CO SE DĚJE NOVÉHO? Kurdistán a Fórum 2000

syria_kurds02_wide-e99bdef11cdf1dab22ff8c92a08bb559c8051b1a-s900-c85Nejdůležitější je to, že Kurdové konečně zvedli telefon a požádali Damašek o pomoc. A zprostředkovali to samozřejmě Rusové na jejich vojenské základně Hmejmím. Asadovi jednotky tedy hned vyjely na "pomoc" Kurdům, ale zastavily se tak, aby nedošlo ke konfliktu s Tureckem. Kurdům tedy, zcela předpokládaně, nezbylo nic jiného, než se stáhnout pod Asada, tedy vládu a nezbyde jim nic jiného, než přestat "otravovat" s Rojavou, jako kurdským územím.

Výsledek: Turci se zbaví YPG od svých hranic a uprchlíků ze svého území...Asad opět získá kontrolu nad celým územím Sýrie...Putin se předvede/předvedl jako velký mírotvůrce, který zastavil válku...Trump izoluje více USA, což je jeho cílem.
Asi se nemá smysl vůbec zmiňovat o tom, že celá tato akce byla dopředu velmi dobře naplánovaná triem Putin (Asad musí poslouchat) - Trump - Erdogan, kdy na tom každý získal body. Že to není pravda, protože Trump nyní na Turecko uvaluje "sankce"? Ano, uvaluje, ale tak směšné, že tím nikoho ve skutečnosti nepoškodí. Navíc se Putin, hned první den po invazi Turecka do Sýrie, domluvil s Erdoganem, že jejich vzájemné obchody budou v místních měnách (zapomeňte na dolary) a pozor (!!!) připojil Turecko ke svému ruskému alternativnímu bankovnímu systému, který jakékoliv sankce zvenčí neohrozí. Dopředu tedy připraveni na vše. A domluveni.

Proč se ze Západu EU ozývá kritika Turecka, byť v míře podstatně slabší, než jak by se u "liberálních demokratů" mělo čekat? Pokud jste byli kádrově připravováni na velký příval "cizinců muslimského vyznání" z Blízkého východu a islamizaci Evropy a Erdogan je teď chce vrátit zpět do Sýrie, tak je přeci jasné, že se vám to líbit nebude. Hatí to vaše úkoly (plány které jste dostali od svých loutkovodičů, kteří již ovšem nemají moc) a protože teď nevíte co bude nebo ne, tak vám nezbývá než takticky vyčkávat a nikoho příliš "nedráždit".

 

JINÝ SOUDEK

V Praze právě probíhá Havlovo Fórum 2000, což je letitá akce srazu loutek US státních elit, kterou pořádal náš bývalý p-rezident jako politickou platformu think thanku Římský klub, jehož byl pro střední Evropu předsedou. Co tam projednávají lidé typu Pánek, Walesa, Vondra, Švejnar, Radičová, Žantovský, Michnik, Sedláček, Mejstřík, Rupnik a mnoho dalších loutek US státních elit (z celého světa), kterým tito povětšinou zvýšili sociální kredit udělením Nobelolovy ceny? Podívejme na jejich program: "Cílem říjnového setkání je analyzovat tyto výzvy (globální změny pozn.) a hledat způsoby, jak obnovit ducha odpovědnosti a posílit demokracii. Rovněž se zaměří na způsoby, jimiž tyto vnitřní nejistoty demokratického „Západu“ a současný vzestup Číny, Indie (a Rusko již nevadí? pozn.) a dalších aktérů přetváří svět a jak tyto trendy ovlivní naši společnou globální budoucnost v příštích 30 letech". Když si vezmeme, že podtitulem je "Jak obnovit (!!!) naděje roku 1989" a jeden z projektů Fóra je vytvoření "Mezinárodní koalice pro obnovu (!!!) demokracie", tak z toho celého křičí jedna jediná informace. I "liberálním démon-kratům" již došlo, že jejich éra končí, že jejich páníčci šli od válu a oni musí "obnovovat" to, co kdysi měli - MOC, kterou již ztrácí. Je překvapením, že jedním z těchto "přednášejících", který již cítí, že směřuje do propadliště dějin, je nějaký M. Minář z Milionu chvilek pro demenci?

