Slovensko – „Byť, či nebyť?“. Časť IV. – Žilina – úvod.

leboficoTí z Vás, vážení čitatelia, ktorí sledujete vysielanie „Otázok a odpovedí“ Valerija Pjakina, ste si možno všimli, ako detailne a mnohorako tento neortodoxný a charizmatický analytik popisuje všemožné praktiky, uplatňované toho času v Rusku za účelom vyvolania Majdanu. Skutočnosť, že aj Slovensko je v stave „latentného“ Majdanu s prechodom do jeho výbušnej, predvolebnej fázy (rozbuška príde na výročie Novembra), sa na pozadí jeho tvrdení zdá byť o to očividnejšia, a dôležitosť verejnej osvety o skutočnom stave vecí o to naliehavejšia. Najobľúbenejšou a verejnosti nástojčivo nanucovanou liberálno-fašistickou dogmou, ktorá pre stádo sorošových detí zázračným spôsobom vysvetľuje „skutočné prapríčiny“ celého bordelu na Slovensku, je terminus technicus – lebofico.

Zdá sa, že s touto dogmou verejne súhlasí aj veľká časť tých, ktorých zvykneme nazývať „patriotmi“. Obzvlášť sa činí Lichtner zo „SV“. To čo tliachaš o Gorile, preboha, nás máš za idiotov? Nehovoriac o Harabinovi, ktorý Fica nenávidí priam bytostne – viem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Nechcite, aby som ju popisoval. Slon v obchode s porcelánom, to je celý on. V skutočnosti máme do činenia presne s tým, čoho som sa už skoršie obával a vytipoval ako hlavnú hrozbu pre Slovensko: všeobecná zrada elítto je to, čo reálne naháňa strach pri pomyslení na osud Slovenska! Zrádza sa plošne, permanentne a dávkovane, umelo sa vytvára výbušná, majdanistická situácia, a tí, ktorí ju vyvolávajú, najusilovnejšie kričia „lebofico“. Otvorená zrada štátnych záujmov (napr. vyšetrovanie Kuciakovej vraždy a potrestanie páchateľov a objednávateľov) Generálnou Prokuratúrou, súdmi a orgánmi činnými v trestnom konaní, ku ktorej pod „dubčekovským“ vedením Pellegriniho dospela koalícia po Ficovej abdikácii, už musela byť konfrontovaná samotným Ficom, keď povedal – „Žiadam Pellegriniho a Sakovú, aby urobili poriadok v orgánoch činných v trestnom konaní.“ Nakoniec aj samotné súdne pojednávanie s Kočnerom, ako výstižne informovala Jana Teleki, je obyčajnou fraškou. Druhotným efektom takéhoto „vyšetrovania“ je, že to vrhá zlé svetlo na SMER. Ale to je už Pellegriniho vina, nie Ficova. Akože nevravím, že Kočner do toho nie je namočený, ale stále je to len „obetný baránok“, ktorý pripravoval vraždu z poverenia oveľa vplyvnejších aktérov a na ktorom sa teraz všetci chcú vyvŕšiť. Avšak jeho odsúdením spravodlivosti ani zďaleka nebude učinené zadosť, nebude odčinená krivda, spáchaná na dvoch mladých ľuďoch, ktorí mali celý život pred sebou. Jano a Martina nebudú pomstení, ak SMER presvedčivo nevyhrá voľby. Také jednoduché.

Všimnite si, ako sa zrazu vo veľkom točia filmy o mafiánskych politikoch a prepojení štátnej moci s oligarchiou. Je to, samozrejme, blufovanie a manipulácia verejnej mienky. Spomeňte si, čo hovoril Pjakin o blufe – dobrý bluf musí byť reálny. Ako túto axiómu extrapolovať na slovenskú prítomnosť a tie mafiánske filmy o unesenom štáte? Nuž, v mnohom bazírujú na pravde, veď ich točí liberálno-fašistická pravica, ktorá vlastne len opisuje svoje vlastné metódy vládnutia (za Dzurindu – pozn.), ale konečný cieľ je maximálne chaotizovať situáciu, zničiť dôveru ľudí v štát a predovšetkým – vytvárať dojem, že všetky tie gorily a oligarchovia sú výsledkom Ficovho vládnutia. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Kolaterálnym efektom je naháňanie voličov do extrémistických alebo „pronárodne“ sa tváriacich strán, ktorí sľubujú, že budú rúbať a rezať do krve, až Slovák na Slovensku pánom nebude. Hnusné a predovšetkým nanajvýš pokrytecké divadlo. Maximálne to zjednodušujúc sa dá povedať, že zatiaľ čo jediným účelom liberál-fašistov je majdanizovať krajinu a vyvolať občiansku vojnu, tak jediným zmyslom celého jednania „patriotov“ je odoberať hlasy SMER-u a nepripustiť suverenizáciu Slovenska od spárov globalistov. Dokonca mám niekedy pocit, že naši „patrioti“ sú viac podpindosníkmi, než perifériou globalistov. Tu treba podotknúť dve dôležité skutočnosti.

Spomínate si, čo sa dialo v priebehu dvoch posledných marcových týždňov, t.j. medzi prvým a druhým kolom prezidentských volieb? Keď Harabin, na ktorého vsadili mnohé vplyvné elitárne frakcie, domáce i nadnárodné, neprešiel (zrejme, zásahom Prozreteľnosti) v prvom kole, naši „patrioti“ z „Hlavných správ“ a „Slobodného Vysielača“ boli v stave akéhosi konsternovaného šoku. Čo vtedy robili všetci, o čom písali na svojich weboch a na kotlebovských fan-kluboch na facebooku? Zhruba toto – jajže Bože, to je katastrofa, prehralo celé Slovensko, nevidieť viac ľudácke svetlo na konci tunela. Ale predovšetkým aktívne odrádzali celé dva týždne „pronárodného“ voliča od toho, aby šiel voliť a v druhom kole podporil Šefčoviča – bezpochyby neporovnateľne kompetentnejšieho kandidáta, než pezinská Zuzana. A nakoniec dosiahli svoje. Všetko, len nie SMER, len nie suverenizácia Slovenska, ktorá by v tandeme Šefčovič-Fico napredovala oveľa rýchlejšie, než je tomu teraz. To len a len vďaka Vám, „patrioti“, je dnes Čaputová P-rezidentkou. Toto jednoducho neodkecáte, to bol proste moment pravdy. Intrigovali ste a bedákali tak intenzívne, že si globalisti museli zavolať na koberček Danka, ktorému pápež vyčistil žalúdok, výsledkom čoho bolo neskoršie Hrnkovo vyhlásenie, že „neísť voliť vôbec nie je patriotické“. Ale už bolo neskoro. Gratulujem Vám, fakt!

Ďalšia veľmi zlovestná rovina manipulácie „patriotov“ spočíva v tom, že útočia na Fica v kontexte Gorily, a to tak, že mu pripisujú zodpovednosť za jej neriešenie v období, keď mal jednofarebnú vládu. A znovu zavádzanie. Prečo nehovoríte, že to len vďaka prevaleniu „prvej“ Gorily v decembri 2011 SMER vyhral tak suverénne? To Vás fakt nenapadlo, že medzi Ficom a „tajnými“ fungovala istá nepísaná gentlemanská dohoda o tom, že reku my to zverejníme, pomôžeme Ti vyhrať, ale výmenou za to nám sľúbiš, že ju nebudeš riešiť, a dáš nám čas na preformátovanie celej pravicovej politickej scény? Garantujem Vám, že keby Fico nepristúpil na túto dohodu s globalistami (SIS periféria červených, dzurindovci periféria bielych – pozn.), nevládol by tak suverénne. A on potreboval práve suverénne víťazstvo, aby mohol účinne naprávať to, čo pred ním nastvárali pravicové vlády. Doslova budoval odznova vertikálu slovenskej štátnosti, resuscitoval našu Vlasť. A nik nemôže poprieť, že jedine on a jeho SMER tu budoval a buduje štát, ktorý zodpovedá Pjakinovej definícii štátu ako „systému prežitia národa a zachovania jeho kultúrnej identity“. A že to robí dobre. Proste, keď hovoríte A („Fico neriešil Gorilu“), hovorte aj B („Prečo ju nemohol riešiť“). Inak len vytvárate u pronárodného voliča kaleidoskop. O nič lepší, než ten, ktorý formujú tie filmárske ópusy o „ukradnutom štáte“. No a Šimečka so Štefancom v Europarlamente sú debili, ak si myslia, že euroštruktúry o našej Gorile nevedeli (https://www.hlavnespravy.sk/simecka-kiskov-mafiansky-stat-posunul-level-vyssie-pode-eu-predostrel-slovensko-uneseny-stat-ziada-novy-mechanizmus-kontroly-clenskych-statov/1929225). Vedeli, profitovali z nej a vôbec im to nevadilo. Im vadí len Fico a suverenizácia Slovenska. Takže nech sa nenaparujú.

Ok, tak ja Vám teda ukážem, aká je skutočná mafia na Slovensku. A prečo MUSíME voliť SMER, aby sme ju osedlali.

V malom sociálnom supersystéme, akým je Slovensko, je všetko so všetkým poprepájané. Ak dochádza k zrade štátnych záujmov na najvyšších úrovniach riadenia, máme snáď byť prekvapení, že podobný rozklad vidieť aj na úrovni VÚC, obzvlášť po posledných komunálnych voľbách, kedy v 5 zo 7 VÚC vyhrala liberálno-fašistická pravica? Rozoberme si jeden z najilustratívnejších regiónov, na príklade ktorého pochopíme, aká slabá je v súčasnosti štátna moc a prečo treba za každú cenu poslednú konsolidovať, ak máme v krajine urobiť poriadok a nedopustiť jej premenu na mafiánsku bandu alebo skĺzavanie či už do otvorenej, alebo naďalej latentnej občianskej vojny, čo sa zaručene stane, ak najbližšie parlamentné voľby vyhrá opozícia, či už liberálna, alebo „patriotická“ typu Národná koalícia, Harabinova „Vlasť“ či ĽSNS. Tým, samozrejme, nemyslím, že naberú viac percent, než SMER. Na to nikto nemá a ani sa to nestane. Pod „ich víťazstvom“ chápem situáciu, kedy znemožnia SMER-u SUVERÉNNE vládnuť, resp. maximálne obmedzia jeho kompetencie v možnej koaličnej vláde (na spôsob terajšej). O liberálov sa nebojím, tí sú poväčšine klinickí debili a úspešne sa odpisujú sami, naviac Blaha ich ničí veľmi elegantne. Nám musí záležať na tom, aby sme vrátili SMER-u „patriotického“ voliča, práve tam treba zviesť hlavný boj. Treba poraziť Harabina, ĽSNS a „Národnú koalíciu“, treba nad nimi dosiahnuť ideologické víťazstvo a zničiť ich tak, aby nikdy viac na Slovensku nesmradili strany, ospevujúce človeka, ktorý spieval ďakovné omše esesákom, vypaľujúcim naše dediny. A ešte sa pritom tvária, že sú „rusofilské“, hoci komunistov by asi najradšej strieľali. Pán Kotleba, dobre si pamätám, ako za Vášho županovania v B. Bystrici „ktosi“ nechal na jednej tamojšej škôlke nápis „ruské kurvy“. To nie je žiadna náhoda, to je Vaša pravá tvár. Veru tak, najhoršie zlo je to, ktoré sa tvári ako dobro.

Najťažšie z hľadiska zaručenia pre spoločnosť kritickej úrovne povedomia o riadiacich procesoch na Slovensku je vysvetliť ľuďom, že riadenie štátu je komplexná záležitosť, že byrokracia je kasta per se (viď tvrdenia Prof. Oskara Krejčího, najlepšieho česko-slovenského profesionálneho politológa súčasnosti), že Fico už prakticky nič na Slovensku nekontroluje, a že aj dokonca keď bol premiérom, mal – vďaka posledným voľbám – tak slabý mandát, že sa ho zahraničiu (Bruselu, Vatikánu, USA a sionistom) pri asistencii tunajších médií a ich klanovo-oligarchickej periférie podarilo zosadiť. Je len a len Ficovou zásluhou, že nepripustil pád vlády, predčasné voľby a anarchiu v ulici, že pri relatívne „slabom“ mandáte dokázal riadiť globálno-politické procesy a cez politiku globálnu vplývať na politiku vnútornú. Boj o našu suverenizáciu vchádza do finálneho štádia a ak máme pomôcť Ficovi a Slovensku, ak chceme byť úspešní, musíme poznať reálny stav vecí v našej krajine. A kde lepšie začať, než u seba doma? A znovu sme sa dostali k dôležitosti vednej disciplíny menom „regionalistika“. Vitajte v Žiline...

Žilina je MOJE mesto, prežil som tu – v radostiach i starostiach – prakticky celý svoj život a ak Boh dá, chcel by som tu žiť naďalej. Mám moje mesto rád, poznám tunajších ľudí, mám ojazdené a obehané všetky zákutia, kopce, hrady a lesy navôkol. Preto mi je do plaču, keď vidím, na čo sa naše mesto mení, kto a hlavne ako v ňom vládne. Svojho času, ešte začiatkom minulého roku som na tunajšom portáli uverejnil trojdielnu štúdiu „Ohlásenie fašizmu z okultného centra sionizmu na Slovensku“, kde som rozprával o okultno-sakrálnom význame Žiliny pre globálne riadenie a prečo tunajšie stretnutie prezidentov SR a SRN s „občianskou spoločnosťou“ prebehlo tak, ako prebehlo a nijak inak. Varoval som, že už na predmetnom podujatí 17.11. 2017 boli Kiskom vyslovené slová, že „mladí ľudia by si mali vydobyť demokraciu“, čo sa nedá nazvať inak, ako otvorenou výzvou k anarchizácii a majdanizácii krajiny. Čo nasledovalo o tri mesiace na to, všetci vieme, ako aj to, akú úlohu v štátnom prevrate zohrala „slušná“ mládež. Okrem týchto zlovestných slov však hlavná podstata, hlavný vektor cieľov politiky VÚC na Slovensku (v rámci opozície k centrálnej vláde a v rámci obecného Majdanu – pozn.) bol na spomínanom podujatí ozvučený v slovách – „Ak si začneme sami riešiť svoje problémy a nebudeme sa spoliehať na to, čo urobí veľký štát, máme šancu prijatia farebnej perspektívy do budúcnosti“. Povedané inak – oslabujte a decentralizujte vlastný štát, robte si tu štátne prevraty v záujme objednávateľov Kuciakovej vraždy, a my Vám zaručíme „farebnú“ perspektívu do budúcnosti.

Ako aj inde na Slovensku, v mojom kraji tiež cítiť únavu ľudí politikou, všeobecnú demoralizáciu, demotiváciu, porazenectvo. Ľudí štve, že všade sú rozkopané cesty, že sú tu snáď najväčšie zápchy na celom Slovensku, že tunel Strečno je v nedohľadne. Vidia, čo sa stalo so zámkom Kunerad, ako sa tu v nebývalých rozmeroch rozmáha kriminalita, ako zločin stojí na pozadí miestnej politiky.

kunerad I

kunerad II

Ľudia vidia celkovú situáciu, no nevedia problémy pomenovať, sú dezorientovaní a ťažko od nich očakávať, že popri hypotékach, zamestnaní a deťoch by snáď mali čas v pokoji a s rozvahou pouvažovať nad obecným chodom vecí a tým, čo spája všetky žilinské udalosti posledného roka. A hoci nájsť medzi mladými niekoho, kto by bol za SMER, je ťažšie, než odmocninu z mínus jedna, predsa len už tradičné „lebofico“ akosi prestáva fungovať. Za posledný rok sa v Žiline totiž udiali udalosti, ktoré boli čo do svojej výbušnosti a rezonancie dovtedy nevídanými, a nútia ľudí klásť si otázku, či svojou voľbou v duchu „Ktokoľvek, hlavne zmena, len nie SMER“ v komunálnych a regionálnych voľbách vôbec niečo zmenili... A to už nehovorím o voľbách prezidentských.

