Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.10.2019

andrey_bogdan_zloy1; Šéf prezidentské kanceláře Bogdan obvinil bývalého prezidenta Porošenka a uprchlého oligarchu Kurčenka z šíření nepravdivých práv o jeho osobě.

2; Sankce jsou nesmyslné. Bundestag hlasoval o otázce zrušení protiruských sankcí. Na programu jednání byly dva návrhy ohledně německé politiky vůči Rusku. Návrhy byly zamítnuty. Pro zamítnutí návrhu (tj. proti zrušení sankcí) hlasovalo 535 poslanců z CDU/CSU? SPD a Zelených. AfD se zdržela. Pro zrušení sankcí hlasovalo 75 poslanců strany Die Linke. Hlasování parlamentu neodráží vůli voličů. Pro sankce se vyslovuje dlouhodobě jen 23% Němců.

3; V Kremlu informovali o smyslu odepsání dluhů africkým zemím. Podle Putinových slov celková suma odepsaných dluhů překročila 20 miliard dolarů. Vyměnili jsme mrtvé dluhy za živé obchodní příležitosti.

4; Zelenského rekordně dlouhá tisková konference přišla Ukrajince velmi draho. Na Michaila Bejlina, spoluvlastníka Kyiv Food Market, kde Zelenskij svou tiskovou konferenci absolvoval, uvalili domácí vězení.

5; Buranství nejvyšší úrovně. Ukrajinský ministr odpověděl na Kolomojského urážky. Minstr kultury označil Kolomojského urážky na svou adresu za buranství.

6; Neuvěřitelná drzost. USA si našly důvod, proč nechat vojáky v Sýrii. Prý kvůli ochraně ropných nalezišť před Islámským státem. Donald Trump tím jasně ukázal, o co Spojeným státům v Sýrii vlastně jde.

7; Jak nás sledují dnes a jak nás budou sledovat zítra? Chytrý dům, digitální akustické soupravy, individuální pomocníci – to všechno jsou různé podoby umělé inteligence, která je velmi nebezpečná.

8; Na Ukrajině vyhrožují, že zavřou celý Donbas do filtračních táborů. O Steinmeierově vzorci slyšeli už mnozí, ale o Žebrivského vzorci? Ten šokuje i ty nejotrlejší.

9; USA ztrácejí kontrolu dokonce i nad Latinskou Amerikou. Američanům se nedaří nejen na Blízkém Východě, ale dokonce ani na jejich „zadním dvorku“ – Latinské Americe. Z pěti konfliktů, které USA v poslední době rozpoutaly v tomto regionu, čtyři skončily v jejich neprospěch.

10; Německý tisk už otevřeně mluví o kapitulaci Západu před Ruskem. Der Spiegel dal tuto informaci dokonce ne titulní stranu.

11; Od každého separatisty 40 tisíc. Nacisté terorizují místní obyvatelstvo v Donbasu. Pod pohrůžkami vydírají z lidí peníze. Ti se pak ze strachu neodváží obrátit na policii.

12; Jak si Putin a Erdogan dělili Blízký Východ bez USA. Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) přesně a se znalostí věci komentuje poslední události v regionu.

13; Zelenskij dal ultimátum ohledně normandského setkání. Navzdory tomu, že ustoupil místním radikálům se snaží nadále hrát na „hodného chlapce“. Požaduje dvě podmínky: Přepsat Steinmeierův vzorec,který už ale podepsal, a dotáhnout odpoutání sil v obcích Petrovskoje a Zolotoje. Ve Stanici Luganské podle něj už proběhlo.

14; Kadyrov slíbil nastolení pořádku. Do Sýrie odletěli Čečenci. Vyplývá to z informací ruského ministerstva obrany.

15; V Kyjevě prohlásili, že Moskva bude kvůli svým smluvním závazkům „muset“ transportovat plyn přes Ukrajinu. Prohlásil to na tiskové konferenci Národní banky Ukrajiny zástupce NBU Dmitrij Sologub.

16; Rusko si vydobylo zpět status světové velmoci, říká západní diplomat. Rusko se znovu stalo světovou velmocí, protože hájí suverenitu jednotlivých států.

17; Bez Ruska se nelze obejít. Kazachstán se domluvil s Běloruskem na dodávkách ropy. Hlavní parametry dohody o dodávkách ropy a ropných produktů do Běloruska už byly dohodnuty.

18; „Super Tukani“. Zelenskij v Japonsku domlouval nákup brazilských vojenských letounů.

19; Vědci informovali, na jakou chorobu zemřel Alexandr Makedonský. Po zevrubné analýze řečtí vědci dospěli k jednoznačnému závěru, že příčinou smrti byla nekróza pankreatu (slinivky břišní).