A z čeho lze také usoudit, že svět se zcela mění a že Hegemonie USA a moc jejich loutek je v trapu? Toto řekl knížepán Karel o invazi a opuštění Kurdů Trumpem před několika dny: „Když se podívám na dějiny posledních desetiletí, tak si říkám, že jsou na tom někdy lépe ruští spojenci než ti američtí...Na rozdíl od toho, syrský prezident Asad, který je ruským spojencem, skoro ztratil svou zemi při všeobecném povstání a s ruskou pomocí opět ovládl svou zem. Ptám se, jestli někdo může vážně uvažovat o tom, že se na Američany za vlády Trumpa lze ještě spolehnout.“ Dovedete si představit, že by něco takového řekl ještě před pár měsíci?

Co jsme si říkali o Nobelově ceně? Že jí dostávají většinou ti, kterým US státní elity alias neokoni potřebují zvednout uměle sociální prestiž, že? Aby touto cenou zvýšili jejich kredit mezi ovcemi a mohli v klidu šířit ty establishmentem "správné" myšlenky. A kdo dostal letos tuto cenu? Ke svému vlastnímu šoku? Petr Handke, člověk který byl odpůrcem leteckých útoků NATO na Srbsko během kosovské války na konci 90. let a v roce 2006 řečnil na pohřbu srbského vůdce Slobodana Miloševiče. Tedy člověk ze zcela opačného "tábora" těch, kteří tuto cenu běžně dostávají.

Diví se někdo, že p-rezidentka Čaputová na F 2000 ze "zdravotních důvodů" nedorazila? Její loutkovodiči nejspíš usoudili, že vystupovat na akci těch, co chápou že prohráli, není zcela vhodné.

Svět se mění, ale ne každý si toho ještě všiml. ONI JIŽ ANO.
49 Komentářů k CO SE DĚJE NOVÉHO? Kurdistán a Fórum 2000

 1. bzdící spící napsal:

  A chléb bude levnější? Myslím,že pouze podraží.Čaputová se možná přejedla suši v Japonsku a má běhavku a Minář z milionu + 100 hoven?Popřejme klukovi chvilku slávy.A Slunce zítra možná zase vyjde,Země se bude točit zprava doleva a Měsíc zase pro změnu zleva doprava,tak to chodí na tom světě.

  • benmil napsal:

   To říkali ve 20. letech jistému Schiklgruberovi.

  • HVzV? napsal:

   STREJDA PUTIN POSILÁ WEBU NWOO.ORG MEMORANDUM S TIM TURKEM ZE SOČI

   http://www.kremlin.ru/supplement/5452

   Upozorňujeme zejména na jeho body 3, 5, 8 .

   Asad dostane zpět naftu a uprchliky.Uvidime jak se to podaři nebo taky ne?

  • HVzV? napsal:

   CTÊNOU VEŘEJNOST SI DOVOLIME UPOZORNIT,ŽE ČSV DISKUSE SLEDUJE

   prozatim snad jen jeji avantgarda vitá,že se jich zúčastnňujete v hojném poćtu a navrhuje mezi námi už teď hledat budouci aktivisty a i připadné budouci funkcianáře,kteři by se rozhodli převaliknout kabát a jsou schopni psat články a komenty1a1a1a ve svůj občanský prospěch.
   Nove je.že budouci funkce navrhuje však dát jen těm,kteři se budou na alternativě k událostem vyjadřovat v diskusich a jejich připadně i lidové komentáře budou mit hlavu a patu nejenom pro ně,ale i pro budouci Solidárni společnost,kterou má nepolitická ČSV v Programu!

   • proud napsal:

    "avantgarda vitá,že se jich zúčastnňujete v hojném poćtu a navrhuje mezi námi už teď hledat budouci aktivisty a i připadné budouci funkcianáře,kteři by se rozhodli převaliknout kabát "..........vsimas si jak jste naprosto stejny jako ti pred vami a jen se derete o zlaby? :-))))))))))))))))))).Jen pokracuj at to vsichni vidj,ze se zase maze med kolem huby a nic se nezmeni!!! Procpak nechcete zrusit nejaky "funkcionare"? Neverite snad lidem ze by je zastali stejne,ne-li lip? ;-)

   • proud napsal:

    Hosankove, co je stejny podle systemu nemuze bejt nikdy lepsi,to znamena ze je to podvod! Nicmene nastesti pochcipate driv nez se k tem zlabum co byste dal zatloukali,dostanete. :-)))

    • HVzV? napsal:

     Pane Proude,kdyz nechcete nebo neumite byt funkcionář ,tak se do toho nepleťte.

