Dopis prezidentovi republiky, ekonomická krize a nebezpečí banditismu

domobranaVážený pane prezidente.

Obracíme se na Vás jako na vrchního velitele ozbrojených sil České republiky. Jako velitelé domobraneckých organizací dlouhodobě sledujeme a vyhodnocujeme, a to ve spolupráci s bezpečnostními experty z ČR i ze zahraničí, bezpečnostní situaci v České republice i blízkém zahraničí. Chtěli bychom Vás proto upozornit na jedno reálně hrozící významné bezpečnostní riziko, které dle našich informací český stát nejen svými stávajícími kroky podporuje, ale na jehož zvládnutí není v žádném případě dostatečně připraven. Pro potřeby velení domobraneckým organizacím byla koncem roku 2018 štábem domobrany vytvořena analýzy rizik, která v ČR i Evropě reálně hrozí, a to v horizontu od hodin až po roky. Mezi události, které mohou nastat, patří mimo jiné finančně - ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů a na to navazující banditismus extrémních rozměrů ze strany zahraničních pracovníků jako důsledek rychlého postupu ekonomické krize.

Podle oficiálních údajů Ministerstva práce a sociálních věcí působí k 30.6.2019 v České republice 606 483 zahraničních pracovníků. Do tohoto počtu nejsou zahrnuti cizinci, kteří jsou dnes již oficiálně českými občany, nebo zde pracují načerno.

V době trvalého ekonomického růstu a relativního blahobytu postrádá řada firem dostatek pracovníků. Stále se hovoří o minimální nezaměstnanosti a tedy o nutnosti dovážet pracovníky do zdejších montoven ze zahraničí. Zejména ze zemí bývalého Sovětského bloku - z Ukrajiny a Moldávie, z Mongolska nebo Balkánu. Hlavním motivem zahraničních pracovníků je snaha vydělat zde peníze, které budou sloužit nejen pro uživení jich samotných, ale i rodin, které často zanechali doma a pro které jsou peníze došlé ze zahraničí důležitým zdrojem příjmů. Nejnovější čísla hovoří o tom, že za rok 2018 poslali zahraniční pracovníci do svých domovských zemí přes 47 miliard korun.

Již nyní jsou zejména ve středních Čechách města, kde zahraniční dělníci tvoří až 1/3 zde žijících obyvatel. Většinu času tráví buď v práci, nebo na ubytovnách, takže až na drobné excesy dosud nejsou se zahraničními pracovníky žádné větší problémy.

Co se stane, až naplno vypukne mohutná hospodářská krize a nebude dostatek práce? Začne se masivně propouštět. Kdo bude propuštěn první - bude to generální manažer, vedoucí provozu nebo zahraniční námezdní síla, často nekrytá žádnou smlouvou, garantující ochrannou lhůtu nebo nějaké odstupné?

Většina zahraničních dělníků je zde pouze za jediným účelem – vydělat co nevíce peněz a ty následně poslat svým rodinám. Proto zde žijí skromně, jejich jídlo je to nejlevnější, co je možné v obchodech koupit, bydlí po několika v laciných ubytovnách a na zábavu jako je kino nebo hospoda opravdu nemají dostatek zbytných peněz. Tito lidé jsou bez větších zásob a finančních úspor. Nyní se dostanou bez prostředků na ulici – bez zaměstnání, bez jídla a finančních prostředků nutných na to, aby se vrátili ke svým rodinám. Hladový člověk bez rodiny je zoufalý člověk. A zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

Může nastat následující situace: v důsledku rychlé a zničující finanční krize zastavuje většina podniků, zaměstnávajících zahraniční dělníky, provoz. Na hodinu a bez odstupného jsou propuštěny desítky tisíc zahraničních zaměstnanců. Nemají žádné úspory, aby zde mohli delší dobu přežívat, ani na to, aby si zajistili odjezd do svých domovů - do Mongolska, Nepálu, Albánie, na Ukrajinu. Kde na to vezmou prostředky? Jak se budou živit, čím cestovat domů? Při těchto vysokých počtech ani není možné takový exodus logisticky zvládnout.

Začnou mít hlad, žízeň, dostavuje se frustrace, beznaděj a vztek. Jsou zaznamenány první případy, kdy si obstarávají základní prostředky (včetně alkoholu) násilnou cestou. Začínají krádeže ve velkém, rabování. Nejdříve obchodních center, následně menších obchodů, domů a bytů, kde je možné si jídlo a další prostředky obstarat.

Nastává anarchie a první větší střety s policií a ozbrojenými občany. Narůstají ztráty na obou stranách. Policie není schopna banditismu v tak velkém měřítku zabránit. Sama je často terčem útoků a úspěšných snah ozbrojit se na úkor příslušníků policie. Je třeba si uvědomit, že větší část zahraničních dělníků má na rozdíl od mladší části zdejší populace za sebou několikaletou základní vojenskou službu, někteří dokonce i bojové zkušenosti. Znají naši řeč a umí se pohybovat v našem prostředí. Jsou mnohem silnější a otužilejší, a to nejen fyzicky. A mohou jich být statisíce, s jedinou touhou – přežít, případně se vrátit domů, za svými rodinami. Za každou cenu.

 

Vážený pane prezidente.

Vzhledem ke skutečnosti, že mezi našimi členy i sympatizanty jsou bývalí i současní příslušníci Armády ČR a Policie ČR, včetně vysokých důstojníků a generálů, máme dostatek informací o reálném – tedy nikoliv jen proklamovaném – stavu ozbrojených sil, které mají chránit a bránit území České republiky. Jsme dobře informováni jak o značném personálním podstavu v Armádě ČR i Policie ČR, tak o zanedbaném výcviku řadových příslušníků těchto ozbrojených složek, vyjma elitních útvarů AČR a PČR, které však pochopitelně nemohou plně pokrýt případnou změněnou bezpečnostní situaci.