20; V Čečně bylo zahájeno vyšetřování bývalého starosty Grozného Islama Kadyrova. Islam Kadyrov zahájil kariéru v policejních orgánech, pracoval jako vicepremiér Čečny a v roce 2012 byl uvolen za starostu Grozného.

21; Na tržišti v Kyjevě došlo k výbuchu. Tentokrát se jednalo o tržiště Radosiň v kyjevské čtvrti Troješčina.

22; Protiválečná rusofilní kavárna v Berlíně. Geopolitika s německým pivem. Její majitel, nonkonformní levičák shromažďuje tisíce euro na kampaň „Ne válce! Mír s Ruskem!“.

23; Evropa vždycky přeceňovala Rusko, říká vicepremiér Ukrajiny. Všechno končilo tím, že Rusko začalo být agresivní, straší vicepremiér a stálý zástupce Ukrajiny při Radě Evropy.

24; Zahraniční tajné služby chystají kybernetické útoky na objekty kritické infrastruktury Ruska. Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace zdůraznil, že tyto akce vytvářejí reálné hrozby pro národní bezpečnost.

25; „Ne kapitulaci!“ Naštvaní „patrioti“ požadují setkání se Zelenským. Nacisté vyšli do ulic podzimního Kyjeva a požadují záruky, že nebude dopuštěno stažení ukrajinské armády od linie dotyku.

26; Léků zůstalo tak na dvě osoby pro každou oblast. Kdo nechal Ukrajinu bez protilátek na smrtelné infekce? Rusko by mohlo pomoci svými vakcínami, ale ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zakázalo kupovat léky od „země-agresora“.

27; Bělorusko nepotřebuje od Ruska „politický úvěr“, říká běloruský ministr financí. Minsk už nežádá od Moskvy státní půjčku ve výši 600 milionů dolarů.

28; Voják v Zabajkalsku postřílel skupinu svých kolegů. Zahynuli dva důstojníci vojenské a osm řadových vojáků jednotky 54160. Střelec se jmenuje Ramil Šamsudtdinov, sděluje tisková služba Vyšetřovacího výboru.

29; U supermarketu v Charkově došlo k přestřelce. Je hlášen jeden mrtvý. Střelci uprchli z místa zločinu autem, které bylo později nalezeno policií shořelé.

30; Vojska se chystají provést rozhodující úder na poslední baštu ozbrojenců v Sýrii. Vyplývá to z nové reportáže za Syrské arabské republiky. Ozbrojenci provedli desítky operací narušujících režim přerušení bojových akcí.

31; Krvavá řežba v Charkově. „Arijec“ proti „Umkovi“. Během dnešních potyček v Charkově byl proveden útok na dněpropetrovského kriminálního bosse s přezdívkou Žora“.

32; Ukrajina bude vyvážet do Číny antilopy. Obě země si dohodly mezinárodní veterinární certifikát pro export antilop z Ukrajiny do Číny.

33; Z Německa chtějí vyhnat americká vojska. Němečtí poslanci vyjádřili názor, že přítomnost amerických vojáků je zneužívána pro zvyšování napětí ve vztazích s Ruskem.

34; Revoluce sexuálních menšin. V pracovnách Moskevské městské dumy se objevily vlajky LGBTI.

35; Miss Ukrajina 2019 učinila „skandální“ prohlášení o Krymu. Margarita Paša během oslav dne OSN na Ukrajině prohlásila, že Krym patří všem lidem a že poloostrovu přeje, aby vzkvétal. Takovéto „vlastizrádné“ výroky se na Ukrajině neodpouštějí.

36; Leonid Kučma se vyjádřil k Steinmeierovu vzorci. Chtějí nás vydat Rusku na pospas. Steinemeierův vzorec k míru v Donbasu nepovede, protože to není vzorec míru. Je to vzorec dočasný.

37; Z fronty do funkce náměstka ministra pro informace. Náčelník tiskové služby Správy národní policie Doněcké republiky Daniil Bezsonov byl jmenován do nové funkce.

38; V USA byla propuštěna Ruska odsouzená za špionáž. Brzy se vrátí do vlasti. Zadržení Rusky provedly americké tajné služby v předvečer setkání ruského prezidenta s prezidentem USA.

39; Karatelé ostřelují intenzivní palbou důležitý infrastrukturní objekt v Doněcké republice. Přicházejí zprávy o ostřelování vodárenské stanice.

40; Na Ukrajině byly vyjmenovány nové priority spolupráce s NATO. Ministr obrany vyjmenoval priority Ukrajiny v novém formátu vztahů s NATO, který bude potvrzen v nejbližší době.

41; Zabiják z Doněcké republiky. Byly zveřejněny nové detaily z krvavé přestřelky v Charkově. Podle informací Národní policie Charkovské oblasti vrah pocházel z Gorlovky v Doněcké republice.