     Už teď všechno přenecháváte "zmrdům"protože neumite posoudit jaké překrásné doby na celou ČR čekaji pod Solidárnim systémem nepolitické ČSV s všude a dávno ověřeným státem spokojených voličů volicich jen a a správně TŘi HWĚZDY ,kterýžto stat plati dnes 250 korun na hodinu jako zaklad a v ČR o něm nic nevi ani ti pomazani docenti a profesoři vlády neomarxismu !.

     No doposud jste nic vážně sám nevymyslel tak to je,že ano?

     Přiznejte se na pořadného funcionáře nemáte buňky a jste tak odsouzen,že vše za vás udělá zas AVANGARDA ČSV,která když se to tak vezme má na vymýšleni MONOPOL a bude jak husiti v našich dějinách nesmrtelně trčet v učebnicich a vy ostrouháte mrkvičku ,co?

     • HVzV? napsal:

      Pane Proude už jste četl nahoře to memorandum o tom jak se řidi svět od mirotvůrců PUTIN - ERDOGAN ?

      Co myslite nevyfoukne jim oběma tu naftu Tramp?
      To je politika, co?

      • proud napsal:

       Jestli nekdo nekomu neco vyfoukne nebo ne zavisi na nas tech nejmensich uplne nejniz,dokud na to sereme,muzou se nahore skorpit a nas okradat,az se zacneme zajimat,maji utrum,tak je to prosty,takze co dela erdogan,putin, trump a podobny potroubla je mi srdecne u prdele,dokud je to u prdele vsem,jen jim rikam,ze to zalezi na kazdym z nich,nikdo s tim sam nic nenadelame,dohromady dokazeme cokoliv a hned.Uz to samo o sobe rika ze na kterou picu bysme zivili nejaky funkcionarsky kundy :-))))))))))))))))))))

     • proud napsal:

      Sam ses zmrd,uz jen tim jak se zase a opet hrnes do fronty na funkci a koryto,pico stara:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

     • proud napsal:

      Ja hosiku neostrouham nic,nemusim se tedy bat a v tom je ten rozdil mezi nama dvema,ja to rad vsechno narodu prenecham a jednotlivcum co by kradli s chuti naseru ;-),tedy i tobe,plesnivino zlodejska:-)))))))))))))))))))))))))))))))))

  • HVzV? napsal:

   CO JE NOVEHO JE TŘEBA POPSAT Z RANICH ZPRAV BRD BERLIN

   Tamni Socialisti a nešťastná kancléřka prohrali zemské volby debaklem,který tu ještě nebyl.
   GROKO vlady je skoro v prdeli!
   Altternativa pro Némecko dostala 3 x vice glasů,ale pro kancléřku je to banda fašistická a tak radši pošle svoji stranu prý v čele s tou svou myši AKKK pozorovat růst ředkviček zdola.
   Zato komunisté dostali HŘEBINEK ne tak jak u nás bobky!
   Jejich managera by potřebovali v KSČM,nebot ve vedeni zbyli jen sami diversanti!
   Na provoz prý už nebudou stačit přispěvky členů,nebot mladi se jim nerodi a zbytek vymirá o 106 %.

   POKUSY Z ČSV JE ZACHRÁNIT TAM NARÁŽEJI NA TVDOHLAVÝ ODPOR!!

   • HVzV? napsal:

    PtÁte se jak konkrétně voliči chtěli zachraňovat KSČM?

    Zeptali se jich zda maji ve svém Programu voliči vztekle prosazovanou změnu a sice SOLIDÁRNI STÁT misto tim Klausem naroubovaný,ale chcipajici kapitalismus bez přivlastků,produkt to dokonce pravé pravice a úspěšný vývozni artikl jejich tvůrců!