O najvplyvnejšom žilinskom „podnikateľovi“ údajne sýrsko-libanonského pôvodu, ktorý sa u nás v meste stal takým malým zlým „Cárom a Bohom“, som písal doteraz okrajovo, v súvislosti s ĽSNS a sionizmom. Pôvodne mala spomínaná štúdia „Ohlásenie sionizmu...“ mať aj štvrtú časť, ktorá bola písaná ako taká mafiánska detektívka a bola zameraná konkrétne na osobu a vplyv Trabelssieho u nás. Vtedy, začiatkom minulého roka, som zaváhal. O pánovi Trabelssiem sa totiž verejne šušká, že si účty so svojimi „neprajníkmi“ (ba dokonca aj vlastnými, viď zbitý kandidát na primátora Kapitulík) vybavuje tak, že na nich pošle svalovcov, aby dali nešťastníkovi riadnu nakládačku. Teraz však považujem za nutné nastaviť tomuto hlavnému tunajšiemu „Doktorovi ZLO“ zrkadlo, a jeho pacientom naordinovať protiliečbu. Lebo všetko sa dá strpieť, aj to chucpe, keď na pokyn zjavne politicko-mafiánskych kruhov miestneho podsvetia odpília v Stráňavách pamätnému súsošiu SNP v podobe Matke-Vlasti obidve ruky.

stranavy socha

Ale to, čo nás, normálnych ľudí oddeľuje od rôznych „abrahamických satanistov“, je vzťah k deťom. Abrahám neváhal na žiadosť jeho „Boha“ obetovať vlastného syna, až mu museli poslať anjela, ktorý zastavil šialenstvo toho zombíka. Reku, vidíme, že si fakt správne pošahaný, nepochybujeme, že nech Ti prikážeme čokoľvek, urobíš to. Ale ušetri syna, jeho krv nech nie je cenou za tvoju pošahanosť. Stačí nám poznanie, že by si toho bol schopný. Vy, páni v pozadí žilinskej politiky, ako vidím, tiež neľutujete ničie deti, a najmenej deti tých, koho potrebujete pokoriť. Vražda detí je nepremlčateľný a NEZAMLČATEĽNÝ zločin.Nechcel som minulý rok šľapať do tunajšieho vreteničieho hniezda, ale tá vražda 16. mája bola fakt poslednou kvapkou..!

Trabelssie už dávno ryžuje v Žiline, a jeho fenomenálny „podnikateľský úspech“ pri jeho intelekte a morálke je vysvetliteľný len tým, že hovyužívajú a protežujú globálne sily, ktoré Žilinu majú oddávna v hľadáčiku. Je jednoducho politickým operátorom sionistov a globalistov. Trabelssie bol šedou eminenciou takmer všetkých žilinských municipálnych a regionálnych exekutív už od Slotových čias. Obratne využíval egomániu a slabiny Slotu, podporoval ho a zrejme financoval aj starú SNS, dokonale ho zneužíval na stabilizáciu a rozšírenie svojho vplyvu. Odvtedy pretieklo nemálo vody a Trabelssie je dnes silný, ako nikdy predtým. Skryto podporuje ĽSNS, rôzne slniečkárske a liberálno-fašistické združenia a organizácie, a hlavne sionizmus s jeho NWO-agendou.

synagogaNová Synagóga

divadloMestské divadlo

rosenfeldRosenfeldov palác

stanica zariecieStanica Žilina-Záriečie

Ak ste niekto čítali cyklus „V tieni mafie“ od J. Kariku, tak to dielo je vlastne oslavnou predzvesťou, výstižným opisom praktík, aké sprevádzajú Trabelssieho epochu v histórii môjho mesta. Učebnicové čítanie. Nebol by som prekvapený, ak by pán Karika bol neštruktúrne alebo aj priamo podporovaný žilinskými globalistami. Pred istým časom som si bol vypočuť jeho krátku prednášku, ktorú mal vo voľnočasovom centre „Stanica Žilina-Záriečie“. Jej požiar a následný dopravný kolaps na susednej viacúrovňovej križovatke „Rondel“ tento rok v máji bol „dôstojnou“ koncovkou za týždňom vrážd, násilia a brutality, ktoré otriasli Žilinou a symbolizovali kulminačný bod v snahe o  prevzatie riadenia mesta zo strany globálno-mafióznych štruktúr a v neposlednom rade Trabelssieho. Ale poďme po poriadku.

Ten „kšeftík na rozloučenou“, ktorý bol zosnovaný v posledný deň Slotovho primátorovania, keď Slota predal Trabelssiemu mestskú športovú halu (tzv. „Korytnačku“) – jedinečný architektonický výtvor z konca sedemdesiatych, nemajúci analógy v Európe – to bol fakt kúsok. Teraz naša milovaná športová hala, kam sme my Žilinčania chodili na telocvik a judo, navidomoči chátra, súc v havarijnom stave. Za Slotovej administrácie bola taktiež odklepnutá a priori pochybná z hľadiska právnych procedúr stavba obrieho OC „Aupark“. Aupark predstavoval len zahrievacie kolo, neskôr, za Slotovho kádeháckeho nástupcu Harmana, ktorého kampaň bola postavená na sľuboch, že skrotí tunajších developerov, sa odklepla ešte obludnejšia stavba OC „Mirage“. To už je čisto Trabelssieho projekt. To, že z Vášho titulu, pán Slota, sa mesto ešte aj zadĺžilo, neberiem ako Rechtfertigung toho, že ste mu tak demonštratívne a veľkopansky odpredali „korytnačku“.

korytnacka I korytnacka II

Docielili ste, že všetci v meste, počnúc podnikateľmi a končiac súdmi a políciou, sú zastrašovaní a ovládaní akýmsi obskúrnym cudzincom, ktorý je tu teraz v našom meste – vďaka Vám, „národniari“ - Cár a Boh. O ktorom sa verejne rozpráva, že je vyliaty mafián a šéf developerského impéria, ktorý touto športovou halou vydiera vedenie mesta a necháva tam demonštratívne sa pásť ovce a kozu pri novonastrčených bilbordoch. Veď je to naslovovzatý výsmech ľuďom, poníženie jedného z hlavných symbolov môjho mesta. Ako ste sa opovážili, páni z Mestského úradu a Radnice, bez riadneho občianskeho mini-referenda a bez zohľadnenia vôle ľudí, udeliť Trabelssiemu povolenie na stavbu OC „Mirage“ priamo v centre mesta, ako tu jeho developerské impérium rozdrbalo všade cesty kvôli neustálej premávke nákladiakov a betónových miešačov na stavbách bytoviek vyššej klasy. Ako sa tu vykupuje jedno lukratívne miesto za druhým. Pre nášho bývalého smeráckeho primátora Igora Chomu bolo zrejme veľmi ťažké s Trabelssiem bojovať (a on bol reálne jediný, kto s ním bojoval – pozn.), keďže posledný ovplyvňuje nemalú časť poslaneckého zboru Mestského zastupiteľstva, ktoré tieto kšefty schvaľuje a toleruje, ba dokonca bez jediného protestného slovka sa pohotovo chystá presťahovať väčšinu úradov z doterajšej budovy MÚ – kam by ste mysleli – do kancelárskych priestorov jedného z Trabelssieho vežiakov „Eurovea“. Akurát len ten vežiak je na okraji mesta, a nie v centre. Nič to, veď starenky z okolia, čo prijdú za nejakým potvrdením z nejakej Kotešovej, sa prejdú, resp. prevezú. Tomu sa hovorí „prerastanie verejného a súkromného sektora“, resp. „oligarchizácia moci“.

Okrem toho máme v Žiline ten istý problém, čo aj v Košiciach, a to s parkovaním. S tým rozdielom, že Košičania sú občiansky uvedomelejší, než my, pretože proti takýmto kriminogénnym štruktúram v ich meste protestovali. Naopak, mesto Žilina podpísalo zmluvu s firmou EEI, ktorou danú firmu splnomocňuje vyberať parkovné na uliciach, formálne patriacich mestu. Samozrejme, za nemalé provízie mestu a jeho úradnícko-poslaneckému aparátu. Aby toho nebolo málo, mestská polícia, jednou z hlavných špecializácií ktorej sa stala kontrola áut, zaparkovaných v mestskej zóne, vyberá za porušenie parkovacieho poriadku nemalé pokuty. T.j. štruktúry mesta napomáhajú fungovaniu biznisu, kedy sa „peniaze robia z ničoho“. Kvôli spoplatneniu mestských parkovacích zón sa samozrejme vodiči cez deň návalom hrnú do jediných väčšinovo nespoplatnených parkovacích priestorov, a to v Trabelssieho obchodných centrách. Veľmi elegantné. A btw, v Európe sa obchodné strediská stavajú ZA mestom, nie v jeho CENTRE. Pričom tak, že je zničená významná časť kultúrno-historického a architektonického fondu. Nehovoriac o zruinovaní maloobchodných predajcov.

Nehovoríme už o tom, že pán Trabelssie kúpil najvplyvnejšie regionálne periodikum „Žilinský večerník“, ktorý sa z kedysi priemerných novín stal denníkom, ktorému by čo do obsahovosti, designu či layoutu mohli závidieť i renomované médiá ako HN. Jasná vec, Trabelssie doň napumpoval peniaze, „Večerník“ má viac korešpondentov, editorov, prispievateľov. Naviac mu patria alebo sú ním ovplyvňované aj iné miestne médiá – „Žilinec“, rádio Frontinus (to práve tu sa Mazurek preslávil svojimi vyjadreniami). Btw, terajší šéfredaktor Aktuality.sk pán Bárdy, ktorý vie veľa o pozadí vraždy Kuciaka a napriek smrti svojho kolegu nehanebne politicky zneužíva jeho smrť v záujme tých, čo si ju objednali, tento pán Bárdy vyšiel práve zo „Žilinského večerníka“, ktorý v minulom roku mal stálu rubriku „Za Slušné Slovensko“. Rád tam prispieval aj kandidát na primátora P. Groma. Možno bol neúspešný práve preto, že sa profiloval „slušne“, písal do predmetnej rubriky „Večerníka“ a už len tým ukazoval ochotu s Trabelssiem spolupracovať, namiesto tvrdého postoja svojho predchodcu M. Chomu. Takí ako Trabelssie vyznávajú len právo silného, ak ukážeš slabinu, si odpísaný. Je veľmi pravdepodobné, že pán Bárdy funguje ako komunikačný kanál medzi Trabelssiem a globalistami zo švajčiarsko-nemeckého Ringieru, zamestnávateľmi Aktualít aj Kuciaka. Aká náhoda, že práve teraz sa na žilinskom sídlisku Vlčince skolaudoval novopostavený komplex Ringier Axel Springer, a bol by som fakt veľmi prekvapený, keby ho staval niekto iný, než Trabelssie.

V politickej rovine Trabelssie najprv podporoval SNS, a teraz sa preorientoval na radikálov. O tom, že práve on držal ochrannú ruku nad ĽSNS, som písal v Kontúry štátneho prevratu na Slovensku, č. 3“. Taktiež som v predošlých štúdiách písal, že zatiaľ čo „ľudáctvo“ je vlastne extrémne militarizované a sionizované národovectvo, tak SNS vykazuje neskrývané prvky tejto pre Slovensko skazonosnej ideológie. A nezačalo to len Dankom, ktorý si v tomto volebnom období dovolil také vyjadrenia, ktoré sa nedajú klasifikovať inak, než extrémistické. Dtto Hrnko. Túto ľudácku podstatu vykazoval už ich predchodca.

Pán Slota ešte v začiatkoch svojho pôsobenia ako primátor Žiliny rapídne a spakruky premenoval čo najviac ulíc v rámci prekonávania ideologických predsudkov komunizmu. Avšak v Žiline – okultno-sakrálnom centre sionizmu na SVK– bolo takéto premenovanie obzvlášť „schizofrenické“ a symbolické. Parádnej niekdajšej budove miestneho výboru KSČ, dnešnému ešte zatiaľ Mestskému úradu mesta Žilina, zo svojvôle Slotu či jeho vtedajších „partnerov“ bola pridelená adresa „Námestie obetí komunizmu“ a vystavaný akýsi bizarný škulptúrny paškvil, ktorý nám akože má pripomínať tú hnusnú totalitu.

mestsky urad pamatnik

Ok, keď boli tvorcovia novej žilinskej toponymiky takí citliví voči „historickej spravodlivosti“, bolo by od nich bývalo minimálne férové nazvať nejaké iné podobné námestie v širšom centre Žiliny „Námestím obetí kléro-fašizmu a nacizmu“. Alebo nie? Nič také sa však nestalo. To je asi rovnako férové, ako neustále omieľať 1968 a zabúdať pritom na štyri- až päťtisícnásobne (doslova, vychádzajúc z porovnania reálnych počtov obetí – pozn.) horšiu okupáciu nacistickým Nemeckom výsledkom Mníchovskej zrady.

Ďalej, hoci nenamietam proti ponovembrovej psychologicky danej nutnosti premenovať hlavné žilinské námestie (najprv Štefánikovo, neskôr Hlinkovo, Benešovo) z „Leninovho“ na iné, je predsa len ukážkové, že si zo všetkých horeuvedených pretendentov pán Slota a jeho druhovia vybrali práve meno Andreja Hlinku. Prečo nie Rázusa, prečo nie Štúra, prečo nie fúru iných zaslúžilých a v svojom vlastenectve čistých ľudí? Vlastenectvo Hlinku a jemu podobných je totiž konceptuálne obmedzené, hlavnú spásu vidí v „neomylnej Matke-Cirkvi“, hlavnú hrozbu „národnému životu“ vidí v „boľševizme“ a – čo je najpodstatnejšie – ochotne a dobrovoľne prijíma fašistickú ideológiu v zmysle podpory a priori nesvojprávneho postavenia Slovenska voči Západu. Tisov boj s „boľševikom do posledného Slováka“, resp. to, čo načrtol A. Danko v prejave ku Dňu Ústavy z 3.9.2017 – „Cieľom slovenskej pospolitosti je obraňovať vzdelanosť západnú proti BARBARSKÝM národom Východu.. V zmysle podriadenosti Vatikánu ako najvyššej inštancii, určujúcej „pravdu Matky-Cirkvi“. Advokovanie maximálnej nesvojprávnosti Slovenska v globálno-politických otázkach na všetkých vyšších prioritách. Nepochybujem, že Hlinka bol vlastenec a chcel svojmu ľudu dobre. Ale operoval v mylnej ideovo-konceptuálnej paradigme a neovládal vyššie priority riadenia, preto aj fungoval ako politická periféria „červených“ globalistov, ktorí ním neštruktúrne manipulovali a využívali ho v ich vlastných záujmoch (myslím tým, samozrejme, zjednotenie ĽSNS a SNS v predvečer Mníchova – pozn.). Kultivácia Hlinkovho kultu – hoci to mnohí nevidia – znamená salámovou metódou budovaný nástupný mostík pre rehabilitáciu ĽSNS a Hlinkovho nástupcu Tisa. Tento fenomén dokonale ilustrujú ďalšie dve perly z Dankovho prejavu z 3.9.2017:

„Pre súčasnú SNS je veľkým príkladom a inšpiráciou spolupráca predvojnovej SNS a HSĽS.“

„História Slovenského štátu ukázala, ako nebezpečné je DOBRE MIENENÉ zlo...“

Žilina je dobrým príkladom tohto imanentného ľudáckeho vektoru našich skalných „patriotov“. Hlinkovi ešte v deväťdesiatych postavili na námestí, nosiacom jeho meno, sochu s titulom „otca národa“ a až neskôr, keď sa Žilinčania naladili na tento historicky aj psychologicky mylný egregor, prakticky v závere svojho úradovania Slota dovŕšil dielo prepisovania histórie a hanobenia minulosti národa tým, že odstránil bareliéf oslavujúci SNP z fasády „Farských schodov“, priliehajúcich k Hlinkovmu námestiu.

hlinkovo namestie

barelief SNP

Predmetný bareliéf vtedy premiestnili na cintorín sovietskych vojakov, padlých pri oslobodení Žilinského kraja. To bol dosť silný psycho-egregoriálny útok na slovenský národ, ktorý údajne „patrioti“ tak milujú. Proste symbol akéhosi „komunistického SNP“ predsa nemá čo hľadať na námestí zakladateľa HSĽS Andreja Hlinku, otca strany, pod vedením ktorej bolo SNP potlačované a na Slovensku tu bol vtedy za vojny klérofašistický a ľudácky raj pre všetkých týchto lži- a hurá-patriotov. Váš elitársky raj, proti ktorému vystúpili akísi partizáni a odbojári, stádo, sprotivivšie sa svojmu pastierovi... Takúto odbojnú čeľaď predsa nie je škoda ani postrieľať nemeckými puškami a osláviť v ďakovnej omši esesákom biblický princíp „Každá moc je od Boha“, „Modli sa a pracuj“ a „Každému, čo mu patrí“. A to všetko pod odvolávanie sa na vyššiu moc a Boha v podaní Jozefa Tisu, ktorého tu dnes „patrioti“ rehabilitujú. Ale uvedomte si, že propagujúc Tisa propagujete aj jeho názory a ciele. Veď práve v mene J. Tisa a za priamej podpory rímskokatolíckej cirkvi tu boli páchané bezprávia a skrivodlivosti, presadzovaná arizačná, protižidovská a protikomunistická politika, rasová segregácia a pod. Jeho dnešní obhajcovia tak nevyhnutne obhajujú aj Tisove jezuitsko-vatikánske ciele, ideológiu a presvedčenia, ktoré najlepšie ilustruje Hitlerov citát zo správy Franza Fialy, jedného zo svedeckých dokumentov Norimbergského procesu s vojnovými zločincami - „Slováci veria Tisovi a Tiso VERÍ MNE!“. T.j. Tiso veril Hitlerovej vízii budúcnosti s „nadradenými“ a „podradnými“ národmi. Že vojna na Východe je „svätá“, pretože boľševizmus – konceptuálna podstata ruského národa – bol v jeho poňatí najhoršie možné zlo. Slováci čo už, boli oklamaní. A nehovorte mi, že Tiso „jednal z nevyhnutnosti“, „bol donútený“ atď. Ide o to, že globalisti cielene vytvorili podmienky, za ktorých sa naše domáce udalosti pravdepodobnostne-predurčiteľne uberali spomínaným smerom. Isteže, keby nebol Tiso, našiel by sa niekto iný, ale Tiso bol pre nich najlepšia možná varianta. Práve takých jezuitských fanatikov globálna moc potrebovala a potrebuje. To bol pre Vás vtedy, „patriotov“ a liberál-fašistov, raj na zemi. Danko to len potvrdil v prejave ku Dňu Ústavy roku 2017 svojimi škandalóznymi vyjadreniami. Toto je extrémizmus a podprahová rehabilitácia nacizmu a ľudáctva, pán Danko. Rovnaký extrémizmus predviedol pán Bačišin s jeho „homo sovieticus so sklonmi k lajdáctvu a alkoholizmu“, ešte si hovorí politológ (https://www.etrend.sk/ekonomika/homo-sovieticus-pred-sto-rokmi-vznikol-novy-typ-cloveka.html). V závere štúdie si ešte posvietime na proces s J. Tisom z hľadiska KSB a vysvetlíme, aká konceptuálne zradná a fašistická je dogma ľudákov – „Za Boha život, za národ slobodu!“ Nemalo by to náhodou správne znieť „Pre život – Boha, pre národ – slobodu!“??

