Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.11.2019

voennye_rossiya_serbiya_01; Nepřátelé se pokoušejí rozhádat Srby a Rusy pomocí Islámského státu. Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo fejkové video televizní společnosti RT v srbském segmentu sociálních sítí.

2; Putin se necítí jako krotitel klubka hadů. Lavrov komentoval americkou karikaturu, na které Putin drží v ruce klubko hadů označených názvy států Blízkého Východu.

3; Proti Kličkovi bylo na žádost protikorupčního soudu zahájeno trestní řízení.

4; U Porošenka promluvili o pronásledování poslance, který vyhrožoval Zelenskému. Strana „Evropská solidarita“ oznámila, že jeden z jejích poslanců čelí pronásledování, a požaduje ukončení trestního stíhání.

5; Bílý dům je připraven na impeachment Trumpa. V administrativě amerického prezidenta prohlásili, že jsou připraveni na případ, že by Donald Trump opustil svou funkci předčasně.

6; Jasně, přivezl jsem mimozemšťany... Saakašvili podivně odpověděl na otázku o gruzínských ostřelovačích na Majdanu. Michail Saakašvili označil policejní orgány Běloruska za filiálku Kremlu.

7; Jak kyjevský režim ustupuje nacistům. Problém je v tom, že ukrajinští nacisté jsou jen pěšáci v cizí hře.

8; Donbas neumožní Ukrajině, aby vstoupila do NATO. O tom není pochyb. Západní vojenský blok pouze slibuje, že pozve Ukrajinu mezi sebe. Ve skutečnosti to není reálné.

9; Prudké boje v horách Latakíje. Ozbrojenci se vrhli do útoku. Podrobnosti sdělil armádní zdroj.

10; Vrazi v ohrožení. Na Ukrajině začínají přiznávat zločiny Majdanu. Jakmile o těch věcech jednou začali mluvit, znamená to, že není daleko okamžik, kdy bude pravda triumfovat.

11; Proti komu budou ještě bojovat? Navrhuje se, aby Dánsko za své povolení výstavby „Severního proudu – 2“ bylo zařazeno na seznam Mirotvorec. Přitom právě Dánsko nejdéle ze všech zúčastněných zemí vydrželo vzdorovat...

12; V Luganské republice tvrdě odpověděli ukrajinskému ministrovi kvůli Rusku. Noví ukrajinští ministři by měli být zticha, než se provalí jejich role na zločinech Kyjeva spáchaných v Donbasu.

13; Generální tajemník NATO dorazil do Kyjeva a drze označil „viníka“ sestřelení Boeingu MH17. V NATO plyne život v nějakém paralelním vesmíru. Nebo že by na Západě začali prosazovat nové pojetí spravedlnosti sloučením funkcí vyšetřovatele, žalobce, soudce a kata?

14; Mírový proces v Donbasu? Karatelé dostali neomezené pravomoci. Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý týden.

15; Gruzínští ostřelovači z Majdanu jsou postupně vražděni. Ti, co jsou ještě naživu, jsou připraveni spolupracovat. Na Majdanu v roce 2014 operovali gruzínští ostřelovači, kteří mají na svědomí většinu obětí jak mezi demonstranty, tak i mezi příslušníky zasahujícího Berkutu.

16; SBU vytvořila falešnou stránku Luganské republiky, aby bránila získávání občanství Ruska. Tajné služby Ukrajiny vytvořily fejkovou stránku státních služeb Luganské republiky. Oznámili to na luganském ministerstvu vnitra.

17; Je stahování vojsk v Donbasu podvodem páchaným na Ukrajině? V první listopadový den zveřejnila Ukrajina dvě převratné novinky. Zelenskij oznámil, že 4. listopadu začne odpoutávání sil u obce Petrovskoje v Doněcké oblasti. Druhou zprávou bylo, že pokračuje odpoutání sil v oblasti Zolotoje 4.

18; Sýrie: Rozvědka zachytila velmi zajímavé rozhovory idlíbských teroristů svědčících o nejednotě mezi ozbrojenci a vysokých ztrátách mezi nimi.

19; Krymský most má na Ukrajinu devastující účinky. Kyjev šílí vzteky. Západní podnikatelské kruhy se odvracejí od Ukrajiny.

20; Došlo k výbuchu na tankeru v přístavu Nachodka. Jsou hlášeny oběti na životech. Podle předběžných informací mohlo na lodi dojít k explozi směsi plynu a vzduchu.

21; Ukrajinská armáda oznámila, že její jednotky jsou připraveny se kdykoli vrátit na pozici v obci Zolotoje. Zástupce náčelníka generálního štábu ukrajinské armády prohlásil, že v případě obnovení ostřelování ze strany nepřátele mají vojáci právo znovu zaujmout své pozice.

