Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.10.2019

armiya_rossii_141; Jak fungují „zdvořilí lidé“ v Sýrii? Ruská vlajka jako záruka míru. Historická opatření ohledně Sýrie už začínají fungovat.

2; Po přesvědčování Zelenského banda účastníků ATO odvezla zbraně z linie fronty v Luganské republice. V obci Zolotoje a v Jekatěrinovce se nachází jen skupina jakýchsi „dobrovolníků“ beze zbraní.

3; Kontrolní výstřel do hlavy. Mezinárodní měnový fond vyjmenoval nové tíživé požadavky pro Ukrajinu. Ukrajina topící se v dluzích je jako nikdy v historii závislá na západních institucích.

4; Pobaltské šílenství. Hlavními uživateli letecké dopravy a odběrateli turistických služeb v Pobaltí byli Rusové, kteří čím dál méně touží trávit zde dovolenou. Ekonomiky Litvy, Lotyšska a Estonska se nacházejí na hranici krachu.

5; Zemřel známý ruský disident Vladimir Bukovskij. V roce 1976 vyměnil SSSR Bukovského za šéfa chilských komunistů Luise Corvalána.

6; Goebbels by byl spokojen. Americké splašky rozhořčily Rusy. Včera vznikl velký skandál kolem nové americké počítačové hry. Ruská armáda je tam označována za teroristy a bandu zabijáků,kteří páchají genocidu bojovníků za svobodu Sýrie z Al-Káidy.

7; To by bylo děsivé. 11. říjen se mohl stát pro Ukrajinu druhým Černobylem. Jen náhoda umožnila Ukrajině vyhnout se situaci analogické, jako byla ve Fukušimě, informuje Jurij Podolaka.

8; Zelenskij si udělal ostudu, když mluvil v Donbasu se „separatistickými“ učiteli z neexistující školy. Na oficiálních stránkách prezidenta se objevila fotografie, na které Zelenskij pózuje s jedním z učitelů v obci Zolotoje. Jenže tam škola už dávno nefunguje.

9; To raději pošlu své peníze Putinovi... Američané se vysmáli rusofobovi Bidenovi. Hlavní Trumpův konkurent v nadcházejících volbách Joe Biden se pokusil rozehrát dávno vyčpělou hru na rusofobii a začal vybírat peníze na kampaň proti ovlivňování voleb ze strany Ruska.

10; NATO vyhrožuje Srbsku kvůli sbližování s Moskvou. Srbští vojáci a prezident země Alexandr Vučić, kteří si pamatují válečnou agresi NATO, sní o nákupu ruských protiraketových systémů S-400.

11; Ukrajiny mají už všichni plné zuby, a proto musí být zlikvidována. V dohledné době bude Ukrajina jako stát zlikvidována, předpovídá známý ukrajinský komentátor Rostislav Iščenko.

12; Vůdce ukrajinských nacistů urazil Zelenského a označil jej za čtrnáctiletého mladistvého delikventa z AUE. (AUE = organizované bandy nezletilých delikventů trestaných za závažné zločiny).

13; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na hrozby vůdce Azova, že přivede tisíce ozbrojenců na Donbas, aby zabránil odpoutání znesvářených stran. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí poukázala na to, že teď už nikdo nemůže být na pochybách, kdo maří naplnění Minských dohod.

14; USA odmítly předat pilota Jarošenka Rusku. Washington odpověděl záporně na žádost o vydání pilota Konstantina Jarošenka do Ruska pro odpykání zbytku trestu.

15; Ostatky údajně zabitého al-Bagdádího mohou být shozeny do moře. Velmi mnoho těch, kdo pozorně sledují situaci v Sírii, vnímá vítězné pokřiky Bílého domu krajně skepticky.

16; V chladícím vozu ve Francii byli nalezeni omrzlí migranti. Připomeňme, že 23. října byl ve Velké Británii nalezen náklaďák s 39 mrtvými migranty.

17; Byla zveřejněna cena mýtného za jízdu po zpoplatněné dálnici M11 z Moskvy do Petrohradu. Na výstavbu bylo vynaloženo 550 miliard rublů a práce budou dokončeny v polovině listopadu. Cena se bude pohybovat v rozmezí 1,3 až 2 tisíce rublů (500,- až 765,- Kč neboli 18,- až 28,- EUR).