Vráťme sa však k Žiline. Okrem toho, že je Žilina dôležitým hospodárskym a infraštruktúrnym uzlom, zohráva aj úlohu okultno-sakrálneho centra sionizmu, viď konotácie na Žilinskú synodu a ďalšie info z článku (http://www.nwoo.org/2018/01/14/ohlasenie-fasizmu-z-okultneho-centra-sionizmu-na-slovensku-cast-iii/). A práve cez túto prizmu pochopíme, aké je tajomné významové aj príčinno-následné pojítko medzi tými hroznými udalosťami, ktoré otriasli mestom v máji tohto roku a vydesili obyvateľov ako nič a nikdy predtým. Tieto udalosti znamenali brutálne prevzatie riadiacich procesov v meste Trabelssiem, liberál-fašistami a sionistami. Pre spravodlivosť povieme, že k tomu Trabelssie šiel dlho, ale zrejme dostal – po neúspechu Harabina v prezidentských voľbách, rokovaní Pellegriniho s Pentou ohľadne Rázsoch, a obzvlášť po jeho ceste do USA, povel „zhora“ na rozpútanie ďalšieho majdanistického besnenia. Inak povedané, keď Pellegrini odviezol Trumpovi bejzbalku a bol vynesený rozsudok v spore medzi štátom a Pentou ohľadne Rázsoch, naši podpindosníci a sorosoidi spozorneli, zašípili, že niečo ide zle. A preto usúdili, že najlepšia obrana je útok. Tento ich útok však môže byť a bude pre nich posledný.

Keď hovorím o tom, že k predmetnému májovému finále šiel Trabelssie dlho, myslím tým samozrejme pre neho a liberál-fašistov úspešný výsledok volieb do VÚC (jeseň 2017), kde proti Blanárovi vyhrala akási p. Jurinová (OĽANO), ktorá v prvý deň svojho pôsobenia vo funkcii posvätila nové pracovisko svätenou vodou v prítomnosti exorcistu, ktorý akože mal vyhnať „zlého ducha SMER-u“ z budovy VUC. Парад уродов, Господи прости... Jasná vec, s takými ako ona má Trabelssie rozviazané ruky. Veľmi krátko na to Jurinová predviedla, ako svojsky vnímajú demokraciu títo liberáli z opozície. Vylúčila totiž novinárov z rokovaní riadiacich orgánov VUC, povedané inak, novinári mohli publikovať len to, čo im „dodajú“, namiesto získavania živých informácií. Krásne, a ani v „Žilinskom večerníku“, ani v iných médiách takéto počínanie nebolo vystavené patričnému verejnému odsúdeniu, tobôž pranierovaniu. Jurinová svojvoľne a nebezpečne zadlžuje región, vzala úver štyri melóny, odôvodňujúc to tým, že vraj VUC nemôže financovať infraštruktúrne projekty, pretože rozpočet je neprimerane zaťažený sociálnymi balíčkami... Uhm, jasné, deti prejedajú jednoeurovými obedmi náš žilinský rozpočet ... Možno je problém v tom, že sa kradne, hm? Veď o škandalóznom chovaní a mnohotisícovej výplate istej výstrednej mladej slečny vo Vašom, pani županka, aparáte písal aj Trabelssieho „Žilinec“. Aby nie, keď má akási baba na VÚC-ke väčší plat, než premiér. Zároveň zanedlho po zvolení Jurinovej a krátko pred stretnutím Kiska-Steinmeier v žilinskej Novej synagóge v novembri 2017 došlo behom jedného týždňa k dvom zjavne verejno-zastrašujúcim zbitiam dvoch mužov na Bulvári. S odstupom siedmich dní dvakrát zaútočili a brutálne do polosmrti zmlátili akísi chlapíci dvoch mužov – jedného tridsiatnika, druhého päťdesiatnika. Na približne jednom a tom istom mieste v piatok vo večerných a nočných hodinách. Poškodení boli celé mesiace pripútaní k lôžku, ale zaujímavé je, že ich neokradli a vôbec netušia, prečo na nich zaútočili. V skutočnosti to bola verejná demonštrácia „moci mafie“, ktorá mala vyvolať presne to, čo vyvolala – vlnu strachu Žilinčanov, ktorí si jedinú dostupnú informáciu o týchto incidentoch mohli prečítať na facebookových profiloch a stránke „Zilinak.sk“. Demonštratívna oslava žilinského podsvetia ich víťazstva s Jurinovou, čo? Zbytočné hovoriť, že sa to, samozrejme, nevyšetrilo. Pani Jurinová je spolu s Trabelssiem personálne spoluzodpovedná (hoci to možno pôvodne neplánovala – pozn.) za blížiaci sa kolaps verejnej dopravy v Žilinskom kraji, pričom celú vinu za neuzavretie zmluvy s dopravcami hádže na zodpovednosť prepravcov a Radu Úradu pre verejné obstarávanie. Mám veľmi silný dojem, že tu ide z jej strany o nepochopenie toho, do čoho sa nechala zatiahnuť, že sa jedná o isté provokačno-imitačné teátro, čo nevedome hrá v tandeme s Trabelssiem, majiteľom žilinskej SAD-ky. Je vysoko pravdepodobné, že sa do tejto slepej uličky nechalo vlákať podvedome, vôbec nerozumejúc, ako ju Trabelssie zneužíva a ako to môže vypáliť. Poslednému totiž zrejme vyhovuje cielené vytváranie chaosu a majdanistickej atmosféry. Niečo podobné vidíme na príklade toho nariadenia Ministerstva dopravy ohľadne drastického sprísnenia pravidiel STK-čky z dielne rezortu A. Érseka. Vyzerá to, že tisíce ľudí prídu o vodičák. Majdan za každú cenu. Je Jurinovej povinnosťou zabezpečiť chod verejnej dopravy za každú cenu, nech sa nevyhovára na blahé zámery. Chápem, že je v tom namočený Trabelssie, ale je to aj výsledok Vášho riadenia, pani županka. (https://www.aktuality.sk/clanok/723240/zilinsky-dopravca-robi-problemy-s-verejnym-obstaravanim/; https://www.facebook.com/ejurinova/videos/384304872478438/)

Neskôr začala situácia eskalovať po zvolení „nového“, „neprofesionálneho“ Petra Fiabáne na post primátora. Je pravda, že Trabelssie mal svojho priameho a očividného kandidáta M. Kapitulíka (mladý, nový, slušný, hrdý, tupý...), ale zrejme jeho hlavnou úlohou bolo nepripustiť víťazstvo P. Gromu a zachovanie akejkoľvek kontinuity so stabilizačnou politikou jeho predchodcu, veľmi silného a ostrieľaného „upravlenca“-profesionála Igora Chomu. Preto aj Fiabáne, ktorý je bezo sporu objektom neštruktúrneho riadenia podľa schémy manipulácie lídrom, predvídateľne podľahol tlaku nášho dona a svojim podpisom spečatil premenu Žiliny na nesvojprávne lovecké teritórium Trabelssieho. Fiabáne sa ukázal ako mäkkýš, niečo také by bolo za jeho predchodcu nepredstaviteľné. Pán Choma, ktorý predtým zastával vysokú funkciu vo Váhostave, zdedil po Slotovi a Harmanovi bordel, ktorý som popri obrovskom mestskom dlhu popísal vo veľmi stručnej forme vyššie. Vysekal sa z toho, aktívne bránil novým developerským projektom Trabelssieho, otočil politiku mesta tvárou k občanovi. Mal obmedzené možnosti, ale kompenzoval to vysokou kvalitou riadenia.

fiabane

choma

Vyriešil problémy s dlhom. Vydával „Radničné noviny“, jediné periodikum, ktoré nepodliehalo Trabelssiemu. A ktoré, čuduj sa Ty svete, už nevychádza. Tu treba povedať, že v poslednom čísle „Radničných novín“ boli obsiahnuté a verejnosti predložené autentické informácie o napredovaní toho času najväčšieho developerského projektu Trabelssieho a jeho SIRS Development Group, stavby obrieho garážovo-kancelárskeho komplexu vedľa križovatky ulíc Veľká Okružná – Predmestská, v areáli bývalého podniku „Makyta“. „Radničné noviny“ otvorene písali, že sa jedná o „ďalší príklad nelegálnej stavby“ v meste, čo je netolerovateľné tým viac, že Trabelssie nechcel odpredať mestu späť Športovú halu (korytnačku) za prijateľnú cenu. Neinvestuje do nej, neopravuje a nesanuje ju, a ešte aj vymáha akési astronomické sumy za predaj. Je príznačné, že tento článok v poslednom čísle „Radničných novín“ za primátorstva Igora Chomu bol redakčný a anonymný. Nepíšeme o tom len tak, ale pretože práve neskorší vývoj okolo developerského projektu v areáli bývalej „Makyty“ vysvetľuje, prečo bol týždeň kriminálno-mocenského nátlaku mafiánskych štruktúr Trabelssieho, sionistov a globalistov na štruktúry mesta nakoniec korunovaný úspechom. V nasledujúcej časti si konkrétne porozprávame o tom, čo presne sa stalo v mojom meste medzi 13. a 21. májom tohto roku. A zároveň sa pokúsime zachrániť mladé 16-ročné dievča menom Judita. Ako predkrm voilá blog z 6.6.2019, ktorý som uverejnil deň po zverejnení hrozby mojej osobe v kontexte „Kuciak-Rus“ - http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/
109 Komentářů k Slovensko – „Byť, či nebyť?“. Časť IV. – Žilina – úvod.

 1. Maroš napsal:

  Ty ficozmrd Slabej! Lebo Fico je pri vláde "za jeho chrbtom mafie" od roku 2006! Zákon času a exekutívy! A pojeb sa aj so svojou novou sračko-tapetou! Ste len jedna sio-boľševická banda! Sion-boľševici "konzervatívni" socani a sion-boľševici "progresívni" liberasti! Ten tvoj Fico umožnil nástup tých druhých - do tandemu! Tak s týmto choď do piče - ktorý boľševik je z vás "lepší", lebo ste len horší jeden od druhého! Začínaš text ako klasický podvodník - "Slnko svieti" - čo je pravda, a vzápätí k nej podsunieš tvoje lživé sugescie "a statné mi verte!" = "Pjakin - neortodoxný analytik hodnotí Majdan" - a ty sem pod neho podsunieš tvoje-vaše ficozmrdo spasiteľstvo! Lebo je to kurva jedno - či s nami budú vyjebávať sionficosocani, alebo siontrubanprogresopederasi - furt to bude sion! Bež do piče! Buď alebo do riti!

  • Maroš napsal:

   Grigorij Klimov - Prečo sú u Arménov tak rozvinuté hemoroidy - aby AJ ficovriťolez Slabej vedelm čo ho ako rádoby masóna čaká tiež!
   Почему у армян развит геморрой Отвечает академик РАН
   https://v4k.life/video/wd8lin_PcAk

   • trtin napsal:

    ...mno, enom sa jebte mezi sebu, kokoti...
    ja bych Slovakom pripomel nevyslysene varovani vice politiku pri vzniku Ceskoslovenska a treba po WWII, ze jakmile nas rozdeli, je po nich....
    Porad stejne procesy - Rozdel a panuj...rozjeb a dojeb...

    A tak poblazneni coboli oslavovali vlastni likvidaci, kterou si vetsinove pochvaluji dodnes...

    Mame jich uz pres 100 roku na krku, pricemz casto a klasicky nezapominaji kousat krmici ruku...
    Nepoucitelni, blbi pomalu jak ti Uktrajinci a vypada to, ze si svou existenci nezaslouzi...

    • asar napsal:

     Niečo na tom je, škoda, že to nebolo podané iným štýlom. A práve tento štýl má dosť veľký podiel na rozdelení. Byť trpeným príveskom a byť považovaný za hlúpeho mladšieho brata, nejakého čobola, to nie je bohviečo. Mimochodom to isté hovorili aj Maďari, že bez nich neprežijeme. Stále sme tu a vo väčšine ukazovateľov sme na tom lepšie ako Maďari.

     • Maroš napsal:

      V You Tube materiáli o maďarskom vpáde na Slovensko v roku 1919 je veľmi veľa zamlčaných faktov! Relevantná je konkrétna kniha z roku 1936 - ešte so živými svedectvami! Dá sa zohnať v antikvariáte - možno. Je to explozívny materiál, pretože v súčasnej dobe sa razí trend neotvárať staré hriechy - my ich nesmieme otvárať - Maďari ich otvárajú stále. Takže stále tá sebevražedná politická "korektnosť". Podstané - Maďari sa nestiahli z nášho územia na nátlak medzinárodného spoločenstva, ale pretože aj vďaka Štefánikovi vymenili s Maďarmi kolaborujúcich talianskych veliteľov u nás a nahradili ich francúzski legionári - a geniálny Jozef Šnejdárek /vyrešil predtým Poliakov v Tešínsku, za čo mu nedávno rozkopali pomník/, takže dovtedy sme boli paralyzovaní talianskym generálom Piccionem, ktorý ukryl pred našimi vojakmi zbrane v začiatku útoku Béla Kohna - čo bolo na základe dohodnutej provokácie s maďarskými dôstojníkmi pri koňaku a klobásach - Piccione poslal do Miškolca 300 našich vojakov /inak nechceli, ale bol to rozkaz/, každý dostal 7 nábojov. Proti ním bolo pripravených 1400 vojakov v zákopoch, z ktorých predné voje tvorili mladí-mladiství vojaci Slovenského pôvodu kurva! Takže to bolo niečo tak bratovražedné, ako vo vojvodine 1991, keď proti sebe - aby dfokázali lojalitu - postavili Slovákov na srbskej aj chorvátskej strane. No a na základe tejto nami nechcenej provokácie /lebo Maari nás stále napriek prímeriu odstreľovali/ - bol zahájený útok na Slovensko!

      Počas bojov - a v knihe sú detaily operácií, výzbroje, počty, sme teda dostávali poriadne napiču! Za boľševikmi išla lúza, ktorá rabovala všetko - aj Maďarov tu žijúcich, takže aj tunajšia maďarská šľachta - Esterházyovci - požiadali o pomoc československú vládu - ktorý v sal=onoch a s koňakom v ruke oslavovala vznik ČSR v Prahe a až na legionárov a jediného zmocnena pre Slovensko - Vavra Šrobára - KONCEPTUÁLNE SRALA!!! na obranu Slovenska! A aj za týchto podmienok - vďaka odhodlaniu a konečne rezolútnemi veleniu, sme začali Maďarov vytláčať z územia! A oni v takejto situácii vždy požiadali o prímerie - ale aby sa mohli preskupiť a vždy to prímerie porušili! Nakoniec čs. vojsko začalo vytláčať Maďarov na ich územie a súčasne sa proti Maďarom pridali aj Rumuni, takže nakoniec čs. vojsko aj s Rumunmi stáli pred Budapešťou kurva! Čs vojskám zakázali vtrhnúť do Budapešti - bolo to v časoch úznávania samostatnosti a územnej celistvosti ČSR, takže Budapešť obsadili Rumuni! Takže nie je pravda, že mier na Slovensku sme dosiahli na základe príkazu medzinárodného spoločenstva Maďarom! Bolo to vybojované! Detto po ich útoku na Slovensko v roku 1939! Ale toto nevyhovuje skurvenej politickej korektnosti a maďarskému šovinizmu! Reálne - nemajú také gule ako papule a tiež treba brať do úvahy, že po osmanskom rozvrate Uhorska tvorí slovenské obyvateľstvo veľkú genetickú základňu v Maďarsku - údajne až 60%, a je známe, že Budapešť je "slovenské" mesto. Môj kamará z Laosu /študoval v Brne/ sa tam v 80.-tom roku dohodol po slovensky bez problémov.

