Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.11.2019

sankcii_yumor1; Ukrajina, Albánie, Černá Hora a Norsko podpořily rozhodnutí Evropské unie o prodloužení sankcí o šest měsíců.

2; Co znamená prohlášení Ukrajiny o zadržovaných plavidlech? Ukrajinští vojáci jsou připraveni přijet na jakékoli místo, aby si vyzvedli dva malé obrněné dělostřelecké čluny. Hlavní podmínkou Ruska je, aby Ukrajina přiznala, že v Kerčském průlivu šlo o provokaci.

3; Jeden zrádce vedle druhého. Poslanec vyprávěl prankerovi o situaci ve straně Sluha národa. Tiščenko si telefonickému vtipálkovi, který se vydával za Rjabošapku, postěžoval na neexistenci stranické disciplíny a navrhl mu, aby ji vytvořili společně.

4; Jak se Ukrajina opět mění v poušť. Obyvatelé Ukrajiny možná znovu pocítí, jaké to bylo za hladomoru v letech 1929 až 1931. A těžko z toho budou moci vinit Stalina...

5; Luganská republika: Tisíce mladých lidí s ruskými vlajkami běžely po Lugansku. Od stadionu Avangard až k parku Hrdinů Mladé gardy se konal pochod „Ruský běh“.

6; V Turkménii probíhá pátrání po deviantech mezi lékaři. Ministerstvo zdravotnictví Turkménie se okouší identifikovat osoby s netradiční sexuální orientací mezi pracovníky zdravotnictví.

7; Budou se teď snažit o destabilizaci. Bývalá ministryně promluvila o pokusu svrhnout Zelenského. Jeho působení v úřadu bylo od samého začátku provázeno skandály.

8; Konec Ukrajiny: Jak Rothschildové zničili nezávislou Ukrajinu za několik málo let. Ukrajinu likvidují zvenčí. Bohaté západní klany pronikly do všech sfér na Ukrajině.

9; Hromadná rvačka na frontě. Skupina karatelů je ve vážném stavu. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

10; Ukrajina má problémy: Lidé už mrznou a Rusko nepřistoupí na dlouhodobý kontrakt. S Naftogazem nemůže být smlouva podepsána, dokud běží soudní spory.

11; Tragická doba: Zelenskij rychle ztrácí podporu i politickou moc na Ukrajině. Situace v zemi se vyostřuje každým dnem.

12; Nikoli vyšetřovací skupina, nýbrž parta pohřebáků. Cílem je pohřbít vyšetřování. Podivné kroky Západu při vyšetřování případu Boeingu MH17. Vše směřuje k tomu, aby případ nemohl být vyšetřen a vina byla bez důkazů přiřčena Rusku. Malajská strana si stěžuje, že nebyla včas seznamována s důkazy.

13; Rusko předstihlo USA v nové kosmické disciplíně. Kosmos má zvláštní význam pro americké vojáky, rozvědku a ekonomiku země. USA zaváděly proti Rusku nejrůznější omezující opatření, ale závislosti na ruských motorech RD-1810 se zbavit nedokázaly.

14; Podle průzkumu 55% Američanů podporuje impeachment Donalda Trumpa. Zhruba třetina respondentů se vyslovila proti. Trumpova podpora se dlouhodobě pohybuje kolem 43%.

15; Ukrajinská zpěvačka MARUV, která odmítla vystupovat na Eurovizi, byla ve Španělsku oceněna jako nejlepší ruská zpěvačka.

16; K čemu je to „odpoutání vojsk“? Aby tam lezli Rusové? Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo rozhodný protest v souvislosti s cestou poslance ruské Státní dumy a lídra strany Vlast Alexeje Žuravljova v Luganské republice.

17; V Zelenského straně si přejí, aby se Ukrajinci spočítali sami online. Takové sčítání lidu na Ukrajině ještě nebylo. Ze státního rozpočtu byly ale vyčleněny peníze na tradiční sčítání lidu.

