turecko vyhrožuje Spojeným státům, že obnoví útok v Sýrii. Ve čtvrtek se USA a Turecko domluvily na pozastavení vojenské operace Turecka na 120 hodin.

47; Medveděv varoval před nebezpečím vývozu demokracie. Informoval o tom během svého vystoupení před srbským parlamentem (skupštinou).

48; Bývalý velitel specnazu USA prohlásil, že Trump je hrozbou pro národní bezpečnost a nadešel čas pro jiného prezidenta. Vysoce postavený příslušník armády negativně hodnotí činnost Donalda Trumpa jako nejvyššího velitele.

49; Byly zveřejněny podrobnosti z rozhovoru Putina a Merkelové. Hlavním tématem byla příprava setkání ve formátu normandské čtyřky.

50; Na Ukrajině promluvili o „nejnovější zbrani schopné vzdorovat Putinovým vojskům v Donbasu“. Otázka ale je, nakolik je nové vedení země a Ministerstva obrany připraveno dostatečně rychle tyhle novinky aplikovat“, poznamenávají média.

51; Tělocvikář odvrátil krvavá jatka ve škole, když nezvyklým způsobem odzbrojil střelce. Sebral mu zbraň v okamžiku, kdy se pokoušel vymanit z objetí jiné pracovnice školy. Na policii poznamenali, že počínání trenéra vedlo k tomu nejlepšímu možnému scénáři událostí.

52; Putin vytvořil bezprecedentní vojenskou společnost. Nová stavební firma Ministerstva obrany dokáže stavět nejen vojenské, ale i sociální objekty včetně bytů.

53; Bývalá poslankyně Čornovol nadávala novináři a vyhrožovala, že mu dá po tlamě. Důvodem šíleného počínání nechvalně známé poslankyně byla otázka o tom, jak a proč dostala jako poslanec za odměnu zbraň.

54; V Turecku vyhrožují syrské armádě, kterou chrání ruské letectvo. S tímto podivným prohlášením vystoupil poradce tureckého prezidenta Jasin Aktaj. Jeho slova jsou však v přímém rozporu s vyjádřením samotného prezidenta.

55; Rusko přestalo hrát hru „věčné internacionální přátelství“. Rusko zvolilo cynický, ale rozumný přístup. Prostě začalo prosazovat své zájmy podobně jako například Velká Británie.

56; Plivnout jim do tváře je málo. Na internetu jsou uživatelé rozhořčeni slovy poslance o Skabejevové a o okupaci Kubaně. Nedávno poslanec Alexej Gončarenko za Porošenkovu stranu Evropská solidarita“ avizoval vytvoření nové pracovní skupiny v Nejvyšší radě, která má za cíl dobytí ruské Kubaně pro Ukrajinu.

57; Zelenskij podvedl lidi a kryje neonacistické vrahy. Prohlásila to bývalá ukrajinská ministryně spravedlnosti Jelena Lukaš.

58; Státní duma schválila nový zákon o elektronických penězích. V tuto chvíli celková suma peněžních prostředků na zablokovaných účtech činí 1,4 miliardy rublů.

59; Ministerstva zahraničí Číny a Ruska se unisono tvrdě vyslovila o Ukrajině a Majdanu. Hongkong a Ukrajina nemají zdánlivě nic společného, ale jak se ukázalo, mají společného loutkovodiče.

60; Ukrajina v ohrožení. Rusko bude požadovat peníze a plyn a provokaci v Kerčském průlivu. Pro Ukrajinu není výhodné bojovat proti Rusku na právním poli.

61; Ukrajinská armáda inscenuje boje, připravuje se na letecké údery a aktivuje specnaz. Byla zveřejněna další zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.

62; Zelenskij řekl vrahům dětí v Donbasu „Díky“. Zelenskij by měl svým mozečkem začít chápat, kdo a proč mu dal hlas.

63; V Kyjevě nevědomky dělí Ukrajinu na tři i více států. Kroky Kyjeva mohou v konečném důsledku vést k rozdělení Ukrajiny na několik států.