18; Rusko opravuje lodě zadržené v Kerčském průlivu, aby vydržely na hladině. Informoval o tom advokát vyměněných ukrajinských námořníků Nikolaj Polozov.

19; Zaplaťte za to, že jsme vás okupovali. USA si vyhrazují právo na syrskou ropu. Rusku, Íránu a Asadovi se navrhuje, aby obnovily válkou zdevastovanou zemi.

20; Moskva vs. Ingušsko. Byly zveřejněny regiony s nejnižší úrovní nezaměstnanosti. V Rusku žije 75,5 milionu práceschopných obyvatel. 3,3 milionu z nich je bez práce. Nezaměstnanost tak činí necelých 4,4%. Průměrný věk nezaměstnaného je 35,5 roku. Průměrná doba nezaměstnanosti je 7,2 měsíce. Čtvrtina nezaměstnaných hledá práci déle než rok.

21; V kyjevské kavárně došlo k výbuchu a požáru. Požár vznikl v jednom z altánů provozovny a rozšířil se na další zařízení.

22; Konfiskace pantoflí nedělá na nikoho dojem. Premiér Ukrajiny rozehnal celnici ve městě Černovcy. Kompetentní úřady prakticky jen předstírají boj proti pašeráctví.

23; Předseda nejvyšší rady informoval, na čem závisí osud zákona o zvláštním statusu Donbasu. Současná podoba zákona o zvláštním režimu místní samosprávy v Doněcké a Luganské republice končí svou platnost 31. prosince 2019.

24; „Zlaté pobřeží“: V Jaltě bude vytvořena hráčská zóna. Příslušný pokyn podepsal ruský premiér Dmitrij Medveděv.

25; Právnický zabiják Portnov navrhl Porošenkovi, aby si „zasouložil se svým psem“. Bývalá poslankyně Čornovol zhruba hodinu plula kolem jeho domu na loďce a něco hlasitě vykřikovala.

26; Prezident Ukrajiny přemlouvá bandu účastníků ATO, aby složila zbraně. Je nápadné, že pánem situace se zdá být Avakovův náměstek Trojan, který Zelenského doprovází.

27; Minstr pro hospodářský rozvoj poradil Kudrinovi, aby hledal nepřátele a špióny v Účetní komoře. Máte možnost najít v Účetní komoře ty, kteří jsou agenty zahraniční rozvědky, navrhl Oreškin.

28; Policisté přijeli do obce Zolotoje, aby vyhnali nacisty. Před dvěma dny se s nacisty „drsně pohádal“ prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij.

29; Jak se zachránit při požáru obchodního centra? Byla zveřejněna důležitá doporučení ministerstva pro mimořádné události. Záchranáři připomněli jednoduchá pravidla, která mohou zachránit životy při požáru na veřejném místě.

30; Rána pro USA. Tah Ruské federace vede k velké porážce Spojených států v Afghánistánu a Asii. Rusko připravuje Spojené státy o vavříny mírotvůrce a začíná diktovat svou vůli. Washington nedosáhl za dlouhá léta války v Afghánistánu absolutně žádných výsledků. Vleklý konflikt probíhá už 18 let.

31; Americké tanky směřují k běloruské hranici. Jak a čím odpoví Minsk? Ještě nikdy v historii se k naší hranici tak demonstrativně blízko nepřesouvala zaoceánská vojska, zdůraznil Lukašenko. Ale my máme čím odpovědět.

32; Byly zveřejněny působivé záběry z místa „likvidace“ vůdce Islámského státu.

33; Zelenskij zareagoval na buranské chování Azova v obci Zolotoje. Využívám této příležitosti a varuji, že se nevyplatí podceňovat tým ukrajinského prezidenta.

34; V Kremlu zhodnotili prohlášení Američanů o „likvidaci“ vůdce Islámského státu. Skutečně: Naši vojáci viděli v zóně americká letadla a drony, které tam mohly zasahovat. Pokud byl al-Bagdádí skutečně zlikvidován, lze hovořit o významném příspěvku amerického prezidenta Donalda Trumpa k boji proti mezinárodnímu terorismu. Taková novinka by v Moskvě jistě nevyvolala negativní reakci.

