Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.10.2019

rada_841; Ukrajinští poslanci se lekli a odložili zrušení poslanecké imunity. Bojovníci proti korupci si myslí, že problém byl uložen k ledu.

2; Maďarsku nevyhovují dodávky ruského plynu pouze přes Ukrajinu a touží připojit se k „tureckému proudu“. Informoval o tom maďarský premiér Viktor Orbán.

3; Ve Státní dumě poradili Zelenskému, aby se postavil nohama na zem. Nový prezident Ukrajiny obelhává sám sebe, když slibuje jako v ruské pohádce, že „půjde nevím kam a přinese nevím co“.

4; V Nejvyšší radě vyzvali Západ, aby se nevměšoval do vnitřní ukrajinské záležitosti. Šéf strany Hlas vyzval evropské země, aby nezasahovaly do vnitřních záležitostí suverénní Ukrajiny a nenutily Kyjev k míru v Donbasu.

5; Vtipálek přinutil poslance, aby se omluvil za sexuální skandál. Dopisoval si s ním a vydával se přitom za generálního prokurátora Rjabošapku.

6; „Hejna ruských jaderných ponorek zamořila Atlantik“. Síly NATO se vydaly na průzkum Norská média předtím informovala, že prý byly odhaleny početné ruské jaderné ponorky, které všechny mířily do Atlantského oceánu.

7; Nacisté neopouštějí Zolotoje. Armáda Luganské republiky je připravena neutralizovat ohrožení civilního obyvatelstva.

8; Gončarukův nevydařený projev odhalil hluboký rozkol ukrajinského vedení,. Sám premiér se už stihl znemožnit v řadě skandálů.

9; Kašpárek Zelenskij vyzývá k investicím do ukrajinského průmyslu, který prakticky už neexistuje. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij shání nové investory, což je značně náročný úkol.

10; Bitva o Pobaltí: Evropa zahajuje boj o vědomí Rusů. V Pobaltí pokračuje bitva s ruskými médii.

11; Proč vůbec Ukrajina počítá, kolik bude stát obnova Donbasu? Donbaská otázka není ještě vyřešena a v Kyjevě už počítají, kolik bude stát obnova tohoto regionu.

12; Ukrajinský paradox: Zelenskij chce přehrát Putina. Na místě očekávaného odpoutání sil se nadále nacházejí ozbrojenci pluku Azov.

13; V Porošenkově televizi srovnali obyvatele Donbasu se zvířaty. Budou za to nacisté potrestáni? Ukrajinští nacionalisté pokračují v destrukci státu.

14; Americká armáda zveřejnila záběry z operace na likvidaci vůdce Islámského státu Al-Bagdádího. Centrální velení amerických ozbrojených sil zveřejnilo fragmenty operace.

15; Na Západě vymysleli nové kódové označení NATO pro Su-57. Su-57 (dříve PAK FA) je ruská stíhačka páté generace. Poprvé vzlétla v roce 2010. Nově se bude podle NATO jmenovat Felon (Zločinec).

16; Britové hodnotili odpálení mezikontinentální rakety Bulava z ponorky Kníže Vladimir. Někteří komentátoři vyjádřili lítost, že v současném světě se vůbec podobné zbraně ještě vyvíjejí...

17; V Petrohradě odtajnili posudek KGB na Putina. Byl schopným funkcionářem už ve velmi mladém věku 23 let v roce 1975.

18; Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty ukázali neuvěřitelné podmínky, ve kterých žijí na hranici s Krymem pro případ, že by Putin zaútočil. Za posledních pár let bylo rozkradeno všechno, i to, co bylo přikované: Dveře, okna, vytrhali vedení, odmontovali záchodové mísy.

19; Washington zvažuje strategie útoku na Krym a Dálný Východ. Ve vládě USA se zvažují nové strategie „zadržování“ Ruska a Číny. Jistě počítají s tím, že i USA mohou být těmito zeměmi podobným způsobem „zadržovány“...

20; Zelenskému poradili, aby se připravil na reintegraci Ukrajiny do Ruské federace. Neztrácejte čas reintegrací Krymu do Ukrajiny.

21; Tajuplný nález. Na Dně Baltského moře byla objevena ponorka. Objevila ji posádka nejnovějšího plavidla protiminové obrany „Alexandr Obuchov“, který vyhledával podmořské miny.

22; Ropa podražila v souvislosti se zastavením činnosti ropovodu v USA: Zásoby benzinu v USA poklesly minulý týden na dvouleté minimum.

23; Šéf Státního departmentu rozhodl za Číňany, že nepotřebují Komunistickou stranu. Mike Pompeo je přesvědčen, že Číňané vlastně nechtějí žít v komunismu.

24; Nehezká smrt. Zahynula dvaasedmdesátiletá „dobrovolnice“, která vyráběla maskovací sítě pro ukrajinskou armádu. V Kremenčugu v Poltavské oblasti označovali slepou aktivistku za symbol místního majdanu.