64; Syrská armáda vstoupila na základnu amerického specnazu v paláci Yalda. Syrští vojáci zaujímají nové pozice v provincii Hasaka, která se dlouhá léta nacházela v okupační zóně USA.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
10 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.-20.10.2019

 1. .lak napsal:

  Taky mu fandím a dokonce jeho stylistiku závidím ale marně plagiátoruji mistra sdělení ale k tomu asi mnozí nedorostli s včera odloženými kyblíčky a lopatičkami či dětskou kuchařskou sadou pokud měli nelakotné majetné rodiče.

 2. proud napsal:

  Ani ja nedorostl,protoze mi ten kokot co neumi cesky a nevedel a nevi ktera bije vubec nechybi..............

 3. .lak napsal:

  Ě jinde
  včera 15:31
  RE: Na billboardu bylo
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.? Reakce na 374212
  To je typická vlastnost tohoto zlo dějského režimu. Zlo ději říkají, že si můžou blboni vybrat malé nebo velké zlo, vypěstovaného zastupitele, ale ve skutečnosti pro sebe nemůžou zvolit nic. Svou existencí jakože automaticky potvrzují, legalizují režim kerý jim grantují, že je k rozhodování o tem co potřebují nigdy demograticky nepustí. a proto dají blboňům vybrat mezi zlem a ještě horším zlem, což pro ně znamená zisk o kerý se hádaj tak dlouho dokud nepřinde vyšší nabídka. Principiálním zlem je ideologizmus o daních, gdy v normální zemi si vlastní lidi daně z kapsy neplatí, že to je idiotsky chytře postavené na naše okradené podílníky tak, že ti platí daně ze všeho a ti, co sem nalezli těžit zisky neplatí nic a tuto mantru co mě paměť sahá tady klavírovali lidem do hlavy všichni darebáci a eště drze lžou, že v tom je ta spravedlnost demosgrácie.

  Dělaj to proto, že za prví sou to egoističtí pitomci a za druhé to dělají proto, že chtěj aby lidi neměli nic. A gdyž lidi nemaj nic sou z nich blboni z Nemanic co se nebudou plést darebáckejm darmošlapům do řemesla. Nigdo darebákům nemůže hodit vidle do dotací, keré z obecného , čili našeho, skončí v jejich kapsách. Nigdo z blboňů jim nemůže zvobracet kapsy, že si z naší země vzali víc než je výše jednoho kažsdého rovného podílu po našich předcích. A nigdo z blboňů je ani nemůže soudit, páč soudy to tady ve skutečnosti hlídaj a cokoli by narušilo rozkrádání, jakýmsi právem zatrhnou a eště si naúčtují vejvar. Tam na nejvyšší kobylincové hoře sedí jeden , nikým z nás nevolený belzebub, kerý ústavně jakože rozhoduje za nás všechny a temu se říká demosgráca.

  A jak to funguje. Pracháči a mocipáni fasují bankocetle v bance, gde podají nějakej papír se svými vlhkými sny, do kerých žádnej blboň nesmí kecat a tam mu na obecné futro vysázejí peníze. Nic takového pro obecný lid stát nedělá. Ten stát by klidně mohl lidem vysázet bankocetle, třeba na důchody, keré by brali všichni a voni by jako slíbili, že je budou používat ku prospěchu všech, že se budou chovat stejně jako investoři co fasují bankocetle u banksterů, ale stát to nedělá,. Ti, a gdo to vlastně je za kulturní náplavu, jako říděj tento stát se chovají k našim lidem jako k inventáři, státnímu příslušenství. Jako k cihlám nebo sadbě brambor. A gdyž přinde nějakej cizák nebo místní dotačník, puč nám ty blboně na prácu aby nám udělali zisk, tak ten stát řekne, jó bezevšeho , nám je to fuk, my si ty blboně pak zdaníme. Heh
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2019-10-16-streda-debaty-je-treba_j-cernohorsky_p-krejci/
  http://www.zvedavec.org/nazory-8087.htm

  374219
  Jestli si ho nevyštval a mne taky asi nemusel, ale rozhodně je humánní. Mladí neví co z čeho plyne a ne náhodou úžeři otevírají pandořiny skříňky po vymření pamětníků protože se oběti nezorientují a budou jejich hnojem na úrody co s pravidla tak etapově sklízí po cyklech.

