Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.11.2019

robot_fedor_41; Pentagon je vystrašený úspěchy Ruska a Číny ve vojenském využití umělé inteligence. Naši nepřátelé udržují vysoké tempo a my bychom také rozhodně neměli otálet, řekl americký ministr obrany.

2; Zelenskij jmenoval svým poradcem Američana nadšeného idejemi majdanu. Andrej (Andrew) Mac se narodil v New Yorku, ale už 20 let žije na Ukrajině.

3; V Kyjevě označili různé ceny elektřiny pro podniky a domácnosti za „rakovinu ekonomiky“.

4; Jsme skutečně separatisté. Obyvatelé Doněcka odpověděli Zelenskému ohledně „tří korků“ k míru v Donbasu. Vysvětlili mu, jak vidí svou budoucnost.

5; Vědci bijí na poplach a vyzývají OSN, aby zavedla klimatický výjimečný stav. Podle slov vědců už jsou připraveny balíčky doporučení a opatření, pokud politici a členské země OSN vyslyší jejich názor.

6; Číňané položili Spojeným státům nepříjemnou otázku, na kterou USA dosud mlčí. Když jsou USA tak silné, proč se jim nepodařilo po dlouhých letech války přemoci Tálibán v Afghánistánu? Hegemonie USA se stala už jen vzpomínkou na minulost.

7; Ukrajině předpovídají technogenní katastrofu. Rusko nebude uzavírat nový plynový kontrakt s Ukrajinou, pokud budou trvat soudní spory. A hotovo.

8; Pravý sektor hrozí zahájením partyzánské války na Ukrajině. Ukrajinský neonacista prohlásil před celou zemí, že se proti Zelenskému chystá partyzánské hnutí.

9; Děsivá zbraň. Prezident Srbska informoval, proč Srbsko zatím nekoupí ruské S-400. Nejsou na to peníze, protože se hodně investuje do dopravní infrastruktury. Používat se budou dosavadní systémy Pancir-S.

10; Bojovník Luganské republiky zahynul rukou válečných zločinců. Odplata si vyžádala životy karatelů v Donbasu. Byla zveřejněna zpráva z Luganské republiky za posledních 24 hodin.

11; Plynu je mnoho, ale vy vydržte. Co bude Ukrajinu stát odmítnutí ruského paliva? Zatímco se ministr energetiky chvástá „rekordními zásobami“ plynu v zásobnících, místní obyvatelé mrznou bez topení, protože leckde ještě nebyla zahájena topná sezóna.

12; Proč holohlavý moderátor z Kvartalu 95 nevtipkuje na účet Zelenského? Vtipkuje, ale velmi slabě a opatrně.

13; Bílé přílby a teroristé chystají chemické zbraně a otvírají novou frontu proti Rusku. 1. listopadu oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova promluvila o provokacích Západu a vše se na sto procent potvrdilo.

14; V Rostově podstrčila policie protidrogovému bojovníkovi a chce ho zavřít na deset let. Zadržený Nikolaj Kakljugin se už rok nachází ve vyšetřovací vazbě ve městě Novočerkassk.

15; Poslanec Státní dumy usadil Kyjev a informoval, v čem spočívá problém „Severního proudu – 2“. První místopředseda výboru Státní dumy pro energetiku Igor Ananskich komentoval výzvu ukrajinského premiéra Alexeje Gončaruka, aby se zabránilo dostavbě a spuštění plynovodu.

16; Ty kecálku, proč tedy nejsi v armádě? Obyvatel Luganské republiky s velkou převahou usadil ukrajinského „novináře“, že se nezmohl na slovo. Téma odpoutání vojsk v Donbasu nedá ukrajinským propagandistům spát.

17; Podivná „rekonstrukce“. V okolí Kyjeva u pomníku sovětských vojáků postavili hlídku v uniformách SS. Lázeňské město Vorzel v Kyjevské oblasti velmi podivně oslavilo 76. výročí osvobození od německých fašistických okupantů.

18; Přijdou sem a všechny nás tu povraždí jak psy, obává se obyvatel Donbasu odpoutání sil v Doněcké republice. Místní obyvatel bez příkras hovořil o tom, jak je to s odpoutáním sil v obci Petrovskoje.

19; Ukrajinská armáda opět útočila na spící Gorlovku. Byl pobořen dům. Informoval o tom starosta města Ivan Prichoďko.

20; Co dál s Ukrajinou? Byl zveřejněn zajímavý názor z pohledu Rusa o budoucnosti sousedního státu, který doslova před očima ztrácí svou suverenitu.

21; Lidstvo čekají nepopsatelná muka, vyplývá z referátu vědců. Dokument podepsalo více než 11 tisíc vědců ze 153 zemí světa včetně Ruska.

22; Ukrajinští prokurátoři budou muset projít testem inteligence. Testování všeobecné schopnosti a návyků se bude skládat ze dvou bloků: abstraktně-logického a verbálního.

23; The New York Times našly v Donbasu s Libyi osoby „zraněné ruskými ostřelovacími puškami“. Jde o zranění, u kterých chybí otvor, kudy vyšel projektil z těla.

24; Polský pán svádí ukrajinskou dívku. Objevily se ukázky z ukrajinsko-polského „historického dramatu“. Film o polském pánovi, který okouzlil ukrajinskou dívku, se natáčí za podpory ukrajinského kulturního fondu.

25; Budu jezdit na soutěže, předávání cen a koncerty, kam budu chtít! MARUV usadila ukrajinské „patrioty“. Už mě štve to prázdné útočné tlachání a překrucování faktů. Zpívám pro všechny, komu se moje hudba líbí. Svou zemi jsem nezapřela.