      • Maroš napsal:

       Vpád maďarských boľševikov na Slovensko v roku 1919 - kniha v skratke
       http://www.kultura-fb.sk/new/old/archive/19-3-8.htm

       Tu je kompletné dobové vydanie - zazipované je to v 6 balíkov pdf cca po 50 strán - dobrá kvalita!
       https://ulozto.net/file/W7k4xDhD/vpad-madarskych-bolsevikov-na-slovensko-pdf-zip

       • proud napsal:

        Slovaci vpadli ke Slovakum :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Maroš napsal:

         V tej knihe sú aj tragické veci - raz zastavili čs vojaci mladého muža v dedine - ako sa voláš - odpovedal Maďar - na mieste ho zastrelili a až potom sa dozvedeli, že to bol nejaký Martin/?/ Maďar - Slovák. Rabujúci maďari zase nejakému mlynárovi - svojmu - rozpárali za živa brucho a napchali mu tam seno a baganče. Ono to boli už po rokoch vojny a z mnohých ľudí sa stali zvieratá. Celý ten vpád 1919 bol veľmi krvavá záležitosť aj pre Maďarov na slovenskom území - od maďarskej-chazarskej lúzy!

       • proud napsal:

        Kdyz k vam vpadnou ted, jste v riti,doufam ze ti to je jasny ;-).Uz tak jsme byli vetsi vesnice,ted jsme jen vesnicka,ale vy jen par usmudlanejch baraku,kdokoliv po vas skoci,zabere vas ani nepipnete!

        • proud napsal:

         Akorat si myslim,ze Madarsko,nebo Polsko se s vama srat jako my nebude,zadna federace jako s nami,ale konec Slovenska,budete Madari,nebo Polaci,nerkuli Ukrajinci,k tem mate nejbliz,taky fasouni,spadla klec,sami jste to chteli...............

        • Július napsal:

         proud, už píšeš ako pravý čecháček. A čo budete vy v Čechách ? Len riťlízači IV ríše merkelbaby. Celú históriu vačšina Čechov aj tak chce,aby patrili k Nemecku. IV ríša vám tam však navezie toľko islamských náplav, že váš národ najskor zanikne.Žiadna životná úroveň západného Nemca, ako dúfaš. S tým nerátaj, už teraz ste kolónia, ktorá je v ráci V4 najviac vysávaná západom.

        • proud napsal:

         Kdyz cechacek,tak cechacek,kdyz nas narod zanikne,bud si jistej ze az po tom vasem!

        • Július napsal:

         Tak, Slováci prežili aj 1000 rokov pod Maďarmi za Uhorska, takže by som ich nepodceňoval.
         Až Slováci budú patriť do veľkého Maďarska a Maďari budú mať toľko rozumu ,že neprijmú islamské náplavy na rozdiel od IV ríše, kde bude patriť Česko, tak tipujem, že my to tu skor prežijeme.
         Ale, nechcem sa tu hádať. Prekáža mi, že nechceš pochopiť ten fakt, že rozdelenie ČSFR v 1993 bolo vec politikov ( a tí robili, čo im západ prikázal) a nie našich národov. To by muselo byť referendum, ktoré, nebolo. Potom by si mohol plošne nadávať na hlúpych Slovákov...Uvedom si to.

        • proud napsal:

         "Tak, Slováci prežili aj 1000 rokov pod Maďarmi za Uhorska, takže by som ich nepodceňoval."..........to neni o podcenovani,ale o zkurvenejch charakterech,vsimni si ze i v prirode ti nejzkurvenejsi paraziti porad existujou,prevlikaj kabaty podle potreb jak se jim to hodi,i treba Madarsky se naucej,zahajlujou,pak si zazpivaj sovetskou hymnu,urvou se.....a podobne :-)))

        • proud napsal:

         ............a historie se opakuje.... :-))

        • proud napsal:

         Nehlede na to ze co vim,Madari jste i vy,jen rec se tomu novymu spolku,umelymu,zpatlala i s turectinou,aby si nahodou neuvedomil ze je slovanskej a kam vlastne patri...............

        • proud napsal:

         Podobne jako s Nemeckem,jen tam nacpali jeste hromadu "anglosasu".......ale Velikou Tartarii se jim stejne zamaskovat nepovedlo a nepodari!

        • Július napsal:

         Parazit to má vždy ľahšie, pretože parazituje na tom, čo iní vybudovali. Tak to v živote chodí. Ale, neviem ako ty, ale ja verím na to, že každý raz dostane to, čo si za svoje skutky zaslúži...A nemusí to byť len v tomto živote.

        • Július napsal:

         Práveže Slováci sú potomkovia Tartarov a aj ich jazyk je nabližšie príbuzný. Maďarský jazyk je umelý a nanútený...

        • proud napsal:

         Tou vetou o Nemecku a ze vetsina z nas chce jsi pobavil,to pises o vas,co?:-)))))))))))))))))))).My si za valky fasistickej "stat" neudelali a okate pazoury k fasistickymu pozdravu nezvedali a kdyz jsme videli ze to jde dole vodou jsme honem k partizanum neutikali :-)))))))))))))))))),stejne jako jsme nehrnuli pro euro i kdyz ta siozidovska cast Prahy by bejvala hrozne rada ;-)

        • proud napsal:

         Vsichni na severni polokouli jsme jejich potomci,Slovani,jako Arijci..........ale bejt jejich potomek jeste neznamena a neni patentem na to, bejt "rovnym" a chovat se tak i ke druhejm! Koukni na vas,koukni na Polaky.......a jiste,koukni i k nam,vsude se najdou parchanti,jen v ruznejch mnozstvich a koncentracich,zalezi na mire poovcanstovani.

        • proud napsal:

         S tim parazitem nemas pravdu,je to jen utesovani,podobne jako se verici utesujou trestajicim bohem,peklem a rajem. Ale pravda je takova ze co se na Zemi stane ve kterou dobu,to na ni taky zustane a bud se to v tu chvili potresta,nebo to zustane bez trestu,protoze deleni na dobro a zlo tak jak to delame zna jenom clovek.Jedina spravedlnost jsme my,nikdo jinej a nic jinyho.Kdyz se o ni nebereme,dostavame takovou jakou si zaslouzime.

        • proud napsal:

         Problemem lidskyho dobra je to,ze uraduje vetsinou az po zlu a jen malokdy se z toho pouci.Proto i spravedlnost chodi o krok pozadu,paklize vubec prijde a ne jen nekterej jeji paskvil.

        • Július napsal:

         Proud, akú ty máš potrebu sa vyvyšovať na Slovákov. Naozaj ako čecháček.
         Vy ste len oklamali a podrazili Slovákov, keď vznikla ČSR, Masaryk nedodržal čo sľúbil. Za protektorátu ste tam mali najviac udavačov pre Gestapo a váš protektorát do konca vojny bol veľmi významnou základňou pre zbrane III ríše, ktoré ste chrlili vo veľkom.Slúžili ste náckom z plnej sily a bez odporu.
         Slováci nemohli za to,že prebehla mníchovská zrada a váš štát odmietol potom bojovať S III ríšou a nedokázal ani udržať celistvosť ČSR. Slováci nemali na výber a nemám dovod to s tebou podrobne rozoberať.
         Ty vidíš len to, čo ti vyhovuje, takže diskusia s tebou nemá význam.Si ako ten Nikita len v inej farbe.

        • proud napsal:

         Kazdej si hajime to svoje,normalka........taky hodne zalezi na informovanosti kazdyho z nas ;-)

        • proud napsal:

         Moje informace rikaji ze jste meli hovno,ani jste nemeli za co ono hovno zmenit na cokoliv jinyho,kopce a ovce a my vam postavili silnice a fabriky,z opolidi pomahali vytvaret lidi a za to jste se nam nalezite odmenili,ne odmenili,ale odmenovali a kdovi,mozna odmenujete porad,svinskej charakter se nezapre :-))))))))))))))))))).Budiz vam omluvou jen to ze jste stejny streva a ovcani jako my,protoze vsichni sborem za tim prvnim siozidovskym volem a nevidime kam nas vlece.Dari semu,rozdelil nas a ted nas nici zevnitr pekne kazdyho zvlast,az vysaje uplne,jak nas,tak vas!

        • proud napsal:

         A mimchodem,co ma spolecnyho vypisovani faktu s nejakym povysovanim se??? To nemam ve zvyku ani kdybych mel naprostou pravdu,nejde o zadny povysovani,ponizovani a podobny srandy,ale o fakty,jejich vysvetleni,prijmuti a pouceni se,na vsech stranach a s cistym stolem pak zacit planovat co dal.Jinak co delali cechackove za valky ossobne nevim,ale vim,ze cast moji rodiny cekala na barikade s rukama nad hlavou na zastreleni fasistama a je mi srdecne u prdele jakejma,jestli Nemeckejma,Ceskejma,nebo Slovenskejma,bejt po mym,vymlatil bych je na miste vsechny do posledniho,udelala to za me Sovetska armada a bohuzel ne uplne,jak je dneska videt.

        • proud napsal:

         A pak prijde na ceskou sajtu nejakej slovenskej pobouchanej Maros a zacne tu vypisovat bludy a kdyz ho chci nasrat aby ho konecne kleplo,namotas se do toho ty :-))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Julius : K ty Tartarii : https://www.biosferaklub.info/co-nesmiete-vediet-co-pred-nami-historici-zatajuju/ , I tu knihu toho Sembery mam,da se sehnat a zkopirovat na netu,ale klasicky,ne na ceskym ani vasem,ale v cizine,nicmene jmeno a titul te ve vyhledavaci navedou.Kdyz nenajdes a budes ji chtet,ozvi se.

        • asar napsal:

         Možno sme v riti, ale ako písal Maroš, Maďari sú hrdinovia hlavne slovami. Trtin to nenapísal v komentári úplne presne, preto ho opravím. Ak nás rozdelia, nie je po nich, ale je po nás. Proti vám je Nemecko.

        • proud napsal:

         Je to tak,nase rozdeleni je nas konec,jak jednech,tak druhejch.......ale jak vidis,neni jednoduchy si to vyrikat :-).Osobne nevidim v tom bejt spolu problem za svobodnejch a rovnejch okolnosti,normalni federace.Jenze k tomu je potreba si vycistit stul at je to neprijemny jak chce.Tak,aby nikdo nikdy v budoucnu nemohl uz druhymu nic vycitat,ani si prebirat nejaky zasluhy a za ne vyhody.Dokud to neni poreseny,muzeme na sebe to ci ono tahat do zblbnuti.

       • asar napsal:

        Samé zaujímavé zdroje sa tu ku mne dostávajú. Najprv rabín Waton, teraz toto. Tie články od SS na niečo dobré sú.

      • asar napsal:

       Preto ja principiálne nie som proti spoločnému štátu. Ale ako po vojne sme do spoločného štátu išli z pozície klérofašistov, dnes by sme tam išli z pozície mafiánskeho štátu.

       Slota mal vo veľkom pravdu, ale sral si to alkoholickými excesmi, preto som ho ani ja nebral vážne. Stačí sa však pozrieť pod nejaké slovenské video na youtube, napríklad hymnu a všetko je jasné.

       Pozrime sa na "slovenské" kauzy, aké mená tam figurujú. Kauza Michal Kováč ml. - Oskar Fegyveres. Kauza filipínec Henry - Juraj Hossu z Dunajskej stredy. Kauza Kuciak z Veľkej Mače na juhu Slovenska - Zoltán Andruskó. Prvý debatujúci v tv pri rušení Mečiarových amnestií - Béla Bugár. Operujú nám tu nejaké cudzie tajné služby.

    • Július napsal:

     Zakomplexovaný čecháček sa ozval. Lížeš riť IV ríši merkelbaby a ešte si tu otváraš hubu.

    • Maroš napsal:

     "a vypada to, ze si svou existenci nezaslouzi…" - zásluhovosť zaviedli do politického slovníka komunisti! Tí - ktorí ti vylízali mozog! Ale inak - ja si myslím, že si to naši slovenskí predkovia na vaše kokoty poriadne odpracovali - takže si samostatnosť zaslúžili!

     • proud napsal:

      Me to prijde,ze se k tomu vetsina stavite uplne spatne.Copak v cssr byli Slovaci,nebo Cesi nesamostatni??!!! Jestli se jedni nebo druzi "neumeli prodat" je vec dalsi a nema s tim telese "Ceskoslovensko" co delat,protoze to byla republika federativni,nase jako vase!!! Jestlis to chapal jinak,podobne jako chapes debilne komuisty aniz nad nima vidis opratku trockistu,kdyz bys za takovejch okolnosti bud nebyl jinej,nebo bys nebyl vubec,je uz jen tvuj trapnej problem!

     • proud napsal:

      Jenom naprostej neznalek a debil muze schvalovat rozdeleni Ceskoslovenska na pozadi sjednoceni Nemecka.Ale budiz,vzhledem k vasi fasisticky minulosti pro nas ta domnela ztrata je vlastne vyhrou ve vsem krome rozlohy a poctu obyvatel k obrane.Nakonec postavili jsme vam toho dost,mili paraziti :-)

      • proud napsal:

       Nastesti je mezi vami jeste dost solidnich a normalnich lidi ktery to videj jinak,ne jako ty a pobouchanej "Slaboch",co si pubertacky rika "nikita" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • proud napsal:

       Ovsem ti solidni by se nikdy neurvali a nenechali by si nacpat zasrany euro aby jeste lip videli jak to s nima ta slavna "eu" opravdu mysli:-))))))

   • Július napsal:

    Tie tapety tohto Nikitu može žrať len niekto hodne obmedzený. Taká neobjektívnosť a manipulácia, plus chaotická chorobná tapeta ako od vyšinutého sa len tak nevidí.
    Veď on nie je schopný v diskusii ani obhájiť vlastné názory, len to sem dá a potom ide na vodaSS k Hoxovi, kde čaká chválu...

    • Maroš napsal:

     Július - myslel som, že "orientálec" Chmelár je v tomto neprekonateľný - dlhé dlhé veci, aby tam mohol podsunúť nejakú špinu - ale zase má mieru kedy dosť /kedy je to už nečitateľné a nezrozumiteľné/, ale tento magor jednoducho mieru nepozná! A preto sa sám namotáva do vlastných pavučín! "Keď dokončí štúdiu podá na mňa trestné oznámenie" - kurva by som chcel vidieť jeho posranú diplomovku! On uvádza ako zdroje vlastné sračky písané pred rokmi - v ktorých žiadne zdroje neuvádzal! Veď tento plagiátor len lepí a vytrháva z kontextov myšlienky iných a vyrába svoje "poly-historické a politické" sračkomety! Som z neho "tehotný" - v očakávaní! Čakám Slabejko!!!

     Živé vysielanie používateľa Stanislav SlabeJcius
     •Stream naživo v súčasnosti offline - 1 čakajúci /ja!/
     https://www.youtube.com/watch?v=DaraIinSi4I

     Stanislav SlabeJcius
     Prekladateľ / tlmočník na voľnej nohe / zmluva
     Slovenská republika 30 spojení
     Pripojte sa k službe Connect
     Fleming Europe Group Fleming Europe Group
     skúsenosť

     Fleming Europe Group
     Vedúci predaja
     Fleming Europe Group
     Na voľnej nohe / Contract
     Prekladateľ / interpretor
     Na voľnej nohe / Contract

     Január 2016 - Súčasnosť 3 roky 10 mesiacov

     Žilina, Slovensko
     Hovorím plynule nemecky, francúzsky, anglicky a rusky a mám vynikajúci ústny a písomný prejav. Dokážem rýchlo a prirodzene písať príbehy v súlade s vopred uvedenými pokynmi. V minulosti som pracoval ako prekladateľ a tlmočil z rôznych jazykov, pričom simultánne tlmočenie je pre mňa dobre známou úlohou. Hovorím plynule nemecky, francúzsky, anglicky a rusky a mám vynikajúci ústny a písomný prejav. Dokážem rýchlo a prirodzene písať príbehy v súlade s vopred uvedenými pokynmi. V minulosti som pracoval ako prekladateľ a tlmočil z rôznych jazykov, pričom simultánne tlmočenie je pre mňa dobre známou úlohou. "

     - chápeme ťa! Dokážeš rýchlo a prirodzene písať príbehy v súlade s vopred uvedenými pokynmi - ty troll šmejďácky sales exekokotive!
     https://sk.linkedin.com/in/stanislav-slabeycius-33189a2b

     • Maroš napsal:

      Takže - robí sa to takto...
      Podklady a cenník na vypracovanie bakalárskej práce - to ako fakt!
      https://www.podklady.sk/cennik

      "ypracovanie diplomovej práce

      Neviete si rady s napísaním Vašej diplomovej práce ? Ste zaneprázdnený, máte nedostatok času. Tak ste na správnom mieste. Nechajte si vypracovať diplomovú prácu na mieru. Do 24 hodín Vám vieme prideliť kvalitného odborníka, ktorý s Vami na základe Vašich požiadaviek skonzultuje vstupné informácie o diplomovej práci, termíny vypracovania podkladov diplomovej práci a navrhne cenu vykonaných prác. Náš tím sa skladá z odborníkov a garantujeme 100% záruku originality podkladov, kvalitu vypracovanej práce, informácií a tiež dodržanie dohodnutých termínov.
      Ako funguje vypracovanie diplomovej práce ?"
      https://www.podklady.sk/vypracovanie-diplomovej-prace

  • Tykva Bukvatyr napsal:

   Tvoja zloba ťa prezrádza.