  A tohle je taky dobrá analýza
  dnes 18:11
  RE: Plán
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.? Reakce na 374242
  Šel bych ještě dál. Kdo bude chtít obývat radioaktivitou zamořenou planetu po západními "elitami" a jejich vlivnými poskoky plánovaném " blitzkriegu" ? Že by vyznavači své nadřazenosti, satana a pedofilních orgií chtěli odletět Muskovými raketoplány na nepřívětivý Mars a tam zase začít budovat kapitalismus a pěstovat státem posvěcenou lichvu, intrikovat, lhát, podvádět, loupit atd. jako na Zemi ? O tom se dá už nyní s velkým úspěchem pochybovat. Takže nezbyde jim nic jiného než dále pozemsky intrikovat, lhát, manipulovat, podvádět, "humanitárně" bombardovat slabé a nepohodlné, vyvolávat pod falešnou vlajkou šíření demokracie, svobody, lidských práv, genderové rovnosti ap.další Majdany, barevné revoluce, lokální konflikty, finanční a ekonomické krize. Oni si chtějí své uloupené a z otroků vyždímané bohatství a z něj plynoucí moc ještě parádně užít. Jejich potomci taky. Dokud ten jejich kořistnický společenský systém plný "bublin", podvodů, lží a násilí definitivně nevybouchne a "světovládci" se nestanou jen odporným biologickým odpadem a milióny naivních otroků jen jejich další obětí. Nebo snad otroci procitnou a pochopí ještě předtím než se tak stane? Nevěřím.

  374244
  http://www.zvedavec.org/nazory-8088.htm

 4. proud napsal:

  Dokud budou existovat penize,obchodovani a obchody a dokud bude mit jeden vic jak druhej,necekej nic jinyho nez plac vymatlancu,protoze sami nevedej co s tim je pro ne jediny reseni se dostat k baliku jakymkoliv zpusobem a nejaky znarodnovani a dvani vsem pro ne bude zlodejnou,kdyz budou sami krast,bude to naopak legalni,takze takovy lidumily bych akorat tak tlouk po tlamach!Tvuj sassin se mezi ne radi jakbysmet!

 5. proud napsal:

  Uz jsem si zvyknul ze kazdymu sracovi kterymu zalezi jen na sobe nejaky rovnostarstvi jenom smrdi,chtel by rovnou sefovat,hovno delat a sam si psat vejplatu!Viz sassinove,eschatologove a podobny siogauneri........nedivim se ze nemuzou komancum prijit na jmeno.To zadnej zlodej,nebo parazitickej prizdisrac.

 6. proud napsal:

  Za komancu musel kazdej do rachoty,nebo do teplaku.

 7. .lak napsal:

  Jo a po pozvratu zhusta z těch co tomu poroučeli to začali vlastnit s výprodejem toho co udělali poválečné generace pro děti zahraničním vlastníkům. V rozměru to tu prostě bylo a sojuz to nikomu nevyhulil na rozdíl výtečníků chytivších se šance po nás potopa.

 8. proud napsal:

  Jo,kamarade,kdyz jste si zacinkali ovcansky misto obcansky a vzdali se toho vseho co vam pravem patrilo......to je pak tezky.Nejdriv jim vsechno dat jen tak,volit si je a az pak zacit vriskat,to je prave typicka ovcanskost,ale ucit se nechcete.......mate tedy co chcete,vy chcete jenom plakat,nic vic.

 9. .lak napsal:

  :lol: Jako by to záleželo na bezelstných se srdcem na talíři a naivních navrkatelných zájmovci že jo, bohužel.
  https://www.youtube.com/watch?v=e8Hc8P-CvwU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!