26; Útok na hraniční přechod v Tádžikistánu. Bylo zlikvidováno 15 ozbrojenců. Ve Státním výboru pro národní bezpečnost Tádžikistánu informovali o podrobnostech z nočního útoku.

27; Ukrenerego odpojuje ukrajinské elektrárny kvůli dovozu elektřiny z Ruska. Ukrajina nemůže zrušit dovoz z Ruska kvůli smlouvám, a tak odpojuje domácí zdroje.

28; Ve Švédsku se vylekali Ruska a vyzývají ke vstupu do NATO. Švédsko musí co nejdříve podat přihlášku ke členství v NATO, dokud ještě není pozdě, vyzývá poslanec parlamentu.

29; Jsou tam poctiví a řádní lidé, říká Zelenského spolustraník o vedení Doněcké a Luganské republiky. Po opětovném spojení Ukrajiny s Donbasem by mohli zůstat ve vysokých funkcích. „Patrioti“ jsou zděšeni.

30; Vojín Šamstudinov - střelec, který postřílel několik vojáků své jednotky, sdělil, že v jednotce probíhala neuvěřitelná šikana, že byli všichni mladší vojáci z jeho jednotky postupně znásilněni a nyní byla řada na něm.

31; Ukrajinský fotbalista Rakickij oznámil, že odchází z národního mužstva, protože se fotbal stal obětí politiky.

32; Indie převedla Rusku 850 milionů dolarů za S-400. Indická vláda prosí Moskvu, aby dodávky systémů protivzdušné obrany S-400 „Triumf“ urychlila.

33; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní řízení proti Vitaliji Kličkovi ohledně možné vlastizrady. Dříve se tímto případem zabýval Nejvyšší protikorupční soud, který uložil Ukrajinskému protikorupčnímu úřadu, aby doložil určité skutečnosti v Jednotném registru přípravného řízení (předsoudního vyšetřování).

34; Generální prokuratura Luganské republiky slaví pět let své existence. Při této příležitosti se konají slavnostní akce.

35; Byli nalezeni vrazi Šeremeta? Byli zadrženi známí manželé – účastníci ATO. Na Ukrajině začíná velmi zajímavý příběh.

36; „Zelení“ si zopakují osud „Oranžových“. Změní se Zelenskij na Juščenka? Rozkol v týmu, Porošenkův puč... Nynější tým kráčí po stejné cestě s velkým úspěchem a ve zrychleném tempu.

37; Dramaticky oslavili Den dělostřelectva. Ukrajinský voják zlikvidoval vlastní obrněný vůz. Výsledkem střelby ukrajinských „Robinů Hoodů“ byl zásah vlastního bojového výzvědného vozidla BRM-1K, které zcela shořelo.

38; Byli delegováni samotným Trumpem. Šéf Ukroboronpromu informoval o svých zahraničních poradcích. Mezi nimi je doktor Winter, bývalý ministr amerického námořnictva, zvláštní představitel vlády USA pro reformu ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu.

39; Jeden jediný tank za deset let. Šokovaný Zelenskij. Připomněl slavné časy SSSR. Statistika hlásí nesmlouvavá čísla: Tam kde za sovětských dob vyráběli 900 tanků za rok, nynější Ukrajina vyrobila jeden tank za deset let.

40; Je slyšet výbuchy a mnoho aut speciálních služeb. Co se děje v Lugansku? Někteří informují, že výbuch měl takovou sílu, že drnčelo sklo v oknech. Oficiální zpráva říká, že byl vyhozen do povětří silniční most mezi čtvrtěmi Georgijevka a Roskošnoje v rámci plánované rekonstrukce.

41; Státní duma schválila přísnější zákon o mikropůjčkách a zastavárnách.

42; Šéfredaktor ruské opoziční televize Dožď opouští svou funkci. Jméno jeho nástupce má být zveřejněno v nejbližších dnech.

43; Ukrajinští novináři mají být pokutováni za „fejky“ a „schvalování ruské agrese“. Hranice mezi obranou svobody a manipulací je velmi tenká.

44; Ukrajinská nacistka Marusja Zveroboj informovala, jak zvítězit nad Ruskem. Přinutili jsme svět, aby slyšel Ukrajinu, a to je důležité. Zelenského moc ale nyní maří veškerou diplomatickou práci, což je prostě katastrofa.

45; Obyvatelé Charkova zablokovali cestu Zelenského koloně. V důsledku akce prezident vystoupil, aby si popovídal s Charkovany.

46; The New York Times zveřejnila mapu Ukrajiny bez Krymu. Článek se jmenuje Ukrajinský oligarcha plánuje nové horské lázně.

47; Američan zahynul ve rvačce o sendvič. V americkém Marylandu zemřel muž po rvačce ve frontě na kuřecí sendvič.

48; Americká armáda předala ruskému letectvu klíče od vzdušného prostoru na severu Sýrie, informuje armádní zdroj.

49; Evropané a Američané stále častěji mluví o krizi liberalismu. Respondenti měli zhodnotit liberalismus jako moderní model společnosti.

50; Do Kyjeva přiletělo další letadlo se zraněnými karateli. Za poslední tři měsíce to bylo více než 90 zraněných, poznamenala dobrovolnice Natalja Jusupova.

51; Ukroboronprom odevzdá podniky k privatizaci. Informoval o tom generální ředitel Ukroboronpromu během setkání v rámci pracovní cesty prezidenta do Charkova.

52; USA zahájili kurs na postupné pomalé udušení kubánského lidu, varuje ruské ministerstvo zahraničí. V tuto chvíli činí celkové škody na Kubě v důsledku amerických sankcí přes 922 miliard dolarů.

53; Zelenskij během tiskové konference třikrát označil Ukroboronprom za „koncert“ místo „koncern“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!