Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.11.2019

bednost_ukraina1; Ukrajince očekává prudké zdražení potravin. Týkat se to bude téměř všech položek ze sociálního spotřebního koše.

2; Jaká by měla být jednotící ruská idea? Učiní politicky nezkušený Trump Ameriku znovu velikou? O těchto otázkách se v rozhovoru pro týdeník Zvezda vyjádřil politolog, profesor výzkumného institutu Vysoké ekonomické školy a doktor politických věd Dmitrij Jestafjev. Další témata: živelný marxismus Donalda Trumpa, chromý dolar, degradace amerického průmyslu, neschopnost armády bojovat.

3; Proč nacistická menšina diktuje celé Ukrajině své podmínky? Známý novinář Jurij Tkačov pokračuje v komentáři demontáže Žukovovy pamětní desky v jeho rodném městě.

4; Záhada sovětského Nostradama. Sovětská klasika už málem odešla do minulosti, ale poptávka po knihách Nikolaje Nikolajeviče Nosova nejen neklesla, ale dokonce roste.

5; Ultimátum pro Ukrajinu: USA odmítají živit Ukrajinu. Jestli do této chvíle ukrajinská elita pravidelně něco vymámila od svých partnerů, tak nyní už to bude podstatně složitější.

6; Neliberální výchova v Luganské republice. Dnešní Donbas je více ruský než většina regionů Ruské federace.

7; Solovjov popřál Babčenkovi „neklidný život“. Arkadij Babčenko zmizel z Ukrajiny a přesuny tohoto podivného tvora už nikoho prakticky nezajímají.

8; Zvěrstva teroristů v Aleppu. Byla vydána další reportáž ze Syrské arabské republiky.

9; Ukrajinské letectvo čeká neveselý osud kvůli Rusku. Ukrajina bude muset přehodnotit situaci s leteckým spojením s Ruskem, prohlásil, ředitel Agentury sociálních komunikací.

10; Jak přežívají ukrajinští neonacisté? Efekt Drozdova. Co to je, jak vznikl a proč vůbec existuje? Ostap Drozdov je archetyp ukrajinského nacisty, který se nestydí pracovat s pojmem „podlidi“ (Untermenschen). Obyvatele Donbasu srovnává se zvířaty.

11; Neukotvený (nikam nepatřící) Donbas vyčkává na vhodný moment. Je dost podivné slyšet o jakýchsi reparacích, když na Ukrajině oficiálně neprobíhá válka.

12; Co čeká Ukrajinu bez ruského plynu? Nakolik je Ukrajina připravena přežít topnou sezónu bez ruského paliva?

13; Proč Trump nesnáší Ukrajinu? Lidé z Trumpova okolí tvrdí, že výměna u moci na Ukrajině nijak nezměnila Trumpův vztah k této zemi.

14; Zelenskij v ohrožení. Pro Avakova i Kolomojského je výhodné držet Zelenského co nejdéle v nejistotě.

15; Karatelé utrpěli ztráty. Voják ukrajinské armády předvedl mistrovský kousek v disciplíně „likvidace vlastní pozice“. Voják se pokoušel zatopit v armádních litinových kamnech typu „buržujka“ pomocí střelného prachu.

16; Americký „specnaz“ Delta byl terčem syrského útoku. Dostat se úspěšně k irácké hranici na východě Sýrie se vojenskému konvoji nepodařilo. Poslední jednotky amerických okupačních vojsk, které se podílely na obsazení severní Sýrie, opustily vojenskou základnu Sirrín, která byla dříve vytvořena na východním břehu Eufratu nedaleko mostu Karakozak spojující dvě části provincie Aleppo rozdělené řekou.

16; „Ruští trollové“ udržují ve strachu batalion NATO. Úroveň idiotismu vojáků jednotek Severoatlantické aliance je šokující.

17; Rusko vítězí. Ukrajina panikaří kvůli rozhodnutí Dánska ohledně „Severního proudu – 2“. Ukrajina má do konce listopadu čas si novou situaci důkladně promyslet, než začne nové kolo jednání.

