Čekat od politiků tohoto světa nějaké morální zásady, čest a odvahu bojovat za vyšší cíle, než jsou peníze a moc, je bohužel pouhá naivita (aneb zamyšlení 30 let po „sametu“)

76e98b6477db58a35bbd277fc8dc994d163bb78e_largeLidé jsou v dnešní době pod neustálým stresem v práci, ve společnosti, ale také doma, kde na člověka uštvaného z neustálého tlaku, který na něj společnost v současnosti kupí, dolehne všechna ta únava a strach, které ve společnosti druhých většinou nedává najevo. Obavy, že přijde o práci, že nebude na splátky půjček, nebo hypoték, že přijde exekutor a zabaví mu vše, co za celý život nastřádal a postavil jen proto, že přišla nečekaná nemoc, nehoda, nebo že Vám do života vstoupil podvodník, či podvodnice, která ho v mžiku změní k horšímu na dlouhé roky, nebo dokonce navždy jsou jako balvan, který bez ustání tíží naše bedra.

Čekat od společnosti a politických zástupců, kteří jí v současnosti vedou nějakou pomoc je naivní. Politici jsou dnes v naprosté většině jen hloupé zkorumpované loutky vyšších nadnárodních celků vedených mocnými rodinami a korporacemi ze stínů, ve kterých se žádné morálky, nebo soucitu s chudými, utlačovanými, vykořisťovanými, ale ani systematicky genocidně vyvražďovanými nedočkáte.

Na celém světě, od Moskvy až po Washington dnes sedí ve vedeních zemí lidé, kteří myslí jen na sebe a přinejlepším bokem ještě trochu na národní zájmy, které však zohledňují jen proto, že s příchodem zániku národa a jeho začlenění do vyšších celků, by nastalo také omezení jejich osobní moci a postů, které mohou nabídnout svým poskokům, jenž ovládají a řídí.

Obyčejní lidé dlouhé roky pracují pod knutou strachu ze ztráty zaměstnání a malého důchodu jen proto, aby se ke stáří dozvěděli, že půjdou do důchodu později, a že stát pro ně vlastně vůbec nemá peníze, protože jejich celoživotní odvody promrhal na podporu vlastních velikášských projektů a cílů. Tak nám ubíhá pod rukama život, zatímco si jezdíme většinu našich dnů ojetými auty po rozbitých a rozkopaných silnicích pro almužnu za práci, která většinou sotva stačí na střechu nad hlavou a jídlo pro nás a naše blízké.

Pokud si trochu utrhneme od huby, můžeme si na vánoce navzájem nadělit pár dárků, jejichž cena nám bude strašit v hlavě až do léta, kdy si začneme dělat pro změnu starost s nějakou tou dovolenou, která nás vycucá zase až do vánoc. Tak běží život obyčejného člověka ve státě, kde zrovna nezuří žádná válka. Jak se musí lidé cítit v zemích, kde k tomu všemu, co jsem zde uvedl vybuchují na ulicích bomby a jejich západní i východní spojenci je zrazují a bokem se spolu paktují, si neumím ani představit.

Dlouho jsem si myslel, že politici tohoto světa se dělí na dobré a špatné, jen abych nakonec zjistil, že jsou jen ti špatní a pak ti ještě horší...

Dobré na tom je, že když člověk tohle všechno uvědomí a přestane se k někomu z mocných tohoto světa upínat, zjistí, že nejlepší je věřit jen lidem, které opravdu zná a svým vlastním schopnostem a zásadám...
23 Komentářů k Čekat od politiků tohoto světa nějaké morální zásady, čest a odvahu bojovat za vyšší cíle, než jsou peníze a moc, je bohužel pouhá naivita (aneb zamyšlení 30 let po „sametu“)

 1. .lak napsal:

  Tohle je jak etalon zakázané četby pro formanty korektních pedagogoklystýrů trhu trha trhlých nepředsudečně, však víte že kritické myšlení je zamýšleně k.o., no a vyběhnou s vámi až na půdu z mnohačetných úžerných mocností horoucích pekel. :-D

 2. HVzV? napsal:

  NAZDAR KAŠUKA, CO SI NEZAŠUKÁ KDE JSTE BYL TAK DLOUHO?

  chcete se přidat k mezitim skwělé avantgardě ČSV a jejimu programu NPV nebo se budete mrcasit jako solitér a nic z toho,co?