35; Porošenko je vyděšen kroky Zelenského v obci Zolotoje. Poslední cestu prezidenta na Donbas v Porošenkově straně „Evropská solidarita“ hodnotí jako úder do vlastních pozic.

36; Film ukrajinského režiséra o tom, jak Tataři vezli mrtvolu na Krym, získal ocenění na festivalu v Turecku. Krymsko-tatarské drama půjde na Ukrajině do kin 7. listopadu. Snímek byl už zařazen do širšího výběru pro nominace na Oskara.

37; Za propagaci drogového opojení na internetu se půjde sedět na 15 let. Putin přikázal zavedení trestní odpovědnosti za propagaci drog. V současné době ruská legislativa v takových případech předpokládá pouze administrativní tresty.

38; To je ten plán „B“? Ukrajinská armáda vydala rozkaz střílet na autobus s dětmi. Ukrajinští karatelé přikročili k realizaci teroristických akcí naplánovaných jejich vůdci.

39; Bývalý ukrajinský fotbalista dal najevo svou uraženost na svého soupeře – Poláka, který jej kdysi označil za banderovce. Už dvakrát ignoroval podanou ruku.

40; Obyvatel Kyjeva našel své ukradené auto u policistů. Kyjevan, kterému ukradli jeho auto Mazda 6, na vlastní pěst nalezl své auto. Používali ho policisté v Charkově pro cesty do práce.

41; Děti si povídají s úchyly a pornoherečkami. Ruské ministerstvo vnitra zahájilo trestní řízení proti autorům skandálního YouTube kanálu.

42; „Ty prokremelský zmetku! Budeš zlikvidován výbuchem!“. Patriotky a Porošenkovy spolupracovnice vyzývají k fyzické likvidaci Zelenského. „Soudruh prezident si asi myslí, že je nesmrtelnej!“ „Slibuju ti, že tě zlikvidujou!“, říkají poslankyně a bloggerka ve videovýzvě.

43; Ruský rozvědčík získával tajemství NATO a EU. V Bulharsku se rozhořel špiónský skandál. Vyšetřování vůči Rusovi vedla prokuratura, ale muselo být přerušeno kvůli diplomatickému statusu podezřelého.

44; V Pensylvánii přišel do nemocnice muž s patnácti střelnými poraněními. Lékaři říkají, že určitě přežije.

45; Střelba a požár. Starý dědek (84 let) zaútočil na mešitu ve Francii. Útočník použil podomácku vyrobenou bombu, která vyvolala v místnosti požár. V důsledku útoku byli zraněni dva muži ve věku 84 a 87 let. Policie tvrdí, že útočník vyznával krajně pravicové názory a byl členem strany Marine Le Pen.

46; Naftogaz vyhrožuje, že do potrubí načerpá vodík, pokud nebude podepsána dohoda s Ruskem. Informoval o tom výkonný ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko.

47; Ukrajinský ministr vnitra Avakov přijel do Mariupolu, aby podpořil teroristy z Azova.

48; Trump se při projevu na letecké základně v Andrews ve státě Maryland přeřekl a označil Zelenského za nového „ruského“ prezidenta.

49; Armáda se nasunula mezi bojující nepřátele. Nejnovější ruská obrněná technika byla přesunuta do zóny nové války v Sýrii.

50; V Nejvyšší radě prohlásili, že na Ukrajinu se vrátil fašismus. Toto si myslí poslanec Nejvyšší rady za stranu Opoziční platforma Za život Vladimir Rabinovič.

51; V Evropě jsou rozčarováni rozhovory ohledně plynu mezi Ruskem a Ukrajinou. Zástupce šéfa Evropské komise Maroš Šefčovič poznamenal, že ruská delegace na konzultacích není ochotna k ústupkům.

52; Na poslance Porošenkovy strany podali trestní oznámení za výhrůžky Zelenskému. Oznámení bylo zaregistrováno policejními orgány.