Znepokojuje nás, jak příslušné orgány ústřední státní správy podceňují výše uvedené bezpečnostní riziko, povolují další přísun zahraničních dělníků, a nečiní přípravy na zvládnutí mimořádné situace takových rozměrů.

Deklarujeme svoji připravenost být v případě vzniku mimořádných situací velkého rozsahu a celostátního dopadu plně k dispozici orgánům státní správy a samosprávy ke zvládnutí mimořádných situací jako dobře organizovaná, vybavená a vycvičená síla, která je plně připravena sloužit občanům České republiky při ochraně a obraně jejich životů, zdraví a majetku.

 

V památný den 28.10.2019

MUDr. Marek Obrtel, velitel Národní domobrany

Ivo Gec, velitel Zemské domobrany

Ing. Ivan Kratochvíl, velitel Československých vojáků v záloze za mír

 

skenování0002-1

 

skenování0002-2
102 Komentářů k Dopis prezidentovi republiky, ekonomická krize a nebezpečí banditismu

 1. martin bareš napsal:

  Velmi hezký článek. Reálný. Žádné stupidní geopolitické úvahy a teorie, ala oslava Trupa, Zemana a vycházející "politické hvězdy" Klause mladšího.

 2. proud napsal:

  Zajimalo by me kdo vytvoril ty cirkusacky paskvily nahore co se tvarej jako znaky a zastavy,hruza:-((

  • proud napsal:

   Neco jako zidohavlovo "cesko".

  • proud napsal:

   "lev" je rozcepejrena divna hyena a zastava je jak detska omalovanka hrajici vsema barvama..............proste ostuda. Mame hafo hezcich,strizlivejsich a vymluvnejsich znaku a zastav z minulosti,jen je pohledat a prizpusobit.

  • proud napsal:

   Neumim si predstavit ze bych si pod takovym "materialem" delal ostudu a ze sebe saska!

   • proud napsal:

    Decko by dokazalo vymyslet a naskicovat dustojnejsi znaky!!!

   • .lak napsal:

    Protože si vážně nevážně variabilní sekÁč extragordických uzlů, kam se hrabu. :-D

    • proud napsal:

     No hlavne mi nesedi takovej pristup k tak vazny veci jako je narodni domobrana a jeji znevazovani takovejma zpusobama! Od panackovani policii s ruznejma coklama u nohou v ruznorodejch mundurech a prochazeni po ulicich jako bezzuby stado..............poradani cviceni po vzoru ruznejch nacionalistickejch hejsku co se pak prodavaj jako zoldacky devky a podobne...........Paklize nekdo po necem takovym touzi a hrani si na vojacky,pak budiz,jeho vec,ale at fofrem skrtne z domobrany ono narodni a vsechno tomu podobny a prestane ji znevazovat,nejlip kdyz nebude uzivat ani vyraz domobrana a da si tam neco svyho,pak si muze nechat i ty sileny omalovanky pod kterejma se chce prezentovat!

     • .lak napsal:

      No jo, to je o naturelu taky nejsem zrovna kolektivní typ co se zařazuje do davu ale společenský jsem když mi zrovna nelezou krkem zapálení pro cokoliv řekněme z módy. Určitě tu ale potřebujeme skupinu která se nedá odrbat a své prostředí zájmovci demagogií na kost.
      https://www.youtube.com/watch?v=cUeJdVV8yys

      • proud napsal:

       To mas pravdu,potrebujeme,ale ne jako polovojensky teleso.Potrebujeme dobrovolny sdruzeni ktery si urcuje svou napln prave svoji vetsinou.Uz je nacase pochopit ze cokoliv je podle staryho systemu a pouziva ho,je bludnym kruhem.

 3. proud napsal:

  Alespon ze ten znak ty zemsky jde prijmout..............

 4. proud napsal:

  Postavte zpatky ploty a hlidejte caru at je volnej pohyb kde ma bejt a evidovanej, nikoliv k braneni lidem,ale k jejich ochrane a ochrane jejich deti a nemusite psat dopisy,kdyz uz jste si nechali vsechno dobry sebrat a ted tlacite dane jenom zlodejum zadarmo.

 5. proud napsal:

  "„Příčinou světových událostí není náhoda: Pouze
  to tak vypadá, ať už se jedná o národní, nebo komerční
  zájmy. Většina z nich je zinscenovaná a mají je na
  svědomí ti, v jejichž rukou končí provázek od měšce
  s penězi.“
  Denis Healey, bývalý britský ministr obrany"

  Takze jeste jednou: K cemu ze jsou na svete penize??!

 6. proud napsal:

  "Velkobanky poskytovaly úvěry chudákům, ačkoli věděly,
  že je nebudou moci nikdy splatit. Malé banky, aby
  se neocitly mimo hru, byly nuceny dělat totéž. Skrze
  poskytování úvěrů stouply ceny nemovitostí a vznikla
  bublina. Jakmile splaskla, přišli lidé o své úspory a domovy.
  Malé banky potom zanikly a pohltily je velké banky. Daňový
  poplatník, který již přišel o své úspory, musel převzít ještě
  navíc ztráty větších bank. Na jejich vyrovnání si musel stát -
  tedy my všichni společně - vzít od bank nové úvěry, jež
  nikdy nebudeme schopní splatit. Ale jednou provždy z nich
  budeme platit úroky !
  Nevím, jestli jste jako děti měli doma křečka. Já jednoho
  měl. Žil v malé kleci s kolotočem uprostřed. Běhal v něm
  a běhal, stále dokola. A nikdy se nehnul z místa. Nezdálo
  se však, že by mu to nějak vadilo. Jednoho dne jsem
  ho potom našel ležet mrtvého v rohu klece. Přežral se. Často
  jsem na něho při psaní této knihy musel myslet."