  • Július napsal:

   "Ale predovšetkým aktívne odrádzali celé dva týždne „pronárodného“ voliča od toho, aby šiel voliť a v druhom kole podporil Šefčoviča – bezpochyby neporovnateľne kompetentnejšieho kandidáta, než pezinská Zuzana."

   Mrkni na tú schízu Nikitu.

   Nadáva na roznych liberálov, fašistov, ĽSNS je pre neho horšia ako oddiely SS, ale pritom eurokomisár je pre neho dobrá voľba, pričom ten zastupuje priamo liberálnych fašistov v EÚ a razí ich program.
   Ako to nazveš ? Bigotnosť, sprostosť, podlosť, manipuláciu...?

   Pričom, kto bránil Smer-u, aby tam nasadili prijateľného kandidáta, ktorého by mohli podporiť aj vlastenci ? Koho je chybou, že tam Smer dal eurokomisára, liberálneho fašistu,oportunistu a karieristu, ktorý bol pre mnohých nevoliteľný ? Prakticky Smer podporil výhru čaputky, pretože zabránil vlastencom, aby mohli voliť smeráckeho kandidáta v 2 kole, takže tí radšej nevolili nikoho.
   Ale toto, tento Nikita ani nespomenie. Nikde nerozoberie pravdu, že keby Smer bol skutočne ľudový, proslovenský a pronárodný, tak si ĽSNS ani neškrtne. Ale nie je a on sa to hlúpo snaží zakryť. Smer je len strana správcov kolónie Slovenska a sem tan podhodí nejakú sociálnu omrvinku penzistom, ktorí ich volia.
   Fico chce sedieť na 2 stoličkách, presne ako Janukovyč, pričom ho z oboch už zhodili a vlastní členovia strany ho zradili, ako napríklad Pelle a ďalší.
   Rozdiel medzi liberálnymi fašistami štandardnej opozície, ktorí sa derú k moci a Smer-om je len v rýchlosti genocídy slovenského národa. Za Fica je o trochu pomalšia, nič viac.
   Smer je prehnilí neomarxistami, liberálnymi fašistami, táto strana financuje nadácie a Fico s tým roky nič nerobí a ani robiť nebude.Pre islamistu Nikitu je v poriadku, že smerácki poslanci v EÚ roky hlasujú za imigráciu islamských náplav.

 2. Boris napsal:

  preboha čo je toto za blázna ?

 3. Maroš napsal:

  Ad Tiso a pičoviny okolo!
  1/ Prvá Slovenská republika bola definovaná ústavou z 21. júla 1939 takto: /Kto nieje úplný idiot vie, že ide o oficiálnu zdrojovú stránku vlády SR!/
  §1 (1) Slovenský štát je republikou!!! = res publica = vec verejná = demokratické zriadenie! A basta!
  https://www.upn.gov.sk/data/pdf/ustava1939.pdf

  2/ Prvá Slovenská republika bola NAJKONZISTENTNEJŠÍM ŠTÁTOM, aký dosiaľ Slováci mali! Viď znenie Ústavného zákona č. 185 zo dňa 21. júla 1939! Tá konzistencia o. i. spočívala aj v organizovaní politických práv na stavovskom základe, teda zohľadňovala primárny oprávnený záujem - politikum - teda to, čo súvisí s tým, čo ťa živí a je prospešné pre spoločnosť /ďelba práce/ a čo je tvoj existenčný záujem v prostredí kolektívnej koexistencie a spolupráce! Teda nie ako dnes - názorová platforma pošahancov s mocenským komlexom! Teda - PRVÁ Slovenská republika v zmysle preambuly:

  "Slovenský štát sdružuje podľa prirodzeného práva všetky mravné a hospodárske sily národa v kresťanskú a národnú pospolitosť, aby v nej usmernil sociálne protivy a vzájomne sa križujúce záujmy všetkých stavovských a záujmových skupín, aby ako vykonávateľ sociálnej
  spravedlivosti a strážca všeobecného dobra v súladnej jednotnosti dosiahol mravným a politickým vývojom najvyšší stupeň
  blaha spo1očnosti i jednotlivcov."

  3/ Konzistentnosť politického = OPRÁVNENÉHO rozdelenia záujmov! Kurva oprávneného - nie nutkavo baživého zaujmu!

  Stavovské zriadenie.
  § 60.
  (1) Občania podľa svojho povolania sa soskupujú do týchto stavov:
  a) poľnohospodárstva,
  b) priemyslu,
  c) obchodu a živností,
  d) peňažníctva a poisťovníctva,
  e) slobodných povolaní,
  f) verejných zamestnancov a osvetových pracovníkov.
  (2) Každý stav sa skladá z osobitnej skupiny zamestnávateľov a zamestnancov.

  § 74.
  (1) Ochranu proti rozhodnutiam správnych orgánov poskytuje správne súdnictvo.
  (2) Štát a vinný štátny orgán (zamestnanec) ručí za škodu, spôsobenú nezákonným výkonom verejnej moci. /Pozn. - toto dnes kurva navrhuje Harabín!/
  (3)Podrobnosti určujú osobitné zákony.

  § 79.
  (1) Vlastníctvo má sociálnu funkciu a zaväzuje majiteľa narába
  ť s ním v záujme všeobecného dobra.
  (2) Súkromné vlastníctvo možno obmedziť len zákonom.

  § 80
  Občania sú povinní starať sa o výchovu a školenie svojich detí, aby sa staly z nich
  dobrí občania štátu. = teda nie kurva štát vychováva-indoktrinuje deti! Každý je zodpovedný za výchovu toho svojho zmrda! A štát pozitívne nediskriminuje zmrdov na úkor poriadnych občanov kurva!

  § 81 = "definícia fašistickej prvej Slovenskej republiky" - podľa boľševikov a liberálov znie takto kurva!

  § 81.
  (1) Všetci obyvatelia bez rozdielu pôvodu, národnosti, náboženstva a povolania požívajú ochranu života, slobody a majetku.
  (2) Obmedzenie týchto práv je prípustné len na základe ustanovení zákonov. /Takže ako inak - ty sionzmrd?!/

  § 86.
  Manželstvo, rodina a materstvo sú pod zvýšenou ochranou právneho poriadku. - takže ako inak - vy marxistickí rozvracači rodiny v súčasnosti?!

  § 87.
  (1) Práca je chránená.
  (2) Vykorisťovanie sociálne slabých občanov sa zakazuje.
  (3) Výška mzdy má byť primeraná pracovnému výkonu so zrete
  ľom na rodinné pomery.
  (4) Rušenie a organizovanie rušenia práce sa zakazuje.
  (4) Podrobnosti určuje osobitný zákon. - takže ako - vy socanské a koministické kurvy?! Už viete, prečo komunisti v roku 1946 na Slovensku nevyhrali?! Už viete - prečo prvá Slovenská republika kole oči všetkým súčasným socanom a kryptokomunistom?! Choďte do piče aj s vaším "sociálnym" cítením! Banda darwinistická džungľová opičia! Zlodeji a paraziti!

  4/ !!! 5. - slovom piata kolóna mohla ísť do piče!

  HLAVA DVANÁSTA.
  Národnostné skupiny.
  § 91.
  (1) Občania môžu sa voľne hlásiť k svojej národnosti.
  (2) O príslušnosti občanov k národností vedie sa kataster.
  (3) Zmeny v národnostnom katastre môžu sa diať 1en v medziach zákona.
  (4) Podrobností určuje zákon.

  § 92.
  (1) Každá činnosť smerujúca k odnárodneniu je trestná.
  (2) Podrobnosti určuje zákon.

  § 93.
  (1) Národnostné skupiny, ktoré sa na území Slovenska udomácnily, majú právo kultúrne a politicky sa organizovať pod vlastným vedením.
  (2) Národnostné skupiny a ich členovia (§ 91) so svojím materským národom môžu nadväzovať a pestovať kultúrne styky.

  § 94.
  Národnostné skupiny majú právo užívať vo verejnom živote a v školách svojho jazyka, o čom sa vydá osobitný zákon.

  § 95.
  Práva národnostných skupín, uvedené v ústave, platia natoľko, nakoľko také isté práva v skutočnosti požíva i slovenská menšina na území materského štátu príslušnej národnostnej skupiny.

  5/ Imigranti a sociálne neprispôsobiví nemali šancu!!!

  § 75.
  (1) Každý občan mužského pohlavia je podrobený vojenskej službe alebo s ňou spojenej pracovnej povinnosti a je povinný mať
  účasť v obrane štátu.
  (2) Každý občan mužského pohlavia je podrobený predvojenskému a povojenskému výcviku.
  (3) Na obranu štátu každý občan bez rozdielu pohlavia je podrobený pomocnej službe a môže byť na výcvik pre túto službu povolávaný.
  (4) Spôsob, druh a trvanie vojenskej, pracovnej a výcvikovej
  povinnosti a výnimky určuje osobitný zákon.
  § 76. Práca duševná alebo telesná je občianskou povinnosťou.

  6/ Bola zabezpečená politická národná jednotnosť štátotvorného národa kurva! Žiadnych 10 sion-národných slovenských strán! A všetky národnosti rovnoprávne - a v jednom vreci svojej strany - žiadne extra privilégiá Maďarov alebo Cigáňov, Nemcov atd. nad ostatnými národnosťami!

  § 58.
  (1) Slovenský národ zúčastní sa štátnej moci prostedníctvom Hlinkovej slovenskej ľudovej strany (strany slovenskej národnej jednoty).
  (2) Podrobnosti o vzniku, složení a právomocí orgánov strany určuje osobitný zákon.

  § 59.
  (1) Národnostná skupina sa zúč
  astní štátnej moci prostredníctvom svojej registrovanej politickej strany, ak ona môže byť pokladaná za predstavite
  ľku politickej vôle celej
  národnostnej skupiny.
  (2) Podrobnosti určuje zákon.
  - - -
  Takže aj touto cestou ďakujem adminovi NWOO.org, že nás týmito skurvenými Slabej a spol. sračkami udržiava permanentne nasratých a ostražitých!
  https://kulturblog.sk/politika/pozdrav-na-straz/

 4. argentaurum napsal:

  S autorom celkom nesúhlasím,ale súhlasím s tým,že Róbert Fico je najlepší súčasný politik a zároveň najschopnejší.Nič lepšieho dnes nemáme,preto aj Fico neodišiel z politiky ako sľuboval.Ak by po ňom nastúpila ktorákoľvek persóna,ktoré tam dnes máme,zlikvidovala by všetko,čo bolo doteraz dobudované.Veď práve pre jeho schopnosti ho Langley a ich presstitúti nenávidia-nerobí politiku podľa USA-tak je najhorší.Iba somár to nevidí,alebo nechce vidieť.

  • Maroš napsal:

   Fico !len" drží svoj pašalikát! Bez Slovenska by Fico NEBOL! IBA SOMÁR TO NEVIDÍ, ALEBO NECHCE VIDIEŤ! Fico ha nikdy nevyjadril v zmysle - miľujem Slovensko - miľujem Slovákov. Áno - až taká maličkosť! Na nútených prácach za 63 euro - už si bol?!

   • proud napsal:

    Pro me je faktem ze hadat se o "politiky" je smesny,protoze svou linii kterou musi dodrzet dostava uz hotovou a kolik,jak a v cem,kam az muze "improvizovat",rozumej nakrast si dostane zpracovany taky,aby nahodou nezkomplikoval vyssi zajmy a zabavil prave nas tady co se starame a pripravil nas o cas na hledani pravejch viniku nad nim a davani veci do poradku,to je jeho ukol kterej dela,hodnej a zlej polda v tandemu,je to stejny jako u politiku............toz se dal zabejvejte drbama a reste vecny nasledky kdyz nevidite priciny a nic s nima nedelate.

    • proud napsal:

     Muzete si setrit slzicku a myslet si ze vam pomuze ze to u nas neni jiny(nepomuze!).

    • Maroš napsal:

     http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Trabelssie&MENO=George

     Dobre - vychutnajte si Slabejov oslavný pamflet na Fica - keď ho kokot prirovnáva PUTINOVI! KOKOT - ktorý akosi zabúda na Ficom podporovaného LAJČÁKA - a jeho protiruskú, proamerickú a proeurobyrokratickú líniu! NASER SI SLABEJCIUS! Ty kaukazský čuvač - ty z nás národ nevyrábaj!

     "Všetci obdivujete Putina, ale viete Vy, že Putin a Fico majú v mnohom podobný politický track? Oba založili vlastné politické strany s jediným účelom – vybudovať základňu pre realizáciu budúcej suverenizačnej a pronárodnej politiky, obidvom sa neskôr kádrové procesy v strane vymkli z rúk. Stranícky a úradnícky aparát častokrát kvôli konkrétnym politickým dôvodom cieľavedome sabotovali smernice ich lídrov, a proti obidvom sa neustále zosnováva sprisahanie, majúci vyústiť do štátneho prevratu. A kým sa lídri venujú naliehavým záležitostiam, globálnu politiku nevynímajúc, im ich domáci záškodníci neustále kladú polená do kolies.

     Mimochodom, to práve od Putina, s ktorým sa Fico nedávno stretol ako líder predsedajúcej krajiny EÚ, sa náš premiér v predstihu dozvedel, že bude zvolený Trump.

     Preto sa Fico snaží držať odstup od vnútropolitických handrokovaní, do ktorých sa ho neustále snažia zatiahnuť. Odmieta hrať ich hry a púšťať sa do riešenia účtov s „umiernenou“ pravicou. Pretože kde sa dvajú bijú, tretí víťazí. Tým tretím, resp. „ne-umiernenou“ pravicou je ĽSNS.

     Pán premiér, chcem povedať všetkým Vašim nepriateľom a nepriateľom Slovenska, aby išli dočerta všetci. Nič z ich fantasmagorických plánov neprejde, naopak, zdravá ľudská základňa našej krajiny sa úmerne ozdravujúcemu sa informačnému poľu neodvratne skonsoliduje za jedinou pronárodnou silou, zosobnenou naším premiérom, ktorý jediný bude schopný maximálne zohľadňovať naše národné záujmy počas budúcich globálno-politických otrasov.

     A ešte niekoľko doplňujúcich poznámok. Pozorujúc a analyzujúc súčasnú informačnú ofenzívu proti premiérovi, nedá sa nekonštatovať, že podobne, ako sa média svojho času snažili dať znamienko „=“ medzi Fica a Gorilu, snažia sa aj teraz jeho osobne pridružiť k všetkým ostatným ponovembrovým zlodejom. Ba čo viac, vinia Fica osobne z všetkého zlého, čo nám prináša EÚ. Väčší nezmysel snáď ani neexistuje. Veď Fico sa naopak eurobyrokracii v pre nás životne dôležitej otázke migračných kvót bráni zo všetkých síl. Ba čo viac, so slovenským predsedníctvom v EÚ jeho slová majú oveľa väčší dosah, a už teraz sa dá konštatovať, že v boji s atlantistickou, sionistickou a kryptonacistickou eurobyrokraciou v dlhodobej perspektíve vyhral. Spomeňte si na jeho výrok – „Otázka kvót je mŕtva…“" /Nepovedal Lajčák!/

     Vydáno: 10.12.2016 v 19.48 Autor: Stanislav Slabeycius
     http://www.nwoo.org/2016/12/10/slovaci-stante-sa-narodom-alebo-preco-fico-ignoruje-kotlebu-2-cast/

   • Maroš napsal:

    Inak "som rád" tým núteným prácam za 63 eur mesačne /"lebo sa ma už netýkajú"/ - lebo keď táto skurvená vláda prijme čo len pár migrantov a dá im 800-1200 eur podpory podľa EU "normy" - tak ľudia konečne týchto NACI-socanských ficozmrdov a spl. - OBESIA!

    Tvrdíš, že Fico je nenahraditeľný? A čo takí ľudia ako prof. Staněk a kopec odborníkov so zmyslom pre štátotvornosť, ktorí sa nepchajú kvôli moci do politiky? Fico je szmácky šašo, ktorému komunistickú papalášsku kariéru prerušil rok 1989, takže konvertoval na socanského "demokrata" s mafiou a oligarchami za chrtbtom! Veď nech skúsia títo "štátotvorní" kleptomani verejných prostriedkov o rozkrádať iný štát! Saudskú arábiu napríklad! "Za motorky"! Veď oni tvoria NÁJOMNÝ ŠTÁT neomarxistov pre oligarchiu ty kokot!

