Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.10.2019

voennye_ssha_251; Ve Státní dumě reagovali na výzvy USA na adresu Turků, aby byli opatrnější vůči Rusům v Sýrii. Míre nelogičnosti a nepromyšlenosti zahraničně-politického kursu USA narůstá, což neposiluje pozici Washingtonu na světové scéně.

2; Rusko může Ukrajině vytvořit problémy s vytápěním, říká Gončaruk. U řady ukrajinských měst mohou vzniknout problémy s vytápěním.

3; Máme příliš mnoho flákačů říká poradce lotyšského premiéra. Podle jeho slov mnoho obyvatel Lotyšska využívá status nezaměstnaného pro svou vlastní výhodu.

4; Bezcitný řidič se pokoušel zabít stařenku, kterou srazil autem. Vyšetřovací výbor pro Irkutskou oblast vyšetřuje trestní případ pokusu o vraždu. Motorista svým autem srazil starší ženu, potom ji ještě dvakrát záměrně přejel a z místa činu zmizel. Žena toto opovrženíhodné chování přežila, ale následky zranění si ponese do konce života.

5; Bílý dům omezuje financován pomoci Ukrajině a zaštiťuje se prohlášeními o korupci. Prezident USA se jen vymlouvá, když vyjadřuje znepokojení mírou korupce na Ukrajině.

6; Rozsudek byl vykonán. V Donbasu byl zlikvidován dělostřelec ukrajinské národní gardy. O smrti karatele informovala tisková služba ukrajinského ministerstva vnitra.

7; Ukrajina se stává novým domovem pro ozbrojence ze Severního Kavkazu. Cílem je sjednocení islámských radikálů pod vedením Hizb ut-Tahrír.

8; Kopnul si do poražených Američanů. Šojgu se vysmál Spojeným státům kvůli Sýrii. Jak známo, konaly se včera historické šestihodinové rozhovory mezi Putinem a Erdoganem.

9; Ukrajina by vůbec nemusela existovat. Ať Užgorod klidně patří Maďarsku a Lvov Polsku, myslí si Prilepin.

10; Zelenskij si kope hrob. Ukrajinský prezident pohřbívá svou oblibu realizací naprosto nepromyšlených ekonomických reforem.

11; Vůdce neonacistů otrávil brigádu ukrajinské armády v Donbasu. Bileckij našel originální způsob jak si vyřídit účty s vojáky 72. brigády, kteří nechtěli pustit nacisty na frontovou linii. Přivezl jim „humanitární pomoc v podobě potravin nakažených stafylokokem. Ozbrojenci unesli mladou ženu pro podezření ze separatismu. Vlastně jim stačilo, že má příbuzné v Luganské republice.

12; Zelenskij jde do boje. Vyjadřuje připravenost na normandské setkání. Během své návštěvy v Japonsku se setkal s německým kolegou Frankem-Walterem Steinmeierem.

13; Proč USA pořád ještě neútočí na Rusko? Čínský tisk zná odpověď. Washington se nadále obává Ruska navzdory rozpadu Sovětského svazu a drastické snížení vojenského rozpočtu.

14; Moskva pošle Jerevanu protestní nótu. Rusko požádá arménského ministra obrany Davida Tonojana, aby urovnal vzniklou situaci. Jde o zmaření zbrojního kontraktu, kterého se účastnila ruská společnost ORSIS.

15; Snowden prohlásil, že se v Rusku dostal do pasti. Příslušné vyjádření učinil v interview pro amerického komentátora Joe Rogana.

16; Proč se Rusové vracejí do Ruska velmi zvolna a migranti přijíždějí po milionech? Dmitriji Stěšinovi o tom vyprávěl ombudsman Státní dumy pro migraci a občanství – poslanec Konstantin Zatulin.

17; Zelenskij tři hodiny přemýšlel, co dělat s požadavky vyslovenými Trumpem a Giulianim.

18; Vděk za osvobození. V České republice byl znesvěcen sovětský pomník. Pomník Rudé armády postavený v centru Ostravy na severovýchodě České republiky polili vandalové červenou barvou.

19; Washington Post píše o rozkladném vlivu USA na Ukrajinu. Po pěti měsících u moci hrozí prezidentu Vladimiru Zelenskému v nejbližších týdnech celá řada výzev a zkoušek.

