Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.10.2019

epifaniy_01; Řecká pravoslavná církev oficiálně oznámila rozkolnické „Pravoslavné církvi Ukrajiny“ její uznání. Arcibiskup Athénský a celého Řecka Jeroným II zaslal dopis „metropolitovi“ Jepifanijovi.

2; Byla zveřejněna příčina hromadné střelby u vojenské jednotky v Zabajkalsku. Verze o neurovnaných vztazích, mlácení a dalších druzích fyzického násilí se nepotvrdily.

3; Putin vnímá narůstání sil NATO v Pobaltí jako vypovězení války, zaznělo z Jamestownského fondu. Velký význam v odvetných akcích NATO bude mít obsazení Kaliningradské oblasti.

4; Zabij Srba. V Bělehradě jsou rozhořčeni akcí ukrajinských ultras. Srbové upozornili UEFA na zápas Evropské ligy v Kyjevě mezi místním Dynamem a Kodaní.

5; Skupina bojovníků Wagnerovy soukromé armády zahynula v bojích v Mozambiku, píší média. Teroristé vybudovali barikády na silnici a zahájili palbu.

6; Gazprom neposkytne Ukrajině novou smlouvu. Studená zima je blízko. Kyjev nestihne podniknout nutná legislativní opatření, aby mohl být prodloužen kontrakt na tranzit ruského plynu.

7; Evropa má nový důvod zabouchnout dveře před Ukrajinou. Evropa už dávno lituje toho, že zavedla zjednodušený vízový režim pro Ukrajinu. Propagace předpotopního fašismu ze strany Ukrajinců se Evropě sice nelíbí, ale zavírá před tím oči. Epidemiologická situace na Ukrajině ale může být velmi pádným důvodem k uzavření hranic.

8; Ukrajinská armáda nepodpořila své z řetězu utržené velitele a nacisté kašlou na Zelenského. Poslouchá vůbec někdo někoho? Byla zveřejněna zpráva o třaskavé situaci v Luganské republice.

9; Nový šok! Al-Bagdádího spody vrhly světlo na podivnou „Likvidaci“ vůdce Islámského státu. Expertise kloní k tomu, že likvidace vůdce ozbrojenců je jen součástí Trumpovy prezidentské kampaně.

10; Kyjevané se poprali s nacisty kvůli prospektům Bandery a Šucheviče. Banderu je možné označit za nejostudnější symbol Ukrajiny.

11; Ruská síla: Jaderná ponorka Kníže Vladimir v rámci testů poprvé odpálila balistickou raketu Bulava.

12; V Turecku komentovali informace o plánech nákupu ruských Su-35. Nedávno turecký list informoval, že Moskva a Ankara se blíží k uzavření smlouvy na dodávku stíhaček Su-35. Vše je ale ve stadiu úvah, protože se Turecko ještě zcela nevzdalo možnosti nakoupit americké stíhačky F-35.

13; Americké letectvo hledá ruské Mi-24. Informace o pátrání se objevila v inzerátu amerického letectva. Hledají se dodavatelé, kteří by mohli zajistit účast ruských vrtulníků Mi-24 na cvičeních zaměřených na potlačení vzdušné podpory nepřítele.

14; Mračna se stahují. V USA byl Kolomojskij obviněn z vytvoření zločinecké sítě. Spolupachateli Kolomojského mají být Mordechaj Korf, Caim Šoket a Uriel Cvi Laber.

15; Rusko zvítězí v boji o plyn. Intriky Ukrajiny už nikoho nezajímají. Na Ukrajině se tváří, jako by bylo vše v pořádku, se vším se počítalo, není nutné spěchat...

16; Hlavní velitel ruské vojenské námořní flotily informoval o nejnovějších plavidlech,která nemají obdobu ve světě. Budované lodě se vyznačuj zvýšenou odolností a manévrovatelností.