    Szmácki "štátotvorní" šašovia s kvalifikáciou marxizmus a politická ekonómia! Choď do piče!
    Fico a Ftáčnik v relácii Slávici na ulici Markíza 1998
    https://www.youtube.com/watch?v=QvCgR77H5FM
    Mečiarovský majdanista Fico

    Fico a jeho tisíc jeden plk - ruský vojak dokáže robiť kliky aj bez rúk! Ha!
    Русский
    https://www.youtube.com/watch?v=zbuYv75j5R8

  • asar napsal:

   Ja tvrdím niečo podobné s jedným rozdielom, bohužiaľ nič lepšieho asi na Slovensku ako Fico resp. SMER nemáme. Nechcem tu žiadne majdany, ale ani nevidím Fica tak pozitívne ako autor. Myslím si, že k terajším pomerom a majdanizácii prispel aj on. Otázka, prečo taký sociálny politik a v napätej sociálnej situácii si nasadí Rolexky? Prečo nebýva v normálnom byte, ale musí bývať u Baštrnáka? Ak sú Kotlebovci v skutočnosti proti Rusku, prečo údajne taký globálno-politicky zdatný človek ako Fico ide Bývať do komplexu Bonaparte? Napoleon Bonaparte je známy aj tým, že zaútočil na Rusko. To aké signály vysiela?

   Ja už nie som na 63, ale na 0.

 5. Eschatolog napsal:

  ale Hamlet říkal: blít či neblít ? to jen blbí gojové slyšeli svoje bludy

  • proud napsal:

   .....vysmal se ostatnim nasazenej siozid eschatolog a opet jim nic neporadil,v jeho pripade,nastesti,protoze co asi muze radit tem na kterejch parazituje,rozhodne ne aby si vladli sami a zahodili jeho "penize"(ovladaci zarizeni)........

   • Eschatolog napsal:

    milý pr_oude vždyť jste k smíchu , ani ta blbá pravidla silničního provozu nedáváte s tím , co máte mezi ušima, a chtěli byste řídit vesmír :-)

 6. Maroš napsal:

  Ad "Trabelssie" - len sa bavkám ako sa "sýrsky" podnikateľ baví kupovaním Axel Rotschieldovských médií!

  "Napriek tomu, že Trabelssie urobil v Žiline niekoľko úspešných projektov, má v tomto meste množstvo nepriateľov. „Nadávajú mi do Cigánov, špinavých Arabov a aj napriek tomu, že som kresťan, do moslimov,“ zdôveril sa päťdesiatke divákov.

  Ale prečo? Dôvodov môže byť viacero. Napríklad ten, že mal nechať schátrať symbol Žiliny - športovú halu na Bôriku. Architektonický skvost je ojedinelý v Európe. Trabel­ssie ho kúpil pred 8 rokmi počas primátorovania Jána Slotu. „So športovou halou sme mali obrovské plány, máme vypracované projekty. Nakoniec tento projekt zarezali v Bratislave za prvej koaličnej Ficovej vlády. Odskočili od neho všetci - a sám do toho ísť nemôžem, to je nezmysel,“ dodal podnikateľ.
  https://www.cas.sk/clanok/286246/podnikatel-prvykrat-za-20-rokov-vystupil-na-verejnosti-trabelssie-vysvetloval-schatranie-sportovej-haly/
  https://hnporadna.hnonline.sk/moja-kariera/29254-george-trabelssie-obchod-nie-je-praca-ale-zivotny-styl

  • Maroš napsal:

   Tak - trochu tú zsratú Slabejciusovu hubu prepúdrujem... Napísal roku "pána" 2016:

   "Presne tak, ako zradil Orbána Jobbik, sa aj súčasná ĽSNS ukazuje ako výrazne nevypočítateľná a protinárodná. Ako inak sa dajú vyhodnotiť výroky poslanca Mazureka na adresu islamu a proroka Mohameda? To snáď nie je extrémizmus?? Sám som publicistom-alternatívcom, neschvaľujem migračnú krízu a snažím sa poukazovať na súvislé riziká, ale nikdy v živote by som sa neuchýlil k tak nízkemu, amorálnemu a provokatívnemu osočovaniu, ako tento údajný „tribún ľudového hnevu“! Neviem si vôbec predstaviť, že by niečo podobné mohol vypovedať Fico alebo Putin." - to len aby sme vedeli niečo o neomarxistických saracénoch.

   Slabej vo svojom ospevnom pamflete prirovnáva Fica k Putinovi! Kurva ako nám ficko narástol že? Nedávno podobný kokot "prirovnal" Čaputovú v Rakúsku ako "krajšia ako Sysi". Takže spasiteľ národa Fico akosi nevie, čo kurva robí JEHO SMERÁCKY NOMINANT LAJČÁK za protiruskú, proamerickú a pro-eu-byrokratickú vládu na Slovensku - ty kokot Slabej?!

   "Všetci obdivujete Putina, ale viete Vy, že Putin a Fico majú v mnohom podobný politický track? Oba založili vlastné politické strany s jediným účelom – vybudovať základňu pre realizáciu budúcej suverenizačnej a pronárodnej politiky, obidvom sa neskôr kádrové procesy v strane vymkli z rúk. Stranícky a úradnícky aparát častokrát kvôli konkrétnym politickým dôvodom cieľavedome sabotovali smernice ich lídrov, a proti obidvom sa neustále zosnováva sprisahanie, majúci vyústiť do štátneho prevratu. A kým sa lídri venujú naliehavým záležitostiam, globálnu politiku nevynímajúc, im ich domáci záškodníci neustále kladú polená do kolies.

   Mimochodom, to práve od Putina, s ktorým sa Fico nedávno stretol ako líder predsedajúcej krajiny EÚ, sa náš premiér v predstihu dozvedel, že bude zvolený Trump.

   Preto sa Fico snaží držať odstup od vnútropolitických handrokovaní, do ktorých sa ho neustále snažia zatiahnuť. Odmieta hrať ich hry a púšťať sa do riešenia účtov s „umiernenou“ pravicou. Pretože kde sa dvajú bijú, tretí víťazí. Tým tretím, resp. „ne-umiernenou“ pravicou je ĽSNS.

   Pán premiér, chcem povedať všetkým Vašim nepriateľom a nepriateľom Slovenska, aby išli dočerta všetci. Nič z ich fantasmagorických plánov neprejde, naopak, zdravá ľudská základňa našej krajiny sa úmerne ozdravujúcemu sa informačnému poľu neodvratne skonsoliduje za jedinou pronárodnou silou, zosobnenou naším premiérom, ktorý jediný bude schopný maximálne zohľadňovať naše národné záujmy počas budúcich globálno-politických otrasov.

   A ešte niekoľko doplňujúcich poznámok. Pozorujúc a analyzujúc súčasnú informačnú ofenzívu proti premiérovi, nedá sa nekonštatovať, že podobne, ako sa média svojho času snažili dať znamienko „=“ medzi Fica a Gorilu, snažia sa aj teraz jeho osobne pridružiť k všetkým ostatným ponovembrovým zlodejom. Ba čo viac, vinia Fica osobne z všetkého zlého, čo nám prináša EÚ. Väčší nezmysel snáď ani neexistuje. Veď Fico sa naopak eurobyrokracii v pre nás životne dôležitej otázke migračných kvót bráni zo všetkých síl. Ba čo viac, so slovenským predsedníctvom v EÚ jeho slová majú oveľa väčší dosah, a už teraz sa dá konštatovať, že v boji s atlantistickou, sionistickou a kryptonacistickou eurobyrokraciou v dlhodobej perspektíve vyhral. Spomeňte si na jeho výrok – „Otázka kvót je mŕtva…“" - EŠTE NEPOVEDAL LAJČÁK - TY KOKOT MARAKÉŠSKY!
   http://www.nwoo.org/2016/12/10/slovaci-stante-sa-narodom-alebo-preco-fico-ignoruje-kotlebu-2-cast/

   Vážený pán Robert Fico!
   Prosím - dovoľte už konečne infiltrovať tohto kaukazského siona Slabeja do strany SMERŽ - "Slotova" Žilina bude Vaša! My si necháme národ. Lebo o nič iné /ako komu/ nejde - že?
   https://www.cas.sk/clanok/669812/v-ziline-hasili-poziar-budovy-okresnej-kancelarie-smeru-na-fasadu-niekto-nastriekal-hanlivy-napis/

   • Maroš napsal:

    Tak - čo sa nepodarilo bohovi - podarilo sa volovi. V Zem a Vek. Stáva sa - infiltrácia prebieha práve takto a "ja zase nemôžem byť všade"! Slabejcius - he he - ojebal v kožuchu vlkodava aj tamojšiu redakciu - tu sa admin tvári, že to tak chce!

    KEBY SOM NEVIDEL - NEUVERÍM!

    "V kontexte odpisovania liberál-fašistov, atlantistov a na nich napojených (alebo vinou vlastnej zadubenosti pôsobiacich ako ich „užitoční idioti“) lži-patriotov sa teda jedná o globálno-politické manévre, čo aj potvrdila nedávna návšteva P. Pellegriniho v Ománe. Dá sa povedať, že zatiaľ čo „kontinentáli“ si predvolali na koberec Danka v Petrohrade, „atlantisti“ si predvolali Pellegriniho. Pričom prakticky súčasne – 16. októbra. Prečo práve v Ománe? Na symbolickej úrovni je to vysvetliteľné nasledovne: Zatiaľ čo „červená“, kontinentálna romano-germánska frakcia globálnej elity kolektívneho Západu sa na okultno-historickej úrovni viaže na tzv. „dolnoegyptskú“ frakciu žrecov Ptaha zo starovekého Memphisu, „biela“, resp. atlantická frakcia globalistov odvodzuje svoj pôvod od staroegyptských žrecov Amona zo starovekých „hornoegyptských“ Théb.

    Amon = Oman, t.j. Omán v anglickej transkripcii. Na symbolickej úrovni teda dostávame, že pán Pellegrini, t.j. pilgrim, pútnik sa vydal na púť k Amonovi, t.j. bohovi „Bieleho“ Egypta. Navyše, podľa tvrdenia renomovaného ruského ekonóma M. Chazina, spadá územie Maghrebu a sunnitské monarchie Blízkeho východu pod sféru vplyvu práve „atlantistov“, konkrétne britskej odnoži Rothschildovcov, ktorí sa udomácnili na britskom tróne (Fursov, Chazin – pozn.) a chcú v týchto blízkovýchodných súradniciach vytvoriť novú podobizeň britskej ríše – a to po hypotetickom rozpade sveta na samostatné a sebestačné ekonomicko-monetárne zóny. Posledné je zrejme očakávaný scenár v rámci odpisu „Pax Americana“ a medzinárodného dolárového systému.

    O celej tejto výprave Pellegriniho a jeho tímu, ktorá trvala celé štyri dni, sme sa dozvedeli len niekoľko kusých správ, z ktorých väčšina čitateľov mohla nadobudnúť dojem: „Kieho frasa tam vôbec robil za štátne peniaze?“ Bratislavský summit o dvojakej kvalite potravín trval dva dni a bol predmetom mnohých správ, a tuto ide Pellegrini (bývalý primátor Piešťan s tamojšou arabskou komunitou) do nejakej neznámej arabskej krajiny, štyri dni tam čviriká len tak o podpore turistického ruchu, investícií a kúpeľníctva na Slovensku a celá záležitosť sa spomína akože mimochodom?

    Pointa je v tom, že v tlačových správach o stretnutí Danka s monackým a arménským predsedom parlamentu sa taktiež spomína záujem Monaka o investície do slovenského cestovného ruchu a kúpeľníctva, pričom identickosť vyjadrení zaráža. Znamená to akurát len to, že na rautoch Danka i Pellegriniho sa riešila jedna a tá istá vec: Rozdelenie sfér vplyvu na Slovensku medzi „atlantistov“ a „kontinentálov“.

    Zrejme bol pán Rusko poslednou kvapkou." - ty kokso - to je riadna schíza! Kebyže začne takto "publikovať" aj hermafrodit Petra Insider - asi sa už picnem!
    https://zemavek.sk/pellegrini-v-omane-ficova-hra-nechapavy-kiska/

    • Maroš napsal:

     REPLAY "Znamená to akurát len to, že na rautoch Danka i Pellegriniho sa riešila jedna a tá istá vec: Rozdelenie sfér vplyvu na Slovensku medzi „atlantistov“ a „kontinentálov“." - teda kurva - keď "vlastenec" Fico neriadi ani štát ani SMER - koho to kurva bude zachraňovať ak nie seba?! Slabejko - hm?!

     • Maroš napsal:

      Rotschieldovské Aktuality.sk mám na háku, ale skutočnosti sú skutočnosti!

      "Predseda Smeru Robert Fico sa zastal podpredsedu parlamentu Martina Glváča, ktorý si písal s Marianom Kočnerom. Tvrdí, že musí stáť pri svojich ľuďoch.
      Martin Glváč zatiaľ z funkcie neodstupuje. Naznačuje ale, že to môže urobiť neskôr.

      Sudca Dávid Lindtner, ktorý si tiež písal s Kočnerom, minulý týždeň skončil vo funkcii predsedu súdu. Po otázkach Aktualít na jeho majetkové priznanie požiadal aj o pozastavenie výkonu funkcie sudcu.

      Naši investigatívci totiž u neho našli podozrivo veľké majetky – nehnuteľnosti aj luxusné autá, drahé obleky či hodinky - ktoré nesedia s jeho majetkovým priznaním."
      https://www.aktuality.sk/clanok/736805/fico-musim-stat-pri-mojich-ludoch-aj-pri-glvacovi-superbohaty-kocnerov-sudca-podcast/

      Takže - Ficovi ľudia for first! Veď bez ich chrbtov by Fico nebol - či? Takže ak náš štát tvorí štátna mafia - logicky - ak chceme udržať štát - musíme udržať-podržať mafiu - či?

      REPLAY: "Ok, tak ja Vám teda ukážem, aká je skutočná mafia na Slovensku. A prečo MUSíME voliť SMER, aby sme ju osedlali“ - SlabeJcius.

      • asar napsal:

       Našim investigatívcom treba poďakovať. Sami dokázali, že konšpiračné teórie, ktoré oni sami predtým odsudzovali, sú pravdivé. Investigatívci potvrdili, že je to tu skutočne riadené zo zákulisia, ako to vraveli podľa nich konšpiračné teórie.

       Dokázali, že celé Slovensko riadi jeden človek - Kočner. Prečo by to na druhej strane nemol všetko riadiť Sereš?

       • Maroš napsal:

        asar "Keby som ti to povedal - musel by som ťa zabiť" - Slovensko riadi neviditeľný Kagan - takže viditeľný Kočner to byť nemôže! Pretože žijeme v chazarskom kaganáte! A riadení sme neštrukturovane - informáciami. Kočner bol-je vysoká obetná marioneta, ale bábkoherca nie je vidieť. A nie je to jediný človek!

       • proud napsal:

        Seres nemuze,sere se do vseho :-))))))))))))))),Zapomente vy dva umelci:-))))))))))))))))))),Slovensko tak jako "Cesko",spravne Cechy jsou rizeny ze zahranici,tak jak kolonie bejvaj.O cem se hadate jsou jen domaci zlodeji co muzou krast za ustupky svejm zahranicnim majitelum!Ustupky jsou v tomhle pripade vykoristovanim vlastni zeme a vlastniho naroda(pokud nejde o siozidy) ve prospech omech zahranicnich vudcu.

 7. Július napsal:

  ", tak jediným zmyslom celého jednania „patriotov“ je odoberať hlasy SMER-u a nepripustiť suverenizáciu Slovenska od spárov globalistov. Dokonca mám niekedy pocit, že naši „patrioti“ sú viac podpindosníkmi, než perifériou globalistov."

  Že neznášaš všetko proslovenské a pronárodné je mi dobre známe. Ty máš vždy radšej fejkových národniarov, ktorí "manévrujú".A že do priepasti, to ti neprekáža.
  A že to vždy končí zradou slovenských záujmov, genocídou Slovákov, ťa už nezaujíma, veď je jasné, že ty nie si Slovák.
  Pre teba je zrada len schopnosť správne sa rozhodovať v toku udalostí. Vždy si nájdeš sposob, ako to obhájiť a keď iným nie, tak aspoň klamstvom.

  " Ale predovšetkým aktívne odrádzali celé dva týždne „pronárodného“ voliča od toho, aby šiel voliť a v druhom kole podporil Šefčoviča – bezpochyby neporovnateľne kompetentnejšieho kandidáta, než pezinská Zuzana."

  Eurokomisár, liberálny fašista, ktorý stojí v priamo centre diania a tam podporuje všetko bruselské, protinárodné, protirodinné, fašistické, tak to je priamo "výborný kandidát".
  Ani jeden z kandidátov 2 kola nebol prijateľný pre proslovenského vlastenca. A je obrovskou chybou Smer-u, že tam nedala vhodného kandidáta, ktorý by bol pre Slovákov prijateľný.