18; Na Ukrajině informovali o pokusu o svržení Zelenského. Ve vysílání ukrajinské televize o tom promluvila bývalá ministryně spravedlnosti Jelena Lukaš.

19; Už to začalo. V Chersonu zkrátili vyučování ve školách kvůli nedostatečné teplotě ve třídách.

20; Trump označil vztahy s Ruskem za „velmi dobré“. Vypadá to, že dnes v Bílém domě všechno bylo označováno za „velmi dobré“.

21; Mučení. Marija Butina informovala o tom, jak se žilo v americkém vězení. Marija Butina si v USA odpykávala trest odnětí svobody kvůli obvinění ze spiknutí za účelem práce pro zahraniční vládu.

22; Porošenkovy krysy utíkají z potápějící se Ukrajiny. Tentokrát jde o Irinu Lucenko, která spolu se svým mužem věrně sloužila Petru Alexejeviči Porošenkovi.

23; Celý den pobíhal po ukrajinském městě Černovcy divoký kanec. Chytit zvíře se podařilo obyvatelům vlastními silami. Zahnali kance do areálu kostela a zavolali policii a záchranáře.

24; Moskvané se mhou těšit na mimořádné vysoké teploty. Informoval o tom vědecký šéf Hydrometeorologického centra Ruska Roman Vilfand.

25; USA urazila lídry zemí ASEAN. Trump nepřijel do Bangkoku. Americkou delegaci na ostudně nízké úrovni označili ostatní účastníci summitu za urážku.

25; Jurij Lucenko prohlásil, že se vrátil do Kyjeva. Jsme v Kyjevě. Žena měla těžké problémy se srdcem, napsal bývalý generální prokurátor Ukrajiny na sociální síti.

26; Odpoutání sil v obci Petrovskoje. Armáda Doněcké republiky je připravena, v ukrajinské armádě prohlašují cosi o provokacích. V jednu hodinu po poledni měly obě strany vypálit na nebe bílé světlice, ale Kyjev je podle všeho rozhodnut zmařit dosažené dohody.

27; Ukrajina bude členem NATO, říká Jens Stoltenberg. Kolektivní Západ nadále mává Ukrajině před nosem mrkvičkou členství v NATO jako nějakému oslíkovi. A Ukrajina na to pořád slyší...

28; Ukrajina zmařila dnes po poledni odpoutání sil v obci Petrovskoje. Informoval o tom šéf zastoupení Doněcké republiky ve Společné komisi pro kontrolu a koordinaci příměří.

29; Řekněte kdy a kde. Ukrajina žádá Rusko o své lodě. Připomeňme, že část ukrajinské flotily zůstala po „pokusu o průlom“ na podzim roku 2018 v ruské Kerči.

30; Na kontrolním stanovišti okupovaného Donbasu zemřel policista ze západu Ukrajiny. Zemřelým je sedmačtyřicetiletý major z Těrnopolské oblasti.

31; Klimkin rozesmál internet výzvou, aby se Ukrajina na truc všem stala „státem“. Uživatelé se ptají, čím byla Ukrajina dosud... Klimkin nejspíš nesprávně použil slovo „děržava“ a měl na mysli význam „mocnost“ či dokonce „velmoc“.

32; Německý tisk straší EU Ukrajinci. Spuštění „Severního proudu – 2“ může mít za následek novou vlnu běženců z Ukrajiny. „Severní proud – 2“ představuje hrozbu jak pro Ukrajinu, tak i pro celou Evropu, píše německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung.

33; Karatelé se trápí v Donbasu. Kyjev se posmívá vlastní armádě. Nejkritičtější situace vznikla v 128. samostatné horské útočné brigádě a 36. samostatné brigádě námořní pěchoty.

34; Povalil vlajku UPA a odešel od policie přes okno v druhém patře. U Kyjeva byl dopaden ruských chuligán. Ukrajinci chystají jeho vyhoštění do Ruska se zákazem vstupu na Ukrajinu.