18; Blížící se krize děsí ruskou zlatou mládež. Bojí se, že by se jejich životní úroveň mohla přiblížit normální populaci. Největší hrůzu mají ze snížení svého kapesného na „pouhých 1.000 až 2.000 dolarů.

19; Zelenskij svolává mimořádnou poradu ohledně plnění předvolebních slibů. Informoval o tom ukrajinský novinář Andrej Pavlovskij s odvoláním na své zdroje v prezidentské administrativě.

20; Nejsme připraveni. V USA informovali o neschopnosti čelit hrozbám radioelektronického boje. Experti prohlásili, že vojáci USA zcela zapomněli základní poučky radioelektronického boje.

21; „Lidi přemýšlejí zadnicí“. Bývalý moderátor „Karaoke na Majdanu“ vyzval SBU, aby nepouštěla do Kyjeva umělce, kteří porušují zákony Ukrajiny. Vlastně stačí, když takový umělec vystoupí na Krymu, a měl by mít na Ukrajině utrum.

22; Z plavidla, které se potopilo cestou do Ruska, bylo po více než sto letech vyzdviženo 900 láhví koňaku a likéru.

23; Ke břehům Kamčatky se blíží devítimetrové vlny. Místní ministerstvo pro mimořádné situace přechází na zesílený režim činnosti, záchranáři se chystají na úder živlu.

24; Ve Vyšetřovacím výboru informovali, jak opilý vrah zabil dítě v mateřské škole v obci Narjan Mara (Něnecký okruh). Pronikl do budovy, kde děti spaly o po obědě, odstrčil vychovatelku a stihl zasadit smrtelnou ránu šestiletému děcku do krku. Personál pachatele poté přemohl a dokázal pachatele zadržet do příjezdu policie a záchranářů.

25; V Sýrii byla dopadena sestra Al Bagdádího. Informaci rozšířila agentura Reuters, poté informaci potvrdila turecká vláda.

26; Gorbačov promluvil o „zchlazené“ válce mezi Ruskem a Západem. Pokud někam létají vojenská letadla a někam plují bojové lodě, není to situace, kterou bychom vítali.

27; Pompeo informoval, co vlastně USA chtějí od Ukrajiny. Především je to země s hlubokou historií korupce, zahájil svou řeč šéf státního departmentu USA.

28; Vycvičíme ještě tisíce Ukrajinců. Velká Británie prodloužila misi pro ukrajinskou armádu. Britská operace Orbital pro výcvik vojáků ukrajinské armády odstartovala na Ukrajině v roce 2015.

29; Je ve vážném stavu. Premiér Gončaruk promluvil o ukrajinské ekonomice. Kyjev bude muset utratit obrovské peníze na obsluhu státního dluhu.

30; Muž původem ze Střední Asie připravoval v Moskvě teroristický čin. Moskevští policisté zadrželi zločince a soud ho poslal na dva měsíce do vězení. Muž si zatím „jen“ hledal spolupracovníky a vybíral místo činu.

31; Bylo dohodnuto datum ceremoniálu slavnostního spuštění plynovodu „Síla Sibiře“ do Číny. Gazprom už dokončil natlakování exportního plynovodu plynem. Slavnostní spuštění se očekává 2.prosince 2019.

32; Na ministerstvu zdravotnictví informovali o dosud méně známém nebezpečí tabákového kouře pro děti. Může to ohrozit jejich zrak.

33; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o akcích nikým nekontrolovaných ozbrojenců v Donbasu.

34; Vznik atomové bomby. Byl publikován tajný zápis Lavrentije Beriji. V jednom z odtajněných materiálů je obsažen návrh na výstavbu nových objektů pro výrobu uranu a plutonia.

35; Ukrajinská armáda chystá výbuchy skladů s municí. Tento způsob zahlazení stop po krádežích zbraní už dostal svůj lidový název: „odpisy po ukrajinsku“.

36; Běloruský premiér informoval o přípravě prohloubené integrace s Ruskem. Na harmonogramu integrace pracují speciální komise z Ruska a Běloruska.