17; Impeachment prezidenta Trumpa: Byl zveřejněn text rezoluce. Brzy americký lid uslyší veškeré důkazy a svědectví ve veřejném režimu, slibují v americkém kongresu.

18; Jedeme se jen podívat. Na Jižní Kurily přijela první skupina japonských turistů. Ve skupině jsou ale japonští vládní úředníci.

19; Dopravní kolaps. Tisícovka kamionů uvízla na západní hranici Ukrajiny. Na hranici se Slovenskem se nahromadilo přinejmenším tisíc nákladních vozů. Fronta narůstá v souvislosti s nedostatkem povolení ze strany polských úřadů.

20; Ohavný nález v Mexiku. Obchodníci s drogami vytvořili „oltář“ z lidských lebek. Kromě drog a zbraní byly ve skrýši nalezeny také desítky lidských kostí a dokonce zakonzervovaný lidský zárodek.

21; Rusko a Ukrajina chystají velkou výměnu zajatců. Informoval o tom zvláštní představitel OBSE Martin Sajdik.

22; Na dně moře byla nalezena americká letadlová loď. Plavidlo, které doprovázelo americký transport, bylo zlikvidováno v rámci „speciální operace“ v roce 1944.

23; Rodiny „nebeské setniny“ se bojí zmaření vyšetřování případu Majdanu. Předávat tyto případy Státnímu úřadu pro vyšetřování znamená zamést je pod koberec a zastavit proces vyšetřování.

24; Izrael uzavřel svá velvyslanectví a konzuláty po celém světě. Činnost diplomatických úřadů byla přerušena na neurčitou dobu.

25; Rusko odpovědělo na plány Ukrajiny uskutečnit raketové střelby na hranici s Krymem. Na ministerstvu zahraničí lakonicky sdělili, že těmito otázkami se bude zabývat ministerstvo obrany.

26; Zelenskému chystají nový majdan, říká ukrajinský ochránce lidských práv. Advokát Andrej Gožij byl aktivním účastníkem Euromajdanu, ale zklamal se v jeho ideálech a stal se tvrdým Porošenkovým kritikem.

27; Poslanec Nejvyšší rady za Sluhu národa Bogdan Jeremenko byl přistižen při korespondenci s prostitutkou. On sám tvrdí, že korespondenci sám nafingoval.

28; Poslanec Nejvyšší rady známý vylizováním talířů zajel za „karatelem“ Markivem do italského vězení. Jako výsledek setkání skandálně známý úředník prohlásil, že rozsudek nad ukrajinským karatelem je absurdní a nespravedlivý.

29; „Lidé Donbasu“. Odstartoval projekt Kirilla Vyšinského, který mapuje osudy lidí v Donbasu za pět let občanské války.

30; Dánsko jako poslední vydalo povolení pro „Severní proud – 2“. Už dříve výstavbu povolily Německo, Finsko a Švédsko.

31; Ukrajina zavedla v Donbasu „žlutý režim“, což znamená, že pobyt a přesuny lidí jsou možné pouze s dokumenty a za přísné kontroly osobních věcí a dopravních prostředků. Vojáci a pracovníci policie mají na dobu platnosti tohoto opatření speciální pravomoci.

32; Maďarsko uvalilo veto na deklaraci NATO o Ukrajině. Informoval o tom maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Důvodem je neřešení národnostní otázky 150 tisíc etnických Maďarů na západě Ukrajiny.

33; V Nejvyšší radě Ukrajiny došlo k první strkanici v novém složení. Potyčka vznikla kvůli zamítnutí ustanovení o vytvoření dočasné vyšetřovací komise ohledně událostí v Oděse.

34; Naftogaz zareagoval na rozhodnutí Dánska ohledně „Severního proudu – 2“. Postoj Dánska nezastavil, ale jen na určitou dobu zdržel ruský projekt, konstatoval Kobolev.

35; Účastníci Zelenského fóra se hromadně otrávili. Všichni postižení byli hospitalizováni s diagnózou akutní gastroenterokolitidy (prudký střevní katar).