  A znova!!!!!!: "Na jejich vyrovnání si musel stát -
  tedy my všichni společně - vzít od bank nové úvěry, jež
  nikdy nebudeme schopní splatit. Ale jednou provždy z nich
  budeme platit úroky !"...................tomu se rika "TEN KSEFT!"

 7. píp napsal:

  Až vyhubí výrazné neplniče trestného činu nezdebilnění budou se moci s gretou vychválit paraziticky kabinetníci všeho nepřirozeného a nelidského asi ze singularity s uhlíkovou stopou na jimi jedové ledové planetě a zjuchat workoholické darmožrouty likvidací čehokoliv i svých živitelů, včetně sebe jaloví voli, odborně.
  https://www.youtube.com/watch?v=3tmd-ClpJxA

 8. proud napsal:

  "Pokud byste si dali tu námahu, vyhrabali staré účty
  a přepočítali je, potom byste zjistili, že před deseti lety jste
  za své peníze dostali třikrát tolik - pokud uvažujeme
  v eurech (a ne v australských dolarech). Během deseti let
  jste tedy, pokud jste své peníze neinvestovali
  do skutečných hodnot (=zlato, stříbro, nemovitosti,
  umělecká díla), ztratili dvě třetiny svého jmění. Tomu se
  v odborném názvosloví říká inflace. Ve skutečnosti to není
  nic jiného než loupež. Ale kdo je zloděj ? Odpověď
  je jednoduchá: banky. Skrze poskytování nových úvěrů
  vytvářejí inflaci. Bankám je to jedno, jakou hodnotu mají
  peníze. Mohou si totiž vytvářet stále nové. Ale kdo
  nevlastní banku, má problém. Aby si udržel životní
  standard, musí vydělávat stále více."

 9. proud napsal:

  "Lord Josiah Charles Stamp, ředitel Bank of England a
  ve své době jeden z nejbohatších mužů světa, napsal v roce
  1937 něco pozoruhodného:

  „Moderní bankovnictví vyrábí peníze z ničeho. Tento
  postup je možná ten nejpodivnější vynález v dějinách
  lidstva. Bankéřům patří Země. Připravil-li by je o ni někdo,
  ale zároveň jim ponechal moc vytvářet peníze, obratem
  ruky by jich měli zase dost
  86na to, aby si ji koupili nazpátek. Zanikne-li však toto
  právo, potom zmizí všechny velké majetky, i moje. A ony
  by také měly zmizet, pak by byl totiž svět šťastnější
  a lepší. (...) Pokud však chceme být otroky bank a ještě
  si chceme hradit sami i náklady na své otroctví, potom
  banky nechejme, ať si vyrábějí své peníze dál.“"

 10. proud napsal:

  "Poučit z minulosti se však podle jeho slov nelze, jen se prý dá inspirovat. „Co si uvědomujeme velice málo, je, a co je stoprocentně doloženo z dějin člověka na této planetě, je, že základem toho, aby společnost překonala výzvy, které logicky přicházejí, je myšlenka a vize. Vyprázdněná společnost bez obecně sdílené myšlenky, identity a vize nemá šanci. Když nevíte, kam patříte, a netušíte mnoho o vlastní identitě, tedy, co jste a odkud a kam jdete, těžko budete ochoten za to bojovat. Vize a identita jsou skutečně alfou a omegou pokračování v čase,“ dodal Bárta." https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Barta-Kolaps-naseho-sveta-muze-prijit-velmi-rychle-502536

 11. proud napsal:

  A zpatky k domobrane...............kampak ze to jeji vedeni tedy dopracovalo? K jejimu zakazu? Pod pokutou nejakejch 200 000? O cem to svedci?..................Pro me to svedci o tom ze starej system ma paky a tedy mi to rika ze duvodem pro zrizeni domobrany byla bud neskutecna pitomost zrizovatelu,cemuz se mi nechce verit,ze az takova,nebo ze za tim bylo a je neco jinyho a nad tim to chce se zamyslet a vysvetlit to! Toho by se mohl ujmout mistr KOMODOR,misto blbejch kecu..................

 12. proud napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=rHt2tQzUW6M , kdyz tak posloucham toho Hampla,ledacos mi uz dochazi,o ty domobrane,ona snad opravdu dojela na pitomost..............zato Stanek co jde po nem je uplne jiny kafe,bravo.

 13. .lak napsal:

  Zejména za oprávněnou kritiku byl žalář za každé totality. Bláboly by měli být k smíchu ale nějak to oligarchové obsadili schopnými funebráky. :lol:

 14. Komodor napsal:

  Ano, takto je domobranám již Al Hamajdou vyhrožováno. Návrh zákona předložený ČSSD je však dle právních rozborů, které si domobrana nechala udělat, protiústavní a pokud by nějakým omylem byl Parlamentem schválen, je zde prostor pro žalobu u Ústavního soudu. Spíše jde o snahu zastrašit členy domobrany, aby se sami rádi dobrovolně rozpustili. Ovšem obávám se, že tento pokus Hamajdovi nevyjde.
  Navíc by měla být účinnost tohoto zákona až v roce 2022, kdy po Hamajdovi už neštěkne ani pes a obávám se, že v ten čas již všichni budeme mít zcela jiné problémy, než řešit nějaký pitomý zákon proti domobranám!