35; Sto bilionů rublů morální kompenzace. Částka představuje pět ročních federálních rozpočtů Ruska. Obyvatel Orenburgu podal žalobu na exekutory. Má v úmyslu se obrátit i na vyšší instance, aby se jeho případ pohnul. Dosud mu každá instance jeho nesmyslnou žalobu zamítla jako nedůvodnou. Důvodem žaloby je blokování jeho stránky v síti Odnoklassniki.

36; „Neozbrojení dobrovolníci“ přijíždějí na Donbas. Nacisté začali útočit na pozice ukrajinské armády i Luganské republiky. Podle informací místních obyvatel obce Zolotoje přicházejí do oblasti odpoutání sil nacisté tvářící se jako dobrovolníci.

37; Scénárista Luc Besson je ve Francii souzen kvůli jelenům. Známého režiséra a scénáristu obviňují z toho, že umožnil zvířatům se množit.

38; Ukrajina zvýšila dovoz „evropského“ plynu o 45%. Největší objemy byly dovezeny ze Slovenska.

39; Karatelé dobrovolně vyzrazují vojenské informace na sociálních sítích. Klidně vystaví pro veřejný přístup všechna tato data, píše šokovaný důstojník ukrajinské armády.

40; Velká Evropa neexistuje bez Ruska, řekl starosta francouzského města Montpellier na ceremoniálu předávání vyznamenání ruským a zahraničním občanům v Kremlu.

41; Na internetu se vysmáli nové ukrajinské „nesestřelitelné“ raketě. Ukrajinští konstruktéři na výstavě „Zbraně a bezpečnost 2019“ představili maketu protilodní rakety „Molnija“ (Blesk).

42; Ukrajinský premiér požádal Estonsko, aby zabránilo „Severnímu proudu – 2“. Gončaruk prohlásil, že je důležité, aby členské státy EU vysvětlovaly svým občanům negativní následky „Severního proudu – 2“. Jakým způsobem má Estonsko zabránit už téměř dokončené realizaci projektu dojednaného mezi dvěma zeměmi, které mají dohromady 172-krát víc obyvatel než tato nejmenší z pobaltských republik, upřesněno nebylo.

43; V Minsku vysvětlili Lukašenkovo skandální prohlášení o „cizích válkách“. Když sovětští vojáci bránili běloruské území před německými nacisty, nebránili cizí, ale svou vlastní zemi, zmínil Dmitrij Medveděv. V Bělorusku se vymlouvají, že to bylo myšleno jinak.

44; Ukrajina dostane v nejbližší době kanadské zbraně. Informoval o tom náměstek ukrajinského ministra zahraničí Vasilij Bodnar.

45; Zelenskij přikázal, aby byla posílena ochrana muničních skladů. Informuje o tom tisková služba prezidentské kanceláře.

46; Putin odvolal generály Vyšetřovací služby, Ministerstva vnitra a Ministerstva pro mimořádné situace. Příslušný dokument byl zveřejněn na stránkách právních informací.

47; Opilý příslušník Ukrajinské nacionální gardy zmlátil souseda trubkou a ještě po něm střelil. Policisté zjistili totožnost podezřelého, Je jím dvaačtyřicetiletý obyvatel Irpeně, kapitán Nacionální gardy Ukrajiny.

48; Zakarpatsku hrozí odpadková katastrofa. Skládky jsou zaplněny na 85%, některé už vyčerpaly svou kapacitu.

49; Ukrajina nedostane peníze od MMF, dokud Zelenskij nedonutí Kolomojského vrátit peníze, píše Wall Street Journal. MMF zadržuje další tranše, dokud se nepřesvědčí, že se Zelenského tým snaží vrátit zhruba 15 miliard dolarů.

50; Bývalá poslankyně Taťjana Čornovol vynadala poslanci za stranu Sluha národa za žalobu proti „vlastence“, která vyhrožovala, že zabije Zelenského. „Není to nic jiného než msta. Antimajdanovec se snaží dostat Majdanovku do vězení“.