25; Bogdan: Zelenskij je unavený. Okamžitě se vyrojily spekulace, zdali to není předvěst jeho odchodu.

26; Kongres USA hlasoval proti členství Ruska v G7. Připomeňme, že to není tak dávno, co se na summitu G7 v Biarritzu lídři členských zemí málem pohádali, když rozhodovali o tom, co s Ruskem. G7 nepředstavuje klub největších ekonomik světa. Sdružuje 2., 4., 5., 9., 10., 12. a 17. největší ekonomiku světa. Ekonomickou sílu G7 paradoxně vyváží pouhé čtyři největší ekonomiky stojící mimo tento „exkluzivní klub“: Čína, Indie, Rusko a Indonésie. Sedm největších ekonomik stojících mimo G7 („čtyřka“ plus Brazílie, Mexiko a Turecko) převyšuje ekonomický výkon G7 o celých 23% (48:39 – v bilionech dolarů).

27; Vitalij Kličko se chystá zpět do ringu. Říká, že má v úmyslu bojovat o titul nejstaršího mistra světa v boxu v supertěžké váze.

28; „Strejčku, vezměte nás do NATO...“ Zelenskij přijal Stoltenberga v Kyjevě. Rozhovory proběhly podle slov tiskové služby „v úzkém kruhu“.

29; Zelenskij stanovil datum odpoutání sil v obci Petrovskoje. Do poslední chvíle blokovala právě ukrajinská strana odpoutání sil na několika úsecích linie dotyku.

30; Fašisté „složili zbraně“ v obci Zolotoje. Pokračují posměšky nad „jen tak někým“ Zelenským. Zbraně jsme složili kultivovaně na jedno místo, kam ale máme přístup, posmívají se Zelenského naivitě v „Nacionálním korpusu“ (Národní sbor) sdružujícím Pravý sektor a další nezákonné nacistické ozbrojené formace.

31; Generální tajemník NATO zapomněl udělit Zelenskému slovo. Zelenskij se skromně ozval a svůj projev nakonec mohl odvyprávět. Z celé situace je patrné, že to, co říká Zelenskij, prakticky nikoho v NATO nezajímá.

32; Tahle země je jeden velký cirkus. Starosta Dněpropetrovska Filatov se vyjádřil k sexuálnímu skandálu v Nejvyšší radě. Tahle fantasmagorie se netýká nějakého řadového poslance sedícího v parlamentu jen do počtu, ale předsedy výboru pro zahraniční záležitosti!

33; Ruští kosmonauti se budou muset uskrovnit, aby se Američané mohli dostat na Mezinárodní kosmickou stanici. Místa pro příchod amerických astronautů na MKS se budou přidělovat pro léta 2020 až 2021 na úkor ruských posádek Sojuzů.

34; Bylo vydáno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s dopadem rakety vypálené ukrajinskou armádou. Lékaři bojují o životy dvou osob.

35; Uljana Suprun (přezdívaná „Doktorka Smrt“) informovala o tom, jak Rusko brání ve vakcinaci Ukrajinců. Bývalá ukrajinská ministryně zdravotnictví se nemůže uklidnit a pořád ve všem hledá „ruku Kremlu“.

36; Bylo zveřejněno město s nejvyššími platy na Ukrajině. A není to Kyjev. Navíc se to město nachází v Donbasu: Jedná se Mariupol.

37; Jak v Oděse demontovali reliéf maršála Žukova na Kulikově poli. Byl do zdiva zapracován tak fortelně, že členům nacistického „Nacionálního korpusu“ odolával několik hodin.

38; Ukrajina pospíchá. V Kremlu komentovali informace o datu setkání Normandské čtyřky. Dmitrij Peskov prohlásil, že žádné datum ještě dohodnuto nebylo a 15. listopad je jen spekulace.

39; Z pevniny se bude jezdit do čtyř cílových stanic. Byl zveřejněn jízdní řád vlaků, které pojedou přes Krymský most. Železniční nádraží v Simferopolu se chystá na zahájení provozu vlaků po Krymském mostu.

40; Francii zatopily deště. Byl zaveden režim mimořádné situace. Jsou hlášeny i oběti na životech. Lijáky začaly ve Francii už minulý týden.

41; Ruská vláda stanovila přípustnou hranici pro růst cen energií pro domácnosti pro rok 2020. Někde bude růst menší (2,4% v Něneckém autonomním okruhu), jinde o něco citelnější (6,5% v Čečně).

42; Islámský stát učinil prohlášení o smrti Al-Bagdádího a hned uvedl jméno nového „chalífa“.

43; Hysterie ve Státním departmentu. Rusko prodává systémy S-400 jako dříve kalašnikovy. Rusko pilně pracuje na tom, aby vnutilo světu protiraketové systémy S-400 Triumf podobně jako dříve samopaly kalašnikov.

44; Maďarsko „skříplo“ Ukrajinu a nakonec odvolalo veto na prohlášení NATO. Ve finální verzi dokumentu je obsažena výzva Ukrajině, aby dodržovala mezinárodní právo a požadavky mezinárodních organizací.