    "ODPOVĚD:ANO MÁME TO V PROGRAMU"

    NAŠE ODPOVĚD:

    LŽETE NIKDO Z VOLIČŮ TO TAM NENAŠEL,NENI TO TAM!

    Co myslite pravi a opradvovi válečnici alternativy,událo se to tak,je to pravda nebo ne?
    Kdo z komunistů a normálniho národa se na tom sjednoti,anebo zdůvodni kdo lže,nebo taky ne!

 2. Europoslanec SPD Ivan David v EP: embargo na Turecko napsal:

  Europoslanec SPD Ivan David navrhl v Evropském parlamentu uvalit embargo na Turecko, ale embargo bylo Zelenými a Socialisty v EP zablokováno.

  Dnešní tiskové prohlášení europoslance SPD Ivana Davida:
  "3,5 hodiny pro zahájení turecké vojenské invaze do kurdské oblasti Rojava v severní Sýrii jsem na začátku jednání Evropského parlamentu (EP) 9. 10. 2019 navrhoval aby EP vydal rezoluci vyzývající Evropskou radu k uvalení zbrojního embarga na Turecko a Evropskou komisi k zastavení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Přijetí jakékoli rezoluce bylo odmítnuto těsnou většinou 15 hlasů.

  (Davidův) návrh rezoluce o zbrojním embargu a zastavení plateb do Turecka byl ostatními frakcemi v EP vzat za základ společného návrhu rezoluce k situaci v severní Sýrii. Poslanci ostatních frakcí ale do něj přidávali další body metodou, která připomíná českou pohádku „Jak pejsek a kočička vařili dort“.

  Výsledek „společné práce“ všech frakcí v EP je pro mě jako původního iniciátora zcela nepřijatelný. Do finálního textu rezoluce proti turecké agresi do Roajvy byly frakcí Zelených a Socialistů vloženy 2 naprosto nepřijatelná ustanovení.

  • houbeer napsal:

   turecko jen udelalo kurdum caru pres rozpocet.vubec nevim proc by mely byt sankce.jako vuci ussa nikdy,a britanii a dalsim kurewskym zastupitelum nikdy a hnedle vuci turecku.jsem klido pro Kurdistán,jenze to meli uz davno tesit s assadem.rek bych

 3. pokračování napsal:

  Socialisté navrhli, aby do EU byly přemístěny děti evropských občanů bojujících na straně Islámského státu. Řada z nich prodělala vojenský a teroristický výcvik – včetně nácviku uřezávání hlav zajatcům.

  Z iniciativy Zelených bylo do návrhu rezoluce zapracováno ustanovení, které by mělo umožnit příchod do EU „syrským“ uprchlíkům, které hodlá na dobytá území přestěhovat Turecko. Velká část z nich jsou váleční veteráni teroristických organizací Islámský stát, An-Nurská a Daesh, kteří v Turecku získali azyl před stíháním pro válečné zločiny a zločiny proti lidskosti spáchané v Sýrii.

  Pro rezoluci, která obsahuje takové požadavky, nemohu hlasovat.

  • proud napsal:

   "Řada z nich prodělala vojenský a teroristický výcvik – včetně nácviku uřezávání hlav zajatcům. "..............zajimavy,kde se dozvim jak a kde se ten nacvik provadi??!!! Proc mam pocit ze prebiras picoviny a tlacis nam je do hlav?...........

   • proud napsal:

    Seriozni a pravdivy informovani by mel bejt onen zaklad tyhle sajty,prebirani kokotin a jejich interpretace je od toho ale na mile daleko.Pak by se dela jen jedna vec,ze by verejnopravny media lhaly na jednu stranu a magori zamorujici NWOO na druhou,vysledek by nebyl jinej nez to proti cemu se tady stavime.Tahle sajta se snazi o pravdu a zlepseni,jeji davani dal,nikoliv o stvani a rozestvavani.Paklize prohlasis vyslovene nenavistnou vec jako hotovou,musis ji dokazat,jinak jsi srac stejnej jako verejnopravni lhari.

  • bzdící spící napsal:

   Skvělá práce hrůzných různých frakcí tohoto neskutečně šíleného tragikomického ansámblu za neskutečně hrůzné peníze neskutečně debilních daňových poplatníků,kteří tuto frašku strpí.Pane Davide,dejte udělat chemický rozbor obsahu slánek v bruselské kantýně zda neobsahují LSD či jiné psychotropní látky.