 15. proud napsal:

  Necetl jsem a nevim jestli vubec budu s tim co vim o kolonii,o ktery je prezident urcite informovanej mnohem lip,ale nesmi o tom ani ceknout.V takovym svetle jsou nejaky dopisy jen pouhejma trapnejma gestama k nicemu. Navic,kdo nebude mit podporu vetsiny obyvatelstva,nikoliv nejakejch posranejch stran a picovin,ten automaticky padne za obet GP a bude muset tancovat jak mu bude piskat! A pokud je mi znamo,takovou vetsinu nema nikdo a hned tak mit ani nemuze,protoze nic kloudnyho lidem nenabizi aby nebylo videt ze jde jen o podvod,nebo splhani a prazdny tlachani,kdyz ne rovnou bezostysny lzi.

 16. proud napsal:

  Nehlede na to ze narod uz ma i zkusenost s dobre minenejma slibama a jejich neplnenim,takze uz na nejaky kydy ani neslysi...............

 17. proud napsal:

  Co si nerozhodne sam,na to kasle a souhlasim s nim.

 18. proud napsal:

  Jenze to kaslani ma hacek a ten uz se mi nelibi,je to jako kdyby povedel "A",ale uz nepovedel"B"! Je pekny se na vsechno podle "A" vykaslat,ale neni dobry nerict ono "B" a nezacit se starat,protoze samo se neudela!!!

 19. proud napsal:

  Pak delaji vlastizradci za nas..............

 20. proud napsal:

  Tak si v duchu rikam............kam se podel "Nowak"?......

 21. proud napsal:

  K cemu by nam byla takova "partizanstina"?............

 22. proud napsal:

  Dobra,zeptam se te tedy na to,co a jak udela domobrana pri ohrozeni kolonie proti vladnim narizenim??! Ted povidej,ty kaspare!!!

 23. proud napsal:

  Domobrana by mela smysl jen tehdy,paklize by stala nad vladou a jejima zakonama a byla ovladana primo narodem a jeho zakonama,jinak je to zase jenom dalsi komin kterym se ufukuje napeti,aby vlada s oligarchama nevylitaly oknama!!!

 24. proud napsal:

  Milej "komodore",jeste neco bys mi k vasi existenci chtel povypravet?: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/domobrana-armada-vojak-ukrajina-separatiste.A190924_195202_domaci_jum , takhle jste dopadli,takhle jste chytri a druhy nazejvate broukama pytlikama,volove! :-))))))))))))))))))))). Kdybyste se nesrali do ulic a vychovavali lidi bez oficialni registrace a picovin,mozna bysme meli casem schopnou armadu lidi co by ovladali "preziti" a pomoc ostatnim v jakymkoliv pruseru,orientovali se na mladez a ucili ji prezit a hlavne pouzivat vlastni hlavu,coz oficialne ani nejde,o cemz vas brzy presvedcej,vy "inteligenti"!!! Ale to vy ne,vy jste do toho vrazili pekne po siozidovsku,moulove!Takze mate bandu zalozaku co uz umi hovno a nema na to ani fyzicky,mlady se k vam nehrnou a jeste zkousite vystrkovat zubni protezy,ze ano,Komodore :-))))))))))))))))))))))))))))

 25. proud napsal:

  Klidne to povim za tebe: Neudela vubec nic!!!!!!!!!! Vsichni ti sasci co si hrajou v miru na vojacky se rozutecou s vejmluvou ze jdou chranit domu vlastni rodiny,poschovavat se za sukne! Proc uz kurva nejste aspon vy co to mozna myslite dobre k sobe navzajem a k nam vam podobnejm UPRIMNY??? Copak nekdo nekoho ze soucasnejch ucil nekdy valcit??? A co chce uvalcit vesnice obklopena mestama co na ni kaslou???!!! Sebevrazdu? Nejspis!

 26. proud napsal:

  A kdyz radim jak na to aby to bylo nenapadnutelny a nikdo jen tak lehce nesrovnal tech nasich par baraku uprostred nepratelsky evropy se zemi,radeji zase utikate k hrani si na vojacky,k funkcionarum,nebo delate ze neumite cist,hrdinove,toz dal poslouchejte siozidy co nalezli i do vasi slavny "domobrany" a olizujte jim rite :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 27. proud napsal:

  Nevim odkdy se pojistnymu ventilu k udrzovani ovcanstva rika "domobrana" :-)))))))))))))))))))))))))

 28. Komodor napsal:

  Proude, přestaň si už hrát na Brouka Pytlíka a nekomentuj - hodně blbě - věci, kterým fakt nerozumíš. Domobrany nejsou žádný "pojistný ventil k udržování ovčanstva", jak zcela pitomě píšeš, je to seskupení slušných a poctivých lidí, upřímných vlastenců, kterým není jedno, co se v jejich zemi děje a kteří se připravují na možné budoucí průsery. Ber toto jako fakt nebo se nepleť do diskusí k věcem, kterým ani náhodou nerozumíš!

 29. proud napsal:

  Se podivej blbecku,jak se ti tvy ovcani a hlavne jejich veleni,protoze bez nej to neumej,prezentujete :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 30. proud napsal:

  A poloz si stejnou otazku kterou jsem dal a odpovez na ni,kdyz ses takovej chytrak,at se zasmeju!

 31. proud napsal:

  Tak povidej,chytraku,pozenes to stado proti policii,armade,proti NATO??? Povidej,prehanej,moulo!