45; Impeachment Donalda Trumpa: V Kongresu byla schválena rezoluce. Je to první oficiální hlasování v rámci procedury impeachmentu, která byla iniciována Demokratickou stranou.

46; V Donbasu začaly srážky mezi ukrajinskou armádou a nacisty. Jsou hlášeny ztráty. Tvrdá konfrontace mezi nacionalisty a velením OOS (ATO) přerůstá v otevřený boj.

47; V Charkově klepal muž granátem po autobusu. Policisté (v tu chvíli nebyli ve službě) zadrželi ozbrojené muže.

48; Naléhavé prohlášení: Nepřítel zaútočil na obec Lozovoje. Armáda Doněcké republiky má ztráty.

49; To si snad ze mě děláte legraci... Poslankyně se na zasedání Nejvyšší rady téměř rozplakala, když kolegové odmítli projednávat její pozměňovací návrhy týkající se změny statusu Naftogazu.

50; Ve Státní dumě tvrdě odpověděli na výzvu NATO předat Ukrajině kontrolu nad Krymem. My zase Američanům navrhujeme, aby se vrátili do Evropy a předali teritoria Spojených států jejích zákonným majitelům, které z větší části vyvraždili.

51; V Německu oznámili „vítězství“ Ukrajiny v boji proti „Severnímu proudu – 2“. Pokusy západních států zmařit realizaci projektu nebyly korunovány úspěchem. Práce probíhají podle harmonogramu.

52; Za léta nezávislosti byla rozkradena a zašantročena polovina státní zemědělské půdy. Oznámil to ukrajinský ministr pro obchod, hospodářský rozvoj a zemědělství Timofej Milovanov.

53; Na západní frontě klid. V Radě federace komentovali projev šéfa NATO. Vystoupení Jense Stoltenberga před ukrajinskou Nejvyšší radou znovu potvrzuje to, co je nabíledni: 1. Vedení NATO se nepoučilo z událostí na Ukrajině ani z vývoje po skončení studené války. 2. Tím, že prohlásil, že „všechny strany NATO podporují Ukrajinu“, vyloučil možnost, že by mohla mise z Bruselu vystupovat jako prostředník nebo nezávislá strana. NATO se zcela diskvalifikovalo tím, že místo aby tlačilo na Ukrajinu ke splnění Minských dohod a Steinmeirova vzorce, opakuje nesmyslný požadavek na stažení jakýchsi imaginárních ruských vojsk z Ukrajiny. Dokonce i Zelenskij má dnes rozumnější a vstřícnější postoj. A za vrchol bezradnosti lze považovat výzvu k tomu, aby Rusko přijalo odpovědnost za sestřelení Boeingu MH17. Jako by říkali: „My nebudeme vyšetřovat a hledat skutečného viníka. Přiznejte se prostě proto, že nás je víc a jsme hlasitější“. Západ se musí zbavit svého tradičního přezíravého postoje k Rusku, jinak nebude možné s námi udržovat „normální“ vztahy.

54; Generál ministerstva vnitra byl ve Stavropolu zadržen pro podezření z organizování nájemné vraždy. V současné době probíhá vyšetřování.

55; Plynová válka: Dánsko definitivně zničilo sny Ukrajiny a vítězí Rusko. V situaci ohledně plynu došlo k dalšímu obratu.

56; Asad se neočekávaně vyjádřil k osobě amerického prezidenta: Je nejlepším prezidentem v historii Spojených států.

57; Ruští vojáci osvobodili syrské vojáky zajaté ozbrojenci. Osmnáct syrských vojáků bylo předáno do rukou ruských představitelů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.10.2019

  1. argentaurum napsal:

    NATO je určené na odpis.Skostnatené štruktúry v ňom nie sú schopné myslieť inak,ako za čias studenej vojny a ich vlhkým snom je vojna z Ruskom,samozrejme rukami iných,Ukrajincov,Gruzíncov,Kaukazanov a Pobaltím.Snahy sú márne,NATO je už definitívne v kóme.Ukrajinskí nacisti môžu odpočítavať dobu,kedy im ktosi zakrúti krkom,sú nadbytoční a svoj cieľ nesplnili.V USA začínajú chápať,že bremeno zvané Ukrajina a pokus pripravovaný 150 rokov je na konci a výsledok je totálny prepadák,Ukrajina už slúži iba ako nástroj,ktorý sa má na konci nielen odhodiť,ale má byť úplne zničený,aby ho Rusko bolo nútené dávať dohromady za vlastné prostriedky a tak vlastne Rusko "zadržali" vo vývoji.Úvahy američanov sú dementné,Rusko podmieni obnovu vzťahov so západom tým,že západ sa bude musieť podieľať na obnove Ukrajiny a má pravdu,západ sa zodpovednosti za to,čo sa tam stalo nemá ako vyhnúť.Veselé čítanie pre tých,ktorí tento vývoj predpovedali už v r.2014..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!