 4. pokračování napsal:

  Jediné, co by v této situaci mohlo pomoci zastavit agresora Turecko, je uvalení totální ekonomické blokády ze strany EU. Tedy zákaz dovozu jakéhokoli zboží z Turecka, zákaz vývozu jakéhokoli zboží – nejen zbraní a munice - do Turecka a zákaz všech plateb z EU do Turecka. Jenže nic takového se nestane. I pouhý povinný zákaz vývozu zbraní a munice do Turecka v Radě blokuje německá vláda. Jakékoli omezení obchodních styků s Tureckem odmítá Evropská komise.

 5. pokračování napsal:

  Podle mých informací jsou blokovány veškeré návrhy na uvalení skutečně účinných ekonomických sankcí proti Turecku proto, že nadnárodní korporace jako Philips, Renault, Mercedes či Siemens do Turecka přestěhovaly z Evropy mnoho výrobních kapacit. Zákaz obchodu s Tureckem by jejich investice v této zemi znehodnotil."

 6. Eschatolog napsal:

  europosranec SPD Ivan David nebude moc chytrý, když svými výlevy maří snahu Putina a Trumpa , jarmulka na jeho hlavince sedí pevně a neochvějně a partička SPD je k smíchu se svým politickým rozoumkem

 7. proud napsal:

  „Tradiční rodina neexistuje a nikdy neexistovala. To je romantický termín, který často prosazují ti, kdo mají takových tradičních rodin hned několik,“ uvedla Vášáryová. Máme třeba na Slovensku politickou stranu Sme rodina, kterou vede svobodný muž, který má deset dětí s devíti ženami,“ poznamenala na adresu Borise Kollára."..............tohle se mi libi,a nedivim se ze tomu malokdo z ovcanu rozumi...........

 8. proud napsal:

  Navic s potesenim kvituju ze na Slovensku neni vsechno ztraceny prestoze to tak vetsinou vypada,podobne jako u nas.

 9. proud napsal:

  "svobodný muž, který má deset dětí s devíti ženami,“ poznamenala na adresu Borise Kollára"...............zase jeden co ma ptaka vola a leze do pelechu s blbkou co se otre o chlapa,evidentne skoro jedno jakyho, a hned by rodila :-)))))))))))))))))))))))))))))

 10. proud napsal:

  Jenom hloupe placas,lzes a prekrucujes,presne jako funkcionar derouci se ke korytu :-)))))))))))))))))).Ty bys snad chtel abych sionistum,vlastizradcum,vyhodarum,splhounum a podlejzacum snasel modry z nebe? Nehrozi:-))))))))))))))))))))),takze si nevyejslej a vzpominej co vsechno navrhuju a hyenam jako ses ty to pochopitelne nevoni,ani nemuze ;-)

 11. HVzV? napsal:

  ANO PANE PROUDE,MÁTE PRAVDU,ČSV ELITA ZAČALA ZKOUŠET

  na našich tak řikajic židovských spoluobčanech DŽOPŮV PRINCIP,ovšem oni jsou tak mazani,že to skoro okamžitě zpozorovali,chytla je OBROVACKA zlost,nebot doteďka takové gojimy nikdy neviděli a začali nás,tam kde to jde, mazakovat, ale budou muset spolupracovat s nami stejně vychyralými ovčany a můžeme se dělit fifty, fifty,tak to je na tom to nové!

  Co myslite pane Proude půjde to,nebo jsou to opravdu jak tvrdite jen děsni chamtivci?

 12. proud napsal:

  To totiz neni pro funkcionare,ale pro lidi ;-)

 13. HVzV? napsal:

  NEMŮŽEME ZA TO PANE PROUDE,ŽE JSTE JEN PYTEL PILIN

  do kterého se dobře bije a on ze sebe nedá kloudného slova.

  NIC JSTE NIKDY NENAVRHUL TO BY TOTIŽ MASY VIDĚlY!