20; Rusko se probojovalo mezi třicet nejlépe hodnocených v žebříčku podnikání. Skončilo na 28. místě. Níže jsou dokonce i takové evropské země jako Francie nebo Německo. Česká republika se umístila na 41. příčce, Slovensko na 45. místě. Až na dalších příčkách se umístily například Belgie, Maďarsko nebo Itálie. Ukrajina je na 64. místě. Hůře je na tom už jen Řecko, Albánie nebo Bosna a Hercegovina.

21; Ukrajinské ministerstvo vnitra zveřejnilo záběry z výbuchu, který usmrtil „legendárního“L karatele, třiapadesátiletého Senseje. Odpálil granát,který držel v ruce...

22; Ukrajina jmenovala nového „prokurátora pro Krym“. Na novém „krymském prokurátorovi“ bude ležet veškerá tíha „deokupace“ ruského Krymu.

23; Naftogaz odmítá topit „jen tak do vzduchu“. Budou mít Kyjevané ve svých domácnostech vůbec teplo? Naftogaz tvrdí, že je ještě příliš teplo na zahajování topné sezóny.

24; Na Donbas přijel konvoj s důležitým nákladem z Ruska. 16 automobilů ruského ministerstva pro mimořádné situace dodalo do hlavního města Luganské republiky 181,5 tuny humanitárního nákladu.

25; Co tak najednou? Zelenskij prohlásil, že vlastně ještě vůbec neví, jaký bude zákon o Donbasu. Několikrát ale zdůraznil, že nikdo nebude odevzdávat území a nikdo si nepřeje, aby na Ukrajině vzniklo jakési další Podněstří.

26; Syrský Kurd se zapálil u sídla komisaře OSN pro otázky migrace v Ženevě. Brzy ráno, když pracovníci OSN přicházeli do práce, se jednatřicetiletý muž polil benzinem a zapálil se.

27; Byly zveřejněny strašlivé podrobnosti ze smrti 39 lidí v nákladním automobilu ve Velké Británii. Lidé pomalu umírali v hermetickém kontejneru.

28; Ukrajina začne uznávat dokumenty z Doněcké a Luganské republiky. Například lékařské zprávy, úmrtní a rodné listy. Neznamená to však, že uznává tamní vládnoucí moc.

29; Na internetu se objevil seznam členů trestního batalionu Azov. Seznam zabírá 47 stran a obsahuje 644 jmen.

30; Důstojník odpovědný za výcvik pilotů Boeing lhal o letounech 737 MAX. Vysoce postavený specialista ujišťoval vedení letectva USA, že piloti 737 MAX nepotřebují dodatečný výcvik.

31; V Zakarpatsku byl zaregistrován výskyt strašlivého onemocnění. Diagnóza záškrtu byla potvrzena u třiadvacetiletého indického studenta Užgorodské lékařské univerzity.

32; Ruské S-400 a Pancir-S byly poprvé přesunuty do Evropy. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry z přesunu ruských komplexů do Srbska.

33; Testy poslanců strany Sluha národa na detektoru lži se změnily ve frašku.

34; Lukašenko vyprávěl, jak běhal Nazarbajevovi pro pivo: Ještě mi nebylo ani 40 let, když jsem se stal prezidentem. Přišel jsem mezi taková esa jako Nursultan, Jelcin, Karimov, Nijazov...

35; Porošenkův případ: Státní úřad pro vyšetřování provádí domovní prohlídku u nechvalně známého bývalého poslance někdejší prezidentské frakce.

36; Panika na Ukrajině. Ruské tajné služby zorganizovaly psychologický útok na příslušníky ukrajinské armády. Okupanti aktivizovali používání zařízení na rozesílání SMS abonentům mobilního spojení dovezeného z Ruska.

37; Rusofboní zpěvačka Anastasija Prichoďko se rozhodla studovat Ukrajinskou národní akademii prokuratury a stát se prokurátorkou, aby „je“ mohla všechny poslat k čertu. Mínila tím novou vládní garnituru Zelenského. Okamžitě se strhla vlna nespokojených reakcí: Pokud jsi s dvěma školami takhle pitomá, na co ti bude třetí? Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí! Nastuduj si nejdřív slabikář!