 3. Eschatolog napsal:

  melodramatická zpověď: už nejsem totální blb ale pouze blb prostý
  :-)

 4. proud napsal:

  Kasuka tentokrat velice dobre!!! Jeste je potreba podiskutovat co s tim! Jinak je to poznani k nicemu.

  • gztr napsal:

   Co s tím? Vyhnat žida od vlivu nad námi.

   • proud napsal:

    Vyhnat vsechny kdo nas chtej ovlivnovat jenom pro sebe.Je jednoho koho,mezi vsema jsou slusny lidi i previti a previty je treba si proste ohlidat,nedat jim sanci.Jenze to je o zmene cely filosofie byti a tim i systemu.Jinak se toho ci onoho otroctvi, tam ci onde, v ruznejch formach, nikdy nezbavime.

    • proud napsal:

     Ale na to je potreba znat a vedet,starat se.To vsechno lenosi a ovcani odmitaji......Proto ti z pracovitejch otrokaru muzou hromadit nase miliardy............

 5. HVzV? napsal:

  KAŠUKA LIDI SE ZAČINAJI BUNTOVAT DÁTE SE S NAMI PROTI KAPITALISTŮM?

  U sousedů na NR se nasrali,že GŘ TV bude dále krast z jejich peněz prý 250 000 měsičně svůj plat a ročni premii ve výši 12 násobku měsičniho platu k tomu, provokuji tam i podpindostnici ovčany výsměšně,že máme volit "STRANU VOLIČŮ" a dostávaji na dekel!Prý

  "Pocem ty smrade,prásk a nohy v luftu.
  Ukažu ti cestu rajem a budeš mit pausu!"

  HzNR u sousedů navrhuje zastavit financováni těch polit.subjektů z našich peněz peněz rozpočtu v připadě, když neodůvodněne odmitnou NPV tedy body Návrhu programu voličů nacpat do svých bobkových listů!

  Kašuko ozvěte se co vy na to?!

 6. geronimo napsal:

  Socialismus i kapitalismus co jsme zažili jsou součástí stejného systému, hra na rozděl a panuj. Systém nelze nijak předělat, ani porazit, jedině odmítnout a tím ho přestat posilovat.

  • proud napsal:

   To je pravda.Jen se domluvit jak a zacit.Jinak bude kazdej "budovat" neco jinyho,nebo nic a vznikne dalsi,mozna i jeste horsi bordel.Je potreba vedet co se chce a co se nechce a dohodnout se na tom.

   • geronimo napsal:

    Kdos kým se jako domluví ? Nedomluví se ani lidi tady na nwoo, ne tak masy lidí ovládaných tisíce let tou samou skupinou, která si s nima ( s náma ) dělá co chce ....

    • proud napsal:

     Nerikam ze to je jednoduchy,ale je to podle me jedina moznost jak prezit,nerkuli slusne prezit.Bud se domluvime,nebo v par generacich skoncime......

     • proud napsal:

      Podle mojeho nazoru jak to sleduju a pokud se nepletu,jsme na ceste poznani "jak to beha",jako x civilizaci pred nami a tudiz se da cekat,ze az pozname pravdu,GP se pokusi nas znicit a zacit novy otroctvi s prezivsima,opet nevedoucima,tak rikajic s "panenskym materialem",jako uz tolikrat.To bude trvat tak dlouho,dokud se nenajde civilizace co se skutecne dokaze domluvit a otrokarum zatne tipec jednou provzdy.

      • proud napsal:

       A protoze znam prachace co o vsechno prisli a nevahali zabit sebe i celou svoji rodinu,nez by meli odvahu zacit makat a tedy uplne znovu,je mi jasny ze ti nahore nebudou vahat nad znicenim vsech a vseho,nez by jenom i zchudli!!! Je na nas,jestli jim to dovolime.