42; Nacisté a specnaz ukrajinské armády plánují bombový útok na chemické podniky. Zelenského nepřátelé čekají na vhodnou příležitost a postupně destabilizují situaci uvnitř země a na linii dotyku v Donbasu.

43; Na Ukrajině mohou vrátit do zákona vojenskou povinnost od 18 let. V současné době je na Ukrajině povolávací věk 20 až 27 let.
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.10.2019

 1. proud napsal:

  "2; Sankce jsou nesmyslné. Bundestag hlasoval o otázce zrušení protiruských sankcí. Na programu jednání byly dva návrhy ohledně německé politiky vůči Rusku. Návrhy byly zamítnuty. Pro zamítnutí návrhu (tj. proti zrušení sankcí) hlasovalo 535 poslanců z CDU/CSU? SPD a Zelených. AfD se zdržela. Pro zrušení sankcí hlasovalo 75 poslanců strany Die Linke. Hlasování parlamentu neodráží vůli voličů. Pro sankce se vyslovuje dlouhodobě jen 23% Němců."...........................ano,tohle se mi skutecne libi,krasnej a nazornej priklad jak hlasujou "prejzastupitele",na co takovou svoloc vubec zivime,koho ze to tedy "zastupujou"?,at u nas,v Nemecku,nebo kdekoliv jinde????

  • PetrC napsal:

   Sankce by mely v dlouhodobem meritku Rusku jen pomoci. Jediny problem vidim v tom ze hodne chytrych z Ruska odchazi za lepsim.

   • proud napsal:

    Sankce me nezajimaj,v tomhle pripade,ale "Hlasování parlamentu neodráží vůli voličů. Pro sankce se vyslovuje dlouhodobě jen 23% Němců." tohle je velice vypovidajici!!! Nevolime si je nahodou aby ty veci delali za dlouhy penize podle nasi vule???

    • PetrC napsal:

     A ktera vlada hlasuje podle vule lidu? Kazda vlada hlasuje podle vyssiho narizeni. Lidem se slibuje a ne ze se pro ne vladne. Je skoda ze Rusove jsou na tom ekonomicky spatne, jinak by mohli rict - chcete sankce mate je mit - a uzavreli by ventily.

   • HVzV? napsal:

    O rusaky se nestarejme,ti maji prý v bunkru 2000 tun zlata,

    naftu,plyn,děvčata,vodku-kořalku a dokonce prý jim začal kdosi z Israele dělat i finance.
    Ted všechny zvou do Soči a chlastaji tam Krymsky sekt po kýblech.
    Starejme se o sebe,aby jsme byli opravdovi gojovšti slovaci a češi,že Mroži,Proude HVzV HZNR KSDH(tak to ještě ne) a ostatni?.

 2. HVzV? napsal:

  DOVOLIME SI TU TVRDIT,ŽE TI OBČANÉ,KTEřI 30 let DĚLAJI TOTÉŽ

  a očekávaji jiné výsledky budou zcela jistě znovu a znovu zklamáni.
  Pomohl by vlastni Program občanů voličů,který by museli sami zkusit navrhnout a žadat své "zastupitele",kterým volbami předavaji svou moc,aby jejich Program USKUTEČNILI.
  Zdroje přeci jsou!

  VIME TADY UŽ JEDNO.
  ONI MAJI Z TOHO PANICKÝ STRACH A NĚČEMU TAK PŘEKVAPIVéMU se pŘimo ZOUFALE bráni!

  Ono,když se stanovi podminka,že jim dáme naše penize z rozpočtu jen když si daji do SVÝCH programů to co chtěji občané voliči a teprve potom za to dostanou na svůj provoz penize,no tak by dostali od nás tu takovou směrnici,lepši než z Bruseli!

  Copak jsme blbi,tolik lidu a budeme do nekonečna trpět jejich výsměch naši bezmoci?

  HYN SE HUKAŽE, zda umime něco vymyslet do protivky,co vy tu na to valečnici?

 3. HVzV? napsal:

  ONI jsou zvykli z Bruseli na Směrnice no tak jim to dáme ve formě námi požadovaných SMĚRNIC do jejic bobkových listů prý Programů.

  kdo je proti,at to tu napiše a zdůvodni,źe to nemá chybu!

 4. HVzV? napsal:

  Takže obrátime špiz a slušně, hezky pěkně,těm "zmrdům" řekneme.

  "Pocem ty smrade.FLÁááák a nohy v luftu,ukážem vám všechny anděly i s hwězdičkami" a uvidime co bude!
  Ono ti mocni si totiž NIKDY nedaji řici něco po dobrém,no ni?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!