  "Všetko, len nie SMER, len nie suverenizácia Slovenska, ktorá by v tandeme Šefčovič-Fico napredovala oveľa rýchlejšie, než je tomu teraz. To len a len vďaka Vám, „patrioti“, je dnes Čaputová P-rezidentkou. Toto jednoducho neodkecáte, to bol proste moment pravdy."

  Ďalšia tvoja špinavá lož a manipulácia.

  "Ďalšia veľmi zlovestná rovina manipulácie „patriotov“ spočíva v tom, že útočia na Fica v kontexte Gorily, a to tak, že mu pripisujú zodpovednosť za jej neriešenie v období, keď mal jednofarebnú vládu. A znovu zavádzanie. Prečo nehovoríte, že to len vďaka prevaleniu „prvej“ Gorily v decembri 2011 SMER vyhral tak suverénne? To Vás fakt nenapadlo, že medzi Ficom a „tajnými“ fungovala istá nepísaná gentlemanská dohoda o tom, že reku my to zverejníme, pomôžeme Ti vyhrať, ale výmenou za to nám sľúbiš, že ju nebudeš riešiť, a dáš nám čas na preformátovanie celej pravicovej politickej scény? Garantujem Vám, že keby Fico nepristúpil na túto dohodu s globalistami (SIS periféria červených, dzurindovci periféria bielych – pozn.), nevládol by tak suverénne. A on potreboval práve suverénne víťazstvo, aby mohol účinne naprávať to, čo pred ním nastvárali pravicové vlády. Doslova budoval odznova vertikálu slovenskej štátnosti, resuscitoval našu Vlasť. A nik nemôže poprieť, že jedine on a jeho SMER tu budoval a buduje štát, ktorý zodpovedá Pjakinovej definícii štátu ako „systému prežitia národa a zachovania jeho kultúrnej identity“. A že to robí dobre. Proste, keď hovoríte A („Fico neriešil Gorilu“), hovorte aj B („Prečo ju nemohol riešiť“). Inak len vytvárate u pronárodného voliča kaleidoskop."

  Takže ďalšie tvoje rozprávky. Kde máš nejaké dokazy o tej tajnej dohode ? Skadiaľ vieš, na čom sa Fico dohodol ?
  Takže Fico sa podľa teba dohodol, že nič riešiť nebude a tie tvoje sily v pozadí preformátujú celú fašistickú a liberálnu pravicu ? A kedy ? Na svatého Dindy ? Zaujímavé, pretože keď sa na to človek pozrie bližšie, tak vidí, že ti to tradične nevyšlo, liberálni fašisti posilnili, nadácie finacované Smer-om a ich vládami posilnili zrovna tak, Smer stratil významne % hlasov vo voľbách roku 2016 v porovnaní s rokom 2012...Takže ako teda ?
  Fico nemohol nič po voĺbách v roku 2012 urobiť a ty teraz tvrdíš, že keď bude mať Fico nad 40 % , tak odrazu to bude iné ? Odrazu už nebude fungovať tá dohoda a "tajnými", že Fico nesmie nič urobiť ? A kto má týmto tvojim báchorkam veriť ?

  LEN HLUPÁK OPAKUJE SVOJU CHYBU ZNOVA A ZNOVA A OĆAKÁVA INÝ VÝSLEDOK...

  Veď Fico sa nedovážil ani zakročiť proti lúze na ulici, ktorá ho chcela zhodiť. Tieto sily sám finacoval a kvoli nim odišiel Kalińák a Fico bez boja z funkcie predsedu vlády. Fico nečistí vlastnú stranu, kde ho Pelle a ostatní napádajú a máme veriť, že sa pustí do boja so sorosovcami, fašistickou liberálnou pravicou a mainstream médiami ? Fico, ktorý sa xkrát chcel už bezpečne uložiť, aby dokončil v pohodlí svoju kariéru ako prezident, ale ústavný sudca ?
  Nie ,až Smer zostaví vládu, tak nevykročí na žiadnu pronárodnú cestu, ale bude ďalej kolaborovať so systémom ako doteraz.Takže maximálne sa dá čakať stabilizovanie kolónie, v ktorej žiejeme. Ale to je ten lepší prípad. Hrozí totiž, že Fica po voĺbách zhodia s predsedníctva strany a Pelle sa spojí s hlavným žaľuďom, ako avizoval,aby bol Smer vo vláde.. Zo Smeru sa stane neomarxistická liberálna strana na jedno použitie a na jedno volebné obdobie. Pretože takú zradu potom pochopí už aj posledný penzista, volič Smer-u.
  Fico nebuduje štátnosť, len STABILIZUJE KOLÓNIU, v ktorej žijeme a tento FAKT nechceš nikto a ani dodokobi z vodaSS vidieť.

  " Nám musí záležať na tom, aby sme vrátili SMER-u „patriotického“ voliča, práve tam treba zviesť hlavný boj. Treba poraziť Harabina, ĽSNS a „Národnú koalíciu“, treba nad nimi dosiahnuť ideologické víťazstvo a zničiť ich tak, aby nikdy viac na Slovensku nesmradili strany, ospevujúce človeka, ktorý spieval ďakovné omše esesákom, vypaľujúcim naše dediny. A ešte sa pritom tvária, že sú „rusofilské“, hoci komunistov by asi najradšej strieľali. Pán Kotleba, dobre si pamätám, ako za Vášho županovania v B. Bystrici „ktosi“ nechal na jednej tamojšej škôlke nápis „ruské kurvy“. To nie je žiadna náhoda, to je Vaša pravá tvár. Veru tak, najhoršie zlo je to, ktoré sa tvári ako dobro."

  Smer patriotického voliča stráca dlhodobo, to dokazujú výsledky posledných volieb a prieskumov. Držia ich penzisti a členovia Smer-u, na teplých pozíciach v štátnej správe so svojim rodinami.
  Keby si bol skutočne tak konceptuálne zdatný, tak by si vedel, že Harabin šiel do politiky posilniť stranu Smer, aby mohla zostaviť vládu.
  Ty si Tisa radšej nedávaj do huby, pretože bez neho by si možno už ani nežil. Tisa nie si schopný objektívne zhodnotiť, vieš ho len účelovo a odporne špiniť.
  A že z nejakého nápisu, ktorý bohvieaký provokáter napísal odvodzuješ závery na špinenie ĽSNS je znak tvojej úbohosti.

  "že Fico už prakticky nič na Slovensku nekontroluje, a že aj dokonca keď bol premiérom, mal – vďaka posledným voľbám – tak slabý mandát, že sa ho zahraničiu (Bruselu, Vatikánu, USA a sionistom) pri asistencii tunajších médií a ich klanovo-oligarchickej periférie podarilo zosadiť. Je len a len Ficovou zásluhou, že nepripustil pád vlády, predčasné voľby a anarchiu v ulici, že pri relatívne „slabom“ mandáte dokázal riadiť globálno-politické procesy a cez politiku globálnu vplývať na politiku vnútornú. "

  Ficovou zásluhou je hlavne to, že dovolil, aby veci zašli tak ďaleko, že lúza z ulice rozhoduje pozostatkom štátnosti na Slovensku. Je to kvoli politike neriešenia problémv v SR, podpore nadácie zo štátneho rozpočtu a neriešenia problémov v strany Smer.

  " Veď práve v mene J. Tisa a za priamej podpory rímskokatolíckej cirkvi tu boli páchané bezprávia a skrivodlivosti, presadzovaná arizačná, protižidovská a protikomunistická politika, rasová segregácia a pod.

  . Tiso veril Hitlerovej vízii budúcnosti s „nadradenými“ a „podradnými“ národmi. Že vojna na Východe je „svätá“, pretože boľševizmus – konceptuálna podstata ruského národa – bol v jeho poňatí najhoršie možné zlo. Slováci čo už, boli oklamaní."

  A preto pokladali všetci Slovenský štát za oázu pokoja oproti tomu, čo sa dialo inde v Európe.
  Tiso kritizoval len židobolševizmus, ktorému sa vyhýbaš ako čert krížu a či boli Slovác oklamaní stačí sa spýtať našich predkov, ktorí zhodne tvrdili, že Tiso zachránil slovenský národ a robil všetko možné, aby sme nebol zlikvidovaný, vrátane naprávanie spackaného SNP. Kedy napíše, nikita, že transporty židov sa obnovili práve kvoli SNP ?
  To ti nehrá do karát však ? Že tiso zablokoval transporty Židov až do povstania a postavil sa v tomto hitlerovi ? Akew ty ho budeš večner špiniť ako hajzlík, však ?

 8. Nikita napsal:

  Maroš, keď dokončím štúdiu, podám na teba trestné oznámenie. Za tie roky si si komentmi k mojim článkom riadne zavaril. A keď SMER vyhrá voľby, budeš mať veľké problémy. Veľmi rád sa Ti pozriem do ksichtu, keď Ťa odsúdia za nebezpečné vyhrážanie a urážku dôstojnosti.
  A ver mi, že s takými chujmi ako ty, sa neserem a tobôž neprehrávam.

  • proud napsal:

   Poustis se na cestu po tenkym lede,svym vyhrocovanim,coz podle me muzou jen fyzicky hodne zdatny a odolny jedinci se znalostma v oboru,kdyz nevedi kdo vlastne proti nim ve skutecnosti stoji a jaky ma moznosti.Mozna to nevis,ale zajebat cloveka(i beztrestne) je jednodussi nez si mnozi dokazou predstavit.......

  • proud napsal:

   Marose osobne neznam,tebe taky ne,jen me to tak napadlo kdyz jsem si to precetl:-).Clanky o Slovensku muzu sam pro sebe hodnotit jen hodne obecne,obzvlast co do sebe rezete jak maly decka a jebete se pro nasledky nevidic priciny :-))))))))))).Ale zadnej strach,u nas je to hodne podobny,jak ne stejny......

  • Maroš napsal:

   "Brutálna" Nikita- "dôstojný pán" - toto poznáš?
   http://www.idemvolit.sk/1126-kauza/zoznam-komunistov-agentov-stb-a-ich-potomkov-v-politike/
   Vsadil si si "Molota" na chorého koňa! Komanči tu ako strana vydržali 40 rokov pri vláde - čo ovplyvnilo tvoj mocenský komplex - kto by tu nechcel byť s nimi prti moci naveky - že? Inak - hneď ako ma ty, tvoji boľševickí aj liberálni náckovia začnú za niečo stíhať - začnem na tom v Štrasburgu zarábať peniaze! Bohužiaľ - zase sa na to zozbierajú aj vaši bioroboti! Mám ich preto ľutovať?!

   https://www.extraplus.sk/clanok/trestnopravny-moloch
   K linku hore:
   "Od 11. do 29. júla 2011 zasadal v Ženeve 102. Výbor OSN pre ľudské práva. Bolo na ňom prijaté rozhodnutie, záväzné pre všetky štáty, ktoré podpísali Dohovor o ľudských právach, teda aj pre nás. V spomínanom prípade sú relevantné články 9 a 10, garantujúce každému človeku vyjadrovanie svojej mienky bez ujmy aj zastávanie akéhokoľvek názoru bez donútenia. Dôležitý je však aj článok 49, podľa ktorého môže každý vyjadrovať názory na historické skutočnosti podľa vlastného úsudku." - čiže - každý zmrd /vrátane mňa/ ako ty, si môže otvárať papuľu tam, kde mu to médiá umožnia a písať hocičo - a ty-vy bynda, preto píšete tie tvoje-vaše neochronologické články a umiestňujete tam, kde sa dá. Na Slovensku už ťa "h-istério-konfabulátora poznajú, a keďže si sa pred vašimi smerákmi prenasledovaným Rostasom /lebo NAKA je Ficovo dieťa ty hajzel!/ zakamufloval ako oportunista systému - zožrali ti tie vaše články aj Benka - Rostas v Zem a Vek - lebo nemali čas sa venovať tomu, čo si konkrétne zač! Skrátim - celé to ženevské uznesenie OSN č. 102/2011 slúži hlavne na ochranu presstitútov - aby ich nikto nemohol stíhať za lži! Teda aj takých, ako si ty! Lenže - chráni aj mňa - pred takými ako ste vy! Takže pál do piče aj s tvojím čmoudovským ksichtom! Prvý bonz "Nikita" Slabej - ide hádaj komu!

 9. proud napsal:

  Asi nejlip to zhodnotil: asar napsal:
  26.10.2019 (16.08) , a nepotreboval k tomu hromady stranek:-))))))))))))))))))))))))))))

 10. proud napsal:

  Kdo tusi jak funguje svetova stinova vlada,nemusi se hadat o politiky a politiku,protoze vi ze jde jen o herce(proto se tam taky serou nejvic) pokousejici si namastit vlastni kapsy tak ze se dostanou ke zdrojum a dobre vedi ze musej udelat co se po nich,loutkach,chce,aby dostali sanci si na malickej zdibec sahnout,protoze stinova vlada jim nic neda zadarmo a kdykoliv je muze znicit.Kdo to vi,nebo aspon tusi,ten radeji planuje budoucnost bez politiky,politiku a vlad s tim,ze s picovinama neztraci cas!

 11. proud napsal:

  Nebude Fico,Kiska, x atd. ,prijdou jiny jmena,to je cela ta veda pro otroky,vic nepotrebujou znat.

 12. Maroš napsal:

  Takto - keby moja švihnutá grafomanská matka nedajbože ešte na starobu objavila radosti internetu - tak si tu zožeriete vlastnú pečeň! Myslím si, že vlastné fantazmagórie S. slabejciusa - alias schíza Nikita - prerastajú do obviklej paranoje! Už toho chudák obsral a popísal toľko, "ženeví" /fr./, od koho to môže schytať ako prvý! Takže "voilá" - predkrm paranoika:

  Ad "V nasledujúcej časti si konkrétne porozprávame o tom, čo presne sa stalo v mojom meste medzi 13. a 21. májom tohto roku. A zároveň sa pokúsime zachrániť mladé 16-ročné dievča menom Judita. Ako predkrm voilá blog z 6.6.2019, ktorý som uverejnil deň po zverejnení hrozby mojej osobe v kontexte „Kuciak-Rus“ – http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/

  Nikita 6.6.2019 o 8:57 na blogu

  "Dovolím si umiestniť do tejto rubriky menší blog-šifru. Je to vlastne reakcia na „jazyk životných okolností“, nevyhnutnosť, motivovaná osobnými dôvodmi. A áno, adresátom blogu nie je nik zo slovenskej politickej obce. Keďže mi to nechcú uverejniť na Pravda.sk, dám to sem."...

  odskakujem do schízy..."Môžeš pohostíniť v tejto krásnej Zemi (ako už toľkokrát v minulosti), o ktorej si myslíš, že je vo Vašom večnom vlastníctve (škoda, že si nebol, Miša, na Staromestských slávnostiach – pozn.), ale NESMEJ siahať na obyčaje, životy a majetok Moába a Madiana (ako už toľkokrát v minulosti). Pamätaj, že Tvoja bezpečnosť a život je zaručený len potiaľ, dokiaľ je garantovaný život a bezpečnosť synom Chaldejov a Mágov. Neprekračuj mieru Božieho dopustenia a nehaň prorokov tohto ľudu, inak riskuješ hnev Hospodinov, ktorý už raz bol zjavil svojmu ľudu v Sodome a Gomore na Balatone. Nechoď do cudzieho kláštora so svojim artikulom! „Vzdialení“, ako Assýrčania volali obyvateľov Paddan-Aramu, sú tu od nepamäti a nebudú viac, ako tí Pavlovi Galaťania, neposlušní pravde, keď im bol sám Kristus pred očami zjavený ako medzi nimi ukrižovaný?"...

  A inotaj - odkaz Veľknazovi, ktorý Molotovovi-Nikitovi-slabejciusovi ohrozuje "rodinu" /každý máme svojich roztočov postli či?/ až zo samého chrámu Notre Dame - Van Dammovej nedávno vypálenej koliby!

  "To, čo vykonali Tvoji nehodní sluhovia v ber-šebskom učilišti Selinanu, má len 2 vysvetlenia. Zlé a ešte horšie. Každopádne, treba chytiť dílera, ak sú v tom drogy. Ak nie, ide o to horšie vysvetlenie.
  Selinan začal horieť, veľkňaz. S hašišákmi je to holt tak, rovnako aj s divadelníkmi a tými novými Synmi Góga. Vedia len ničiť, provokovať a činiť podpaľačstvo.
  Aké to poníženie pred Históriou, že Vládu Tvoju, ó Svätý Izraelov, upevňuje a uplatňuje v Thebaide taká naslovovzatá morálna a intelektuálna infuzória!" - bol chudák na kapačkách - preskakujem a pokračujem ďalej...