51; V Radě federace informovali, jak může Ukrajina získat zpět své zadržované lodě. Nedávno ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že poslal Ruské federaci nótu, ve které požaduje informaci,kdy a kde si může vyzvednout plavidla. Ukrajina by měla přinejmenším veřejně přiznat, že šlo z její strany o provokaci.

52; Porošenko si chce usmířit Trumpa nákupem „zlatých“ lokomotiv a uhlí. Porošenkova kampaň zahrnovala obchodní dohody, které byly politicky výhodné pro Trumpa.

53; Naftogaz odhalil podstatu nové žaloby na Gazprom. Byly zveřejněny nové požadavky Naftogazu v nové arbitráži proti ruskému Gazpormu. To hlavní je přehodnocení tranzitního tarifu (ceny za tranzit plynu).

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
8 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.11.2019

 1. .lak napsal:

  K jedničce. S těmi potravinami tam ty tržní hejble na ukr již byli za kulaků kdy prý vybili bussinesově voly aby nezoraná černozem nedala úrodu. Měli to už tenkrát vlastně s "religiózníky.
  http://extrastory.cz/georgijske-poradni-kameny-znepokojuji-jsou-dilem-satanistu-iluminatu-nebo-rosekrucianu.html

 2. vilon napsal:

  k bodu 6: Už to bolo viac razy spomenuté na ruskej alternatíve., že Donbas, Lugansk si držia ruský étos oveľa viac, ako najväčšie mestá RF. Ked Kolomojský vyhlásil mimo iné,že "Rusko už prehralo" , nemusíme hádať čo tým myslel. Ked žid toto vyhlási, má to z prvej ruky, teda z úst jewrejov, motajúcich sa každodenne okolo Putina.

 3. Kde je Halina Kločuraková?! napsal:

  Já počkám, až co řekne Halina Pawlowská, rozená Kločuraková v pořadu České televize To se ví!

  "Halina Pawlowská uvedla, že je minimálně na 50% Ukrajinka, jelikož její otec Vasil Kločurak byl z Jasině ze Zakarpatské Ukrajiny a mluvil doma výhradně ukrajinsky. S jejím strýcem a svým bratrem musel emigrovat do Československa z politických důvodů a do konce života snili „o velké samostatné Ukrajině“."
  https://brno.mfa.gov.ua/cs/news/embassy-news/70964-u-chehiji-prezentuvali-knigu-pro-vidatnih-ukrajinciv

  Babiš je také z Jasině ze Zakarpatské Ukrajiny.

  Ti se odtamtud všichni dobře znají. :-P

  • proud napsal:

   Klo-aka-čuraková? To nevim kde je,ale pozastavil bych se nad tim,ze "pribuzna" s Babisem,to se u nich taky mluvilo i hebrejsky?...................nedivil bych se!

 4. Trump čapnul "ukrajinského" krtka ze CIA napsal:

  Žádný div, že "whistleblower" se musí skrývat a Bidenové musí být chráněni!

  Je to Eric Ciaramella, Obamův poradce a člen americké Rady národní bezpečnosti (NSC)!!!!!!!!!!

  Tento výpis z US ministerstva zahraničí ukazuje, že Obamův Ciaramella pomohl přesunout ukrajinské $$$$$$$$ pro Bidena, Pelosiovou, Romneyho a Kerryho!!!!!!!!!!!!!

  https://patriotssoapbox.com/opinion/update-whistleblower-identified-as-eric-ciaramella/