22; Státní dluh USA překonal další rekord. Americký státní dluh přesáhl 23 bilionů dolarů a přesahuje roční HDP země. Na jednoho obyvatele USA připadá osmnáctkrát vyšší částka dluhu než na jednoho obyvatele Ruské federace.

23; Přiveď kamarádky. Turek verboval sexuální otrokyně v Mariupolu. Muž navrhoval děvčatům, aby za peněžitou odměnu poskytovaly sexuální služby ve Švýcarsku.

24; Tablety nahradí inspektory dopravní policie při řešení dopravních nehod. Aplikace už funguje v několika regionech Ruska.

25; Hlídat hranici může někdo jiný. Trump informoval o skutečných cílech USA v Sýrii. Podle jeho slov Washington nadále spolupracuje s kurdskými oddíly, Tureckem a s „mnoha dalšími zeměmi“.

26; Na Ukrajině navrhli pálit raketami na ruské jaderné elektrárny. Bude to skoro jako jaderné zbraně. Jedna raketa přiletí na jadernou elektrárnu na území Ruska a fakticky dojde k jadernému výbuchu, prohlásil ukrajinský „politický expert“ Taras Zagorodnij.

27; Roskosmos vypověděl smlouvu na výrobu „Angary“. Kontrakt na výrobu rakety-nosiče v ceně více než dvou miliard rublů byl podepsán 25. července. Přesný důvod odstoupení od smlouvy se neuvádí, ale už dříve dodavatel neplnil harmonogram plnění smluvních závazků. Raketa měla být hotova v polovině října 2021.

28; Další výměna zajatců s Ruskem nebude jedna ku jedné, ale bude rozsáhlejší, říká ukrajinský ministr zahraničí.

29; Mohutné subtropické teplo se blíží k moskevskému regionu. Vrchol na tuto roční dobu abnormálního tepla se očekává v úterý 5. listopadu.

30; Nabízeli mi domek v Nizozemsku. Cemach poskytli interview Kirillu Vyšinskému. Klíčový svědek v případu katastrofy MH17 říká, že mu Nizozemsko nabízelo občanství výměnou za náležité svědectví.

31; Unikátní událost. „Ufa“ a „Magadan“ byly ve stejný okamžik založeny v Loděnicích admirality. Druhá dieselelektrická ponorka projektu 636,3 „Volchov“ pro Pacifickou flotilu bude spuštěna na vodu v prosinci.

32; V Donbasu zmizela více než polovina vojenské pomoci poskytnuté Severoatlantickou aliancí. Mimořádná prověrka komise našla na skladech šokující stav.

33; Strhl ukrajinskou vlajku a otřel si o ni boty. Obyvateli Oděské oblasti hrozí vězení, Okolnost, že byl mladík opilý, na policisty nezapůsobila.

34; Odpovídat „ano“ nebo dokonce slovy „ano, potvrzuji“, když vám volají z neznámého čísla, je krajně nebezpečné. Byly zveřejněny informace o novém druhu podvodu. Podvodníci pořizují digitální záznam vašeho souhlasu, který mohou použít pro své zločinné cíle.

35; V ukrajinských médiích se objevila další dojemná pohádka, která má za úkol vykreslit vrahy a karatele v Donbasu v co nejrůžovějších barvách. Hrdinkou je tentokrát sestra z Drogobyče ve Lvovské oblasti Nika Aristova, která své civilní povolání vyměnila za nezištnou službu vojákům v Donbasu.

36; Rusko se vrátilo na Blízký Východ a stalo se všudypřítomným, píší americká média. Tyto změny pomohou Spojeným státům vypracovat novou politiku se skromnějšími cíli.

37; Rozhodnutí Malajsie nakupovat letadla v Rusku vyvolalo v Kyjevě hysterii. Cestující z MH17 jsou mrtví a jim je to jedno! Ve skutečnosti se jedná o obchodní válku mezi Evropou a Malajsií. Evropa přestává odebírat od Malajsie palmový olej, což tamní ekonomice působí nemalé potíže. Malajsie v podstatě zrcadlově odpověděla odmítnutím nákupu evropských letadel. Navíc Malajsie nevěří ve vinu Ruska na sestřelení jejich letadla nad Donbasem.

38; V kyjevském nočním klubu pracovník zařízení umlátil k smrti návštěvníka. Cizinec, který pracoval pro zábavní centrum, způsobil při konfliktu návštěvníkovi poranění hlavy, na které dotyčný pak v nemocnici zemřel. Pachatel byl zadržen a hrozí mu až deset let vězení.

39; Nacisté se chystají uskutečnit v Donbasu útok ze vzduchu. Nacistické skupiny plánují útoky pomocí dronů.

40; Ruská pravoslavná církev přerušuje styky s nejvyšším představitelem Řecké církve kvůli uznání rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“. Ruská pravoslavné církev přeruší eucharistické kontakty s nejvyšším představitelem Řecké církve už tuto neděli.