36; V Kyjevě našli na ulici znásilněného muže. Byl umístěn do nemocnice na oddělení intenzivní terapie.

37; Na Krymu tvrdě komentovali Zelenského strategii ohledně navrácení poloostrova. Zelenskij dříve prohlašoval něco o strategii bezpečné reintegrace Donbasu a Krymu po pěti letech vojenského konfliktu na Ukrajině.

38; Lidé se bojí pouštět děti ven. V USA se ocitl na svobodě násilnický pedofil, který byl dříve odsouzen na doživotí. Nebezpečný násilník, který si odpykával doživotní tret, byl propuštěn na svobodu z vězení v Georgii.

39; Porošenko platí vůdcům neonacistů statisíce dolarů. K linii dotyku přijíždějí skupiny radikálů, kteří budují polní tábory.

40; Létající rakve. Generální ředitel společnosti Boeing učinil přiznání o chybách a byl za to tvrdě odsouzen. Dopustili jsme se určitých chyb v klíčovém systému bezpečnosti, známém jako MCAS, přiznal se ředitel Boeingu.

41; Zabity a zraněny byly desítky lidí, Na hranici Sýrie začaly prudké boje mezi syrskou a tureckou armádou. Přicházejí informace, že ruská vojenská letadla obnovila bombardování v zóně deeskalace.

42; Rusové zvolili nejvhodnější město pro přestěhování. Moskva ja až na druhém místě. První místo zaujal s velkým náskokem Petrohrad. Podle odhadů expertů pouze polovina Rusů žije ve městech, ve kterých se narodili.

43; Válečná výprava na Donbas. Nacisté vytvářejí speciální skupiny pro okamžitý přesun na frontu. Svou iniciativu vysvětlili nedůvěrou k oficiálním informacím o ostřelování o štábu OOS (ATO) a OBSE.

44; Armáda Doněcké republiky potlačuje palbu karatelů po celé linii fronty. S nástupem tmy bylo zahájeno ostřelování a začaly boje na linii fronty.

45; To je směšné! Armáda Běloruska se podle Lukašenka lehce vypořádá s obrněnou pěstí USA dislokovanou v Litvě. Je přesvědčen, že běloruští vojáci mají dostatek sil a možností, aby sebe a svou zemi ochránili v podobných situacích.

46; Účastník ATO byl na Ukrajině odsouzen k osmi letům vězení za vraždu, ale hned byl propuštěn. Polehčující okolností byla jeho účast na ATO.

47; Peklo u americké základny v Sýrii v provincii Homs. Ruská armáda vypracovala plán. Američané nepouštějí humanitární pomoc do tábora Rukban (55 km od americké základny Et-Tanf), ze kterého nikdo nesmí ven.

48; V ukrajinském parlamentu probíhá prudký slovní spor mezi dvěma poslanci, z nichž jeden byl při zasedání přistižen při masturbaci a druhý při korespondenci s prostitutkou.

49; Státní department promluvil o „drogové“ závislosti Ukrajiny. „Severní proud – 2“ se může stát kolosální pákou pro tlak Moskvy na Kyjev, prohlásil zástupce státního tajemníka USA John Sullivan.

50; Ruský vyšetřovací výbor varuje před novými druhy telefonických podvodů. Prosíme, aby (zvláště starší) občané projevovali ostražitost. Právě senioři jsou nejčastějšími obětmi podvodů.

51; Putin: Jsme připraveni významně snížit cenu plynu pro Ukrajinu. Informoval o tom Putin na tiskové konferenci po setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

52; Maďarský premiér obvinil Ukrajinu ze státního nacismu a zločinů. Předseda maďarské vlády učinil prohlášení během tiskové konference s Vladimirem Putinem.

53; Český prezident Miloš Zeman uznal Krym za ruský. Zemanův tiskový mluvčí při tiskové konferenci nevyvracel tvrzení, že Zeman uznal Krym za součást Ruska.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!