 32. Maroš napsal:

  Ja len, že z domobrany sa raz dva stane banditizmus! Všetko funguje, keď mimo domova vieš, že sa o bezpečnosť tvojich starajú regulérne zložky. V okamihu, keď sa ruca štát - nabehneš domov. To je prvá fáza. A potom - doma tí, ktorí budú mať zbrane - nastlolia ten svoj poriadok! Nie obecný - svoj poriadok! Takto vznikla samotná mafia v Taliansku. Najprv kvôli poriadku a svojv§li tých, ktorí boli mimo moc kráľa, pretože Taliansko vtedy ešte neexistovalo - len mestské štáty = miestna moc. Vždy keď vznikne miestna moc - vzniknú aj miestne zákony. Som presvedčený, že koncept domobrany ČR je založený 1/ na romantickej predstave o dodržiavaní vyšších princípov a to všade na celom území - čo je hovadina a 2/ na skrytej tendencii riadiť si veci po svojom - teda na komplexe moci tých, ktorí momentálne podiel moci nemajú - lebo im systém neponúka príležitosti, resp. ich vykopol. A prečo krva nikto netlačí model švajčiarskej "domobrany" ako regulárnej armády s vojakmi doma a nie v skurvených kasárňach, t. j., že každý vojny schopný rodený Švajc má doma kvér, maskáče a musí pravidelne preukazovať svoju spôsobilosť na boj - inak ho čakajú 3-mesačné manévre alebo vyradenie - a odobranie zbrane? Ale tohoto sa bojíte aj vy!

 33. proud napsal:

  Pozenes je ke zrade,jak je uz staleti zvykem,tak prestan machrovat,sraz patky a "misto,Aliku!".

 34. proud napsal:

  Protoze kdybyste to chytraci mysleli vazne a opravdove,zabejvate se necim uplne jinym a domobrana by toho byla pak samozrejmou soucasti aniz by to slovo vubec padlo!!!

 35. proud napsal:

  Takhle se nicemu nedivte s vasima "civilnima" hlidkama tak maximalne s boxerem v kapse ze kterejch maj vsichni akorat tak prdel,ty vam pojedou jen do chvile kdy je nekde nejakej previt rozstrili a pak uz na ulici nedostanete ani nohu,a pravem! Radobyvojackove. Ja si pockam az opravdu nekde padnete na nejakyho araba a seberete ho,jak vas kurva vsichni rozcepujou a postavej mimo zakon,inteligente!

 36. proud napsal:

  A to ne ze bych vam to pral,protoze jsem v jadru privrzenec obcanskejch svobod a vlastnich iniciativ(ale tech bez vudcu o kterejch si obcani sami rozhodujou referendama),ale na rozdil od vas vidim kam to speje podle staryho systemu!Jenom opakujete historii dokolecka dokola a jeste si budes otvirat zobak!

 37. proud napsal:

  I s tema vasema silenejma "omalovankama".

 38. Maroš napsal:

  Ide o to, že všetko sa zakladá na rešpekte! Pokiaľ ťa štát rešpektuje a zverí ti erárnu zbraň na doma - potom aj ty rešpektuješ ten vyšší záujem štátu ako celku a potomje možné zabezpečiť, že každý dôveruje tým iným na iných miestach - tda - že môžem odísť z baráku lniť moju špeciálnu úlohu a viem, že o mojich sa niekto postará!
  Lenže v týchto podrbaných nájomných štátoch SR a ČR, ktorých politici nájomne slúžia nadnárodným korporátnym záujmom a oligarchii ťa má štát na háku! dokoncaťa prejudikatívne KRIMINALIZUJE! Prečo keď chcem pas - musím si nechať sňať odtlačky prstov ako bandita?!

 39. Maroš napsal:

  oprava - mafia Cosa Nostra vznikla ako odpor proti zvôli miestnych vládcov - potom sa stala tým, proti čomu bojovala - lebo je to zákonitosť moci jednotlivcov.

 40. Maroš napsal:

  Riešenie proti cudzincom nespočíva v zakladaní domobrany proti nim, ale vo vykopnutí nájomných politikov, ktorá to sem lifrujú v záujme korporácií!
  Každý pretlak cudzej nájomnej sily znižuje cenu práce tej našej sily!

 41. proud napsal:

  Domobrana neni az tak spatnej napad,ale vzali to uz tradicne za spatnej konec,na to jsme mistrove a tak to dopada kdyz k necemu pustis jeste navic "vojaky za penize",zoldaky! Vetsi zver ani neznam! Za co se nepostavi narod jako jeden muz,to neuhaji,takova je pravda a muzes zakladat kolik domobran chces a stavet kolik chces politiku.O tech to totiz vubec neni,dokud jsou prachy,je to jen o nich at si kdo chce co chce rika az teprv v ty prvni rade!!! Hledej je za vsim a za kazdym rozhodnutim,podle toho kdo z nej bude mit nejvetsi prospech!!! Co je na tom kurva porad tak slozityho??? Dokud nevychovas lidi mimo penize,na charakteru a moralce,vlastnim premejsleni,nedokazes nic jinyho,nez jenom hnat stado,sem,nebo tam,je to jedno a je to porad jenom ono hnani stada!!!

 42. proud napsal:

  Nicmene jednu vec dokazali,paklize to nebyl hlavni ucel,ze si ted vladni parchanti daji vetsi pozor na zakladani spolku,a i na spolky nehlaseny,a tedy uz brzy "nelegalni",ac tohle vubec nema eexistovat,protoze se lidi sdruzovat muzou,ze ano,a ted davejte bacha jak se to rychle diky "domobrane",zmeni!!!! Takze diky Komodore,donutils me se zamyslet jakze to s tou domobranou vlastne je a cemu ze ma poslouzit!!!!!!!!!!!!!!!