37; Rozbité silnice a les zničený americkými tanky. Vojáci z Texasu u hranic Běloruska. Když se střílí v blízkosti běloruských hranic, drnčí skla v oknech, říkají sami Litevci.

38; Války ozbrojenců v syrském „království islamistů“. Podrobnosti prozradil v reportáži syrský armádní zdroj.

39; Za písně v jazyce okupantů. Ve Lvově „patrioti“ potrestali pouličního hudebníka za zpěv písní v ruštině. 3. listopadu se odehrál další útok proti pouličním muzikantům, kteří zpívají v ruštině. Prostě mu rozflákali kytaru...

40; Na internetu se šíří děsivé informace o podmínkách, ve kterých musí přežívat ukrajinští vojáci – a to nejen na frontě. Nemají čím splachovat záchody – podle toho to tam také vypadá.

41; Vůdce soukromé armády Blackwater chce koupit ukrajinský podnik Motor Sič. Ukrajinská vláda odmítá tuto informaci komentovat a odvolává se na národní bezpečnost. Ve skutečnosti podnik jen z ideologických a politických důvodů nechtějí prodat čínskému zájemci.

42; Ruskému jazyku byla vyhlášena válka, prohlásil Putin na zasedání prezidentské rady pro ruský jazyk. V některých zemích má tato válka podobu státní ideologie.

43; Ruský Vyšetřovací výbor odhalil podrobnosti z případu úmrtí mladého člověka v důsledku vytržení zubu.

44; Zelenskij přikázal, aby se země připravovala na rozsáhlou privatizaci a vyzval ke zvýšení ratingu v Doing Business.

45; V Europarlamentu odpověděli na výzvu Ukrajiny k zastavení „Severního proudu – 2“. Výzvy mají politické pozadí, prohlásila estonská europoslankyně Yana Toom.

46; Na západní Ukrajině odhalili pamětní desku na počest kapitána SS. V obci Kaluša slavnostně odhalili pamětní desku na počest hauptsturmführera SS Galizien Dmytra Palijiva.

47; Rozvědka Donbasu poblahopřála ukrajinské armádě přesným a smrtícím raketovým útokem. U skutečných rozvědčíků je „svátkem rozvědčíka“ vlastně každý den...

48; Smrt ukrajinského byznysu. Zmizely stovky tisíc podnikatelů. Na Ukrajině se počet podnikatelů s za poslední rok snížil počet podnikatelů o 167 tisíc lidí. Za posledních 20 měsíců tedy zmizelo 364 tisíc podnikatelů. To je nepředstavitelných šest set denně...

49; Byli zadrženi vysoce postavení ruští celníci. V nejbližší době soud rozhodne o uvalení vazby.

50; Vlak jezdící mezi Záporožím a Berďanskem je v tak zuboženém stavu, že v něm vyrostly houby. Lidé ve svých ironických komentářích píší, že když se cestující probudí v ukrajinském „hyperloopu“, má rovnou připravenou snídani.

51; Specnaz Luganské republiky v Sýrii? Síly Speciálních operací se staly hrdiny neobyčejného příběhu. U jednoho z příslušníků zvláštních jednotek byla zaregistrována podivná výložka připomínající vlajku Luganské republiky.

52; Kličkovi se nechtělo poslouchat rady od stoupence euthanasie, hudebníka Olega Skripky, a spolu s dalšími pěti poradci jej propustil.

53; V Radě federace se vysmáli nárokům Naftogazu vůči Gazpromu. Nedávno šéf ukrajinské společnosti Andrej Kobolev odhadl souhrnnou sumu, kterou Naftogaz od Gazpromu nárokuje, na 22 miliard dolarů.

54; Zelenskij má v úmyslu v nejbližší době zahájit přípravu na otevření obchodů s půdou na Ukrajině. Navrhuje se normativně zakotvit zavedení pozemkové dokumentace výhradně v elektronické podobě.

55; Známý ruský zpěvák Vadim Samojlov přijel na frontu v Doněcké republice k Motorolově jednotce specnazu „Sparta“ a zazpíval hity skupiny „Agatha Christie“ a své vlastní nové písně o válce.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!