  ..."A teraz ma dobre počúvaj, veľkňaz. Za týždeň, čo som strávil v krajine Ogrov, ste v mojej krajine stihli narobiť riadny bordel, ako predminulý týždeň v mojom meste. Ty, veľkňaz a Tvoji babylonskí mudrci, ste farizeji, satanisti, nepriatelia Boha-SLOVO a ľudského rodu. Pre svoju klamlivú veľkosť a spupnosť si uzurpujete právomoci, ktoré Vám nikdy neprináležali, a neváhate zabíjať neplnoletých synov a dcéry Šinaru, neľutujete ani len tie deti. Navyše si predstav, že na spiatočnej ceste z krajiny Ogrov mal náš autobus defekt. Jazdil som autobusom x-krát, nikdy nebol žiaden.
  STAČILO!!!" - tak! Stačilo! Lenže nestačilo! Hlasy z koliby Van Damme sa nedajú umlčať!

  Pokračovanie v belgičtine - klasika v exorcizme či? Kokot!

  REPLAY: "Keďže mi to nechcú uverejniť na Pravda.sk, dám to sem. " - veľkňazovi NWOO.org - nech sa z toho ojebú!

  Suma sumárum - pocit ohrozenia je súkromná vec, ale na tej Hox-Voda KSB som žiadnu vyhrážku tomuto chujovi nezaregistroval, okrem slúšného

  " KALIDOR 6.6.2019 o 12:42

  V prednej linii Nikita si…" - a Nikita sa bojí "odstrelu" - alebo skôr odchytu do zvieracej kacabajky!

  Pozitívna informácia v kontexte s "Nikitovou" paranojou na tej Voda KSB

  " eva 30.5.2019 o 21:11

  Ariadnina nit. Doporučuji poslech prvních 11 min, Koroni mluví o sklárni na Slovensku obec Katarínska Huta a majiteli Janovi Riečicovi. Je to až k neuvěření. Sklo budu kupovat jedině z této sklárně.
  https://www.youtube.com/watch?v=rqmzrQ04IgI

  Kupuj dieča kupuj - tam robili a žili aj moji predkovia...

  • Maroš napsal:

   Nikita-slabej - podávač trestných oznámení, len na kleptomanov nie - napísal v III. časti svojej sračky:
   "Z toho ide strach. Z toho ide fašizmus. Nech sa páči, v plnej kráse a nahote. Ten „reálne existujúci, nie plazivý…“, ako by povedal R. Fico. A preto, keď hovoríme o dnešných „fašistoch“, netreba sa upínať výlučne na ĽSNS – toť len vrch ľadovca." - takže "vrchol ľadovca" odkazuje právnikom tohto faši/angového/bijca nasledovné! A to aj napriek tomu, že v minulosti práve západná demokracia umožnila nástup nacizmu - fašizmu, a dnes by demokracia umožnila nástup islámu vďaka boľševickým saracénom!

   " 7 dôvodov, prečo súd nerozpustil Kotlebovu stranu v SR
   Vložil/a autor, Po, 04/29/2019 - 12:09
   in

   Politika

   Najvyšší súd dnes zamietol žalobu generálneho prokurátora na rozpustenie Kotlebovej ĽSNS. Zverejnil aj dôvody, prečo tak rozhodol. Päťčlenný senát Správneho kolégia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky dnes verejne vyhlásil rozsudok vo veci Generálneho prokurátora Slovenskej republiky proti žalovanej politickej strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, v konaní o žalobe na rozpustenie politickej strany, ktorým žalobu zamietol.

   Hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová informovala o dôvodoch, pre ktoré súd žalobu zamietol a nevyhovel tak návrhu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára na rozpustenie žalovanej politickej strany. Prinášame ich v takej podobe, ako ich poskytla médiám.

   7 dôvodov

   1. Vzhľadom na to, že sa jedná o najsilnejší zásah v demokratickej spoločnosti do práva na združovanie občanov v politických stranách, je potrebné v každom štádiu konania skúmať, či nie je dostatočné použiť aj menej drastický prostriedok na elimináciu jednotlivých prejavov členov alebo organizačných zložiek strany tak, aby sa dosiahol účel sledovaný zákonom." - a pokračovanie...
   http://ispigl.eu/denik/?q=node/17234

   "20-stranová žaloba od Generálnej prokuratúry proti ĽSNS sa na Najvyššom súde preberala 8 hodín. Postavená bola na premise, že cieľom LSNS je odstránenie demokratického režimu a nastolenia totality. Podľa politickej strany na to však chýbajú dôkazy, keďže sa v ich materiáloch nič podobné netvrdí. Najvyšší súd SR dal ĽSNS za pravdu."
   https://refresher.sk/65136-Kotlebova-LSNS-nekonci-podla-Najvyssieho-sudu-strana-nie-je-v-rozpore-s-demokraciou

   Takže fakjú slabejko - asi si mal tú tapetu v predtlači a ušiel ti timing.

 13. Maroš napsal:

  A pozdravček od Trabelssieho za "a Trabelssie je dnes silný, ako nikdy predtým. Skryto podporuje ĽSNS, rôzne slniečkárske a liberálno-fašistické združenia a organizácie, a hlavne sionizmus s jeho NWO-agendou" - podsunutím fotky žilinskej synagógy vám musí!!! byť jasné, že ju dal postaviť sám všemocný Trabelssie! Vtip je v tom - že v minulom živote! Ha!

  "Žilinská synagóga
  Pri pohľade na sivú budovu synagógy v Žiline na rohu ulíc Jozefa Miloslava Hurbana a Kuzmányho len málokomu zíde na um, že tento objekt je unikátnou kultúrnou pamiatkou na Slovensku. Mohutná budova zároveň pripomína niekdajšiu ekonomickú silu a početnosť členov židovskej náboženskej obce v meste."...
  ...Keď pôjdete okolo žilinskej synagógy, spomeňte si, že autorom projektu tejto budovy je významný nemecký architekt, maliar, priemyslový návrhár, grafik a spoluzakladateľ secesie profesor dr. PETER BEHRENS (1868-1940), ktorý v štýle konštruktivizmu projektoval budovy z ocele a skla a vypracúval návrhy priemyslových výrobkov. Továrne vybudované podľa jeho návrhov patria medzi prvé novodobé priemyselné stavby, ktoré sú súčasne aj významnými architektonickými dielami (napr. turbínová hala AEG v Berlíne z r. 1908-1909).

  Žiakmi autora projektu žilinskej synagógy Petra Behrensa boli také svetové kapacity ako francúzsko-švajčiarsky architekt a teoretik funkcionalizmu LE CORBUSIER (vlastným menom Charles Edouard Jeanneret, 1887-1965), americký architekt, teoretik funkcionalizmu a priemyslový návrhár nemeckého pôvodu WALTER CROPIUS (1883-1969), nemecký a neskôr americký architekt moderných elegantných jednoduchých foriem LUDVIG MIES VAN DER ROHÉ (1886-1969), či americký architekt a umelecký priemyslový návrhár maďarského pôvodu MARCEL BREUER (1902 až 1981). " - čo inak nebráni Trabelssiemu, aby na nej dal umyť okná a kotlebovcom nohy!

 14. Maroš napsal:

  Keďže prší... Toto nenapíš ani slepý blbec Breilovým písmom! Dik!

  "Jano a Martina nebudú pomstení, ak SMER presvedčivo nevyhrá voľby. Také jednoduché."
  "Ok, tak ja Vám teda ukážem, aká je skutočná mafia na Slovensku. A prečo MUSíME voliť SMER, aby sme ju osedlali" - ergo slušňáci fašisti - voľte SMER aby ste pomstili /familiárne - veď nám boli takí blízky, že slabejko/ Jana a Martinu a pre seba osedlali mafiu! Nie je nič tutovejšie, ako byť bosss bossov - capo de tutti capi!

  Odkedy sa "zabásnuť a obesiť" hovorí osedlať - ty chuj?!

  • Maroš napsal:

   Sociológ Slosiarik: Ak sa Kotleba spojí s Harabinom, môžu vyhrať voľby
   https://www.youtube.com/watch?v=nQ-NtSqTA3o

   Lenže lenže - Synovia zmluvy potrebujú zmeniť mužstvá, aby skóre dopadlo podľa plánu, a tak šéf svojho tímu dostal na niektoré osobnosti zaracha" - cha cha cha! /Ča ča ča!/
   "Podporovatelia Harabina sa cítia podvedení
   30.10.2019 | 13:26
   Jednou z tých, ktorá pred voľbami hlavy štátu za Harabina orodovala, bola aj poslankyňa Martina Šimkovičová. Spolu s ňou ho podporoval aj nezaradený poslanec Peter Marček.

   Harabin sa opäť vyfarbil! Všetci ľudia s ktorými mal doposiaľ dohodu sú opäť zas odkopnutí. Okrem jeho rodiny. Na tú nedá dospustiť.

   Veľa malých pronárodných strán, ktoré podporovali Štefana Harabina ešte ako prezidentského kandidáta a podieľali sa aj na jeho kampani sa teraz cítia podvedené. Svorne vyhlasujú, že Harabin ich zneužil a nedodržiava dohody.

   Ich snahou bolo zjednotiť pronárodné sily pod jedným silným kandidátom. Ochotne teda dali do spájania svoje financie aj stranícke štruktúry. Harabin ich však odvrhol a obklopil sa iba svojou rodinou. Celý politický projekt Harabina je tak len o príslušíkoch Harabin family a svojim niekdajším podporovateľom a spojencom ešte aj rozdáva údery.

   Kto sa ocitne na kandidátke strany Vlasť do parlamentných volieb, stále nevieme. Takmer s istotou môžeme povedať, že to nebudú viacerí z tých, ktorí sa ešte pred pár mesiacmi bili za Harabina do pŕs.

   Aktuality.sk priniesli aj správu, že Harabin sa údajne opäť obklopil svojou rodinou a do Národnej rady sa časť z nej pokúsi dostať na kandidátke strany Vlasť.

   Jednou z tých, ktorá pred voľbami hlavy štátu za Harabina orodovala, bola aj poslankyňa Martina Šimkovičová. Do Národnej rady sa v roku 2016 dostala za hnutie Sme rodina. Od Borisa Kollára však krátko po voľbách odišla spolu s Petrom Marčekom a Rastislavom Holúbkom.

   V januári Šimkovičová na Facebooku písala, ako veľmi sa názorovo zhoduje s prezidentským kandidátom Harabinom a ako dúfa, že voľby vyhrá. „Máme zhodné názory na mnohé veci, obaja milujeme našu vlasť a hájime naše tradície, kresťanstvo a hodnoty, ktoré sú nám, Slovákom, už po stáročia vlastné. Zhodneme sa aj vo veciach, ktoré kritizujeme, napr. pôsobenie tretieho sektora, šírenie ideológie gender a pododobne.“ písala.

   Spolu so Šimkovičovou podporovali Harabina aj Marček. Tvrdí, že pred voľbami sa s Harabinom stretával každý týždeň. Po voľbách ho volal do svojej strany Hlas ľudu. Harabin sa mu však vraj prestal úplne ozývať.

   „Vlani v decembri sme spolu s rovnako rozmýšľajúcimi občanmi založili stranu Hlas Ľudu, pretože sme boli presvedčením, že je to to posledné, čo politici na Slovensku počúvajú. No už od leta toho roku sme boli s Tebou v úzkom kontakte, pamätáš: zbierali sme Ti petičné hárky, oslovovali ľudí na uliciach a potom od januára sme sa približne každé dva týždne stretávali a pomáhali Ti s témami.

   Ak by si si náhodou už nevedel spomenúť, tak som Ťa chodil osobne vyzdvihovať priamo pred Najvyšší súd a vozil Ťa do tvojho obľúbeného podniku „U Kocúra“ neďaleko tvojho bydliska. A ponúkli sme Ti, aby si sa stal lídrom našej strany, nech sa pronárodné sily netrieštia a nech v Tebe nájdu nového autentického vodcu. Na moje vtedajšie sklamanie si odmietol, ale rozumel som Tvojim dôvodom – chceš byť buď prezidentom, alebo ostaneš sudcom. Toto počulo celé Slovensko.

   Voľby Ti teda nevyšli (áno, áno, ja viem, že si ich VY-HRAL), ale bolo mi zvláštne, že si s nami úplne prestal komunikovať. Nedvíhal si telefóny, neodpovedal na esemesky. A potom sa zrazu začalo preslýchať, že ideš zakladať vlastný politický subjekt, hoci si sväto-sväte sľuboval, že to neurobíš. "
   https://www.infovojna.sk/article/podporovatelia-harabina-sa-citia-podvedeni

   • Maroš napsal:

    Podľa mňa veľkú rolu v pozadí zohráva "mediátor"-had našepkávač Martin Daňo, ktorý kope za B'Nay B'Rith, a ktorý stvoril a vymasíroval narcistické a mocenské Ego youtubera-"winnera" Harabína - ktorý teraz pufruje až neutralizuje pronárodné sily!
    "JE MARTIN DAŇO TAKÝ CHYTRÝ ALEBO SÚ SLOVÁCI NAOZAJ TAKÍ BLBÍ?"
    http://www.necenzurovane.net/15/dano.html

    Lebo Harabin môže odmietať niektorých ľudí preto, aby jeho futbalový tím určite nevyhral, resp. aby dosiahol len také plánované umiestnenie, ako chce majiteľ všetkých hráčov nad nimi! Pjakin to pekne vysvetlil na výsledkoch MS vo futbale v Rusku – ako sa prípravou a obsadzovaním vytvára budúci výsledok! Proste – týchto hráčov máš zakázaných! Bodka! A „pronárodný“ Harabín povie Šimkovičovej a Marčekovi – sorry jako! Už teraz je jasný výsledok – synergický efekt – každý so sebou ťahá svojich ľudí a tí svojich, takže nie len to, že Harabín stratil UŽ dôveru – stratil hráčov aj ich fanúšikov! Stavím off short – proti Harabínovi!
    Bojuje sa o každú desatinu % elektorátu – konečný efekt bude synergický – liberasti už na tom pracujú každý deň, ale Harabín to nepochopí ani po druhej prehre! Šimkovičovej ľudia ani Marčekovi ľudia už túto chazarskú bábku voliť nebudú! /Neviditeľný Kagan v pozadí/

    “ „Pripomínate mi správanie niektorých nacistov, ktorí mali židovských predkov a dokázali sa podieľať na vraždení nevinných detí, žien, starcov v koncentračných táboroch, len aby dokázali vernosť fašizmu,“ povedal Lipšicovi Harabin. Šéf ĽS-HZDS Vladimír Mečiar sa ho pýtal, či jeden z jeho predkov neniesol priezvisko Lipstein. „Nikdy z mojich úst nezaznela jediná jedna narážka antisemitského pôvodu. Pokiaľ ide o otázku, prečo som ju položil a ako. Môj priateľ Augustín Marián Húska bol v jáchymovských baniach ako trestanec. Za túto dobu ho prenasledoval, vypočúval a trápil a trýznil istý pán Lipstein, o ktorom je Augustín Marián Húska dodneska presvedčený, že to bol predok pána Lipšica. Ak nebol, je mi to jedno,“ argumentoval Mečiar.“

    „Harabin sa cez víkend ospravedlnil za svoje výroky, priamo Lipšicovi však ospravedlnenie neadresoval. „Ako človek odsudzujem každý prejav antisemitizmu. Určite som ten posledný, kto by znevažoval obete holokaustu, ktoré sú pre mňa posvätné. Ak sa niekoho môj prejav dotkol, hlboko sa ospravedlňujem,“ napísal vo vyhlásení Harabin.“ – HLBOKO = v predklone Synom zmluvy.
    https://domov.sme.sk/c/4066120/mimovladka-za-protizidovske-vyroky-treba-vyvodit-dosledky.html

 15. M. Soka napsal:

  Clanok je velmi obsiahly, v mnohom ma autor pravdu, ale vidiet, aky ma v hlave zmatok, ked utoci na cirkev, Hinku ci Tisa.
  Jedinou alternativou pre Slovensko je urcite LSNS.

 16. proud napsal:

  "„Peníze nezřídka přivedly celé masy lidí na scestí.
  Velké kultury se proměňovaly v zoufalé hráče, riskující
  celou svou existenci pro kus papíru....Lidé uvažovali,
  mírně řečeno, jako stádo. Ukazuje se, že ve stádu člověk
  o rozum přijde rychle. Smysly se pak naopak zotavují jen
  poznenáhlu, pomalu jeden člověk za druhým.“
  Charles Mackay"

  Je jedno kdo kde bude,stejne bude delat to co mu porucej penize,jinak ho ty stejny penize znicej!

 17. proud napsal:

  "„Ti, kteří chápou systém, budou tak zainteresovaní
  na vlastním zisku nebo závislí na prospěchu, který systém
  přináší, že z jejich řad nikdy opozice nevzejde. Velká masa
  lidí, neschopná to mentálně pochopit, bude však své
  břemeno nést bez reptání. Dokonce možná že ani nebude
  tušit, že celý sytém je nepřátelský jejich vlastním
  zájmům.“"

 18. proud napsal:

  ......ma hovno........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!