 43. proud napsal:

  Na co panecku clovek nenarazi,kdyz si hleda domobranu,hmmmm: https://www.fronta.cz/znamka/ss-heimatschutz-slowakei

 44. PetrC napsal:

  Proude z velkeho procenta s vama souhlasim. Jenze na jedno historii chcete vymazat a na druhe se na ni odvolavate. Samozdrejme ze domoobrana dopadne v krizove situaci dopadne jak lidove milice. Par jich tam je z presvedceni a par jen proto ze sebe chteji udelat chlapy. Samozdrejme ze to je nesmysl, protoze v dnesni dobe se spatne podivate na cizince a hned jste rasista. Ale na druhe nekteri z nich tam jdou z presvedceni a jsou solidni lide. Je smutne to ze misto aby lidi chranila volena vlada, ktera je narodem placena nedela to co ma. V normalnim statu zadne domoobrany nepotrebujete. Bohuzel je otazka jestli je nejaky normalni stat. Takze bych nekritizoval nejakou domoobranu, ale ty parchanty ktere platite ze svych dani.

 45. PetrC napsal:

  Proude ta vase vychova mimo penize nikdy nemuze fungovat. Jako vychovavatel stejne ty penize pouzivate a vetsina twkych myslitelu si za prednasky o spravedlive spolecnosti bez penez necha pekne zaplatit.

 46. proud napsal:

  Peto,s historii mas pravdu,snazim se ale odvolavat na historii hodne mladou jako pametnik,nebo na takovou o ktery od pametniku primo vim,a presto tvrdim ze duveruj,ale proveruj,i u takovy historie.Vem si treba jak se lisej moje vzpominky na komance a rezim,jako nekomunisty z nekomunisticky rodiny ktera se ale nebourila,byla neutralni,v ramci moznosti a tech jak sami porad a vsude vykrikujou,"utlacovanejch" ;-),o kterejch mam prave diky vlastnim zkusenostem takovy to "vlastni mineni" ;-),proste lzou a snazej se vytriskat z nenavisti a vlastni hlouposti.;-)

 47. proud napsal:

  Neni nad to zabalit vlastni hloupost,provokaterstvi a neschopnost do politickyho kabatu a vyhodne to "prodat",no ne? :-))))))))))))))))))))))))

 48. proud napsal:

  Proc by nemohla fungovat vychova mimo penize? Co to jsou penize a k cemu tu stezejne jsou,stejne jako system kterej je prinesl? Ke vsemu jde vychovat Peto,naprosto ke vsemu,to bys uz mel vedet sam :-),je to jen o tom jakej a jak schopnej je vychovatel.Pokud se dobre pamatuju,jeste ve skole jsem o penezich vyjma padesatniku na limonadu nemel ani tuseni,ani jinak jejich potrebu,nerkuli snad o nejakym hospodareni s nima a to byly roky zakladu vychovy!!!!!!!!!!!

 49. proud napsal:

  Prachy a problemy s nima zacinaj u mladejch snad az nekde kolem puberty...............

 50. proud napsal:

  To jsem jeste ani nemel pravy rifle a vubec me to nesralo,to prave prislo a otravilo mi zivot az s tema prachama,modou a konzumem.

 51. PetrC napsal:

  Nevychovavali nas ohledne penez, ale uz davno pred pubertou jsem vedel co si muzu za korunu koupit. Co vim tak dnesni decka o tom moc prehled nemaji. Jde o to vychovat decko tak at neni chamtive ale uvedomi si hodnotu penez. Samozdrejme ze decko muzete vychovavat k cemu chcete, ale hlavni je jak to dopadne. A co se tyce komousu, zda se mi ze to nadavani na ne je v mode a nadavajici se citi jak hrdinove. Z druhe strany nekteri si je moc z idealizovali. A take si vsimam ze hodne nadavajicich pochazi z komunistickych rodin a nebo komuniste byli. Napr. Pithart, Pavel, Stetina a podobni hrdinove prevlikajicich se kabatu.

 52. proud napsal:

  Kdyz myslis ze je to s penezma tak prosty a dobre je znas,pocti si: https://ulozto.cz/file/hc2sGACMP0gm/co-nesmite-vedet-pdf , najdes to i tady na sajte ke stazeni,pak prijdes na to ze nejen jako dite,ale ani ted ze o nich jeste nic moc nevis ;-)

 53. proud napsal:

  Staci si i skocit sem a srolovat o neco vic jak pul sajty..... http://www.nwoo.org/literatura-a-ke-stazeni/

 54. proud napsal:

  Na komance je potreba se podivat jako pozorovatel co nestrani tem ani tem,pak ti vyjede v cem byli lepsi,v cem horsi a co uplne posrali.Proto jsem taky zastance zadnyho -ismu,ale uplne novyho systemu kterej si udelaj obycejny lidi sami,to znamena od a az po z.

 55. PetrC napsal:

  Manipulace, okradani diky inflaci a vselijake jine svinstva co se ohledne penez deji to ja nevyresim. Jenze nebudou penize, bude se manipulovat s necim jinym. Hlavni je naucit mlade ze vytisknout bankovku je okamzik, ale strom roste desitky roku. Penez se nenajite, ale jen maji slouzit a ne my jim. A kdyz je nema, nema nic kupovat. To je tak vse co je muzete naucit. Zbytek musi pochopit sami. Nezapomente ze vetsina mladych vam kasle na vselijake kecy o penezich ,jak jsou spatne a podobne. Na ten podfuk prijdou vetsinou az se zacnou starat sami o sebe.