       • geronimo napsal:

        Kdo má nějaký byť skromný majetek, tak se tak bojí, že by o něj mohl přijít, že raděj bude krmit současný systém. Neuvědomuje si, že ani ten mu vůbec nezaručuje, že o něj nepřijde

        • proud napsal:

         Ano,presne naopak,prave ten system ho o nej muze lehce a kdykoliv,velice rychle pripravit,staci kdyz si nejakej "vlivnej" dost mocnej vzpomene,viz a viz exekutori,mimo jine,vzdyt je tak primo nastavenej a predprogramovanej,aby ten kdo ma temer hovno byl nejjistejsi jen kdyz porad maka.

        • proud napsal:

         Jen tak si otrokar dokaze zajistit svoje parazitovani temer bez rizika.

 7. HVzV? napsal:

  Inteligence jako pan Kašuk, je nepsaným zákonem spoluzodpovědna

  za blahobyt a štěsti lidu.Jestli nám tu ynteligence nenapiše co máme dělat jsme ztraceni1a!
  QáPoroba nás skláti,bude brzy zima,bligži se konec světa,dame si kořalku pivoá aa ženy1a,
  Bude pokrok a áa1a1a aajeáaaaaááaOáádešq prqy1ač vnitráku z ,a1Čssd jedeš pryč áOdmitame svět zakazaných pravd a 1apřikazovaných1 lži!
  Aa
  Porazime Bastilu v Bruselu!

 8. Jaroslav Tichý napsal:

  Autor poměrně defétisticky popisuje následky, nepíše o příčinách. Dokud ty lidé nezmění, nezmění se ani jím popisované následky. Ani nemohou. Krom toho zcela abstrahuje od existence 2 zcela odlišných modelů globálního řízení. Pokud se s nimi naši spoluobčané seznámí, mohou si vybrat a za model, na němž se většinově sjednotí, též bojovat. Je ale nezbytné si uvědomit, že bez znalosti podstaty dějů a příčin nelze změnit nic. Ani pěkným pláčem na špatném hrobě a šířením naivních představ.

  • HVzV? napsal:

   INDžINÝRE TICHY,TAK NAM DEJTE TYPA,NESTAČI,ŽE UŽ SE TVOŘI SMĚRNICE?

   A navrhy pro ty kteři nas zastupuji?.
   Co navrhujete sam konkretně,nebo jen s našim NPV hledite souhlasit dyť v tom Navrhu Programu občanů Voličů NPV neni nic špatného, nesměřuje k destrukci jak na to jsou zvykli ti vladni neomarxisti,ale k pomoci jim, našim zastupitelům vyhrát ty volby.
   Copak je to tak špatné,že chceme vyhnat ten gangsterismus zlodějů a přiživniků, no řekněte indžinýre,pokud jim jste, slovo do pranice.
   Tak co,jste pro Solidárni stat nebo ne,aby jsme zbohatli?

   K tomu něco napište,jinak se nehnem s fleku!
   Dyt vidite,že to ti zloději dopracovali tak,že ukradli i penize na penze zasloužilým obanům a nikdo neumi chtit nápravu!

  • proud napsal:

   Proc by si mel nekdo vybirat z nabizenejch zel to nejmensi kdyz si muze zavist uplne jinej model,svuj? Pekne jsi to napsal "muzou si vybrat z nabizenyho",a o to tady taky presne jde,aby si vybrali prave z toho a probuh nesahli nekam uplne jinam:-))))))))))))))))

 9. proud napsal:

  Zajimavy je jak vsude hejkaj o Halloweenu,vzdyt je to zidovskej svatek,co je nam po nem? To uz muzou rovnou hejkat,kreteni o africkejch domorodcich z pralesa,kde se jeste zerou navzajem,taky to prebereme????!!!! Ksindl zasranej prejzastupitelskej jenom nici narod a jeho tradice,hajzl nectnej!!! Uz aby ti kriplove vylitali oknama!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!