  Kdyby to byla pravda opakoval by jste to co pět minut jako my ,ale vy jste jen mýdlová bublina a puk,je po ni!
  I kdyby jste něco někdy vymyslel lidé to do 10 dnů zapomenou ,tak tu nedělejte bluf,bluf,bluf jako by jste byl GŘ TV.Ten na to bere jiný prachy!
  Kde mate svoje podpindostniky, co?

  ČSV je nepolitická takže válečnku, NIKDO ji nemůže nikde zvolit!
  Kdo to kdy pane Kedlubno viděl,aby voliči volili ,voliče NO NI?

 14. proud napsal:

  Ale bez ty strejdo oblbko:-)))))))))))))),musis jinam,kde jsou ovcani hrnouci se k vylhavanejm volbam a pak sedajici s piiiiffffkem pred tv s tim ze uz nic vic nemusej..............tady ti tvoje funkcionarsky kecy o prachach nikdo nezere!

 15. proud napsal:

  Protoze ovcanstvo:-).Muze se mit jeste mnohem lip,v ramci moznosti nejlip,kdyz se bude misto sociku,kapitalismu,vsech -ismu a hlavne funkcionarskejch parazitu drzet samo sebe a svejch prani.ovsem k tomu je potreba stat se skutecnym obcanem!Jenze ani ty,stara strukturo nemas vubec zdani co to je a co to obnasi:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 16. proud napsal:

  No vida,uz se ukazujes jako eschatolog,ze ano,ted uz je mi mnohe jasnejsi,kdyz pouzivas osloveni "gojime", ty sionisticko zidovska svine!

 17. HVzV? napsal:

  Ano,je to velmi chvalyhodny mužik ten

  "Kadze chodzi,dzeci robi"!

  Dobry funcionař!

 18. HVzV? napsal:

  Mate jako vždy pravdu pane Proude.

  Slovensko jde vpřed milovými kroky.Bude prvni,které přestoupi z katechismu brzy na Islam,nebot každý tam nafasuje 4 manżelky a taky k tomu si pěstuji i prý ostrou papriku,janičárů bude dost !

  Rovněž jejich heslo

  ANO ZAKLADNÁM je velmi chytlavé!

 19. proud napsal:

  Jakej je rozdil mezi ano zakladnam a ne zakladnam?......Kdyz Universum nezna zapor a zapory?.....

 20. proud napsal:

  Je treba se naucit a pouzivat odmitani bez zaporu.....a tedy vlastne i bez odmitani,to znamena misto ne,cosi jinyho,co ho zastoupi,i kdyby to cosi melo bejt "nic",ale nikoliv "ne" ;-),to bude hodne tezky,pro me uz je.

 21. proud napsal:

  Musim uznat ze video je dobry,respektive prevazna cast z nej.

 22. proud napsal:

  Nakonec......i u nas uz delaji v montovnach a na stavbach "za hubicku" "turisti" a domaci co by z ty almuzny tezko vyzili musej sedet doma..............a nasi "radobyzastupitele" se na to divaji,bodejt ne kdyz z toho maji podily nebo uplatky,tak moc prejou svymu narodu!!!

 23. proud napsal:

  Kdo si ho chce sosnout,z YT to pujde lip, https://www.youtube.com/watch?v=xGf1o5iCstU

 24. proud napsal:

  Ale jinak co se prace a odmeny tejka je uplne jedno jestli je u nas hostujici pracovni sila z Ukrajiny,nebo treba Nigerie,nasim ukradne praci tak jako tak.Tak ci tak je to "okupace beze zbrani". Kazdej by mel mit takovy podminky u sebe doma,aby za praci nikam nemusel,ovsem to je nemozny dokud budou lidi ovladany financema!

 25. proud napsal:

  Je tedy treba odstranovat priciny emigrace,jedno odkud,jinak se nasledku nikdy nemuzeme zbavit!Presne stejne jako nam mizej nasi mladi kterejch je i tak malo do zahranici za lepsim zivotem a momentalne se jim proto nelze divit ze z tyhle diry utikaji a nikdo proti tomu takovym zpusobem aby odchazet nechteli,nic nedela!

 26. Alena napsal:

  Tak, že něčemu jinýmu řekneme ANO.

 27. proud napsal:

  No jo,kdyz neco jinyho budeme mit........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!