 56. proud napsal:

  Jsme u toho,jak ktery na nej kaslou ;-).Ty co si to zaslouzej se nevykaslou na to co jim rikaj stary a radi si ty zkusenosti poslechnou a pocitaji s nima.Ostatni se umlatej sami,co je mi po nich ;-)

 57. proud napsal:

  Navic mozna sam tusis jak malo potrebujes penez,kdyz vis a znas ;-).Jak malo musis tenhle svinskej system podporovat..........jen chtit ;-)

 58. PetrC napsal:

  Proude v dnesni dobe potrebujete penize skoro vsude. Vsichni maji natazene ruce od bezdomovcu az po ty nejbohatsi. A ty plat. Aby jste zil spokojeny zivot sice moc penez neporebujete, ovsem dostat se do stavu kdy se k tomu bodu dostanete, je to drahe. Takze potrebujete a potom nepotrebujete. Navic zalezi na tom kde zijete.

 59. proud napsal:

  Jiste,zalezi to na vic vecech,co znate,umite,jak se vam chce a podobne. Cim linejsi,tim vic penez potrebujes,nebo pak druhej extrem,cim pracovitejsi,tim vic investujes a tim vic vydelas,kolik mas ale v tom pripade casu na zivot nerozebiram......

 60. proud napsal:

  Ti kdo nekdy opravdu delali preziti v divocine zjistili ze tech penez moc nepotrebujou,tak na zakladni vybaveni:-))))))))))))))))

 61. PetrC napsal:

  Prave opacne. Cim pilnejsi jste tim vic penez potrebujete. Pokud si dam postelovy den, nic mne nestoji. Ovsem mne nebavi lezet, takze se pustim do skleniku, k skleniku potrebujete sklep a penize jen potecou. Ku...a, jdu do postele.
  Ti co opravdu delali preziti v divocine se museli do te divociny dostat a popravde vetsina tech pribehu je pribarvena. Je rozdil kdyz si jdete hrat na par dnu do lesa na zalesaka a je rozdil v ni zit.

 62. proud napsal:

  S tim o ty divocine naprosto souhlasim,jen rikam,ze je mnohem lepsi ji mit vyzkousenou na cisto uz predem,i kdyz jen po par tejdnech :-)

 63. proud napsal:

  Faktem prej je(mam jen z doslechu,ale z prvni ruky),ze jsou nejhorsi prvni tri mesice,pak se ti naopak nechce zpatky.Teda nejdriv chce,ale jak zalezes do baraku,koukas jen kde nechal tesar diru,abys mohl zase zmizet :-)).Krapet(ale kua poradne!) se ti zostrej smysly.

 64. PetrC napsal:

  No tak proc v te divocine nezustanou a jen placaji. Ja zkusil a zustal. Jen tu prvni zimu jsem nemohl spat u zdi aby mi neprimrzly vlasy. Ono kazdy si predstavuje ty krasne dny kdy spite pod sirakem. Jenze pak prijdou dny skarede a utika se do civilizace aby se vykladalo jak se zije v prirode. Mi tu prislo take kdysi par takych kecalu, odesli par metru od baraku a posrali se strachy, proto ze narazili na medveda nebo kojoty. Ovsem jeste tu mam par skoro stolerych znamych, kteri se tu narodili a k staveni baraku jim stacila rucni pila a sekera. To byli borci, zadny utek do civilizace kdyz se vse sralo.

 65. proud napsal:

  :-),ani ja nezustal,ale naucit jsem se to chtel ;-).No a pod sirakem bych v zime bez poradny celty nikdy nespal :-))))

 66. proud napsal:

  A kolik ze to znas lidi co spej v zime venku pod sirakem a nepoohlizej se po necem pevnejsim a hlavne teplejsim? ;-)

 67. PetrC napsal:

  Samozdrejme lidi co bydli pod sirakem vidam hodne, rika se jim bezdomovci. Ale, neznam nikoho kdo spi pod sirakem v divocine. Vas osobne bych chtel videt jak spite pod celtou v minus40 a jak tou divocinou prochazite pokud vam nasnezi behem noci pres metr snehu. To jsou vzdy take reci. Ja prosel lesy na jihu Canady a to je park. Prosel jsem lesy v Ceskoslovensku od Sumavy po Tatry - vetsinou to je oproti divocine park. Prosel jsem lesy a delal v nich lesy zapadni Canady a muzu rict ze to je divocina zvlast nektere oblasti kolem Pacifiku a nebo uprostred B.C. kde porad leje a vse roste jak v nekde v Amazonii. Na nejakou vetsi zvirenu, kromne medvedu, kojotu neuvidite. Proste tam neprojdou. A zni to blbe, ale taky vykaceny les je pro srny, losy, jeleny jedine lakadlo, proto ze jim tam zacne rust porost vhodny k zradlu. Tak pojdte prezivat do divociny.

 68. proud napsal:

  Takovej minus kdyby prisel a nestacil jsem se zakopat,byl bych moc rad kdybych zapadal snehem,v opacnym pripade bych se nejspis uz ani neprobudil.Ovsem na zimu venku se rozumnej clovek chysta,ze ano :-)

 69. proud napsal:

  Njn,Canada bude asi na "prezivani" jinsi kafe,ja mam za sebou jen Wisconsin a Minesotu,tu jen zkusmo. Mne se to teda libilo :-)

 70. PetrC napsal:

  No tak. Kdyz je minus 40 tak toho moc nenasnezi. Zakopat by jste se stihl, ale o odkopani notne pochybuji. Jednou jsem jako novace v Northwest territories koukal a divil se proc lide jezdi do obchodu vzdaleneho 300m autem. Pak jsem vylezl ven a pochopil. Toz hura na prezivani v divocine. No a v lete vas sezerou komari i pod tou celtou. Ti komari jsou horsi nez mraz.