  Ciaramella byl povoláním důstojník CIA se specializací na Rusko a Ukrajinu, který pracoval na vytváření amerických vztahů s Ukrajinou v letech 2015-16 pro Joe Bidena, prezidentem Obamou zplnomocněným jako hlavní člověk zodpovědný za americko-ukrajinské vztahy. Nová administrativa prezidenta Trumpa si ho ponechala v Bílém domě a dokonce mu dala dočasně vysokou pozici, kde mohl „číst a vidět všechno“. Ciaramella musel opustit v polovině roku 2017 Radu národní bezpečnosti v západním křídle Bílého domu (NSC) kvůli podezření z negativních úniků informací do médií a vrátil se do ústředí CIA v Langley ve Virginii. „Byl obviněn z aktivní práce proti Trumpovi a z vynášení (dez)informací z Bílého domu proti Trumpovi,“ řekl o něm bývalý úředník NSC.

  https://strategickemysleni.info/2019/11/whistleblower-proti-trumpovi-identifikovan-jde-o-vysokeho-spolupracovnika-demokratu/

  • proud napsal:

   Co z toho pro me plyne? Budu mit levnejsi chleba nebo moji ne-zastupci proto prestanou lizt americe do prdele,nebo si s tim mam jen zasirat hlavu v nasi maly kolonialni vesnicce? Aby v ni nezustalo misto pro svou zem a svoje lidi? Spravi nam to tady mosty v havarijnim stavu,usnadni dojezd na druhou stranu vesnicky bez objizdeni trech dalsich? Prestane se rozprodavat Ceska zeme zajemcum z Nemecka? To by nas melo zajimat nejdriv,az pak mozna tanecky pro penize a moc s nicenim sveta na ktery ale nemuzeme dosahnout..................

 5. Defenzívní Trump napsal:

  Já teda nevím, už dva Trumpovi blízcí spolupracovníci sedí za mřížemi (Paul Manafort, Michael Cohen)!

  Zatímco Bidenové a Clintonová poskakují na svobodě a nic!

  To se nenajde v celých USA ani jediný státní zástupce, který obžaluje Bideny, Nulandovou, Clintonovou, Obamu pro trestné činy "podpora mezinárodního terorismu", "korupce", "daňové podvody"?

  Jako byl okresní prokurátor New Orleansu (stát Luisiana) Jim Garrison, který vedl alternativní vyšetřování atentátu na JFK v Dallasu (stát Texas) a který dodnes jako jediný přivedl tuto vraždu k soudu. Garrison obžaloval obchodníka Claye Shawa z účasti na spiknutí s cílem zavraždit Kennedyho, na němž se podle Garrisona podílela CIA. V únoru 1969 byl Shaw zproštěn obžaloby, tento proces se stal podkladem k filmu Olivera Stonea JFK (1991).

  Bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa Paul Manafort se v pátek 14. 9. 2018 u soudu přiznal k trestným činům spiknutí proti USA a spiknutí za účelem maření spravedlnosti, bankovnímu podvodu a daňovému podvodu. Přijal 16 milionů dolarů (360 milionů korun) od Janukovyčovy Strany regionů za rady bývalému ukrajinskému prezidentovi Janukovičovi a nezdanil je. Manafort se přiznal na základě dohody se zvláštním vyšetřovatelem FBI Robertem Muellerem, jinak mu hrozilo až 24 let vězení. Ve středu 13. března 2019 byl Manfort odsouzen k trestu 7,5 letům vězení, pokutě 50 000 dolarů a propadnutí bytu na Mahattanu v hodnotě 3,66 milionu dolarů. Manaforta obžaloval manhattanský státní zástupce Cyrus Vance Jr., člen Demokratické strany.

  Trumpův bývalý právník Cohen odsouzen v prosinci 2018 na 3 roky do vězení za uplácení prostitutek.

  • proud napsal:

   Ja teda taky nevim,ale kdyby tam ted vsichni vychcipali,tak:
   1/ je mi to uplne sumafuk
   2/se tim pro me nic nezmeni
   Vsechno pojede podle planu jak ma,jen s tim,ze co osobnost,to jina prichut,to je v tom jedinou rozmanitosti.To vsechno do doby nez se lidi dokazou sjednotit a nadchnout pro jednotlivy zakladni veci,vist si je sami a vsem parazitum rict:DOST!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!