41; Ruský Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení kvůli zveřejnění videa, na kterém děti v rámci interview zpovídají zvrhlíka. V současné době vyšetřovatelé vyslechli organizátora natáčení a přesněji vymezují okruh obětí této úchylné akce.

42; Na východě Německa vyhlásili „mimořádnou situaci“ v souvislosti s aktivizací krajně pravicových sil.

43; V Doněcké republice navrhli ukrajinskému propagandistovi, který označil Donbas za vřed. Ukrajinští pseudoexperti by měli osobně navštívit region, aby se seznámili s lidmi, které šmahem označují za nepřátelské obyvatelstvo.

44; Facebook odstranil potvrzení pravosti ze stránky nejvyššího představitele Krymu. O tomto „vítězství“ informoval tzv. „stálý zástupce prezidenta Ukrajiny v Autonomní republice Krym“ Anton Koriněvič.

45; Turecko vyhrožuje, že pošle do Evropy teroristy. Turecká vláda obvinila Evropskou unii z nezodpovědného vztahu k ozbrojencům teroristické organizace Islámský stát.

46; Bulharsko hned po Ukrajině zareagovalo na Macronovo ostré prohlášení. Připomeňme, že Macron v interview pro časopis Valeurs Actuelles doslova prohlásil, že jsou mu milejší legální imigranti z Guiney nebo Pobřeží slonoviny než nelegální ukrajinské a bulharské bandy.

47; Trumpova podivná prosba překvapila spojence USA. Trump požádal vlády evropských zemí, aby pomohly s vyšetřováním vůči bývalému prokurátorovi USA Robertu Muellerovi a jeho týmu, kteří se zabývali údajným vměšováním Ruska do amerických voleb.

48; Na Ukrajině vzrostla spotřeba plynu. Vláda vyzývá k přivření kohoutů. Spotřeba plynu na Ukrajině v posledních dnech vzrostla na 110 milionů kubických metrů za den, což je přes 2,5 kubíku na osobu a den. Na udržení pokojové teploty v bytě o velikosti 50 čtverečních metrů přitom stačí při současných venkovních teplotách méně než jeden kubický metr plynu denně.

49; Naftogaz podal novou žalobu na Gazprom. Oznámil to výkonný ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko. Z ruské strany ale v poslední době zaznívá požadavek, že nová smlouva o tranzitu plynu je podmíněna naopak ukončením všech soudních sporů, nikoli zahajováním dalších. Naftogaz žaluje Gazprom už o 12 miliard dolarů.

50; V Moskvě byl zastřelen náčelník „centra E“ ingušského ministerstva vnitra. Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení. „Centrum E“ je Správa ministerstva vnitra pro boj s extremismem.

51; Arkadij Babčenko uprchl z Ukrajiny. S touto zemí mě už vůbec nic nespojuje, prohlásil kontroverzní novinář známý fingováním vlastní smrti.

52; V USA během letecké show havarovalo vojenské letadlo. Letadlo Grumman OV-1 havaroval kolem 13:15 místního času.

53; Šestiletá dívka přežila v ruském Kirově během jediného dopoledne dvě vážné dopravní nehody. Při první došlo k havárii rodinného osobního auta, při které zahynuli oba její rodiče. Druhou dopravní nehodu měla sanitka, která ji vezla do nemocnice a které nedalo přednost jiné auto.

54; Chruščovův syn komentoval článek španělských médií o nepoužitelné „Car-Bombě“. List La Vanguardia prohlásil, že termojaderná bomba není použitelná pro její příliš velké rozměry. Sergej Chruščov prohlásilo, že Sovětský svaz se nechystal tuto bombu použít, ale z jiných důvodů než uvádí list.

55; Ruský svaz v Lotyšsku vyzval k sankcím za bourání sovětských památníků. Spolupředseda Ruského svazu Lotyšska se domnívá, že Rusko musí tvrdě zareagovat na podobné akce.

56; Tři mladiství byli zatčeni pro podezření ze znásilnění a vraždy v Zabajkalsku. Informuje o tom tisková služba Vyšetřovacího výboru Ruské federace pro Zabajkalský kraj.

57; Zelenského tým v akci. Šéf SBU vyrazil šéfovi prezidentské kanceláře zub. Příčinou konfliktu bylo jmenování náčelníka Hlavní vyšetřovací správy SBU.

58; Bylo zveřejněno, kolik Ukrajinců podporuje uznání Doněcké a Luganské republiky. Byly zveřejněny výsledky průzkumu. 25,5% si myslí, že by Ukrajiny měla zastavit boje a uznat obě republiky. 53,7% s tím nesouhlasí.

59; Obyvatelé Oděsy vyšli do ulic proti demontáži pamětní desky maršála Žukova. Agresivní nacisté akci zmařili. Jen jedna žena měla odvahu jim říct do očí, co si o nich myslí.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!