 71. PetrC napsal:

  Mam dojem ze Minesota taky v zime neni zaden zazrak na prezivani.

 72. proud napsal:

  Pravda je ze jsem zazil maximalne -37,5 stupne a mazal jsem ven si to uzit.....ani jsem nenatahnul luk,jak byl ztuhlej :-)))))))))))))))))))).V takovym mraze jsi bez ohne vyresenej.....Nastesti je celkem vzacnej a relativne kratkej. Ovsem tak ci onak jsem preferovaval "zemljanky" ve kterejch jsem si topil........

 73. PetrC napsal:

  Proude tato diskuze vznikla na tom ze k preziti v divocine nepotrebujete moc penez uz to vykopani zemljanky vas stoji. Ryc, doprava na misto(zcela urcite jste k lesu neprisel pesky), poradne obleceni, boty. Ten luk take nebyl zadarmo. Ed v te zemljance potrebujete topit a neudusit se a nebo v lete zabranit komarum aby vas nesezrali. Tak samo opatrovani jidla, ono v divocine neni zas tak moc zvere a v lete se snazit drzt jidlo nekde v busi muze byt smrtelne. Kdysi mi kvuli tomu sezral grizzly souseda. Priprava na prezivani v lese je draha. Neni to jak v cechach ze se po par dnech z lesa vylezlo nakoupilo par konzerv a hura zpatky.
  Ja take do lesa vstoupil s partou tvrdaku ze kerych jsem pry byl nejmekci a po par dnech jich zaclo ubyvat, po tydnu jsem zustal sam a v lese se usadil. Jenze to stalo spousty penez.

 74. proud napsal:

  Tak jsi ji postavil ty,ja prece psal ze potrebujes zakladni vybaveni,ale pak uz ti jsou prachy k nicemu,jak se dostanes do divociny,potrebujes vodu,jidlo,teplo,sucho a pristresi,kdyz to mas v hlave v cajku,vystacis s tim hodne dlouhou dobu.

 75. proud napsal:

  No,pesky jsem k lesu skutecne neprisel a vybaveni mam opravdu hodne solidni,nesetril jsem na nem,ovsem bez znalosti je to i tak malem o nicem,pak te sezerou i ti komari..........Kdovi jak by to dopadlo,kdybych mel prezivat skutecne doopravdy a dlouho,nevim,ale myslim si ze jsem nemel nakrocino zas az moc spatne ;-). Ted a tady je s prezivanim samozrejme konec,mam jiny starosti a nemam potrebu,navic tady se nic novyho nenaucim,jak jsi spravne napsal,v tom "parku".Tady jen planuju co by kdyby...........a kdyby,pak uz svuj smer mam :-)

 76. PetrC napsal:

  Dalsi problem je ten-pokud to mas v hlave v cajku. Po par mesicich samotarskeho zivota v divocine cloveku zcela zakonite zacne jebat v kebuli. Co znam samotare tak vetsinou chlastaji, nebo droguji. A najit nejakou partnerku v dnesni dobe, na to zapomente. Holt uz nejsme borci jak nasi prapredci.

 77. proud napsal:

  Je zajimavy,jak jsou nekteri na ty kunde zavisly :-)))))

 78. PetrC napsal:

  Proude normalni je byt ve dvojici zena -muz. Pokud jste spis na muzske pohlavi, hlavne ze se dva maji radi. -:))))))

 79. proud napsal:

  Zadnej strach Peto,taky jsem kamarad jen s tou kundou,akorat mi uz nesmi domu naporad :-))))

 80. proud napsal:

  Takze jinak receno,ano,jsem z tech kdo milujou samotu a spolecnost jenom kdyz oni chtej a tak dlouho jak taky sami chtej.Mozna je to trochu sobecky,ale mam rad kdyz si muzu delat co chci a nemusim se zpovidat,ani brat ohledy.

 81. PetrC napsal:

  No vidite ja jsem spokojeny a to uz pres tricet roku. A to jsme ze zacatku prosli hodne spatnym, nastesti nas to jeste utuzilo.

 82. PetrC napsal:

  Ale ja take delam co chci. Nastesti toho nechci moc, tez by mi mohla jednu prastit.
  Vy zijete nekde v mestecku, my na samote, kde mesice nikoho neuvidite. Ja si nedovedu zivot bez zenske ani pedstavit. Jiz od puberty se mi libily a to mne drzi porad.

 83. proud napsal:

  Stastnej to chlape,budiz vam prano,ja takovy stesti nemel,ale muze me hrat ze jsem par z nich pomohl pri odrazu :-)))))))))))))))))))

 84. PetrC napsal:

  Proude pokud by jste miloval samotu, zijete spis mojim stylem. Pokud chci samotu ukazu manzelce nejaky recept a pul dne mam pokoj. Druhy pulden mam pokoj, proto ze ji vzdy nazenu na nejake studie.

 85. proud napsal:

  Ty se samoty bojis,ale co ja bych za ni,takovou jakou popisujes, dal,jenze osud chtel jinak....

 86. .lak napsal:

  hovnem jako bičem nezapráskáš :lol:

 87. proud napsal:

  ....a kdyz zapraskas.....tak leda sebe!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!