38; Smrtelná hrozba. V USA informovali o nebezpečnosti ruských S-400. Možnosti S-400 dvojnásobně předčí předchozí typy protiraketových zařízení.

39; Jako plynová komora! V Kyjevě vyšli lidé do ulic proti štiplavé mlze. Skupina přišla na most nad Bažanovým prospektem a rozvěsila nad vozovkou plakáty proti smogu.

40; Strach a panika. Putinův tah vyvolal v USA pozdvižení. Jak se předpokládalo, americká strana pozorně sledovala průběh jednání s Tureckem v Rusku.

41; Američané stojí už pouhých 15 km od hranic země. Bělorusko chystá odpověď na agresi NATO. Prezident Běloruska přikázal, aby mu představili plán opatření jako adekvátní reakci na kroky amerických sil u svých hranic.

42; Pluk Azov chystá útoky v den příjezdu Zelenského do Mariupolu. Nacisté chtějí výměnu u moci.

43; Nakonec je zase nakrmí Lenin. Ukrajincům navrhují, aby si vylepšili svoje obecní rozpočty rozprodejem zlikvidovaných Leninových památníků. A to kdysi tato země prodávala letadla a lodě...

44; Ukrajinská armáda ostřelovala z granátometu lesníky pracující na okraji Luganska.

45; Nov Majdan bude ještě tragičtější. Ve volyňských lesích probíhá výcvik bojových oddílů. Instruktoři a pyrotechnici trénují radikály v zacházení s výbušninami a výrobě amatérských bomb.

46; Evropa donutí Ukrajinu vyplatit kompenzaci starostce Slavjanska. Evropský soudu uznal, že bylo porušeno její právo na spravedlivý proces.

47; V Radě federace vyjmenovali podmínky pro jednání s Ukrajinou ohledně Krymu. Rozhovory jsou možné pouze za předpokladu, že bude uznán ruský status poloostrova. Předtím zástupci Ukrajiny ale prohlašovali, že jsou připraveni k rozhovorům, jejichž cílem bude obnovení suverenity nad Krymem.

48; Co prožívají američtí vojáci při odchodu ze Sýrie? Nejdřív po nich místní házejí kamení a pak cestou ještě potkávají ruské vojáky. Existuje větší ponížení?

49; Babčenko prohlašuje, že Ukrajina je srovnatelná nanejvýš s Afrikou či Hondurasem a že Ukrajinci jsou mentálně retardovaní. Zdá se, že si Babčenko koleduje o vydání do Ruska...

50; Ukrajinský rusofobní politolog Kovtun musel být oživován. Vypadá to, že Kovtun měl v těchto dnech smrt na jazyku, napsal Konstantin Dolgov.

51; V Záporoží bodli nožem do srdce cikánskou (romskou?) aktivistku Anželiku Belovovou.

52; V Kremlu ironicky komentovali Trumpova slova o urovnání v Sýrii. Peskov v komentáři Trumpových pokusů přivlastnit si zásluhy na syrském urovnání uvedl přísloví, že vítězství má vždy mnoho otců, kdežto porážka je vždy sirotek.

53; Rusko s africkými zeměmi uzavřelo kontrakty za 800 miliard rublů. Rusko a Afrika za pouhé dva dny v Soči podepsaly přes 50 dohod, informoval prezidentův poradce Anton Kobjakov.

54; Přestaňme se bát pravdy. Gruzínští ostřelovači vyprávěli o střelbě na Majdanu. Gruzínští ostřelovači z Majdanu svědčili před generální prokuraturou Běloruska.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.10.2019

  1. .lak napsal:

    Patrně "dobrý bonmot k pondělnímu svátku.

    Mafiánský kapitalismus nikoho nezajímá, eš, 26.10.2019 0:48:01
    Až na to že tu lidé produkují za 80. milionový národ a žijí z toho co vytvořili poválečné generace dětem ale žerou zbytky ti co na ně nemají prostředky protože to vyfoukli utahovači opasků s odrážením ode dna pro pobožné, trošku podivné. Víc hnusné než kdykoliv v dějinách nakládání šmejdů s obětmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!