53; Velká ostuda: Místo vůdce Islámského státu zabil americký specnaz bezdomovce. Na místě speciální operace americké armády v Sýrii byla nalezena těla mužů s vizáží bezdomovců.

54; Obchodníci se smrtí z Majdanu: Ukrajinské tajné služby několik let kryly drogové kartely. Současní poslanci se snaží vytvářet dojem tvrdého boje s drogami, ale od pravdy daleko neutečou.

55; USA drze vyhrožují „silovou reakcí“ na pokusy obsadit syrská ropná naleziště. USA mají v úmyslu „ochránit“ ropná naleziště na východě Sýrie, a to i před teroristickým uskupením Islámský stát.

56; Zvláštní zástupce Vladimira Putina komentoval plány USA „ochránit“ ropná pole v Sýrii. Podle slov šéfa Pentagonu tam nehodlají američtí vojáci pouštět ani Rusko ani syrské vojáky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.10.2019

 1. VOLÍTE NÁROD nebo OLIGARCHII? napsal:

  V Polsku, Maďarsku, Rusku se voliči masově obrátili ke středo-pravicovým národním stranám, připomínajícím středo-pravicovou Českou stranu národně socialistickou Edvarda Beneše ČSNS. Jejich program je:
  1) chránit národ
  2) chránit státní majetek

  Polsko: Právo a spravedlnost PiS, 46 % hlasů v parlamentních volbách v říjnu 2019
  Maďarsko: Orbánův FIDESZ, 49 % hlasů v parlamentních volbách 2018 a 52 % hlasů v eurovolbách 2019
  Rusko: Jednotné Rusko v komunálních volbách v září 2019 mírně oslabilo, v parlamentních volbách 2016 Jednotné Rusko dosáhlo historicky nejlepší výsledek 54,2 % hlasů, tj. ústavní většina 343 křesel z celkových 450.

  V Česku a Ukrajině ale voliči volí korupční politické strany a strany oligarchů.

  • proud napsal:

   ....jestli to nebude tim ze "statni"(nikdy neexistoval) majetek je rozkradenej a ovcani nejsou narodem,ale pouhym stadem..............?

   • proud napsal:

    Je to smutny,ale kdo tam byl a zil ten vi ze uz i ta Amerika kde je kazdej pes jina ves je vic narodem nez ceska dnes uz "zver" s rypakem v mobilu!A stacilo k tomu jen usranejch 30 let!!!

    • loisa napsal:

     tak nejak ale ne uplne. Co mi na americanu vasi nedostatek socialniho mysleni a pocit , ze penize jsou vsechno!!
     Vtip na vysvetleni :

     loupezivy vrah rika sve obeti:

     PENIZE NEBO ZIVOT!!!!
     BUDE to !!! trva to moc dlouho!!!

     obet rika vrahu: Pomalu pomalu !!! ja o tom premyslim
     ( ja premyslim o vasem obchodnim navrhu!!!)

     Ta obet musi byt american??

     alois

 2. Babiš, Kolomojskij, Kellner, Achmetov... napsal:

  Na Ukrajině nastrčil židovský kleptooligarcha Ihor Kolomojskij s ukrajinským, izraelským a švýcarským pasem do funkce prezidenta svého dlouholetého zaměstnance, populárního komika, moderátora a herce Zelenského, což si Kolomojskij pojistil ve své televizi 1+1 televizním seriálem "Sluha národa". Strana Sluha národa v červenci 2019 vyhrála ukrajinské volby se 43 % hlasů.

  Porošenko, ač také židovský oligarcha s vlastní televizí, nechtěl privatizovat státní majetek. Porošenko Západu privatizaci slíbil, ale pak se rozmyslel.

 3. Babiš, Kolomojskij, Kellner, Achmetov... napsal:

  Jakého komika asi nastrčí kleptooligarchie Babiš a Kellner v Česku na Hrad?

  Prezidentem by mohla být třeba

  LUCIE BORHYOVÁ z Kellnerovy televize NOVA, její matka byla místostarostka Prahy 8 za Babišovo ANO.

  Nebo šéf odborů JOSEF STŘEDULA, člen Bakalova Aspen Institutu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!